Wtorek, 6 maja 2025 r. godz. 07:27 /Magdalena Rodecka/
80 lat Stalowej Woli. Rada Miejska przyjęła w tej sprawie stanowisko
maja radni miejscy na uroczystej sesji, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli przyjęli stanowisko z okazji 80. rocznicy nadania praw miejskich Stalowej Woli. Fot. UM Stalowa Wola
W minioną niedzielę, 4 maja radni miejscy na uroczystej sesji, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli przyjęli stanowisko z okazji 80. rocznicy nadania praw miejskich Stalowej Woli.
Oto jego treść:
Zebrani na uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 80-lecia nadania Stalowej Woli praw miejskich, wspólnie świętujemy moment, który na zawsze zmienił losy naszego miasta. Było to wydarzenie, które przekształciło nowoczesne, przyfabryczne osiedle - powstałe z ducha Centralnego Okręgu Przemysłowego - w samodzielne miasto o własnej tożsamości, wizji i kierunku rozwoju.
W tym szczególnym dniu Rada Miejska w Stalowej Woli z dumą i głębokim szacunkiem oddaje hołd wszystkim tym, którzy od początku istnienia miasta tworzyli jego fundamenty, budowali jego strukturę i nadawali mu kształt - materialny, społeczny i duchowy.
Stalowa Wola zrodziła się z wielkiej wizji II Rzeczypospolitej - była dzieckiem nadziei i śmiałych planów Centralnego Okręgu Przemysłowego. Powstała wśród lasów nad Sanem jako nowoczesny ośrodek pracy, rozwoju i postępu. Jednak prawdziwą siłą miasta zawsze byli ludzie - ich pracowitość, odwaga i poczucie wspólnoty.
W sposób szczególny wspominamy dziś tych, którzy w trudnych, powojennych latach kładli podwaliny pod życie miejskie. Wśród nich wyjątkowe miejsce zajmuje ksiądz Józef Skoczyński - pierwszy przewodniczący Rady Miejskiej, którego duchowe, społeczne i obywatelskie zaangażowanie stało się symbolem odpowiedzialności za wspólne dobro.
Z wdzięcznością przywołujemy pokolenia mieszkańców, którzy przez dziesięciolecia rozwijali Stalową Wolę - w administracji, gospodarce, edukacji, kulturze, sporcie i życiu społecznym. To dzięki ich pracy i poświęceniu dziś możemy z dumą powiedzieć: Stalowa Wola to nasze miasto, nasz dom, nasza odpowiedzialność i nasze wspólne zadanie na przyszłość.
W sposób szczególny obejmujemy pamięcią i wdzięcznością wszystkich radnych, prezydentów, pracowników urzędu oraz miejskich instytucji, którzy przez osiem dekad z zaangażowaniem tworzyli miasto - nie tylko jego budynki i ulice, ale także jego ducha i tożsamość.
Niech w dalszym budowaniu naszej wspólnoty towarzyszy nam to, co od początku określało Stalową Wolę: duch nowoczesności, odwaga, pracowitość i poczucie odpowiedzialności. To one były fundamentem powstania miasta, symbolem aspiracji Polski ku nowoczesności. I to one, przez wszystkie dekady - w czasach trudnych i pomyślnych - prowadziły nas naprzód.
Dziś to od nas zależy, czy tę ideę przekażemy dalej. Czy będziemy potrafili jednoczyć się wokół wspólnego dobra, niezależnie od różnic - z myślą o tym, co nas łączy: przyszłości Stalowej Woli.
Głos na sesji zabrał między innymi prezydent, radni oraz zaproszeni goście. Następnie odbył się koncert pod tytułem "Wspomnienie" - Ambasadorzy Stalowej Woli w muzycznym hołdzie Miastu.
80 lat miasta Stalowej Woli. Tymczasem przy torcie: Tomasz Miśko (Pysznica), Rafał Weber (Pysznica), Monika Pachacz Świderska (Jamnica), Damian Marczak (Pysznica), Daniel Hausner (Pilchów lub Pysznica). Poziom fikcji w tym mieście osiąga szczyty Himalajów, hipokryzji i bezczelności.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.