Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 29 września 2023 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
 Wiadomości lokalne
» Zapraszamy na spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Stalowej Woli
» Wbili łopaty pod budowę nowego mostu na rzece San
» Jesienna odnowa skóry
» Kampania wyborcza nabiera kolorów
» Większa dotacja dla prywatnych żłobków?
» W sobotę odsłonięcie tablicy upamiętniającej Zdzisława Malickiego
» 1,1 mln zł dla klasztoru OO. Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie
» Rozwadowska Fara po remoncie
» Komunikat MZK
» Planujesz wziąć pożyczkę? Sprawdź, kiedy jej nie dostaniesz
» W Pysznicy otwarto nowy posterunek
» Laptopy dla uczniów
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» VI Mistrzostwa Polski OCR 2023
» Rajd rowerowy "Z królewskiego dworu do klasztoru"
» Kolory życia. Malarstwo polskie XX i XXI w. z kolekcji sztuki Marii i Marka Pileckich
» Piotr Bałtroczyk Stand Up
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Inauguracja budowy mostu na Sanie
»Inauguracja budowy mostu na Sanie
»Punkt Doradztwa dla Młodzieży otwarty
»25 lat SLO w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś na trasie wyścigu Szczawne-Kulaszne
»Trwa budowa hospicjum w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 13:07     /Magdalena Rodecka/
In vitro to ludzie. Mieszkańcy chętnie podpisują się pod akcją

TAK dla In vitro! In vitro to Ludzie - pod takim hasłem prowadzona jest zbiórka podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej. Jak się dowiedzieliśmy, spotyka się ona z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.
"TAK dla In vitro! In vitro to Ludzie - pod takim hasłem prowadzona jest zbiórka podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej. Jak się dowiedzieliśmy, spotyka się ona z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.
Fot. FB/Renata Butryn
"TAK dla In vitro! In vitro to Ludzie - pod takim hasłem prowadzona jest zbiórka podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej. Jak się dowiedzieliśmy, spotyka się ona z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Projekt zainicjowała Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz, wspierając Obywateli w walce o równy dostęp do leczenia. Jego założeniem jest przeznaczenie środków na politykę zdrowotną w obszarze leczenia niepłodności, w tym finansowanie procedur medycznych wspomaganej prokreacji, między innymi in vitro. Ma być to co najmniej 500 milionów złotych rocznie.

Obywatelski projekt ustawy "TAK dla In Vitro" zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 mln zł. Rokrocznie Minister Zdrowia będzie zobowiązany do przedstawienia kompleksowego planu refundacji. Systemowy plan leczenia niepłodności powinien obejmować aspekty fizyczne i emocjonalne człowieka. Bo leczenie niepłodności nie kończy się w momencie zapłacenia często kilkunastu, bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych. To przede wszystkim koszt emocjonalny - zawsze ciężki do poniesienia dla kogoś, kto spotyka się z diagnozą i leczenie musi odbyć na własną rękę.

W Stalowej Woli podpisy zbierane są prawie od dwóch tygodni i jak mówi radna Renata Butryn (klub Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe) jest bardzo pozytywnie zaskoczona przyjęciem jej przez mieszkańców. - Dzieci i miłość do dzieci łączy. To jest dla mnie bardzo budujące. Tylko w Stalowej Woli zebraliśmy w ciągu trzech dni trzysta podpisów. Jestem bardzo tym zbudowana. Wiele osób opowiada nam swoje historie. Spotkaliśmy nawet osobę, która powiedziała nam, że jest dzięki tej metodzie na świecie - wyjaśnia Renata Butryn.

Z dużym uznaniem o metodzie in vitro wypowiadają się osoby starsze, seniorzy, którzy twierdzą, że gdyby mieli możliwość poczęcia dziecka przy jej użyciu, to z pewnością by się zdecydowali. A tak borykają się z samotnością i pewnym niedosytem.

STALOWA WOLA KOLEJNA PO RZESZOWIE?

Zbiórka podpisów jest prowadzona także w Rzeszowie. Tam z kolei pojawili się członkowie Platformy Obywatelskiej, między innymi: europoseł Elżbieta Łukacijewska, posłanka Krystyna Skowrońska oraz celebrytka Małgorzata Rozenek-Majdan, która patronuje akcji, gdyż sama urodziła trójkę synów dzięki in vitro.

Jednocześnie prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zadeklarował, że przeznaczy 650 tys. zł na dofinansowanie procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Czy taka sama propozycja zostanie przedstawiona w Stalowej Woli?

- Myśleliśmy nad tym. Trzeba by rozeznać jakie jest zapotrzebowanie. Jestem gorąco za tym, aby metoda in vitro była finansowana z budżetu państwa, a samorządy, które chcą pomagać otrzymywały od państwa wsparcie - tłumaczy Renata Butryn.

Zbiórka podpisów trwa do końca stycznia. - Zachęcamy do pobierania formularzy, zbierania podpisów wśród przyjaciół, znajomych i przynoszenia ich do punktów zbiórek lub poinformowaniu nas o miejscu, w którym możemy odebrać listy z podpisami - apeluje Renata Butryn.
Więcej informacji o akcji na www.takdlainvitro.pl

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 6 grudnia 2022 r. godz. 17:57
~Cienie Watykanu
Cytat: "W Jeleniej Górze radni obradowali nad dofinansowaniem in vitro. Przed sesją radni PiS rozdali uczestnikom głosowania ulotki traktujące właśnie o tej metodzie leczenia niepłodności. Jak określiła jej treści Beata Wójtowicz z Koalicji Obywatelskiej, "biją one na głowę, podręcznik do HiT-u". Skąd takie zdanie? Otóż na zaledwie kilku stronach ulotki znalazło się tak duże nagromadzenie nienawistnych, krzywdzących i nieprawdziwych z punktu widzenia nauki treści, że pseudopodręcznik Roszkowskiego wydaje się przy niej delikatną i merytoryczną lekturą. Jakie sformułowania znalazły się w ulotce od radnych PiS-u?  "Gdzieś w zamrażalniku znajduje się 25 naszych dzieci, które być może będą żyły, a może zostaną zabite. Dziecko poczęte z próbówki jest produktem, a nie życiem. Nie jest istotą, a zwierzęciem. Niestety, także na żywo, podczas sesji Rady Miasta, radni PiS- u dawali popis niekompetencji: radny Mirosław Dębski in vitro określił jako "nieludzką procedurę hodowania ludzi". Nie zabrakło też odpowiedniej oprawy graficznej dla tego festiwalu ignorancji. W sali zebrali się przeciwnicy in vitro ze stosownymi plakatami, a nawet w specjalnych strojach - czerwonych pelerynach, kojarzonych z Rycerstwem Jezusa Chrystusa Króla, ruchem stworzonym przez księdza Piotra Natanka, który od 2011 roku jest objęty suspensą." - Polska to jednak prawdziwa ostoja ciemnoty - na skale europejska!!! 
+0-0
Niedziela, 4 grudnia 2022 r. godz. 04:16
ANGEL
in vitro to ingerencja człowieka w akt tworzenia innego człowieka. Ostatnimi czasy coraz bardziej reklamuje się mechanizmy , potrafiące bawić się w Boga. Czuję że in vitro przyniesie więcej zawodu niż nadziei
+0-0
Niedziela, 4 grudnia 2022 r. godz. 14:34
~Angela
w zabawach w Boga nikt kościółkowych nie przebije, tak, że stul się Angel
+0-0
Sobota, 3 grudnia 2022 r. godz. 20:49
~mały
Nie wiem czy kościół ma kapłanów z invitro?
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 19:28
~Oshie32
Nie planuję dzieci, ale podpisałam się dla tych, którzy o nich marzą. Niektórym bardzo zależy, żeby chociaż jedną osobę stworzyć z własnych genów, a ludzkość na szczęście wynalazła sposób na problemy z naturalnym poczęciem. Nie ma miejsca dla żadnego pitolenia religijnego w medycynie, to nie kraj wyznaniowy. Podobno prawica narzeka na niski przyrost naturalny...
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 20:12
~Aamon
Wszystko co jest przeciw klerowskim pseudonaukom jest błogosławione... Np. niepokalane poczęcie..
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 14:19
~Wkurzony
Ferdek walnij się w głowę wreszcie może toci pomoże. Już Ci nic innego nie pomoże
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 20:28
~Ola
Ten Ferdek to tak jak gdyby czytał swoje tylko wpisy. Na tyle krytycznych o nim uwag nie przestaje. Ale my mamy na niego sposób - nie czytamy jego wypocin - i już.
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 17:10
~Kazim
Dokładnie. Wyjątkowy dzban.
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 14:16
~Ferdek z Poniatowskiego
Lewactwo w Kataloni uczy 3-latków siem masturbować. Czy to jest normalne? Tak jak pisałem, lewactwo to nieuleczalna choroba mózgu. I libertyństwo też. Jeżeli liberalizm to tylko konserwatywny, taki jaki reprezentuje PiS. Dlatego w Polsce gospodarka nam rośnie szybciej niż u Helmutów, którzy mają lewacki libertynizm, oparty na strategii handlu z terrorystami.
+0-0
Sobota, 3 grudnia 2022 r. godz. 00:25
~huciak
to albo Katalonia albo Helmuty pusty dzbanie, wiesz chociaż tłuku gdzie ta Katalonia? co za umysłowa nędza
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 19:10
~Aamon
Ruski Antoni z Bartkiem i Rajmundem też nic nie zdziałał... Uciekinier po rynnie z prawicowego Fidesz i nasi prawicowi chłopcy z Brukseli z niemieckimi plemnikami w doopach też nie zaciążyli, więc trzeba uwierzyć, że nadzieja tylko w in vitro... Stalowa Wola powinna razem z klerem, który my Polacy tu gościmy powinna wspierać in vitro...
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 17:02
~olka
głodnemu chleb na myśli, jak mawia moja babcia, masturbuj sie i ty dziadek, o ile znajdziesz w portkach ten zasuszony kijek
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 16:15
~Chłodnym Okiem
Ferdek jak zwykle pluje - nędzna kreatura... A gdyby nie tzw. "lewactwo", to dzien pracy wciaz wynosilyby 12 godzin na dobe, a dzieci pracowaly w kopalniach!!!
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 15:24
~Aamon
U nas to nie do pomyślenia... Od takich rzeczy jest ksiądz...
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 15:07
~Xyz
A w Polsce księża gwałcą dzieci i kto jest gorszy? Dziecko dopóki nie ma popędu seksualnego nie będzie się masturbować. A jak będzie miało popęd to samo z siebie zacznie albo pójdzie się bzykać i tutaj jest konieczna nauka o tym co się ze wspolzyciem wiąże, wstyd żeby starzy ludzie byli takimi ignorantami pod wpływem kleru.
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 14:51
~jan
.... a jak ci Kaczyński powie że uczą też dzieci dym uszami puszczać to też uwierzysz ....
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 12:01
~Ferdek z Poniatowskiego
Renata to już nie wie co wymyśleć, żeby siem lansować, bo wybory siem zbliżają, a sondaże Platfusom spadają, tak siem im chyży ruj przysłużył, he he he
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 14:42
~Ewa
Pani Renata Butryn ma energie, tę pozytywną i działa. Nie szczuje, nie podlizuje się, nie klaszcze i nie schlebia, tylko zakasuje rękawy i zapiernicza.Najważniejsze - nie daje się zaszczuć i nie chowa głowy w piasek. Tak trzymać!
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 09:51
~boby
Mnie to nie dotyczy ale jestem na - Tak !!!
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 14:42
~antyFredek też z Poniatowskiego
I super!
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 23:38
~Gall
Ruszyła do boju tumaneria wyznawców prostactwa i obłudy. Same tuzy moralne i eksperci od celibatu. Jesteście obrzydliwi wypisują te prostactwa o dzieciach. Każdy może sobie wierzyć co chce lub nie wierzyć i to jego sprawa, a nie gości w czarnych sukienkach i starych amoralnych kawalerów, którzy nie potrafią założyć butów do pary. Ciemnota zawsze doprowadzała to państwo do katastrofy!!!!
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 21:00
~Ferdek z Poniatowskiego
Lewaków i Libertynów z lewactwa nie wyleczysz. To jest nieuleczalna choroba mózgu. Gorsza od syfilisu (który można wyleczyć). Same nieszczęścia światu przynosi i jest bardzo zaraźliwa, głównie wśród młodych, "wykształconych" wysokich i pięknych z dużych miast, którzy nie mogą sprostać wyzwaniom życia, tylko wyciągają rękę po cudze, zdobyte talentem i ciężką pracą.
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 14:45
~Ferdek z Poniatowskiego
Jak widać POd sPOdem u ciebie leczenie wstrząsami elektrycznymi nie przyniosło pożądnych skutków. Nadal masz objawy choroby psychicznej i robisz błędy ortograficzne. Jak dalej będziesz tak lekceważył naukę języka polskiego to Helmuty obetną ci jurosrebrniki.
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 09:42
~Chlodnymokiem
Jak widać powyżej u ciebie leczenie syfilisu nie przyniosło porządnych skutków. Nadal masz objawy choroby psychicznej i zmiany osobowości co wpis. Jak dalej będziesz to lekceważył grozi ci udar.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 19:28
~Ania
Kto nie może mieć dzieci to tak ma być widocznie nie są tej osobie pisane przez Boga
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 12:32
~ola
ale katolska ciemnota
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 11:28
~XYZ
Ale zaścianek...
+0-0
Piątek, 2 grudnia 2022 r. godz. 05:21
~jan
.....jakby tak Bóg chciał to i przez przez procedurę in vitro też by tego dziecka nie było, a jest tych dzieci w samej Polsce tysiące, to nie pan Bóg tu miesza, tylko obłąkany talibski beton ....
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 21:17
~oko
Myślę, że generalnie Bóg jest po stronie dzieci, bez względu na to, jaką metoda poczętych.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 20:10
~Wasze Lustro
Jak zachorujesz - to nie lecz się i unikaj lekarzy! Bo to pewnie sam "Bóg" zesłał na ciebie chorobę!!
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 19:27
~Etyk
Pobieranie nasienia jest nieetyczne, bo masturbacja jest grzechem. Facet trzepie dorsza oglądając porno, żeby pobrać nasienie, które będzie użyte do zapłodnienia jaja kobiety w probówce lub w jej macicy. I tu jest pies pogrzebany. Bo często jest to dawca anonimowy i dziecko nie wie kim był lub jest ojciec. Czy nie lepiej adoptować sierotę?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 22:10
~Masturbator
"Pobieranie nasienia jest nieetyczne, bo masturbacja jest grzechem" >>> Czy napisales to na powaznie???
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 21:19
~Ola
Wybór. Nie musisz korzystać z procedury in vitro. Nie musisz. Masz wybór. Po prostu.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 13:27
~Madras
Butrynowa mówi że invitro to leczenie bezpłodności więc pytam czy po tym całym invitro kobieta może już zajść bez problemu w ciążę i jej bezpłodność jest wyleczona??
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 21:15
~lekarz
Jeśli już to pani Butryn. Dobrze mówi, procedura in vitro jest najbardziej zaawansowaną metodą leczenia niepłodności.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 16:08
~edziu, olo, itd
Madras - nie życzę Ci źle ale z całego serca życzę Ci żebyś mógł spróbować starania się o posiadanie potomstwa. Każda łza będzie ważna.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 15:57
~jan
.... osoba chora na HIV się leczy i NIGDY NIE BĘDZIE ZDROWA, podobnie osoby chore na stwardnienie rozsiane, osoby chore na mukowiscydozę, i na wiele innych chorób których leczenie polega na powstrzymaniu rozwoju choroby lub zmniejszenia bólu czy dysfunkcji organizmu ..... rozumią to wszyscy przynajmniej średnio rozgarnięci ludzie, nie rozumie tego pisowski beton i pisowskie tępaki odporne na wiedzę .....
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:55
~Aamon
Z in vitro rodzą się dzieci inteligentne, chciane, oczekiwane, kochane przez rodziców... Co do pisowców, to myślę, że też są pokłosiem jakiejś bliżej nieznanej formy rozpłodowego eksperymentu, bo wielu z nich przywodzi mi na myśl ,, Wyspę dr. Moreau"...
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 21:14
~niesmak pozostanie
"Brrr"... kolejny idiota na forum?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 17:28
~Brrr
Do babci A ile pozostałych zarodków twoich wnuków zostało spuszczonych w toalecie?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 13:04
~babcia
Potwierdzam,że dzieci poczęte z wykorzystaniem in vitro są bardzo oczekiwane i bardzo kochane. Są darem najpiękniejszym. Jestem babcia takiego wnuczka, naszego Cudu.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:02
~leszek
Pytanie do organizatorów zbiórki podpisów - popieracie aborcję dzieci z In Vitro?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 15:59
~Podkarpacka Ciemnota
Kolejny PiSowsko-kosciolkowy ciec usiluje cos napisac na forum?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 13:43
~leszek
Aamon - poczytaj o siostrach zakonnych z Broniszewic. A ty tam drugi - de.ilu - in vitro nie leczy bezpłodności - mało tego, z punktu widzenia doboru naturalnego - jest to przedłużanie obecności wadliwych genów w populacji.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:48
~Aamon
Jeżeli są widoczne wady prenatalne płodu to oczywiście, że popieram... Chyba, że to dziecko będzie wychowywał ksiądz to wtedy można się zastanowić, ale musi mu poświecać tyle czasu ile robią to matka i ojciec... Do pomocy może wziąć sobie zakonnicę, jeździć z takim dzieckiem po lekarzach i poświęcać mu 24 godz. na dobę... Możesz to być też ty, adoptujesz?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:28
~AntyPiS
Gościu deb.ilu nie wiesz co to in vitro, nie wiesz kto stara sie tą metodą o dzieci. Wyjaśnie ci pisowski głą.bie to metoda leczenia bezpłodności
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 11:30
~HALNY Grzegorz
Jeśli kasę miałbym przeznaczyć na in vitro a ratowanie dziecka , które się urodziło i potrzebuje drogiego zabiegu aby przeżyć lub nie zostać kaleką to wybieram ratowanie życia .Byłoby super gdyby pieniędzy wystarczyło na wszystko .......
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:35
~Aamon
Ty przeznacz kasę na leczenie własnego łba, a póki co jak cię nie stać to owijaj łeb folią aluminiową...
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 09:29
~Wito
Zgadzam się z tym, że InVitro to też ludzie. To dlaczego w trakcie tej procedury część ludzi trafia do zlewu?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 17:24
~Pan Felczer
Moze powinienes sie tez dowiedziec, iz sama natura powoduje miliony samoistnych "poronien" takich kilku- czy kilkunasto-komorkowych tworow. Czy to juz sa ludzie?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 08:45
~ALE HIPOKRYZJA
Przecież ci sami ludzie (Przytulas i Renia) szli jeszcze tak niedawno w marszu popierającym aborcję wśród gawiedzi, która na całą Stalową Wolę darła się WYPIER**LAĆ!
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 17:00
~Hartford
Do Antypis , ty jestes debilem invito tojest sztuczne zaplodnienir a nie leczenie bezplodnosci Bezplodnosc dalej trwa mimo Zastosowania in vitro.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:29
~AntyPiS
Debi.lu in vitro to metoda leczenia bezpłodności.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 06:15
Dubpit
Większość ludzi nawet nie wie co podpisuje
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:49
~Aamon
Tak jak z wyborami w DPS-ach?
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 22:25
~Rrrr
Młodzi chcą dzieci ???? Nie może być. Chyba im wkręcili że nowy telefon za podpis dostaną.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 23:13
~gorszy-sort
Nie mierz - prosze - kazdego swoja wlasna miarka !
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 19:52
~Biolog
Mam ambiwalentne odczucia co do in vitro. Z jednej strony rozumiem, że dla niektórych posiadanie dziecka jest bardzo ważne i ogromną tragedią gdy tego dziecka nie mogą mieć. Z drugiej strony nazywają ten zabieg "leczeniem niepłodności", a te osoby leczone w pełnym znaczeniu tego słowa nie są bo nawet jak urodzą dziecko to nagle nie staną się płodne i już raczej w naturalny sposób nie poczną dziecka. Jako biologowi trudno mi nie zauważyć też powodów ewolucyjnych. Z jakiegoś powodu natura nie pozwala im się rozmnażać aby nie przekazywali wadliwych genów. Więc robi to krzywdę gatunkowi ludzkiemu w sensie genetycznym bo powielane są "wadliwe egzemplarze"
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 16:06
~jan
..... @Mithrandir .... jeśli podpisuje sie biolog to niech pisze o faktach popartych BADANIAMI NAUKOWYMI a nie swymi przemyśleniami..... jakby podpisał sie biolog-amator nie byłoby sprawy .....
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 14:08
~no comment
@biolog, z genami nie wygrasz, czego jesteś doskonałym przykładem
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 13:19
~Mithrandir
~Ada, prekursor mikrobiologii Pasteur mawiał: Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem. No cóż, wybór był u ciebie czy odezwać się czy nie...
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 12:32
~Aamon
,,biolog" to chyba po Uniwersytecie Nauk Z Doopy Wyjętych i jeszcze pewnie katechetą jest...
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 11:20
~Mithrandir
~jan, chyba nie ogarniasz za bardzo wypowiedzi przedmówcy, który zgodnie ze swoim wykształceniem stwierdził fakt, powszechnie znany. Wszytko to co wymieniłeś jako przykład LECZENIA (transplantacja, grypa, płuca itd) prowadzi do wyzdrowienia pacjenta, zażegnania zagrożenia, nieprawidłowego funkcjonowania organizmu. In vitro jest zabiegiem, ale nie powoduje, że organizm przestaje być bezpłodny. Po twojej formie wypowiedzi widać, że nie tyle brakło ci genu co zwykłej, ludzkiej KULTURY wypowiedzi.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 10:37
~Ada
Wiara to komfort , wiedza to wysiłek , leniu ! Często lepiej milczeć i uchodzić za idiotę niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 09:07
~lekarka
idź biolog na spacer, taki z ciebie biolog jak z koziej d.py trąba, pewnie po kulu korespondencyjnie albo po kursach w Toruniu, podkarpackie to ciemnota nieogarnięta
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 08:53
~Ada
Chyba srolog a nie biolog !
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 21:16
~Kasandra
Gratulacje. Dzięki za wypowiedż z punktu widzenia biologa. Pragnę zauważyć. że ostatnio dyskusje /pomimo krytycznych uwag / stają się treściwe i profesjonalne , a przecięż o to chodzi, aby dzielić się swoimi przemyśleniami, sugerować rozwiązania, bowiem, jak sądzę dyskutantom przyświeca cel główny - aby nam wszystkim żyło się lepiej w tej Naszej Ojczyżnie.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 21:11
~jan
.... jesteś pewny ze twoi rodzice nie przekazali ci ,,wadliwych" genów", że ,,natura" zawiodła, że ten twój głupi wpis świadczy że natura nie zadziałała ? .... że nie potrafi obronić reszty społeczeństwa przed idiotą ? .... w 1967 roku dr Barnard dokonał pierwszego przeszczepu serca, wtedy też było wielu idiotów potępiających tą operację, bo serce to siedlisko uczuć , grzechów, sumienia itp.... po co chodzisz do lekarza ?... po co leczysz przeziębienia, grypę, zapalenie oskrzeli czy płuc ?.... pozwól ,,naturze" działać, może ona chce wyeliminować twoje wadliwe geny z populacji byś nie był obciążeniem dla gatunku i nie przedłużał wadliwej formy życia ...
+1-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 18:54
~Gutyl
Wolę kasę z 500+ przeznaczyć na invitro+
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 19:48
~nieprawdopodobne
To Ty pobierasz 500 zł, a dopiero myślisz o zapłodnieniu. Jest to podejrzenie oszustwa /wyłudzenie od państwa nienależnych kwot pieniężnych /.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 16:51
~najważniejsze
Jeżeli dla tych ludzi stojących w kolejce z długopisem w ręce ta sprawa jest priorytetem /właśnie w tych tak trudnych czasach / to ja obok tego stolika z listą umieściłabym stoisko z napisem "porada psychologa z możliwością skierowania na cito do psychiatry " Gdyby liczba gotowych do podpisu nie malała w trosce o przyrost naturalny wprowadzić Ustawę /akt prawny najwyższej rangi / o obowiązkowym zapładnianiu. Pierwszeństwo miałyby te uwiecznione na obrazku w wieku dorodnym.
+1-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 19:53
~Wasz Deficyt
Czasy nazizmu ci się marza???
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 19:46
~myślący rodzic
Powiedz to samo swojej matce. Nie potrafiła wychować, może będzie potrafiła wytłumaczyć? Chociaż podobno genów nie można wydłubać.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 16:20
~Mieszkaniec
Dzieci z in vitro są kochane, wyczekiwane, najdroższe dla rodziców. To nie są dzieci płodzone przypadkiem w drodze na pielgrzymkę. Szkoda, że prezes wszystkich prezesów ze swoją świtą tego nie rozumie.
+0-2
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 20:17
~asad
kochane? Na kilka czy kilkanaście zarodków wybiera się najmocniejszy. Reszta oficjalnie idzie do zamrożenia bo nie wiadomo co z nimi robić. Wszystkie kochasz? Te zamrożone również? Precz z lewactwem. In vitro to nie jest JEDYNA metoda walki z niepłodnością jak to lansują media. Czyżby posiadanie dziecka było symbolem statusu w naszym zacofanym mieście na równi z posiadaniem samochodu (zastaw sie a postaw sie)
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 18:09
~Hermenegilda
"Prezes wszystkich prezesow" jakos nigdy zadnych dzieci sie nie dorobil...
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 15:38
~Aero
Na zdjęciu sama młodzież. Szkoda że nikogo tam nie macie co by podciągnął was
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 17:46
~Aero
AntyPiS jak lubisz z siebie robic glupa to rob ale nie udawaj ślepaka. Widać kto tam jest.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 16:24
~AntyPiS
Na zdj. deb.lu osoby składające podpis
+0-1
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 15:05
~moje zdanie
Na tle artykułowanych przez ludzi ważnych i pilnych potrzeb w dziedzinie walki z bólem, niepełnosprawnością, ubóstwem - przy szalejącej inflacji to "in vitro" przebija wszystkie potrzeby.
+1-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 14:46
~Aamon
Myślę, że władze Stalowej Woli przebiją Rzeszów bo nikt tak nie jest za życiem i dziećmi jak pisowcy... Znając również miłość księży do dzieci pewnie KK i ,,Radio Maryja" również nie poskapią grosza...
+0-2
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 14:41
~Lo
Dzieci z in vitro to ludzie a dzieci naturalnie poczęte to nie ludzie...dlatego aborcja....Co za hipokryzja i obłuda!!!
+1-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 06:18
~Lo
Sprawdziłeś prawdomówność tej Pauliny?
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 17:14
~PiS -czyli Mafia w Akcji
A to ci nie przeszkadza pani(e) "Zd"? "PiS dorzuca TVP 700 mln zł z budżetu. "Ludzie nie mają pieniędzy na chleb, ale na TVPiS miliardy" Na posiedzeniu sejmowej komisji finansów posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali zwiększenie dofinansowania Telewizji Polskiej aż o 700 mln złotych. "Ludzie nie mają pieniędzy na ogrzewanie i chleb, budżet tonie w długach, kasa państwa świeci pustkami, ale dla TVPiS miliardy" - stwierdziła Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050."
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 16:58
~Taka Wolska, taki kraj
Wszystkie dzieci (niezaleznie od tego w jaki sposob poczete) to sa LUDZIE, matolku!!!
+0-1
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 16:22
~zd
tu chodzi o to że nikt in vitro nie zabrania tylko chodzi żeby było finansowany kaprys ludzi z naszych podatków tak jak oni mówią zamiast na leczenie dzieci pójdzie kasa na kaprys bogatych
+1-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 16:13
~głowa
lecz się matołku na nogi
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.