Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 15 lipca 2025 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 Wiadomości lokalne
» Trzy lata Parku Zimnej Wody
» Para okradła 66-latkę. Łupem padło 170 tysięcy złotych
» Rżnąć czy nie? - zastanawiają mieszkańcy
» Jest ich trzech. Nie było ani jednego mimo pytań ze strony radnych
» Medytacja w pejzażu Danuty Gaweł
» Jak działają nowoczesne systemy zbliżeniowe w urządzeniach wearable?
» Zaklików: dynamiczny czerwiec
» Jaka jest nowa strona internetowa miasta? Znacznie spadła jej oglądalność
» Okradali zakład pracy. Pokrzywdzony wycenił straty na 12 tysięcy złotych
» Startuje koszenie łąki na Błoniach
» Rozwadowska Makieta Kolejowa jest muzealnym cudem
» Na ulicy Mostowej powstanie nowoczesna pętla autobusowa
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» XXXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - Stalowa Wola - Rozwadów 2025
» Dobre Granie Przy Fontannie ’25 - Lipiec
» Festiwal Historyczny w 335. rocznicę lokacji Rozwadowa
» Filia nr 5 zaprasza na Kiermasz Taniej Książki
» Kino Letnie ’25 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’25
» Medytacja w pejzażu. Danuta Gaweł
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Lasowiackie akcenty w Stalowej Woli 2025
»Lasowiackie akcenty w Stalowej Woli 2025
»Krzysztof Faraś na trasie Magury Małastowskiej
»O kobietach w Muzeum COP
»II Podkarpackie Forum Gospodarki Komunalnej
»Krzytof Faraś na Wyścigu Górskim w Prządkach
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Niedziela, 27 września 2009 r. godz. 23:18     /Marta Wnuk/
Krajowe Dni Protestu w obronie każdego miejsca pracy

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Janusz Śniadek na konferencji podczas VII Walnego Zebrania Delegatów.
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Janusz Śniadek na konferencji podczas VII Walnego Zebrania Delegatów.
Fot. Jacek Rodecki
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" będzie organizatorem ogólnopolskiej akcji Krajowych Dni Protestu. - poinformował goszczący w Stalowej Woli Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

- Komisja Krajowa "Solidarności" podjęła decyzję o podjęciu Krajowych Dni Protestu po to, by prowadzić akcje wszędzie tam, gdzie podstawowe prawa pracownicze są, czy będą zagrożone. Pierwszą akcją z tego cyklu była manifestacja w Szczecinie w obronie polskiego przemysłu okrętowego. Wszędzie tam, gdzie będą przypadki niesprawiedliwych działań pracodawców będziemy się wstawiać- powiedział Janusz Śniadek.

Krajowe Dni Protestu będą polegały na organizowaniu pikiet i manifestacji dotyczących ogólnopolskich, branżowych i lokalnych konfliktów społecznych. Do udziału w nich "Solidarność" będzie zapraszała również inne centrale związkowe.

Jak zaznaczył Przewodniczący jego wizyta w Stalowej Woli jest związana z problemami z jakimi boryka się nasze miasto. Janusz Śniadek odniósł się m.in. do subsydiowanych form zatrudnienia oraz skróceniu przez firmy czasu pracy, by wspomóc pracodawcę. - Takie rozwiązania znalazły się w ustawie antykryzysowej, ale są one obwarowane niesłychanymi rygorami. Pracodawcy niezwykle sceptycznie na to patrzą. Już wiadomo, że Stalowa Wola pewnie nie mogłaby skorzystać z subsydiowanych form zatrudnienia, nawet gdyby to weszło w życie, wbrew majowej deklaracji premiera, że rozwiązanie powstaje pod kątem Huty.

Spotkanie zorganizowane z okazji VII Walnego Zebraniu Delegatów NZZ Solidarność Ziemi Sandomierskiej, Janusz Śniadek zakończył słowami: "Egzamin z solidarności każdy z nas musi zdawać ciągle na nowo. Dzisiaj ten egzamin jest inny, niż ten, który zdawaliśmy w roku \'80, czy \'81, czy w stanie wojennym, ale wcale nie łatwiejszy."

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 18:21
~robi
No i gdyby nie my to taki Sniadek grabiłby liście teraz a nie brał miesięczne wypłaty jakie my za pół roku ciężkiej pracy nie dostajemy. Przyjedzie taki i bardzo za nas wstawia się. Ludzie nie dajmy się zwariować. Jeździ by Kaczorów wspierać bo wybory się zbliżają i szuka głupich u nas w HSW.
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 13:39
~hutnik
Dajcie sobie spokój z ta kolejną partią kolesiów i pozwólcie jej spokojnie umrzeć jak umierają zakłady z robotnikami.
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 12:13
~FREZER Z HSW
PRACOWNICY HUTY DZIEKUJA DZIALACZOM ZWIAZKOWYM ZA PROGRAM DOBROWOLNYCH ODEJSC Z HUTY W LICZBIE 300 OSOB...HE HE,NA BARDZO KORZYSTNYCH WARUNKACH ODESZLI DLUGOLETNI PRACOWNICY A ZOSTALI SYNOWIE I CORKI DZIALACZY ZWIAZKOWYCH Z 2 LETNIM STAZEM PRACY!!!RAZ JESZCZE DZIEKUJEMY...
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 10:43
~eMMa
Śniadek ty masz tyle wspólnego z "Solidarnością" co kaczki z rozumem. Rozdaj bezrobotnym teswoje tysiące które bierzesz za trzymanie dupy w ciepłym fotelu. Spadaj PiSożycie.
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 10:34
~Vincent
tylko protestować potrafią, a nasz kraj chcą zrobić krajem socjalistycznym czyli państwo utrzymuje wszystkich, już to przerabialiśmy.
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 09:46
~Zwolniony z ZZM
Nic nie robią tylko się spotykają i debatują z czego nic nie wynika a my nadal nie mamy pieniędzy z ZZM ani pracy?
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 08:14
~.
i tak beda nas mieć gdzieś
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2009 r. godz. 08:12
~Tegie
Idź skądś przylazł. I zabieraj Kaczmarka ze sobą.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2025 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.