Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 17 sierpnia 2022 r. Imieniny: Anity, Jacka
 Wiadomości lokalne
» Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc
» Ostatnie pożegnanie Marii Mireckiej-Loryś
» Zboczeniec na błoniach! Został zatrzymany przez policję
» Inspirowane Baśnią o wężowym sercu
» Święto Wojska Polskiego pełne obietnic i niepokoju
» Powiat poręczy kredyt PKS-owi. Starosta: robimy to co roku
» Sztuczny tyfus nie ratował rozwadowskich Żydów - twierdzi historyk
» Uchwała krajobrazowa potrzebna w Stalowej Woli? Procedura skomplikowana i kosztowna
» Nowy rok szkolny z Biurem Plus!
» Trwają pracę przy renowacji nagrobków na rozwadowskim cmentarzu
» Powstała publikacja o Żydach w Stalowej Woli i Rozwadowie
» Sądny przetarg w sprawie przebudowy Mickiewicza i Żwirki i Wigury
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Dobre Granie Przy Fontannie
» Kino letnie - sierpień 2022
» Letnie Kino Dzieci
» Matka Stanisława Ignacego Witkiewicza - spektakl Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. J. Żmudy
» Rzeczyca Długa: gminne dożynki
» Letnia czytelnia Miejskiego Domu Kultury
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Ciche życie? Martwa natura w malarstwie polskim XX i XXI wieku
» RDK Sokół 2022/2023 - nabór
» MDK 2022/2023 - nabór
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nadwiślański Fashion Week: Modne Podkarpacie
»Nadwiślański Fashion Week: Modne Podkarpacie
»Krzysztof Faraś ścigał się w Limanowej
»III Lasowiacki Festiwal Pierogów i Rzemiosła
»Nie pompujesz - nie jedziesz
»Otwarcie Parku Zimnej Wody
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 10:52     /Jarosław Jarecki/
Ścigali się samochodami. Doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty

Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Fot. Jacek Rodecki
W niedzielę, 26 czerwca 2022 r. około godz. 9:25 na przejściu dla pieszych w centrum Stalowej Woli doszło do tragicznego wypadku, w którym na miejscu zginął rowerzysta.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych ulicy Komisji Edukacji Narodowej w ciągu Drogi Wojewódzkiej nr 871 pomiędzy wiaduktem a skrzyżowaniem z Alejami Jana Pawła II. Na miejsce wezwano dwa wozy ratownictwa technicznego straży pożarnej, trzy patrole policji oraz karetkę pogotowia. Po dojeździe zastano rozczłonkowane ciało rowerzysty. Stwierdzono zgon. Policjanci ze stalowowolskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Dwupasmowa droga w kierunku Alei Jana Pawła II została zablokowana. Pojazdy kierowano na objazdy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ulicą Komisji Edukacji Narodowej ścigało się ze znaczną prędkością dwa samochody. Przez przejście dla pieszych przejeżdżał elektrycznym rowerem marki Ecobike Even 92-letni mężczyzna. Jeden z pojazdów zaczął hamować jednak było już za późno. Była to sportowa wersja Audi A4 na stalowowolskich tablicach rejestracyjnych, którym podróżowało 5 młodych mężczyzn. Z relacji świadków wynika, że drugi zatrzymał się przed światłami. Wyszedł z pojazdu, machnął ręką i odjechał nie udzieliwszy pierwszej pomocy. Rowerzysta zginął na miejscu.

Policjanci ustalają naocznych świadków. Wezwany został dyżurujący prokurator, grupa policyjnych techników oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Pomocny będzie monitoring z kamery na przystanku autobusowego, które zarejestrowały całe zdarzenie.

29-letni kierowca Audi został zatrzymany. Jak podaje RMF FM był trzeźwy, jednak decyzją prokuratora została pobrana jego krew do badań na zawartość środków odurzających.
Zdjęcia
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.
Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.Na ulicy KEN śmiertelnie potrącono rowerzystę.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 29 czerwca 2022 r. godz. 12:31
~bolek
Dwa przejścia dla pieszych po dwóch stronach wiaduktu powinny być zlikwidowane.Parę metrów za przejściami funkcjonują przejścia z sygnalizacją świetlną.Ale w tym mieście takich miejsc wiele.Osoby odpowiedzialne powinny logicznie pomyśleć ,to nie boli.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 17:59
~Wasze Lustro
Wg. "Stalowki" Kierowca miał mieć na liczniku około 145 km/h." Wariat, czy tez swiadomy zabojca???
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 11:36
~żar z nieba
Wczoraj i dziś jak jechałem do pracy na tym samym przejściu od rana przejeżdżają rowerzyści, z zakupami, z dziećmi w fotelikach jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło... ile byście się nie opisali pod tym artykułem to i tak nic nie zastąpi edukacji, edukacji i ... edukacji!!! (tylko kto ma się tym zająć?)
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 11:28
~Gerbik
Ty kierowco z miasta rowerow - nie bedziesz tu ublizal Stalowowolankom i Stalowowolaninom. Tak sie sklada, ze ogolnie kierowcy coraz lepiej jezdza i coraz czesciej juz z dala przepuszczaja pieszych. Jest ogromna pozytywna zmiana w porownaniu do lat poprzednich. Co do wypadku - skladam najszczersze kondolencje rodzinie tragicznie zmarlego. Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, ze ten pan, rocznik pewnie 1930, jako dziecko, przezyl szczesliwie napad Niemcow i Sowietow na Polske w czasie 2 WS. Zginal zas haniebnie potracony przez polskiego mlodego kierowce jadacego Audi.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 13:20
~Kierowca samochodu z miasta rowerów
Ja też jestem ze stalowej i możesz sobie myśleć że coraz lepiej jeżdżą ale nadal w innych miastach trąbią na naszych kierowców.rizumiem Twój wpis. Przecież 90% ludzi ze stalowej jest szowinistami.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 10:18
~Ajki
Nawet jak jedziesz 5km/h nie masz szans wyhamowac przed wjezdzajacym nagle na pasy rowerzysta. Wina lezy tylko i wylacznie na osobach, ktorzy wprowadzili nowe zasady ruchu i rowerzystow, ktorzy nie uzywaja mozgu.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 10:02
~obatel"x"
Po co tyle mądrości wylewacie na tym forum gdy nie wam będzie to osądzać! Jeden przed drugim stara się być mądrzejszym i udowadnia swoje racje. Ulica nie jest miejscem do jakichkolwiek prób szybkościowych aut. Od niedawna obowiązuje znowelizowane prawo(nota bene pan poseł Weber referował zmiany w telewizji!) o ruchu drogowym gdzie szczególna ostrożność jest nakładana na użytkowników przejść dla pieszych, pieszy jest wręcz uprzywilejowany. Więc rozpędzanie auta na ulicach gdzie jest kilka przejść jest rzeczą karygodną. Tragiczny finał rozegrał się na przejściu dla pieszych a nie poza nim. Zostawmy ta sprawę panu prokuratorowi i sądowi. Nic po naszych wywodach. Sąd będzie ważył winę i wyda mniemam sprawiedliwy wyrok.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 23:02
~Stalowiak
Mlodziak.powinien dostac dozywocie a audi jeszcze tego samego dnia powino byc zgniecione na wtór stalu.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 21:16
PKPTranzyt
Moim zdaniem kierowca nie odpowie za wypadek, co najwyżej kara grzywny. Z górki do przejścia jest jakieś 200-300m. Zależy też, którym pasem się poruszał. Wydaje mi się, ze na tym na którym się zatrzymał. Z tego pasa mógł mieć mniejsza widoczność z uwagi na niby *ściganie się *. Z uwagi na pochylenie jezdni i możliwy czas reakcji oraz ze są nieopodal światła kierowcy na 100% nie przekroczyli 140km/h. Nawet takie szybkie auta do 200 potrzebują 8sekund co daje cały przejazd przez most. Raczej nierealne w takim miejscu. W chwili uderzenia wytrącił prędkość do 40-50km/h nie więcej ponieważ zatrzymał się tuż za przejściem. Ale nawet takie małe prędkości robią duże szkody. Z uwagi, że rower elektryczny poruszal się na pewno 5+km/h rownoznaczne z wbiegnięciem na przejście. . Kierowca mógł się tego nie spodziewać. Nieznajomość przepisów ruchu drogowego winą obarcza rowerzystę. Za nie udzielenie pomocy i ucieczka z miejsca wypadku drugiemu należy się zawiasy do 3lat. Trauma dla kierowcy i pasażerów, tragedia dla rodziny staruszka. I to jest głupie gadanie, że zejście z roweru nic nie zmienia. Przejazd rowerem w tym miejscu jest zabroniony i naraża swoje niebezpieczeństwo. Wystarczy sobie pooglądać filmy z udziałem takich wypadków. 80% tego wypadku ponosi rowerzysta pomimo nadużytej prędkości auta. Nie róbmy z siebie również świętoszków i cieci za kierownicą co się dostosowuja do znaków. Każdy z was dobrze wie że tym mostem rzadko kto jedzie 50h. Zwolnij i przejedź się tyle :) Znaki powinny być respektowalne. Ale kierowca sam dobrze wie jaka prędkośc może jechać i jak szybko uda mu się zatrzymać dlatego jeździmy ponad te limity. Pozdrawiam.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 14:59
~Wiesiek
Należy dodać, że prędkości NIKT nie zmierzył. Świadkowie radaru w oczach nie mają! A opinie biegłych w takich wypadkach łatwo podważyć. Zwłaszcza, że zatrzymał się tuż za przejściem. Wyjdzie, że jechał 70km maks. Ale co w takim przypadku prawo, to już nie wiem. Sąd ocenił, a nie wy.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 10:16
~Kierowca samochodu z miasta rowerów
W końcu ktoś miał ochotę napisać kilka słów więcej i to wytłumaczyć. Dokładnie takie samo mam o tym zdarzeniu zdanie. Przecież to Stalowa Wola czyli kierowcy o których w całej Polsce jest złe zdanie a z kolei tacy zawsze będą mówić że kierowca, nadmierna prędkość i takie tam... Miasto rowerów i tu ludzie nigdy nie będą dobrymi kierowcami więc nie będą wiedzieć jak się prowadzi dobrze auto i zawsze wina kierowcy bo szybko. Skąd ktoś z krainy rowerów będzie będzie wiedział jak jeździć samochodem. Do Stalowian, ja mam licencję kierowcy rajdowego więc wiem o czym piszę.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 00:49
~Nocna_zmiana
"Ale kierowca sam dobrze wie jaka prędkośc może jechać i jak szybko uda mu się zatrzymać dlatego jeździmy ponad te limity. Pozdrawiam." > Usprawiedliwianie bandytyzmu za kierownica? Nie pozdrawiam!@#$
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 21:54
~Lol
Ty czytasz to co piszesz, pieszy porusza się z prędkością 5-7 km/h, poza tym światła np. Pawilonów handlowych KEN do miejsca zdarzenia, piszesz o 140km/h, od świateł takim autem można wiecej i ty o tym wiesz, to samo nieznajomość przepisów - wina rowerzysty?, a według mnie pięknie kota ogonem odwracasz, co jest większym wykroczeniem, przejazd po przejściu dla pieszych, czy jazda z ogromną prędkością, co mówi taryfikator, sprawca którego wykroczenia dostanie więcej +punkty. Ale cóż lobby się odezwało.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 19:40
~Xddd
bylo kwestią czasu kiedy na tym przejsciu ktos zginie. a juz jak rowerzysta jadący wzdluz drogi nagle wjezdza na przejscie (a tam przejezdają bez zsiadania nagminnie!) to wypadek pewny. tego przejscia albo byc w ogóle nie powinno, albo powinno byc jak w niemczech albo UK - bez pierwszenstwa dla pieszych. tam pieszy nie musi dlugo czekac na przejscie, bo sa dla samochodow swiatla.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 17:36
~Stop drogowym wariatom!!!
Temu nieszczesnikowi powyrywalo rece i nogi. Jego zabojca nie jechal tu "50 km/h"... musial jechac duzo szybciej!
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 19:15
~Arnold
A może ten (prymityw) "nnmkch" to jeden z tych młodych mężczyzn, którzy jechali razem z tym bandyta za kółkiem???
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 18:33
~Xyz
~nnmkch - o widzę że sprawca ma silnne lobby które go broni.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 18:10
~nnmkch
łeb zakuty ci wyrwało pustogłowy palancie, kuri..onie . Ty wiesz ile jechał kierowca audi jasnowidzu. A ile jechał kierujący rowerem ? ciemnogrodzie zakuty ....
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 17:29
~Obiektywny
Takie wyścigi są często urządzane w stronę zajezdni pod Hutę .Policja stoji w lasku i udają że nic nie widzą
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 16:09
~J 23
Generalnie przejazd dla rowerzystów od przejścia dla pieszych różni się tylko oznakowaniem. Nie odnosząc się do tego konkretnego wypadku powiem tak: z punktu widzenia kierowcy rowerzysta wjeżdżający szybko i bez sygnalizacji zamiaru na przejazd rowerowy jest tak samo trudny do zauważenia jakby wjeżdżał na przejście. Większość rowerzystów nie zdaje sobie sprawy jak mocno narażają się na niezauważenie wjeżdżając gdzieś zza krzaków bez świateł i zza pleców kierowcy na takie przejazdy. Jak dla mnie to rowerzyści mogliby jeździć chodnikami pod warunkiem że ustępują pieszym i ich nie straszą, mogliby przejeżdżać przez przejścia dla pieszych - pod warunkiem, że zrobią to ostrożnie upewniając się, że nie spowodują zagrożenia i upewnią się, że samochody ich przepuszczają, jednocześnie odebrałbym rowerzystom pierwszeństwo na przejazdach bo nie potrafią i nigdy nie nauczą się z tego pierwszeństwa bezpiecznie korzystać.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 15:57
~www
Wyścigi w środku dnia przez środek miasta a beton w komentarzach że to wina pieszych i rowerzystów. Niezłe trzeba mieć braki mentalne. Tory wyścigowe nie bez powodu są ogrodzone i nie mają przejść dla pieszych.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 18:04
~Wasz Deficyt
Wszystkich uczestnikow takich "wyscigow" nalezy traktowac jako potencjalnych zabojcow !
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:08
~antyburakteam
Marka zobowiązuje!
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 13:01
~mieszkaniec
w przejściach wyjątkowo niebezpiecznych powinno stawiać sie bariery zachodzące na siebie które wymuszają ruch pieszego najpierw w prawo a potem w lewo a potem na pasy .Tak jest w wielu miastach polskich o dużym natężeniu ruchu. Przejazd rowerowy w takim ukladzie byłby niedostępnu lub bardzo utrudniony.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 13:58
~ww
Popieram
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 12:17
~nnnnn
jak w większości mamy tu współwinę. ścigający się kierowcy to oczywista ich wina, ale wtargnięcie na przejście/przejazd bez upewnienia się czy jest bezpiecznie to wina seniora. dlatego przepis o pierwszeństwie rowerzystów i pieszych jest ze szkodą dla nich, bo oni uważają, że nie muszą być ostrożni. jest szansa, że jakby senior zatrzymał się, rozejrzał i prowadził rower, to albo by zauważył idiotów, albo idioci jego. a, że pozwolono włazić/wjeżdżać na przejścia bez zatrzymywania się i rozglądania, to efekty są widoczne i to dość wyraźnie
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 23:29
~abc
Możesz się rozglądać i nieoszacowac prędkości jak po miejskiej ulicy ktoś zapieprza 120. Zwłaszcza sobą starsza czy dziecko. Masz samochody daleko wychodzisz i cię potrąci bo jedzie 2 razy za szybko. To nie jest wtargnięcie. Zresztą sprawdź sobie co to jest wtargnięcie.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:31
~Abc
J-23 jak się jedzie po miescie 200-250 km/h to się ma pierwszeństwo.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 12:36
~J 23
Nie pozwolono bez rozglądania się. Żaden uczestnik ruchu nie ma bezwzględnego pierwszeństwa. Niestety media, politycy i policja najczęściej obarczają winą kierowców stąd błędne myślenie, że nie trzeba się rozglądać. Uważam, że przepisy i tak poszły w bardzo złą stronę co widać po zwiększonej liczbie wypadków. Nie można zrzucać wszystkiego na kierowców.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 12:01
~Ferdek z Poniatowskiego
Młode Platfusy w starych helmutach siem rozbijają na polskich drogach. Trzeba powstrzymać tych "róbta co chceta", głupich i niedouczonych z naszych miast.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 19:17
~PiSia Tuczna
O, widze ze ten PiSowski fanatyk i ciemniak ("Ferdek") znowu pojawia sie na forum!
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 13:41
~bez komentarza
@ferdek z P. dał głos głupi i niedouczony sieczkobrzęk
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 10:56
~driver
Apel do kierowców jeżdżących podobnie jak ten z Audi: naklejcie sobie białą literę Z na szybę. Jeździcie jak na prawdziwych Rosjan przystało.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 09:48
~kierowca
~Kiero> do 50 km/h znaczy włącznie z 50 km/h.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 17:54
~Kiero
Ale nie w rejonie przejść i skrzyzowan
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 09:25
~123
polecam nieoznakowanym stanąć na przejściu pomiędzy biedronką na białych domach a bankami, są pasy bez możliwości przejazdu rowerem, nagminnie łamany zakaz przez osoby starsze i gówniarzerie
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:00
~Kl
I niedorozwoji umysłowych w każdym wieku ..
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 09:04
~kokos
widywałem tego dziadka na błoniach nad sanemcałkiem dobrze sie miał
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 08:35
~furman z Tworkowa
pomijając wyścigi co jest karygodne ale dziadków też obowiązują przepisy ruchu drogowego, wjechal tam gdzie nie powinien, zdarzyło mi się parę razy, że w miejscach, w których najmniej się spodziewałem, wyrastało mi nagle przed autem zombi
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 09:58
~Abc
Tylko nie jedz 200 po miescie, daj się zauważyć.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 08:09
~Senior
92 letni człowiek na rowerze to rzadkość pozazdrościć takiego wieku i kondycji przykre że taka śmierć spotkała staruszka zginąć pod kołami pirata drogowego .Kondolencje dla Rodziny.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 07:59
~kefir55
silniki odrzutowe sobie zamontujcie do tych zasranych rowerków. apeluję o zwiększenie mandatu za jazdę rowerem przez przejście dla pieszych ze 100 zł do 1000 zł i łapanki robić bo to co się teraz odwala woła o pomstę do nieba.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:15
~4x0 + 0 = 0
silniki odrzutowe sobie zamontujcie do tych zasranych audików. apeluję o zwiększenie mandatu za jazdę audi do 10 000 zł i łapanki robić bo to co się teraz odwala woła o pomstę do nieba.
+0-1
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 10:53
~xxx
popieram.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 06:41
~Xyz
Jakie szanse miał dziadek, jeżeli auta urządzały sobie wyścigi. Dla tego audi 200km/h czy 250 km/h to żaden wyczyn, osiągi takiego auta to żadna wiedza tajemna wszystko jest w necie. Żeby osoba mająca 92lata była w stanie zauważyć auta zbliżające się do przejścia musiały by się poruszać z prędkościami 70-80km/h, najlepiej zgodnie z przepisami. Tu nie było takiej możliwości, prędkości ogromne, 100-120 km/h to w tym miejscu dziadkówozy osiągają, a nie auta tego typu.
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 00:55
~Nocna_zmiana
Nie mial ZADNYCH szans. I wiekszosc mlodszych ludzi nie bylaby w stanie ocenic, czy samochod zbliza sie z predkoscia, powiedzmy 75 km/h, czy tez 150...
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:34
~Xyz
A ty uważasz że hamował w momencie uderzenia, zaczol dużo wcześniej ale z racji ogromnej prędkości trochę zabrakło i zatrzymał się gdzie się zatrzymał..
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 12:31
~Qwerty
To wytłumacz mi proszę, jakim cudem samochód poruszający sie z tak "ogromną" wg. Ciebie prędkością zatrzymał sie praktycznie zaraz za przejściem? Fizyki nie oszukasz niestety, uważam, że to totalna bzdura z tym całym ściganiem, dziadek wtargnąl na pasy wprost pod koła i tyle
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 23:05
~Mobilny
Taki mamy efekt durnych przepisów, dających pieszym i rowerzystom pierwszeństwo na pasach. Komu łatwiej wytracić prędkość?.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 07:30
~Kiero
Oczywiście że kierowcy auta, pod warunkiem że stosuje się do przepisów. Przypominam. Prędkość w terenie zabudowanym wynosi DO 50km/h Nie 50 a do 50. Ponadto. Dojeżdżając do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych należy zwolnić ( ZWOLNIC ) i zachować szczególną ostrożność. A teraz mi powiedz, tak ciężko się zatrzymać przed przejściem dla pieszych z prędkości 40, 30 km/h ?
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 06:07
~Kryśka
Co ty człowieczku piszesz jakim rowerzystom .Całkowity brak świadomości . Najgorsze jest to , ze w obecnych czasach każdy bęcwał może napisać każdą głupotę która strzeli mu do głowy ....
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:54
~Ehhhhhhhh
Czy przy aktualnych przepisach policja może kontrolowac i zatrzymywac kierowcow w kazdym miejscu? To wescie sie do roboty i zróbcie porzadek z scigajacymi sie autami po Jana Pawla od staszica do górki itd. problem stanąć jak kiedys przy KFC? Kiedys staliscie a teraz co? Lepiej za brak maseczki normę robic. A chwila juz się nie da. Ale na jesien pandemia wroci juz we wloszech szaleje. Pozdro
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 12:39
~J 23
Arti - jak oni się ścigają jeszcze gaźnikowymi samochodami to chciałbym to zobaczyć jakie to auta.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 08:35
~Arti
Dobrze powiedziane. Wieczorami po alejach wyścigi na całego, strzelanie z gaźnika. Chodzę z psem co wieczór wzdłuż alei, nigdy nie widziałem żadnej kontroli prędkości. To samo na Chopina, w drodze na Vivo. Strach przez przejście iść. I nie widzę jakoś żeby wszyscy kierowcy przestrzegali nowych przepisów. Czasem stoi człowiek i nikt nie raczy się zatrzymać. No ale jak ma się zatrzymać skoro pędzi sto na godzinę i na nic nie zwraca uwagi.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:50
~Mieszkaniec
A dzisiaj na ul. Okulickiego jechali na sygnale pod prąd na odcinku jednokierunkowym (przebudowa ulicy ) tak można przepisy nie obowiązują ??????
+0-1
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 07:53
~kefir55
Art. 53 ust. 2 kodeksu drogowego się kłania
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 01:10
~Wutwut
Przecież sam napisałeś że jechali na sygnale xD
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:49
~!!!
Tam nie powinno być przejścia to raz a dwa dlaczego 92-latek jechał po przejściu a nie prowadził roweru! Ja myślę, że jedni jechali za szybko a starszy pan wjechał też za szybko i niespodziewanie.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 05:55
~jan
....ale jest, i należy się stosować do znaków drogowych i przepisów ..... a jak nie będzie przejścia to będzie można pruć ile gary dadzą ? ....
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:09
~Wladek
W prawo, w lewo, jeszcze raz w prawo.
+1-2
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 12:43
~Wladek
Mówię o zasadzie ruchu tylko lewy błaźnie
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 23:12
~Tylko w lewo
Jesteś idiotą
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:50
~Last
Po 22 codziennie są wyścigi Staszica i Aleje, spa się nie da
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:37
~Andrzej
Troche sie to kupy nie trzyma, niby wyścig a auto zatrzymalo sie zaraz za pasami, uszkodzenia auta i roweru tez nie wskazują na jakies straszliwe prędkości. Ale najbardziej zastanawiający jest fakt ze tylko jedyni mowicie o jakimkolwiek wyscigu ? Coś czuje ze chodzi o podbicie wyświetlen.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 23:52
~Mario
Zgadzam się masz rację!
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:25
~Chudy
Do tego dolicz uszkodzenia samochodu, po których wyraźnie widać że dziadek wpierdzielił się tuż przed auto. Załóżmy hipotetycznie że leciał nawet 120 z wiaduktu. To i tak przy tej prędkości I TAK widać samochód na wiadukcie na sporo czasu przed dotarciem do tego przejścia. No ale wiadomo przed PRZEJŚCIAMI BEZ PRZEJAZDU zsiada się z roweru, tyle że to Stalowa Wola, miasto rowerów, gdzie cykliści mają tyle szarych komórek ile pedałów w rowerze. Sam niedawno przesiadłem się na rower, bo pogoda dobra i ceny benzyny wszystkim znane, i widze rano jak ludzie jeżdżą. Absolutnie zero zastanowienia, zero wyobraźni tylko wszystko zasadą "mum pirfszyństwo". I nie ważne że go nie ma, ważne ze szczerze wierzy że je ma. Niestyety na tym przykładzie widać że jednak wiara nie chroni przed skutkami własnej głupoty.
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:13
~Oba
No Andrzej bystrzak z ciebie.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:33
~moly
dla nieżyjącego RIP
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:30
~desz
a w sobote rano glupki z milicji stali w lesie na wylotowce z huty na wysokosci cmentarza - lapali zajace i pracownikow ze strefy ktorzy przekroczyli 80 km/h... dopoki takie glupki nabijajace statystyki beda ostawiac takie numery i lapac zza krzaka w lasach na obrzezach miasta zamiast zajac sie faktycznie praca i strzec bezpieczenstwa w ruchu kolowym, to w miescie bedzie coraz wiecej zabojstw pieszych i rowerzystow...
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 12:42
~J 23
uważaj z tym słowem "zabójstwa" - uważam, że ktoś totalnie popsuł przepisy ruchu a fizyki i możliwości kierowców są ograniczone. Nie zauważą i nie przewidzą każdej głupoty kierowców i rowerzystów.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:23
~miecio
szybciej k...a szybciej ! tak na powaznie to zabojca jutro rano powinien stanac przed sadem szybka rozprawa i popoludniu juz byc odstawiony na Zaleze - min dycha za zabojstwo z premedytacja ale to byloby w normalnym kraju bo w kwakczystanie to bedzie serial jak z ta baba wesolowska...
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:20
~Kokos
Mlody bogaty myślę że za 92 letniego obywatela włos mu z głowy nie spadnie zapnijcie
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:07
~Magda
Wszystko super i fajnie... Większość pisze że łatwiej pieszemu i rowerzyście się zatrzymać, no dobra ok. Tylko wytłumaczcie mi czemu rzucacie ku.mi z za kierownicy kiedy faktycznie pieszy/rowerzysta zatrzymają się przed pasami bo nie ufają że auta się zatrzymają?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:05
~Przepisy:/
Od dziecka kazdego uzoczo ze przed pasami trzeba sie zatrzymac i sie rozejrzec, e PIS...dy twierdza inaczej wiec na grobie napisza "tu lezy ten co mial pierszenstwo" (kierowca) takie moje zdanie droga dla aut, chodnik dla pieszy!!
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 00:55
~Zabojcze 'wyscigi"!
Mogl zle ocenic predkosc i nie przypuszczac, ze te samochody maja na liczniku, np. 120 km/godzine!
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:00
~Natalia
Czy wazne jest jakiej marki byl rower potraconego dziadka?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:49
~Nsnsbbh
Najsztubowi babka starsza z mega szybkoscia pojawiła się na przejściu i nie siedzi. A nie mial ani przegladu ani oc ani prawa jazdy..... Polska sprawiedliwosc.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:51
~MIESZKANIEC
Ta Policja stalowowolska to się nadaje do przyjazdu 2 kabarynami nad San w godzinach popołudniowych na światłach i urządzania sobie spacerków.Do roboty łapac przestępców lenie.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:25
~Kokos
Teraz pytanie czy rowerzysta prowadził rower po przejściu czy jechał rowerem po przejściu nadmieniam NA TYM PRZEJSCIU NIE MA PASA ROWEROWEGO DLA PIESZYCH JEST TYLKO PAS DLA PIESZYCH IDACYCH PIESZO No audi też jechało zdrowo że tak powiem albokiepsko chamowal ciekawe co na to MONITORING ULICZNY I KTO ZAWINIL
+0-2
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:24
~Woźny
Ciągle widzę samochód policjny stojący pod Ekonomikiem w Rozwadowie ,odpoczywają,?
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:23
~Jan
No to pokozaczył debil. Tak to jest jak noga rządzi a nie mózg. A może mózgu tam na próżno szukać.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:10
~Rower+auto
Zginął CZŁowiek.kolejna tragedia na drodze.Kierowcy i rowerzyści opamiętajcie się.Miejcie dla siebie szacunek.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:10
~hfggfd
sPRAWCA SĄDZONY JAKO USIŁOWANIE ZABÓJSTWA POZOSTALI W SAMOCHODZIE I W DRUGIM WSPÓŁUDZIAŁ.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 19:38
~Chicago, itd.
W takim kraju jak USA za podobne przestepstwo otrzymaliby przynajmniej 20 lat wiezienia. Tak, tak!
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:11
~Kierowca
W takim kraju jak USA nia takich takich przejsc przez 2pasmowki tylko sa bezkolizyjne przejazdy, ale bezmozki takie jak ty tego nieogarniaja!
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:38
przybysz
To fakt ale w takim kraju jak USA nie jest mozliwe zeby rowerem jezdzil przez 2 pasmowe jezdnie. Rowerem to mozesz jezdzic w parku lub na skwerach a w polsce jeszcze troche rower bedzie mial pierszenstwo na autostradzie
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:44
~Barbara
A sprawa będzie się ciągnąć parę lat jak Jamnica z lipca2021 i Warchoły z sierpnia 2021.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 21:28
~Izunia
I sprawa biznesmena z Rudnika co zabił ojca małemu dziecku. Kasa robi krzywdę poszkodowanym.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:28
~ECO
TAK się kończy jazda przez pasy , a druga strona szybka jazda przez miasto 50 km na godzinę to by widział co się dzieje na pasach
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:27
~Adam
A gdzie jest Policja. Piraci zabójcy jeżdżą po okolicy. Stać z lizakiem nie wystarczy bo zwolnią i dalej jadą szybko. Więcej patroli nie oznakowanymi pojazdami w Stalowej i okolicy nam potrzeba.
+2-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 19:52
~Mieszkaniec
Gdzie jest policja? Bez jaj. Może jedzą kebaba, może śpią na błoniach, może w lesie? Przecież na pewno nie służą mieszkańcom. Dzielnicowi nawet nie wiedzą, który to ich rewir.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:21
~Aspirant
Gdyby przepisowo jechał do tragedii by nie doszło co tutaj gdybac.I co dostanie nieumyslne spowodowanie smierci?29 lat to chyba wie ze wyścigi to nie po mieście.Szkoda czlowieka a tego z audi zabrac prawko pajacowi do konca zycia.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:42
~Toms
Jakby dziadek prowadził rower, a nie jechał to też by nie było tragedii. Przypominam - w tym miejscu jest TYLKO przejście dla piesxych. Nie ma tsm przejazdu dla rowerów
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:33
~Mieszkaniec
A gdyby rowerzysta jechał prawidłowo? To do tragedii doszłoby czy nie?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:29
~macanos
Jeśli prokurator będzie miał jaja i potwierdzą się okoliczności dot. tego "wyścigu"; powinien dostać zarzut z art 148- zabójstwa w zamiarze ewentualnym, gdyż naruszając w tak rażący sposób zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, możliwość wystąpienia takiego zdarzenia przewidywał albo mógł przewidzieć.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:21
~Kierowca
Policja częściej powinna kontrolować tereny wiaduktu, szczególnie w godzinach wieczornych. Codziennie jest tu wyścig tylko nie wiem.za czym. W szczególności czarny Mercedes, ze sportowym strzelającym wydechem!! Gość urządza sobie pościg, budząc wszystkich dookoła.
+2-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:15
~Dziadek12
przecież s4 słychać z km ze jedzie ,pozatym widac ze rowerzysta mu wyjechal na pasy ,tragedia dla 2uch rodzin
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:13
~kazeek87
Brak świateł i masz babo placek… bezsensowne umiejscowienie pasów, 50m dalej są światła
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:12
~MieszkaniecSTW
Potępiam kierowcę - mordercę. Chcę zaznaczyć, że odkąd zmieniły się przepisy ROWERZYŚCI traktują się jak święte krowy, wjeżdzając na pasy, rowerami, przez które to pasy powinny przeprowadzić rower, tak jest przy Hali Targowej na Okulickiego, koło Rosmana też na Okulickiego i właśnie w tym miejscu gdzie doszło do morderstwa. Takie same sytuacje są na pasach przy Jana Pawła II koło biedronki podziemnej. Nagle skręca i na przejście bez zatrzymywania się. Nie ma szans na zahamowanie. Pytam GDZIE POLICJA? dlaczego nie kontroluje przejścia dla pieszych. O to obwiniam jako mieszkaniec POLICJĘ, panie komendancie rusz się zza biurka w miasto.
+2-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:56
~AJS
Tak to prawda. Rowerzyści zacznijcie stosować przepisy, bo zbyt wielu z was traci nie tylko zdrowie ale i życie.
+2-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:45
~Mnb
Wyścigi i jak w tej piosence, tylko nie jedz 200 po miescie, a ile takie audi miało w momencie naciśnięcia hamulca przez kierowcę, czy ktoś wogule sprawdza prędkość aut w podobnych sytuacjach. Ciekawi mnie kto widział że ten Pan jechał po przejściu dla pieszych, bo świadkowie - koledzy sprawcy to tak naprawdę żadni świadkowie. I co z tym pierwszeństwem, bo widzę ogrom specjalistów, którzy nie mają pojęcia o przepisach ruchu drogowego, a niestety głośno krzyczą.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:36
~Samson
Trzeba przyznać rację rowerzysta nie powinien jechać przez przejście za które przepłacił życiem z drugiej strony jeśli by przechodził czy pozwoliło by mu uniknąć śmierci jak wiadomo jest znak przejścia dla pieszego trzeba być przygotowanym na tego rodzaju sytuację jednak nie wszyscy wiedzą co to jest zasada wzajemnego zaufania która się tyczy i pieszego i kierowcy jeśli prędkość by była przepisowa no i patrząc na znaki do takiej sytuacji by nie doszło ale co tam trzeba było się popisać przy kumplach jakim to się frajerem jest teraz będzie ubolewanie że jest się niewinnym no i to przejście po co tam jest no i winny Weber i co jeszcze pewnie rodzice że mu furę dali durni na drogach nie brakuje niestety .
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:34
~kazeek87
Brak świateł i masz babo placek… bezsensowne umiejscowienie pasów, 50m dalej są światła
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:33
~MottodlaElyty
5 zer: cztery na masce i jedno za kierownicą
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:13
~myślący rodzic
Dzisiaj po 13 stej na przejściu przy Kaprysie na czerwonym świetle cała "rodzina" jechała na pełnej prędkości rowerami z dzieciakami. Przejechał pan, potem pani, z nimi czwórka dzieciaków. Czego nauczą dzieci? Że 500 plus jest wszystkim. Można mieć prawo w du..pie. Gdzie jest policja? Pod kebabem? Czy na błoniach?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:11
~myślący rodzic
Dzisiaj po 13 stej na przejściu przy Kaprysie na czerwonym świetle cała "rodzina" jechała na pełnej prędkości rowerami z dzieciakami. Przejechał pan, potem pani, z nimi czwórka dzieciaków. Czego nauczą dzieci? Że 500 plus jest wszystkim. Można mieć prawo w du..pie. Gdzie jest policja? Pod kebabem? Czy na błoniach?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:57
~Mieszkańcy
Przy okazji do Policji błagam zainteresujcie się tymi warczącymi samochodami i wyścigami na Staszica Leśnej Mickiewicza ,wieczorem od godz 21-szej do godz 2-3 jeden hurgot a prędkość nie do opisania nie da się spać bo ciarki po plecach chodzą . Tylko patrzeć jak ktoś tu zginie .Po placu pod Lidlem ryczą ile się da. Szanowna Polico błagamy o interwencję.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:56
~stalowianka
Skąd pomysł, że audi ścigało się z innym samochodem? Ono stoi tuż za przejściem, a nawet częściowo na nim!. Gdyby kierowca jechał z nadmierną prędkością, to nie zatrzymał by się w tym miejscu, ale kilkadziesiąt metrów za nim!
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:51
~Alicja W
Jechalam pomalutku moim rowerem elektrycznym sciezka roweroea ,zajechala .i droge dziewczyna na hilajnodze z cala szybkoscia upadlam na hulajnoge leze juz tydzieñ opuchnieta posiniaczona,bol niesamowity poprostu trzeba uwazac Dziewczyna twierdzi ze mnie nie widziala ale wie ze jest winna.Alicja
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:47
~kierowca
Wydawało by się że 29 letni męszczyzna to dorosły człowiek ,ma poukładane w głowie a tu sieczka w głowie ,po mieście urządzać sobie wyścigi ,ten człowiek nie powinien już więcej siąść za kierownicę i to nawet skuterka
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:22
~QQQQ
Jeśli to S4, to nie sportowa wersja, co najwyżej usportowiona :D
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:17
~duralex
Jeśli potwierdzą się okoliczności dot. tego "wyścigu" po mieście, widzę tu ładny zarzut zabójstwa z zamiarze ewentualnym. Zmartwić też muszę wszystkich mistrzów kierownicy, bo w tym wypadku, okoliczność przejeżdżania zamiast przeprowadzania roweru przez przejście, nic nie zmienia. Gdyby przejście pokonywał pieszy, skończyłby tak samo.
+2-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 17:00
~J 23
Do ~duralex Okoliczność przejeżdżania samochodem przez chodnik też nie będzie miała znaczenia jeżeli pieszy na tym chodniku wtargnie pod samochód co będzie przyczyną wypadku?
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 16:56
~J 23
Do Durelex Czyli odwracając sytuację, gdyby np kierowca samochodem jechał chodnikiem i pieszy wtargnąłby mu pod koła to rozumiem, że wina będzie tylko kierowcy, gdyż fakt iż kierowca jechał chodnikiem nie będzie miał znaczenia, bo nie było związku przyczynowo-skutkowego - przyczyną wypadku zaś byłoby jedynie wtargnięcie pieszego?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 23:29
~Xyz
Oczywiście że zmienia, bo wejście na przejście na pieszych jest dozwolone, a wjechanie rowerem już nie. Czyli obie strony ponoszą winę. Kierowca za nadmierną prędkość, a rowerzysta za wjazd rowerem na pasy. Jakby wszedł pieszy to wtedy 100% wina kierowcy, bo pieszy zrobiłby wszystko zgodnie z przepisami
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 19:46
~Mieszkaniec
Na pewno nic nie zmienia? No idiota. Debil.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:27
~duralex
@dziękuję za uznanie. Pana komentarz przywraca w jakiejś mierze wiarę umiejętność myślenia przynajmniej części użytkowników tego portalu; kiedy, że okoliczność przejeżdżania a nie przechodzenia, niemająca związku przyczynowego z wypadkiem, jest stawiana przez niektórych jako główny powód zdarzenia, to aż nie wierzę, że można mieć tak duże braki w logicznym mysleniu i jednocześnie posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:37
~Abc
Jedyna mądra wypowiedź na tym forum.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:10
~xnxxx
Pół życia je.. na truskawkach w Norwegii przyjechał do PL i zabił dziadka przy ziomkach xd takich bananowców jest więcej wystarczy pod VIVO zobaczyć ile tego od tatusiów przyjeżdża
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 18:24
~Gal Anonim
Fajny pseudonim widać że wartościowy członek stalowej. A tak na marginesie, dupka boli że ktoś ma a Ty od 10 lat dalej golfem z 97mego?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:06
~Kix
Grunt ze Policja na obwodnicy łapie, a w mieście hulaj dusza piekła nie ma... Widac co jest wazne statystyki i kasa, nie prewencja i nasze bezpieczeństwo...
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:51
~Żal
Rowerzyści dostali "uprawnienia". Nie bójmy się powiedzieć - od Webera. Wzorował się na zachodzie, gdzie ścieżki rowerowe i infrastruktura wygląda inaczej. Rowerzyści, hulajnogi robią co chcą. Coś mnie zastanawia: w piątek po zakończeniu roku szkolnego na skrzyżowaniu Staszica-Mickiewicza przejeżdżał dzieciak rowerem. Dla pieszych było zielone - on wjechał z pełną prędkością. Trąbnęłam (tak, biję się w pierś). Pokazał że ma zielone światło. On nawet nie wiedział, że nie ma tam przejazdu dla rowerów. Rodzice - czy nie tłumaczycie swoim dzieciom chociażby podstaw ruchu drogowego? Jak już będziecie odbierać ich z kostnicy, to powiedzcie, że kiedyś uczyli "spojrzeć w lewo - potem w prawo - i znowu w lewo".
+3-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 20:13
~Kinia
No i widzisz Żal? Cvb z naszych wpisów zrozumiał tylko tyle "kierowca ma klasokson" a biedny rowerzysta tylko "dzwonek". Cvb rowerzyści nader często używają dzwonka w stosunku do pieszych szczególnie gdy jadą chodnikiem.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:48
~Cvb
Dobrze ze masz klakson, ciekawe co ma począć rowerzysta wobec którego łamane są przepisy, a jest to nader częste. Dzwonkiem?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:25
~Kinia
To się ciesz ze na zielonym. Bo tam często rowerzyści wjeżdżają mając czerwone. A co do nauki dzieci. W ubiegłym tygodni przy jednym z kościele wychodząc z Mszy byłam świadkiem takiej sytuacji:rowerzysta na pełnej prędkości wyjechał z drogi podporządkowanej wprost przed maskę auta, auto zdążyło zahamować ale kierowca zaczął trąbić, Pani idąca z wnuczka z tej samej Mszy tłumaczy dziecku: nie potrafi przepuścić rowerzysty tylko trąbi.(uzywala przy tym kilku epitetów których zabraniam używać moim moim dzieciom). No wiec skąd to dziecko ma wiedzieć że jak się dojezdza/dochodzi do jezdni to trzeba się rozejrzec? Dodam tylko ze auto jechało wolno, pewnie kierowca widział że ludzie wyszli z kościoła i ktoś może nagle wejść, kierowca roweru miał to gdzieś przejechal jezdnie na pełnej prędkości po czym kontynuował jazdę chodnikiem pomiędzy idącymi ludźmi niewzruszony sytuacja która sprowokował.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:31
~Vip
W rzyć pocałujta kierowce audi . A dziad sam sobie winny .Tumaneria nie sxukać wątków pobocznych, prędkości , wyścigów itp. Zdarzenie powinno być przestrogą dla innych przejeżdżających po pasach rowerami , chulajnogami i chu. wie czym jeszcze...
+0-1
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 06:10
~Wujek Dobra Rada
Kamyk ? niedoojda to ci spłodził i taki sam jesteś ograniczony padalcu .Od kiedy przejście dla pieszych spełnia funkcję przejazdu dla rowerzystów? w waszych małpich rozumach pewnie tak . Jak by kierowca miał prędkość zatrzymał by się 50 metrów za przejściem a rowerzysta leżał by 30 metrów dalej a w tym przypadku samochód stał na przejściu a ten leżał 5 metrów od samochodu.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:55
~Marlena
Idiota
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:36
~złomiarz
pieszo też by nie zdążył przejść jak świry się ścigały
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:14
~Kamyk
VIP ci się marzy niedojdo. Z takim pomyślunkiem to kandydujesz na frajera, których pełno w okolicach. Dla was prawo istnieje, dopóki jest waszym prawem. Jeździj dalej po szutrach a od szosy trzymaj się z daleka.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:57
~Jaruś
A co ma piernik do wiatraka? Na torze wyścigowym bym czy za stodołą u tatusia?? Tych bezmózgich yeti przepisy nie obowiązują?? Dalej będziecie bandytów bronić "bo przecież nic się nie stało że jechał 150 w zabudowanym, droga była pusta". Otóż stało się, 100 razy się debilowi uda, a za 101 już kogoś zabije. Ale dopiero ofiar trzeba żeby do jednego czy drugiego trafiło.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:55
~abc
baranie zastanow sie co piszesz a moze to ty byles dzbanie w tym drogim aucie ,wedlog mnie tych ktorzy byli w tych samochodach zabrac dozywotnio prawka i minimum 18 latek bez mozliwosci wczesniejszego wyjscia
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:19
~Czysta_Prawda
Wina jest po obu stronach. Kto tego nie rozumie a ma prawo jazdy czy chociażby jeździ rowerem błagam niech zaprzestanie.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:16
~WWL
Teraz posciga sie na spacerniaku ,do...ac kare az sie zesra,wyscigi to na torze.niewazne czy przejezdzał czy przeprowadzał
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:08
~SzybkiZbyszek
Co za tłuk dał przejście dla pieszych zaraz za wiaduktem? Zwłaszcza że kawałek dalej jest przejście z sygnalizacją świetlną. Nieraz emeryci w tamtym miejscu wjeżdżają z impetem na ulicę bez uprzedniego sprawdzenia czy coś jedzie.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:07
~Gandi
Brak szacunku do prawa i empatii do drugiego człowieka powoduje takie tragedie. Jeden jedzie przez przejście inny goni i urządza wyścigi, a teraz jest smutek i tragedia. A wystarczyło jechać do 50 km/h. Niestety fizyka działa na każde urządzenie i ludzi. Wystarczy zachowywać się przyzwoicie i tyle!
+2-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:02
~xxx
co za tępe bezmózgi :/ ścigać się na tor a nie po mieście ...
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:04
~MrBosmer
XxxL jak.je ma torów to znaczy, że moz a się scigac po ulicach? Jakby nie było strzelnicy to też moz a się strzelać na icy?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 17:42
~Xxxl
Daj mi adres jakiegoś toru wyścigowego w miarę blisko to chętnie się pojadę poscigać
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:58
~Fazi
Ja jestem jak najbardziej tego zdania ścigać się po torach tylko czy my mamy jakiś tor na Podkarpaciu na budowali stadionu w orlików innego dziadostwo
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:50
~Rst
Prawko dożywotnio zabrać vo widać nie ma łba na prawko chcial się ścigać to na to
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:40
~Tomi
Jedno jest pewne pieszy zatrzyma się w miejscu ,rowerzysta po 1m a samochód potrzebuje kilkudziesięciu metrów więc nie tłumacząc pseudo sportowców to ten pieszy i rowerzysta niech się zastanowi zanim wejdzie lub wjedzie na przejście czy te kilka czy też kilkadziesiąt sekund warte jest utarty życia lub zdrowia!!! A tak naprawdę to rząd nie pitrafi poradzić sobie z pieszymi i rowerzystami to zrzucił odpowiedzialność na kierowców przykĺad: policja zatrzymująca kierowcę to widoć powszechny a czy ktoś widziałiał policję spisującego pieszego/rowerzystę? Widok bezcenny!
+2-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:36
~mieszkaniec
Zamknąć morderców na dożywocie . Może to innych nauczy .
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:23
~observer
A czemu zamknąć? Niech pracują na swoje utrzymanie, a nie za nasze w pace siedzą, żrą i zęby leczą!
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:26
~Undergrand18
Pomijając okoliczności. Tam nie ma przejścia dla rowerów! Tylko jest przejście dla pieszych. Rowerzysta ma obowiązek prowadzić rower na takim przejściu! Rowerzysci nie stosują się do tego obowiazku
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 22:30
~Marysia
Szczególnie rano żaden rowerzysta nie przeprowadza roweru tylko śmiga po przejściu dla pieszych, które jest w tym miejscu.Trzeba bardzo uważać na tych rowerzystów bezmyślnych .
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:20
~Major Mokrogórski
Ja panu bardzo dziękuje, za tę garść bezcennych informacji, ale ja to mam w d...
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:21
~Mrco
Dlaczego zlikwidować przejścia????Nikt nje będzie nadrabiał dystansu zeby przejść na drugą stronę.To skandal zeby tak pędzić przez miasto! Tu jest problem.Miasto to nie autostrada.I to jeszcze ścigać sie ma wiadukcie.Masakra
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:17
~Metal
jak nie bedzie świateł tylko ronda które tak promuje sie w naszym miescie to będzie coraz trudniej przejść przez jezdnię albo przejechać.Jak jest jezdnia dwupasmowa to czasem 1 samochód staje a drugim pasem jedzie inny samochód i nie wiadomo jak się zachowa.A propo tego rowerzysty.PNiektorzy pisza ze powinien prowadzić rower...miał 92 lata i rower elektryczny....moze nie ma siły i takiej sprawności zeby co kilkadziesiąt metrów na każdym przejściu zsiadac i wsiadac na rower.Moze widzial ze samochody da dość daleko wiec przejechał....Skoro to byly wyścigi więc pewno oba samochody jechały ze zbliżona prędkością....skoro jeden zdążył zahamować byc moze drugi tez dałby radę.Kolejna niepotrzebna śmierć...kondolencje.9.20 niedziela centrum miasta....nie do pomyślenia:(
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 19:46
~yhyhy
Jeżeli nie ma sprawności, żeby zsiadać i wsiadać na rower, kiedy wymagają tego przepisy, to pieszo lub wcale. Równie dobrze można tlumaczyc kierowcę audi, że jest zbyt młody, żeby jechać 50, bo się chłopak jeszcze nie wyszalał.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:09
~Tygrys
Ewidentna wina rowerzysty,tam sie rowerek prowadzi
+1-1
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 11:56
~Fran
No tak, bo prowadząc łatwo można uciec przed pędzącym autem
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:19
~duralex
Wina to ty juz lepiej nie pij przygłupie. Okoliczność przejeżdżania rowerem nie ma tu żadnego związku przyczynowo-skutkowego, gdyby na miejscu tego rowerzysty był pieszy, skończyłby tak samo.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:27
~Niks
Wina po obu stronach,gdyby jechali z należytą prędkością mogłoby do tego nie dojść
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 15:17
~Ja
Aleś debil czyli co przez miasto można robić wyścigi 120 na godz..Chcesz się ścigać jedz na Kielce
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:39
~Kaktus
Właśnie zlikwidować te przejscia z jednej i drugiej strony wiaduktu bo nie chce sie iść na światła i czekać
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:30
~Stefan
Po ch tam to przejscie? Skoro kilkadziesiat metrow dalej sa bezp przejscia z sygnaluzacja?? Zlikwidowac i postawic barierki jak na jp2.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:26
~Gugu
Kolejny de bil z audi
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:24
~wina po jednej stronie.
@Kierowca samochodu z miasta rowerów, Mógłbyś wyjaśnić mi, co zmieniłby w tym wypadku fakt przeprowadzania roweru przez ulicę? Czy gdyby zamiast tego rowerzysty był to pieszy, zdematerializowałby się w momencie uderzenia i uniknął wypadku?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:48
~Kierowca samochodu z miasta rowerów
I nie wiele mądrzejszy rowerzysta, przecież tam nie ma przejazdu dla rowerzystów tylko przejście dla pieszych. Oczywiście nie popieram miejskich wyścigów ale wina nie leży tylko po stronie kierowcy. Rowerzysta nie pomyślał że na drodze może jechać samochód który jedzie za szybko.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:26
~speede
Dożywocie dla tych morderców... tego drugiego skurwla również do paki..
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:22
~Nie dla rowerow
Nie bronie bolidziarzy z Audi, ale trzeba zacząć od tego, że na tym przejściu nie ma ścieżki dla rowerów, a ofiara niestety mimo zakazu przejeżdżała, a powinna przeprowadzić rower. Szkoda, że skończył pod kołami jakiegoś idioty , ale rowerzyści ignorując ten zakaz sami sobie i innym stwarzają niebezpieczeństwo....
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 23:56
~Xyz
Czy myślisz, że gdyby ten człowiek szedł pieszo to uciekłby przed tym idiotą. Chore myślenie pustaka.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:10
~Obiektywny
Wydaje mi się że rowerzysty poprostu tam nie powinno być. Selekcja naturalna działa prawidłowo. Szkoda kierowcy bo trauma do końca życia.
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:49
~janek82
@nie dla idiotów za kierownicą - prędkości auta nie, ale dziadek nie wjechałby na przejście, tylko by się zatrzymał, rozglądnął i wszedł, gdyby nic nie jechało. A jak z drogi dla rowerów, bez żadnego zastanowienia się wtargnął na jezdnię to niestety stało się co się stało. Żeby nie było - dla debili z audi i tego drugiego auta powinno być dożywocie.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:49
~Kierowca samochodu z miasta rowerów
Zgadzam się w 100%
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:36
~nie dla idiotów za kierownicą
wydaje mi się prowadzenie roweru na przejściu nie zmniejszyłoby prędkości auta
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:19
~arcylapsus
Nie zlikwidować przejście, tylko zlikwidować idiotów, którzy mylą ulicę z torem wyścigowym!
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:18
~G.M
To jest przejscie dla pieszych, rowerzysta jadac rowerem nie jest pieszym. On przejezdzajac na rowerze rowniez jest wspolwinnym wypadku. Niestety dla niego smiertelnego. Piesi to ze macie pierwszenstwo nie zwalnia was z myslenia.
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:33
~Harry
Racja, ale także nie zwalnia z odpowiedzialności bezmózgów, którzy urządzają sobie wyścigi w środku miasta.
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:03
~Antek muzykant
Zalegać kierowcę
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:03
~Harry
Dla bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów to przejście powinno już dawno zostać zlikwidowane.
+2-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:20
~Poter
Dla bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów ten wiadukt powinien już dawno zostać zlikwidowany.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:00
~Zmęczony debilstwem
Policja powinna ustawić stałe punkty na rogatkach miasta i badać poziom hałasu wydalany przez kretyńskie bolidy. Wprowadzić zakaz jakiegokolwiek tuningu.
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:56
~swolocz
potraktowac ich bardo lagodnie az 30 lat kamieniolomow;kiedy zaczna myslec takie jo;;;y to szok;
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:54
Solniczka
Dożywotnio odebrać prawo jazdy sioferom i wysłać do sprzątania innych podobnych wypadków, to momentalnie odechce się robienia toru wyścigowego z miasta
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:17
~Kejpi
Dokładnie pozabierać karty rowerowe za przejeżdżanie przez pasy rowerem.
+2-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:49
~Dziadek12
Tak to się kończy właśnie durne przepisy, ja ma pierwszeństwo to już nie spoglądnie tylko na pasy ładuje jak nie zadbasz sam o swoje życie to napewno kierowca samochodu tym bardziej
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:52
~zaszybcysiewsciekli
Na szczęście niektorzy jeżdżący "szybko ale bezpiecznie" mogą się teraz conajwyżej ścigać pandą :D
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:49
~...
Oczywiście, że miał pierwszeństwo. Fakt, powinien przeprowadzić rower ale nie przesadzajmy.. na pewno audi nie powinno sobie z głównej drogi robić toru wyścigowego.. dlaczego jeszcze ludzie próbują bronić tych chłopaków? Ewidentnie jest wina ich.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:18
~Kejpi
Nie mail tam pierwszeństwa jechał rowerem po przejściu dla pieszych bez ścieżki rowerowej
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:48
~Obiektywny
To przejscie powinno zniknac z tamtad sa swiatla z 100m dalej niech tam ludzie chodza. Często tam sa wypadki. Czesto jeden na drugiego najezdza bo po wyjezdzie z swiatel z zielonego nagle. Ktos wchodzi i trzeba znowu hamowac.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 14:17
~stalowiak
Zlikwidować wiadukt, zrobić przejazd i rondo, wiecznie tam ino wyścigi gównarzeria urząda zdezelowanymi gruzami.
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:48
~X
Do paki na 25 lat !
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:27
~Kejpi
Dokładnie jak można jeździć rowerem po przejściu i wymuszać pierwszeństwo na dwupasmowej drodze
+1-1
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:48
~Rowerzysta
Ścieżki rowerowe i przyjazne dla rowerzystów są niedostosowane dla nas. Władza ma to daleko w D…. Żeby tam nie było przejazdu dla rowerzystów od tylu lat? To samo na Alejach
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 16:31
~Romet
Przy cmentarzu komunalnym od Bojanowskiej zlikwidowali ścieżkę rowerowa na kilkudziesięciu metrach zamieniając na parking
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:45
~Kierowca
Gratulacje Panowie. Miasto to idealne miejsce na wyścigi, jakby nie można było pojechać na tor. Podać adres takiego toru dla przyszłych uczestników wyścigu na 1/4 mili?
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 01:09
~niesmak pozostanie
"Obiektywny" czy tez kolejny duren, ktory uwaza, ze miasto to dobre miejsce do wyscigow samochodowych?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 14:13
~Obiektywny
Chętnie poznamy jakie kolwiek tory wyścigowe w stalowej woli. Ewentualnie jakieś miejsca przeznaczone do doskonalenia umiejętności kierowców. W tej durnej Polsce takie miejsca się likwiduje i daje prawa pierwszeństwa idiotom na przejściach..
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:41
~Oburzony
Brać się za wszystkich ścigających po mieście. W nocy tak zapier%alają że szok. A drogówka daje mandaty za parkowanie na hali targowej....
+2-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:36
~ZnaFca
Nie an darmo Mówią że AUDI to 4 zera a 5-te za kierownicą...
+1-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 13:44
~Pasio
Co ma do tego marka samochodu debilu?
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:35
~Asdff
Debile !!!!!!!!!
+0-0
Niedziela, 26 czerwca 2022 r. godz. 12:33
~oladudek
tak to jest kiedy mlodziezy odwala need for speed w realu do wiezienia z nimi
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.