Wiadomości lokalne / ...wieści ze starostwa
| | Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 08:08 /Magdalena Rodecka/ | Mieszkańcy doczekali się biletomatu w Wydziale Komunikacji
Urządzenie znajduje się na korytarzu, na drugim piętrze budynku Starostwa Powiatowego. Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
| Od czerwca w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli w Wydziale Komunikacji system rezerwacji wizyt został uzupełniony o biletomat. Informowaliśmy na ten temat naszych Czytelników w listopadzie 2025 roku. Jego zakup to duża zasługa mieszkańców, którzy niejednokrotnie wskazywali na anomalie związane z ich obsługą.
Urządzenie znajduje się na korytarzu, na drugim piętrze budynku Starostwa Powiatowego. Wystarczy pobrać bilet i poczekać na wywołanie swojego numeru. Biletomat jest dostępny w godzinach pracy urzędu, do wyczerpania dziennej dostępności biletów.
Wielokrotnie nasi rozmówcy podkreślali, że przez obecnie obowiązujący elektroniczny system kolejkowy, ciężko o termin w perspektywie kilku a nawet kilkunastu dni. Najbardziej oblegana jest rejestracja/przerejestrowanie pojazdu.
- Teraz nasi mieszkańcy mają wybór: tym, którzy nie będą pod presją czasu, ale też nie będą chcieli go później tracić na ewentualne czekanie na korytarzu urzędu, lepszą opcją jest wybranie sobie dogodnego terminu i zarezerwowanie go przez stronę internetową https://kolejka.stalowowolski.pl. Natomiast dla tych osób, którym będzie zależało na jak najszybszej wizycie, lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z biletomatu i poczekanie na swoją kolej, ale jeszcze w tym samym dniu - mówi Stanisław Sobieraj, wicestarosta stalowowolski.
- Część stanowisk obsługi internetowej przeznaczamy teraz na bezpośrednią obsługę z biletomatu. Przez to liczba miejsc w systemie online będzie mniejsza, a czas oczekiwania na termin w sieci może się przez jakiś czas wydłużyć. W zamian będzie możliwość załatwienia spraw z zakresu Wydziału Komunikacji od ręki, na miejscu. Przy dużej liczbie chętnych w danym dniu biletomat zakończy wydawanie numerków, gdy zabraknie wolnych miejsc na bieżącą obsługę - tłumaczy Grzegorz Ruszak, naczelnik Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.
Ważne jest również to, żeby Mieszkańcy nie próbowali korzystać z obu rozwiązań jednocześnie.
Z danych do jakich dotarliśmy wynika, że stanowiska do spraw rejestracji pojazdów obsługują średnio od 120 do 150 klientów dziennie.
Zobacz więcej: - Dołożą biletomat, aby usprawnić obsługę w Wydziale Komunikacji
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 08:56 ~123  | Coś się w tym mieście komuś pomyliło. To urzędnik jest dla petenta a nie petent dla urzędnika. Mam sprawę do załatwienia idę i załatwiam a nie wymyślają 10 rodzajów kolejek. Ktoś z tym w końcu powinien coś zrobić bo o covidzie już dawno każdy zapomniał a utrudnianie petentom życia pozostało. |
0 0 | Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 10:26 ~Abc  | Wg zasady nie znam się, ale się wypowiem Zaproponuj coś konstruktywnego.
Twój wpis nie wnosi nic do sprawy. Jak wg Ciebie należy zorganizować kolejkę oczekujących? |
0 0 |
| Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 19:50 ~Jareczek był i widział  | Tam jeszcze ochrona potrzebna albo pudzianowski bo różne ludzie przychodzą ha ha ha |
0 0 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 15:30 ~Teodor  | Może jeszcze butelkomat dodacie? A może ułatwić to poprzez możliwość załatwienia przez Internet jak to jest z EKUZ? |
0 0 | Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 15:54 ~Oj tak  | Na 150 osób 100 jest odesłanych.
No to biletomat mamy teraz czas na nową władzę w tym wydziale. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 23:33 ~Wasza Wielce Dojna Zmiana  | Referendum jest konieczne! |
0 0 |
| Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 14:08 ~Kedyw  | A kiedy w końcu starostwo opublikuje oświadczenia majątkowe. Termin minął 30 kwietnia. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć ile wydaje na urzędasów. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 18:38 ~Mieszkaniec  | To samo miasto. Wstydzą się? |
0 0 |
| Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 11:01 ~Kierowca  | To teraz można bez kolejki z kolejki ;) ha ha ha ha ha |
0 0 | Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 10:22 ~J 23  | Urzędnicze Eldorado. W urzędzie skarbowym pustki - komfort pracy dla urzędników genialny, nikt nie czeka nikt się po budynku nie pląta. Co 30 minut umówiony petent - bez tego ani rusz. Starostwo idzie tą samą drogą - może wyznaczyć 1 godzinę na petenta albo 4 godziny na petenta? Wtedy na spokojnie może urzędnik pracować. Efekt będzie taki jak u lekarzy specjalistów - kolejki na rok i szara strefa. |
0 0 | Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 11:35 ~groszek  | Tylko że biuro to nie prywatny folwark urzędnika |
0 0 | Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 11:16 ~krytyk  | no i prawidłowo . Co ty chciałbyś tam łazić po biurach? Po twoim domu też może chodzić kto chce? |
0 0 |
| |