Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 12 czerwca 2026 r. Imieniny: Gwidona, Leonii, Niny
 Wiadomości lokalne
» Surowy wyrok dla 25-latki. Kierowała BMW mimo zakazu
» Jak wzmacniać górne partie ciała? Proste ćwiczenia dla każdego
» III Podkarpacki Dzień Młodego Sportowca
» Budujemy drogi, mosty. Pokonały nas podjazdy dla niepełnosprawnych
» Kolejne inwestycje wspierające retencję wód opadowych i adaptację do zmian klimatu
» Wypadek karetki na DW-871. Dwóch ratowników rannych
» Automatyczne nawadnianie w szklarni ogrodowej - czy warto zainwestować?
» Przebarwienia po 30. roku życia. Jak z nimi walczyć?
» S74. Na jakim jest etapie?
» Lucjusz Nadbereżny wiceprzewodniczącym Komitetu Obywatelskiego "Stop banderyzmowi"
» Jak odmienić wnętrze bez generalnego remontu? 7 pomysłów na szybką metamorfozę mieszkania
» Starszy mężczyzna upadł przed komendą. Pomocy udzielili policjanci
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Spotkania z ekologią - zielone warsztaty i kuchnia Zero Waste
» Flor Magica - opowieść dawnego Meksyku
» Wernisaż: Podkarpacka Ikonosfera 2025 w Stalowej Woli
» Kryminalne spotkanie w MBP
» Generał i jego miłość
» Iść swoją drogą". Nadanie imienia Alojzego Szopy Chórowi Lasowiacy
» Krakowski Salon Poezji: dla dzieci i nie tylko
» Rzemieślnicze warsztaty rodzinne. Zamieszaj w ziołach!
» Flisacy nad Sanem w fotografii, wspomnieniach, muzyce… Wydarzenie muzealne poświęcone dziedzictwu kulturowemu Dolnego Nadsania
» Teatr Na Moście Arka Noego - premiera spektaklu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na wyścigu w Korczynie
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Korczynie
»Krzysztof Faraś na torze w Kielcach
»86. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Obchody w Stalowej Woli
»Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
»Zdarzenia Teatralne 2026
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 12:07     /Magdalena Rodecka/
Sprzedaż akcji Stali Stalowa Wola. Prezydent przyznaje: nie stoi za drzwiami inwestor

21 radnych miejskich wyraziło zgodę na sprzedaż akcji Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola. Miasto przez lata ze środków publicznych utrzymywało zawodową piłkę nożną.
21 radnych miejskich wyraziło zgodę na sprzedaż akcji Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola. Miasto przez lata ze środków publicznych utrzymywało zawodową piłkę nożną.
Fot. Jacek Rodecki
21 radnych miejskich wyraziło zgodę na sprzedaż akcji Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola. Miasto przez lata ze środków publicznych utrzymywało zawodową piłkę nożną.

W tej sprawie radni byli niemal jednogłośni. Wstrzymał się jedynie Andrzej Szymonik, bo nie usłyszał od prezesa spółki Stali Stalowa Wola, Marcina Łopatki, odpowiedzi o wysokości zobowiązań na dzień 1 czerwca 2026 roku. Prezes odpowiedział, że nie ma przygotowanych na ten moment rozliczeń...

Zaczynając od początku. 26 maja na łamach Stalowka.NET informowaliśmy, że Gmina Stalowa Wola zamierza zbyć akcje Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola. 14,1 mln zł to kwota za 14 185 akcji spółki piłkarskiej. Miasto zamierza zostawić sobie jedną, o wartości nominalnej tysiąca złotych, tak zwaną "złotą akcję", zapewniając sobie wpływ poprzez członka w Radzie Nadzorczej.

ZAROBKI PIŁKARZE BUDZĄ KONTROWERSJE. SKOŃCZĄ SIĘ TEŻ DARMOWE KARNETY DLA RADNYCH

Radny Andrzej Dorosz (klub Konfederacja-Stalowa Wola) pytał prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, czy są podmioty zainteresowane zakupem spółki piłkarskiej? Stwierdził też, że patrząc na inne tego typu podmioty jest duży kłopot z ich zbyciem. - Oddanie za darmo byłoby racjonalnym wyjściem w naszej sytuacji. Skończyłyby się też darmowe karnety dla radnych, klub mógłby zarabiać ze sprzedaży pamiątek, z których nie czerpie dochodu - stwierdził radny. Dodał też, miasta nie stać na utrzymywanie profesjonalnej drużyny piłkarskiej na tym szczeblu, a poziom zarobków tylko samych piłkarzy budzi kontrowersje. Ma to być kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie dla zawodnika.

Lucjusz Nadbereżny przyznał, że przyjęcie uchwały przez radnych otwiera drzwi do podjęcia próby prywatyzacji spółki, wzorem innych miast w Polsce. Mówił o tradycji klubu, wartości dodanej, jaką są kibice oraz infrastrukturze, która dla potencjalnego inwestora może być platformą reklamową.

- Nikt pod drzwiami nie stoi. Nie mamy kogoś kto czeka, kto by chciał klub przejąć. Oczekujemy od inwestora nakładów gwarantujących utrzymanie i rozwój piłkarski. Zatrzymamy "złotą akcję" dla miasta, która będzie zabezpieczała nazwę, herb i sprawy tożsamościowe oraz zablokowanie, gdyby sprzedaż miała trafić w nieodpowiedzialne ręce - mówił prezydent.

Wycena akcji na 14,1 mln zł jest wyceną księgową i jak wyjaśniał włodarz nie reprezentuje ona wartości spółki. Nie ma się więc co spodziewać, że inwestor, o ile się taki pojawi, zapłaci kwotę, która byłaby niemalże zbliżona do tej podanej do wiadomości publicznej w uchwale.

KLUBOWE GADŻETY BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ TAKŻE ON-LINE

Radny Andrzej Szymonik pytał prezesa klubu Marcina Łopatkę o zobowiązania spółki na dzień 1 czerwca. Usłyszał, że do zapłaty są wynagrodzenia dla piłkarzy za miesiąc kwiecień, jak również zobowiązania wobec kontrahentów. Dużą popularnością cieszą się gadżety. Pieniądze z ich sprzedaży są inwestowane w kolejne akcesoria. W najbliższym czasie gadżety będzie można kupić w "profesjonalnym sklepie piłkarskim", także on-line. Prezes Łopatka przyznał, że pozyskanie sponsora od pewnego czasu jest trudne, nie tylko ze względu na coraz tą gorszą sytuację finansową firm. Podmioty prywatne odmawiają przekazania nawet niewielkich kwot.

Miasto Stalowa Wola posiada 100% akcji w spółce. Gmina przejęła pełną kontrolę nad PSA w lipcu 2018 roku, stając się jej strategicznym partnerem finansowym.

Miasto na początku maja 2026 roku dokapitalizowało spółkę piłkarską w kwocie 800 tysięcy złotych. Miały one wystarczyć na pokrycie wynagrodzeń, tylko na dwa miesiące. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze oficjalne wzmianki o prywatyzacji. Brak sponsora strategicznego powoduje, że ciężar ponoszenia kosztów na tę działalność spoczywa na mieście.

Stal Stalowa Wola od sezonu 2025/2026 rywalizuje w II lidze. Zespół powstał w 1938 jako Klub Sportowy Stalowa Wola.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 13:17
~A
Zondacrypto za sponsora niech wezmą. Sukces będzie gwarantowany. Prezydent Batyr moze przyjedzie.
+0-0
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 00:32
~Miszczu
nie stoi za drzwiami inwestor. a powinien stać? p r o k u r a t o r ! ! !
+0-0
Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 13:44
~Arek
Prezes się nieźle zbłaźnił
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 15:56
~Roman
Duża ściema. Niby pokazanie że coś się robi, ale nie została określona żadna "tzw. mapa drogowa działań". A gawiedź radnych zaspokojona i za chwilę kolejne kilka milionów sypnie się na klub.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 12:47
~duralex
Klubowe gadżety xd serio chcecie natłuc 800 k rocznie na sprzedaży paru kubków i koszulek? xd THE BILISM Jednostki samorządu terytorialnego powinny mieć zakaz partycypowania w spółkach prawa handlowego, poza tymi komunalnymi (czyli takimi których działalność jest realizacją ustawowych zadan gminy, jak np. utrzymanie czystości, komunikacja)
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 18:11
~ccccc
ciekawy biznes gadżety takie cenne , no no - co menadżer to menadzer - lud wszystko kupi co powiedzą
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 12:38
~Teodor
Podobno ktoś z Manchesteru United pytał o Żelichowskiego. Cantona się nazywał.
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 11:20
~mieszkaniec
Przychodzi prezes na sesję dotyczącą możliwej sprzedaży klubu, czyli jednej z najważniejszych decyzji w jego historii, i nie potrafi podać aktualnego poziomu zobowiązań spółki. To są absolutnie podstawowe dane finansowe, które powinien mieć przygotowane na pierwszej stronie notatek. Świadomie unika odpowiedzi? Naprawdę nie zna aktualnej sytuacji finansowej spółki, którą zarządza? W normalnym biznesie coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Mieszkańcy przez lata dokładali do klubu miliony złotych z publicznych pieniędzy. W zamian mają prawo oczekiwać pełnej transparentności, a nie odpowiedzi w stylu: "nie mam przygotowanych rozliczeń". Co to właściwie za odpowiedź? To brzmi bardziej jak lament dziecka z podstawówki: "Proszę Paniiiii, nie odrobiłem zadania", niż wypowiedź prezesa spółki ubiegającej się o inwestora. To kolejny przykład pokazujący, jak trudno wyegzekwować od osób zarządzających publicznie finansowanymi podmiotami podstawowy profesjonalizm i przygotowanie. Co do radnych miasta - jeżeli po tej sesji nie zażądają pełnego i aktualnego sprawozdania finansowego obejmującego stan zobowiązań, należności oraz płynności finansowej spółki, to również powinni ponieść odpowiedzialność za brak należytego nadzoru. Swoją drogą, co do powiedzenia w tej sprawie ma rada nadzorcza spółki? Jak wykonywała swoje obowiązki nadzorcze w zakresie finansów spółki? Czy członkowie rady znają aktualny stan zobowiązań i sytuację płynnościową klubu? Jeśli tak, powinni te informacje przedstawić publicznie. Jeśli nie, to pojawiają się jeszcze poważniejsze pytania. Poziom tej dyskusji i przedstawionych wyjaśnień trudno traktować poważnie. Niepokojące jest to, że osoby pełniące publiczne funkcje najwyraźniej nie widzą w tym żadnego problemu. KOMPROMITACJA
+1-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 17:30
Haha
to jest lucjuszostwo kolesiostwo....
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 10:51
~Marek
Co to za Prezes skoro nie wie jaki jest faktyczny stan zadłużenia ,to nie jest nawet śmieszne .
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 17:29
Haha
jak to co to za prezes. prezes kaczynskiego on nic nie wie wie ze ma kraść
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 07:29
Haha
no to bedziecie mieli swoją stalówke lucjuszka jak fabryke izery morawieckiego hahahahahahahahah
+0-0
Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 21:43
~tekturowe czeki
Mafai, prawdziwa mafia opanowała to biedne miasto !
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 10:56
~Grzegorz.M
Oraz fabrykę maseczek Dudy :)
+1-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 21:03
~kefir55
jak to szło Tusk wszystko sprzedaje? XD
+1-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 20:44
~Tomasz
To jest niestety symboliczny koniec pewnego modelu rządzenia Stalową Wolą. Najpierw przez lata pompuje się publiczne pieniądze w zawodową piłkę, tworzy się kosztowny system zależności, obiecuje rozwój, sukcesy i wielkie wizje, a gdy rachunki zaczynają przerastać możliwości miasta, nagle słyszymy, że "inwestor nie stoi za drzwiami" i trzeba szukać wyjścia awaryjnego. Tak właśnie wygląda polityka Lucjusza Nadbereżnego w pigułce: dużo propagandy, dużo zdjęć, dużo wielkich haseł, a na końcu zostają długi, zobowiązania i mieszkańcy, którzy będą musieli za to wszystko płacić. To nie jest odosobniony przypadek. To jest powtarzalny schemat. Gdy obecna władza kiedyś odejdzie, dopiero wtedy okaże się, ile naprawdę kosztowały te wszystkie "wizje", "projekty" i polityczne pokazówki. Miasto powinno wspierać sport, ale przede wszystkim sport dzieci, młodzieży i zwykłych mieszkańców — boiska, treningi, aktywność fizyczną, dostępność dla rodzin, zdrowie i wychowanie młodych ludzi. Tymczasem zawodowa piłka na takim poziomie nie może być studnią bez dna finansowaną z pieniędzy publicznych, szczególnie jeśli prywatni sponsorzy nie chcą w to wchodzić nawet niewielkimi kwotami. To samo w sobie pokazuje, jak ryzykowny i mało wiarygodny był ten model. Najbardziej bulwersujące jest to, że przez lata przedstawiano mieszkańcom tę politykę jako sukces, a teraz próbuje się ją sprzedać jako "racjonalną prywatyzację". Tylko gdzie była racjonalność wcześniej? Gdzie była odpowiedzialność finansowa? Gdzie były konkretne zabezpieczenia, żeby miasto nie musiało ciągle dokładać pieniędzy? Jeżeli w maju trzeba było dołożyć 800 tysięcy złotych tylko po to, żeby wystarczyło na dwa miesiące wynagrodzeń, to znaczy, że problem był systemowy, a nie nagły. Radni powinni żądać pełnej informacji o zobowiązaniach spółki, kosztach, wynagrodzeniach, umowach i wszystkich przepływach finansowych. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, ile dokładnie kosztowała ich ta zabawa w zawodowy klub i kto politycznie odpowiada za doprowadzenie do tej sytuacji. Stalowa Wola potrzebuje gospodarza, a nie politycznego marketingu finansowanego na kredyt. Potrzebuje uczciwego rozliczenia decyzji, które zadłużyły miasto i przerzuciły ciężar na mieszkańców. Ten temat nie powinien zostać zamieciony pod dywan, bo jest przykładem szerszego problemu: najpierw wielkie obietnice i propaganda sukcesu, a potem próba umycia rąk, gdy przychodzi czas płacenia rachunków. Niech kibolstwo ze swojej kieszeni po 20 000 zł rocznie płaci a Nadbereżny, Miśko i druga wiceprazydent ze swojej po 100 000 zł płacą za swoją wizję polityki. Nie? Dlaczego? Bo ze swoich to już nie tak łatwo, niż nas zadłużać ! Nadbereżny i Miśko nigdzie nie znaleźli by pracy na rynku pracy niepolitycznym . Oni są beznadziejni obydwaj. Dno dna !
+1-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 11:01
~lekarz
do tomasz, szybko podejdź do przychodni na ulicy WYSZYŃSKIEGO bo potrzebujesz pomocy psychicznej na niedorozwój umysłowy.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 21:44
~Taki jeden
Przykre , smutne ,prawdziwe.Niezaleznie od faktu ,ze taka jest ,, srednia krajowa,, zarzadcow krajem, miastami, powiatami i gminami.Prawdopodobnie klub Stalowa Wola nie zostanie sprzedany i jest to tylko proba uspokojenia nastrojow spoleczenstwa. Ktore, nawiasem mowiac, jest bezwolne i apatyczne i szybko zapomni o calej sprawie.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 20:39
~Pawelek
Łopatka zdziwiony, że nikt nie wpłaca nawet niewielkich kwot. Skąd on się urwał? Tym ludziom "zarządzającym" miastem i klubem 1 grosza bym nie dał. Z tą budową stadionu przez sami wiecie kogo to bym nie przesadzał. To wyrób stadionopodobny.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 18:42
~jasiu
kupil bym ale stadion bez piłkarzy i całej zgraji tej bo tam podobno nawet w zimie rosnie trawka
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 16:44
~Radiowiec Adresat ukrywa swoją tożsamość w sieci TOR
No i bardzo dobrze!
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 16:33
~Lucyferek
Stasiu pomoze, moze. Dyzma
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 16:07
~ggg
zlikwidować to. jakos z zamykaniem waznych zakladow produkcyjnych nikt w polsce nie ma problemu, po co komu banda bezużytecznych kopaczy?
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 02:04
~Ghoa
~wok jakby miasto miało populację z lat 90 tych to bezrobocie byłoby na poziomie 30 procent..
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 20:15
~wok
Od lat 90tych ciągle te zakłady zamykają a bezrobocie 5%
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 15:43
~Saint
Po raz kolejny: zburzyć, przekopać, zasiać trawę i kwiaty - taniej i bardziej zdrowo
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 15:24
~Baxton
Zarobki kopaczy to była przesada. Wytłumaczy mi ktoś jak można taką kasę płacić w stalówce przy tak słabych wynikach, zwłaszcza jak właścicielem jest miasto? Jak jakikolwiek księgowy mógł się zgodzić na takie pensje? Przecież ten Jonathan Junior zarabiał krocie, Fidziukiewicz jak graliśmy w 3 lidze też sporo zgarniał
+0-0
Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 07:45
~Rychu Adresat ukrywa swoją tożsamość w sieci TOR
Hahaha dobre! Kilkanaście tysięcy ale za co. Za amatorkę. Co to za wybitni sportowcy, jakie mają osiągnięcia. Kto tyle w stalowej zarabia. Niech pójdą do normalnej pracy i pracują a nie kasę trzepią za hobby.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 15:44
~Taki jest rynek transferowy.
Zarabiali stawki rynkowe. Jakby nie Stal to dostaliby to samo w innym klubie. Jest coraz więcej pieniędzy w polskiej piłce przez co też idą w górę oczekiwania finansowe zawodników. 40-50 tyś zł na miesiąc nie robi już powoli w polskiej piłce na nikim wrazenia
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 14:33
~Edziu
Albo ktoś tu kłamie albo właśnie klub został zaorany. Tyle obiecywał Nadbereźny Grabarz Stalowej Woli.
+1-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 13:59
~aaa
Panie Łopatka gdzie ten sponsor zapowiadany chyba początkiem maja ? chodziło o to dokapitalizowanie z miasta ? Na ch...j ten dyrektor sportowy, który będzie tutaj ściągał szrot ze swojej agencji jak kiedyś Marek C. przyszły sezon skończymy w 3 lidze. Zacznijmy grać wychowankami, im będzie się chciało zpier...ć na boisku za ten klub. I zostawić wyróżniających się z tego sezonu reszta za bramę.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 15:47
~KIBIC
do aaa, co ty za brednie tu opowiadasz wychowankowie naszej stalówki nawet w 3 lidze nie dają rady szkoda na nich złotówki postawić. Wychowankami to możemy grać ale tylko w juniorach.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 13:09
~beka
No to nadbereżny umył ręce. Jak była potrzeba to ładował kasę bo głosy kibiców były mu potrzebne. Teraz jak zużytą rzecz wyrzucił. I jak kibice? Kto jest wrogiem Stalówki? Dalej krzyczycie, że ci co nie głosowali na nadbereżnego w ostatnich wyborach i krytyczni byli do działań waszego wodza.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 13:23
~Kibic
Nadbereżny przynajmniej spełnił obietnicę budowy stadionu w przeciwieństwie do Shreka.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 13:06
~hehe
I kolejna rzecz rozwalona przez Nadbereżnego o jego świtę! Dziękujemy!
+0-0
Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 00:18
~nocna kawa
Lucjusz Utracjusz tylko pakuje miasto w coraz wieksze zadluzenie...
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 13:03
~Sugestia
Pan Marek Koźmiński szuka obecnie klubu do kupienia w Polsce do spółki z Cezarym Kucharskim. Może do nich się zgłosić ? Pan Marek ma sporą spółkę deweloperską i jest milionerem plus poznali się z Nadbereżnym na otwarciu stadionu. Nic nie szkodzi zapytać lub wysłać oferty kupna według mnie. Na pewno byłaby to osoba która mogłaby pociągnąć ten wózek.
+0-0
Wtorek, 2 czerwca 2026 r. godz. 12:54
~Grzegorz B.
To jest to. Chłop nie wie, czy sa zobowiazania czy nie..... Poziom mega. A sprzedaż? bedziemy widzieć inwestora jak swinia niebo.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2026 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.