Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 25 czerwca 2019 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Kortez, Perfect, Muniek - sprawdź kto wystąpi podczas Lata z Radiem w Stalowej Woli
» Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego czeka na uwagi od mieszkańców
» Rządowe środki na kulturę. Stalowa Wola liderem w regionie
» Muralove Miasto czyli Twój głos ma moc
» Potrzebna pomoc dla Wierzchowisk
» Ministerstwo Sprawiedliwości dofinansuje zakup wozu strażackiego
» ZUS doradzi nauczycielom
» Kolorowe błonia. Festiwal Youthest za nami.
» Pożar magznezu w hali spawalni
» 15-latka dostała ataku padaczki na terenie szkoły. Wszystkie bramy zamknięte
» DK77: w wypadku ranne 8-letnie dziecko
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Krzysztof Kwasiżur i jego poemat podkarpacki "Wrzosowisko"
» Rozwadowski "SOKÓŁ" - spotkanie informacyjne
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik rodzinny na
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Strefa Mocy na stalowowolskich błoniach
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:57     /UM Stalowa Wola/
Stalowa Wola doceniona w konkursie ECO-MIASTO

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały trzy ośrodki miejskie, w tym Stalowa Wola, która została wyróżniona za spójność działań podejmowanych na rzecz gospodarki odpadami, w szczególności za ciekawe projekty edukacyjne angażujące młodzież, w tym coroczną akcję sprzątania lasów, a także za ciekawe inwestycje planowane w najbliższych latach.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały trzy ośrodki miejskie, w tym Stalowa Wola, która została wyróżniona za spójność działań podejmowanych na rzecz gospodarki odpadami, w szczególności za ciekawe projekty edukacyjne angażujące młodzież, w tym coroczną akcję "sprzątania lasów", a także za ciekawe inwestycje planowane w najbliższych latach.
Miasto Stalowa Wola otrzymało wyróżnienie w V ogólnopolskim projekcie pn. ECO-MIASTO 2017 w kategorii gospodarka odpadami, organizowanym przez Ambasadę Francji w Polsce, którego celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast.

- Bardzo się cieszymy, że jako miasto do 100 tys. mieszkańców zostaliśmy docenieni w tak ważnym konkursie. Z dumą możemy powiedzieć, że stawka za wywóz odpadów w Stalowej Woli jest najniższą spośród podobnych systemów funkcjonujących w tej wielkości miastach w Polsce. Zapewniamy przy tym bezpłatne pojemniki, worki, punkty selektywnej zbiórki oraz najwyższy standard obsługi. Dziękujemy mieszkańcom Stalowej Woli za wysoki poziom segregacji odpadów, który wynosi ponad 77 procent. Z całą pewnością przyczyniają się do tego akcje edukacyjne prowadzone przez Miasto Stalowa Wola w szkołach oraz instytucjach miejskich - mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Do projektu zgłosiły się 63 miasta, Stalowa Wola konkurowała z innymi miastami w kategorii gospodarka odpadami. Oceniając zgłoszone miasta pod kątem gospodarki odpadami, jury konkursowe brało pod uwagę m.in. inwestycje w instalacje przetwarzania odpadów, rozwiązania dotyczące ich zbiórki oraz projekty promujące segregowanie odpadów wśród mieszkańców.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały trzy ośrodki miejskie, w tym Stalowa Wola, która została wyróżniona za spójność działań podejmowanych na rzecz gospodarki odpadami, w szczególności za ciekawe projekty edukacyjne angażujące młodzież, w tym coroczną akcję "sprzątania lasów", a także za ciekawe inwestycje planowane w najbliższych latach.

Na terenie Stalowej Woli na pojemnikach do gromadzenia odpadów trwale zamontowane są tzw. transpondery, czyli chipy posiadające unikalny numer. System umożliwia automatyczną zbliżeniową identyfikację danego pojemnika. Worki na śmieci, użytkowane przez mieszkańców domków jednorodzinnych, opatrzone są kodami kreskowymi, co pozwala na każdorazową identyfikację w punktach odbioru. Śmieciarki na terenie miasta spełniają normy emisji spalin Euro V, co przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do powietrza.

Miasto Stalowa Wola prowadzi również akcje edukacyjne w szkołach oraz placówkach podległych miastu. Co roku odbywa się akcja "sprzątania lasów", w którą zaangażowana jest młodzież ze stalowowolskich szkół. Na każdej pergoli śmietnikowej na terenie miasta wiszą specjalne tablice z informacjami dotyczącymi segregacji odpadów. Podczas konkursów organizowanych przez miasto, dzieci wykonują plakaty, ulotki dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, które są następnie drukowane i rozwieszane.

Ważnym tematem jest również likwidacja dzikich wysypisk oraz sprzątanie terenów miejskich przez młodzież licealną. Miasto zakupiło i udostępniło mieszkańcom także torby na zakupy wielokrotnego użytku celem wyrobienia prawidłowych nawyków.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 07:53
~dobry przykład
Marek zaklad o ktorym piszesz to komercyjne przedsięwzięcie MZk , z ktorego MIAŁO czesać kasę a teraz inwestycja zagrożona przez nieosiąganie wskaźników.Oj zaboli zwrot kilkudziesięciu baniek. Wtedy też będziesz pamiętał o ojcu sukcesu???
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 15:39
~Marek
Należą się podziękowania byłemu prezydentowi miasta A. Szlęzakowi, bowiem za jego kadencji podjęto działania związane z uruchomieniem inwestycji w postaci zakładu segregacji śmieci na terenie TSSE. Ale cóż PiS jest w stanie zawłaszczyć wszystkie dobre pomysły jako swoje.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 14:13
~Płw
@mieszkanka: raczej jest to problem spółdzielni lub wspólnoty a nie urzędu miasta
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:11
~mieszkanka
śmietnik na Metalowców między 9 i 7 to jest dopiero eco, pergola zburzona rok temu, kubły na śmieci pod oknami, śmieci hulają, smród, muchy i inne dziadostwo, prawdziwe eco, brawo wy, urzędasy!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 12:47
~Ali
No i pieknie. Brawo MY
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.