Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy
| | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 13:43 /Magdalena Rodecka/UM Stalowa Wola/ | Droga przy Zieleniaku już nie publiczna
Droga boczna gen. Leopolda Okulickiego w Stalowej Woli, przy hali owocowo-warzywnej "Zieleniak nie będzie drogą publiczną, a wewnętrzną. Fot. Magdalena Rodecka
| Od 1 stycznia 2027 roku droga boczna gen. Leopolda Okulickiego w Stalowej Woli, przy hali owocowo-warzywnej "Zieleniak nie będzie drogą publiczną, a wewnętrzną. Co to oznacza dla kupujących?
Jak wyjaśnia Urząd Miasta w Stalowej Woli obecnie wielu handlujących funkcjonuje w oparciu o decyzje dotyczące zajęcia pasa drogowego. To oznacza procedury administracyjne, ograniczenia i opłaty. Zmiana statusu drogi przy "Zieleniaku" z publicznej na wewnętrzną wiąże się z przejściem z decyzji administracyjnych na umowy dzierżawy.
Ma też to związek z rewitalizacją przestrzeni tego miejsca, o czym mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: - Zmiana statusu drogi stanowi część szerszego procesu porządkowania i rewitalizacji terenu targowiska miejskiego w rejonie "Zieleniaka" i "Lasku". Ma ona na celu uproszczenie zasad funkcjonowania targowiska oraz lepsze zagospodarowanie tej części miasta.
Droga została wybudowana w 2019 roku. Zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie hali targowej, Zieleniaka i City Parku. Prowadzona jest tam działalność handlowa, a sama droga obsługuje wyłącznie dojazd do konkretnych obiektów handlowych.
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 08:29 ~Arek  | Zieleniak to strata pieniędzy. Zamiast zrobić porządek z nierówna kostką i wystającymi korzeniami na rynku to postawili kolejny pusty obiekt. |
1 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 05:42 ~jan  | .... a na strefie przemysłowej jest DROGA NICZYJA, od Enesty do Metal-Odlewu, wynajmujący tam lokale drobni przedsiębiorcy jedyne co mogli zrobić to ustawić znak ZAKAZ RUCHU, czyli każdy wjeżdża na własne ryzyko, w razie stłuczki o ubezpieczeniu można zapomnieć.... rezydujący tam również towarzysze z CRZZ Solidarność siedzą cicho, wszak miastem od lat rządzą ,,swoi", a towarzyszy zadaniem jest piać na cześć pisowskiej władzy .... |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 20:14 ~Rewitalizacja  | Na razie miasto buduje nowe fontanny, a nie jest w stanie zapewnić działania już istniejących np. w parku Jordanowskim. Urzędniki potrafią tylko wydawać publiczny grosz, ale zadbać o bieżącą konserwację i utrzymanie już istniejących instalacji to leży poza kompetencjami poznawczymi tych ludzi. |
0 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 21:34 ~rozrywkowy Felek  | Żeby tylko chodziło o fontannę jedną ,to bagatelka, Tu wszystko musi byś z "wysokiej półki " : same centra /usług wspólnych, sportu. dom schadzek dla seniora itd. / A remont tego co na stanie posiadania ? Co Wy ludzie chcecie ? - toż to szkoda czasu - przy tej okazji nie można świetować i chwalić osiągnięc, nie można wstązek przecinać, i nawzajem sobie dziękować. |
0 0 |
| Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 17:35 ~dd  | "rewitalizacji"? czyli chcą ten teren ostatecznie zdewastować, tak żeby do niczego sie nie nadawał? |
1 0 | Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 00:35 ~Judasz  | tak to rozwiązuje pislam - niszczy wszystko. |
0 0 |
| Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 10:10 ~lowa  | Zieleniak do lamusa |
0 0 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 21:55 ~rolnik  | status drogi zmieniony. A kiedy zmieni Prezydent administratora warzywniaka? |
1 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 18:14 ~olo   | Nic z cwaniakiem nie zrobią i innymi. Wszędzie tylko rodzina, pracownicy, rada nadzorcza, urząd |
1 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 11:03 ~Edziu  | Przecież to mąż naczelniczki z UM i znajomy Nadbereźnego jak mówią ludzie na UM. Nietykalny. |
1 0 | Czwartek, 4 czerwca 2026 r. godz. 07:46 ~handlarz  | Popieram! zmienić to trzeba administratora |
1 0 |
| Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 21:40 ~boby  | proszę zlikwidujcie te ohydne budy i blaszaki !!! |
0 0 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 21:24 ~Edziu  | Nadbereźny drwalu zostaw sosny w lasku |
1 0 | Poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. godz. 00:36 ~hutnik  | wytnie dzia.u |
0 0 |
| Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 15:46 ~rozwadowianin  | każy handlujący będzie musiał zawrzeć umowę dzierżawy? nie wiem i pytam. |
0 0 | Piątek, 5 czerwca 2026 r. godz. 11:06 RoyalEnfield  | Zawrzeć umowę dzierżawy oraz zapłacić opłatę za dzierżawę, i o to własnie chodzi. Aby usunąć handlujących rolników. Proszę bardzo. |
1 1 | Środa, 3 czerwca 2026 r. godz. 17:23 ~Obserwator  | Kasa pusta, ale o nic się nie martwcie drobni handlarze z okolic "zieleniaka", wszakże z pustego nawet Salomon nie naleje... :) |
0 0 |
| |