Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 23 września 2023 r. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
 Wiadomości lokalne
» 2,7 mln zł dla OSP Charzewice. Będą nowe garaże i świetlica
» Czym jest kurtka przejściowa? Jesienny poradnik modowy
» Setki pszczelarzy zjechało do Stalowej Woli
» Srebrny jubileusz w SLO
» Promocyjna Sobota w Dilab Diagnostyka Medyczna - 23.09.2023 r.
» Mieszkańcy Kępia Zaleszańskiego w programie Mateusza Gesslera
» W Stalowej Woli otwarto nowy biurowiec
» Pijana 37-latka za kierownicą. Uderzyła w inny pojazd i odjechała
» Nie zgadzają się z lokalną i państwową polityką
» W Stalowej Woli działa Poradnia Medycyny Paliatywnej
» Andrzej Komsa dyrektorem ambulatorium. Jakie zmiany? Jakie plany?
» Poważny wypadek na Alejach. Potrącony rowerzysta
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Jan III Sobieski na Rynku w Rozwadowie
» Walczymy o Bartka
» Splątani wyobraźnią
» Horodyńscy. 80 lat po zbrodni
» Z kanką po mleko do Habdank-Kossowskiego. Tajne nauczanie w LO im. KEN
» VI Mistrzostwa Polski OCR 2023
» Rajd rowerowy "Z królewskiego dworu do klasztoru"
» Kolory życia. Malarstwo polskie XX i XXI w. z kolekcji sztuki Marii i Marka Pileckich
» Piotr Bałtroczyk Stand Up
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 25 lat SLO w Stalowej Woli
»25 lat SLO w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś na trasie wyścigu Szczawne-Kulaszne
»Trwa budowa hospicjum w Stalowej Woli
»Dworzec PKP Rozwadów po remoncie. Zobacz jak się zmienił!
»Kolory życia w Muzeum Regionalnym
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 15:09     /Magdalena Rodecka/
Jaka jest Polska waszych marzeń? - pytał Sylwester Korycki z Polski 2050

Jaka jest Polska waszych marzeń? - pytał w sobotę stalowowolan na Hali Targowej Sylwester Korycki, sekretarz regionu na Podkarpacie z Polski 2050 Szymona Hołowni (drugi z prawej).
"Jaka jest Polska waszych marzeń?" - pytał w sobotę stalowowolan na Hali Targowej Sylwester Korycki, sekretarz regionu na Podkarpacie z Polski 2050 Szymona Hołowni (drugi z prawej).
"Jaka jest Polska waszych marzeń?" - pytał w sobotę stalowowolan na Hali Targowej Sylwester Korycki, sekretarz regionu na Podkarpacie z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Pod żółtym namiotem na przechodniów czekała lemoniada i sok z pietruszki. Na tablicach były przygotowane kartki z konturami Polski, na których można było zapisywać odpowiedzi na pytanie: "Jaka jest Polska waszych marzeń?"

Jakie tematy poruszano najczęściej? - Jednym z tematów była potrzebna pomoc seniorom oraz samotnym matkom. Rozmawialiśmy również o programie dla osób z niepełnosprawnościami - wymienia Sylwester Korycki. Inne wątki to: poprawa systemu edukacji, większa dostępność mieszkań i drożyzna w sklepach.

Sylwester Korycki mówi o sobie, że jest kandydatem politycznym, mieszka w Pustkowiu pomiędzy Dębicą i Mielcem. - Idę do polityki teraz, aby przyszłość była dla moich dzieci. W roku 2020 pierwszy raz w życiu zaangażowałem się w cokolwiek poza pracą zawodową. Zmęczony obrazem polski podzielonej i opuszczonej przez państwo postanowiłem, że muszę to zmienić. Mając przed oczami obraz mojej rodziny, moich bliskich, moją okolicę i perspektywę przyszłych pokoleń - wyjaśnia sekretarz regionu na Podkarpacie z Polski 2050 Szymona Hołowni.
Zdjęcia
Jaka jest Polska waszych marzeń? - pytał w sobotę stalowowolan na Hali Targowej Sylwester Korycki, sekretarz regionu na Podkarpacie z Polski 2050 Szymona Hołowni (drugi z prawej).Jaka jest Polska waszych marzeń? - pytał w sobotę stalowowolan na Hali Targowej Sylwester Korycki, sekretarz regionu na Podkarpacie z Polski 2050 Szymona Hołowni (drugi z prawej).Jaka jest Polska waszych marzeń? - pytał w sobotę stalowowolan na Hali Targowej Sylwester Korycki, sekretarz regionu na Podkarpacie z Polski 2050 Szymona Hołowni (drugi z prawej).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 2 czerwca 2023 r. godz. 16:27
~komuna wiecznie żywa
"Andrzej Duda w piątkowym oświadczeniu zapowiedział, że złoży projekt nowelizacji ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów w Polsce, którą sam podpisał w poniedziałek. "W piątek ustawa przyjęta przez Sejm, w poniedziałek podpis, a dziś zapowiedź nowelizacji. Czy Prezydent w ogóle czyta to, co podpisuje?" - skomentowała wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska." Ten osobnik ("Adrian" Duda) nadaje sie najwyzej na powiatowego urzednika. Jego prezydentura to jest kompletna pomylka, wielki balagan, i wstyd (kiedy wypowiada sie po angielsku)!
+0-0
Piątek, 2 czerwca 2023 r. godz. 19:06
~Bez Znieczulenia
I jeszcze mamy to: "Mocne słowa promotora Dudy. "To jest niebywałe. Nie znajduję słów" - Zdecydowanie lepiej by było, gdyby pan prezydent nie zarzucał komentatorom braku znajomości prawa, gdyż pragnę mu przypomnieć, że sam niedawno popełnił taki błąd, którego ja bym nie wybaczył nawet studentowi na egzaminie. Jego propozycje w ustawie nazywanej lex Tusk w mojej ocenie nic nie zmieniają. To gra pozorów - ocenia prof. Jan Zimmermann, profesor prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, były promotor prezydenta Dudy."
+0-0
Piątek, 2 czerwca 2023 r. godz. 17:31
~komuna wiecznie żywa
Drobna poprawka. Mialo byc (SZCZEGOLNIE, kiedy wypowiada sie po angielsku)!
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 22:57
~Chłodnym Okiem
Cytat "Karolina Lewicka zasugerowała więc, że komisję do spraw badania wpływów rosyjskich powołali ludzie uwikłani w relacje z Rosją lub działający na jej rzecz. Z tym stanowiskiem zgodziła się Materska-Sosnowska. - Tak uważam, bo to jest komisja, która może działać na korzyść tych wpływów, a nie przeciwko. Przypomnę, że w Polsce wszystkie służby są w JEDNYM ręku, w JEDNYM obozie - podkreśliła politolożka."
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 18:12
~taka refleksja
Jak zwykle - Polak lubi być na przekór i krzyczy: A co nie można mi komisji powołać! Wolny kraj! To zrozum, prosty człowieku, że Komisji, która jest organem, który przejmuje rolę organów już powołanych i łączy ich wszystkie kompetencje - łącznie z policją, prokuraturą i sądem - tak w państwie demokratycznym nie można bo to ewidentna dyktatura! UE i ludzie z cywilizowanych krajów właśnie tak na to patrzą.
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 22:59
~das
PiS się na tym przejedzie, tutaj stworzyli potoworka, który ich na dół pociągnie.
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 13:07
~!!!
Po co wy dyskutujecie z tym ferdkiem? Przecież od razu widać, że to podstawiony troll!
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 23:08
~dsd
Też mnie to zastanawia. Gość wpisuje od 8 lat te same bzdury i prowokuje ludzi. Ludzie dają się prowokować i mu odpisują. Po co?
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 23:28
~Merlot
Polska bedzie demokratyczna i europejska!~
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 17:00
~Opus Dei
Dla wiernych nalezy wprowadzic odpowiedni "podatek koscielny" - tak jak to jest w Niemczech.
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 11:50
~Aamon
I świecka... Tylko tzw. wierni będą utrzymywać ze swoich środków kapłanów, szamanów, druidów i czarowników.... Wtedy zobaczymy ilu w Polsce jest np. katolików...
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 22:14
~Nocna Kawa
Z naszego "netu"... "Hej Duda----czy ty chociaż przeczytałeś to co podpisaleś? Bo ja to zrobilam i czegoś takiego jeszcze nie widziałam w żadnej ustawie! > To jest czysta kopia NKWD-owskiej Czerezwyczajnej Komissiji Protiw Wrogam Naroda. Konstytucja nie zna pojęcia ŚRODEK ZARADCZY to jest po prostu KARA wykluczenia z życia publicznego na 10 lat bez sądu i prawa odwołania. Proszę bardzo kilka kwiatków z tej " ustawy" Art. 3 Komisja wprowadza środki zaradcze gdy uzna że istnieje PRAWDOPODOBIEŃSTWO działania pod wpływem rosyjskim. - Konstytucja mówi że winę należy UDOWODNIĆ, aby kogoś skazać, a nie oceniać prawdopodobieństwo - nie ma takiego pojecia w praworządnym systemie prawnym. Art.15 Decyzje komisji sa OSTATECZNE - to juz jak BÓG stanowicie SĄD OSTATECZNY, bez prawa odwołania. Art. 16 Komisja może żądać dostepu do wszelkich danych niejawnych, w tym wywiadu i kontrwywiadu, tajemnic zawodowych, tajemnic przedsiebiorstw , wszelkiej dokumentacji, akt postepowań - przy czym ani słowa, że członkowie tej komisji tych TAJEMNIC nie sprzedadzą dalej lub puszczą do mediów A najlepszy jest Art 13 . Członkowie komisji nie mogą być pociągnięci do ODPOWIEDZIALNOŚCI za swoje działania. Duda - własnie doprowadziłeś Polske do standardów bialoruskich!" I to na tyle - dobranoc!
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 23:40
~dsad
Tak, ta ustawa to kpina/kabaret. Myślę, że każdy kto ją przeczyta (nawet niezbyt wykształcony) pewnie zastanowi się - ale jak to możliwe, że członkowie komisji są bezkarni? jak to możliwe, że ich dezycja jest ostateczna? W ogóle o co chodzi ?
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 21:42
~Chicago - itd.
"Krytyczna reakcja sojuszników na przyjęcie ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów może wynikać z błędnego tłumaczenia ustawy lub działań polityków opozycji - powiedział prezydent Andrzej Duda agencji Bloomberg. Zaproponował, że może wyjaśnić ustawę Joemu Bidenowi w bezpośredniej rozmowie." # Sz. panie Duda! Czy pan uwaza, ze ma do czynienia z ludzmi glupszymi od pana? Amerykanie maja ekspertow od spraw polskich, ktorzy doskonale znaja jezyk i polskie warunki i srodowisko!
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 17:27
~Aluminiowa Wola
I jeszcze mamy to... "Powołanie komisji do spraw badania wpływów rosyjskich pogorszy już napięte relacje na linii Polska-Unia Europejska - oceniła właśnie znana amerykańska (USA) agencja ratingowa Moody's. A to zagraża wypłatom z Brukseli. "Spodziewamy się, że powołanie komisji w dalszym stopniu pogorszy już napięte relacje Polski z UE w obszarze obaw o praworządność i zagrozi dostępowi do znacznej ilości finansowania z UE" - napisano w raporcie agencji. W ocenie Moody's istnieją też niewielkie szanse, żeby polski rząd porozumiał się z Unią w sprawie wypłaty środków przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, choć okno na ich wydatkowanie szybko się domyka."
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 17:06
~gorszy-sort
Swego czasu ta sama "Dudo"-ściema była prezentowana w kontekście ustawy karzącej za krytykę postawy niektórych Polaków w czasie II wojny. A potem zmieniali jak niepyszni,,. Cóż?palić glupa w takiej sprawie oznacza, ze sprawa jest dosyć ważna. Wizerunkowo. USA nie dlatego sa mocarstwem, ze rozumieją co i jak. I to bardzo dobrze.
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 16:50
~Chicago - itd.
Ja mowilem o ekspertach w USA, a nie o "demokratach", czy "republikanach", czlowieczku. i akurat tutaj amerykasncy eksperci sa dosyc zgodni to tego, iz piSowska ustawa to ustawa wielokrotnie lamiaca polskie prawo oraz Konstytucje, ustawa w czysto stalinowskim Stylu! P.S. jak znasz jakis tekst jakiegos eksperta z USA, ktory mowi co innego... to prosze, podaj zrodlo. Bede ci wdzieczny.
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 00:57
~prUSAk
Pewnie ekspertów z partii Demokratów, czyli lewaków takich jak ty, bo są jeszcze eksperci w partii Republikanów i ich ekspertyzy różnią się znacznie od tych Twoich "demokratycznych". Chyba wiesz, że Rosjanie też mieszali i mieszają w Ameryce, próbując wpływać na wybory. To dlaczego Polsce odmawiasz wyjaśnienia tych spraw, jak tu się roi od agentów FSB, nawet w opozycji, która tak panicznie reaguje. Jak zabierasz głos to staraj się być obiektywnym, a nie wyrażać swoje ideologiczne preferencje. To, że Polacy poznają prawdę demokracji nie zaszkodzi, a pozwoli się oczyścić ze zdrajców polskich interesów.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 22:05
~Aamon
Ten gość zupełnie odleciał... Twierdzi, że po prezydenturę poradzi sobie bo jest wykształcony, ma dwie ręce itp. Nie dociera do niego, że zasłużył na trybunał stanu i pewnie stanie przed jego obliczem... Jednak Żulczyk miał rację...
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 21:21
~Młodzi Polacy widziani jako obywatele antydemokrat
PIS swoim chamskim i egoistycznym zachowaniem PSUJE KLIMAT WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ W USA i EUROPIE, polskie firmy widząc taki łamanie prawa przez rząd będą z daleka omijać polskie firmy, nie będą chciały ryzykować inwestycji w polskie obszary gospodarcze. Ten Kaczyński nienawidzi polskich firm, cały czas rzuca kłody pod nogi, Panie Prezydencie Stalowej Woli, Panie Pośle ze Stalowej Woli, nie możecie milczeć i być bierni, Kaczyński psuje klimat współpracy między narodami, ten człowiek nie powinien nic decydować. Koniec z tym
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 17:44
~RST Przemo
Polska moich marzeń to żyć pod butem Niemieckim i Czerwonej Zarazy . Tak chcemy
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 22:06
~Aamon
I Watykanu....
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 20:00
~PiSowska Hipokryzja
Taki otrzymales "Przemo" 'przekaz dnia' z Komitetu Centralnego PiS na Nowogrodzkiej?
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 12:58
~Ferdek z Poniatowskiego
Acha, Stalwianie. Oświadczam, że opinie lewaków z USA, na które powołują siem Platfusy nas nie interesują. W końcu Obama też dogadywał siem z kacapami i na złość nam ogłosił 17-go września koniec tarczy. My robimy to co uważamy za słuszne i dobre dla nas samych. A oni muszą siem liczyć z głosami pisowskiej Poloni, a nie słuchać tylko błądzącego Marka Brzezińskiego.
+0-0
Piątek, 2 czerwca 2023 r. godz. 21:11
~Pykpyk
W twoim przypadku szukają i błądzą tylko twoje osobiste gazy.
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 03:11
~NadSzyszkownik
"My robimy to co uważamy za słuszne i dobre dla nas samych." Czyli... to co dobre dla waszej PiS-owskiej mafii. Przyznales sie, Ferdek!
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 19:36
~he he he
ferdek dostał wściku d..y
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 19:08
~Dojna Zmiana
"Eksperci: Decyzja Dudy wywoła furię NATO. Komisja powołana na mocy tzw. lex Tusk będzie miała dostęp do dokumentów ze służb specjalnych. Również służb wojskowych. Część tych dokumentów musi mieć nałożone klauzule tajemnic NATO. Odtajnienie, lub udostępnienie takiego dokumentu przez szefa służby poważnie podważy zaufanie do Polski w NATO (...)"
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 17:31
~Wasze Lustro
Cytuje... "PiS zmarnowało szansę". Jedna ustawa... i Polska wraca do punktu wyjścia! Uchwalenie ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów może zaprzepaścić pozytywny wizerunek, jaki udało się Polsce odbudować w ciągu roku wojny w Ukrainie. USA ostrzegały polskie władze przed konsekwencjami uchwalenia "lex Tusk", ale sygnały zignorowano. Teraz PiS dorzuca do pieca, publikując bulwersujący spot, wykorzystujący ofiary Auschwitz do walki z opozycją. Eksperci każą zapomnieć o odblokowaniu unijnych środków na KPO i zwracają uwagę, że przyjaźnie nastawieni do naszego kraju Amerykanie mogą znów zniechęcić się do rządu PiS. - Dla tych, którzy monitorują stan demokracji w naszym kraju, ostatnie działania polskich władz są bardzo alarmujące - mówi były szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych dr Marcin Zaborowski."
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 16:41
~stop pisuaryzacji
ferdek pusc sobie baka na balkonie bo cie cisnie w mozg i bredzisz
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 11:41
~Ferdek z Poniatowskiego
Zbudujemy Polskę naszych marzeń, silną i zasobną, bez tęczowych dziwolągów deprawujących nasze dzieci, bez zielonych ekologów blokujących nasz rozwój, bez totalnej, głupawej, żeby nie powiedzieć tępej opozycji wprowadzającej chamstwo i kłamstwo do życia politycznego i publicznego, bez głupawych profesorków po PRLu. Ale najsampierw musimy wygrać wybory, żeby mieć większość parlamentarną i raz na zawsze posprzątać po komunie i POstkomunie naszą matkę Ojczyznę.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 16:52
~PiS -- Pasożyty i Sępy
Nędza"kaczej" frazeologii jest wyrazem mentalnej nędzy sekty bałwochwalców bezzębnego kurdupla w dwóch lewych butach. Za głupie toto, żeby samemu coś wymyślić, więc tylko bezrozumnie klepią "przekazy dnia" podrzucane im przez Szachermachera i Pojebiaka.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 12:33
~Jaro
Ferdek zapomniałeś wymienić tych w czarnych sukienkach co deprawują dzieci.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 11:00
~Ferdek z Poniatowskiego
Znajdzie siem krata na Lisa i tfuSSka psubrata
+0-0
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godz. 16:46
~Komuna Powraca
A do tego - Lis jest po udarze mozgu (i to fakt)!
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 21:55
~niesmak pozostanie
Część komentatorów zwraca uwagę na fakt, iż wpis Lisa — choć haniebny — był stanowiskiem jednego człowieka, niezwiązanego dziś z żadnym medium. Spot zawierający obrazki z byłego obozu Auschwitz został zaś opublikowany na oficjalnym koncie partii rządzącej w Polsce. Publicyści zwracają więc uwagę, że mamy tu do czynienia z innym kalibrem przewiny...
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 16:50
~Wasza Wielce Dojna Zmiana
A kto to jest "Lis"? Jakis wazny polityk??
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 06:59
~jakie jest stanowisko USA w sprawie LEX Tusk
"Rząd Stanów Zjednoczonych jest zaniepokojony przyjęciem przez polskie władze nowego prawa, które może zostać wykorzystane dla ingerencji w wolne i uczciwe wybory w Polsce. Podzielamy obawy wyrażone przez wielu obserwatorów, że ustawa powołująca komisję ds. zbadania rosyjskich wpływów może zostać wykorzystana do blokowania kandydatów opozycji z pominięciem uczciwego procesu. Apelujemy do polskiego rządu, aby zapewnił, że te przepisy nie uniemożliwią wyborcom głosowania na wybranych przez nich kandydatów oraz nie będą wykorzystywane lub nadużywane w sposób, który podważy legitymację wyborów" - napisano
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 01:47
~nocne-piwo
Opozycja nie powinna tak szaleć żeby sprawdzić wpływy ruskich w Polsce i Europie, jak nie ma nic na sumieniu. Bo znajac ruskich to napewno mieszali gdzie się da, a pieniadze to każdy lubi. Ruki sa po to żeby brać tak mawiaja Rosjanie.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 08:36
~dajewgardło
Ja czekam aż rudy wyciągnie kwity na matiego który pomagał russkim prywatyzować azoty Tarnów.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 23:50
~ddd
Ja uważam, że paradoksalnie PiS tym co teraz zrobił z tą "ustawą" to strzelił sobie w kolano i wpędził sam w kłopoty. To ich pogrąży. Pycha ich zjada i bezkarność. Prokuratorzy się za nich wezmą mam nadzieje niedługo już.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 23:39
~Nocna_zmiana
Taka ciekawostka... "W roku 2006 tow. Jasiński pełniący funkcję Ministra Skarbu w rządzie PiS zdecydował w ciemno na podpisanie umowy na ruski gaz, nawet jej nie czytając, a to z automatu podniosło cenę gazu o 10%, Polacy stracili w ten sposób ok 15 mld zł. I tu jest odpowiedż dlaczego komisja ma badać od roku 2007, a nie od 2006! Jasiński był w PZPR w latach 1976-82, a więc także w stanie wojennym. W tym czasie był kierownikiem Wydz.spraw wew. Urzędu Wojew. w Płocku, w czasach PRL to stanowisko było traktowane jako nieformalna agenda SB."
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 22:46
~sds
no to PiS teraz przegiął pałę. I to się obróci przeciwko nim. Komuniści już byli i się zbyli. Nowym komunistom społeczeństwo powie nie.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 22:21
~boby
W Polsce był tylko jeden prawdziwy prezydent, Kwaśniewski i będzie drugi, Trzaskowski, reszta to pajace...
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 21:33
~Ferdek z Poniatowskiego
Co wam POwiem to wam POwiem, ale wam POwiem ***** PO, bo to czyste ZŁO dla nas wszystkich!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 19:38
~Pola
Polska bez obecnie rządzącej nokomuny i szarańczy jednocześnie!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 22:18
~Tekturowe Czeki, Papierowa Wolska
I bez wscieklego antysemityzmu... Cytat: "Won, wypad z Polski!!! - krzyczał do dyrektora Niemieckiego Instytutu Historycznego nacjonalistyczny poseł Grzegorz Braun. Wcześniej przerwał wykład Jana Grabowskiego niszcząc mikrofon i sprzęt nagłaśniający. Swoją akcję Braun nazwał "interwencją poselską" i "przywracaniem porządku". W praktyce wyglądało to tak, że Grabowski nie zdążył jeszcze dokończyć wstępu do swojego wystąpienia, gdy Braun wstał z krzesła (gdzie siedział wśród publiczności) wyrwał ze stojaka ciężki mikrofon, który rozbił o mównicę, by potem przejść do wywracania kolumn stojących z boku sali. Ochrona, choć była tam obecna, prawie nie interweniowała."
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 19:25
~Quo Vadis Polsko?
PiSowcy juz zupelnie nie kryja sie z tym, ze nastawieni sa na rzady totalitarne, cenzure i zamordyzm. I to nam szykuja!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 18:49
~Aamon
Duda przekreślił swoją przyszłość i nikt z cywilizowanego świata ręki mu nie poda... Po prezydenturze L.Kaczyńskiego myslałem, że gorszego prezydenta już nie bedziemy mieli... Myliłem się... Kaczyński i jego banda idą na zwarcie z narodem i kto wie czy nie spełni się mokry sen nieboszczyka K.Morawieckiego, który marzył o krwi na ulicach... Pan D.Tusk mimo gróźb grzywny za niestawiennictwo na pisowskim sądzie nie powinien tam chodzić... Polacy w kilka godzin zbiorą potrzebna kwotę...
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 01:49
~nocne-piwo
Ważne że Polacy Dudę popieraja, bo to nie jest karierowicz jak Tusk.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 23:26
~gorszy-sort
"Kamiński: Duda będzie musiał stanąć przed Trybunałem Stanu. - Prezydent z pełną świadomością złamał w Polsce reguły gry demokratycznej. Andrzej Duda będzie musiał za to, co zrobił, odpowiedzieć. Będzie musiał stanąć przed Trybunałem Stanu. Po prostu - ocenił w rozmowie RMF FM wicemarszałek Senatu Michał Kamiński."
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 18:05
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja to tylko mądrych ludzi słucham, bo na głupich zwolenników Platfusów to szkoda mojego czasu. I tak zgadzam siem z opinią pani Genowefy Grabowskiej, znanego eksperta konstytucjonalisty, wysłuchanej u Grześka Jankowskiego, że wycia oPOzycji o łamaniu konstytucji nie należy brać serio, bo jak zwykle kłamią i fejkują na użytek swoich baranów niestrzyżonych, czyli około 20% niedobitków z PRLu, co z miłością i oddaniem PZPRowi służyli, he he he. Jak mówię, że Platfusy i reszta POKOzycji w matrixie żyje, to wiem co mówię kurde szatan i torba z Biedronki.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 12:44
~Ferdek z Poniatowskiego
Przecież pisałem Jaro pampersie, że opinie lewaków mnie nie interesują, nawet tych z USA. Tam też ich nie brakuje, "demokraci" he he he
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 09:54
~Jaro
Zgredek a słyszałeś starcze co o tej ubeckiej komisji mówią Amerykanie tak wychwalani przez ciebie. Pewnie ci w tej pisowskiej szczujni TVP o tym nie powiedzieli.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 06:10
~Lump pisi
Ferdek patologio idz na balkon pierda puść to ci ulży ,a tak na mózg ci ciśnie i głupoty piszesz
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 22:59
~ad
nie rozumiem tego bełkotu, jakim się posługujesz.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 22:43
~Nasz Wolski Kabaret
Ta pani "Ogłosiła ponad 100 prac dotyczących prawa Unii Europejskiej, prawa organizacji międzynarodowych, prawa dyplomatycznego, prawa ochrony środowiska." Nigdy NIE byla zadnym "ekspertem" od prawa konstytucyjnego, PiSowski
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 22:22
~Kawon1
Co robiły wszystkie pisowskie służby, nie znalazły ruskich wpływów, co to za służby, za co brały kasę przez 8 lat. Teraz publicznie przy pomocy tej komisji w dwa dni chcą znaleźć i osądzić ludzi. Mówią, że opozycja się boi, nie to pisiory robią w gacie ze strachu, że po przegranych wyborach będą się spowiadać z ruskich wpływów, chociażby: Macierewicz z likwidacji WSI, premier z doradzania sprzedaży Ciechu, Sasin ze sprzedaży Lotosu, a do tego kolosalny import węgla. Oj agentura boi się.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 17:50
~Konfederata
"Ta komisja ("LexTusk") to ustrojowy potworek. Ciało, którego powstanie nie ma innego uzasadnienia niż kampanijne. Jako Konfederacja głosowaliśmy przeciw powstaniu tej komisji. Nie zamierzamy legitymizować tego ciała w żaden sposób — mówi Onetowi poseł Konfederacji Krzysztof Bosak i prezes Ruchu Narodowego."
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:55
~Ferdek z Poniatowskiego
Teraz po podpisie PADa, Helmuty podrzucą tfuSSkowi ze cztery pociągi swoich na 4-go czerwca, he he he. Szykować POmidory bracia pisiory, urozmaicimy POstkomunie ten marsz, he he he.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 08:56
~Aamon
I homoseksualiści ze straży obywatelskiej Ferdka...
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 01:51
~nocne-piwo
Nie tylko Liverpool, bo chrześcijanie też się tak do siebie zwracaja. Nie badź jednostronny.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 21:52
~Liverpool
"Bracia" to sposob w jaki czesto zwracaja sie do siebie amerykanscy gangsterzy.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:34
~Dasz
Nie kupujemy tych pustych haseł i obietnic. Won!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:00
~Ferdek z Poniatowskiego
He he he, ale siem platfusie trole gotują. Dópa im siem pali, he he he. Brawo Panie Prezesie! Dobra robota!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 20:13
~Helenka
pier..l ferdek, ja się zdrzemnę
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 20:02
~PiSowski zamordyzm
Hitlerek, czy Stalinek... ktorego kochalbys bardziej "Ferdku"? bo przecie to sa idole twojego mafijno-partyjnego "Bossa"!!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 14:55
~Bez komentarza
Prof. Zimmermann, promotor Andrzeja Dudy: Wstyd mi, że mam takiego doktoranta - Pan prezydent już wcześniej swoim działaniem łamał prawo, ale teraz położył już swoją prezydenturę na łopatki. To najgorsza ze wszystkich jego dotychczasowych decyzji - powiedział Onetowi prof. Jan Zimmermann, profesor prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, promotor pracy doktorskiej prezydenta Andrzeja Dudy.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 17:46
~Aamon
Żulczyk miał rację...
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 17:02
~Ferdek z Poniatowskiego
Znaczy siem on Platfus też???
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:32
~Gdańsk Hvar
Człowieku zapiekły w nienawiści... Lecz się. Na nogi, bo na głowę już za późno.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 13:30
~Kaczyński łamie zasady demokracji
historyczne przykłady łamania zasad demokracji w Europie, gdzie było połączenie władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej w jednych rękach dyktatorów. Kaczyński łamie prawo. Niemcy podczas Trzeciej Rzeszy (1933-1945): Adolf Hitler, jako kanclerz i później Führer, skupił w swoich rękach całą władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą. Początkowo wykorzystał legalne środki do zdobycia władzy, ale po pożarze Reichstagu w 1933 r. i uchwaleniu Ustawy o Pełnomocnictwach, które praktycznie eliminowały funkcjonowanie parlamentu, Niemcy przekształciły się w totalitarną dyktaturę. Włochy podczas faszystowskiego reżimu Benito Mussoliniego (1922-1943): Mussolini, jako premier, zdobył pełną kontrolę nad państwem po "marszu na Rzym" w 1922 roku. W 1925 r. proklamował się dyktatorem (Il Duce), eliminując opozycję, kontrolując media i ograniczając wolność słowa. Hiszpania podczas dyktatury generała Francisco Franco (1939-1975): Po zwycięstwie w hiszpańskiej wojnie domowej, Franco stał na czele jednopartyjnego, autorytarnego państwa. Miał całkowitą kontrolę nad wszystkimi trzema gałęziami władzy: wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą. ZSRR podczas dyktatury Józefa Stalina (1929-1953): Chociaż ZSRR nie jest technicznie częścią Europy, jest to istotny przykład połączenia trzech gałęzi władzy. Stalin kontrolował partię komunistyczną, która była jedyną legalną partią i miała kontrolę nad wszystkimi aspektami państwa. Jugosławia podczas rządów Josipa Broz Tito (1945-1980): Tito, jako premier, prezydent i marszałek, skupił w swoich rękach pełną kontrolę nad państwem, eliminując wszelką opozycję i kontrolując media. Rumunia podczas dyktatury Nicolae Ceaușescu (1965-1989): Ceaușescu kontrolował całą władzę w Rumunii, ograniczając wolności obywatelskie, kontrolując media i eliminując wszelką opozycję. Portugalia podczas dyktatury António de Oliveira Salazara (1932-1968): Salazar, jako premier, skupił w swoich rękach pełną władzę, utrzymując cenzurę prasy i ograniczając wolności obywatelskie.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:55
~Spiewak operowy
Bujaj się w takt Bogurodzicy ty platfusie do potęgi.....
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:33
~Znachor
Polecam łeb wymienić.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 13:24
~olek
Nikt bardziej demokracji w POLSCE nie łamał od peło . Przypomnę tylko o strzelaniu do górników i napad na gazetę gdzie próbowano ukraść komputery redaktorów mających taśmy prawdy.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:32
~Tłuste Koty
A o tym jak PiSowscy siepacze bili kobiety, to PiSowski cieciu nie napisales? -P.S. Ci gornicy, do ktorych wystrzelono (gumowe) kule rzucali w policjantow ciezkimi, stalowymi srubami i innymi tego typu przedmiotami. Czy o tym tez nie chcesz wiedziec?
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 13:12
~Teresa
Wydało się, Ferdek jest z Jeżowego !
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 14:40
~Bernardyn
To widać i czuć
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 12:43
~Lucek
Moje marzenie to cały pisowski rząd w pasiakach kukla co się zowie prezydent dożywocie
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 23:34
~dsad
no, jesli PIS za to nie beknie to polskie państwo fatktycznie jest z kartonu. Mam nadzieje ze ktos pojdzie siedziec i to wiele osob.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 14:56
~Marysia K.
Popieram
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 11:44
~ała
Ta wydmuszka zaraz po wyborach zwącha się z PO i lewicą... Ludzie nie dajcie się nabierać po roaz kolejny!!!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 11:42
~Spiewak operowy
Jechał sobie od Dąbrowy młody śliczny dzielnicowy . Na motorze w dezabilu, na wycieczkę po cywilu . Też go mają chłopcy, chłopcy radarowcy . Dostrzegli go z dala , zapłacił górala ......... Ps ..... to smutne , ale w policji dalej pracują psychopaci i alkoholicy i wąchacze budaprenu..
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 11:38
~trito
Na pewni nie jest to Polska, którą zarządzał będzie beksa i płaczek Hołownia.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 11:30
~Duda łamie zasady praworzadnosci
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rezygnuje z członkostwa w Radzie do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji przy prezydencie. W liście napisanym do Andrzeja Dudy poinformował, że ustawa powołująca komisję ds. badania rosyjskich wpływów w Polsce, która podpisał prezydent, jest niezgodna z prawem i zagraża demokracji, więc rektor "nie może pozostać bierny" w tej sytuacji.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 11:10
~olo
POLSKA 2050 to córka peło więc na pewno ta partia nikomu nic dobrego nie przyniesie a wręcz odwrotnie jak chcecie wszystko stracić to oddajcie w zbliżających się wyborach głos na tych liberałów. Dlaczego nie zrobili spotkania z mieszkańcami naszego miasta w jakimś lokalu co bali się , że nikt na takie propagandowe spotkanie nie przyjdzie.? Czy oni nie wiedzą do jakiego miasta przybywają gdzie od zawsze rządzi PIS.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 10:49
~Jacuś
Babciu, Dziadziu, chcesz dobrze dla dzieci i wnuków? Nie głosuj na PiS.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 14:56
~Babcia Zyta
Dobrze Jacuś
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 09:12
~Ferdek z Poniatowskiego
Stalwianie! Doktor prawa, PAD podpisał lex tfuSSk, więc wszystko gra. Opinia publiczna ma prawo wiedzieć kto brał rosyjskie piniondze za rozbrajanie Polski, za niekorzystne kontrakty gazowe itp. itd. OPOzycja totalna panicznie siem boi. Dlaczego??? Oto jest pytanie na śniadanie… u Rymanowskiego.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 17:09
~PiS - Pasożyty i Sępy
A dlaczego wasza PiS-mafia czekala z tym przez tyle lat? Dlaczego wprowadzacie te (totalnie bezprawna i niekonstytucyjna) ustawe wlasnie TERAZ, tuz przed wyborami? Czy dlatego, bo obawiacie sie o wynik wyborow i szukacie metod jak uderzyc w konkurencje? Smierdzi, smierdzi to wszystko i to bardzo mocno !
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 10:01
~olka
dziadu, lex Tusk to strzał w geriatryczne pisie kolano
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 09:31
~dajewgardło
Może niech lepiej zaczną od siebie i od spotkania Kaczyśkiego z Anatolijem Wasinem, oficerem KGB w latach 90, od macierewiczka który jest nadal wiceprezesem pisu i ma bana na wjazd do USA
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 06:48
~boby
Moim marzeniem jest pogonić watahę PIS- owską i hierarchów !!!
+0-1
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 11:59
~he he he
To masz coś za uszami
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 06:24
~Spiewak operowy
Maszerują cicho niczym cienie Poprzez lasy , góry i sioła Niejednemu wyrwie się westchnienie Maszerują , taka ich dola I idą , i idą taki ich los I ani żal ani tęsknota Z tej drogi nie zdoła zawrócić ich nikt Bo to jest CICHEGO piechota Z tej drogi nie zdoła zawrócić ich nikt Bo to jest CICHEGO piechota....................Za Sybir , za Katyń, za mękę , za krew Zapłaci CICHEGO piechota .
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 00:03
~Ferdek z Poniatowskiego
He he he, a TVN24, ONET, Newsweek, Gazeta Wybiórcza to co to za media ja siem pytam? Kto POmpuje w nie piniondze? To wam powiem platfusie trole: Helmuty, kacapy i całe lewactwo europejskie. Czy wy naprawdę macie Polaków za idiotów? Żyjecie platfusy w wirtualnym świecie, w matrixie wyświetlanym wam przez zielonych ekologów zza zachodniej granicy i przez wspomagających ich kacapów terrorystów. Ale prawda zwycięży, bo prawda broni siem sama. Damy radę Stalwianie i Polacy. Bo jak Bóg z nami to któż przeciw nam? Pogonimy lewactwo i libertyństwo z naszego kraju! Ich koniec jest bliski.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 23:44
~aa
przecież można by się zwrócić do Stalówka.net o podanie jego IP i zgłosznie tego do prokuratoru jako jawne szerzenie nienawiści.
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:55
~PiSuar Cuchnie
Bredzisz tu Pisowski dziadu i bez przerwy plujesz jadem i zolcia. Czy to szkola, czy to rodzina nauczyla cie tak klamac i oszukiwac?
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 07:46
~he he he
@Ferdek, aleś się dziadu zapluł z tej nienawiści
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 22:53
~Aamon
A ja będę zadowolony jak ukaże się nekrolog na który czekam, i to nie w rubryce - nekrologi... Ten będzie na pierwszej stronie...
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 16:54
~PiSuar Cuchnie
"...za to co zrobił Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu" A co takiego zrobil, Ferdku? Znowu usilujesz tu wtracac jakies "teorie spiskowe" i klamstwa waszej, brudnej propagandy?
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 13:52
~Ff
Hehhehehhe - koleś sam sobie odpisuje. Ferdek - olej.....
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 12:30
~Kot jarka
Kuternoga już jedną nogą jest w piekle,za te wszystkie bezeceństwa.Tak mi dopomóż Bóg
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 08:29
~Ferdek z Poniatowskiego
A ja rudemu śmierci nie życzę, chociaż nienawidzę tego folksdojcza, za to co zrobił Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i Polsce. A wy trole lewackie nie znacie dnia ani godziny, he he he. Już kosa siem ostrzy na was, he he he
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 07:45
~olka
ja także, wódka się mrozi, szampan się chłodzi
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 00:32
~nocne-piwo
Ja także, ja także...
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 22:11
~lekcje dla Fredka niewolnika medialnego
PIS kontroluje 100 % mediów publicznych, 4 miliardy wpakowali w propagandę TVP 1, TVP 2. TVP Polonia i wszystkie stacje regionalne telewizyjne, prasowe, setki portali i tysiące dziennikarzy, w ten sposób robią pranie mózgu Polakom, to nie jest demokracja, Hitler w taki sam sposób zdobył i utrzymywał władzę przez media kontrolowane, więc Fredek nie pisz głupot że Polacy tego chca, ludzie są poddani ciągłej presji kłamstw, propagandy, obłudy, łamania demokracji.. "Ferdek z Poniatowskiego Polska będzie taka, jakiej chcą Polacy, a nie jakiej chcą nasi sąsiedzi Helmuty i kacapy. Tak nam dopomóż Bóg!"
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 01:38
~Nocna_zmiana
Ty też nie pisz głupot bo rosyjskie pieniadze w Polsce są
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 01:02
~Pinokio i jego oszustwa
Co ciekawe, uzasadnienie (do Pisowskiej ustawy) nie wspomina na przykład o próbie wrogiego przejęcia Grupy Azoty przez rosyjski Acron w 2012 r. Tę próbę rząd Tuska wówczas zablokował. Rosjan wspierał wówczas Dom Maklerski WBK. Bankiem kierował wtedy Mateusz Morawiecki, który jednocześnie zasiadał w radzie nadzorczej "Domu"!
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 22:07
~nie dla łamania demokracji
odpowiedż do "Bryła" tak się nazywa marketingowo ta ustawa, abyś uwierzył w każde kłamstwo Kaczyńskiego, od przesłuchiwania są sądy, prokuratura a nie komisje sejmowe, konkurencja PIS ma przesłuchiwać konkuencję PO, ... śmiech na sali, to są sądy kapturowe jak w PZPR
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 00:39
~niesmak pozostanie
'Wątek o nowej neobolszewickiej, pozakonstytucyjnej komisji w Polsce. Partia rządząca wykorzysta ją do wyeliminowania przeciwników pod pozorem likwidacji rosyjskich wpływów. Faktyczni rosyjscy agenci w Polsce, w tym ci z PiS, będą działać tak, jak dotychczas'' - komentuje decyzję Andrzeja Dudy ws. "lex Tusk" dziennikarka Anne Applebaum. "Ironia losu: prezydent Biden dwukrotnie był w Polsce, by wygłaszać przemówienia na temat walki o demokrację w Ukrainie. Tymczasem sama Polska szybko zmierza w kierunku autokracji i buduje putinowskie instytucje" - dodała."
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 22:05
~Łapy precz od wolnego słowa
Ferdek z Poniatowskiego - jesteś typowym niewolnikiem poddanym mentalnie tyranii PIS, tacy jak ty niewolnicy hańbią polską ziemię. Nie atakuj innych tylko dlatego że krytykują PIS, nie rób k.. cenzury, nie jesteś bardziej wartościowy niż PZPR i Jerzy Urban, dosyć mam twojego kneblowania wolnych wypowiedzi, Kaczyński też chce teraz nawet dziennikarzy przesłuchiwać i karać, to jest PZPR, NKWD, KGB, ORMO, ZOMO i ja się tego nie boję, naprawdę nie boję sią Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry i całej tej bandy cwaniaków, jeżeli trzeba to będziemy walczyć o Wolną Polskę, dosyć mam wyzysku, dosyć niewolnictwa, okłamywania, oni zarabiaja po 1 000 000 zł np członkowie zarządu PZU, ORLEN, PGING i setki innych spółek skarbu Państwa, to nasze są firmy polskie, a nie ich prywatne, więc łapy precz od wolnego słowa
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 22:01
~Mieszkaniec
Żeby zmienić władze ,żeby były wolne sądy żeby ktoś podniósł zasiłek pielęgnacyjny dla niepełnosprawnych 215 zł żeby opodatkować kościół
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 21:55
~Ferdek z Poniatowskiego
Specjaliści od mowy ciała nie mają wątpliwości, że tfuSSk bardzo siem wystraszył, zbladł, ręce i głos mu siem trzęsły, oczy były rozbiegane. To jest przyznanie siem do winy. Pytanie tylko jak wielkiej…Reszta Platfusów, arbuzów i lewaków podobnie siem zachowywała. Wow, czy to jest wierzchołek jakiejś góry lodowej?
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 00:49
~gorszy-sort
Na Twitterze podpisanie ustawy komentuje również prawnik prokurator Ewa Wrzosek. "Co łączy: media, internet, stowarzyszenia i fundacje, związki zawodowe, organizacje pracodawców, partie polityczne, system opieki zdrowotnej? Ich działalność - zgodnie z #LexTusk - też będzie podlegać badaniu komisji do spraw wpływów rosyjskich. Do której kategorii należycie?'' - pyta.
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 21:35
~Komuna Powraca
Cytat:"Zagraniczne media piszą o decyzji Andrzeja Dudy. Relacje z Brukselą zagrożone. Andrzej Duda podpisał w poniedziałek "lex Tusk" i otworzył drzwi do stworzenia komisji ds. rosyjskich wpływów. Jak komentuje serwis Politico, to prawdopodobnie jeszcze mocniej nadwyręży i tak już napięte relacje z Unią Europejską." - Jednym slowem, PiSowska banda oddala wciaz Polske od Unii, a idzie w strone Wschodu!!
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 21:31
~Dobre paniska!
Tak rzadza sie teraz partyjni "bonzowie" z PiSu! >>> "Ze mszy na mszę. Niedzielne loty premiera Morawieckiego... W niedzielę 28 maja Mateusz Morawiecki wziął udział we mszy w Piekarach Śląskich, a niedługo później pojawił się w sanktuarium w Starej Błotnicy. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że tego dnia premier przemieszczał się samolotem, dzięki czemu rządowy embraer zrealizował bardzo krótki lot z Radomia do Warszawy. Pojawiają się pytania o koszty tych podróży. W niedzielę 28 maja na Twitterze Kancelarii Premiera pojawiły się fotografie z Piekar Śląskich oraz Starej Błotnicy. Tego dnia Mateusz Morawiecki wziął udział w polowej mszy z okazji pielgrzymki mężczyzn i młodzieży do Matki Bożej Piekarskiej, a następnie pojawił się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, gdzie odbywały się obchody Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego. Tego samego dnia na Twitterze pojawiły się informacje z serwisów śledzących trasy samolotów. Wynikało z nich, że maszyna o oznaczeniu SP-LIH, czarterowana przez polski rząd, pokonała bardzo krótką trasę. "Z Radomia do Warszawy jest ok. 100 km. Ciekawe kto z rządu wpadł na pomysł, żeby polecieć na tej trasie samolotem" — napisał dziennikarz TVN24 Artur Molęda, publikując mapę, która przedstawia trasę samolotu, którym poruszał się premier."
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 20:58
~Spiewak operowy
Miałeś Hołownia złoty róg , został ci się jeno sznur.......
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 20:34
~Ferdek z Poniatowskiego
Polska będzie taka, jakiej chcą Polacy, a nie jakiej chcą nasi sąsiedzi Helmuty i kacapy. Tak nam dopomóż Bóg!
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 20:10
~PiSuar Cuchnie
Polska BEZ Pisowskiej mafii!!!
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 21:26
~PiSie Miernoty
A nowogrodzkim do ich (cienkich) łebków nie przyszło, że mieli 8 lat na uruchomienie wywiadu, kontrwywiadu, służb zachodnich, prokuratur, wywiadowni, itd? Dlaczego tego nie zrobiono? Zbyt zajęci byli importem ruskiego węgla??
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 21:20
~Akcja Hiacynt
Ferdek, ty pewnie gdybyś mieszkał w Republice Weimarskiej to przyklaskiwałbyś budowie III Rzeszy, zamykaniu opozycji w Dachau i uważałbyś, że nie masz nic wspólnego z milionami Żydów zagazowanymi w Auschwitz i Treblince. Brzydzę się takimi ludźmi jak ty !!!
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 20:24
~Ferdek z Poniatowskiego
Bez ruskich onuców co siem zagnieździli w totalnej oPOzycji
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 18:00
~Precz z łamaniem wolności
Ustawę określa się mianem "lex Tusk" ponieważ wielu przedstawicieli obozu władzy (np. wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski) jednoznacznie deklaruje, że celem komisji jest prześwietlenie byłego i obecnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, pod kątem jego polityki wobec Rosji w latach 2007-2014, gdy Tusk był premierem. O zawetowanie ustawy zaapelowali do prezydenta Dudy m.in. przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej i Rady Przedsiębiorczości. Zdaniem Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", ustawa ta rażąco narusza konstytucyjne zasady demokratycznego państwa prawnego (art. 2 Konstytucji), trójpodziału władzy i niezależności władzy sądowniczej (art. 10 ust. 1 i 2 oraz art. 175 Konstytucji), czy domniemania niewinności (art. 42 ust. 3 Konstytucji). "Jest antydemokratyczna i antyunijna" - podkreślają sędziowie i zwraca też uwagę, że przepisy ustawy są nieprecyzyjne i blankietowe, co stwarza ryzyko poważnych nadużyć. "Fakt, że prawo może zostać wykorzystane w walce wyborczej budzi najgorsze skojarzenia ze standardami obowiązującymi w Rosji, czy na Białorusi, gdzie aparat państwowy wykorzystuje się do walki z przeciwnikami politycznymi i własnymi obywatelam
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 17:50
~moherowa babka
Polska moich marzeń to Polska bez pisiego złodziejstwa i łajdactwa
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 17:24
~Marsz 4 czerwca za Wolność Niepodległość
Duda podpisał ustawę aby gnębić i skazywać bezprawnie ludzi innych niż PIS. Tak postępowali komuniści w ZSRR i w Polsce w latach 40-tych i 50 tych 60 tych 70 tych 80 tych. KC PZPR nie wiele mówi młodzieży. SB oraz NKWD to było organy represji w ZSRR i w Polsce. Taka ustawa marketingowo nazwana o badaniu wpływów rosyjskich to dla mas i chloporobotnikow wyborców PIS. Ludzie rozumieją ze PIS stosuje metody KC PZPR ORMO ZOMO SB NKWD KGB
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 21:19
~Komuna Powraca
Nie mam nic przeciwko ściganiu za działania niekorzystne dla Polski. Ale nich to się odbywa zgodnie z ustrojem prawnym! To co PiS w tej chwili zrobił to jest zniszczenie ładu konstytucyjnego. I nie łudź się, że zwolenników PiSu, to kiedyś nie dotknie. Wielu z tych, którzy (w Rosjji Radzieckiej) pochwalali trójki NKWD, w końcu sami przypłacili to życiem lub wieloletnim łagrem. Nie łudź się, że teraz będzie inaczej!
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 20:06
~Bryła
Raczej, żeby Polacy dowiedzieli się kogo przekupywali Rosjanie i za co. Nie ściemniaj więc. Cała Europa jest skorumpowana i przekupiona przez kacapstan, dlatego takie Tuski działają w ich interesie. Niemcy też, bo mają taki sam interes jak Ruscy, wykorzystywać innych. A nasi Pomyleni Obywatele i PSL z Lewicą też mają za uszami. Trzeba to wyjaśnić i skończyć z tym raz na zawsze.
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 17:05
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja mu powiedziałem, że Polska moich marzeń jest zasobna, silna, bezpieczna, katolicka i przede wszystkim bez tej głupawej opOzycji, co służy obcym, a nie swoim. Czyli to jest Polska pisowska, gdzie patriotyczny rząd dba o rodziny i seniorów. Bo ta Polska platfusowska to by była wasalem Helmutów i narodem drugiej kategorii w Europie. I ja siem z tym nie zgadzam. Bo Helmuty to ramię w ramię z ruskimi knują, a to są terroryści w pobliżu naszych granic. Nie wybiera siem miejsca, w którym siem żyje, ale można se wybrać jak żyć w tym miejscu. I ja se wybieram życie z PiSem, a nie z Platfusami. Bo wolę se żyć w kraju prawym i sprawiedliwym niż w lewacko/libertyńskich obiecanko cacankach, gdzie tęczowe dziwolągi każą siem lizać dzieciom w szkołach, kurde szatan i torba z Biedronki.
+0-0
Środa, 31 maja 2023 r. godz. 16:29
~Koryto Tylko Dla Swoich
"Wielu prawników jednoznacznie skrytykowało "lex Tusk". Były prezes TK stwierdził, że ustawa jest "niezgodna z konstytucją nieomal w każdym miejscu". Eksperci postanowili dokładnie przyjrzeć się nowym przepisom. Ich analiza wykazała, że "lex Tusk" narusza 17 artykułów polskiej ustawy zasadniczej!" Tak, tak PiSi fanatyku (To do "Ferdka")!
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 10:35
~Aamon
Ferdek to taki konstytucjonalista jak z Jarka opozycjonista... Pamiętam słowa W. Frasyniuka - ,, Jarek nie *******, ciebie tam nie było", albo J.Kuronia- ,,W tamtym czasie J.Kaczynski miał co najwyżej pozycję taboreta"...
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 09:34
~dajewgardło
Dzięki Twojej katolickiej polsce i zawierzeniu energetyki Matce Bożej dziś dostałem rachunek na 320zł. Normalnie płaciłem 160. Kupiłęm rano 4 bułki i kawałek wędliny na śniadanie 10zł na dzień dobry. Dziękuje ci za taką polske
+0-0
Wtorek, 30 maja 2023 r. godz. 01:24
~Asesor
Ferdek... nie sciemniaj, ty nigdy tekstu "Konstytucji RP" nie miales w rekach! P.S. Bezprawne i niekonstytucyjne jest przyznawanie tej "komisji do polowania na czarownice" jakichkolwiek uprawnien przyslugujacych sadowemu wymiarowi sprawiedliwosci.
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 20:48
~Ferdek z Poniatowskiego
Taaak tuczniku? A który rozdział Konstytucji?
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 19:47
~PiSia Tuczna
Twoj kraj, Ferdku, to kraj rzadzony przez MAFIE, smutna parodia "prawa i sprawiedliwosci"... bo jak do tej pory to wy tylko lekcewazycie prawo i lamiecie wciaz Konstytucje RP!@#
+0-0
Poniedziałek, 29 maja 2023 r. godz. 19:36
~Pod Batem Ordo Iuris
Nie, kotku - Polska nie jest i nie bedzie "katolicka". To nie Iran, ani Arabia Saudyjska. KK won do Watykanu... a za nim posluszni kosciolkowi politycy!!!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.