Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 5 marca 2024 r. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
 Wiadomości lokalne
» 29-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia
» Po dawnym kasynie młodzież będzie mieć swoją przestrzeń
» Kalkulator OC bez podawania danych. Czy takie narzędzie online istnieje?
» Umocnieni dziedzictwem Żołnierzy Wykętych
» Osiedle Ogrodowe pnie się do góry
» Operacje bariatryczne w Stalowej Woli
» Urząd Skarbowy organizuje Dzień Otwarty dla seniorów
» Co dalej z ekranami na obwodnicy? Nie ma na nie miejsca?
» Pierwszy Czterogwiazdkowy Smile Hotel w Stalowej Woli!
» Badanie liczby osób bezdomnych. Ujawniono ich w Stalowej Woli pięcioro
» Jest wykonawca schroniska dla zwierząt
» Psycholog online - dlaczego warto skorzystać z jego usług?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Kolacja dla głupca
» Rajd Pań w Stalowej Woli
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
» Czas dla nas
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 14:26     /ZS/
Kolejne wsparcie dla samorządów

Rafal Weber przekazał czeki ze wsparciem finansowym samorządowcom.
Rafal Weber przekazał czeki ze wsparciem finansowym samorządowcom.
Fot. ZS
Rafał Weber - wiceminister infrastruktury przekazał w poniedziałek symboliczne czeki na wsparcie samorządów środkami z budżetu państwa.

Sześć gmin z powiatu stalowowolskiego i powiat stalowowolski otrzymały wielomilionowe wsparcie. Każda wiejska gmina dostała po 2 miliony 900 złotych, powiat stalowowolski 6 milionów 100 złotych, a Stalowa Wola 7 milionów 100 złotych. Województwo dostało 32 miliony 500 tysięcy złotych. W całej Polsce na wsparcie dla samorządów rząd przeznaczył 13 miliardów 700 milionów złotych.

- Te środki zostaną przeznaczone w trzech transzach. Pierwsza w październiku, druga w listopadzie i trzecia w grudniu tego roku. I te środki finansowe będą mogły być na wszystko, zarówno na wydatki bieżące, jak i na inwestycyjne. Wydatki bieżące które są związane między innymi ze wzrostem nośników energetycznych. Myślę że każdy samorząd w tej chwili odczuwa wzrosty cen zarówno energii elektrycznej, jak i gazu i wszystkich innych bieżących usług, które są potrzebne do tego, aby utrzymać wysoki poziom funkcjonowania samego samorządu, a także jednostek podległych pod gminę - powiedział minister Weber.

Jak wspomniał minister, od kilku miesięcy obserwowany jest wzrost cen materiałów i surowców, które są niezbędne do tego, aby realizować inwestycje. - No i stąd pomysł rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego, aby w taki nadzwyczajny sposób, ponadprogramowy, ponadstandardowy, wesprzeć samorządy w realizacji tych podstawowych zadań w skali całego kraju wszystkie gminy, wszystkie powiaty i wszystkie województwa - mówił minister.

- Podkreślam, że nie będziemy zatrzymywać się ani wycofywać z żadnego z programów inwestycyjnych, które są w gestii ministerstwa kultury czy w gestii ministerstwa sportu. I te środki będzie można między innymi na wkład własny wykorzystać, na inwestycje, które które z punktu widzenia rządowego są najbardziej pożądane czyli inwestycje w energooszczędność, walkę z wysokimi cenami prądu i gazu.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny ocenił, że przekazane pieniądze to jest "bardzo trafny strzał w pomoc samorządu z uwagi na sytuację jaka jest w obecnym czasie". Starostwo będzie chciało przeznaczyć jakąś część na termomodernizację Domu Pomocy Społecznej, na co potrzeba półtora miliona złotych na pompę ciepła i fotowoltaikę. - Na pewno przeznaczymy pieniądze na zakupy dla szpitala. Tak sobie liczę na gorąco, że chciałbym jakąś część tych środków przeznaczyć na remont w obiektach oświatowych, szczególnie w budowlance. Szkoda, że te pieniądze dzisiaj łatwo się wydaje, bo kiedyś za takie pieniądze to bym zrobił naprawdę kilometry dróg, a tak dzisiaj ten czas jest taki trudny. Ale to też są piękne środki ponad 26 milionów w powiecie staropolskim w środku właśnie rządowych programów które dotarły do naszego powiatu dziękuję bardzo oszczędzaniu przede wszystkim tutaj energii też będziemy starali się te środki na to na pewno przeznaczyć

Wszyscy pozostali samorządowcy z Bojanowa, Zaklikowa, Zaleszan, Pysznicy i Radomyśla nad Sanem oraz Stalowej Woli deklarowali wykorzystanie przyznanych pieniędzy na oszczędności energii w postaci montowania fotowoltaiki i oszczędnych lamp, termomodernizacji, budowę żłobko-przedszkola (w Pysznicy).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 29 września 2022 r. godz. 16:17
~Bez Znieczulenia
Odnosnie samorządow... "Przesunięcie terminu wyborów samorządowych. Sejm podjął decyzję. W czwartek 29 września w bloku głosowań Sejm podjął decyzje ws. przedłużenia kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego oraz o zmianie ustawy Kodeks wyborczy." -Czy to strach zagladac zaczal PiSuarom w oczy???
+0-0
Środa, 28 września 2022 r. godz. 19:55
~NadSzyszkownik
A tymczasem... KPO poszło w tak zwane przysłowiowe pi(...)u! A to dopiero początek. Kary lecą, codziennie milion Euro. Nawet się o tym nie wspomina, przywykliśmy. KPO nie będzie, oswajamy się z tym, a właściwie jesteśmy oswajani. Fundusze strukturalne z UE są zagrożone, ale spoko, już zaczyna się oswajanie... I tak za rok, najwyżej dwa będziemy w czarnej dooopie, nawet za Chorwacją.
+0-0
Środa, 28 września 2022 r. godz. 10:33
~olo
Do neutron , 5 złotych to prawie wszyscy POLACY zarabiali z a POło na godzinę a nie na kwadrans. Owszem było nie wielu którzy zarabiali nawet 10 złotych na godzinę wiem co komentuję bo przecież pracuję i pracowałem wtedy. Skoro było za POło tak dobrze to dlaczego wszyscy mieszkańcy wiosek kupowali na zeszyt. Teraz za najlepszego rządu w dziejach POLSKI, PIS nikt na wsi nie kupuje na zeszyt. Puknij się w ten głupi łeb i przestań oglądać ogłupiającą telewizję tvn24.
+0-0
Czwartek, 29 września 2022 r. godz. 19:42
~sadownik
"Stawki za zrywanie owoców to było 4 złote na godzinę." Te stawki to sie zmieniaja z roku na rok - zaleznie od zapotrzebowania. I nie maja nic wspolnego z PO, z PiS, czy inna banda politycznych leni!
+0-0
Środa, 28 września 2022 r. godz. 16:05
~PiSia Tuczna
Ten "olo" (czy czasami "olek") to typowy PiSiorny troll - klamie i oszukuje na potege!
+0-0
Środa, 28 września 2022 r. godz. 15:07
~olo
Do jp ale ilu POLAKÓW pracowało na czarno choćby w rolnictwie czy sadownictwie. Stawki za zrywanie owoców to było 4 złote na godzinę. Więc kto tu kłamie, dziś nawet przy zrywaniu owoców nikt za mniej jak 20 złotych nie pracuje. Nie masz o niczym zielonego pojęcia to po co gęgasz.?
+0-0
Środa, 28 września 2022 r. godz. 13:06
~Jprdl
Olo kołku jak mogłeś zarabiać 5 zł na godzinę skoro najniższa krajowa wynosiła 1680 pln. Przez 168 to daje 10 zł. Kłamiesz kłamałeś i będziesz kłamał. Brałeś na zeszyt pewnie dlatego, że piłeś, trzeba było zadbać o rodzinę a nie wszystko na przechlaj.
+0-0
Środa, 28 września 2022 r. godz. 08:01
~Karramba
Tusk nadejdzie i ukradnie tą kasę jak z OFE.
+0-0
Środa, 28 września 2022 r. godz. 11:39
~Do karramba
Czyli twoim zdaniem ćwierćwałku przekaże pieniądze do ZUSU? To wytlumacz jeszcze po co mialby to robić. Po tym wPISie spadłeś w rankingu IQ poniżej rozwielitki
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 20:12
~Dawid
Wzrusza mnie ten tępy podziw pisiorów dla kartoników z kwotami, to tak jakby podziwiać i oklaskiwać bankomat za to, że wyplaca ich własne pieniądze.
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 20:03
~huciak
banda ferdków jełopów z tekturkami, śmiech
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 15:43
~Polak bezpartyjny
Kolejne długi, kolejne podwyżki cen gazu, prądu, leków, żywności - dają ale z pustej kasy i nasze wnuczki będą to spłacać ze 100 lat .
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 13:11
~Mieszkaniec
Włodarz LN jest mistrzem w przepalaniu i marnowaniu środków publicznych. Takie 7 mln posłuży w pierwszej kolejności w spłaceniu długów. Prezydentura tego człowieka będzie jeszcze długo odczuwalna. Drugi obok RW poseł, to następna pomyłka i wstyd dla tego miasta kogo wysłała na wiejską.
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 11:49
~Realista
Tektura jest łatwopalna. Więc tu jest kaczor zakopany.
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 11:45
~Lis
Precz z kaczorami
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 11:29
~sder
Tekturowe czeki - tekturowi decydenci!!!!!
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 10:07
~bez komentarza
żryjcie się dalej chłopki pańszczyźniane a kraj zmierza do d..y
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 08:15
~PO to czyste zło
Czekajcie jak się zmieni władza. Nic nie dadzą tylko zabiorą, a Bieńkowska wyjdzie i powie "taki mamy klimat"
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 23:23
~Nasz Wolski Kabaret
Ten "olo" klamie - jak zwykle! To tylko pospolity PiSi fanatyk!!
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 17:34
~Neutron
Oko durna pało. 5 zł to stawka za kwadrans( mowa o średnich zarobkach netto) a euro było po 3,2 zł. Więc sobie policz. Ale ty za ciemny do takiej matematyki.
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 16:01
~olo
Do neutron , cieciu po co robisz ze siebie największego idi..tę w POLSCE. Za POło średni zarobek to było 5 złotych na godzinę a pracujący pracuje, około 200 godzin w miesiącu więc na czysto licząc nawet netto to wychodzi tysiąc złotych. Czyli jakieś 200 EURO miesięcznie. Przecież my wszyscy dobrze pamiętamy ile zagrabialiśmy w czasie jak przy korycie siedziało POło.
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 10:10
~Neutron
Za poprzednich rządów średnio zarabialiśmy przeliczeniu na euro 1300. A dziś zaledwie 850. Mówię tu o zarobkach netto . A jaka była siła nabywcza , a jaka jest obecnie. Więc ślepo wyznawcy kaczora nie zabierajcie głosu.
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 08:14
~ajfon
żenujące hejty totalniackich troli... Dareczku, daruj sobie już te wpisy. Podobnie Danielku.... Nie macie co robić tylko hejtować?
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 08:09
~Budrys
Błazenada z tymi tekturkami.
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 23:12
~Lichocka do was
Nie dajmy się dłużej gnić ,czas na zmiany i tak będą twierdzić że sfałszowane !! Takiej Polski chcecie ??
+1-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 00:26
~Akcja Hiacynt
Chcialbys tu widziec proputinowska dyktature, PiSi kulfonie... Niedoczekanie twoje, "Ferdek"!
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 23:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Takiej, w której większość parlamentarną ma PiS! A arbuzy POza progiem wyborczym.
+0-1
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 22:49
~1231233
tekturowa kasa
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 21:53
~Kret i Tadla
Weber rozdaje środki z kredytu które spłaci społeczeństwo , a może tak by zarobić a nie tylko pożyczać.,
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 20:40
~TO JA
Dalej PISIORY beda krasc ale juz zbliza sie koniec waszego ZLODZIEJSTWA
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 20:32
~realista
Elektrownia "stoi" - nie ma produkcji żadnej - ale nasz dygnitarz ulokował tam na etacie żonę swoją. Inni działacze /wszystkich opcji w porozumieniu / ulokowali żony w rozbudowanych urzędach, a dla kochanek będą tworzyć nowe biura, muzea i inne rozrywkowe przybytki. Parafianie - nadszedł czas na tworzenie struktur oddolnie - do wyborów trochę czasu jest. Hermetyczność PISu uniemożliwia dołączenie ludzi z trzeżwym myśleniem.
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 20:23
~jan
.... panie Weber kartony już się zdewaluowały, teraz pora zbiorowo modlić się do Kaczyńskiego, a po skończonej modlitwie z nieba powinien się sypać węgiel jak kasza manna na pustyni, a wszystko to oczywiście na żywo w Dzienniku Telewizyjnym ....
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 22:41
~Wasza Korupcja
Lans, lans i jeszcze raz lans! To jest to, co PiSiorom najlepiej wychodzi..
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 20:40
~Komuna Powraca
PiS to agentura pro-ruska i kompletni id.... finansowi! No ale te 35% mają zapewnione, bo kradną, ale się trochę dzielą, czy tak?
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 20:00
~Kaminski
Bal u Rafała :-)
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 19:49
~Tekturowy
Rafał i jego wersja państwa z tektury powróciła w pełnej krasie.
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 19:43
~cxzsd
Za niedługo lans kartonikowy zakończy się. Dotowane obce firmy wyprowadzą się z Polski /niebezpieczeństwo granicy z Ukrainą / a wtedy zobaczymy efekty tego lansu. Brak będzie rodzimych zakładów pracy. prywatne firmy będą upadać /ministerstwo infrastruktury już wyeliminowało polskich transportowców - ku zadowoleniu Niemców /, a drukowanie pieniędzy nic nie da. A rozmnażanie urzędów trwa dalej, tworzenie muzeów, domów rozrywek, placów zabaw - na potęgę.
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 18:51
~KoniecPolski10.10.2022
Obrzydliwe jest napychanie kieszeni spolek skarbu panstwa pieniedzmi obywateli jeszcze szczycac sie rekordowymi zyskami. Dramat ludzie płacą ogromne rachunki a rzad cieszy sie z zysków a wiekszosc wyborcow klaszcze bo kasa jest... To jest wasza kasa glupi narodzie. Ehhh tak jak przejecie PNIGu pochztajcie w czyje rece spolka skarbu panstwa trafi. Koniec kraju juz bliski rozsprzedania 10.10.2022 - PS. Nie jestem za żadną partia poprostu myślę.
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 18:33
~lucek
Niech dają jak najwięcej taka ich rola aby pomóc gminom a jest poseł od nas to powinien trochę więcej kasy przeznaczyć.Mielec dostaje więcej może ma bardziej aktywnych bliżej rządu.
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 17:45
~Jarek
Obserwator-Masz rację żeby dać to trzeba komuś zabrać podwyższając ceny. .To wszyscy wiedzą oprócz Tych co Kurski mówił że ciemny lud wszystko ,,kupi''..Tusk jak niektórzy miałczą że zabrał z OFE pieniądze to przekazał do ZUS który jeszcze istnieje.Kryzys w tym czasie był większy jak teraz bo nawet banki padały a on uratował emerytów ale o tym pisowski elektorat nie mówi .
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 17:10
~Tekturowe Czeki
Im blizej do wyborow, tym wiecej tego typu lansu i "prezentacji" bedziemy mogli ogladac. Jeszcze wiecej PiSiorow oraz "tekturowych czekow"!!!
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 15:22
~Obserwator
Ten Weber tylko kartoniki prezentuje. A gdzie i z czego te środki. Z tego co nam w podatkach zabierają. A ponieważ inflacja gigant to i fiskus gigant.
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 17:25
~Taka Wolska, taki kraj...
Pieniedzy naplywa nieco wiecej... tyle, ze coraz mniej wartych!@#
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 17:08
~qq
nie bój żaby wprowadzą windfall tax i wpadnie extra 13,5mld cebulionów. W sam raz na wybory.
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 14:55
~Majkel
Spokojnie... Minie rok i premierem Tusk będzie. Nic wam nie da, będzie tylko zabierał... Jak prawie 200 miliardów złotych z OFE.
+0-1
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 13:46
~mamuszka
Majkel spokojna twoja rozczochrana.Niemcy bedä dawac..wystarczy tylko uderzyc piesciä w stöl jak radzil nasz wödz Kaczynski..a nozyce sie otworzä ...ciekawe co bedä ciäc i komu
+0-0
Wtorek, 27 września 2022 r. godz. 00:20
~nocne-piwo
Bo one teraz kradna, ale z nami sie (ochlapami z panskiego stolu) dziela. Czy tak to wyglada, panie "Majkel"?
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 21:05
~miecz
tusk nie bedzie zabieral ,bo nie bedzie co ,wladza juz sie bardzo o to postara
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 16:22
~Milion Masek
Pieniadze z OFE nie zniknely, nie rozpowszechniaj wiec tu brudnej, PiSowskiej propagandy, trutniu~!
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 15:57
~jan
.... a najwięcej zabierze gołodupcom z pisu, zwłaszcza temu jednemu co niczego nie ma .....
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 15:18
~brajan
@majkel, Turów 839 892 500 zł kary, Izba Dyscyplinarna 1 480 717 900 zł, a to tylko kropla w morzu wałów i pisich przekrętów pisia amebo
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 15:13
~niemożliwe
@Majkel - odpowiesz.
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 15:12
~Mieszkaniec
Zabrał Ci coś z OFE??????????????Jesteś pewien, że ZABRAŁ? Najwyższy czas odpowiadania za te wpisy. Pozdrawiam.
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 14:50
~Babcia Polonistka
Zaraz nadawać będzie hejty elita PO i SPS. Damianek Daruś i kompani.
+0-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 18:39
~PiS - Pasożyty i Sępy
Durne PiSiory powtarzaja wciaz te same dwa zdania... Inteligancja (a raczej jej brak) nie pozwala na nic innego???
+1-0
Poniedziałek, 26 września 2022 r. godz. 15:27
~NieDlaUrzęduHejtu
Nie panie Nadbereżny i Sobieraju, nie będą. Iphon nie ukryte was
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.