Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 17 sierpnia 2022 r. Imieniny: Anity, Jacka
 Wiadomości lokalne
» Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc
» Ostatnie pożegnanie Marii Mireckiej-Loryś
» Zboczeniec na błoniach! Został zatrzymany przez policję
» Inspirowane Baśnią o wężowym sercu
» Święto Wojska Polskiego pełne obietnic i niepokoju
» Powiat poręczy kredyt PKS-owi. Starosta: robimy to co roku
» Sztuczny tyfus nie ratował rozwadowskich Żydów - twierdzi historyk
» Uchwała krajobrazowa potrzebna w Stalowej Woli? Procedura skomplikowana i kosztowna
» Nowy rok szkolny z Biurem Plus!
» Trwają pracę przy renowacji nagrobków na rozwadowskim cmentarzu
» Powstała publikacja o Żydach w Stalowej Woli i Rozwadowie
» Sądny przetarg w sprawie przebudowy Mickiewicza i Żwirki i Wigury
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Dobre Granie Przy Fontannie
» Kino letnie - sierpień 2022
» Letnie Kino Dzieci
» Matka Stanisława Ignacego Witkiewicza - spektakl Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. J. Żmudy
» Rzeczyca Długa: gminne dożynki
» Letnia czytelnia Miejskiego Domu Kultury
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Ciche życie? Martwa natura w malarstwie polskim XX i XXI wieku
» RDK Sokół 2022/2023 - nabór
» MDK 2022/2023 - nabór
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nadwiślański Fashion Week: Modne Podkarpacie
»Nadwiślański Fashion Week: Modne Podkarpacie
»Krzysztof Faraś ścigał się w Limanowej
»III Lasowiacki Festiwal Pierogów i Rzemiosła
»Nie pompujesz - nie jedziesz
»Otwarcie Parku Zimnej Wody
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 08:45     /Jacek Rodecki/
Park Zimnej Wody w liczbach

Mieszkańcy zwracają uwagę między innymi na jakość ławek. Niby nowe ale wyglądają jakby stare.
Mieszkańcy zwracają uwagę między innymi na jakość ławek. Niby nowe ale wyglądają jakby "stare".
Fot. Jacek Rodecki
Przez lata na dzikim terenie nazywanym "zimną wodą" zamieszkiwały bobry. W 2019 roku prezydent Stalowej Woli zapowiedział powstanie tam nowego terenu rekreacyjnego - Park Zimnej Wody. 15 lipca 2022 r. nastąpiło jego otwarcie a budowa pochłonęła niespełna 8 milionów złotych.

W ramach projektu powstały ścieżki i ciągi komunikacyjne wykonane w technologi asfaltowej, mineralnej oraz mieszanej. Ścieżki asfaltowe o szerokości 2 metrów mają 285 metrów długości a te wykonane z kruszywa 602 metry. Powstał również asfaltowy ciąg komunikacyjny o szerokości 3 metrów i długości 1445 metrów, ścieżka asfaltowa dla pieszych o długości 236 metrów, rowerowy plac zabaw pumptrack, ścieżka edukacyjna o nawierzchni z kruszywa łamanego o długości 602 metry oraz tor rolkarski z mieszanki mineralno-asfaltowej o szerokości 4,6 metrów i długości 331 metrów.

Przy ścieżkach pieszo rowerowych zamontowano 78 lamp ledowych, 56 ławek, 38 koszy na śmieci oraz 11 koszy na psie odchody. Nad bezpieczeństwem czuwa 44 kamery wpięte do systemu monitoringu miejskiego. Na całe zadanie wykonawca udzielił 10 letniej gwarancji.

Wykonano pomost (kładkę) konstrukcji stalowo-drewnianej o szerokość 3,3 metry i długości 23,99 metrów. Konstrukcja użytkowa na szerokość 2,50 metrów i długość 20,2 metra. Nośność mostu wynosi 400kg/m2 czyli 25 ton dla całej kładki. Nad zbiornikami wodnymi wykonano drewniane mola osadzone na żelbetonowych filarach. Każde z nich ma powierzchnię użytkową 55 m2.

Już w dniu otwarcia mieszkańcy zgłaszali do redakcji Stalowka.NET mankamenty jakie dostrzegli w parku. - Niektóre ławki zamontowano do kostki brukowej, którą źle zabetonowano. Ławki ładne, delikatne listewki ale wyglądają jak byłyby z demontażu czy zwrotu. Coś z nimi jest nie tak, jakby farba z desek schodziła a na niektórych listewki wygięte jakby miały już kilka lat - mówi jeden z mieszkańców. - Ciekawe jak będą wyglądać za rok - dodaje.

Szczeble ławek wykonano z odpornego drewna egzotycznego Jatoba z Ameryki Południowej. Są przymocowane do konstrukcji ze stopu aluminium malowanego proszkowo. Wycena producenta jednej nowej ławki bez oparcia to 3092 złote, ławki z oparciem 4640 złotych. Producentem jest firma z Czech specjalizująca się w aranżacji architektury miejskiej. Jak podaje producent ławki są odporne na warunki atmosferyczne i przeznaczone są do przestrzeni publicznych. Standardowa gwarancja wynosi 36 miesięcy a na części drewniane 24 miesiące. Jedynym zalecanym sposobem konserwacji części drewniany jest nacieranie teakowym olejem. Pierwsza konserwację powinna być wykonana najpóźniej do końca pierwszego miesiąca ich użytkowania.

- Nie rozumiem dlaczego jak urząd realizuje jakieś zadanie to nie robi tego kompleksowo. Na błoniach są ścieżki pieszo rowerowe tak jak i w parku zimnej wody. Można było połączyć je asfaltową drogą. Wprawdzie jest utwardzona ale jej jakość pozostawia wiele do życzenia - mówi jeden z rowerzystów. - Na błoniach do dziś nie ma bezpiecznego wjazdu od strony ulicy Chopina. Trzeba pokonać 150 metrów betonowych płyt ze szczelinami, z kolei z drugiej strony czeka na nas stromy podjazd. Przy wjeździe od ulicy Działkowej nie wiem kiedy mam jechać ścieżką rowerową a kiedy ulicą. I tak niedokończone jest to od lat - wylicza nasz rozmówca.

Jak ustalili reporterzy Stalowka.NET w minionych dniach łącznik między błoniami a Parkiem Zimniej Wody został dodatkowo utwardzoya. W trakcie budowy obwodnicy zabrakło jednak pomysłu i determinacji na zrealizowanie przejazdu tunelem pod obwodnicą. Obecnie rowerzyści zmuszeni są odbić w stronę wodospadu zimnej wody i przedostać się przejściem dedykowanym dla zwierząt.

Urząd w protokole obioru wykonawcy zlecił usunięcie usterek dotyczących uporządkowania terenu inwestycji, usterek w terenach zielonych, nasadzeniach bylin i krzewów, usterek w instalacjach: elektrycznej i monitoringu do 11 sierpnia 2022 r. Postanowiono także zarybić stawy wodne. Wpuszczono do nich ok. 150 sztuk amurów. Zarybienia dokonał wykonawca na własny koszt.

- Utrzymanie stawów zostało zaprojektowane tak, aby wymagało jak najmniejszej ingerencji w naturalny ekosystem. Utrzymanie stawów będzie ograniczało się do usuwania ewentualnych występujących gatunków inwazyjnych i potencjalnie inwazyjnych oraz usuwaniu śmieci. Ostateczny zakres zieleni do utrzymania oraz koszt będzie znany po usunięciu usterek przez Wykonawcę tj. od dnia 11.08.2022 r.  Koszt utrzymania zieleni na terenie Parku Zimnej Wody wynikał będzie bezpośrednio z cennika do umowy na Zieleń - informuje naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli Monika Trela.

Całkowita wartość projektu Parku Zimnej Wody to 7 962 438,98 zł. W dniu otwarcia została zorganizowana impreza, na którą urząd wydał 55 909 złotych. Na jej koszt składał się projekt i wydruk plakatów, opłaty związane z występem animatorów, organizacja biegu, obsługa i zabezpieczenie medyczne, organizacja warsztatów sportowych jak i historycznych, fotobudka historyczna, sanitariaty.
Zdjęcia
Mieszkańcy zwracają uwagę między innymi na jakość ławek. Niby nowe ale wyglądają jakby stare.Mieszkańcy zwracają uwagę między innymi na jakość ławek. Niby nowe ale wyglądają jakby stare.Mieszkańcy zwracają uwagę między innymi na jakość ławek. Niby nowe ale wyglądają jakby stare.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 5 sierpnia 2022 r. godz. 19:44
~merlot
A moze szanowni dziennikarze dadza rade ustalic co sie stalo z tymi bobrami ?
+0-0
Sobota, 6 sierpnia 2022 r. godz. 09:46
~AS
Lucjuszek przegonił
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 19:33
~Hiacynta B.
"15 lipca 2022 r. nastąpiło jego otwarcie a budowa pochłonęła niespełna 8 milionów złotych." & Powinno być - aż 8 milionów złotych!
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 17:14
~Kasia
Czy zawsze musi znaleźć się ktoś, kto tylko narzeka? Pójdźcie na spacer, odpocznijcie na ławeczce, zobaczcie ile osób tam wypoczywa? Widzę całe rodziny, seniorów, młodzież… Czyli takie miejsce ma sens! Po co ten hejt?
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 18:40
~ławeczka
A bobry (podobno) zabite...
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 12:42
~JASIO
barbarzyńcy ile drzrew wyrżniętych 1000ha zbrodnia !!!
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 10:10
~mieszkaniec
ławeczki za 4 tysie sztuka. To aborygeńska sztuka kupić tak drogie ławeczki, a jak wył, gdy Szlęzak płacił za swoje w parku...
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 07:29
~Aborygen
No i zabrał Lucek główny argument przeciw Shrekowi... Ławeczki też tanie nie były. Brawo. Drodzy mieszkańcy czas na ewakuację bo niedługo podatki będą tak wysokie że nawet emeryci z czternastkami i piętnastkami nie wyrobią.
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 06:02
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Lucku nie żaluj pan piniendzy na parki, bo jak Platfusy krytykują to znaczy jest dobre dla gospodarki, he he he. Bo w parkach siem wypoczywa i młode dziewczyny podrywa, bo młodość taka piękna jest, że jaż. I może demografia nam wzrośnie jak siem młodzi w parku poznają i siem sobie z miłością oddają, bo miłość taka piękna jest, że jaż mi siem gorąco robi na balkonie jak se przypomnę jak to z Helenką za młodu było i mi wtedy ulżyło jak tak mnie parzyło, że jaż.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 23:37
~Kot Behemot
Czy Amur (ryba) to nie jest gatunek obcy?
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 09:43
~Fanatyk Wędkarstwa
Według ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym Amurem można zarybiać stawy i wody nie otwarte. Nie wolno natomiast wprowadzać go do wód wolno płynących.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 23:12
~Antek muzykant
8 mln a Rynek w Rozpadowie 12 istna fuszerka.Plyty już zapadnięte popękane gdzie poszedł cement
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 22:28
~oszczędny parafianin
Najbardziej dochodowe instytucje w naszym mieście to Dom Seniora i Park Zimnej Wody. Inne takie jak Place Zabaw, Inkubatory daleko w tyle,
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 20:57
~ytikikx
Tam same lawki z milion kosztowaly.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 19:51
~Ferdek z Poniatowskiego
No nie. Taki piękny park a pan Lucek znowu zbiera od troli. To POwiem wam co was zaboli: PO to niemiecka partia dla odmóżdżonych Platfusów, czyli polskich folksdojczów!
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 23:10
~Nocne-piwo
Lepsze Niemcy niż smród ze Wschodu (gdzie prowadza nas PiSuary) !
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 21:21
~sniegowiec
pisowce to partia pro putinowska ,takie smierdzace kacapskie onuce
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 19:33
~Magda46
Piękny park - oby więcej takich w naszym mieści, będzie gdzie wyjść na spacer.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 19:51
~fizyczny z Aluteku
Szczególnie potrzebny dla tych bezrobotnych , a nawet tyrających w Aluteku za 2 tys. Oni marzą, aby odpocząć w lóżku jak najszybciej.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 19:32
~Tadeusz
Mieszkałem tam lata i nigdy tam nie było bobrów... te bobry to chyba tylko w czyjejś wyobraźni istniały.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 21:05
~buk
Jeszce pol roku temu byly bobry i zeremia pisowce wszyskie zwierzeta zniszczyly w tym miejscu
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 20:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Platfusy zmyślają, bo siem nie mają czego czepić.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 16:39
~Cyklista
Ławki są super ,bardzo wygodne, najgorsi są Ci co wszystko lubią krytykować aby się tylko do czegoś przyczepić. Park jest bardzo potrzebny dobrze zaprojektowany
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 16:14
~***** *** i kk
co kudłaty dewastatorze środowiska zrobiłeś z bobrami!!!!!?????
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 23:25
~Ferdek z Poniatowskiego
Ty gwiazdorze świetnie byś siem na osła do Betlejem nadawał, he he he.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 22:53
~PiS - Pasożyty i Sępy
"Ferdek" to chyba pojedzie do ZOO, ale w Moskwie!
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 20:49
~***** *** i kk
@ferdek z Poniatowskiego, a o tobie zapomnieli? ZOO to dobre miejsce dla takich baranów jak ty
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 19:49
~Ferdek z Poniatowskiego
Platfusy wywieźli do ZOO do Helmutów
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 15:34
~Aamon
A te mrówki ten ,,naukowiec" stosujący niekonwencjonalne i nie znane w świecie metody to przeniósł?
+0-0
Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 05:32
~wał za wałem
@Aamon, ten "naukowiec" wziął niekonwencjonalną kwotę w kieszeń, bo się "napracował" przy mrówkach bardzo
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 19:55
~Płaski koń
Kopulujący zając przeniósł, bo pomalutku śliniąc główkę kopulował każdą mrówkę.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 16:56
~Nasz Wolski Kabaret
Bardzo dobre pytanie !
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 15:26
~Kiedyś Was Rozliczymy!
Wlasnie - gdzie sa bobry? Kolejny przyklad na to jak PiSowscy aparatczycy (zgodnie z nauka kosciola?) "czynia ziemie sobie poddana" i niszcza przyrode i srodowisko naturalne!!!
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 21:21
~Republika Bananowa
Za sto lat PiSowska zaraza będzie istnieć tylko w podręcznikach do historii...
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 20:35
~Ferdek z Poniatowskiego
za 100 lat nie będzie was marzycielu, he he he.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 14:39
~aj waj pączusiu z PO
Zaraz tam rzesszowiak Przytuła kibel postawi publiczny i będzie park smrodliwej wody. Już kręci INBE konkretną w tej sprawie!!!
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 13:08
~Ekologia
Czy chronione mrówki przeżyły pseudoekologiczna rewitalizację,bo wiadomo że bobrów nie ma.Czy ktoś odpowie karnie za to bandyctwo ekologiczne
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 10:45
~Gdzie
są bobry, ja się pytam?
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 12:59
~lds
I mrówki.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 11:46
~Lo
Idź tam spać
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 10:17
~Wilk
Prezydent by się nauczył, że wydawnictwo kasy na takie mizerne coś to nie jest inwestycja! No ale jak opozycji nie na to co się dziwić...
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 15:30
~Mirafiori
Dokładnie @tak, i pewnie by nadal żyli w oczekiwaniu na otwarcie kolejnego placu zabaw przez płezydęta w przerwie pomiędzy wieżą widokową, teżniami solankowymi, aquaparkiem i innymi bzdurami jakie opowiada XD Swoją drogą ładnie się dokładamy do tej farmy kont w UM to i komentarze "kreatywne", na miarę pisu oczywiście XD
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 14:20
~kinia
~Tak - nie jestem pewien czy twoi dziadkowie chcieliby te buble oglądać.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 11:49
~Tak
Jest to II po Błoniach SUPER Żałuję tylko że moi Dziadkowie tego nie doczekali.
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 09:51
~Kęs
Czy takie zarządzanie miastem różni się czymś od modelu zarządzania budżetem patologicznej rodzinki która ile by pieniędzy nie dostała to przehula na używki i jeszcze pożyczkę w parabanku weźmie żeby sąsiedzi pobalowali?
+0-0
Środa, 3 sierpnia 2022 r. godz. 15:59
~Hutnicza
... a długi miasta wciaż rosna. Mały lokalny "cezar" Lucjusz Utracjusz szaleje~!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.