Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik w Parku Jordanowskim
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 14:15     /ZS/
Magazyn czy świetlica?

24 stycznia przed siedzibą magazynu zorganizowana została konferencja prasowa.
24 stycznia przed siedzibą magazynu zorganizowana została konferencja prasowa.
Fot. ZS
Polski Komitet Pomocy Społecznej krytycznie ocenia żądanie opuszczenia pomieszczeń przy ulicy Energetyków w Stalowej Woli, gdzie jest magazyn żywności dla biednych rodzin.

Podobno likwidacji magazynu domagali się mieszkańcy pobliskich bloków, których denerwowały TIR-y przywożące unijną pomoc żywnościową i podopieczni PKPS przyjeżdżający po pomoc. Prezydent wskazał nowe miejsce składowania żywności - baraki przy Bramie numer 3 dawnej Huty Stalowa Wola.

Prezes PKPS Daniel Hausner tak to ocenił: - Przykra wiadomość dla mieszkańców Stalowej Woli, Pysznicy, Bojanowa i Radomyśla nad Sanem. Zakład Administracji Budynków odbiera nam budynek, gdzie Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Powiatowy w Stalowej Woli wydaje żywność "unijną" dla mieszkańców gmin w ramach programu FEAD - program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Polski Komitet Pomocy Społecznej jest stowarzyszeniem charytatywnym i wszyscy pracują tu jako wolontariusze. Mieliśmy jeden pół etatu - delegowany pracownik z MOPSu w Stalowej Woli, ale od 1 stycznia 2020 roku po ponad 10 latach obecny prezydent ten 1/2 etatu zlikwidował. Teraz chce jeszcze zabrać magazyny, a sam powiedział na gali wolontariatu w 2014 roku, że to właśnie PKPS odwala robotę za miasto! Smutne to i przykre ze jesteśmy tak traktowani.

We wtorek, 24 stycznia przed siedzibą magazynu zorganizowana została konferencja prasowa. Wziął w niej udział były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, który jeszcze jako prezydent przekazał Polskiemu Komitetowi w użytkowanie pomieszczenia na magazyn żywności. Teraz nazwał podłością odbieranie wolontariuszom tego magazynu. Odczytał pismo Zakładu Administracji Budynków z 13 stycznia, który wzywa prezesa PKPS Daniela Hausnera do "dobrowolnego opróżnienia i wydania lokalu użytkowego przy ulicy Energetyków", w związku z wygaśnięciem umowy użyczenia lokalu. Nie przekazanie lokalu ma mieć konsekwencje w postaci wystąpienia do sądu z roszczeniem o eksmisję.

- Nie mam pretensji do kierownika ZAB-u, który napisał takie wezwanie i jest biernym narzędziem, tylko do prezydenta miasta. Trzeba być podłotą, żeby to robić, żeby utrudniać pomoc dla biednych rodzin - powiedział Andrzej Szlęzak. Dodał, że te pomieszczenia mają być podobno dostosowane do świetlicy dla dzieci i seniorów. Ale jego zdaniem w pobliżu na osiedlu są miejsca, gdzie można taką świetlicę zrobić, choćby w budynku zajmowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomiczną czy w dawnym domu kultury elektrowni.

Prezes PKPS Daniem Hausner przyznał, że otrzymał od miasta propozycję składowania materiałów żywnościowych w blaszanym magazynie przy dawnej bramie Huty Stalowa Wola. Jednak jego zdaniem blaszak nie nadaje się na magazynowanie żywności, a przenoszenie po schodach ciężkich palet z żywnością utrudni czy nawet uniemożliwi wolontariuszom składowanie.

Żywności jest coraz mniej, ale korzysta ze wsparcia ponad tysiąc rodzin. Wolontariusze zrobili wszystko, aby wydawanie żywności nie zakłócało życia mieszkańcom w przyległym bloku - zapewnił Daniel Hausner.

Interwencję w tej sprawie zapowiedział radny miejski Damian Marczak. - Aby przystosować ten budynek na cele świetlicy, potrzebne są ogromne pieniądze. Zamiast dziękować wolontariuszom i pomagać, odbiera się biednym osobom budynek na peryferiach miasta. Będę ostro protestował z radnymi, ten budynek musi zostać dla PKPS - stwierdził radny.

Oświadczenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli w sprawie lokalu zajmowanego przez Polski Komitet Pomocy Społecznej

W nawiązaniu do konferencji prasowej zorganizowanej przez byłego prezydenta miasta Stalowej Woli Pana Andrzeja Szlęzaka, dotyczącej lokalizacji magazynu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej na osiedlu Ozet w Stalowej Woli i kierowanych zarzutów, związanych z brakiem rozwiązań i propozycji zmiany lokalizacji magazynu Prezydent Miasta informuje że:

Polski Komitet Pomocy Społecznej obiekt magazynu użytkuje od 2007 roku. Z uwagi na liczne interwencje mieszkańców, dotyczące tej lokalizacji Prezydent Miasta już w 2018 roku proponował zarządowi PKPS zmianę lokalizacji magazynu. Niestety propozycja ta nie znalazła żadnego odzewu. Prezydent Miasta zaoferował dogodny lokal albo przy dawnej bramie nr 3 HSW (strona prawa) albo w innym wskazanym przez PKPS miejscu. Deklarował też wykonanie dodatkowych prac remontowych, a nawet zakup wózka widłowego dla rozładunku darów. Od 2011 roku miasto na zadania realizowane przez PKPS wydało 232 200 zł. W 2023 roku także został ogłoszony konkurs na wyłonienie wykonawcy zadania z zakresu dystrybucji żywności. Na ten cel w budżecie miasta zaplanowano środki w wysokości 36 800 tys. zł. Kuriozalne zatem są zarzuty, że miasto walczy z tą instytucją.

Prezydent Miasta zna oczekiwania mieszkańców osiedla Ozet na utworzenie w miejscu magazynu PKPS osiedlowej świetlicy dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Jest to bowiem jedyny lokal na osiedlu, który mógłby pełnić tego rodzaju zadania. Potwierdzone jest to również wynikami ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Stalowej Woli w ramach "Diagnozy Potrzeb Społecznych Miasta Stalowa Wola". Jeśli budynek będzie zwolniony świetlica powstanie jeszcze w tym roku. Także w ocenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej utworzenie tam miejsca prowadzenia aktywizacji społecznej wśród dzieci, młodzieży oraz osób starszych jest bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców.

Miejsce obecnego magazynu od wielu lat budzi sprzeciw mieszkańców osiedla Ozet, którzy skarżą się na negatywne oddziaływanie dużych, transportowych tirów oraz uciążliwą akcję samego wydawania darów dla mieszkańców Stalowej Woli i sąsiednich gmin. Prezydent deklaruje nowy, bardzo dobrze przygotowany lokal w pełni uzgodniony z PKPS oraz zakup dodatkowego sprzętu i wyposażenia.

Prezydent wyraża ubolewanie, że ktoś w zupełnie celowy sposób wykorzystuje tą sytuację do działań politycznych z zupełnym pominięciem faktów i intencji miasta, które wspiera, wspierało i będzie wspierać, obrazując tym samym złe intencje osób zaangażowanych, nie wykazujących chęci dobrego rozwiązania problemu z korzyścią zarówno dla odbierających dary jak również mieszkańców osiedla Ozet.
Zdjęcia
24 stycznia przed siedzibą magazynu zorganizowana została konferencja prasowa.24 stycznia przed siedzibą magazynu zorganizowana została konferencja prasowa.24 stycznia przed siedzibą magazynu zorganizowana została konferencja prasowa.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 07:15
~Karol W.
A może toaleta?
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 02:47
~Mieszkaniec
To piękne, jak ten kochany Prezydent dba o nasze emocje, chce nas ukoić i odprężyć, namawia, by zamiast niepotrzebnie zawracać sobie głowę jakimiś przepychankami z niepotrzebnym PKPS-em, zająć się rodzinnym odpoczynkiem. A oto ŚCIEMA: " Prezydent Miasta zaoferował dogodny lokal albo przy dawnej bramie nr 3 HSW (strona prawa) albo w innym wskazanym przez PKPS miejscu. Deklarował też wykonanie dodatkowych prac remontowych, a nawet zakup wózka widłowego dla rozładunku darów. " ... najważniejsze informacje, fakty i wydarzenia z kraju a nie było podane w TVP INFO. ... a ten zakup wózka to już przerasta nawet tvp info.
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 11:29
~Felek
Błysnąłeś ! Jestem zafascynowany twoją inteligencją, elokwencją i błyskotliwym, trzeźwym i wielkim umysłem. Fascynuje mnie każdym twój niebanalny wpis - jestem twoim gorącem fanem. Pisz dalej, o pisz !!
+0-0
Piątek, 27 stycznia 2023 r. godz. 00:33
~Tadek
Hejter laweciarz teraz płacze?? Wylewaj więcej hejtu w necie a karma będzie wracać że zdwojoną siłą...
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 13:22
~klara
Oby tylko nie nazwał kogoś s.....synem.
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 11:05
~Ekologia
Patologia tam na oz mieszka.Wiec paru więcej nie szkodzi
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 07:51
~pikosonda
Patologia won z Ozetu! Panie Hausner, pan żeś taki miłośnik żulerii z całego powiatu? To se zrób magazyn pod swoim blokiem, albo pod domem Marczaka w Pysznicy!!!
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 19:39
~myślący rodzic
Panie Nad...nie jest pan nad...nikim. Nawet jeśli pana partia tak panu powiedziała. Przecież odpowie pan. I trzeba sobie zdać z tego sprawę. Prędzej czy później. Żal dzieci.
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 14:06
~NN
Ja się tylko pytam :-)
+0-0
Czwartek, 26 stycznia 2023 r. godz. 07:52
~@myślący rodzic
Ty myślący? W którym momencie? Jak się skupiasz na procesie oddychania? Hejter zwykły totalniack z ciebie!!!
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 20:47
~NN
Powiesz to w sądzie, ale już bez kropek ?
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 19:17
~Lump pisi
Pisowskiej oligarchy mają się dobrze miliony na kontach i się śmieją z biednych wyborców
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 12:43
~DAP
No to mi się znaleźli wielcy obrońcy patologii: Szlęzak i maruda Marczak. Naprawdę miejcie choć odrobinę honoru, ludzie tego nie kupują, że wy tacy zatroskani. Lans nie wyszedł.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 19:46
~Obserwator
bo inaczej Cie nadawać nie można. To nie jest lans tylko obrona czegoś czemu Hausner się poświecił i poświęca od ponad 15 lat a prezydent chce to zniszczyć. Do kogo chłopak miał się zwrócić ? Do radnego z PISu jak przecież wiadomo ze żaden z nich nie sprzeciwi się Nadbereznemu bo skończy jak radny Siembida który miał swoje zadanie.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 11:36
~bolesław
"Prezydent wyraża ubolewanie, że ktoś w zupełnie celowy sposób wykorzystuje tą sytuację do działań politycznych z zupełnym pominięciem faktów i intencji miasta, które wspiera, wspierało i będzie wspierać, " - a kogo wspierać ? Swoich bogatych kumpli z pisu. Tak samo jak wspierają handel lokalnych małych gospodarstw w okolicy hali. Szczują policją i inspektorami i zasłaniają się swoimi zrytymi interpretacjami przepisów. I przez to ścigają inwalidkę czy ręcistę, który chce sprzedać sobie kilka jajek ekstra co mu kury zniosły, żeby na leki miec. Ale utracjuszowi i znajomym bardzo nie wsmak widzieć ludzi ze wsi na ulicach. Bo przecież jak już w stalowej mieszka który, to nie ze wsi. Miastowy wieśmak z makdonalda na to powiadają. Dopiero to boli. Oj jak to boli. I jak wtedy ubolewa...
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 15:21
~hańba
Robili wg. "Głodnego nakarmić a spragnionego napoić" - to ludzi szczują że to patologia i wyszło na to że dalej darmo tak nie będzie u pisiorka utracjusza.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 11:17
~olo
Kolejna gów..no burza w szklance wody.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 09:32
~Alicja
Hausner wreszcie się określił z kim trzyma. Szkoda że ci koledzy takich nie najwyższych lotów. Ale podobno jak to mówią z kim się zadajesz takim się stajesz.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 17:55
~rajca
Przecież bidak, a jak nie ma pieniedzy to prawnika nie najmie, na policje nie pójdzie, nie poskarzy sie ze ktos go kopnie czy pobije. Będzie głodował aż padnie. I nikt mu nie pomoże juz teraz. Utracjusz powiedział dość!
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 11:14
~patus kwadrat
prawda - patologia przyciąga patologie, trzyma sie patologii, w patologi rodzi nowe patologie. Towarzystwo patologii zrobi z ciebie patusa do potegi. I zaczyna sie reszta twojego patologicznego zywota w którym pewnie jeszcze na swiat przyjdzie kolejne pokolenie patologii. I przekażesz czy tam dolozysz swoja patologie do tej młodej patologii i bedzie mix patologiczny itd. Niestety selekcja naturalna nie działa obecnie.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 08:58
~accumulejszyn
Panie Marczak a pan to po kiego grzyba tam? Na doczepkę i po lans? Człowieku odpuść i zajmij się koszyk... A nie może tym lepiej nie zajmuj już...
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 08:50
~o panu prezesie
Podczas tej konferencji Szlęzak przyznał, że Hausner jest autorem krytycznych wpisów w internecie. TO PRAWDA, ale nie cała. Pan Hausner nie tylko krytykuje oficjalnie na FB, ale jest autorem licznych hejtow pisanych anonimowo. Sam widziałem jak tłukł z komórki swoje wpisy wręcz taśmowo. Niespecjalnie się z tym krył...
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 23:47
~Utracjusz
To co siedzisz razem z Nim i tłuczesz wpisy ? Ogarnij się psychopato pisowski
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 23:48
~mamuszka
Powiat jest bogaty wiec jalmuzny z UE nie potrzebuje.Ludziska najedzone,spasione z cukrzycä po co im cukrowac? .Dla zdrowia i urody trzeba tych zapasöw z siebie zrzucic.Glodöwki sä bardzo zdrowe i oczyszczajäce ,czas post zaczäc wszak do Wielkanocy niedaleko .Alleluja najwazniejsze ze ci od koryta w zrelaksowanym nastroju i usmiech od ucha do ucha jak na razie koryto zabezpieczone nawet mysz sie nie przecisnie
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 23:00
~Mądrzy inaczej
Pytanie za sto punktów. Człowiek ze wsi bez pracy w mieście wyżywi wie i utrzyma? A czlowiek z miasta ? Bez wsi? Co zje ? Ahhh Pytanie drugie z czego wzięła sie stalowa wola ?
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 12:38
~Zgoda
Zgadzam aiw z tym w stu procentach
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 10:22
~ZeroRodziZero
Stalowa to wielowieś - mieszkancy to wiesniaki lokalne. Zero kultury co widac i slychac i czesto czuc. Za to mozna w mordeczke dostac jak sie czlowiek popatrzy lub zwroci uwage na zachowanie ktoremu z mlodocianych.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 22:41
~Olo
Ci biedacy przyznawali się do tego, że otrzymaną żywność często wyrzucali do śmieci. Kasze i makarony służyły jako darmowa karma dla psów i pasza dla kur. Nie żal mi takich ludzi.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 22:55
~Hmm
Dodaj ze karmione były tym kury a ty zresz kurczaki i jajka teraz czyli wrocilo do ciebie? Nie żal mi ciebie bo sam się zaorales
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 22:20
~KUL
Prezydent Nadbereżny z jednej strony chce biednych ludzi pozbawić miejsca do wydawania żywności a z drugie strony na facebook publikuje sobie zajęcia z luksusowego wyjazdu do Gdanska. Zero wyczucia!!!
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 11:23
~olek
Do kul, PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY zaproponował wiele innych miejsc na wydawanie tej żywności bo ludzie mieszkający blisko tego obecnego magazynu mają dość tej patologii co tam codziennie przychodzi po darmochę.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 07:08
~szejk
To wyjazd do Gdańska to luksus? Nie wiedziałem...
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 22:49
~Życie
Trzeba mieć jaja. Jaja, wyczucie i styl.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 20:51
~TyDa
Na zdjęciu widać jak panowie bardzo przejęli się sprawą... Co jeden, to bardziej uśmiechnięty. A Pan Prezes, to już śmieje się od ucha do ucha!!
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 20:27
~Młody
Niestety ale prezydent dobrze zrobił patologię trzeba tępić. A Hausner widzę z Andrzejkiem się zbratał. Zabójczy duet :)
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 15:23
~głodny
Doczekać ci przyjdzie kiedyś, jak głodny będziesz a dostaniesz kopa, hara na twarz i etykietę patologii. Karma wraca.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 19:36
~pieczony królik
Jaki problem, proponuję dary dowozić do mieszkania . "wg rozdzielnika".
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 19:26
~Ymsa
Wychodzi na to, że przez tyle lat można było gdzie indziej się przenieść... Nie rozumiem po co ta konferencja, w pełni rozumiem zaś prezydenta, skoro tyle lat prosił i prosił, a odzew był zerowy.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 10:24
~hrumhrum
Jak on sie prosił... Prosił i prosił. Prosi to sie świnia. Mu sie mamona nie zgadzała i tyle. W duipe ma co bedzie z biedakami w stalowej. oni na niego nie zaglosuja przecie.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 19:17
~RST Przemo
Jest to wielka bezczelność osób młodych i silnych co wyciągają łapy po darmowe jedzenie . Na chleb trzeba pracować , dla nierobów nie ma darmoszki , stoją nieroby na każdym rogu sklepu . Pracy jest sporo , a nierobów jeszcze więcej ....
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 11:07
~andrzej
Młodych moze, ale na pewno nie silnych, ani nie twardych. Idą na łatwizne handlujac prochami po osiedlach i szkołach lub udzielając lekcji mordobicia jak ktos im sie stawia, o ile są w grupie takich samych zyciowych przegrywow. Sami sie podpisac nie potrafia a co dopiero wziasc sie do uczciwej pracy.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 18:33
~Hahaha
Rozumiem że mieszkańcom sie nie podpba ze tam przychodzą po jedzenie. A mieszkancom okolicznych wsi nie podoba sie stalowowolska patologia przyjeżdżająca w lato nad rzeki i zalewy.moze patologia zostanie na basenach a moze my ich w koncu zaczniemy stad przeganiać? Macie swoj basen wiec powinien wam wystarczyć. Malo ? To do sanu....
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 15:17
~Hejho
Ludzie ja tylko odpisywałem do głównego komentarza @hahaha Według jego logiki i toku myślenia. Nie oburzajcie się tak, ale swoją drogą kto teraz na wsi ma gospodare? Mam rodzine na wsi i w całej wsi nikt praktycznie się tym nie zajmuje, a krowy to ze świeczką szukać… świat się zmienia(niestety) i wszystko przejmują wielkie korporacje. Jak teraz rolnikowi nie opłaca się nic sadzić bo on dostaje pieniądze za puste zaorane pole…
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 12:35
~Domamuszka
Przepraszam szybko przeczytałem myślałem ze to do mnie a hejho nie wie skad sie jedzenie bierze przeciez rosnie dla njego bombelkow tu w betonie
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 12:34
~Mamuszkahahaha
Mamuszka jak ja nie odsprzedam zarcia na miasto z gospodarstwa i zboza to ty będziesz swoje klocki jesc wiec lepiej przestudiuj ty ale skad sie bierze zarelko dla twoich bombelkow :)
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 10:30
~Nusia
Okoliczne wsie tylko cierpią ze strony stalowowolskiej mafii i patologii. Wielkie kozaki jak sie w stadach bujaja na imprezach czy po miescie. BMW od tatusia wycyganił i wielkie panisko tera jeden z drugim. Albo kredyt na dziewczyne ktorej dziecko zmajstrował i trzeba bylo sie hajtac - wział kredyt i kupił auto na ktore go nie stac kupił zeby szpanowac zamiast syna czy corke chowac. Mysli taki ze dilerka daleko zajedzie. A kredyt mloda zona z dzieckiem bedzie musiala spłacac czy komornika jak go w koncu wsadza.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 23:32
~mamuszka
Hejho ty tak na powaznie?ludzi przeganiasz tozto u siebie sä w stalowej Wielowsi.Wielkomiejskiego klimatu ci sie zachcialo chlopo-robotnicza maro przebrzydla.Z jednej gliny i lajna ulepione pospölstwo,zabawnie jest obserwowac jak inwektywami sie wzajemnie obrzuca .Proponuje drzewo genealogiczne przestudiowac moze jakas blekitna krew z nieprawego loza wyplynie i uszlachetni gladkosc twego lica i oby wrzöd na d...e ci nie wyskoczyl
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 22:58
~Do hejho
Skończyłeś chociaz podstawówkę? Zastanów sie jak powstało to miasto ? Z pława i zbieraniny z okolicznych wsi. Skad masz chleb jajka ser mleko? Produkujesz je w tym zakładzie? Chlop na wsi utrzyma sie z roli i hodowli i moze miec gdzies twoje stanowisko pracy ale jak ci ten chlop nie sprzeda towaru to co będziesz jadl ? Podaj jeden przyklad zarcia ktore produkujesz w tej stalowej chyba ze zresz aluminium to sorry lubisz to
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 21:06
~Czesio
Rozumiem że Czesio doisz swoją stara z mleka? A jedzenie masz z betonowych sadów dzbanku jeden ?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 21:00
~Czesław dzban
A no po to Czesio bo wam sie tyrać nie chce. A po co wam basen? Za drogi?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 20:41
~Hejho
W zakładzie w którym pracuje zatrudnionych jest około 150 osób z czego 90% to same okoliczne i nawet dalsze wsie…. To wypad do siebie, a nie prace ludziom ze Stalowej Woli zabieracie i jeszcze podbijacie normy bo jak gonią wieśniaka to ten sie nawet nie odezwie tylko z potem na dpie robi jeszcze szybciej…
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 19:55
~czesio
A po co patlologia przyjeżdża ze wsi do miasta ? Nie ma u siebie zakałdów pracy, szkół i sklepów (marketów) ? Dyho-teki też nie ma ?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 18:18
~???
o co ten bój? bo chyba nie o idee pomagania.żywność można rozdawać i tu i tu, tym bardziej ze to koniec programu. A jaką alternatywę zaproponował PKPS?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 16:56
~emerytka
Opiszę swoją historię związaną z "klientami" tego miejsca. Jakieś 2-3 lata temu zaniemogłam nieco i poprosiłam dwóch stale rezydujących pod lokalem Panów o przeniesienie mi paczki na 2 piętro. "Niech sobie pani sama wniesie, nam lekarz zabronił dźwigać". Tak mi odpowiedzieli. Dzień w dzień "dzwigają" za to siatki pełne piwa, do rąk mają wręcz przyspawane puszki z tym alkoholem.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 17:59
~Lucyfer
No a coś ty myślała że ktoś ci za frajer wniesie reklamówkę? I co z tego że im się dźwigać nie chcę mi też by się nie chciało. Korona ci z głowy nie spadnie.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 16:25
~LANS
Panowie roześmiani... To gdzie ta troska o biednych?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 16:21
~Balonik
W 90% z tego miejsca korzystała patologia z całego powiatu. W pełni popieram pozbycie się ich z tego miejsca
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 19:17
~kozystajacy
A zebys tak kiedys "pekl" baloniku i musial kozystac z takiego miejsca. Zobaczymy jak wtedy bedzie ci w pyszczku jak cie beda nazywac PATOLOGIA.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 15:55
~kokospko
Z oświadczyn pana LN wynika jasno, że za a nawet przeciw. Cały populistyczny styl lanserka. Co by tu jeszcze spie... panowie?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 18:23
~Hutnicza
To ile wlasciwie dlugow narobil do tej pory Lucjusz Utracjusz?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 16:22
~San
Żal mi ciebie totalniacki trollu
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 15:51
~HAHAHAHA
A te uhahane buźki to pokazują, że naprawdę bohaterowie konferencji strasznie przejęli się tematem...
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 15:48
~Mieszkaniec
No i dobrze! Tyle lat się prosiło Pana prezesa i nic. Ludzie, którzy mieszkają w pobliżu tego magazynu mają dość. To nie jest miejsce na prowadzenie tego typu przybytku. Jeśli Szanowny Pan Prezes uważa inaczej, to proszę sobie taki magazyn zrobić pod swoim blokiem!!
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 15:39
~RST Przemo
Dla kogo ta żywność ?
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 15:35
~Propaganda
to ulubione zajęcie obecnej władzy, zarówno centralnej jak i lokalnej. Można powiedzieć, że z propagandą to oni się nie rozstają, są zawsze na bieżąco.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 14:55
~Lokówka
"Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Powiatowy w Stalowej Woli wydaje żywność "unijną" dla mieszkańców gmin w ramach programu FEAD - program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących." Darmo. Czyli obrywy z tego dla prezydencika nie ma ani dla kumpli. Proste. I wiadomo o co chodzi.
+0-0
Środa, 25 stycznia 2023 r. godz. 10:34
~Maly
Pan "Mecenas" to taki widze krypto opozycjonista. Tu niby broni czlowieka u wladzy na ktorego temat jest rzeka dziwnych historii, a w rzeczywistosci go podstępnie szkaluje. Taka odwrócona psychogadka. Ciekawe ile mu za to peowcy placa.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 18:20
~Aamon
,,Mecenas" jakiś taki obudzony jakby cukier mu spadł albo miał niskie ph pochwy... Przecież ,,Lokówka" jasno napisał (a), że pan prezydent jest czysty jak łza i nie ma żadnego powodu aby przypuszczać żeby czerpał jakąkolwiek korzyść z dystrybucji żywności dla osób poszkodowanych przez rządy pisowców i cwaniaków którym się nie chce pracować... Mecenas sam zaś insynuuje i pomawia, co pan prezydent może (mógłby) zrobić, a za to, to w Związku Sowieckim już byłby w drodze na Sołówki... Nie wiem skąd tyle nienawiści w ,,Mecenasie" do pana prezydenta...
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 15:49
~Mecenas
Dowiesz się o co chodzi, jak ze swojego wpisu będziesz spowiadał się w prokuraturze. Pomówienie jest karalne, a ciebie łatwo znaleźć kłamliwy łajdaku.
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 14:44
~werbel
Chyba temat nie taki poważny skoro uśmiechy od ucha do ucha. Czysta propaganda
+0-0
Wtorek, 24 stycznia 2023 r. godz. 15:14
~Aamom
To są biedni... Oni żyją w malignie bo są głodni i wpadają w stan pobudzenia i samozadowolenia tuż przed zejściem... Takie zachowania można było zauważyć np. już wcześniej u Jarosława... Miej ich panie w opiece bo nie wiadomo czy ktoś z tego zdjęcia jest jeszcze wśród nas....
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.