Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
 Wiadomości lokalne
» Droga do szkoły dla dojeżdżających PKS-em się wydłuży
» Po akcji z czujnikami, pora na bożonarodzeniowy konkurs
» Pociąg InterCity śmiertelnie potrącił kobietę
» Komunikat MZK
» Podatki dla biznesu w górę. Miasto jak firma. Też odczuwa inflację
» Zarejestruj się w bazie DKMS. 33-letnia Elżbieta czeka na dawcę
» (Boże) Narodzenie w Rozwadowie
» MotoMikołaje na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli
» Będzie ulica Zdzisława Malickiego. Wojewoda nie wniosła odwołania
» Jak dobrze przygotować się na sezon zimowy?
» Diament Gabinet Kosmetyczny - świąteczne promocje!
» Nie tylko sygnalizacja. Osiedlowa 11-go Listopada jednokierunkowa
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Wojciech Chmielarz w stalowowolskiej MBP
» Mikołajkowa Tajemnicza opowieść
» Wystawa prac bożonarodzeniowych
» Koncert Adwentowy 2022
» Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego nieczynna
» MR: Nieznane - Zachowane
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: S74 - przebieg drogi ekspresowej
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
»Szymon Hołownia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Piątek, 17 czerwca 2022 r. godz. 15:45     /ZS/
Jubileusz pięćdziesięciolecia szkoły z oddziałami integracyjnymi

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi numer 7 imienia Mikołaja Kopernika obchodziła w piątek jubileusz półwiecza.
Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi numer 7 imienia Mikołaja Kopernika obchodziła w piątek jubileusz półwiecza.
Fot. ZS
Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi numer 7 imienia Mikołaja Kopernika obchodziła w piątek jubileusz półwiecza.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem pozostać obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia - powiedziała dyrektor szkoły Alicja Bartoszek.

Tego dnia nie było nauki, więc ilość uczestników była ograniczona. Uroczystość rozpoczęła o godzinie 9 Mszą Święta w kościele Źródło Miłosierdzia Bożego. Po niej uczestnicy przeszli przed szkołę, gdzie dyrektor szkoły i prezydent Lucjusz Nadbereżny odsłonili tablicę pamiątkową przy wejściu do Szkoły. Tablicę poświecił proboszcz parafii świętego Floriana ksiądz Wacław Gieniec.

Prezydent powiedział: - W tym dniu oddajemy hołd tym, którzy kształcili uczniów, którzy oddawali najważniejsze cząstki siebie, aby wychowywać młode pokolenie, aby budować silną Stalową Wolę, silną Polskę. Dzięki państwu przez te pokolenia ta szkoła dawała to, co ma najpiękniejszego, najważniejszego dzisiaj, serca. W imieniu samorządu miasta Stalowej Woli chciałbym za to bardzo serdecznie podziękować i pożyczyć, aby dalej ta szkoła tak wyjątkowa budowała nasze miasto, naszą siłę, aby zachwycała swoim pięknem ludzi, którzy ją tworzą, którzy opuszczają tę szkołę ze swoim wykształceniem, ze swoim wychowaniem. Wszystkim z serca chciałbym podziękować, wszystkim tym, którzy przez 50 lat budowali piękno i siłę tej szkoły przez wychowanie i edukację wszystkich uczniów, bardzo serdecznie dziękuje.

Po odsłonięciu tablicy zorganizowana została Uroczysta Gala Jubileuszowa w Spółdzielczym Domu Kultury dla społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

Dyrektor Alicja Bartoszek wspominała: - Jesteśmy szkołą z doświadczoną kadrą pedagogiczną gotową do sprostania wymagań dzieci ze specjalnymi potrzebami już od ponad 20 lat. W ciągu tych pięćdziesięciu lat wielu uczniów przewinęło się przez mury naszej szkoły, wielu nauczycieli. Mamy akurat takich nauczycieli, którzy uczęszczali do szkoły jako uczniowie, następnie kształcili się dalej i powrócili tutaj już jako nauczyciele. Bardzo wielu nauczycieli, którzy przeszli na emeryturę, bardzo miło wspomina czas pracy tutaj w szkole. Za każdym razem, jeżeli się z nimi spotykam, to zawsze tak bardzo ciepło i miło opowiadają o szkole.

Dalej dyrektor mówiła: - Muszę powiedzieć, że przez te 50 lat zawsze szkoła była unowocześniona jeżeli chodzi o sprawy budowlane. Jeżeli chodzi też o wyposażenie szkoły. Mieliśmy przez te pięćdziesiąt lat pewne zmiany. Taką najważniejszą zmianą, która dotyczy szkoły, to jest to, że zostaliśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi. Mamy doskonale wyszkoloną kadrę, mamy wiele pomocy mamy gabinety przystosowane właśnie do pomocy dzieciom. Obecnie szykujemy się do dwóch dużych inwestycji. Pierwsza to są to działania z programu dostępnej szkoły. To taki program który jest skierowany do szkół, które kształcą dzieci ze specjalnymi potrzebami. Jednym z takich najważniejszych przedsięwzięć w ramach tego projektu będzie wybudowanie windy zewnętrznej, żeby każde dziecko miało możliwość przemieszczania się pomiędzy piętrami. Drugą inwestycją, która jest zaplanowana, są plany sali budowy gimnastycznej i mam nadzieję że już niedługim czasie ta sala, tak wymarzona, tak wyczekiwana, powstanie dla dzieci niepełnosprawnych. Szkoła ma 700 uczniów, a dzieci ze specjalnymi wymogami jest około 50.

- Są dzieci które mają też opinie z poradni. A poza tym teraz coraz więcej jest dzieci, które są niezdiagnozowane, ale jednak mają problemy psychiczne - stwierdziła pani dyrektor.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 23 czerwca 2022 r. godz. 14:49
~Mann162
Powiem tak Pani dyrektor to poziom dna nie kompetentna osoba by pelnic funkcje dyrektora i placowki oderwana od rzeczywistosci. Gdzie dzieci z irzeczeniami. Chorobami autyzmem zespolem aspergera traktuje sie jak. Nie jako dzieci chore chore dysfunkcyjne lecz jako nie grzeczne nie wychowane ..gdzie kadra wysepcjalizowana do pracy z takimi dziecmi?nie ma ..oszczedza sie na dzieciach chorych nie przyznajac asystenta ? Nie stosujac sie do orzeczen ?opini ?gdzie na kazde dziecko z orzeczeniem Pani Dyrektor bierze duze pieniadze!!! a na koniec Pani dyrektor robi idiotow z rodzicow ..klamie .kreci ..i to jest osoba godna stanowiska i funkcji? Faworyzuje sie dzieci i dyskryminuje !Szkola z nazwy tylko "Integracyjna "
+1-0
Czwartek, 23 czerwca 2022 r. godz. 16:06
ZYBEL
Do Mann162:miałem ten sam problem z tą kadrą w tej tzw. szkole co Pan... Dyrektorka traktuje szkołę jak swój własny folwark a dzieci jak bydło do zarabiania pieniędzy. Może czas by wydatkom na cele integracyjne przyjżało się kilka odpowiednich instytucji. A tzw. Wykrztałconej kadrze Kuratorium Oświaty pod kątem odpowiednich kwalifikacji do pracy z dziećmi z wydanymi orzeczeniami.Mam nadzieję że Redakcję zaciekawią realia tej szkoły a nie tylko LAURKI i PRZECINANIE wstążek przy glinianych tablicach.
+0-0
Środa, 22 czerwca 2022 r. godz. 21:32
~nauczycielka z PSP 7
A ja powiem tak, jestem nauczycielką w psp7. Pracuje mi się bardzo dobrze. Jestem zadowolona, moje koleżanki są mi życzliwe a uczniów mamy naprawdę fajnych. Jest wszystko poukładane, zorganizowane i na czas. Zasady są jasne i nie martwię się że coś nie zrobię i zapomnę ponieważ plan pracy mamy odgórnie przygotowany i ustalony przez panią dyrektor o naszych wicedyrektorów. Mam dziecko w innej szkole ponieważ uważam że tak jest po prostu zdrowo. Natomiast wiem, że gdyby mnie tu nie było zapisała bym śmiało swoje dziecko. Nauczyciele są specjalistami i przykładają się do pracy. Trzymamy tak dalej.
+0-0
Środa, 22 czerwca 2022 r. godz. 14:15
~xxx
Szkołą integracyjną to jesteście szanowna dyrektorko od września 1993 roku, więc niespełna 19 lat. Dyrektorów z politycznego nadania obowiązuje jakaś inna matematyka.
+0-0
Poniedziałek, 20 czerwca 2022 r. godz. 12:39
~Anna
Nie wiem,jaka jest ta szkoła obecnie,ale kiedyś była bardzo dobrą placówką edukacyjną.Moje dzieci do niej chodziły za czasów dyrekcji Pani Korkowskiej ,a ich wychowawczynią w klasach początkowych była Pani Maria Hasiak.O szkole mówią z sentymentem,a ja też mam dobre wspomnienia.
+0-0
Niedziela, 19 czerwca 2022 r. godz. 21:58
DzidekzCzarnieckiego
Najlepsza szkoła to moja Trujka,super czasy,to se newrati.
+0-0
Niedziela, 19 czerwca 2022 r. godz. 21:57
~Andy
Może uroczystości zorganizować w kościele od początku do końca? Pozdrawiam wszystkich moich nauczycieli, którzy uczyli w latach 80-tych oraz wszystkich uczniaków :)
+0-0
Niedziela, 19 czerwca 2022 r. godz. 09:34
~Mietek
Lata 84-92. Piękne czasy.
+0-0
Niedziela, 19 czerwca 2022 r. godz. 00:03
~Taki jeden
Zarowno Pani Dyrector jak i nasz przewielebny Prezydent przyznali , ze czesc osiagniec szkoly, rzeczywistych lub zmyslonych , dokonala sie w okresie socjalizmu. Jesli to bylo uczciwe , ,,czapki z glow,, . Jesli to bylo mimowolne , ktos moze miec problemy. Pani dyrector jest usprawiedliwiona, jest pedagogiem i jej celem jest ksztalcenie dzieci . Jakikolwiek by nie byl system polityczny, pomimo tego ze jest zniewolona bronic swojego miejca pracy w edukacji Czarnkowej. Pan prezydent nieco sie ,,zamotal, , uzywajaco jezyka mlodziezy. W potoku bezmyslnych slow , wymawianych bez refleksji , tak zwyczajnych u ludzi zaklamanych i malo inteligentnych, popelnil grzech przeciwko oficjalnej narracji: wszystko co bylo za PRL-u , bylo naganne. Nie uzgodnil wypowiedzi z Pania Dyrector, ktora kontynuuje , mam nadziej ze z przekonaniem, tradycje przejete z okresu minionego. Im wyzsze stanowisko , tym wieksze sa wymagania moralne y etyczne.Tego, co moze wytlumaczyc Pania Dyrector , nie mozna zaakceptowac u Prezydenta miasta.Ten powinie byc uczciwy i niezalezny, az do szpiku kosci, jak mawiali nasi przodkowie. Powinien byc malomowny ( jak na mezczyzne przystalo) i skuteczny w swojej pracy dla dobra WSZYSTKICH MIESZKANCOW Stalowej Woli. To jednak jest malo prawdopodobne u wszelkiej masci karierowiczow.
+0-0
Sobota, 18 czerwca 2022 r. godz. 20:11
~Jaco
Jak się czyta ten poniższy ściek, to po ludzku rzygać się chce.
+0-0
Sobota, 18 czerwca 2022 r. godz. 12:49
~absolwentka
Mam tam dziecko, sama tam chodziłam. Kiedyś to była niezła szkoła, ale odkąd jest nowa pisowo-nuncjuszowa dyrektorka to jest dno, muł i wodorosty. Żal...
+0-0
Sobota, 18 czerwca 2022 r. godz. 19:29
~Bertrand Malkiewicz
To szybciutko zabieraj stamtąd swoją Dżesikę czy też Brajanka bo zaraz też zrobią z nich PISo-nuncjuszy.
+0-0
Sobota, 18 czerwca 2022 r. godz. 07:48
~Ala
Ta szkoła to jedno wielkie dno na czele z dyrektorką
+0-0
Sobota, 18 czerwca 2022 r. godz. 12:16
~Gosx
Obrażanie w sieci jest karalne.
+0-0
Piątek, 17 czerwca 2022 r. godz. 19:15
~Aamon
M.Kopernik to ten antychryst co twierdził, że Ziemia nie jest płaska i nie jest ,,pępkiem świata"? Albo religia albo nauka... Religia won ze szkół...
+0-0
Sobota, 18 czerwca 2022 r. godz. 21:34
~tt
a ty co ? z leczenia wróciłeś ? wyczyścili ci ten kwas z pyska ?
+0-0
Piątek, 17 czerwca 2022 r. godz. 18:49
~szok
Nie wiem czy to normalne, ale były konkursy na stanowiska dyrektorów szkół. Nie ma możliwości sprawdzić kto wygrał, kto się ubiegał, kto jest zainteresowany...Kim LN obsadza stanowiska?
+0-0
Piątek, 17 czerwca 2022 r. godz. 18:15
~AnnaTyb
Nawet nie zaprosiła absolwentów
+0-0
Piątek, 17 czerwca 2022 r. godz. 20:19
~Zynel
Boi się słów krytyki i niewygodnych pytań-dlatego nikt z absolwentów nie został zaproszony.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.