Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 17 maja 2025 r. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
 Wiadomości lokalne
» Karol Nawrocki: wybory wyścigiem o przyszłość Polski, nie marszem po władzę
» (Nie)spokojna kampania?
» Poszukiwani zgłaszają się na... policję
» Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego pod poselskim nadzorem
» Dla samorządu ponad podziałami. Elżbieta Burkiewicz (Polska 2050) otworzyła biuro poselskie
» 67-latka bezprawnie nabyła trofea myśliwskie
» Radna zaskoczyła propozycją. Chce uchwały w obronie muzeum w Toruniu
» 1,5-roczne dziecko chodziło po parapecie
» Czy i kiedy Stalowa Wola doczeka się porządnego dworca?
» Finał kampanii Karola Nawrockiego w Stalowej Woli!
» Dla kogo Gałązka Sosny?
» Elżbieta Burkiewicz (Polska 2050) otwiera biuro poselskie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» MDK: warsztaty tworzenia kwiatów z krepiny
» Rozwadowski Targ Staroci
» Literackie spotkanie z debiutantką w MBP
» Wystawa EXODUS - wyjście z mroku
» Benefis Agaty Steczkowskiej
» Powrót do przeszłości
» Domowroty. Włodzimierz Puchalski
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Finał kampanii Karola Nawrockiego w Stalowej Woli
»Finał kampanii Karola Nawrockiego w Stalowej Woli
»Poseł Elżbieta Burkiewicz (Polska 2050) otworzyła biuro poselskie
»Krzysztof Faraś na torze w Kielcach
»Pożar w Alcatraz
»Hospicjum w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 21:49     /Magdalena Rodecka/
Karol Nawrocki: wybory wyścigiem o przyszłość Polski, nie marszem po władzę

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki w Stalowej Woli.
Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
16 maja, niespełna trzy godziny przed ciszą wyborczą na Placu Piłsudskiego zjawił się kandydat na prezydenta, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Karol Nawrocki. Mimo zimna i przelotnego deszczu zgromadził on swoich zwolenników, którzy skandowali hasła i machali biało-czerwonymi flagami.

W Stalowej Woli odbyło się oficjalne zakończenie kampanii wyborczej. Zanim Karol Nawrocki wyszedł na scenę, wcześniej udzielał wywiadu dla jednej z telewizji, zapowiadał go prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny i syn Daniel Nawrocki.

Tłum skandował: "zwyciężymy", "Stalowa Wola głosuje na Karola", "Polska jest jedna". Lucjusz Nadbereżny przypomniał, że powtarza się scenariusz jaki pamięta z roku 2014, gdy swój start w kampanii ogłosiła obecna głowa państwa Andrzej Duda. Wówczas nikt nie wierzył w jego sukces. Porównał Nawrockiego do biblijnego Dawida, który musiał walczyć z Goliatem. Współczesnym Goliatem są: media głównego nurtu, służby specjalne, aparat państwa, niejasne finansowanie w mediach społecznościowych kampanii przeciwko Nawrockiemu. Tymczasem Nawrocki zwycięży bo trzyma w ręku kamień miłości do ojczyzny. - Do zwycięstwa potrzebujemy mobilizacji. Musimy przekonać każdego, aby 18 maja wszyscy poszli do wyborów i aby głosowali tak, jak podpowiada im serce. Karol Nawrocki jest w tej kampanii tą osobą, która pokazała kręgosłup wartości - stwierdził Lucjusz Nadbereżny.

WYGRAĆ WYRAŹNIE I JEDNOZNACZNIE DLA POLSKI

"Dobry wieczór Stalowa Wolo, dobry wieczór patrioci na naszej drodze do zwycięstwa" - takimi słowa przywitał się ze swoimi sympatykami Karol Nawrocki. W trwającym kilkanaście minut wystąpieniu mówił o zwycięstwie w wyborach prezydenckich dla dobra Polski, abyśmy byli krajem odwagi, ambicji, idei i marzeń. To wszystko dla nas obywateli, na naszych dzieci i wnuków. Kandydat na prezydenta wspomniał o Stalowej Woli w kontekście Centralnego Okręgu Przemysłowego i Huty Stalowa Wola, w której produkowane są sztandarowe wyroby dla wojska polskiego.

Nawrocki od początku kampanii odwiedził 300 miast. Dziękował za poparcie i wsparcie finansowe. Mówił o ciągłym nasyłaniu na niego prokuratury, NIK-u, ciągłym przedstawianiu przez telewizje głównego nurtu, w tym rządowe jego osoby w negatywnym świetle. Do tego dochodząca w mediach społecznościowych dezinformacja, której Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy nie potrafi racjonalnie wyjaśnić.

- Musimy zrobić ostatnią albo przedostatnią rzecz, pójść na wybory oddać głos i oddać Polakom ambitną, bezpieczną, silnie rozwijającą się Polskę. Jesteśmy już na szczycie Monte Cassino. 18 maja zawieśmy tam polską flagę - mówił Karol Nawrocki.

Przestrzegał przed Rafałem Trzaskowskim, mówił wówczas o końcu Polski jakiej znamy i o chaosie, o końcu bezpieczeństwa wskutek nielegalnej imigracji. Zapowiedział, że nie podniesie wieku emerytalnego, nie sprywatyzuje służby zdrowia i uczelni wyższych.

- Karol jest gwarantem Polski normalnej, suwerennej. Nigdy się na nim nie zawiodłam i wy również się na nim nie zawiedziecie - rekomendowała Nawrockiego jego małżonka Marta.

Po spotkaniu w Stalowej Woli Karol Nawrocki o godzinie 23:00 spotka się w mieszkańcami Klimontowa.

Zobacz więcej
- Fotoreportaż: Finał kampanii Karola Nawrockiego w Stalowej Woli

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 17 maja 2025 r. godz. 01:07
~Nie dla psa kiełbasa
Wojtek Ch zaopatrzony w Emilię jak w obrazek.. Za wysokie nogi na twoje .. hehe
+0-0
Sobota, 17 maja 2025 r. godz. 00:37
~:/
Dwie porażki Nadbereżnego. Ani tego słuchać ani na to patrzeć.
+0-0
Sobota, 17 maja 2025 r. godz. 00:29
~Maniek
Co na wiecu robili zastępcy prezydenta: Miśko i Pachacz skoro są APOLITYCZNI?
+0-0
Sobota, 17 maja 2025 r. godz. 00:12
~Polak
Myślałem że jakiś sklep otwierają, lub wata jest w sprzedaży. Taka frekwencja. Ludzi, a bardziej samorządowców było trochę.
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:40
~Ambroży
Przewidywalny rozkład głosów przy frekwencji 50-60%; 1. Trzaskowski 31% 2. Nawrocki 28% 3. Mentzen 18% 4. Zandberg 6% 5. Hołownia 5% 6. Braun 4% 7. Biejat 3% 8. Jakubiak 2% 9. Bartoszewicz 1,5% 10. Stanowski 1% 11. Senyszyn 0,5 % II Tura konieczna Trzaskowski vs Nawrocki wygra niewielką przewagą i to będzie podstawa do protestów przez PO do PKW o powtórzenie wyborów.
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:36
~Mieszkanko Nawrockiego
Przyjechal (na koniec kampanii) do PiSowskiego "matecznika". Tutaj zaglosuja nawet na malpe, jezeli tak wskaze "wodzunio" Jaroslaw K.!
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:18
~JaremaSTW
Byłem na wiecu pod MDK ludzi było "średnio na jeża" w średnim wieku i spotkanie takież nie porwało. A szkoda bo chodzi o Polskę, nie wróży to Nic dobrego dla Naszej wspólnej przyszłości ! Tylko benzyna i ropa tańsza za PO niż za PIS-u, a po za tym drożyzna, zwiększające się bezrobocie, zbliżający się kryzys i chaos w Państwie. Legalni i nie legalni emigranci ze Wschodu, Zachodu i Południa sami inżynierowie jak pracują to O.K. ale jak nie będą i zaczną żądać zasiłków i mieszkań ? Amerykańscy żołnierze opuszczający prawą stronę Wisły niedobrze ... .
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:48
~chłodnym okiem
A te kilkaset tysiecy wiz do Polski wydanych przez PiSowskich urzednikow to "betka"? P.S. W okresie PiSowskich nierzadow ceny mieszkan skoczyly o ponad 100% w gore. Tak, tak... o ponad 100%.
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:45
~Drogi Olo
Czy wiesz, że jesteś ofiarą propagandy?
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:15
~Hen
Karol, patron od DPSów i kawalerek :/))
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 22:55
~Konfederata
Tylko Mentzen
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:47
~Przewietrzony
Współczuję
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:45
~Wasza Dojna Zmiana
Lepszy Mentzen niż pospolity oszust Nawrocki!!
+0-0
Piątek, 16 maja 2025 r. godz. 23:04
~Parabuch
Muszę to napisać, choć w twoim przypadku to za późno …zacznij się wreszcie leczyć. Na cokolwiek.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2025 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.