Stalowa Wola Stalowa Wola: Szymon Jędruch (tenor, aktor)
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Audio Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
 Audio
» "Chciałbym produkować mój pojazd w Stalowej Woli" - rozmowa z Marcinem Grzeszczukiem, innowatorem i wynalazcą ze Zbydniowa.
» "Zwierzęta można leczyć na światowym poziomie" - rozmowa z Maciejem Oręziakiem, lekarzem weterynarii ze Stalowej Woli.
» "Zdobyłem wiele wysokich gór" - rozmowa z Andrzejem Makaranem, alpinistą ze Stalowej Woli.
» "Bezdomnym może zostać każdy" - rozmowa z Zenonem Gielarkiem, kierownikiem schroniska im. św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn w Stalowej Woli.
» "Remont dworca PKP w Rozwadowie to nie wszystko" - rozmowa z Michałem Bisem, pasjonatem kolei.
» "Dziś nie musimy bronić niepodległości, ale trzeba ją chronić" - rozmowa z dr hab. Andrzejem Zapałowskim, wykładowcą akademickim.
» "Stalowa Wola była prekursorem napędu elektrycznego w Polsce już 60 lat temu" - rozmowa z inż. Wiesławem Potaszem, dyrektorem naczelnym Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Maszyn Ziemnych i Transportowych Huty Stalowa Wola w latach 1972-1990.
» "Zawsze chciałem pracować w radiu" - rozmowa z Krzysztofem Nepelskim pochodzącym ze Stalowej Woli, a pracującym w RMF FM ponad 25 lat.
Więcej » 
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Kwietne sadzonki z Parku Jordanowskiego skradzione
» Wodny plac zabaw do remontu. Brakuje tylko wykonawcy
» DK77: wypadek w Turbi. W zderzeniu dwóch aut ranna jedna osoba
» Od Działkowej w stronę VIVO! powstanie chodnik
» 84-letni rowerzysta potrącony na Okulickiego
» Upamiętnili Ofiary Zbrodni Katyńskiej
» Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza na II Kuźnię Kariery - Stalowowolskie Targi Pracy!
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Benefis Jerzego Augustyńskiego
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Majówka 2024
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 10:27     Rozmawia: Marek Ziemba
Modelarstwo lotnicze uczy cierpliwości - rozmowa z Januszem Żakiem

"Modelarstwo lotnicze uczy cierpliwości" - rozmowa z Januszem Żakiem, instruktorem modelarstwa lotniczego.Janusz Żak, instruktor modelarstwa lotniczego.
Fot. Jacek Rodecki
Co to jest modelarstwo lotnicze? Czy latające modele robi się samemu, czy kupuje gotowe w sklepie? Ile kosztuje latający model szybowca? Czy Stalowa Wola ma tradycje modelarskie? Jak wypadają lokalni modelarze w porównaniu z kolegami z Polski? Gdzie w naszym regionie modelarstwo lotnicze rozwija się najlepiej? Kto powinien organizować zajęcia dla modelarzy? Czy Aeroklub Stalowowolski odgrywa jakąś rolę w kształceniu modelarzy? Gdzie powinna szukać pomocy osoba, która chce samodzielnie konstruować modele latające? Na te pytania odpowie gość studia portalu Stalowka.NET!

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 1 sierpnia 2018 r. godz. 14:30
~Wiesiek
Janusz nie daj się ciemnocie od puszek i innych debilnych zbieraczy. Pozdrawiam. Trzymaj się ciepło.
+0-0
Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 10:11
~Mozets
Modelarstwo nie zostało zaniedbane przez "obecnego włodarza". To zaczęło się już od "upadku komuny na 4 łapy". Postkomuniści zamienili książeczki partyjne na książeczki czekowe i wszelkie formy pracy z młodzieżą ( LOK, Aeroklub, KS ) zaczęły być marginalizowane i wygaszane. Nie przynosiły tym niedawnym "ideowcom" spod znaku sierpa i młota dochodów. Praca z młodzieżą nie ma jednak nic wspólnego z komunizmem jeśli nie jest podszyta zbrodniczymi ideologiami i manipulacją. W latach PRL każdy dostojnik partyjny i dyrektor ( to było to samo) miał "pod czułą opieką" czytaj - kontrolą każdą organizację społeczną. W tym LOK, Aeroklub i inne.
+0-0
Środa, 23 sierpnia 2017 r. godz. 11:52
~@emeryt modelarz
Prezydenta nie interesuje środowisko, które nie zapewnia co najmniej tysiąca głosów w wyborach. Niestety, modelarstwo mogło być czynnikiem rozwoju turystyki w naszym mieście, ale przecież ważniejsi są patriotyczni kibice demolujący miasto niż jacyś chłoptasie od tekturowych zabawek.
+0-0
Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. godz. 15:26
~Dzidek z czarnieckiego
Nie gadam z tempakami. O moje puszki sie nie martw,wwszyscy znajomi mi zazdroszczom mojej kolekci
+0-0
Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. godz. 01:03
~sorb
do - dzidek z czarnieckiego pisze wyraznie: "Modelarstwo lotnicze uczy cierpliwości" więc zadałem proste pytanie : "a które modelarstwo nie uczy cierpliwości"? p.s. Co to jest "tempak"? Jakiś wytwór twojej wyobrażni, potwór z bajki, czy może jakaś "konstrukcja" modelarska"? Gdybyś napisał "tępak", to rozumiem. Więc może ty powinieneś "naluczyć" się pisać bardziej niż ja czytać. p.s.II Ja tez długie lata spędziłem w modelarni (tyle , że w Rotacyjnym) i nigdy nie zamieniłyby modelarstwa wymagającego cierpliwości, oddania, czasu i również pieniędzy, na zbieranie puszek i butelek i "300 rurznych opakowań z całego swiata". Dla mnie modelarstwo to historia i vice versa. ps. Rozumiem jakieś literówki spowodowane pośpiechem, czy coś w ten deseń (jak moje "możę", czy "wyraznie"), bo nawet moja klawiatura nie obsługuje niektórych znaków, ale dwa byki ortograficzne w jednym słowie za moich czasów oznaczało pałę z dyktanda. "rurznych" ??? Widać wyraznie jak do "różnych" modelarni uczęszczał każdy z nas.
+0-0
Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r. godz. 13:33
~sorb
do - dzidek z czarnieckiego Mi modelarstwo nie znudzi się nigdy, ale podchodzę do niego inaczej. Modelarstwo to dla mnie historia i vice versa. p.s. Ja chodziłem długie lata do modelarni w bloku "Rotacyjnym", a wyjazdów na zawody - nie tylko lotnicze - nie zapomnę nigdy i nigdy nie zamienię modelarstwa na puszki, czy butelki po piwie.
+0-0
Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r. godz. 13:25
~sorb
do - dzidek z czarnieckiego A co pisze w tytule dwa razy??? "Modelarstwo lotnicze uczy cierpliwości" - rozmowa z Januszem Żakiem, instruktorem modelarstwa lotniczego. Ponieważ pisze tylko, że modelarstwo lotnicze uczy cierpliwości postawiłem pytanie: "A inne rodzaje modelarstwa cierpliwości nie uczą???": Powinno brzmieć modelarstwo uczy cierpliwości -koniec i kropka p.s. Co to jest tempak??? Bo tępak to wiem, ale tempak??? to jakaś postać z bajki, czy wytwór twojej "modelarskiej" wyobrazni?
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 22:11
~Modelarz
Kolego, to proste, mała ilość wyborców. Żaden zysk wyborczy, kiboli jest więcej to i profity mają olbrzymie. Chory kraj.
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 21:21
~Emeryt modelarz
Dlaczego w Stalowej Woli środowisko modelarzy zostało odpuszczone przez włodarza miasta? Czy ktos tym tematem sie interesuje ? przecież to środowisko twórczych ludzi
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 20:35
~Bławat
@dzidek- puste puszki? To tylko sterta śmieci. Gdybyś miał pełne w zimnej piwniczce, to byłoby piękne.
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 20:35
~*****
pozdrowienia z Turbi, ale nie z aeroklubu
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 18:26
~dzidek z czarnieckiego
Sorbet a gdzie jest napisane że tylko modelarstwo lotnicze uczy cierpliwości? Nalucz się czytać tempaku
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 18:04
~sorb
"Modelarstwo lotnicze uczy cierpliwości" A inne rodzaje modelarstwa cierpliwości nie uczą??? To możę niech ktoś trochę poskleja ogniwa gąsienic (a najlepiej jeszsze najpierw powycina i wyprofiluje je w modelach kartonowych) do czołgów, albo "pobawi" się przy okrętach.
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 17:19
~dzidek z czarnieckiego
Ja kiedyś chodziłem do modelarni za Wzorcowym,ale mi się znudzilo.teraz kolekcjonuje puszki i butelki po piwie,mam już około 300 rurznych opakowań z całego swiata
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 15:08
~Modelarz!
RC PANY ZALESZANY !!!
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 11:23
~Znajomy
Porządny człowiek z Janusza. Bardzo uczynny
+0-0
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r. godz. 11:00
~aliści
Brawo panie Januszu za mrówczą pracę z chętnymi, których nie brakuje. W tym roku minęła 60-ta rocznica istnienia Aeroklubu Stalowa Wola pod auspicjami ktorego pan działa. Nie dosięgła pana życzliwość "dobrej zmiany" by uhonorować m. innymi pana za ogrom pracy. Trochę więcej miał szczęścia p. Nadbereżny tymczasowy prezydent miasta któremu udało się od razu za dwa lata bycia prezydentem aż złoty krzyż zasługi otrzymać. Te zasługi są wbrew przepisom obowiązującym ponieważ po drodze są jeszcze dwa kruszce, brązowy i srebrny krzyż zasługi których nie można pominąć. To nic, niebawem przeminie czas dobrej zmiany i znowu znajdziemy się w normalnym kraju. Będziemy o pana zasługach pamiętać. Tymczasem DZIĘKUJEMY!
+0-0
Stalowka.NET - Audio, Nagrania, Dźwięki
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.