Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
 Wiadomości lokalne
» Droga do szkoły dla dojeżdżających PKS-em się wydłuży
» Po akcji z czujnikami, pora na bożonarodzeniowy konkurs
» Pociąg InterCity śmiertelnie potrącił kobietę
» Komunikat MZK
» Podatki dla biznesu w górę. Miasto jak firma. Też odczuwa inflację
» Zarejestruj się w bazie DKMS. 33-letnia Elżbieta czeka na dawcę
» (Boże) Narodzenie w Rozwadowie
» MotoMikołaje na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli
» Będzie ulica Zdzisława Malickiego. Wojewoda nie wniosła odwołania
» Jak dobrze przygotować się na sezon zimowy?
» Diament Gabinet Kosmetyczny - świąteczne promocje!
» Nie tylko sygnalizacja. Osiedlowa 11-go Listopada jednokierunkowa
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Wojciech Chmielarz w stalowowolskiej MBP
» Mikołajkowa Tajemnicza opowieść
» Wystawa prac bożonarodzeniowych
» Koncert Adwentowy 2022
» Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego nieczynna
» MR: Nieznane - Zachowane
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: S74 - przebieg drogi ekspresowej
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
»Szymon Hołownia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 23 maja 2022 r. godz. 22:51     /ZS/
Dzień Strażaka z awansami i odznaczeniami

Dzień Strażaka zorganizowany został w poniedziałek 23 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
Dzień Strażaka zorganizowany został w poniedziałek 23 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
Fot. ZS
Dzień Strażaka zorganizowany został w poniedziałek 23 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Uroczysty apel na zalanym słońcu placu przed komendą zaszczycił Podkarpacki Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Babiec. Wśród gości był także wiceminister infrastruktury Rafał Weber, władze samorządowe powiatu i miasta, przedstawiciele wojska, policji, Nadleśnictwa Rozwadów, dwóch byłych komendantów stalowowolskiej straży. I oczywiście strażacy oraz pracownicy komendy.

Apel, zorganizowany w 30. rocznicę powołania Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął się od podniesienia polskiej flagi i odśpiewania hymnu państwowego. Komendant młodszy brygadier Szczepan Kozioł przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki. Wynikało z niego, że praca strażaków jest coraz bardziej efektywna, czemu sprzyja coraz lepszy sprzęt. Komendant zwrócił uwagę na dobrą współpracę z ochotniczymi strażami pożarnymi, które doskonalą się pod okiem zawodowej straży.

Apel był okazją do wręczenia Odznak "Zasłużony dla Ochrony przeciwpożarowej" i awansów na wyższe stopnie oraz nagród pieniężnych i dyplomów. Ogłoszono także wyniki organizowanego od dwunastu lat (z dwuletnią przerwą spowodowaną pandemią) plebiscytu na Strażaka Roku, w którym strażacy wybierali spośród siebie laureata. W tym roku tytuł Super Strażaka Roku i statuetka powędrowały do aspiranta Pawła Dyla. Otrzymał również Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".

Za reprezentowanie Polski oraz zdobycie medali na Mistrzostwach Świata Strażaków w Lizbonie nagrodę pieniężną Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli otrzymali: młodszy brygadier Krystian Bąk, starszy ogniomistrz Marcin Korzonek i starszy strażak Tomasz Wyka.

Tych trzech strażaków z komendy powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli "majówkę" spędziło w stolicy Portugalii Lizbonie. Tam po trzyletniej przerwie wymuszonej przez pandemię odbyły się jedne z najbardziej prestiżowych zawodów strażackich na świecie - World Firefighters Games 2022. Krystian Bąk, Marcin Korzonek, Tomasz Wyka z Grzegorzem Wójcickim (Rzeszów), Pawłem Gielarowcem (Leżajsk), Kacprem Lodarskim (Mielec), Mateuszem Teleszem (Rzeszów), Andrzejem Szpunarem (Lotniskowa Służba Ratowniczo Gaśnicza - Port lotniczy Rzeszów - Jasionka), Mariuszem Wójcickim (Rzeszów - emeryt) reprezentowali polskich strażaków podczas konkurencji pływackich oraz biegowych (5km, 10km, CrossCountry - bieg przełajowy 6 km).

Pierwszy na trasie biegu wystartował Marcin Korzonek, piętnaście minut później Tomasz Wyka, którego zadaniem było przebiegnięcie 10 kilometrów. Tomasz zajął w biegu piąte miejsce w kategorii do 30 lat. 1 godzina 32 minuty to czas w jakim Marcin ukończył półmaraton zostając tym samym Mistrzem Świata Strażaków w kategorii 45-50 lat.

W zawodach udział wzięło 109 zawodników z 23 państw. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Krystian Bąk wraz z Grzegorzem Wójcickim, Mariuszem Wójcickim oraz zaprzyjaźnionym strażakiem z Hiszpanii Jesusem Motero Suarezem w kategorii powyżej 60 lat w konkurencji sztafetowej 4x100 metrów stylem dowolnym z czasem 4 minut 48 sekund zajęli drugie miejsce inkasując w ten sposób srebrny medal Mistrzostw Świata Strażaków. Walka o podium rozegrała się również w konkurencji 4x100 metrów stylem zmiennym gdzie nasi pływacy stanęli na niższym stopniu podium zawieszając na szyjach brązowe krążki.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 24 maja 2022 r. godz. 23:09
~ja
Straż jest bardzo potrzebna. Więcej w niej rozrywki niż gaszenia pożarów. Więc bawmy się. Startujmy w zawodach za duże wynagrodzenie
+0-0
Wtorek, 24 maja 2022 r. godz. 11:53
~Xs
Im zależy głownie na nagrodach medalach i podwyżkach
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.