Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 4 marca 2024 r. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
 Wiadomości lokalne
» Pierwszy Czterogwiazdkowy Smile Hotel w Stalowej Woli!
» Badanie liczby osób bezdomnych. Ujawniono ich w Stalowej Woli pięcioro
» Jest wykonawca schroniska dla zwierząt
» Psycholog online - dlaczego warto skorzystać z jego usług?
» Meble z drewna mangowego
» Pozytywna drużyna PIS. Poznaj kandydatów do Rady Miasta
» Były i obecny prezydent spięli się o koreańskiego inwestora. Będzie pozew w trybie wyborczym?
» Ulica Wolności: zmiana organizacji ruchu
» Trwają prace przy realizacji "ogródków społecznych"
» "Psi park" już na ukończeniu
» W całej Europie protesty rolników. A w Stalowej Woli?
» Kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Widocznie tak. Malarstwo Marzeny Kaspieruk
» Familijny Koncert Symfoniczny
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Zakładamy Izbę Pamięci im. Józefa Żmudy
» Kolacja dla głupca
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Wypoczynek i rekreacja

Czwartek, 28 sierpnia 2008 r. godz. 10:46     /Piotr Niećko/
Walczą o stalowowolski skatepark

Skatepark przy hali tenisowej.
Skatepark przy hali tenisowej.
Fot. Jacek Rodecki
Młodzież uprawiająca sporty ekstremalne na terenie stalowowolskiego skateparku napisała petycję do Prezydenta miasta, która jest oficjalnym protestem przeciwko likwidacji obiektu.

Pomysł zrodził się, gdy do młodzieży korzystającej z obiektu dotarły informacje odnośnie wątpliwości miasta co do jego dalszego zapotrzebowania. Rzekomym tego powodem był fakt, że wieczorami przesiadują tam osoby pijące alkohol i dewastujące sprzęt. - "To, że na jego terenie zbierają się osoby, które piją alkohol, dewastują wyposażenie, śmiecą czy rozbijają szkło nie jest naszą winą. Wręcz przeciwnie, szkoda ze nikt nie zauważył, ze to właśnie my sprzątamy ten Skate park, aby w miarę bezpiecznie z niego korzystać. Niejednokrotnie nasi koledzy kończyli swoje ewolucje w szpitalu, ponieważ lądowali na rozbitym szkle." - piszą do Prezydenta.

Jak się dowiedzieliśmy, wandalizm na terenie skateparku nie jest powodem jego możliwej likwidacji przez miasto. Zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta stwierdził, że zlikwidowano jedynie plac zabaw dla dzieci obok obiektu, ponieważ miejsce to nie było bezpieczne dla najmłodszych, a plac zabaw był niejednokrotnie niszczony.

Protest młodzieży nie jest jednak bezpodstawny, ponieważ miasto ma rzeczywiście plany odnośnie zagospodarowania terenu, kolidujące z istnieniem obiektu. Plany te dotyczą rozbudowy znajdującej się obok hali tenisowej o zaplecze socjalne oraz bazę noclegową. Obecnie miasto ma obietnice ministerialne obejmujące pokrycie jednej trzeciej kosztów inwestycji.

Organizatorzy petycji zebrali już niemalże 300 podpisów. Według nich, obecnie ze skateparku korzysta około 23 rolkarzy, 38 deskorolkarzy, 27 BMX-owców, oraz tuziny dzieci które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Pismo dotarło do Prezydenta, lecz do chwili obecnej nie otrzymano odpowiedzi.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 17 czerwca 2010 r. godz. 14:22
~Pawełek / Malutki
zgadzam się !!! Skatepark do Parku Jordanowskiego!!!
+0-0
Niedziela, 19 października 2008 r. godz. 14:56
~dawid
mieszkanka tego osiedla.. szkoda mi ciebie jeszcez nigdy nie widzialem zeby ktos przechodzac kolo skate parku bal sie ze go pobija czy cos XD a co do psa to skate park o ile wiem nie jest miejscem gdzie pies ma sie zalatwiac.. a butelki to nie pozostalosc po nas.. co do parku jordanowskiego.. w tamtym miejscu (zatorze) ten skate park i my jego uzytkownicy dlugo bysmy nie pojezdzili pozdrawiam :)
+0-0
Niedziela, 31 sierpnia 2008 r. godz. 16:26
~Ola
DO JAKUBA. Ok zdarza się :)
+0-0
Niedziela, 31 sierpnia 2008 r. godz. 16:24
~Ola
DO WOJTKA. Kolejna osoba,która nie potafi dokładnie czytać i sobie rzeczy dodaje....Nie napisałam,że np.każdy rolkowiec jest wandalem.Są osoby, które jeżdzą na rolkach lub na deskorolce i się wporządku zachowują (chcą spędzić miło czas i uprawiać swoje hobby)ale widze też osoby,które korzystają z ramp (np.rolkowcy),po czym piją alkohol.Czy ktoś napisał, ze wyginacie blachę,czy niszczycie skatepark?Z tego co ja zaobserwowałam to zniszczone zostały latarnie,ławki,piaskownica,huśtwka,domek....,które zostały później przez miasto zlikwidowane.Piszesz,że się wporządku zachowujecie i niczego nie niszczycie.To czemu nie zareagujecie na to jak ktoś inny niszczy skatepark,ktoś kto nie uprawia waszego hobby??Przecież w większej grupie jesteście więc można komuś uwagę zwrócić, a pozatym każdy posiada w tych czasach telefon komórkowy i można zawsze po policje zawdzwonić.Wtedy będzie widać,że to nie wy jesteście sprawcami i że zależy wam na skateparku i dlatego troszczycie się o niego. Więc nie denerwuj się na mnie tylko na te osoby, które niszczą wasz wizerunek. A pozatym możesz być zły sam na siebie lub na te osoby,które uprawiają to same hobby co ty,bo nie reagujecie na to jak inne osoby niszczą ,,wasz'' skatepark.
+0-0
Niedziela, 31 sierpnia 2008 r. godz. 16:06
~Mieszkanka tego osiedla (Ola)
DO WOJTKA.A co ci da moje imię???Będziesz chodzil po całym tym osiedlu i mnie szukał?Mam na imię Ola i się nie kryję,poprostu wyrażam swoją opinię na ten temat.
+0-0
Niedziela, 31 sierpnia 2008 r. godz. 14:47
~Wojtek
Do Mieszkanki tego osiedla, może by Pani się raczyła chociaż podpisać a nie w anonimy bawi, skoro Pani ma tak wiele do zarzucenia młodzieży jeżdżącej na rolkach, deskach itp. to niech sie pani chociaż przedstawi, albo jeżeli już pani tak bardzo przeszkadza to niech pani jakoś w bardziej cywilizowany sposób zgłosi sprzeciw, każdy sobie anonimy jak tchórz może pisać, a poza tym to nie młodzież "jeżdżąca" niszczy skatepark bo nie są przygłupami i wiedzą czym grozi upadek na szkło lub wygiętą blachę, niech się Pani zastanowi nad sobą bo aż "biała" zalewa jak sie czyta takie żałosne komentarze. Pozdrawam
+0-0
Niedziela, 31 sierpnia 2008 r. godz. 12:56
~jakub
tylko że ogródek jordanowski jest na zatorzu, a tam to wogóle by nimożna było pojezdzic. bo przyjdzie ci pare "miłych" łysych panów w dresie i po jezdzie ; / a do tego wiekszośc ludzi co uprawiaja ekstremalne sporty znajduje sie nie na zatorzu. . a i do - mieszkanki tego osiedla - : ok zwracam honor, źle to zrozumiałem.
+0-0
Sobota, 30 sierpnia 2008 r. godz. 18:54
~mieszkanka tego osiedla
Popieram zdanie Mozetas. :) SKATEPARK do parku Jordanowskiego !!!
+0-0
Sobota, 30 sierpnia 2008 r. godz. 18:42
~Mozets.
Likwidacja jest najprostszym wyjściem. Należałoby przenieść ten obiekt w miejsce bardziej "cywilizowane" - czyli widoczne. Obecne miejsce to były osadnik ścieków ze szpitala z lat 50 do 80. (bagno) i ten bagienny nastrój udziela się użytkownikom tej krainy rozrywki. Prawdą jest ,że obiekt jest niszczony, ale nie przez prawdziwych rolkarzy , lecz przez miejscowych "terrorystów". Tak nazywam tę hołotę - czyli psychopatycznych małolatów - czujących nienawiść do wszystkiego co jest poukładane, pomalowane i uprzątnięte. Ci sami rozbijają butelki po piwie i wódce na drodze wiodącej do Oczyszczalni Scieków. W nadziei ,że jadący samochodami zniszczą sobie opony. Spuszczają kontenery ze śmieciami w dół jezdni przy bajorku za niegdysiejszym "Pewexem". Wszystko nocą. Tacy są odważni. Często chodzę na korty w rejonie szpitala i obserwuję to towarzystwo. Prawdziwi rolkarze to mniej niż połowa trenujących na ściankach i zjazdach. Reszta to neurotyczna hałastra. Krzykliwa, agresywna, i wulgarna. Prawdziwy obiekt sportowy, zadbany i dozorowany - byłby lepszy w tym miejscu. Rolkarzy do ogródka Jordanowskiego.
+0-0
Sobota, 30 sierpnia 2008 r. godz. 11:46
~mieszkanka tego osiedla
Do JAKUBA !! ,,[...]a co do spacerów z psami jeszcze nigdy niewidziałem zeby ktos kogos zaczepił, niejestesmy jakimiś złodziejami[...].\'\' .Ty się naucz dokładniej czytać....bo ja napisałam,że pies rani sobie łapy za każdym razem jak tamtędy chodzi,bo pijąca tam młodzież rozbija butelki i szkła leżą na chodnikach i w trawie!!Nie padły słowa,że jesteście złodziejami, wiec sobie nie dodawaj rzeczy,które nie zostały powiedziane!!! Wy się nie boicie tam przebywać bo jesteście w grupie ale jak ktoś sam tamtędy idzie to naprawde nie jest bezpiecznie tak jak ty uważasz!Mieszkam na tym osiedlu 18 lat i powiem szczerze,że czułam się bezpieczniej jak tego skateparku nie było,można było spokojnie pospacerować i nikt cię nie zaczepił.Mam nadzieje,że skatepark zostanie przeniesione w inne miejsce.
+0-0
Sobota, 30 sierpnia 2008 r. godz. 11:09
~mk60
Może policjanci zaczęli by zarabiać na swoje pensje i przeszli się parę razy w miejsca, gdzie można po ciemku w dziób dostać, jak skatepark np. - bez zgłoszenia, w ramach szumnie głoszonej prewencji... Skoro perfekcyjnie znają miejsca i czas, gdzie ich być "nie powinno", to wystarczy tę wiedzę wykorzystać :)
+0-0
Sobota, 30 sierpnia 2008 r. godz. 00:07
~hakuna matata
ha ha studenci maja czas do pazdziernika...
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 21:42
~Biltro
Idzie szkoła, trzeba się uczyć, a nie jeździć.
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 12:00
~doma
powinni go rozbudowac a nie zlikwidowac... zlikwidują, beda miec kolejny problem mlodziez jezdzaca pod urzedem miasta ;D
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 10:16
~sdfds
A niech likwidują. Dobry pomysł z tą bazą przy hali. Jednak KONIECZNIE SP musi być wybudowany w innym miejscu no i o wiele wiele lepszy. Nie wierzę, że nie ma innego miejca w okolicy pod taką inwestycję.
+0-0
Czwartek, 28 sierpnia 2008 r. godz. 21:26
~jakub
taaa dzikeujemy za słowa poparcia ; / ze jezdzimy na deskach czy rolkach to znaczy ze jestesmy nieukami ; / wileu z nas jest na studiach czy chodzi do liceów takich jak staszic i chcą robi cos innego niz siedzie cały dzień przy książkach w domu. W DOMU LUDZIE UMIERAJĄ. ! a co do spacerów z psami jeszcze nigdy niewidziałem zeby ktos kogos zaczepił, niejestesmy jakimiś złodziejami. tyle.
+0-0
Czwartek, 28 sierpnia 2008 r. godz. 13:56
~Stefan
Do aaa, nieładnie tak pisać, jak nie masz nic do powiedzenia. Człowiek bez zdania to krzyczy, współczuję samopoczucia. Skatepark niech dalej będzie, jest potzrbny. Najlepiej to wszystko zlikwidować.
+0-0
Czwartek, 28 sierpnia 2008 r. godz. 12:00
~mieszkanka tego osiedla
Jestem mieszkanką tego osiedla i widzę co ta dzisiejsza młodzież na rampach wyrabia.Są osoby, które chcą faktycznie pojeździć i spędzić miło czas...ale wśród nich(deskorolkarzy,rolkarzy itp.)są też osoby które zażywają alkohol na terenie skateparku. Wieczorami strach tamtędy chodzić, a już nie mówiąc o pójściu z psem na spacer,który za każdym razem rani sobie łapy przez szkła,które leżą na chodnikach i w trawie. Moim zdaniem skatepark powinien był powstać w innym miejscu,gdzie jest więcej ludzi,może wtedy ,,nasza dzisiejsza młodzież\'\' by się przyzwoicie zachowywała.Bo w obecnej chwili czują luz, bo i tak przecież żadnej kontroli nie ma(policja wogóle nie kontroluje co się na terenie skateparku dzieje)
+0-0
Czwartek, 28 sierpnia 2008 r. godz. 11:46
~Miszkox
Wielu w Stalowej Woli nie ma co do garka włożyć. O los mieszkańców trzeba się zatroszczyć.
+0-0
Czwartek, 28 sierpnia 2008 r. godz. 11:43
~Obywatel
A może tak by zebrać podpisy pod petycją o miejsca pracy dla młodych ludzi, którzy nie wracają do Stalowej Woli po studiach, bo nie mają do czego? Młodzi ludzie nie wracają, Stalowa Wola się wyludnia i zamiera. Czy taka ma być sytuacja? O tym pomyślcie, bo miasto ginie.
+0-0
Czwartek, 28 sierpnia 2008 r. godz. 11:16
~Ktsky
Niech się te ekstremalne rolkarze zabiorą za naukę, bo idzie rok szkolny. I przy okazji niech poznają przepisy ruchu drogowego, bo na ulicach stwarzają ogromne zagrożenie, wjeżdżając pod koła samochodów. Nie wiedzą, że im po ulicach jeździć nie wolno? Oby nie doszło do nieszczęścia.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.