Stalowa Wola Stalowa Wola: Szymon Jędruch (tenor, aktor)
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Audio Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
 Audio
» "Chciałbym produkować mój pojazd w Stalowej Woli" - rozmowa z Marcinem Grzeszczukiem, innowatorem i wynalazcą ze Zbydniowa.
» "Zwierzęta można leczyć na światowym poziomie" - rozmowa z Maciejem Oręziakiem, lekarzem weterynarii ze Stalowej Woli.
» "Zdobyłem wiele wysokich gór" - rozmowa z Andrzejem Makaranem, alpinistą ze Stalowej Woli.
» "Bezdomnym może zostać każdy" - rozmowa z Zenonem Gielarkiem, kierownikiem schroniska im. św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn w Stalowej Woli.
» "Remont dworca PKP w Rozwadowie to nie wszystko" - rozmowa z Michałem Bisem, pasjonatem kolei.
» "Dziś nie musimy bronić niepodległości, ale trzeba ją chronić" - rozmowa z dr hab. Andrzejem Zapałowskim, wykładowcą akademickim.
» "Stalowa Wola była prekursorem napędu elektrycznego w Polsce już 60 lat temu" - rozmowa z inż. Wiesławem Potaszem, dyrektorem naczelnym Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Maszyn Ziemnych i Transportowych Huty Stalowa Wola w latach 1972-1990.
» "Zawsze chciałem pracować w radiu" - rozmowa z Krzysztofem Nepelskim pochodzącym ze Stalowej Woli, a pracującym w RMF FM ponad 25 lat.
Więcej » 
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Kwietne sadzonki z Parku Jordanowskiego skradzione
» Wodny plac zabaw do remontu. Brakuje tylko wykonawcy
» DK77: wypadek w Turbi. W zderzeniu dwóch aut ranna jedna osoba
» Od Działkowej w stronę VIVO! powstanie chodnik
» 84-letni rowerzysta potrącony na Okulickiego
» Upamiętnili Ofiary Zbrodni Katyńskiej
» Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza na II Kuźnię Kariery - Stalowowolskie Targi Pracy!
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Benefis Jerzego Augustyńskiego
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Majówka 2024
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 15:39     Rozmawia: Marek Ziemba
Brakuje młodych ludzi w związkach zawodowych - rozmowa z Henrykiem Szostakiem

"Brakuje młodych ludzi w związkach zawodowych" - rozmowa z Henrykiem Szostakiem, przewodniczącym związku "Solidarność" Huty Stalowa Wola.Henryk Szostak, przewodniczący związku "Solidarność" Huty Stalowa Wola.
Fot. Jacek Rodecki
Czy Dzień Solidarności i Wolności obchodzony 31 sierpnia to ważna data dla Polaków? Jaka jest nasza pamięć o "Solidarności"? Czy związki zawodowe są dziś potrzebne? Czy przewodniczący związku jest zadowolony ze współpracy z zarządem Huty Stalowa Wola? Jaką rolę odgrywa związek zawodowy w tym zakładzie pracy? Czy młodzi ludzie chętnie zapisują się do związków zawodowych? Jak widzi przyszłość związków zawodowych w Hucie Stalowa Wola Henryk Szostak? Na te pytania odpowie gość studia portalu Stalowka.NET!

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 01:09
~Stosh
Panie Szostak nie ma pan prawa używać nazwy S bo wasz szef jest z tamtej strony barykady
+0-0
Poniedziałek, 18 września 2017 r. godz. 00:13
~POLSKA JEST NAJWAZNIEJSZA
szostak wielki dzialacz ktory obudzil sie jak juz po hucie strzepy zostaly hahhahahaha dzialacz taki sam jak ci ze stalowki dzialacze smiech na sali
+0-0
Wtorek, 5 września 2017 r. godz. 14:47
~Pan Wiktor
Młodzi uciekli...
+0-0
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 12:07
~Lukasz
Po co komu kilo ryzu czy makaronu. To mozna samemu sobie kupic
+0-0
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 11:16
~emeryt HSW
@Moher 49- Jako były członek Solidarności w zupełności się z Tobą zgadzam,większość nas uczciwych ludzi odczuła to na własnej skórze.
+0-0
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 09:51
~Marek
młodzi zmądrzeli na co ida składki na solidarnosc! i jak to działanie i obrona pracowników wygląda. Przykład z Duda plawi się w luksusach i jest przybudowka pisu nawet jego pies kacperek korzysta z ogromnych wygod. Mlodziez się budzi jak zresztą ciemny lud tez.
+0-0
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 09:50
~Huciany
Czasy, gdy na wydziałowej masówce związkowi krzykacze zadawali pytanie -"kto się nie zapisuje do Solidarności",dawno już minęły.Trzeba wychodzić do ludzi a nie trzymać się stołków.
+0-0
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 09:45
~Lugon
Kto to mówił JEDYNA Taka Prywatyzacja może kto mi przypomni
+0-0
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 07:42
~HUTAS
Chłopie bez ambicji. Po takich i wielu wczesniejszych wypowiedziach nie powinieneś publcznie pokazywać swojego "ryjka". Plują w twarz i słusznie, a ty wycierasz i mówisz to deszcz. Ty, Czernik i reszta idźcie w cholerę. Już waszych gęb wszyscy mają dość.
+0-0
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 00:31
~sroka
Dziwi się Pan? Ja w ogóle... jesteście skompromitowani jako "Solidarność". Krzaklewski, śniadek, a teraz jeszcze ten właściciel pieska Duda... To jest związek zawodowy? Zdecydowanie mniejsze związki zawodowe potrafią działać i bronić pracowników (np. Inicjatywa Pracownicza), ale was interesuje polityka...
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 21:00
~Romek
Dlaczego młodzi nie ufają związkom zawodowym,a to dlatego ,że mają przykład ich działania na swoich rodzicach. W przypadku zwolnień związek powinien bronić pracownika,a nie podpisywać ugody z pracodawcą.Pomoc socjalna tzw związkowa dla "zasłużonych"niekoniecznie potrzebujących.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 20:53
~Referent
@bul.bul: Umowa na czas określony nie jest umową śmieciową.Każdy nowo zatrudniony dostaje taką umowę na początek albo nawet krótszą.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 20:47
~Real
@dzidek z Czernieckiego:Największy nierób to ty Dzidek,i jeszcze nieuk .Ciekawe na kim pasożytujesz?
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 20:20
~Moher49
Nie ma już związków zawodowych, są klakierzy wspomagający działania wszystkich rządów po 1989 roku. Szef Wałęsa dostał nagrodę Nobla, którą miał przekazać związkowi, przekazał ?. Szefowie pseudo - Solidarności dostali pieniądze i siedzą cicho. Miliony osób zwolniono z pracy, tysiące zakładów doprowadzono do upadłości, najlepsze przynoszące zyski sprzedano. Nie ma młodych ludzi w tzw Solidarności i nie będzie, związek broni przywilejów swoich szefów, zwykłych członków olewa. Takie związki już dawno powinny być z zakładów wywalone, ich szefowie pozbawieni apanaży.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 19:13
~Lokalny Gawędziarz
Nabór do związku - dawniej i dziś. Otóż dawniej moi mili jak pamiętacie, był wspólny wróg - Władza Ludowa. Aby zorganizować grupę ludzi wystarczyło przelecieć się po wydziałach. Tam sporo bywało tzw. rolników - co to u siebie na roli tyrali i jeszcze w hucie dorabiali ( odsypiali we wiórach za tokarką ) takiego najłatwiej było zwerbować. Bo to i dniówka zleci i jeść dadzą. Bo kto z was ganiał z petardami i palił opony? nie oceniam tu słuszności celów jedynie opowiadam świat jaki widziałem. Dawniej celem było obalenie systemu, więc można by przyznać im zasadność istnienia bez względu na jakość. Dziś natomiast jest brak adekwatnych regulacji prawnych i egzekwowania tego prawa. Więc nie tędy droga szanowny Panie "działaczu" - należało by zaoferować szereg rozwiązań. Dziś nie siądziesz pan na pniaku pod hutą i nie wmówisz pan ludziom co mają myśleć. Dziś młodzi ludzie przerastają was wykształceniem i niejednokrotnie doświadczeniem życiowym (emigracja też kształci). Tak wiem co mówię, świat przyśpieszył, otworzyły się granice a dla młodego pokolenia nawet język nie stanowi już bariery. Wyjdźcie z konkretną ofertą do młodych, odstawcie politykę i historię na bok. Młody człowiek dziś myśli 3x szybciej bo i jego życie toczy się szybciej. Kiedy pracodawca zalega w ZUSie lub wypłaca kasę w zaliczkach - po prostu oszukuje - związek zawodowy powinien być jak starszy brat: Dzwoni i negocjuje w imieniu nawet pojedynczego pracownika, a takie SŁODKIE PIERDZENIE LAWENDĄ o przeszłości tylko odstrasza i ośmiesza. A szkoda nawet i tej historii SOLIDARNOŚCI. Młodzi patrzą na naszą historię przez pryzmat dzisiejszego świata, więc na nic im wspominki i proporczyki kiedy muszą nakarmić swoje dzieci.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 18:24
~franekdolas
Panie Szostak czy pamięta Pan jak pana kolega Śniadek będąc w STALOWEJ WOLI potraktował swojego kierowce? , w czasie kiedy Pan jadł z nim swojska kiełbasę
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 17:53
~adan1
Szostak o jakiej solidarnosc ty mowisz. Jezeli chcesz to mozemy podyskutowac o zwiezkach zawodowych w krajach nie dzikich takich jak Polska. Widziales kraj zeby bazowie zwiazkow oplywali w dostatkach i zagali od pracodawcow coraz wiecej kasy ale dla siebie.W normalnym kraju to tacy dzialacze jak Ty Duda i inni normalnie pracuja w swoich zawodzie a po pracy zajmuja sie dzialalnoscia zwiazkowa.Przywlaszczyliscie sobie nazwa zwiazku milionow Polakow i oplywacie w dostatku i pierdzicie w stolki i jestescie klecznikiem Kaczynskiego.Wstyd.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 17:50
~mieszkaniec
Bazujesz pan na "dokumentach" tworzonych przez komunistów i grzebiesz pan żywcem Wałęsę - okej taki Twój pogląd. Ale jak to się ma do warunków zatrudnienia na Podkarpaciu? Jakie masz pan zdanie na temat UMÓW ŚMIECIOWYCH? jak rozwiązać problem zatrudnienia NA CZARNO? Jaki masz pan pogląd na pracowników chociaż by ŻABEK? (większość z nich tyra za grosze i na czarno) Jeśli mówisz pan że jedyne co możecie to APELOWAĆ do pracodawców - to idź pan w cholerę!
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 17:29
~lele
Hue hue hue. O jaka bieda że młodzi nie chcą darmozjadów utrzymywać! Młodych w HSW nie ma innych niż rodzinka dyrektorków itp. a ci sie zwolnien nie boją o mają plecy. Może niech zacznie sie zatrudnienie nie po rodzinie czy partii a po umiejętnościach?
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 17:14
~bul, bul
Panie przewodniczący, dlaczego się pan nie solidaryzuje z ludźmi(pracownikami) w dalszym ciągu zatrudnianymi na tzw. umowach śmieciowych czyli na czas określony? NIECH PAN NIE SZUKA DALEKO, wystarczy przyklad prezydenta miasta który wg wiarygodnych źródeł zatrudnil w ten sposób 60 urzędników. Czy pan zrobi cokolwiek z tym czy też włoży głowę w piasek?
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 17:05
~Kaczkodan
Szargacie nazwą,,Solidarność,, PZPR potrafiła sztandar wyprowadzić a wyście przywłaszczyli sobie historyczną nazwę. Ta wasza to DUDOSNIADKI i tylko otumanionym mgłą smoleńską taka przybudówka PiSlamu może odpowiadać. Większość przeciera oczy z kaczych fekaliów.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 16:41
~Dzidek z czarnieckiego
Nieroby pozakladali zwiazki,pierdza w stolki I kasa na konta wplywa.niejaki Duda wielki dzialacz to najwiekszy nierub w Polsce
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 16:30
~Jeszcze trochę wody w sanie upłynie
Panie Henryku warunki pracy określane są poprzez zasady BHP i prawo pracy. Mówi Pan o monitorowaniu tych zasad - tyle? dzięki za taki związek :) A gadanie o zmianach prawa itp. kojarzy mi się z Koniem Trojańskim PISU. Pewnie coś na kolanie w nocy znowu podpiszą a tacy jak Pan oraz żołnierzyki kukiza będą nam mówić jakich zmian potrzebujemy :) ( przykład - praca w niedziele - sory ja tyram nadal a krzyku przy tym... ) Dam Panu przykład mój i pewnie ponad połowy ludzi z tego regionu. Praca na śmieciówce i połowa wypłaty pod stołem. Co związek proponuje? Jak na razie wy Związkowcy, Rządzący oraz Opozycja poza grą pozorów nie robicie NIC! Emigracja zarobkowa stała się częścią naszego życia. Wierzę w to że kiedyś my młodzi przywieziemy pomysły i rozwiązania z różnych stron świata i zadbamy o naszą ojczyznę.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 16:08
~młody gniewny
Gwałcisz Pan historię i płaczesz że młodzi nie chcą do związku. Staniemy murem za związkami, ale dajcie nam wsparcie, plan działania. Zabetonowane stanowiska związkowców to jedyne co pozostało w tym "hutniczym grodzie". I tak dziś unicestwiacie Wałęsę zapominając kim był obecny kierujący. Przewodniczący Piotr Duda w czasach stanu wojennego był po drugiej stronie, ochraniając z dywizją powietrzno-desantową komunistyczne radio i telewizję. Więc zostawmy historię i porozmawiajmy o możliwościach. Co nam da związek zawodowy. Co każdy młody pracownik z tego miasta może zyskać dzięki związkom. Widzę ciemność!!! A wystarczy zerknąć na Irlandię - tam związek jest negocjatorem na linii pracownik - pracodawca (bardzo skutecznym) to samo dzieje się w Niemczech - tam związek ogarnia wszystkich pracowników i pracodawców, mało tego tworzy prawo i zasady. A co możemy my? Wy tak naprawdę krzyczycie z tonącego okrętu. Związek w Polsce powstanie jako nowy ruch w odpowiedzi na zapotrzebowanie. Ale najpierw runą mury waszych gabinetów. Sorry Panie kolego to się nazywa rzeczywistość.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 16:03
~były
Przynależność do związków zawodowych kosztuje pracownika co miesiąc z wypłaty (0,82 % miesięcznych przychodów). Jak jest dobrze to nie pomogą i nie zaszkodzą. Niestety, jak coś się dzieje, nic nie zrobią dla poszczególnego pracownika. Takie życie. Mój przewodniczący też dobrze mówił.
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 15:55
~hart
zapytajcie Henia czy związkowe karty ma już puste do Sloneczka
+0-0
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 15:54
~Dex
Brakuje? Może wybrali sobie uczciwą robotę, a nie pasożytuja na innych.
+0-0
Stalowka.NET - Audio, Nagrania, Dźwięki
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.