Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 7 grudnia 2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
 Wiadomości lokalne
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
» Nowy sprzęt hydrauliczny dla druhów z Kłyżowa
» Stalowowolscy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie
» Święty Mikołaj odwiedził biuro Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli
» Jan Pyrkosz Wójtem 15-lecia oraz Wójtem 2022
» Drukarka, papier i toner czyli jak pracuje policja?
» Będzie nowe oświetlenie na ulicy Chyły
» Dramat na drodze powiatowej. W Jastkowicach droga została zablokowana
» Będzie nowe kasyno w Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny
» Recital Piotra Woźniaka na 85. urodziny stalowowolskiej biblioteki
» Koncert adwentowy 2023
» PUSZCZA DŹWIĘKÓW - widowisko
» Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 29 września 2023 r. godz. 14:01     /Magdalena Rodecka/
Wbili łopaty pod budowę nowego mostu na rzece San

W Brandwicy w gminie Pysznica zainaugurowano budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 wraz z budową mostu na rzece San w Stalowej Woli. W symbolicznym wbiciu łopaty wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz inwestorzy.
W Brandwicy w gminie Pysznica zainaugurowano budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 wraz z budową mostu na rzece San w Stalowej Woli. W symbolicznym wbiciu łopaty wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz inwestorzy.
Fot. Jacek Rodecki
W Brandwicy w gminie Pysznica zainaugurowano budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 wraz z budową mostu na rzece San w Stalowej Woli. W symbolicznym wbiciu łopaty wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz inwestorzy.

Most w Stalowej Woli będzie największą do tej pory realizowaną inwestycją przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, zarówno pod względem finansowym, jak i kubaturowym: 1760 metrów, łączna wartość inwestycji to 378 milionów złotych, z czego 80% to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inwestycja będzie realizowana przez firmę Strabag. Jej prezes Waldemar Wójcik zapewnił, że most będzie wizytówką Stalowej Woli. - Będzie to duży most, jeden z większych jak nie największych na Podkarpaciu. Most główny o ciekawej konstrukcji, będzie to kombinacja mostu sprężynowo-belkowego z mostem podwieszanym. 40000 metrów sześciennych betonu, 7000 ton stali, metoda budowania na rusztowaniach przestawnych, kroczących między podporami. Jeszcze niezbyt często stosowana w Polsce, za to bardzo nowoczesna - przekonywał prezes. Jednocześnie dodał, że na Podkarpaciu spółka zatrudnia pół tysiąca osób, a nasze województwo dynamicznie się rozwija.

MOST KOŁEM ZAMACHOWYM STALOWEJ WOLI I REGIONU

- Budowa nowego, trzeciego mostu na Sanie to budowa ważnego marzenia mieszkańców Stalowej Woli, Pysznicy, Radomyśla nad Sanem i Zaklikowa. To realizacja obietnicy złożonej 4,5 roku temu, a więc tempo procesu bardzo szybkie. Wbijamy łopatę, rozpoczynając budowę inwestycji o strategicznym znaczeniu, bowiem droga i most będą nas łączyć z drogą ekspresową S74, z nową trasą i Polską centralną. To także zwiększenie komfortu podróżowania dla tych, którzy dojeżdżają do Stalowej Woli do pracy i potem wracają do swojego miejsca zamieszkania - mówił poseł, wiceminister Rafał Weber.

Poseł Krzysztof Sobolewski mówił jak ważna jest współpraca między rządem a samorządem, natomiast senator Janina Sagatowska powstanie trzeciego mostu na Sanie argumentowała szansą przyciągnięcia nowych inwestorów. - Krok po kroku tak jak w Stalowej Woli i sąsiednich gminach realizowanych jest wiele inwestycji. Dobrze, że włodarze to widzą i czują, że rząd stwarza szanse na rozwój, jakich jeszcze nasza Ojczyzna nie miała. Ten rząd wie, jak ważna jest współpraca i realizowanie marzeń także w mniejszych miejscowościach - stwierdziła Janina Sagatowska.

Marszałek Władysław Ortyl wymieniał inwestycje, jakie są obecnie realizowane na Podkarpaciu dzięki środkom rządowym. Zapewnił, że most będzie się pięknie wpisywał w krajobraz Stalowej Woli, województwa a jego konstrukcja ma charakter innowacyjny.

W imieniu samorządowców głos zabrał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który przypomniał, że to, co w 2019 roku było obiecane, dziś staje się rzeczywistością: - Niektórzy mówili, że się nie da, że to niemożliwe, że nie będzie tak olbrzymich środków na przeprawę mostową. Ten most nie tylko lepiej skomunikuje, ale będzie kołem zamachowym dla rozwoju gospodarki lokalnej, będzie magnesem dla inwestorów. Dlaczego? Bo tej ziemi zawsze towarzyszy złota, polska zasada, że zgoda buduje. Tylko szeroka współpraca daje takie efekty.

Na inaugurację budowy zaproszono ówczesnego ministra finansów, inwestycji i rozwoju ze Stalowej Woli Jerzego Kwiecińskiego, który we wrześniu 2019 roku przekazał w naszym mieście, pozytywną opinię o dofinansowaniu przeprawy mostowej kwotą 3,6 mln. zł, w ramach programu "Mosty dla regionów". - Bardzo się cieszę z tego, że to, co planujemy, to co mamy w swoich programach, strategiach jest później realizowane. Jako rząd założyliśmy wówczas, że nie tylko duże inwestycje na autostradach, na drogach ekspresowych są ważne - stwierdził Jerzy Kwieciński.

NOWY SYMBOL STALOWEJ WOLI

Most wantowy ma być najdłuższym i najnowocześniejszym w regionie, jednocześnie stając się nowym symbolem Stalowej Woli.

Do tej pory na Sanie miasto ma mosty w pasie drogi Stalowa Wola - Pysznica oraz w Brandwicy. W związku z budową przeprawy i nowego układu komunikacyjnego w gminie Pysznica zostały wyburzone dwa budynki, w gminie Radomyśl nad Sanem, ani jeden.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej 855 wraz z mostem będzie biegł po nowym śladzie. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Stalowa Wola, Pysznica i Radomyśl nad Sanem w miejscowościach: Stalowa Wola, Brandwica i Rzeczyca Długa. Most będzie miał długość ok. 1760 m i pobiegnie nad rzekami: San oraz Bukowa. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej zostanie powiązany z DK nr 77.

W ramach zadania powstanie także: oświetlenie na całej długości projektowanego odcinka, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przepusty drogowe zintegrowane z przejściami dla zwierząt, płotki dla płazów oraz przebudowany zostanie wał przeciwpowodziowy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 13:52
~obywatel
Jak Wam nie wstyd nagonić do łopaty starszą ponad siedemdziesięcioletnią kobietę?
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:30
~Miau
70 lat a weźmie się i za łopatę. Lepsze to niz kocura głaskać...
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 16:18
~Do zdjęcia tylko...
Ona tę łopatę trzymała przez mniej niż pięć minut...
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 07:31
~silwer
Ponad 300 baniek w błoto , most w ujściu Bukowej na terenie nie nadającym się na most i drogę. Droga podskarpowa od Vivo do skrzyżowania z Brandwicką po niedawnym remoncie po raz kolejny na drodze są hopki. To samo będzie z tą inwestycją.
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 23:33
~Ferdek z Poniatowskiego
Marsz dla Joasi bez Joasi, he he he. Zrozum tu platfusa.
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:25
~Wolność!!!
To nie był Marsz dla pani Joannytylko. To był MARSZ DLA WOLNOŚCI WSZYSTKICH POLEK I POLAKÓW, nawet twojej, zakłamany pisiorze!
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 18:33
~Lot nad Kaczym Gniazdem
"Media: Pracownicy TVP dostali maile z instrukcją, jak mówić o Marszu Miliona Serc Donalda Tuska. Ze zdjęcia opublikowanego przez Jakuba Stefaniaka jasno wynika, że pracownikom kazano mówić o "frekwencyjnej klapie". "Tak proszę podać w materiale!" - miał napisać redaktor naczelny TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz. W innej wiadomości miał natomiast zalecić przedstawianie liczb "z komentarzem: tylko, zaledwie itp.". "Ręczne sterowanie? Czemu nie? Dyrektor lubelskiego oddziału #TVPiS już przed marszem [godzina wysłania wiadomości nie została podana w mejlu - red.] wiedział, jaka będzie frekwencja. Ciekawe czy sam wymyślił, czy dostał przekaz z centrali. Tak czy owak, ani chwili dłużej nie powinien być dyrektorem" - skomentował maila Jakub Stefaniak, który pracował w regionalnym oddziale publicznej telewizji przed 2015 rokiem. W rozmowie z Onetem wskazał, że "docierają do niego sygnały, że w TVP już zaczęło się dochodzenie i ‘polowanie na czarownice’, żeby znaleźć źródło przecieku". "
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 18:22
~PiSia Hipokryzja
Juz tu plujecie PiSowscy prostaczkowie? Moze napiszecie tez cos o tym, ze w Nigerii nadal polskie wizy oferowane sa "na straganie"?
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 10:30
~Halny Grzegorz
Miał być marsz miliona serc a wyszedł kameralny tusko -ludków bez gwiazdy z Krakowa ......... . Totalna klapa .
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 20:24
~Jarosław Jarosław
Byłem dzisiaj na marszu w Warszawie i jedno jest pewnie TVP kłamie co do liczby uczestników. Tam było kilkaset tysięcy ludzi. Gołym okiem to widac. Widziałem tez w tv zamulony i przykry występ PiSu w Katowicach. Dwa różne światy. Jak wybieram jasne, otwarte, szanujące się środowisko do życia. Pis to duchota, mentalne zacofanie i przede wszystkim kłamstwo z pogardą.
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 21:16
~Coraz Bliżej do Białorusi
Wszelkie dyskusje z 'Ferdkiem' mijaja sie z celem. To taki PiSowski "robocik" z twardym, betonowym mozdzkiem!
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 20:22
~Jarosław Jarosław
Mam 38 lat. Pierwszy raz w życiu byłem na tak gigantycznym zgromadzeniu ludzi. Myślę, że może do końca życia już na takim nie Doświadczyłem tego. Czy ty ferdek byłeś kiedyś na tak gigantycznym zgromadzeniu?
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 17:51
~Ferdek z Poniatowskiego
Nie wstyd ci POgardliwy kłamczuchu platfusie? Te twoje dane to dowód na manipulację, poczytaj dane Helmutów...
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 19:52
~OZET
POLACY lubią być pod Niemieckim butem , albo trzymani na powrozie przez Rosyjską zarazę -
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:26
~Olek
....napisał swoje fantazje brunatny konfederat...
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 19:43
~Ferdek z Poniatowskiego
To wyście mnie stworzyli platfusie trole, wasze kłamstwa i manipulacje o PiSie, o rządach Dobrej Zmiany, bo nawet nie dostrzegacie najmniejszego dobra tego rządu i co zrobił dla rodzin Polaków, likwidując biedę i ubóstwo zostawione przez waszych platfuso-arbuzów, tylko realizujecie obcą agendę. Dlatego męczcie siem ze mną, bo wam nie odpuszczę. Prawda broni siem sama i dlatego was tak szlag trafia, że wasze kłamstwa i manipulacje są obnażane satyrycznie i intelektualnie, he he he. Wam to kury macać, a nie rządzić Polską!
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 10:07
~Do Pana Ferdka o wsparcie.
Wypierdku zetrzyj bielmo ze swoich ślepi i popatrz obiektywnie. Ja w komunie widziałem takie pseudoczyny z łopatami na codzień. Władza bierze i powiela dobre "wzorce" od komuny. Ale jak historia uczy to się kończy tragicznie. Wiesz wypierdku, słyszałem, że teraz będą budowane drogi coraz szersze, bo nie wystarcza miejsca przy wstędze z nożycami do przecinania wstęgi, żłoby mają być też szersze bo trudno się będzie dopchać.
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 19:07
~PGZ
Ślęzak , Butrynowa , Tusk nie robili takich szopek , a dlaczego ? BO NIC NIE ROBILI hahahahhah takiego gospodarza jak TUSK to można namacać w D......
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 16:09
~jan
..... pis jest mistrzem w budowaniu ale pomników Kaczyńskiego.....
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 09:24
~xD
Tak, tak !!! Nie Posikaj się :-)
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 03:16
~NadSzyszkownik
Za czasow wladzy PO-PSL wybudowano, np. wiecej drog nizli za czasow nie-rzadow PiSowskiej mafii. - tak, tak!
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 12:21
~klin
Weber z łopatą ??? Czyżby ktoś miał powyborcze wizje ??? Wszystko jest możliwe.
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:27
~Cinkciarz
Mozę promował firmę produkującą łopaty?
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 11:34
~PRZEMO RST
Platfusy Tuska wbiły ale Gwóźdź do trumny Stalowej Woli i całej POLSCE i tym razem to samo planują . Nie mogą się pogodzić ,że POLAKOM żyje się lepiej i mają niemieckie szparagi w du....e
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 19:03
~Asesor
A tymczasem... Pissowcy na konwencji (w katowickim "Spodku") robią co potrafią: kłamią, szczuja, obrażają, straszą... tyle. Cała kampania pissowska oparta jest o strach, nienawiść, wrogów. Kto na tych (...) głosuje?
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 16:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Otóż to!
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 11:17
~Mieszkaniec
Który to już raz robią taką szopkę z tymi łopatami. Żenada w okresie wyborczym.
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 10:29
~Giertoe
Jakbyś nie był x pisu to by się nie dało! Liżesz im shawnie co chwila to sypią kasa by pokazać że tam gdzie PiS tam idzie kasa.
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 04:47
~jan
.... gdyby most został zbudowany 10 lat temu tereny za Sanem należałyby do Stalowej Woli, dziś takie przyłączenie jest już tylko nierealna abstrakcją, a panowie Nadbereżny i Weber zachowali się wtedy jak wierne komunistyczne aparatczyki, nawet słowem nie pisnęli jak pan Ortyl wykreślał ten most z planu inwestycyjnego Urzędu Marszałkowskiego, teraz próbują naprawić to co co spartolili, a co już nie da się naprawić, bo radni Pysznicy mają więcej oleju w głowie niż złote dzieci pisu.... niech budują, most przyda się mieszkańcom Chłopskiej Woli i Jastkowic, a dla mieszkańców Stalowej Woli będzie tylko atrakcją turystyczną, miejscem kultu sługusów Kaczyńskiego, gdzie będą mogli, nadać wielkiego patrona, fotografować się z oligarchami pisowskimi, drukować pocztówki....
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 19:32
~Ferdek z Poniatowskiego
Ty… chwilowy, nie ludzi tylko płatnych platfusich troli, takich targowiczan jak ty sam, he he he
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 18:11
~PiS- Pycha I Szmal
To fakt - ten MOST, to bedzie juz tylko taka "musztarda po obiedzie"...
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 14:35
~jan
..... @~Ferdek z Poniatowskiego.... odwalanie cyrków to domena komunistów z pisu, PO nigdy nie zwoziła piachu by do kamery sie wygłupiać..... a ty nie sil się na pseudopatriotyzm, w mieście jest jeszcze sporo ludzi którzy pamiętają jak na demonstracjach się modliłeś ,,ojcze nasz który jesteś w radiowozie, zgłoś się " ....
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 12:28
~chwilowy
@poniżej; przez twoje prowokacje poratl zamyka możliwość komentowania kolejnych artykułów. Wyzwalasz, Polaku, wśród Polaków, odruchy wymiotne i cieszysz się, że twoje prowokacje tak ludzi w…ają. Szanuj siebie i innych. Jeśli musisz pisać, bo to ciebie jakaś bliżej nieokreślona terapia, to pisz, ale nie obrażaj, nie prowokuj. A najlepiej zamilcz, gdyż jątrzysz, podżegasz, skłócasz. Najlepiej ci wychodzi odwracanie kota ogonem lub puszczanie bąków a potem: to nie ja, to wy.
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 09:49
~Ferdek z Poniatowskiego
Żal przez ciebie przemawia, że to nie platfusy wbili łopaty, esbeku z obciętą emeryturą? No to siem wyżal jasiu dzbasiu, a mieszkańcy dziękują PiSowi i panu Luckowi.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 23:21
~Megi
Z taką ekipa z łopatami to szybko ten most powstanie hahaa tylko żeby odcisków nie mieli
+1-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 22:12
~Kuchciński LOT
O jejku który to już raz 20 robi się to żałosne .Pani Senator powinna z wnukami siedzieć, korzystać z 13,14, emerytury
+0-0
Wtorek, 3 października 2023 r. godz. 11:29
~Rokita
siedziec to powinni ci od koryta.pisiarskiego+
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 22:01
~:-)
no to sobie odcisków od łopat obiboki narobiły....
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 17:45
~Ferdek z Poniatowskiego
Wbijamy to platfusom do głów, że PO to polska partia niemiecka i Rucińska siem wreszcie wygadała: "jestem kandydatką III Rzeszy". Co za skandal. To aż tylu Helmutów mamy w Polsce, że mają około 27%? A do Berlina kysz!!!
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 00:09
~Bantustan Wolski
Spadaj pro-putinowska gadzino (Ferdek)!
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 16:54
~PRZEMO RST
Nareście super przez tyle lat mówienia obietnic przez SLD PSL AWS a kolesie TUSSKA - Jak nie ma to nie ma - 4 x NIE
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 03:48
~nocne-piwo
Obecna Polska funkcjonuje jak PGR w czasach "przejściowych chwilowych" i zarządzana jest przez przygłupów, ale za to są to wierne i oddane sprawie przygłupy. Liderem jest typ o mentalności kacyka z powiatowej organizacji partyjnej. Ale nie to jest najgorsze czy straszne. Straszne jest to, że 35% postronkowych baranów uważa że tak jest OK...
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 00:10
~niesmak pozostanie
Dla was (PiSowscy aparatczycy) miliony, a dla reszty okruchy z panskiego stolu. Tak dziala PiSowska mafia!~
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 15:47
~TO JA
wbili lopaty i tyle z ich pracy teraz szybko do banku by sobie wybrali kase to jest pisowskie kradziejstwo
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 11:06
~Jarosław Jarosław
Zauważyliście , że nie można komentować posta o wizycie Morawieckiwgo. W dodatku ten post jest odświeżany na górze listy. Szkoda że nie można komentować. Tak samo przeciwnicy nie są wpuszczani na takie wydarzenia na żywo. Władza która nie lubi obywateli.
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 10:51
~PG
KO robi to samo więc skąd oburzenie?
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 23:05
~Sindbad z WIZA+
być Komuna 2.0
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 20:14
~AAA
no i co z tego ?
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 17:10
~janek82
PRL-bis
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 16:19
~Nikita
Ta władza kocha tylko Prawdziwych Polaków. Reszta za ich III kadencji wysłaliby najchętniej do obozów...
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 15:20
~Ferdek z Poniatowskiego
A co? Już chciałbyś se tam popluć platfusie? I dobrze, że nie można. Tu siem zgadzam z operatorem portalu. Ja też napisałem: "Mateusz wajchę platfusom do Berlina przełóż" i nic…
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 14:03
~Rudy Rudy !!!
To chyba podobnie jak przeciwnicy :)
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 10:31
~Jerzy
Ten most będzie kosztował 2 razy więcej niż obwodnica STW i Niska. Czy na pewno warto? Jakąż to niezwykle ważna funkcję będzie spełniał żeby wywalić aż tyle kasy?
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 10:07
~Ferdek z Poniatowskiego
Podoba mi siem ten rozmach budowlany PiSu. Jak budować to budować i platfusów stresować, i dystansować, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 02:53
~Kolejny PiSowski "Miś"?
Wydali juz, np. ponad 2 miliardy zl na przekop Mierzei Wislanej. I kajaki oraz pontony przez ten "przekop" przeplywaja!
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 09:43
~mieszkanka
czy ten most będzie tak funkcjonował jak kasa biletowa na dworcu PKP? Nadal nieczynna haha
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 09:27
~emeryt
Nareszcie można zobaczyć jak ludzie posługują się narzędziami odpowiadającymi ich kwalifikacjom.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 07:44
~olek
To będzie największa i najdroższa inwestycja w naszym mieście po roku 1989. Już wszyscy mieszkańcy naszego miasta się bardzo cieszą z tej potężnej inwestycji.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 12:53
~statystyk
No jednak nie wszyscy. PO - PIS dwoją się i troją, aby wszystko było jak za komuny na 100 % lub na 99.9 % /Frukty dla siebie i swoich rodzin /Społeczeństwo to widzi dlatego powstała nowa partia POLSKA JEST JEDFNA. która rośnie w siłę, aby na przyszłe wybory zdobyć niepodzielną większość w obydwu izbach.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 11:07
~Go
Wszyscy się cieszą :) zamiast potężna napisz porażająca albo zjawiskowa.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 07:37
~olo
To będzie najlepszy most na PODKARPACIU.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 16:20
~omo
miś 2.0 i tyle w temacie ;)
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 05:39
~jan
....nawet nie wstydzą się głupoty, fotki identyczne jak te które robiono tow. Gomułce przy odgruzowywaniu stolicy albo tow. Gierkowi w ,,niedzielę czynu partyjnego" .....grupa rekonstrukcyjna PZPR, oni bardziej od mostu potrzebują skansenu komunistycznego ....
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 19:05
~Komuna Powraca
Komuna powraca... w formie PiS-komuny~!
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 14:33
~jan
..... jak będzie następny taki cyrk to idź i niech ci dadzą łopatę, a nią walnij sie w łeb, najlepiej trzy razy .....
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 10:43
~Ferdek z Poniatowskiego
ty za komuną tęsknisz janie dzbanie z POsania, he he he
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 09:36
~cd ON
Wyraz "dlatego " pisze soę razem.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 02:43
~Ona
Dla tego warto głosowac na Webera moim zdaniem.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 09:35
~On
Zachowaj swoje zdanie dla siebie, lecz najpierw naucz się pisać po polski NAJPIERW
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 01:09
~Robotnik przodujący
No prosze prosze. Coraz więcej tych "kół zamachowych stalowej woli". Jeszcze kilka i wyjdzie kombajn do poskładania. A przynajmniej furmanka.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 23:05
~Vmax
A gdzie kaski? Szkolenie bhp było czy tak na żywioł prosto z limuzyny?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 23:00
~Jerry
Pod fabrykę maseczek wstege sam Anżej przecinał, a pod promy Mateuszek stępkę przybijał osobiście i pokropiona została ale od kropidła już zdążyła zardzewieć! I ani masek, ani promów, że o elektrowni Ostrołęka i milionie elektrycznych samochodów nie wspomnę:-))
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 16:21
~Iza
za to ile poszło na premie i bonusy i nagrody przy okazji... A ile miejsc pracy (DlaSwoich+) potworzono...
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 21:30
~komet
i po co ten cyrk? Wygląda na przedszkole.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 20:59
~PiSia Tuczna
Budujemy mosty dla pana starosty ?
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 16:23
~Kamil
@~Piotr bynajmniej. prostak i cham z ciebie partyjny. Ale pisiarze tacy są...
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 12:30
~Piotr
Ojej uraziłem twoją delikatną lemingową duszyczkę ?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 23:02
~Nocna_kawa
Czy zawsze "Piotrze" musisz być tak wulgarny?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 21:54
~Piotr
Btw ch.j mnie obchodzi, gdzie ty jeździsz.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 21:50
~PiSia Tuczna
Do Brandwicy nie jezdze...
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 21:36
~Piotr
Nie, dla ludzi. Podejrzewam, że z większości inwestycji korzystasz, a kwiczysz jak świnia. Niekoniecznie ta z kina ;)
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 20:32
~Zenio
Sobieraja olali
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 20:11
~Lucas
Weber aż się spocił - jak na "wysięgniku " dżwigał tak ciężką łopatę. A może tak ze strachu przed wynikami wyborów - bowiem Komitety Wyborcze Rafała Piecha z Siemianowic POLSKA JEST JEDNA na 41 okręgów zarejestrowały aż w 39 swych kandydatów do Sejmu, i w 4 do Senatu
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 20:01
~
Ale wyją i wyją mogli to samo robić a nie robili
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:57
~Ferdek z Poniatowskiego
Wizerunkowo Rafał by lepiej wyglądał w kasku na głowie, jak to na budowie, bo platfusy mogą wykorzystać tę "wpadkę na łopatkę", he he he
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:55
~Mieszkaniec
Weber - i wszystko jasne..............
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 09:43
~Zenek
Do @ bałwanek . Jasne jest to, że umiaru nie ma w reklamie czynu / w domyśle - społecznego / Dość mam kartonów i łopat
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 21:35
~Bałwan
Czyli co jest jasne ? Oświeć …
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:53
~Ferdek z Poniatowskiego
Dobrze jest bracia i siostry w Prezesie Panu. Pod CPK też już łopata wbita. PiS przyśpiesza, że platfusy już nie nadążają i zadyszki dostają, he he he.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 18:58
~Alternatywy-4
To cale CPK to najwiekszy PiSowski "Mis"... Ale miliony wciaz ida do kieszeni partyjnych aparatczykow!
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:19
~Franciszek
Budujemy mosty dla Pana starosty.Ja juz po raz kolejny pytam.Kiedy sciezka rowerowa Lipa-Dabrowa,Dabrowa-Rzeczyca okragla,Rzeczyca Dluga-Brandwica.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 11:19
~sr
Jak se rowery kupicie.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 21:29
~kabi
ścieżką rowerową auto nie pojedzie. kumasz?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 18:47
~sw
Uwielbiam ten partyjny bełkot. Gdyby nie skumulowana inflacja z 2ch ostatnich lat most mógłby być tańszy o jakieś 30%. Największy tzn jaki? Najdłuższy, najwyższy, najdroższy? Pamiętacie że to pis zabrał kasę na rzecz Mielca czy tego nie pamiętacie? A teraz łaskawie sobie przypomnieli o stalowej? Łykacie propagandę jak pelikany.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:43
~Tekturowe Czeki
"Wbijaja" na dwa tygodnie PRZED wyborami. Widac, ze ktos tu dobrze wyliczyl moment - typowy (dla PiS-mafii), lans. Lans i... para w gwizdek!
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 17:51
~jAROSŁAW
Przed wyborami wbili łopatę a po wyborach ją wyciągną
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 17:49
~rst wola
Ciekawe ile kosztowało przygotowanie tej impreski?
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 23:01
~Gurnik
Iza, nie no - w bok i tunelem...
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:57
~Osa
A do szkoły miałeś pod górkę?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 17:15
~jasiu
czy nie ma czsami pomylki w osratnim zdaniu , cytuje - przepusty drogowe zintegrowane z przejściami dla zwierząt, płotki dla płazów oraz przebudowany zostanie wał przeciwpowodziowy dla ludzi
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 17:09
~jasio
POSEL WEBER BUDUJE DROGI I MOSTY a nasz prezydent bawi sie w piaskownicy i zimnej wodzie - szkoda ze nie mamy drugiego Webera
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 17:00
~mieszkaniec
a czy głównego pomysłodawcę mostu, czyli Pana Prezydenta Andrzeja Szlęzaka zaprosiło to towarzystwo wzajemnej adoracji?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 16:33
~Chłodnym Okiem
A dokad nas ten most zaprowadzi???
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 23:06
~Antoni
może na pasek TVPis?
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 11:32
~xD
Oczekuje na decyzję środowiskową. Więc nie zadawaj głupich pytań.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 18:55
~smaki i niesmaki
A gdzie jest ta "S 74" ?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 18:44
~Mądry
Od VIVO do S74
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 16:22
~jan
.... dlaczego pod artykułem zapraszającym na spotkanie z Morawieckim nie można pisać komentarzy ???.... czego boi się pan ,,sponsor" Nadbereżny ? .... i po co w ogóle ten idiotyczny artykuł ?.... przecież nikt z ulicy tam nie wejdzie, a zapisać się ,,na listę" będą mogli tylko aktywni sługusy władzy i lokalni oligarchowie pisu ... dla najbardzie ogłupiałych zwolenników pisu pewnie wystawią głośnik na zewnątrz by w strugach deszczu mogli posłuchać ukochanego przywódcę .....
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:44
~mieszkaniec
kolejny zlot pisoskiego tałatajstwa tylko nam zatruwa powietrze w mieście
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 18:38
~Erni
Kaleczysz trutniu straszliwie.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 15:59
~Wilk
Śmieszna szopka przed wyborami
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 22:34
~wilk
Ty się lecz ferdek najlepiej i nie pisz do mnie więcej.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 16:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Śmieszne szopki to platfusy wyprawiają przed wybohami, he he he
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 15:59
~Mieszkaniec
Weber? Ten Weber? Morawiecki bardzo źle o nim mówi.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:59
~Osa
Tobie?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 15:33
~Bob
Będzie to najpiękniejszy most na Podkarpaciu do tego podświetlany w nocy jak most Mazowieckiego w Rzeszowie. Ważny krok w celu wcielenia terenów po drugiej stronie Sanu do Stalowej Woli, które jest w przyszłości nieuniknione.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 18:36
~Bez Znieczulenia
Pobozne zyczenia, panie "Bob"! I nic wiecej....
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 18:26
~Ff
Gdzie most, gdzie Pysznica ?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 18:22
~Jaca
jan ja proszę - zlituj się i nie pisz. Chłopie, ty walisz ortograf za ortografem. Skąd ty się urwałeś ?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 16:06
~jan
.... puknij się w głowę, radni gminy Pysznica potrafią zadbać o interes własnej gminy i nie sądzę by oddali miastu tak atrakcyjne tereny budowlane..... gdyby 10lat temu pan Ortyl i pisowskie sługusy nieuwalili tej inwestycji może wtedy jeszcze coś Pysznica byłaby skłonna oddać, teraz gdy zabudowania gminy Pysznica podchodzą pod miasto niczego Stalowej Woli nie ustąpią ..... a most się im przyda, ale miasto żadnej korzyści z tego mostu nie będzie miało ....
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.