Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 9 maja 2025 r. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
 Wiadomości lokalne
» Zazielenia się skwer przy Al. Jana Pawła II 12 i 14
» Odpowiedzą za posiadanie narkotyków
» Diety radnych powiatowych na wokandzie. Wojewoda unieważniła uchwałę
» Jak założyć firmę jednoosobową przez internet? Poradnik
» Komunikat MZK
» Noc Muzeów 2025
» Promenada nie dla rowerów. Mieszkańcy od lat mówią o osobnej ścieżce
» Stalowa Wola będzie zabiegać o dronowe Centrum Kompetencji
» 1,2 km drogi w Rzeczycy Długiej do przebudowy
» Bilans majówkowego weekendu: wypadek, kolizje i nietrzeźwi kierowcy
» 80 lat Stalowej Woli. Rada Miejska przyjęła w tej sprawie stanowisko
» Pożar w mieszkaniu na osiedlu Młodynie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Zapraszamy na piknik przed MBP
» Warsztaty komponowania ziołowych mieszanek
» Przed nami "Gałązka Sosny" 2025
» Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią Paszyńską
» Wystawa EXODUS - wyjście z mroku
» Powrót do przeszłości
» Domowroty. Włodzimierz Puchalski
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na torze w Kielcach
»Krzysztof Faraś na torze w Kielcach
»Pożar w Alcatraz
»Hospicjum w Stalowej Woli
»Nowa jakość na Siedlanowskiego 2
»Retrospektywy: Festiwal Filmowy NNW w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 11:05     /KPP Stalowa Wola/
Sprzęt medyczny dla stalowowolskich policjantów

Sprzęt medyczny dla stalowowolskich policjantów.
Sprzęt medyczny dla stalowowolskich policjantów.
Fot. KPP Stalowa Wola
Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli została wyposażona w defibrylator i trzy specjalistyczne torby z zestawami ratowniczymi. Sprzęt medyczny został ufundowany przez miejscowe samorządy i przekazany mundurowym przez Starostę Stalowowolskiego. Jest to kolejna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców.

Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Janusz Śnios z rąk Starosty Stalowowolskiego Janusza Zarzecznego odebrał specjalistyczne urządzenia medyczne w postaci automatycznego defibrylatora przenośnego oraz trzech toreb z zestawami ratowniczymi. Sprzęt został sfinansowany przez gminy powiatu stalowowolskiego.

Komendant podkreślił, że policjanci podczas pełnionej służby niejednokrotnie mają do czynienia ze zdarzeniami, w których konieczne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Często znajdują się na "pierwszej linii", gdy chodzi o udzielanie pomocy medycznej w nagłych przypadkach. Otrzymany sprzęt będzie służył zarówno policjantom wydziału ruchu drogowego, jak również wydziału prewencji.

AED wykorzystywane będzie także w celach szkoleniowych, aby mieszkańcy przełamali strach i nie bali się korzystać z rozmieszczonych na terenie miasta automatycznych defibrylatorów zewnętrznych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 15:50
~Ferdek z Poniatowskiego
Dzisiaj wytłumaczę wam Stalwianie do czego służy defibrylator. Defibrylator to medyczne urządzenie, które służy do przywracania regularnego rytmu serca poprzez dostarczenie kontrolowanego impulsu elektrycznego. Jest często używany w przypadku nagłych zatrzymań krążenia spowodowanych przez arytmie serca, takie jak migotanie komór czy migotanie przedsionków. Defibrylator jest niezwykle ważny, ponieważ może uratować życie poprzez przywrócenie prawidłowego rytmu serca. Ciekawe kto będzie tym szczęściarzem, na którym policja pierwszy raz wypróbuje, he he he.
+0-0
Niedziela, 19 listopada 2023 r. godz. 22:26
~Ferdek z Poniatowskiego
Aamon, powienieneś skorzystać z oferty Margalota, bo taka okazja może ci siem nie powtórzyć, he he he.
+0-0
Sobota, 18 listopada 2023 r. godz. 09:03
~Aamon
Z tymi marzeniami które macie chłopcy pod spodem polecam pielgrzymkę do Dąbrowy Górniczej... Pewnie nie będzie to pierwsza....
+0-0
Sobota, 18 listopada 2023 r. godz. 05:16
~Margalot
A ja na tobie Aamon bym swojego łysego z odwiniętym kołnierzem wypróbował.
+0-0
Sobota, 18 listopada 2023 r. godz. 00:16
~Ferdek z Poniatowskiego
Wypróbuj najsampierw na swoim fioletowym, he he he
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 17:36
~Aamon
Na tobie to paralizator bym wypróbował a potem ten defibrylator i tak na zmianę...
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 12:49
~stalowiak
Tymczasem w szpitalu urządzono Dzień Wcześniaka. Sproszono tabun ludzi, w tym dziennikarzy z zewnątrz i cykano fotki z malutkim dzieckiem. Czy oni są mądrzy? przecież to narażenie zdrowia i życia!
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2025 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.