Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 23 lipca 2024 r. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
 Wiadomości lokalne
» Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek i prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Krzysztof Trofiniak w Hucie Stalowa Wola
» 13-latek poszedł na ryby. Zgubił się u zbiegu rzek
» Dwie oferty na sporządzenie ważnego dokumentu dotyczącego nowej strefy gospodarczej
» Wiceprezydent Tomasz Miśko wrócił z urlopu. Można się umawiać na spotkania
» Rowerzysta potrącony na KEN
» Śmiertelne potrącenie 37-letniego rowerzysty
» Mateusz Nowak prezesem spółki Sport i Rekreacja Stalowa Wola
» Mobilny rozwój Stalowej Woli. Czyli jaki?
» Komunikat MZK
» Samochody blokują odbiór śmieci. MZK apeluje do kierowców
» Piękny jubileusz. Pani Krystyna skończyła 100 lat
» Po dwóch tygodniach pracy udał się na urlop. O kogo chodzi?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Finał IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Wystawa plenerowa: podróż w nieznane
» Wystawa plenerowa: podróż w nieznane
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Aktywów Państwowych w HSW S.A.
»Minister Aktywów Państwowych w HSW S.A.
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 11:17     /Magdalena Rodecka/
"Zielony stół" w sprawie Euro Parku Stalowa Wola

Euro-Park Stalowa Wola to teren o powierzchni jednego tysiąca hektarów, który ma zostać przeznaczony pod inwestycje.
Euro-Park Stalowa Wola to teren o powierzchni jednego tysiąca hektarów, który ma zostać przeznaczony pod inwestycje.
Fot. UM Stalowa Wola
- Moją intencją nie było wylesienie 966 hektarów, dlatego żeby to pokazać, naprawić pewne błędy komunikacyjne zapraszam wszystkich zainteresowanych do "zielonego, okrągłego stołu" w sprawie budowy strefy ekonomicznej Euro Park Stalowa Wola - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Na dowód umorzył część postępowania, pozostawiając tę część działek, którymi są zainteresowani inwestorzy.

- Podjąłem decyzję o umorzeniu części postępowania wydania decyzji o wylesieniu 878 hektarów, wyłączając z tej decyzji obszary 578 hektarów. Pozostawiam do rozpatrzenia i dalszego procedowania obszar 300 hektarów, dedykowany dla pięciu inwestorów, którzy są zainteresowani i podtrzymują decyzję zrealizowania inwestycji w zakresie nowoczesnej gospodarki - zapewnił radnych prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Jednocześnie włodarz dla pozostałej części terenu stworzy "zielony, okrągły stół", przy którym będzie mógł usiąść każdy, do którego zostaną zaproszeni specjaliści z zakresu ochrony środowiska, mieszkańcy, Nadleśnictwo i tak dalej.

- Naszą intencją nie było wycięcie całego obszaru 966 ha powierzchni, żeby to udowodnić na nowo zapraszam, żeby usiąść nad modelem parku i trzymać się obowiązującej do tej pory zasady: nie wycinamy ani jednego drzewa dopóki nie ma inwestora, z konkretnej branży, z konkretnym zatrudnieniem. Będziemy ten teren tak projektować, aby wokół zakładów powstawały strefy buforowe oddzielające nas od miasta - stwierdził prezydent. - W toku prac, które będą prowadzone, będą przeprowadzane nowe inwentaryzacje, o wyższym standardzie, które wskażą tereny właściwe do pozostawienia. Przyznaję, że złożenie wniosku na cały obszar terenu mogło stanowić niezrozumienie i brak wczytywania się w towarzyszące nam intencje - dodał.

Prezydent stwierdził, że miastu zależało na szybkości jeżeli chodzi o gotowość administracyjną, a nie ewentualne wycinki. Dziś na inwestora należy być gotowym bo konkurencja na świecie jest ogromna, a nadciąga kryzys gospodarczy, który kiedyś minie.

RADNI PODZIELENI

Radny Damian Marczak (klub Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe), który wątpliwości co do wylesienia takiej ilości drzew jak i całego postępowania miał wątpliwości, które wyrażał je między innymi na łamach ogólnopolskich gazet, stwierdził, że jest zaskoczony deklaracją prezydenta. Stwierdził, że presja ma sens a zmianę decyzji dedykuje mieszkańcom, którzy brali udział w dyskusjach, konsultacjach, wskazywali jakie gatunki zwierząt, ptaków, roślin na tym terenie występują. - Biorę to za dobrą monetę - powiedział radny Marczak.

W toku dyskusji odnośnie powstawania strefy gospodarczej głos zabrała radny Kamil Maciejak, który zaproponował rozpisanie w tej sprawie referendum. Prezydent odparł, że referendum jest w jego rękach. Jako radny ma prawo zebrać podpisy i je zorganizować. Nigdy też nie jest tak, że całe miasto będzie "za" jakimś projektem, czegokolwiek by on nie dotyczył.

Radny Aleksander Kapuściński (klub PiS) stwierdził, że powoływanie się na ogólnopolskie artykuły nie ma sensu, bo te bawią się nastrojami opinii publicznej. Powoływanie się na wolność słowa nijak ma się chociażby do profilu FB Nadleśnictwa Rozwadów, które krytykuje wylesienie, jednocześnie nie pozwala komentować wprowadzając cenzurę.

Radny Mariusz Bajek (klub PiS) zapewnił, że jego stanowisko od momentu konsultacji się nie zmieniło. Jest za budową Euro Park Stalowa Wola. Jednocześnie ma pretensje do osób, które milczały w tej kwestii, kiedy zapadały kluczowe decyzje. - Czy my chcemy wyprosić inwestorów ze Stalowej Woli? Zniechęcić ich? Co my robimy? - grzmiał do kolegów z Rady.

Urszula Tatys (klub PiS) jako radna spotkała się na terenach leśnych zarówno z prezydentem miasta Lucjuszem Nadbereżnym jak i nadleśniczym z Nadleśnictwa Rozwadów. - Uważam, że teren 1000 hektarów nie powinien zostać w całości wylesiony. Obszar z prezydentem i nadleśniczym zwiedziłam, aby móc zająć stanowisko. Zanim ustosunkowałam się, zanim dokonałam rozważenia czy należy wylesić czy nie, spotkałam się z dwoma stronami. Teren dzieli się na dwie części: część wartościową przyrodniczo, co zostało pominięte w raporcie i część gospodarczą. Należy zachować część wartościowo przyrodniczą - stwierdziła radna.

PREZYDENT "NA DYWANIKU" BĘDZIE INFORMOWAŁ O DZIAŁANIACH NA STREFIE

Radni podjęli uchwałę, która zobowiązał włodarza do prowadzenia określonych działań z zakresu ochrony środowiska w związku z tworzeniem Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola.

Zobowiązania obejmują prowadzenie wycinki drzew i krzewów wyłącznie po uzyskaniu pozytywnej opinii komisji sejmowej właściwej do spraw leśnictwa i gospodarki leśnej oraz po konkretnym zobowiązaniu inwestora co do ilości nowych miejsc pracy, charakteru prowadzonej działalności oraz terminów realizacji inwestycji.

Projektowanie przestrzeni dla nowych inwestorów ma uwzględniać ochronę przyrody oraz zachowanie przestrzeni biologicznie czynnej.

Mają zostać zintensyfikowane działania w zakresie włączenia stref przemysłowych do systemu Państwowego Monitoringu Środowiska.

Miasto zamierza współpracować z Lasami Państwowymi celem zmian w Planie Urządzania Lasu w zakresie wycinek gospodarczych na terenie miasta i sąsiadujących terenów.

Raz na kwartał włodarz będzie zobowiązany przedstawiać Radzie Miasta sprawozdania z działań jakie zostały zapisane w uchwale.

Euro-Park Stalowa Wola to teren o powierzchni jednego tysiąca hektarów, który ma zostać przeznaczony pod inwestycje przemysłowe związane ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem nowoczesnych technologii w dziedzinie energii, elektromobilności, transportu, technologii wodorowej, lotnictwa i motoryzacji. Jego stworzenie jest pokłosiem podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.

"Za" było 18 radnych, przeciw 2 - Damian Marczak, Andrzej Szymonik, wstrzymali się: Janina Siek, Daniel Hausner, nieobecna na sesji była radna Joanna Grobel-Proszowska.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 22:34
~stiw
Mieszkańcy Krakowa złożyli do Sądu pozew przeciwko władzom miasta za brak reakcji na zakłocanie ciszy nocnej przez pijaków.Pan Prezydent działa na szkodę mieszkańców wydając zgodę na uruchamianie nowych żródeł toksycznych substancji.Opozycjo do roboty
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 10:08
~ruzga
Ja zachęcam wielu moich współmieszkańców pisowskiego grodu do składania pozwów o zadośćuczynienie przeciwko Lucjuszowi Nadbereżnemu - prezydentowi miasta, do Sądu Rejonowego(wielkość kwoty do zasadzenia o tym decyduje!) w związku udostepnieniem spisu list wyborczych w kwietniu 2020 roku Poczcie Polskiej. To jest o naruszenie przepisu o ochronie danych osobowych(RODO!) Kto cierpi na brak kasy może sobie budżet podreperować. Jest z kogo ściągać i nie powinno być żadnych zahamowań. Zatem nie czekajcie na przedawnienie tylko do dzieła.
+0-0
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 18:04
~gajowymarucha
Moim zdanie minister od klimatu(ochrona środowiska wchodzi w zakres tego resortu!) winien niezwłocznie dokonać nowelizacji prawa o ochronie przyrody wprowadzonego za ministra Szyszki a polegającego na zezwoleniu wycinania drzew bez głębszej analizy i potrzeb. Na bazie tamtego prawa nazywanego lex Szyszko piły spalinowe zaczęły rżnąć Puszczę Białowieską a potem różne parki Puszczę Karpacką i wiele innych leśnych ekosystemów. Samorządy(niektóre) także pokazały że potrafią z nadarzającej się okazji skorzystać i cięły co popadnie w ramach i granicach gmin. Nasz gospodarz także z owego dobrodziejstwa ustawy skorzystał ochoczo i korzysta nadal rżnąc tu i tam. Nauczył się dobrze przy tym mydlić oczy gawiedzi, że to tylko cięcia niezbędne i potrzebne dla inwestycji. Dokąd będzie obowiązywał tamten przepis to żadna komisja nic nie zrobi bo każda decyzja będzie mieć oparcie w... ustawie.
+0-0
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 00:11
~jasio
Po wygranych wyborach prezydent miasta ogłasza że - bedzie wycinka, działki trzeba sprzedać. Czy już jasne ? Przecież budżet trzeba jakoś ratować bo zadłużenie miasta i spółki MZK trzeba jakoś spłacać, a teraz są już pojawiły koszty utrzymania tych "wielkich inwestycji nadbereżnego". Nowa spółka powołana przez niego to nic innego jak "słup" do brania kredytów bo miasto ich nie dostanie. Wnioski nasuwają się same: "Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Gminy Stalowa Wola dostała nazwę "Inwestycje Stalowa Wola", a przecież już jest w Urzędzie Miasta Wydział Przygotowania Inwestycji Naczelnik pokój nr 30 oraz Wieloosobowe stanowisko ds. przygotowania inwestycji pokoje nr 30, 32, 33, 34.
+0-0
Czwartek, 20 czerwca 2024 r. godz. 12:34
~gizela
Magistratem powinna zająć się jakaś komisja śledcza by prześwietlić niczym rentgenem okres panoszenia się(nie rządzenia!) prezydenta miasta. od 2014 roku. Moim zdaniem takimi instrumentami dysponuje premier rządu któremu zresztą podlega samorząd. Kro wie czy nie nadszedł już czas najwyższy by w mieście zagościł "wysoki komisarz"! Nie może nadal tak być, że facet lekceważy sobie wszystko i wszystkich i ma w dalekim poważaniu bo tylko on jest alfą i omegą! Uważam, że czas jest by skończyć z tymi działaniami cudownego dziecka pis-u za jakie uważany był w kręgach i otoczeniu posła Kaczyńskiego. Panie premierze Tusk to do Pana jest ten adtes!
+0-0
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 18:21
~pysio
Nic tylko złożyć zawiadomienie do prokuratury generalnej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa gospodarczego, administracyjnego.
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 17:38
~jack
Radio Erewań zapodało, że nasz Ukochany Prezydent jest jednym z kandydatów w wyborach Prezydenta Polski, a więc problem wylesienia Stalowej Woli rozwiąze się sam.
+0-0
Środa, 19 czerwca 2024 r. godz. 12:08
~lotość
On do prezydentury niczym wół do karety!
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 14:00
~Aleksander
jeśli temu całemu leśniczemu chodzi tylko o walory przyrodnicze to czemu wcześniej nie zrobiono tam parku przyrody ? jemu chodzi o kase jaką LP zarobiłyby na gospodarce leśnej te 100 letnie lasy niebawem też by poszły pod piłę, ale wtedy nikt by o tym nie słyszał bo byłyby karczowane po kawałku.
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 17:29
~Biolog
Jest w Polsce wiele miejsc cennych pod względem przyrodniczym, gdzie nie ma żadnego "Parku Przyrody"...
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 06:04
~prawda
Z mocy ustawy całe drewno z strefy za darmo przejmuje skarb państwa tj premier a las jest nie państwowy a miasta i std cały koszt odbudowy lasów ma zapłacić miasto z własnego budżetu - tak mówi ustawa. Stad miasto jest zadłużone na te ustawowe 700 mln zł, wkrótce wkroczy komornik i zacznie wyprzedawać elektryczne autobusy, stad darmowe bilety na koniec rozdają. Ostatni gasi światło.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 20:37
~@1234
Do Irek;Taki jesteś mocny we wszystkich tematach to może powiedz na co wydał rudy i jego klakierzy w przeciągu ostatnich czterech miesięcy 70 mld zł ponad stan budżetu państwa?? Nawiasem mówiąc pobił swój własny rekord w zadłużaniu Polaków!! Do tego stopnia że od Lipca instytucje finansowe EU wprowadzają kontrole finansów!! Ps. Poczytaj prawdziwie niezależne portale finansowe co na ten temat mówią eksperci od gospodarki i finansów!! Podpowiem ci że przy tym tempie zadłużania Polaków to w przeciągu dwóch lat będziemy drugą Grecją !!! A ty dalej żyj bajką ośmiu gwiazdek!! I Zapewniam cię ze nie jestem wyborcą PiS !!
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 18:05
~Asesor
Pan "1234@" kolejny raz raczy zmyslać...
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 09:59
~idi
Słuchaj, w twojej mądrości zamknięta jest wielkość 4, 8 bln złotych, to jest faktyczny dług naszego państwa. Tak rządził Kaczyńskie ze swoją Sp. z o. o. Na żądanie UE nowy rząd przedstawił faktyczny stan finansów. Teraz nie rób z siebie pożytecznego idioty i nie ;pisz bzdur bankierze.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 21:11
~Tłuste Koty
"W 2023 r. dług publiczny wynosił bowiem niemal 1,7 bln zł, a więc aż ok. 770 mld zł więcej niż osiem lat wcześniej. Za to za rządów koalicji PO-PSL przyrost ten był dwa razy mniejszy i wyniósł 340 mld zł."
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 14:00
~rozum
Pan prezydent dał się poznać jako osoba kompetentna i odpowiedzialna,działająca w dobrze pojętym interesie Stalowej Woli i jej mieszkańców. Mam do niego pełne zaufanie i jestem przekonany,że wszystko co zrobi będzie z pożytkiem dla miasta. Dlatego zawsze ma i będzie miał moje poparcie
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 17:33
~Merlot
"To niby gdzie mamy budować nowe,nowoczesne zakłady?" > A kto je ma budowac? Bo jakos chetnych do budowania tutaj nie widac! P.S. Zaden przemysl "high-tech" (wysokich technologii) tu nie przyjdzie - maja w Polsce dziesiatki lepszych (z ich punktu widzenia) miejsc do wyboru.
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 11:21
~rozum
Niestety trzeba znaleźć jakiś kompromis pomiędzy życiem w pięknej dżungli,a zaspokojeniem potrzeb mieszkańców miasta,potrzeb na miarę XXI wieku. Mieszkańcy muszą z czegoś żyć(a więc gdzieś pracować) i zaspokajać swoje potrzeby na różne dobra cywilizacji. To niby gdzie mamy budować nowe,nowoczesne zakłady?
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 10:01
~cici
"rozum" ty jesteś bezmózg więc nic madrego nie wypocisz. Zrób sobie lewatywę, to ci pomoże.!
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 21:07
~Podkarpacka Ciemnota
Nawet sami lesnicy twierdza, ze ten stary las jest bardzo wartosciowy dla calego ekosystemu w naszej okolicy. Niestety, niektorzy tego nie widza i traca wszelki "rozum". Tak jak pan!
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 19:40
~rozum
Zapewniam cię że widzi,ale czy stare drzewa mają być ważniejsze od ludzi (starych również)?Czy jednak rozwój miasta i poziomu życia jego mieszkańców? A posadzenie nowych drzew z pewnością jest jakąś rekompensatą za wycięcie tych kolidujących z planami rozwoju
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 17:09
~aluminiowo i miedziano
Twoj pan prezydent nie widzi roznicy pomiedzy 100-letnimi drzewami, a swiezymi nasadzeniami... I to na tyle!
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 09:54
~do bajki z mchu i paproci
Jakich inwestorow? Gdzie ty masz inwestorow? Bajki luckowe, a nie inwestorz. inwestorow mielismy juz podczas budowy zielniaki, Urbi Ferro, inwestorzy mieli się pchać do Mostostalu. I co? NIC! Żadnych inwestorow nie ma, a Koreanczyk od przeszlo 3 lat rekrutacje za rekrutacje prowadzi i co zatrudni to zwalnia. Od 10 lat nie poojawil sie w tym miescie inwestor. Inwestorow sprowadzaja powazni gracze, a nie chlopiec co nigdy dnia w zyciu nie przepracowal tylko funkcje partyjen pelnil. Z powaznymi ludzi sie interesy prowadzi. Wina mieszkancow, że znow dzieciaka wybralii na wlodarza.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 17:14
~bajki z mchu i paproci
Przecie ja patrze i szukam i... zadnych inwestorow do tej pory nie widze!!
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 09:50
~cyngiel
Bajkowi znowu odbija. Bezczelny leń na konsultacjach mial pretensje do mieszkancow, gdzie byli jak zapadaly kluczowe decyzje. Zapomnial chyba ze dla tych mieszkancow pracuje, dostaje wynagrodzenie od mieszkancow i jest radnym miejskim, a nie pisowskim. Pytanie, gdzie byl pan radny, jak glosowal w tak kluczowych sprawach dla meiszkancow? Bo powinien z tymi mieszkancami rozmawiac. A on sie pyta, gdzie byli? Czyli radny jak kazdy pisior zaglosowal jak prezio kazal, bo ma gdzies mieszkancow. Plac i siedz cicho! Nie ma tak panie radny, jak sie kasiorke przytula, to sie za nia pracuje. To pana obowiazkiem jes biegac za mieszkancami, a nie mieszkancow za panem. Sie w d.pach poprzewracali zupelnie i sodowa do glowy uderzyla. Nie podoba sie, to kase za te lata wlazenia w tylek prezydentowi oddac mieszkancom. Niech sie prezio wam zrzuca na pensje. Ale kase to kazdy wezmie, zadndemu nie smierdzi, zarobic na nia juz smierdzi, juz sie foszy.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 05:07
~Opus Dei
Wyciąć las żeby postawić farmę fotowoltaiczną??? Podać nazwisko osobnika, który to wymyślił. Takie instalacje powinno się lokować na terenach zdegradowanych, wyrobiskach pokopalnianych, terenach poprzemysłowych, dachach hal, których są setki tyś. ha.
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 10:43
~silwer
Popieram, medal głupoty przyznać za ten skandaliczny pomysł.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 04:50
~Alternatywy-4
Jeden cytat: "Lasy Państwowe, oficjalnie ostro krytykują wycinkę blisko tysiąca hektarów lasu w Stalowej Woli. Nadleśniczy wylicza, że na tym terenie jest aż 155 hektarów, gdzie drzewa mają ponad 100 lat. To ma być dzieło życia Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli, nazywanego "cudownym dzieckiem PiS-u". Chce stworzyć Centralny Okręg Przemysłowy na miarę XXI wieku. - Marzy mu się bycie drugim Eugeniuszem Kwiatkowskim - drwią jego krytycy."
+0-0
Wtorek, 18 czerwca 2024 r. godz. 05:48
~bogaty kraj
a Avatar z plastku na mokradłach jeszcze nie zaczęty - to była pompa pod wybory aby wygrać i uniknać pręgierza tuska? dziadostwo plus, napsuli a teraz migają się od odpowiedzialności bo omamili lud po raz kolejny gdziez to było lać przystanki najdroższym płynem z TIRA ORLENU gdzie za 5L 150zł, tam poszło z 20 beczek 1000L mauserów
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 13:17
~izera
Uprasza się Pan premiera Donalda Tuska by On i jego służby dokładnie przyjrzały się "samowoli" niczym nie skrępowanego urzędnika samorządowego p. Nadbereżnego któremu wydaje się, że wolno jest mu wszystko robić bezkarnie. Fakt, za czasów rządów PiS-u nazywany był "cudownym dzieckiem" na wzór Daniela Obajtka(taki podkarpacki Obajtek!). Czas najwyższy zweryfikować jego dotychczasowe działania w tym przekazanie w 2020 roku spisów wyborców Poczcie Polskiej po wyrąb ok. 1000 ha Puszczy Sandomierskiej. Panie premierze jeśli nie Pan to kto?
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 04:20
~bajki z mchu i paproci
"Czy my chcemy wyprosić inwestorów ze Stalowej Woli? Zniechęcić ich? Co my robimy? - grzmiał do kolegów z Rady (PiSior Bajek)" A czy sz. pan Bajek potrafi wskazac chocby jednego, czy dwoch potencjalnych inwestorow? Bo do tej pory ten caly "Euro Park" budowany jest na roznych bajkach, fantazjach i poboznych zyczeniach!!
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 13:19
~doxu
Panie radny Bajek czy musi pan rżnąć niepoważnego faceta na oczach mieszkańców miasta? Z wyglądu to nawet pan inteligent.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 00:24
~Stary gość
Brudne ulica zatrute okolice ludność psychicznie chora. To Stalowa Wola. A jednak to prawda. Myślałem że to taki fejk co w Tbg śpiewają o was. A tu masz. To jest jednak prawda. Brawo
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 21:25
~relnie patrzac
spalarnia śmieci pre RDF, elektrolizy folii miedzi, aluminium, rozkopane baseny , to nie są żadne innowacyjne i strategiczne dla kraju branże bo zagraniczne firmy wpuścili i nawet pozwolili zatrudniac pakistańczyków, kazachów i hindusów a co mają mieszkańcy: wyciety las, zatrute powietrze, obnizone źródła wody pitnej i kolumbarium dla emerytów jako pochówek w bloku
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 21:18
~władza zmarnowała polskie innowacje pod syf
Duda popełnił niedopuszczalny błąd , bo wpuścił na terytorium Polski zagraniczne firmy w rejony strategiczne dla Polskiego przemysłu, tego mu naród nie wybaczy nigdy. Orżneli Polaków a wpuścili niemca i azję. A teraz przekonali się zę azja sprzeda ziemię z 2 halą nie wiadomo komu ze wschodu, ruscy pewnie by kupili bo na Wegrzech chińczyk wypchnał z rynku koreańczyka tanim prądem z atomu ruskiego i tam poszedł przemysł aut niemieckich. Tak kolejny raz orznęli a władza nie dba o Polski przemysł tylko jak dac zarobic zagranicy, która nawet pracusiów ciągnie swoich.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 17:08
~Lukre.....
Okrągły stół to niejaki pan Kiszczak reżyserował. To był dael. Się uwłaszczyła SB na majątku państwowym. Nigdy więcej.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 17:20
~Tekturowe Czeki
A potem bracia K. sprzedali "Express Wieczorny" (wraz z nieruchomosciami) komus z zagranicy. I gazeta szybko padla...
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 13:22
~hucpa
Na majątku państwowym to uwłaszczyła się PC czyli Kaczyńscy czyli obecny PiS. Cały koncern prasowy RSWP stał się łupem PC. Nie twórz fałszywej historii.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 06:49
~Aamon
Kiszczak nawet listy uczestników ustalał...
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 23:41
~modlitwa o rozum
I nijaki Morawiecki (ten starszy) byl bardzo niezadowolony, bo obylo sie bez rozlewu krwi...
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 13:33
~Verti
Nie wiem, czy prezydent i radni nie podążają za rzeczywistością. Zapraszam na pieszą wycieczkę do strefy specjalnej i zapoznanie się z banerami firmowymi szukającymi pracowników. Skąd przyszli inwestorzy pozyskają pracowników, no chyba , że będą potrzebować 30-50 osób obsługujących automatyczne linie produkcyjne. Brak perspektyw na pozyskanie mieszkań, byle jakie zarobki nie przyciągną po pracowników. Tym samym etos rozwoju przyszłej strefy specjalnej jak budowa Zakładów Południowych przed wojną to mrzonka. Już w I kwartale miał być pozyskany strategiczny inwestor, od którego pieniądze miały zostać przeznaczone na wykup obligacji miejskich, którymi pokryto dług miasta. Dobiega końca II kwartał i w temacie nowego inwestora cisza.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 19:00
~Lolek
Głosowali na Obajtka by zostawić sobie Webera, który kasę z kartonikami przywoził. Nie wzięli jednak pod uwagę tego, że zmiana władzy to i dostęp do koryta ukrócony. Zamiast w podziękowaniu Weberowi wysłać go do Unii, to spadochroniarzowi głosy dali. Szkoda mi Webera bo teraz to będąc w Unii mógł więcej dla nas zrobić niż w Warszawce a za takie dziękuję od mieszkańców to ani złotówki bym już im nie organizował. Niech sobie sami z podatku PIT kasę na potrzeby miasta organizują ( szczególnie z PIT wg Polskiego Ładu wprowadzonego przez ukochany PiS).
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 10:24
~rota
Panie Nadbereżny czy pan ma chociaż małą wyobraźnie? Czy pan wie jak potężny jest obszar 100 ha a nie mówiąc o wielokrotności tej liczby? Człowieku odejdź z miasta i nie niszcz go swoją głupotą! Mamy dość populizmu w pana wydaniu! Im gorzej jest w mieście tym większe obszary chce pan niszczyć udając, że czyni dobro. Idź pan tam skąd przyszedł!
+1-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 10:14
~boby
Tak miasto musi się rozwijać !!! Proszę wycinać las jak jest taka potrzeba.....
+0-1
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 13:46
~Lisi
Bo jak to wszystkie wieśnioki z zakładów wołają... BO ROBOTA MUSI BYĆ!
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 23:52
~Chłodnym Okiem
I oto kolejna bezmyślna ameba produkuje się na forum...
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 09:22
~Tak dla rozwoju
Pełne wsparcie. Miasto musi się rozwijać. Banda krytykantów nie jest wyznacznikiem. Oni nigdy nic nie zrobią tylko narzekają!
+0-1
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 05:59
~Kardigan
Panie prezydencie nie ustępować na krok ekoterrorystom. Miasto musi się rozwijać.
+0-2
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 23:43
~modlitwa o rozum
... ale NIE kosztem zdrowia i zycia tutejszych mieszkancow!!!
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 22:03
~Ferdek z Poniatowskiego
Stalwianie! Jutro po meczu na błoniach odbędą siem manewry naszej Straży Obywatelskiej pod kryptonimem "Helmuty - Granica i Targowica". POdobieństwo Strażników Obywatelskich wywożonych na taczkach do POlityków neokoalicji jest przypadkowe! Czuwaj!
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 12:23
~Aamon
Tylko pamprersów nie wyrzucajcie gdzie popadnie...
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 06:39
~Pamiętający o ogrodach
Czujnik powietrza n balkonie zamontować koniecznie. Zatruwasz powietrze wokół i taki oto jest efekt. Nie tylko cieplarniany ale i psychiczny.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 02:38
~PiS - Przekręty i Szmal
"Ferdek" - czyli brednie starego, spisiałego ORMOwca...
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 23:51
~Piotr
Ferdek, czy jest w tobie coś z człowieka czy tylko śmierdzący szczur (nie obrażając szczurów bo są inteligentne). Ale co dobrego można się spodziewać po takim wyznawcy politycznym. Potrafisz tylko obrażać tych co myślą inaczej, a przeważnie mają rację. Patrząc na twoje wpisy można stwierdzić, że jesteś sam i jedyną rozmowę (w dodatku głupią) prowadzisz tylko z komputerem. Ponadto jesteś łysy i pewnie obleśnie gruby bo zazdrościsz innym włosów nawet rudych (a ci należą do bardzo inteligentnych ludzi). Jak się nie boisz to wywlecz się wreszcie z domu i pokaż się ludziom.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 22:24
~wow
Stary zgredzie zmień pampersa,paciorek i lulu.A wasza srasz obywatelska to może jedynie platwusom "berła"polerować" i szczekać pod płotem,tyle wam pozostało.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 20:35
~wyborca St. Wola
A Pan Przytuła był za?
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 20:07
~A-daśko
Ale kabaret. Po co było zabieganie o specjalną ustawę sejmową o wylesianiu? Czy ludzie to pamiętają?
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 19:44
~Kocham miasto Stalowa Wola bo to nasze miasto
Inwestycje które potencjalnie mogą emitować szkodliwe i rakotwórcze substancje powinny być w Stalowej Woli zakazane. Oczekujemy od radnych i Pana Lucjusza Prezydenta Miasta Stalowej Woli, że nie dopuści do powstawania następnych szkodliwych toksycznych zakładów. Śmiertelność w Polsce z powodu zanieczyszczen jest jedną z największych w Europie. Możecie sami sprawdzać skażenie wystarczy jak śmierdzi w dzielnicy Enegetykow, osiedle Hutnik, osiedle Śródmieście. Starsi sąsiedzi skarżą się cały czas. Okna muszą zamykać. Dlatego miasto Stalowa Wola nie może zezwalać na szkodliwe i śmiertelnie niebezpieczne potencjalne inwestycje. Nie jesteśmy zadupiem Europy tylko chcemy oddychać czystym powietrzem dla nas samych, naszych dzieci i wnuków i całej społeczności lokalnej. Aby liczyć się że zdrowiem mieszkańców Stalowej Woli. Propaganda polityczna nie jest nam potrzebna. Oczekujemy mądrych decyzji. Tylko bezpieczne inwestycje Stop trucicielom powietrza.
+1-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. godz. 04:14
~nocna kawa
Bardzo celny wpis !
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 19:20
~Irek
O słodka naiwności. Ale Was wszystkich nabrał włodarz miasta i wciągnął do swojej gierki. Nie ma żadnych inwestorów lub są jak Yeti tzn. wszyscy o nich słyszeli ale nikt ich nie widział. Nie ma chętnych na zakup działek w strefie EURO-PARK więc miasto jest na skraju bankructwa. A za chwilę Pan Prezydent oświadczy że inwestorzy wycofali się bo mieszkańcy byli przeciwko wycince drzew. I w ten sposób zrzuci odpowiedzialność na naiwnych radnych i lokalnych ekologów. Ludzie ogarnijcie się i nie dajcie się wciągnąć w tę intrygę.
+1-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 07:03
~Zolo
Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile masz racji
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 18:28
~boby
Będą inwestycje to popłyną pieniądze do miasta.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 19:59
~Bez Znieczulenia
Jakie znowu "inwestycje"? Do tej pory nie pojawil sie ani jeden prawdziwy inwestor! A puste pole (po wycietych drzewach) to jeszcze zbyt malo, aby powaznych inwestorow do Stalowej Woli przyciagnac!
+2-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 17:12
~jasio
o co tutaj chodzi bo kasa pusta
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 19:03
~Aamon
No nie do końca... Wielu księży , obywateli Watykanu się wzbogaciło... Solidarna z Ruskimi Polska o to zadbała...
+1-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 16:37
~ceniona
przykro mi, że Pani Ula Tatys z niezależnej mieszkanki która kocha przyrodę stała się członkinią partii politycznej
+1-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 02:28
~Bantustan Wolski
Pani Tatys dobrze wie gdzie w tym mieście można szukać "konfitur"!
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 15:57
~Ferdek z Poniatowskiego
Trzeba pomyśleć o inwestycjach zabezpieczających mieszkańców przed migrantami, bo Helmuty przerzucają ich do nas tysiącami. Cały czas wam mówię, że to jest diabelska nacja, bo nawet opóźniają sankcje dla dzikusów ze Wschodu. Co oni znów knują, że nasze młode głupki na platfusów głosują co Helmutów forują? Bo te stare z obciętymi emeryturami to mnie już nie dziwią.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 20:05
~Lot nad Kaczym Gniazdem
"Ferdek" - jak zwykle - czyli glos brudnej PiSowskiej propagandy dla naiwnych ludzi...
+1-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 18:43
~Precz z cenzurą.
Ferdek twoje kretyńskie wypociny też mnie już nie dziwią,starcze z zaawansowaną demencją.
+1-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 18:11
~Sumik
Masz już wysypkę na tym tle? Na takie alergię tylko zimna woda.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 15:55
~...........
"Będziemy ten teren tak projektować, aby wokół zakładów powstawały strefy buforowe oddzielające nas od miasta - stwierdził prezydent." Pic na wodę, patrząc na to że wycinane są drzewa stanowiące strefę buforową od m.in. HSJ
+2-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 15:34
~leśniczy
prokurator czeka el Prezidente
+3-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 13:25
~Drewniak
Pan radny Kapuściński ma rację, to istne skłócenie opinii publicznej. Szczerze nie wierzyłem że da radę z presją, ale podczas sesji wykazał się niesamowitą wiedzą i opanowaniem w takim wieku, szok.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 13:11
~Polityk
Marczak ? Co ? Ty wiesz co . Dlaczego tak nienawidzisz tego miasta ?
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 20:03
~Lot nad Kaczym Gniazdem
Bzdura! Dlaczego wiec zmyslasz?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.