Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 7 grudnia 2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
 Wiadomości lokalne
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
» Nowy sprzęt hydrauliczny dla druhów z Kłyżowa
» Stalowowolscy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie
» Święty Mikołaj odwiedził biuro Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli
» Jan Pyrkosz Wójtem 15-lecia oraz Wójtem 2022
» Drukarka, papier i toner czyli jak pracuje policja?
» Będzie nowe oświetlenie na ulicy Chyły
» Dramat na drodze powiatowej. W Jastkowicach droga została zablokowana
» Będzie nowe kasyno w Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny
» Recital Piotra Woźniaka na 85. urodziny stalowowolskiej biblioteki
» Koncert adwentowy 2023
» PUSZCZA DŹWIĘKÓW - widowisko
» Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Sobota, 27 lutego 2010 r. godz. 11:41     /Stanisław Nowak/
Za niższy kontrakt z NFZ zapłacą pracownicy i pacjenci

- Za takie kontrakty zapłacimy my, pracownicy szpitala a pośrednio pacjenci - mówi Małgorzata Nieznalska.
- Za takie kontrakty zapłacimy my, pracownicy szpitala a pośrednio pacjenci - mówi Małgorzata Nieznalska.
Fot. Jacek Rodecki
Nie milknie dyskusja na temat podpisania kontraktów podkarpackich szpitali z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przewodnicząca regionalnej sekcji służby zdrowia, Małgorzata Nieznalska mówi wprost - Za takie kontrakty zapłacimy my, pracownicy szpitala a pośrednio pacjenci, ponieważ będą mieli utrudniony dostęp do świadczeń medycznych.

Blisko 70-cio milionowy kontrakt, jaki podpisał Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli z Narodowym Funduszem Zdrowia jest, jak mówi Starosta Powiatu, Wiesław Siembida, o 10% niższy w porównaniu do roku ubiegłego. - Nie jestem zadowolony z tego kontraktu. Na dzień dzisiejszy, w przypadku Stalowej Woli, mówimy o poziomie nad-wykonań z 2009, czyli nie-doszacowaniu kontraktu na poziomie 8 mln zł. Gdybyśmy nie podjęli kroków oszczędnościowych w roku ubiegłym, to byłoby kolejne 4 mln zł. W związku z czym, jeśli kontrakt w tym roku byłby większy o te 12 mln zł., to moglibyśmy mówić o dotrzymaniu poziom roku ubiegłego - stwierdza Siembida.

Podobnego zdania jest przewodnicząca regionalnej służby zdrowia, Małgorzata Nieznalska, która ocenia - Za podpisanie kontraktów z NFZ, będziemy płacić my, pracownicy. Już zaczynają się zwolnienia we wszystkich szpitalach na Podkarpaciu. W przypadku Stalowej Woli również dochodzi do przekształceń. Część personelu średniego medycznego jest przesuwana na stanowiska obsługi podstawowej szpitala.

Potwierdzeniem tych słów, mogą być pierwsze ruchy, do jakich już doszło w stalowowolskiej placówce Powiatowego Szpitala Specjalistycznego. Dyrekcja złożyła oddziałowi rehabilitacji przeniesienie czterech pracowników stalowowolskiej placówki PSS oddziału rehabilitacji na inne stanowiska pracy. - Wszystko przez mniejszy kontrakt, który w takiej postaci odbije się na personelu - dodaje Starosta.

Jak wiadomo, problem opieki zdrowotnej istnieje nie od dziś. Niepokojące jest jednak to, że coraz bardziej uderza on w pracowników, a co za tym idzie również w pacjentów. - Dba się o lekarzy i standardy, ponieważ tak nakazuje Unia Europejska. Natomiast nie dba się o minimalną ilość zatrudnienia pracowników na danych oddziałach. Tutaj pracownik, personel średni-medyczny jest jakby pomijany we wszystkim. Raz, że jest tego personelu za mało, gdyż od paru ładnych lat są ograniczenia. Teraz natomiast zastrasza się tych pracowników, że jak nie będą "grzeczni i potulni", to możemy inaczej rozmawiać - kończy Nieznalska.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 28 lutego 2010 r. godz. 19:23
~Wdzieczny Pacjent
Zwalniane sa rehabilitantki które zarabiały nie duzo więcej niż 1000 zloty. Codziennie pomagały wielu ludzia walczyć z bólem. Sam u tych Pań sie leczyłem ... sympatyczne...pracowite.... pomocne... Wstyd. Wielkie oszczędności na najbiedniejszym personelu . Przykro mi ze do tego doszło. Współczuje Pania i pamiętajcie ze jesteście Aniołami . Dla niektórych liczy sie coś więcej niż pieniądze. Szkoda za dla nielicznych :( ...Pozdrawiam DZIĘKUJE ....
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2010 r. godz. 14:37
~Klara
Pacjent potrzebuje lekarstwa,lekarza i pielęgniarki?Tylko?A gdy zawiedzie terapia farmakologiczna jedynym ratunkiem może się okazać rehabilitacja aby poprawić sprawność i jakość życia pacjenta,aby zmniejszyć ból nie tylko lekami od których choruje wątroba,aby zapobiec niepełnosprawności...Pacjent potrzebuje przede wszystkim spokoju i pewności,że otrzyma pomoc od tych,którzy tę pomoc powinni mu nieść!I płacąc co miesiąc składki ma prawo tego oczekiwać!!!
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2010 r. godz. 13:09
~obserwator
Pare pytań.Wiec kim jest ta Nieznalska, czy to jakiś expert, jaką ponosi odpowiedzialnośc decyzyjną?Jestem obiektywny , sskoro nie ma kwalifikacji i odpowiedizalnosci więc się niewypowiada
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2010 r. godz. 13:06
~kaczor donald
poprostu by zyło sie lepiej precz z bandą tuska!!!!!
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2010 r. godz. 11:53
~ziomalnik
Tak jest w socjalizmie, gdzie służba zdrowia jest państwowa i jak to się ludziom wmawia „"darmowa". Tyle, że zamiast "darmowa" powinno się mówić i pisać - NA KOSZT PODATNIKA. Ale to pierwsze lepiej brzmi i na pierwszy rzut oka wygląda lepiej, bo kto nie chce mieć czegokolwiek za darmo. Problemem państwa opiekuńczego (socjalistycznego) jest rosnąca rola państwowego aparatu biurokratycznego, który stopniowo podporządkowuje wszystko własnemu interesowi grupowemu. Im więcej państwo ma podopiecznych, tym więcej opiekunów musi stawić czoła tym zwiększonym zadaniom. Amerykański profesor Walter Williams w latach 60-tych prowadził szereg badań na temat rozmaitych programów socjalnych. Po 30-tu latach badań wyszło, że zaledwie 28% środków wydawane były na pomoc socjalną, która docierała do tych, którzy objęci byli pomocą socjalną, a resztę, czyli 72% pieniędzy przechwycone były przez aparaty biurokratyczne, które danymi programami administrowały. Pacjent potrzebuje jedynie: lekarstwa, lekarza i pielęgniarki. Nie potrzebuje natomiast służby zdrowia, nie potrzebuje NFZ-tu, biurokratów i budynków w których siedzą, a to pochłania najwięcej pieniędzy. Bardo dobrze określił to kiedyś Cyril Northcote Parkinson, formułując "prawo tysiąca"-"Gdy instytucja przekroczy liczbę 1000 urzędników, nie potrzebuje do swego istnienia świata zewnętrznego: jej własne problemy pochłaniają cały jej czas i wysiłek."
+0-0
Sobota, 27 lutego 2010 r. godz. 22:02
~Gallicjak
Takie ruchy uderzają zawsze w najsłabszych.Zaczęto od rehabilitacji a skończy się na pielęgniarkach!!!Tylko lekarze mogą w tym szpitalu spać spokojnie ciągle im mało i mało.Dostali porządne podwyżki i nic się nie zmieniło w ich podejściu do pacjenta a jak dostali palec to chcą całą rękę.Teraz żądają "misiowego" i kosztem innych je dostaną!Inny personel musi rozumieć ciężką sytuację szpitala a oni nie?!Ile tak jeszcze będzie w tym kraju?!
+0-0
Sobota, 27 lutego 2010 r. godz. 12:46
~konta55
no i dobra czytałem ostatnio że 70% idzie na płace z NFZ lekarze mają ponoć 500zł za noc w szpitalu a my prywatnie za 100 chodzimy by było lepiej wszystkim
+0-0
Sobota, 27 lutego 2010 r. godz. 12:27
~obserwator
zmniejszyc ilosc godzin pracy lekarzom, pielęgniarki zagonic do roboty. Mozna zobaczyc jak to bywa w szpitalu w sobote i w niedziele. Lekarza praktycznie niema mimo iz jest, pielegniarki chodzą jak święte krowy, pacjęci latają z kroplówkami do pilegniarek , jak kroplówka sie skonczyla,a pajętom którzy upominają sie o swoje daja konsultacje psychiatryczne. OT Zycie szpitala
+0-0
Sobota, 27 lutego 2010 r. godz. 11:46
~www
Będzie się za rozwijać biznes pogrzebowy- utrudniony dostęp do służby zdrowia to zapewni.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.