Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna
| | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 13:53 /KPP Stalowa Wola/ | Boże Ciało. Utrudnienia na drogach
Policja apeluje o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem, a także o zachowanie cierpliwości i ostrożności. Fot. Jacek Rodecki
| Stalowowolscy policjanci będą zabezpieczać procesje, które z okazji Bożego Ciała odbędą się na terenie Stalowej Woli. Ulice i drogi, którymi będą przechodziły, zostaną chwilowo zamknięte dla pojazdów.
Kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Wstrzymanie i wznowienie ruchu odbywać się będzie na polecenie służb mundurowych.
Utrudnienia wystąpią: - godz. 9.45-10.30 - ul. Ofiar Katynia, ul. Słowackiego, ul. Tuwima, ul. Orzeszkowej, ul. Metalowców, ul. Ofiar Katynia (procesja z Parafii Trójcy Przenajświętszej)
- godz. 10.00-11.15 - ul. Staszica, ul. Mickiewicza, ul. Skoczyńskiego, ul. Popiełuszki (procesja z Bazyliki Konkatedralnej);
- godz. 11.20-13.00 - ul. Traugutta, ul. Sochy, ul. Tysiąclecia, ul. Monte Casino, ul. Kusocińskiego (procesja z Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów),
- godz. 11.30-12.30 - ul. Szkolna, ul. Makowa, ul. Malinowa, ul. Szkolna (procesja z parafii Matki Bożej Różańcowej - os. Energetyków).
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Sobota, 6 czerwca 2026 r. godz. 18:49 ~Hiacynta B.  | Jeden cytat:
""Prawdziwy cud" w Boże Ciało. Zauważyli kształt na drzewie. Wierni poruszeni!
Podczas procesji w Lublinie mieszkańcy zauważyli na pniu drzewa kształt przypominający postać Maryi. To nietypowe zjawisko wzbudziło żywe reakcje lokalnej społeczności. Niektórzy wierni mówią o "prawdziwym cudzie". Mieszkańcy Lublina zauważyli na drzewie wzór przypominający Maryję podczas Bożego Ciała. Zjawisko wzbudziło poruszenie wśród uczestników procesji przy parafii Św. Rodziny. Według doniesień, podobna sytuacja miała miejsce w regionie już wcześniej.
W Boże Ciało, w trakcie uroczystej procesji organizowanej przez parafię Świętej Rodziny w Lublinie, uwagę wiernych przykuł nietypowy wzór pojawiający się na korze jednego z drzew rosnących przy ul. Jana Pawła II. Według doniesień Lublin112, na pniu można było dostrzec jasny, pionowy zarys, który części mieszkańców skojarzył się z postacią w długiej szacie. U góry przebarwienia widoczny był fragment przypominający głowę lub twarz." |
0 0 | Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 16:35 ~mentalny skansen  | Ta część Polski to wciaż "mentalny skansen"... |
0 0 |
| Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 23:45 ~mentalny skansen  | Cytat - "Arcybiskup Depo w Boże Ciało: "Coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga". Później przeszedł do palenia kościołów...
Arcybiskup Wacław Depo wygłosił kazanie w Archikatedrze Częstochowskiej. Podczas mszy poprzedzającej procesję Bożego Ciała ocenił, że ludzi wierzących spycha się w Polsce na margines i wyszydza. - Od tego się zaczyna, a później, tak jak w Europie, będzie się podpalać kościoły - mówił."
@ Co ten sukienkowy bredzi. Gdzie w Europie podpala się kościoły? |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 14:33 ~Kefir55  | Całą noc jeździły myjki i polewaczki żeby asfalt błyszczał podczas odprawiania zabobonów. |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 19:12 ~smaki i niesmaki  | Przecie "Lucjusz Utracjusz" to osobnik mocno zależny od KK! |
0 0 |
| Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 09:12 ~Aamon  | Sprzątanie ulic na czyj koszt??? |
0 0 | Wtorek, 9 czerwca 2026 r. godz. 09:16 ~Pytam???  | toz to szok. Powiedz mi kim trzeba być żeby psy wyprowadzać na place szkolne, place zabaw, gdzie za chwile dzieci wychodzą na lekcje wf i biegają pomiędzy psimi odchodami, czy sie pobawic? To są miejsca gdzie dzieci po szkole też wychodzą pograć w piłkę, bo przecież pod blokami już im nie wolno, bo dzisiaj dzieci przeszkadzają wszystkim bardziej niż psy. Ja lubię psy, i na widok krzywdy zwierzęcia nastąpiła by moja reakcja, ale niektórzy właściciele psów zachowują się w sposób chamski i bez żadnej kultury. Dzieciom nie wolno bawić się pod blokiem bo głośne ale psom wolno robic wszystko i wszędzie i nikogo to razi, a wręcz nie wiem kim muszę być że mi psie kupy przeszkadzają? |
0 0 | Wtorek, 9 czerwca 2026 r. godz. 09:05 ~Pytam???  | To świetnie że sprzatasz po swoim własnym psie. Z grzeczności napisze Ci dziękuję, ale prawda jest taka że to Twój psi obowiązek sprzątać po własnym psie. Niestety wielu właścicieli psów nadal nie sprząta po swoich członkach rodziny i zostawiaja odchody tam gdzie popadnie. Faktycznie muszę być strasznie złym człowiekiem że mi wszechobecne kupy psie prszekadzaja a płatki kwiatów jakoś mniej. Przemyśle swój fatalny charakter ( ironia dla jasności). |
0 0 | Sobota, 6 czerwca 2026 r. godz. 17:37 ~toż to szok  | @Pytam - sama sprzątam po swoim psie. Kim trzeba być, żeby coś takiego napisać? |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 23:18 ~wasza hipokryzja  | Jedno? Katolicy maja tych swiat (w Polsce) duzo wiecej. Wy wciaz usilujecie narzucac innym swoje wlasne zdanie i obyczaje. A sami nienawidzcie wszystkiego co obce, czy odmienne. Tacy z was "chrzescijanie"! |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 22:14 ~Pytam???  | Przeszkadzają Ci płatki kwiatów na ulicy? A psie kupy na chodnikach, trawnikach, placach zabaw, parkach i placach szkolnych Ci nie przeszkadzają? Kto płaci za sprzątanie po właścicielach psów? |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 22:01 ~Mia  | Uczestnicy procesji, ludzie świeccy też są podatnikami i też za ich podatki oplacane sa służby, zarówno mundurowe jak i porządkowe. Więc spokojnie Twoje kilkaset złoty podatków może akurat trafia na edukację, albo inne cele. Może z taką myślą będzie Ci łatwiej żyć w ten jeden dzień w roku w którym obchodzimy Święto i który z tego tytułu jest dniem wolnym od pracy. |
0 0 |
| Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 18:09 ~Stalowiak  | Narodowy dzień paraliżu komunikacyjnego!!! |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 22:09 ~krytyk  | tutaj też cie zasieli czy się wyklułeś. Jedź do Francji tam jest lepiej. |
0 0 |
| Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 18:01 ~prawda  | Przecież można poprowadzić owieczki bez zamykania dróg. Na przykład wokół kościoła czy plebani. Po co angażować wszystkie państwowwe służby? Coraz mniej owieczek bo widać co robi instytucja kościelna. Czy płacenie podatków i utrzymywanie straży lub policji która chroni księży jest w porządku? Jak czuje się strażak lub policjant czy też ratownik medyczny ochraniając procesję? Może odmówić? Nie jest mu po ludzku wstyd?????????? |
0 0 | Wtorek, 9 czerwca 2026 r. godz. 09:08 ~Mia  | A 5th Avenue to nie jest przypadkiem w Nowym Jorku? Ale masz rację w Nowym Jorku w parafii Św. Stanisława Kostki też procesja odbywa się według staropolskiego obyczaju, ulicami parafii. I nawet tam nikomu to nie ptzeszkasza. |
0 0 | Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 19:31 ~Chicago itd  | W Chicago Ferdku to przechodzą 5th Avenue |
0 0 | Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 16:05 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Liverpool, a u ciebie to którędy muslimy przechodzą do meczetu??? |
0 0 | Sobota, 6 czerwca 2026 r. godz. 17:34 ~Mieszkaniec  | @nieprawda - co nas obchodzi Toledo? Ale jeśli już chcesz o tym pisać, to dokształć się. |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 23:25 ~Liverpool  | Procesja w Toledo w Hiszpanii przechodzi waskimi uliczkami starego miasta. Wiekszosc z nich i tak ma bardzo ograniczony ruch samochodowy... |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 22:10 ~Mia  | Po pierwsze służby ochraniają uczestników procesji, ludzi świeckich, a nie księży. I nie rozumiem dlaczego mają czuć wstyd wykonując swoje obowiązki służbowe. Nie rozumiem też dlaczego ludzie wierzący mieliby się wstydzić swojej wiary. Ja nie wyśmiewam ludzi nie wierzących, szanuje ich poglądy. Chociaż wszyscy rzekomo niewierzący których znam Chrzczą swoje dzieci, więc chyba oni powinni się wstydzić że nie są wierni swoim przekonaniom. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 22:57 ~gorszy-sort  | Ksieza wpychaja sie w tym kraju w kazde miejsce - oni nie znaja takiego wyrazu jak "tolerancja"... |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 22:55 ~nieprawda  | Do "prawdy " - NIEPRAWDA. Zobacz sobie w necie jak wygląda procesja w Toledo /Hiszpania /- jak jest czczone Boże Ciało. Jest to największa uroczystość wierzących ludzi na całym świecie. Warto poświęcić chwilę na oglądanie. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 22:11 ~kabi  | możesz wyjechać do Francji tam jest porządek na ulicach o co ci biega |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 21:11 ~Mieszkaniec  | Nik - jeszcze raz przeczytaj swoje wypociny i zastanów się. Po prostu. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 20:07 ~Opus Dei  | Jakos w wielu innych krajach NIE ma tego rodzaju procesji jak w Polsce, tzn. poza terenem kosciola. Ale w Polsce kosciol (ten katolicki) musi wciaz pokazywac ludziom swoja moc, sile i wplywy, i wtracac sie praktycznie do wszystkiego! |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 19:17 ~Nik  | Jesteśmy narodem strasznie popadajacy w skrajności odnośnie tolerancji. Procesje można wziąć pod uwagę, że jest to swego rodzaju manifestacja wiary. Jeśli sprawa jest zgłoszona do urzędu, jest zgoda, zostają przydzielone służby do kierowania ruchem i ogólnie pilnowania to po co się do tego przywalać? Jeśli są np imprezy biegowe również masz pretensje że niepotrzebnie angażuje się służby na koszt podatnika? Każde inne zgromadzenie : biegi/protesty /parady mniejszości /etc działa na zasadach, bez względu na ilość uczestników. Powinniśmy być tolerancyjni względem czy to zgromadzenie chrześcijan czy innej formy legalnych zgromadzeń. |
0 0 |
| Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 13:29 ~Xxx  | do mieszkaniec,, a jakim cudem policja zabezpieczała prezesa Jarosława przez 8 lat we wszystkich miesięcznicach, wtedy było OK. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 17:49 ~Mieszkaniec  | Nie, wtedy nie było ok. Nie atakuj tylko się zastanów. |
0 0 |
| Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 08:16 ~Igor  | Aamon jesteśmy krajem katolickim i nie tylko u nas są procesje. A jeśli jesteś za zakazem procesji to myślę że też jesteś za zakazem wszelkiego rodzaju parad i manifestacji, bo też blokują ulice publiczne |
0 0 | Sobota, 6 czerwca 2026 r. godz. 03:45 ~taka prawda  | W katolicyzmie nie chodzi o to, żeby odmawiać sobie. Chodzi o to, żeby odmawiać innym. |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 22:05 ~Pytam???  | Nik to dlaczego dzień Bożego Ciała i inne dni w których wypada wiele innych katolickich Świąt są dniami ustawowo wolnymi od pracy? Nie znam swieta obchodzonego w Polsce przez wyznawców smoka spaghetti w ktorym ustanowiono by dzień wolny od pracy. |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 10:49 ~Jagoda  | W samo sedno.Moze ten Amazon zrozumie. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 12:18 ~Nik  | Mylisz się, nie jesteśmy krajem katolickim. Nie wiem czy odnotowałeś, że od setek lat działa sekularyzacja, tzn rozdział kościoła od państwa, które samo w sobie jest świeckie a prawo w formie konstytucji toleruje oraz zezwala wierzyć w Jezusa, Allaha, Budde, być ateistą bądź czcić latającego potwora spaghetti. To że w państwie dominuje chrześcijaństwo, nie oznacza że państwo jest chrześcijańskie. To nie wiek XV. |
0 0 |
| Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 18:27 ~Mieszkaniec  | Jakim cudem Pańswowa Policja zabezpiecza imprezy kościelne? |
1 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 22:50 ~Ciotka z Wiednia  | "To nie jest impreza, ale wieloletnia tradycja." Mozna te tradycje utrzymywac BEZ wychodzenia na ulice... Tak jak to dzieje sie w wielu (nieco bardziej cywilizowanych) krajach. |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 21:52 ~Pytam???  | Renatko, ale w procesjach właśnie idą Ci którzy się składają na te publiczne pieniądze? Więc korzystają z usług oferowanych przez państwowe instytucje? Ja na przykład nie chodzę do lekarzy na nfz a płacić składkę zdrowotna muszę. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 09:45 ~Renata  | Dobre pytanie! Jakim cudem straż pożarna utrzymywana z publicznych pieniędzy blokuje drogi na procesji ? |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 08:39 ~Edek  | Jak zabezpiecza imprezy LGBT albo lewackie spędy to jest ok? |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 05:17 ~jan  | ... takim samym jak przemarsze kiboli i ich pobyt na stadionach ... |
0 0 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 23:21 ~Pytam???  | A dlaczego ma nie zabezpieczać? Biorą w niej udział obywatele którzy płacą podatki na działalność Państwowej Policji? |
0 0 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 23:09 ~Odi  | To nie jest impreza, ale wieloletnia tradycja. Nawet jeśli jesteś osobą niewierzącą to szacunek dla tradycji wypada mieć. Nikt nie zmusza do brania udzialu. Tak samo są organizowane rózne biegi ulicami miasta i nikogo nie bulwersuje zamykanie ulic. Taka procesja daną ulicą idzie kilka minut, jest podane do publicznej wiadomości w jakich godzinach które ulicę będą nieprzejezdne więc można się odpowiednio przygotować. Poza tym policja zabezpiecza wydarzenia masowe wiec nic w tym dziwnego i bez znaczenia czy organizatorem jest parafia, dom kultury czy jakieś stowarzyszenie. |
0 0 |
| Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 17:55 ~Aamon  | Jak zwykle... Polska zablokowana... Dawniej pochodzili dookoła kościoła i było git... Kiedy będziemy wreszcie w Europie a nie w mentalnym zadpiu... |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 22:48 ~Ciotka z Wiednia  | "jedynie co im pozostało to palenie samochodów i wybijanie witryn"
> Mozdzek zaczadzony prawacka propaganda? W zdecydowanej wiekszosci krajow zachodnich jest spokojnie i nikt niczego nie pali. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 22:15 ~owik  | w Polsce dęba zawsze procesje czy się komuś podoba czy nie. We wszystkich krajach nam zazdroszczą bo oni zaprzepaścili te uroczystości. Jedynie co im pozostało to palenie samochodów i wybijanie witryn a jakby sie coś udało ukraś to dobrze. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 12:48 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Co siem wam nie podoba lowelasy? Że Polacy świętują po swojemu? Aamon wyjedź do Chicago i nie będzie blokad, he he he. Ale z twoją orientacją to San Francisco byłoby lepsze. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 00:01 ~Chicago itd.  | W USA nie ma czegos takiego jak procesje maszerujace po ulicach (poza terenem koscielnym)! |
0 0 |
| Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 17:51 ~toż to szok  | A mnie trochę ciekawi jak to wygląda prawnie i formalnie? Policjanci będą chronić drogi i kościoły? Zablokują radiowozami jakieś ulice? Jak to jest możliwe? Oni tam będą "na rozkaz"? Czyj? Nie będzie możliwości wjechać do własnego domu? Jaka podstawa na takie działanie? |
1 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 19:50 ~Pod Batem Ordo Iuris  | Nie strasz, nie strasz (tu islamem) bo się... |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 18:10 ~Qwerty  | Biedny ty. Może zakażmy pociągów bo jak rano i o 15 szlabany zamknięte to nie da się normalnie dostać na drugą stronę torów i korki w naszej wielowsi. Gdy za 5 lat muezin będzie wzywał kilka razy dziennie na modlitwę wspomnisz sobie swoje dzisiejsze "utrudnienia" |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 06:49 ~bez komentarza  | @Kto - jakie zabezpieczenie jeśli droga jest nieprzejezdna? Zwykłe zablokowanie ludziom np. wjazdu na własną posesję czy poruszanie się publicznymi ulicami. |
0 0 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 23:13 ~Mia  | Podstawy prawne możesz sobie poszukać w ustawach, nie jest to wiedza tajemna. Wydaje mi się że każdy organizator wydarzenia masowego może zwrócić się do policji o zabezpieczenie. Jak są organizowane biegi uliczne, czy jak były imprezy pod MDK to też policja zabezpieczała. Tu akurat organizatorem jest dana parafia. |
0 0 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 22:25 ~Klo  | Zabezpieczenie drogi to nie jej blokowanie. Od wczoraj w pl siedzisz, że nie widziałes takiej procesji? |
0 0 |
| |