Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 7 grudnia 2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
 Wiadomości lokalne
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
» Nowy sprzęt hydrauliczny dla druhów z Kłyżowa
» Stalowowolscy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie
» Święty Mikołaj odwiedził biuro Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli
» Jan Pyrkosz Wójtem 15-lecia oraz Wójtem 2022
» Drukarka, papier i toner czyli jak pracuje policja?
» Będzie nowe oświetlenie na ulicy Chyły
» Dramat na drodze powiatowej. W Jastkowicach droga została zablokowana
» Będzie nowe kasyno w Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny
» Recital Piotra Woźniaka na 85. urodziny stalowowolskiej biblioteki
» Koncert adwentowy 2023
» PUSZCZA DŹWIĘKÓW - widowisko
» Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 11:57     /Tomasz Błażejowski/
Wadliwa sygnalizacja świetlna w Stalowej Woli?

Zdaniem naszego czytelnika, problem dotyczy m. in. skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Komisji Edukacji Narodowej.
Zdaniem naszego czytelnika, problem dotyczy m. in. skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Komisji Edukacji Narodowej.
Fot. Jacek Rodecki
Po raz kolejny, do naszej redakcji, dochodzą sygnały odnośnie źle działających, na skrzyżowaniach w Stalowej Woli, sygnalizacjach świetlnych. Po części z tym faktem zgadza się kierownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Czesław Łopucki, który stwierdza - Teraz to każdy na wszystkim się zna. Trudno nie zgodzić się z niektórymi faktami, jednak w większości przypadków, po naszym sprawdzeniu, takie sygnały okazują się nieprawdziwe.

Problem wadliwych wideo-detektorów ruchu w Stalowej Woli, zgłosił jeden z naszych czytelników, którego interwencja w niżańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozostawiona została bez żadnej odpowiedzi. - O całej sytuacji zawiadomiłem administratora drogi (GDDKiA O/Nisko), jednak problemu nie usunięto. Usterki, które kilka miesięcy temu wystąpiły na skrzyżowaniach na drodze nr 77 (przebiega ciągiem ulic Staszica i Alei Jana Pawła II), po raz kolejny się powtórzyły, a administratorowi chyba za bardzo nie zależy na ich usunięciu. Uważam, że skoro wydano niemałe pieniądze na tak nowoczesną sygnalizację, to powinna ona funkcjonować prawidłowo, nie utrudniając kierowcom jazdy tego typu niespodziankami - przyznaje Paweł.

Zdaniem naszego czytelnika, problem dotyczy trzech skrzyżowań oraz jednego przejścia dla pieszych. W przypadku tych pierwszych, według Pawła - Sygnalizacja od około tygodnia pracuje w cyklu o stałym czasie, niezależnie od natężenia ruch (skrzyżowanie ul. Staszica i Popiełuszki). Podobnie, z tym, że sygnalizacja nie pracuje prawidłowo już od bardzo dawna, jest na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Komisji Edukacji Narodowej. Z kolei na krzyżówce ulic Podskarpowej z Brandwicką pomimo zainstalowania kamer, sygnalizacja pracuje w cyklu o stałym czasie trwania. Jest to szczególnie uciążliwe nocą, gdy ruch jest bardzo mały i kierunek główny, tj. obwodnica, jest niepotrzebnie blokowany przez wloty poprzeczne, z których nie jedzie żaden pojazd. Natomiast jeżeli chodzi o przejście dla pieszych, to problem występuje z sygnalizacją na ulicy Staszica (pasy obok Baru Mlecznego). Często, pomimo braku pojazdów z obydwu kierunków, na zielone światło, oczywiście po wciśnięciu przycisku, piesi muszą czekać ponad pół minuty - tłumaczy czytelnik.

Wyżej wymienionych problemów nie dostrzega jednak Czesław Łopucki. Zdaniem kierownika niżańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad sygnalizacja na wspomnianych skrzyżowaniach oraz przejściu dla pieszych działa poprawnie. Do poprawy należą jedynie światła na krzyżówce ulic Podskarpowej z Brandwicką. - Tutaj sytuacja zmieni się z chwilą naprawy jednej z kamer. Obecnie detektory są wyłączone i światła działają na zasadzie "stałej czasowej". W najbliższym czasie kamera zostanie wymieniona i myślę, że na wiosnę cała sygnalizacja będzie działać prawidłowo - wyjaśnia Łopucki, który po chwili dodaje - Teraz to każdy na wszystkim się zna. Trudno nie zgodzić się z niektórymi faktami, jednak w większości przypadków, po naszym sprawdzeniu, takie sygnały okazują się nieprawdziwe.

Mimo to, kierownik mieszczącego się w Nisku oddziału GDDKiA zapowiada, iż sprawa będzie stale monitorowana, a na wiosnę ma zamiar zwołać spotkanie z wykonawcą sygnalizacji. - Fakt faktem, że zdarzały się różne błędy. Staramy się je wyeliminować, ale nie zawsze udaje nam się to zrobić. Myślę, że w momencie, kiedy już na dobre zmienią się warunki atmosferyczne, zrobię spotkanie z wykonawcą i każdą sygnalizację świetlną się przeanalizuje dokładnie -kończy Łopucki.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 4 marca 2010 r. godz. 21:00
~ewik
Z Rozwadowa na Ozet 10 minut ludzie przeciez to paranoja,na kazdych swiatłach stanie,co to za zielona fala? to raczej czewony korek,współczuje ludziom którzy mieszkaja przy swiatłach Na staszica od katedry do szpitala sznur aut na czerwonym.Zróbcie z tym cos bo mozna szału dostac!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 4 marca 2010 r. godz. 15:03
~kika
na czerwonym 3 minuty czekam zeby ruszyc samochodem a zielone minute!! i to jeszcze slimaki kierowcy nim sie rusza to raptem dwa samochody pojedzie i cyk ....czerwone buhahaha !!! ale co tam gdzie sie ma spieszyc:P hehehe
+0-0
Wtorek, 2 marca 2010 r. godz. 04:36
~Mieszkaniec co tysiące razy czeka na światłach
- Teraz to każdy na wszystkim się zna. Trudno, żebym znał się na tym jak nie używam czegoś o czym inni piszą, że działa "sprawnie inaczej" - stwierdził kierownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Czesław Łopucki. Trudno nie zgodzić się z niektórymi faktami, przykładowo z tym, że znam w/w fachowiec zna się na problemie, którego według niego nie ma. Przecież ani nie mieszka w tym mieście, ani też nie czeka na światłach przejścia dla pieszych czy też dla pojazdów - niestety jednak w większości przypadków, po naszym sprawdzeniu, okazuje się, że ludzie widzą problemy, których nie ma - stwierdza kierownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Czesław Łopucki. Niemniej takie sygnały oczywistych przekłamań okazują się nieprawdziwe dla WSZYSTKICH mieszkańców Stalowej Woli, którzy korzystają z nowoczesnych urządzeń sygnalizacji świetlnej. Nasz korespondent dodaje, iż w CYWILIZOWANYCH krajach za zignorowanie takich sygnałów oraz próba krętactwa za pomocą "każdy się dziś na wszystkim zna" podlega karze wolności od natychmiastowej dymisji do zakazu zajmowania danego stanowiska przez okres (minimum) lat 5.
+0-0
Wtorek, 2 marca 2010 r. godz. 00:00
~antyłopucki
a tego Łopuckiego to nie da sie wymienic? na lepszy model? ;p skoro nie chce mu sie robić niech sp...
+0-0
Sobota, 27 lutego 2010 r. godz. 15:56
~Paweł
Jeżeli ktoś w środku nocy stoi na kompletnie pustym skrzyżowaniu, czekając jak głupi osioł półtorej minuty na zielone światło, to wcale nie trzeba być ekspertem żeby dojść do wniosku że coś jest nie tak.
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 21:09
~boreasz39
Jeżdżę po Stalowej i co rok jest gorzej. Krzyżówka Ken i Niezłomnych to porażka totalna.W latach 90 w Niemczech zrozumiano, że krzyżówki świetlne nie są dobrym rozwiązaniem i przerabiano je na ronda. Jesteśmy 30-40 lat za Europą czyli być może za jakieś 10-20 lat będzie się nam lepiej jeździło, o ile nas będzie na to stać .Stare przysłowie jest nadal aktualne- czegoś głupi boś biedny, czegoś biedny boś głupi!
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 14:39
~cdn
Nie rozumie dlaczego oddziału GDDKiA jest w Nisku????czemu o tak waznych sprawach o wiele wiekszego misata decyduje zadupie???Co taki buak z niska mozew wiedziec o sygnalizacji swietlnej.Jemu to po prostu zwisa.
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 11:43
~nikim_nie_gardze
Czekając na zielone z Okulickiego na prawym pasie do skrętu w prawo w strone policji- zapala się zielone do prawoskrętu ( nie strzałka warunkowa tylko zielone) więc jadę i najeżdżam na pieszych, którym w tym momencie też azpala się zielone. Panie łopucki do kryminału z panem a nie na stanowisko dyrektora. Przecież to proste: zapala się zielone do prawoskrętu to jadą samochody z okulickiego w popiełuszki w kierunku policji i samochody od policji w lewo na okulickiego-piesi z tej strony stoją a przechodzą ci od słoneczka. Ale dla tego popaprańca to zbyt trudne. Zresztą uważam, że z tak działającą sygnalizacją skrzyżowanie nnie powinno być dopuszczone do ruchu. I takie popapraństwo jest w całym mieście: pozwężane do granic możliwości po remontach ulice kosztem bardzo drogich ścieżek rowerowych, którymi w zimie nie jeżdzą rowerzysci, tylko pchają się na te wąskie ulice, gdzie nie można ich wyprzedzic w godzinach szczytu i jedzie sobie sznur wk....ych kierowców za rowerem. Panowie włodarze tak trzymać, a do tego miasta przyjedzie telewizja oglądać waszą głupotę. Ulice powinno się maksymalnie poszerzać i na nich wytyczać scieżki dla rowerów, bo pługi odśnieżając ulice odśnieżą równocześnie ściezkę dla rowerów. Proste? może nie jest to takie piękne bo nie ma pięknej i kosztownej kostki, ale jest skuteczne i bezpieczne w przeciwieństwie do bardzo śliskiej kostki po byle jakim deszczu nie mówiąc o śniegu. Pozdrawiam "mądrych" decydentów i czekam na ich następne głupie i kosztowne pomysły.
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 11:40
~kirowcarni
To właśnie Polska Podkarpacka II.
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 10:33
~panda
Szkoda cokolwiek pisać.
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 09:29
~polonista
Dlaczego na światłach na Podskarpowej na wprost czeka się 3 minuty na zielone? Bo Łopuckiemu to zwisa, on ma willę gdzie indziej.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 22:10
~Hiu
Niech mi ktoś wytłumaczy na czym polega fakt, że gdy jadę przez Staszica/Jana Pawła na 5 kolejnych swiateł przynajmniej 4 to czerwone? Panie Łopucki- gdy wjade do Rzeszowa jakoś tych czerwonych mniej, na Rejtana jest wręcz zielona fala. Skoro da się zrobić w Rzeszowie dlaczego nie da sie w Stalowej Woli?
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 22:08
~Mmm
GDDKiA w nisku nie odpowiada na maile. Tak samo jak Urząd Miasta Stalowej Woli.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 20:23
~ehh
Może ktoś napisze ile kosztowała ta sygnalizacja? Ile naszych pieniędzy wyrzucono w błoto? Przecież ta sygnalizacja nigdy nie działała dobrze. Dzisiaj przechodziłem przez skrzyżowanie koło bazyliki i jestem na 100% pewny, że tam kamery nie działają. Panie Łopucki! Jak pan robisz tą sygnalizację, jeśli zaraz po założeniu okazuje się, że jest zepsuta kamera? Oddziałem GDDKiA w Nisku powinny się zająć jakieś służby. Ile kosztowała naprawa sygnalizacji w Stalowej Woli? Może ktoś to ujawni? Co kilka miesięcy słyszę pana Łopuckiego, który tłumaczy złe działanie sygnalizacji pogodą albo przepalonymi kabelkami. Sygnalizacja w naszym mieście miała być połączona w jedną całość, jakoś tego nie widać. Szkoda gadać, mamy czerwoną falę i musimy wąchać spaliny z zatrzymujących się co chwilę TIRów.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 17:40
~Stalowowolanin
Inne skrzyzowania w stw tez nie funkcjonuja poprawnie. Mieszkam napeciwko lotosu, wyjezdzalem od siebie z osiedla i chcialem skrecic w strone rozwadowa. Glowna droga miala zielone swiatlo na zmiane do jazdy prosto i w lewo a ja zeby wyjechac z osiedla swojego po 3 razie gdy nie zaswiecilo mi sie zielone zrezygnowalem i pojechalem przez efukacje. Podobna sytuacje mialem kilkukrotnie jadac popieluszki od strony policji. Chcialem skrecic w strone rozwadowa. 3 razy powinno wlaczyc mi sie zielone swiatlo ale jakos Ci ktorzy byli na ul popieluszki i chcieli skrecic w lewo "nie dostawali" zielonego swiatla
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 16:40
~mieszkaniec
jedyne miasto gdzie po 22.00 cały czas działa sygnalizacja kolorowa zamiast pomarańczowego światła.Tiry, motory i inne w nocy co trochę się zatrzymują(mimo że nic nie jedzie) i przyspieszją.Hałas, zatruwanie powietrza i bezsens...cóż głupota ludzka....
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 15:14
~wodzuuu
musze przyznac że osoba pisząca do redakcji Stalówka net ma racje wymienione przez nią skrzyżowania faktycznie swiatła tam działają cyklicznie a więc nieprawidłowo ale tak jest jak się nie chce z niska przyjechac zobaczyć czy światła działają poprawnie najlepiej powiedzieć ze wszystko jest ok a miljony wydane na sygnalizacje to sie nie liczy
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 14:04
~Driver
a powiedzcie nam gdzie dziala poprawnie jakas sygnalizacja ???????? nie ma hyba takiej w podkarpaciu ;]
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 13:20
~w.marciniak
Pan Lopucki przeczyta ten artykul (wiec komentarze rowniez), zatem stwierdzam ze powinienes sie Pan nazywac Łapownicki. Wszystkie ostatnio przeprowadzane inwestycje, ze sie tak wyraze "smierdza". 100 razy poprawiana nawierzchnia na Jana Pawła nadal jest zrobiona zle, wiekszosc "ynteligentnych" sygnalizacji swietlnych dziala nieprawidlowo. Niedawno zjezdzajac z wiaduktu (KEN), chcialem skrecic w lewo, w strone Wojska Polskiego. Byl niedzielny poranek, wiec na skrzyzowaniu bylem praktycznie sam. Odczekalem dokladnie 7 minut i w tym czasie nie dostalem od swiatel zgody na jazde, przy czym dookola swiatla ciagle sie zmienialy a nigdzie nie bylo zadnego samochodu. Po tych 7 minutach przejechalem na czerwonym (tak wiem mandat). Tylko, ze ten mandat powinna oplacic osoba odpowiedzialna za instalacje swiatel. Teraz to wszyscy sie na wszystkim znaja tylko Pan Lopucki niebardzo zna sie na interesie spolecznosci lokalnej - co innego odnosnie swojej kieszeni. Ciesze sie, ze w miescie przeprowadzane sa inwestycje. no ale tak byc nie moze, ze cos nie dziala a Pan Lopucki mowi, ze bedzie dobrze... na wiosne. Na wiosne to sie na spacery nad San z psem chodzi a sygnalizacja jesli jest wadliwa to ma byc naprawiona tu i teraz. No chyba, ze ktos przyjal pewna korzysc materialna i teraz czeka do wiosny...
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.