Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
 Wiadomości lokalne
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» Kto opracuje strategię marki Stalowa Wola?
» Karny Kopciuch w Rozwadowie
» ZUS przyznał 500 plus na ponad 500 tys. dzieci
» Nie ma pielęgniarstwa bo nie ma uczelni
» Kępie Zaleszańskie: 41-latkowi groziło zamarzniecie
» Sochy: mieszkańcy chcą budowy parkingu i ogródka rekreacyjnego
» Ponad pół tysiąca nowych drzew w Stalowej Woli
» Pakiet badań w Laboratorium Probe z rabatem 50%!
» SLO z nagrodą podczas gali "Perspektyw"
» Pobicie i kradzież w Rozwadowie
» 21-latka potrąciła mężczyznę i odjechała
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» DKK: Anna Tomiak - Jurata
» Widowisko taneczno-muzyczne
» Pułapki wojny
» Klub Podróżnika: smaki Portugali
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:10     /Informacja prasowa UM/
Otwarcie nowej pracowni pomiarowej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej

Otwarcie nowej pracowni pomiarowej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej.
Otwarcie nowej pracowni pomiarowej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej.
Fot. Informacja prasowa UM
W budynku Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, 29 października 2022 roku nastąpiło otwarcie nowej pracowni pomiarowej, która będzie działać w ramach laboratoriów wydziału. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez Rektora, prof. dra hab. inż. Piotra Koszelnika oraz Jakuba Ruszkowskiego, wiceprezesa firmy Mitutoyo Polska Sp. z o.o. 

- To na pewno bardzo dobra wiadomość dla Politechniki Rzeszowskiej i dla Miasta Stalowej Woli, że nasz wydział wzmacnia się o tak nowoczesne laboratorium znacznej wartości. Chciałbym podziękować firmie Mitutoyo Polska za tak ważne wsparcie naszej Politechniki. Za pokazanie, że tu, w takim mieście jakim jest Stalowa Wola pojawia się kolejny, nowoczesny sprzęt, który wzmacnia ofertę edukacyjną dla studentów. Jest to też informacja dla przyszłych studentów, że nie trzeba wybierać wielkich ośrodków miejskich, dlatego, że w Stalowej Woli jest Politechnika Rzeszowska, która ma wielkie możliwości kształcenia na najnowocześniejszych urządzeniach i wspaniałą kadrę dydaktyczną. Poza tym ta uczelnia jest dla nas symboliczną i fizyczną bramą do Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. Młodzi ludzie już w trakcie studiów mogą odbywać praktyki w sąsiednich przedsiębiorstwach - powiedział obecny na uroczystości Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

- Bardzo rzadko zdarza się, że firma decyduje się na darowiznę sprzętu wysokiej wartości i o wysokim potencjale dla uczelni. Mam nadzieję, że w ślad za firmą Mitutoyo Polska pójdą także inni. Jest to dla nas wyróżnienie, że mogliśmy przyjąć taki sprzęt, niemałej wartości pół miliona złotych. Jest to dla nas także zobowiązanie, żebyśmy ten sprzęt wykorzystali. Będziemy go wykorzystywać w celu podniesienia kompetencji naszych absolwentów, aby byli lepszymi inżynierami i lepiej znajdowali się na rynku pracy. Wiemy z naszych analiz, że gospodarka Stalowej Woli i okolic, która rozwija się bardzo intensywnie, potrzebuje i poszukuje inżynierów. Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli będzie unikalny. Nie sądzę, aby było zbyt wiele laboratoriów, które będą mogły w podobnej skali wesprzeć gospodarkę - zabrał głos Rektor Piotr Koszelnik. 

- Dla nas najważniejszą sprawą jest być blisko zarówno przemysłu, jak i uczelni we wszystkich ośrodkach naukowych. Dla nas nie ma innej możliwości współpracy, jak wychowywanie i kształcenie nowych inżynierów od samego początku. Jeśli będą mieli dostęp do najnowszego sprzętu, to lokalny przemysł może "iść w górę". Bez tego nie będzie to możliwe. Do tego wzrostu dokładamy też naszą cegiełkę i mamy nadzieję, że ten sprzęt będzie dobrze służył przemysłowi i badaniom naukowym - podsumował wiceprezes Jakub Ruszkowski. 

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, prowadzi inżynierskie studia stacjonarne na kierunku: zarządzanie i inżynieria produkcji w specjalnościach: informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem, systemy zarządzania jakością produkcji, zarządzanie procesami produkcyjnymi w odlewnictwie oraz magisterskie studia stacjonarne na kierunku: mechanika i budowa maszyn w specjalnościach: inżynieria spawalnictwa, inżynieria technologii specjalnych, komputerowo wspomagane wytwarzanie, pojazdy specjalne i specjalizowane. Uczelnia posiada laboratoria laserowe, obrabiarek CNC, inżynierii odwrotnej, metrologii, badań nieniszczących, badań niszczących, mikroskopowe, analiz chemicznych i nowo otwarte laboratorium pomiarowe z urządzeniami od Mitutoyo Polska. 
Zdjęcia
Otwarcie nowej pracowni pomiarowej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej.Otwarcie nowej pracowni pomiarowej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej.Otwarcie nowej pracowni pomiarowej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 4 grudnia 2022 r. godz. 20:40
~Hue Hue
Śmiech na sali z taką maszynką. Na codzień pracuję również z Mitutoyo, ale sama powierzchnia pracy ma rozmiar ok 2m na 3.5m. To czym się chwalą to jakaś śmieszna zabawka.
+0-0
Niedziela, 4 grudnia 2022 r. godz. 11:33
~pok
kiedys w Hucie było wspaniale wyposażone laboratorium pomiarowe. Ale styropian wszystko zniszczył
+0-0
Sobota, 3 grudnia 2022 r. godz. 13:45
~Edekzzawody
Malo Chetnych Bo trzeba uczyc sie matematyka.A to juz jest problem.Obecna wladza powinna budowac armaty i czolgi w St Woli a nie kupowac u Bongow w Korei.W1938 roku sanacja zorientowala sie wreszcie ze "jak liczysz na kogos to liczna siebie" i robila armaty.Pozniej komunisci.I po to byla WYzsza Szkola Inzynierska z Rzeszowa w St.Woli.I tak byloby dalej ale Solidaruchy rozpieprzyli Polski przemysl,sprzedali wyzamykali.Bo bylo stare i be.Teraz radny miejski ( bmw classic) zwany ministrem Blaszczak kupujcie badziewie na calym swiecie,aStalowa jest jagodowa stolica Polski.Cala nadzieja w tym ze Kiedys bedziemy mieli rzad polski dbajacy o Polske a nie przybledow I wowczas to laboratorium spelni swoja role.
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 15:0
~Marysia K.
Produkujemy maszyny budowlane a wy tu pokazujecie urządzenie do pomiaru zagarków?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 15:7
~kalafiora i kapusta
Może zrobicie artykuł o nowych danych demograficznych dot. miasta? R/R straciliśmy prawie 1% mieszkańców jakieś 539 osoby. Przydałaby się też piramida demograficzna miasta i dla porównania powiatu.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 13:46
~Dziek
Nie zostałeś przyjęty na normalną uczelnię to przyjdź do nas.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 13:15
~Greg
Jeszcze nie dawno czytałem, że Politechnika ma zamiar zamykać oddział w Stalowej ze względu na brak zainteresowania, a tu nagle otwierane są nowe pracownie? Mam nadzieje, że nie będzie tak, że ktoś przytulił kasę za remonty i sprzęt, a później uczelnia się zwinie ze Stalowej.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 15:57
~stary-inżynier
Sprzet moga w kazdej chwili wywiezc do Rzeszowa... i to na tyle.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.