Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 29 stycznia 2023 r. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
 Wiadomości lokalne
» Fotowoltaika na 437 dachach. Ruszył gminny przetarg
» Nie do końca ukryte odpady
» Czy i w Stalowej Woli powinien powstać wybieg dla psów?
» Pożar domu na Harcerskiej. Jedna osoba ranna
» Potrącenie pieszego na pasach przy dworcu PKS
» Nowa kapliczka w osadzie leśnej Brzóza
» Dotacje na remont kamienic w Rozwadowie. Czy są możliwe?
» Jak wytrwać na diecie? Z pomocą przychodzi Naturhouse Stalowa Wola
» Magazyn czy świetlica?
» Tereny zdegradowane. Czy takie są w Stalowej Woli?
» Powstańczy rajd zaprowadził ich do historycznego miejsca
» Zbiórka choinek jeszcze w lutym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Koncert Noworoczny kolęd i pastorałek
» MR: Nieznane - Zachowane
» Kultowe samochody
» Gwiazdo świeć, kolędo leć… koncert kolęd i pastorałek
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 9:31     /Magdalena Rodecka/
Będzie spotkanie w sprawie nazewnictwa ulic w mieście

Wniosek o nadanie nazwy ulicy imieniem Zdzisława Malickiego złożyło do Urzędu Miasta w Stalowej Woli Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Chodzi o drogę przez dawne tereny Huty Stalowa Wola od ul. COP do ul. Solidarności.
Wniosek o nadanie nazwy ulicy imieniem Zdzisława Malickiego złożyło do Urzędu Miasta w Stalowej Woli Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Chodzi o drogę przez dawne tereny Huty Stalowa Wola od ul. COP do ul. Solidarności.
Fot. Jacek Rodecki
W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z udziałem prezydenta miasta, naczelników oraz radnych w sprawie wypracowania trybu prac związanego z nazewnictwem ulic w mieście.

Spotkanie będzie miało związek między innymi z interpelacją radnej miejskiej Joanny Grobel-Proszowskiej w sprawie nadania nazwy dla jednej z ulicy imieniem dyrektora Huty Stalowa Wola Zdzisława Malickiego. Instytut Pamięci Narodowej negatywnie zaopiniował złożony przez gminę wniosek.

- Negatywną opinię tej instytucji wyraża się jako przynależność Zdzisława Malickiego do PZPR oraz bycie posłem na Sejm PRL, tak jakby w tamtych czasach nie była oczywistością przynależność do PZPR, szczególnie na takim stanowisku. Mieliśmy PRL, a bycie posłem na Sejm należy traktować jako wyróżnienie - uzasadnia radna.

O nazwanie ulicy imieniem Zdzisława Malickiego wnioskowała Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Stalowej Woli. - Należy do tej grupy ponad 1000 inżynierów ściągniętych do Huty przez Dyrektora Zdzisława Malickiego. Byli w tej grupie ludzie wybitni, którzy z poświęceniem i sukcesem wdrażali licencje pozyskane przez Hutę. Głównym motorem postępu w tamtych czasach był dyrektor Malicki. Na wielu polach rozkwitła Stalowa Wola: socjalno-brylowym (mieszkania stypendia dla absolwentów, pożyczki dla młodych małżeństw), kulturalnym (liczące się festiwale w skali ogólnopolskiej, zespoły taneczne, chóry), sportowym (piłka nożna, koszykówka, boks, łucznictwo, tenis stołowy, tenis ziemny). Czy należy rozumieć, że ludzie żyjący przez 45 lat w ustroju PRL nie zasługują na pamięć i uhonorowanie bez względu na zasługi w tych mrocznych czasach ? To pokolenie dziadków i rodziców obecnego dorosłego pokolenia nie zasługuje na wymazanie z kart historii - zauważa Joanna Grobel-Proszowska.

Również prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny stoi na stanowisku, że osoba Zdzisława Malickiego powinna być upamiętniona.

Radna zawnioskowała o zwołanie w tej sprawie zwołanie sesji nadzwyczajnej. Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miasta zaproponował szersze podejście do tematu i zorganizowanie spotkania poświęconego wypracowaniu trybu prac związanego z nazewnictwem ulic i w miarę możliwości zajęcia stanowiska w sprawie wniosków o nadanie nazw ulicom, które wpłynęły do tutejszego urzędu.

Termin ma zostać uzgodniony w najbliższym czasie.

Zdzisław Malicki był dyrektorem naczelnym Kombinatu Przemysłowego Huty Stalowa Wola w latach 1965-1982 oraz posełem na Sejm PRL VIII kadencji od 1980 do 1985 roku.

Urodzony w 1928 roku w Borszczowie na Podolu, w rodzinie robotniczej. Po wojnie razem z innymi Polakami został przesiedlony do Polski, wraz z rodziną zamieszkał w Zamościu. Ukończył Wydział Mechaniczny na Politechnice Warszawskiej z tytułem inżyniera. Po ukończeniu studiów otrzymał nakaz pracy do Huty Stalowa Wola. W HSW pracował na różnych stanowiskach m. in. jako technolog wydziałowy, dyrektor Zakładu Mechanicznego oraz przez 17 lat jako dyrektor naczelny.

Pod jego przewodnictwem HSW osiągnęła najwyższy poziom rozwoju. Doprowadził do ustalenia profilu produkcji i znacznej rozbudowy zakładu. Dzięki jego staraniom w Hucie wykorzystywano zachodnie licencje do produkcji maszyn budowlanych. W jednej hali odbywała się produkcja stali, elementów z tej stali i maszyn.

Pełniąc mandat posła zasiadał w Komisjach Sejmowych: Handlu Zagranicznego i Nauki i Postępu Technicznego.

W 1982 roku przeszedł na emeryturę. Jednak dalej pracował, będąc szefem spółki polsko-ukraińskiej "Ukpol", później dyrektorem prywatnej firmy "East-West" w Mielcu.

Z okazji obchodów 70-lecia metalurgii został uhonorowany statuetką św. Floriana z rąk właściciela Huty Stali Jakościowych Przemysława Sztuczkowskiego i prezesa spółki Wincentego Likusa.

Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Sztandaru Pracy II klasy, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem Zasługi.

Zmarł 1 marca 2020 roku w wieku 92 lat.

Wniosek o nadanie nazwy ulicy imieniem Zdzisława Malickiego złożyło do Urzędu Miasta w Stalowej Woli Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Chodzi o drogę przez dawne tereny Huty Stalowa Wola od ul. COP do ul. Solidarności.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 10 września 2021 r. godz. 0:11
~Stalowiak 69
Czytam i ... same analfabetyczne wypowiedzi.. Żyję i mieszkam w tym mieście ponad 50 lat - ludzie skąd taka nienawiść, żółć i brak szacunku. Jesteśmy tu - mieszkamy i współpracujemy. Nienawiścią nie zbudujemy NIC! NIC nie osiągniemy niszcząc i wymazując z pamięci tych co budowali to miasto. Budowali w dziwnych-cięzkich caszach, w czasach kiedy człowiek jako jednostka był NIKIM, liczyła się PARTIA. Mając 17 lat MUSIAŁEM /obligatoryjnie być członkiem KZMP-Komunistyczny Związek Młodzieży Polskiej - nie chciałem - MUSIAŁEM Musiałem uczestniczyć 3 maja w czynach społecznych - mycie krawężników :) to jest teraz śmieszne.. A jak pod krzyżem przy M4 śpiewaliśmy - na drugi dzień spisywali nas i grozili wyrzuceniem ze szkoły. Można pisać i obrażać - to trzeba było przeżyć!!!!!!
+0-0
Piątek, 10 września 2021 r. godz. 19:3
~moherowa babka
mieszkamy tu ale nie współpracujemy, niestety, a z tego śpiewania pod krzyżem co zostało? kościół to moralna zgnilizna
+0-0
Piątek, 10 września 2021 r. godz. 10:50
~Aamon
To prawda, że komuna wypuszczała milicję pod kościoły. Musieli komuchy mieć niezły ubaw, jak bogobojne wieśniaki w mundurach z ciemnych, zacofanych i zabobonnych rodzin wykonują ich rozkazy. Milicjanci i ORMO- wcy wywodzili się ze środowisk wiejskich i często z rodzin patologicznych, gdzie ojciec był alkoholikiem a matka ,, myszą kościelną". Dziś też często jest tak, że matka jest fanatykiem religijnym, sama jest pisowcem a syn księdzem, albo pisowcem lub jedno i drugie razem. Same komuchy i SB- cy i tak mieli informacje z pierwszej ręki od 3-tyś księży TW i KO ( kontakt operacyjny), więc to była tylko zabawa i zasłona dymna. Dzisiaj już tego nie potrzeba, ok.100% księży, bez żadnej przykrywki i jawnie współpracuje z PIS-em, niczym dawniej z carycą Jekateriną II i jej następcami.
+0-0
Czwartek, 9 września 2021 r. godz. 23:58
~Chris
Stalowiak69
+0-0
Czwartek, 9 września 2021 r. godz. 7:11
~moherowa babka
a gdzie ulica Wazelinowa, przecież wazelina to nieodłączny atrybut tutejszego rezydenta
+0-0
Czwartek, 9 września 2021 r. godz. 6:56
~~J~
A jak komunistka, poseł PIS był w rządzie, a teraz roz... Trybunał to jest dobrze?
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 22:4
~~J~
A jak komunistka, poseł PIS był w rządzie, a teraz roz... Trybunał to jest dobrze?
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 16:57
~Urzędnik
Ja bym nazwał ulice nazwiskami komunistów - och jak bardzo pasują do PiS
+0-0
Czwartek, 9 września 2021 r. godz. 1:21
~Aamon
@ Behemot, wpisz sobie Swiatkowski Wilhelm, popatrz na zdjęcia, podobieństwo do siostrzeńca porażające.
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 20:15
~Behemot
Jak sie nazywal ten wujek braci Kaczynskich? Swiatkowski? Czy tak??
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 14:33
~Ola
Biały, świnty papa z Wadowic ma 800 pomników w Polsce, tysiące ulic nazwanych jego imieniem, a okazuje się, że świadomi chronił pod sutanną pedofilskich zboczeńców. Ulice nazywa się się dzisiaj imionami zbrodniarzy, a przyzwoity gość, za kadencji którego Huta świeciła przykładem już nie. Komuchy przy pisowkich bolszewickich aparatczykach to przedszkolaki. Zrozumiecie to wreszcie.
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 0:27
~Aamon
A tak na poważnie.... Co by się stało, gdyby w St.Woli były ulice im. Andrzeja Wajdy, Olgi ,, Kory" Jackowskiej, Edwarda Stachury, Jana Himilsbacha, Olgi Tokarczuk, Agnieszki Holland, Lecha Wałęsy, Adama Strzembosza albo Angeli Merkel czy też Braci Sekielskich lub ulica UE i TSUE. Niektórzy są wśród nas i pewnie byłoby im miło przyjechać na otwarcie ,, swojej" ulicy. Dwoje noblistów!!! Jaka nobilitacja i reklama dla miasta! Oczywiście pomysłu ze Z. Malickim nie potępiam, bo dzisiejsze czasy są odbiciem tych w jakich żył on...
+0-0
Czwartek, 9 września 2021 r. godz. 16:1
~jasio
Może też ulica Platfusów gupku
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 0:9
~www
Trudno przyznać rację takiemu uzasadnienie pani radnej: "- Negatywną opinię tej instytucji wyraża się jako przynależność Zdzisława Malickiego do PZPR oraz bycie posłem na Sejm PRL, tak jakby w tamtych czasach nie była oczywistością przynależność do PZPR, szczególnie na takim stanowisku. Mieliśmy PRL, a bycie posłem na Sejm należy traktować jako wyróżnienie". Oczywiście żeby być na takim stanowisku, musiało się należeć do PZPR, a tzn. trzeba było zacząć współpracę z reżimem, który niewolił Polskę i pilnował interesów ZSRR. Była to de facto organizacja przestępcza, do której trzeba było należeć, żeby być dyrektorem, mieć willę i apanaże. A bycie posłem jako wyróżnienie? Śmieszne! Myślę, że IPN wydał prawidłową opinię, a pani radna liczy na amnezję ludzi, którzy w tamtych czasach nie piastowali żadnych stanowisk, bo nie chcieli się zeszmacić przynależnością do PZPR.
+0-1
Piątek, 10 września 2021 r. godz. 0:44
~www
@AAmon - bredzisz - skontaktuj się z lekarzem, żeby nie było zbyt późno...
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 22:36
~Aamon
Myślę, że wszem i wobec krążąca i poparta faktami opinia ,jakoby JP II był obrońcą pedofili, jest też sprawiedliwa. Co na to twój IPN? I czy taki i człowiek może być patronem ulicy, uczelni i mieć pomniki i murale? Malicki napewno zbrodniarzem nie był... A listy i nakazy dot. tuszowania pedofilii znane są i każdy do nich może sięgnąć. Powoływał się na nie m.in. biskup Kopenhagi, ale tu w tym polskim piekiełku ciemnota myśli, że jak nie będzie o tym wiedzieć, mówić i czytać to taki fakt nie miał miejsca... Oczywiście porównanie tych dwóch ludzi nie ma sensu.
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 20:23
~Old-Boy
W tamtych czasach nie bylo wyjscia. Polska musiala jakos zyc, choc pod kontrola radziecka. Wydarzenia na Wegrzech, w Czechoslowacji oraz polski "stan wojenny" dowiodly, ze kraje Zachodu nie chcialy sie wtracac w sfere wplywow radzieckich. I "partyjni" byli rozni - jedni gorsi, drudzy lepsi...
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 18:23
~Aamon
@www Do mordowania ludzi jeszcze niedoszli bo nie mają pełni władzy, no i UE ogranicza (finanse). Sądy mimo wszystko nie poddały się i jeszcze istnieją szczątkowo niezależne media. Poczekaj, aż to wszystko zniknie i ludzie też będą znikać albo w ,, wypadkach" ginąć, jak chociażby,, Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej", któremu Rydzyk nie chciał oddać 200 mln PLN. Terroryzowanie ludzi już ma miejsce, np. straszenie rodziców młodzieży uczestniczącej w manifestacjach antykomunistycznych. Straszenie procesami i sugerowanie sądom kar jakich oczekuje np. Ziobro. Aresztowanie obrazu w pizzerii, bo naruszył,, uczucia religijne" jakiegoś przygłupa. Co wisi w moim domu, czy mojej knajpie to moja sprawa, prawda? Ja, żeby nie czuć sie zgorszony nie idę do kościoła, i nie mówię, że tam wisi krzyż. Ale jak ten sam krzyż widzę w szkole, urzędzie, biurze, parlamencie czy w ogóle w miejscu publicznym to tak jak okupanta bym widział który wręcz tego od nas wymaga. A pamiętasz koncert ,, Behemoth'a" na którym Nergal niby podarł biblię. Oczywiście wygrał sprawę, bo czymże są ,,uczucia religijne" wobec wolności przekazu artystycznego? A co będzie jak już staniemy się państwem kościelnym z PIS-em u władzy?
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 17:54
~mmm
a komuch nie przeszkadza im ze jest w trybunale konstytucyjnym
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 14:35
~Dec
Ty masz amnezje, albo jesteś niedouczony, że to co dziś robi PiS, to czasy PRL to była finezja stylu.
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 13:27
~jan
.... a w Polsce pisowskiej na uznanie zasługują tylko zasłużeni PALACZE OPON którzy jednocześnie są sługusami Kaczyńskiego, co w głowie nieistotne, wykształcenie nieistotne, doświadczenie zawodowe nieistotne.... wystarczy dobrze trzymać linię KC Partii a można nawet zostać ,,expertem" od wypadków lotniczych ....
+1-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 12:42
~fila
Żyj w tym twoim wyimaginowanym świecie "wolności" i przyzwolenia faceta z Nowogrodzkiej. Niestety, nie ma możliwości by zmienić ci okulary. Jeszcze dzisiaj każdy może coś napisać ale za niedługo tylko będzie można dobrze pisać i do tego dążysz. Twoja broszka! Podoba ci się niebotyczny nepotyzm? Twoja rzecz!
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 11:58
~www
Jest jednak różnica pomiędzy tamtymi, a naszymi czasami - za takie teksty za nieboszczki PZPR już byśmy siedzieli w pierdlu. Tak jak siedzieli po dwa lata chłopcy, którzy zorganizowani 15 minutowy strajk na Z2. Przykłady można mnożyć, ale są ludzie którzy już tego nie zrozumieją, bo wydaje im się, że PIS jest straszny :D. Chłopie możesz te swoje bzdury bezkarnie wypisywać i ciesz się tym!
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 10:57
~jumboli
Znalazł mi się moralista z bożej łaski. On widzi niegodziwości tamtej partii a nie zauważa co mu rośnie pod nosem. Tamta partia skoro wg ciebie była zbrodnicza to ta współczesna już się wpisuje do delegalizacji. Odnoś ipn, to formacja(przybudówka pisu) stronnicza i nie mająca żadnej legitymacji do wystawiania paszportów Polakom. Już nie jednokrotnie udowodniła, że jej opinie o kant d... można potłuc. Chcesz przykładów? Ta przybudówka to zdziczałe narzędzie w ręku frustratów. Na tej opinii nikt wrażliwy z godnością osobistą nie powinien się opierać ani tym bardziej jej uwzględniać. Oni potrafią znaleźć haki(teczki!) na kogo chce władca, potrafią dzielić społeczństwo na naszych i drugi sort. Przykłady? Czym różni się współczesna nomenklatura partyjna od tamtej? Niczym! Przynależność do tamtej i tej partii obfituje w profity nie tylko samego kacyka ale także licznych rodzin(szwagrów, ciotek, żon, dzieci, rodziców itd, itd. Takiego nepotyzmu nie było w PRL-u. Zatem nie gloryfikuj współczesności gdy ona chadza tamtymi ścieżkami. Myślę, rozumiesz o co biega?...
+1-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 21:15
~11222
zlikwidować JP II
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 3:13
~jan
ciebie zlikwidować
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 20:48
~Wkurzony
Amoze stalówkę przemianujemy na Kaczogród albo budyniogod. Pisowskiej pieski będą sikać po nogach.
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 20:16
~Dla przypomienia
...Swoją upartością spowodował, że to nie Stalowa Wola akurat mały Tarnobrzeg stał się stolicą województwa!...
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 20:8
~podpowiedż
A może by tak wykorzystać ogłoszony cel spotkania i zapytać ludzi o to, co ich interesuje naprawdę; 1/ Ludzie są przeciwni likwidacji lasu. 2 / Ludzie chcą wydatkowania funduszy z podatków proporcjonalnie do możliwości. 3/ Ludzi denerwuje ten lans ciągły i mamienie o dawaniu za darmo.
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 19:54
~Aamon
Może ulicę towarzysza, prokuratora St. Piotrowicza? Ma tyle zasług: od stanu wojennego począwszy, poprzez obronę księdza pedofila , a i dzisiaj ciężko dla narodu pracuje. Uważam, że już za życia sobie na ten honor zasłużył. A ile jeszcze ,, dobrego" dla ojczyzny i narodu zrobi ! Żeby tylko ten wredny IPN nic na niego nie znalazł...
+1-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 11:25
~kiwi
W uzasadnieniu wniosku o odznaczenie państwowe miał napisane 'wydajny prokurator". Skoro był wydajny to powinien mieć swoją ulicę, skwer, parking ect...Co znaczy teraz być blisko Władcy Pierścieni, kto mu może podskoczyć i co na to IPN?
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 18:30
~Ciocia Chrum-Chrum
Ulica "Solidarnosci Kosciola z PiSem"???
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 17:34
wiechu
Co mają"eksperci"z dziwacznego tworu zwanego IPN,do patronów ulic w moim mieście. Historycy urodzeni w latach 70-tych,nie związani ze Stalową Wolą będą oceniać zasługi Zdzisława Malickiego,gdzie jedynym negatywnym kryterium jest przynależność do partii. Może sami zaczną budować ulice i nadawać im jedynie słuszne nazwy.
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 11:57
~hihihi
Dzięki temu, że toto powstało mamy jedyną instytucję w której pracownicy z tytułem magistra podają w szatni palta. Reszta to 'doktorzy" z wypasionych teczek.
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 11:1
~kowadło
Choler… może obrazić się w tym miejscu sędzie Trybunału Julii Przyłębskiej niejaki tow. Stanisław Piotrowicz. Ciekawi mnie co na jego biogram by miał do powiedzenia obecnie ipn? Może społecznym sumptem napiszemy do tej sławetnej "świątyni sprawiedliwości" by nam ujawniła, czy z takim biogramem powinien być tam gdzie jest? Co w praktyce znaczy wydmuszka o nazwie ipn?
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 20:57
~Podkarpacka Ciemnota
Czy wiecie panstwo, ze na ten dziwny twor (miejsce dla ultra-prawicowych historykow i roznych oszolomow) nazwany "IPN" idzie co roku ok. 400 milionow zlotych z panstwowej kasy?
+1-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 16:21
~jan
.... Stróże Ubeckich Teczek potocznie zwani IPN, wydaja tylko opinię, ich opinia NIE JEST NAKAZEM i mam nadzieję że radni PiS nie postąpią jak posłuszne pachołki, ale postąpią tak jak oczekują od nich mieszkańcy miasta, zwłaszcza że sa wśród nich tacy którzyw tamtym czasie pracowali w HSW i dobrze wiedzą co było tam produkowane i na jaką skalę ....
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 16:5
~Apollo13
Mam taki pomysł może byśmy nazwali ulice Jak - Dębowa, Świerkowa, Sosnowa, Wierzbowa, Lasowa itd. Ku pięći drzewom co wytna 10km kwadratowych!
+2-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 15:47
~PiSowska Hipokryzja
"Spotkanie będzie miało związek między innymi z interpelacją radnej miejskiej Joanny Grobel-Proszowskiej w sprawie nadania nazwy dla jednej z ulicy imieniem dyrektora Huty Stalowa Wola Zdzisława Malickiego. Instytut Pamięci Narodowej negatywnie zaopiniował złożony przez gminę wniosek."" IPN = Instytut Pogardy Narodowej (pewnie nazwisko jakiegos osobnika, ktory napadal na ukrainskie, czy bialoruskie wsie byloby dla "IPN" Dobre!)
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 16:23
~Aamon
Mamy tyle ulic, rond, placów, itd. nazwanymi imionami ludzi kościoła, a arcybiskup Juliusz Paetz, wychowawca kleryków, ani kapelan,, Solidarności", Henryk Jankowski jakby zapomniani i niedocenieni byli. Przykre to...
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 15:7
~SU45-228
al. JP2 z powrotem na ul. Skopenki!
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 17:32
wiechu
~SU45-228 Pułkownik Skopenko ma nieocenione zasługi jeżeli chodzi o wyzwolenie,a głównie ocalenie Sandomierza od zniszczeń. W Stalowej Woli główna ulica powinna być upamiętnieniem architekta COP-u,w tym naszego miasta,czyli Aleje Eugeniusza Kwiatkowskiego.
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 13:46
~parafianin
To jest sprawa priorytetowa. "Przedłużacze Komuny " niezależnie od przynależności obecnie jak będziecie szafarzami ulic o długości paręnastu metrów tp zabraknie Wam do upamiętnienia ludzi, którzy życie poświęcili dla wolności kraju.
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 15:9
~SU45-228
Jak nic ul. 1000-lecia PRL pasowałaby jak ulał.
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 11:39
~tygsyw
proponuje nazwe ulica Grupy Trzymajacej Wladze albo ul. Przekręt, albo ul. Zadłużona. moze byc imienia jakiegos biskupa ukrywajacego pedofilie ewntualnie najprosciej ul. Wieśniacka
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 11:51
~alako
... a Plac Wolności przemianować na Plac Niebiańskiego Spokoju. Nie mamy jeszcze ulicy Wszystkich Świętych. Póki jest na stołku ministrant Nadberezny zróbmy ten odważny krok do przodu!
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 16:45
~moherowa babka
ul.Przekręt i Zadłużona, fajne, powinna też być ul. Wielkich Wałków, ul. Do Koryta, Nieudacznika Wielkiego, Narodowych Maseczek, Lucka Nieudacznika, można by tak bez końca
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 11:33
~olka
obserwując "działalność" kudłatego będzie ul.Święconej ody, ul.Różańcowa, ul.Kościelna idt,itp
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 12:32
~olka
sorry, Święconej Wody, połknęłam literkę i jeszcze może ul. Rycerzy JP2, cyt.z neta "Rycerz Jana Pawła II skazany za wykorzystanie dziecka. Już po raz drugi dogadał się z prokuraturą"
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 11:23
~olka
proponuję kota Alika, Kaczki Dziwaczki, Pinokia, kto coś dorzuci? i jak ktoś słusznie zauważył, szkoda, że o pierdoły pyta się mieszkańców a sprawy ważne załatwia się jak na własnym folwarku
+0-0
Środa, 8 września 2021 r. godz. 13:36
~ola
Skoro mamy już z trzech stron na tzw. "starym mieście" za patronów księży a ktoś tu napisał o przemianowaniu Placu Wolności to aż się prosi by ulicę Wolności(czyjej wolności, to niedokończona nazwa w sumie!) przemianować na Wszystkich Świętych. Będzie to całościowe zamknięcie nowego trendu w nazewnictwie ulic. Ja jestem "za" a Wy...?
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 13:7
~olka
wolę być zje..na niż niedorobiona jak ty 111
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 12:34
~111
Albo ulica zje..na jak ty olka
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 11:15
~Kasandra
Szkoda, że w sprawach istotnych nie zapytano mieszkańców. Nie tylko nie pytano, ale utrzymywano w tajemnicy ; sprzedaż Puszczy Sandomierskiej, finansowanie klubu IV ligi na poziomie FIFA. przeznaczenie na Dom uciech dla Seniora kwoty nie mieszczącej się w wyobrażni przeciętnego mieszkańca itd Nazwa ulic nie jest taka istotna. Rasdni są do tego upoważnieni - a co tym razem brak odwagi?
+0-0
Wtorek, 7 września 2021 r. godz. 9:53
~Falfel
Proponuje nazewnictwi ulic "odmiastowe", np. Mielecka, Lwowska, Gliwicka - w zależności z jakimi miastami współpracujemy, ewentualnie z jakimi mamy różnorodne powiazania
+0-0
Czwartek, 30 września 2021 r. godz. 20:16
~B52
Tak!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.