Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 lipca 2024 r. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
 Wiadomości lokalne
» Styl Art Déco we wnętrzach
» Nie o zemstę tu chodzi, ale o pamięć...
» Uczcili ofiary Rzezi Wołyńskiej
» 49-latka kierowała pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu
» Przebudowa ulicy 11 Listopada. Jakie oferty dla II etapu?
» Pijana dróżniczka. Miała ponad 2 promile alkoholu
» Polsat "Interwencja" w szpitalu. Dziecko zmarło na porodówce
» Czterocentymetrowy grad spadł w powiecie stalowowolskim
» Nowe drogi na Osiedlu Hutnik
» Pijani kierowcy na drogach Powiatu Stalowowolskiego
» Dwie osoby ranne w wypadku na górce rozwadowskiej
» Aquapark w Stalowej Woli - rusza przetarg na budowę
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Przejmująca inscenizacja pt. "Wołyń" już w najbliższą niedzielę
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
» Damski biznes - spektakl
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 10:08     /Anna Tomczyk-Anioł/
KUL zrezygnował z pomieszczeń przy Bazylice i połączył wydziały

KUL w Stalowej Woli zdecydował się na połączeniu dwóch wydziałów w jeden.
KUL w Stalowej Woli zdecydował się na połączeniu dwóch wydziałów w jeden.
Fot. Anna Tomczyk
Od 1 października Katolicki Uniwersytet Lubelski w Stalowej Woli ma nie dwa, ale jeden wydział, który powstał z połączenia dwóch istniejących do tej pory. Uczelnia zrezygnowała też z wynajmowanych pomieszczeń przy ul. Popiełuszki, przenosząc tamtejsze kierunki na kampus przy ul. Ofiar Katynia.

Decyzją Senatu uczelni, od tego roku KUL w Stalowej Woli prowadzi Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie, który powstał z istniejących do niedawna Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Gospodarce oraz Wydziału Zamiejscowego Nauk o Społeczeństwie. Decyzja o połączeniu jednostek zapadła 6 maja w imię oszczędności.

Zmiana to wiąże się m.in. z przeniesieniem WZPiNoG z obiektu przy ul. Popiełuszki na teren kampusu KUL przy ul. Ofiar Katynia. Nie zmieniły się natomiast kierunki, które do tej pory mogli wybierać studenci. Jak ustalił portal Stalowka.NET, w tegorocznej rekrutacji na wydział w Stalowej Woli przyjętych zostało łącznie ponad 400 osób.

Największym powodzeniem cieszyła się niestacjonarna pedagogika II stopnia, na którą przyjęto 93 studentów. Na stacjonarne studia pedagogiczne II stopnia przyjęto 53 osoby, a na stacjonarną pedagogikę I stopnia - 36.

Drugie pod względem popularności okazało się prawo. Na pierwszy rok przyjęto 48 studentów. Nieco mniej - 44 osoby, rozpoczęły właśnie ekonomię II stopnia, 42 - przyjęto na kierunek praca socjalna, a 41 na socjologię II stopnia. Nieco słabiej wypadła rekrutacja na najnowszych kierunkach inżynierskich. Inżynierię środowiska wybrało 35 studentów, a uruchomioną w tym roku inżynierię materiałową - 12.

O tym, że Katolicki Uniwersytet Lubelski przeżywa kryzys związany z niżem demograficznym, podobnie jak inne polskie uczelnie mówił już w styczniu rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński. W czasie swojej wizyty w Stalowej Woli zapowiedział rezygnację z wynajmowania części pomieszczeń od Fundacji Uniwersyteckiej, miasta i kościoła, redukcję etatów i połączenie tutejszych wydziałów.

Zobacz więcej:
- Miasto przekazało KULowi budynek inżynierii materiałowej
- KUL musi szukać oszczędności. Będą zwolnienia

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 28 października 2014 r. godz. 21:47
~Slawek
Przy takiej kadrze pseudonaukowcow dojerzdzajacych z Krakowa nie ma co sie dziwic ze mlodziez wzbiera prawdziwe uczelnie .Nie chce aby uczyli ich EMERYCI z Krakowa.
+0-0
Piątek, 24 października 2014 r. godz. 20:42
~kalon
jacek, czy wolno było pisać głupio
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 23:53
~Marcin
@#$: W jakby na rynek pracy w Polsce weszło 100 tys inzynierów informatyki, elektroniki, robotyki itp - ale takich którzy poszli na studia zeby sie czegos nauczyc i interesowali sie swoja dziedziną - w ciągu 2 miesięcy mieliby prace. Zapotrzebowanie na świecie jest gigantyczne. Ponoć w UE w tym momencie jest 300 tysiecy wolnych miejsc pracy w samym IT. A akurat ta branza jest taka ze polskie firmy bez problemu mogą działać zdalnie dla klientów zagranicznych. Ale jak u nas 60% studentów twierdzi ze "nie ma talentu do matematyki" (bo jak sie w szkole od podstawowki juz robi tylko niezbedne minimum zeby zdac - to nie dziwne ze nagle nie chce do glowy wskoczyc).
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 22:37
~Sapientis sat
Do prawdy o rynku pracy: Halo halo, nie tak szybko, gdyby rzad chcial i mial inne priorytety szybko mozna zatrudnic nowych pedagogow czyli nauczycieli szeroko rozumianych - wystarczy z klasy 32 osobowej - "norma" rozwalajaca proces edukacyjno-wychowawczy zrobic dwie klasy po 15 osob i zatrudnic razy dwa nauczycieli - czyli absolwentow III co do starszenstwa uczelni polskiej czyli KUL ale i innych, tylko trzeba sie przejac polska racja stanu a nie prywatna kabza 2 mln rocznie
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 20:27
~Prawda o rynku pracy
Nasz kraj wyludnia się w dramatycznie szybkim tempie. Według danych Eurostatu w większym, niż zakładał Główny Urząd Statystyczny. W Polsce mieszka o 2 mln osób mniej niż podaje GUS. Polska ma obecnie mniej niż 36,5 mln mieszkańców. Co ciekawe, polscy eksperci podają w najnowszej prognozie, że ten pułap mamy osiągnąć dopiero w 2035 roku - donosi "Rzeczpospolita". Różnica między sposobem liczenia Polaków przez ekspertów GUSu a sposobem obranym przez Eurostat skupia się na ocenie znaczenia migracji. POLSKA WIEŚ TO PUSTYNIA. WSZYSCY UCIEKAJĄ>>Informacje Eurostatu są bardziej rzetelne. GUS uparcie stosuje metodologię tzw. ludności faktycznej. Nie uwzględnia ona emigracji, a z naszego kraju wyjechało w ostatnich latach 1,5-2 mln osób - wyjaśnia dziennik.
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 20:22
~Prawda o rynku pracy
szukam w Stalowej Woli 10 osób do pracy od wielu lat, zawody / specjalizacje nie tylko czysto informatyczne, IT, ale tzw. około informatyczne nowych technologii, i nie ma takich osób, maskara, jak czytam jakie są kierunku na KUL-u, czy tzw. WSE to ręce opadają, te dwie placówki wmawiają młodym ludziom "perspektywy pracy" ODNOSZĄC SIĘ DO ICH MARZEŃ, okłamują ich, czyż to nie pięknie "być pedagogiem" gdzie ? kiedy ? ludzie jest niż demograficzny, od 2007 roku zobaczcie na wykresy ile osób kończy matury, w roku 2017 liczba miejsc na studiach w Polsce będzie taka sama jak liczba maturzystów NIŻ DEMOGRAFICZNY a Pedagogika - brak perspektyw pracy Rynek pracy a Socjologia - brak perspektyw pracy Prawo - już teraz na rynku w Polsce jest nadwyżka prawników, zarobki prawników są coraz niższe, mizerne, koniec z końcem ledwo wiążą kancelarie prawne w Polsce a co dopiero w Stalowej Woli, dzisiaj wiele przepisów, umowy, rozwiązania obywatele mają za darmo w google.pl oraz w płatnych lub darmowych serwisach internetowych, Gazeta Prawna, Lex itp Żaden przedsiębiorca nie potrzebuje do firmy "pedagogów" " SOCJOLOGÓW" pedagogika II stopnia, na którą przyjęto 93 studentów. Na stacjonarne studia pedagogiczne II stopnia przyjęto 53 osoby, a na stacjonarną pedagogikę I stopnia - 36. Drugie pod względem popularności okazało się prawo. Na pierwszy rok przyjęto 48 studentów. Nieco mniej - 44 osoby, rozpoczęły właśnie ekonomię II stopnia, 42 - przyjęto na kierunek praca socjalna, a 41 na socjologię II stopnia. Nieco słabiej wypadła rekrutacja na najnowszych kierunkach inżynierskich. Inżynierię środowiska wybrało 35 studentów, a uruchomioną w tym roku inżynierię materiałową - 12. TO NIE SĄ STUDIA PERSPEKTYWICZNE, PEDAGOGIKA, SOCJOLOGIA, PRAWO, EKONOMIA ( ekonomia to taki przedłużony ogólniak, lanie wody, czyste frazesy, Ekonomia była potrzebna w latach 90-tych, dzisiaj są potrzebni specjaliści w nowych technologiach, po to aby nie Indie wykonywały prace na rzecz korporacji, ale w Polsce można tworzyć dobre rozwiązania technologiczne i eksportować w świat POLSKĄ MYŚL NOWYCH TECHNOLOGII
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 19:33
~jacek
Oj kurczy się panu Szlęzakowi pole manewru. Cała koncepcja Doliny Krzemowej bierze w łeb. Inkubator też nie będzie już rozbudowywany...tyle kasy w błoto panie Szlęzak.
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 16:54
~kryzysowo
Szpital powinien wziasc przykład z KUL-u, gdy jest cienko trzeba się dostosować z kosztami. Niestety tamto środowisko chyba niereformowalne.
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 15:01
~dodo
Oto obraz rozwoju szkolnictwa wyższego w mieście za obecnego prezydenta. Powiedzmy mu nie, bo tak dalej być nie może. Lucjusz, ratuj Stalową Wolę.
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 14:30
~Mirek
Galerii i stażystów ile zapragniesz :-)
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 14:28
~stalowiak
glosujcie dalej na slezaka haha wyprowadzi was na dobre
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 14:04
~@#$
5% populacji jest wstanie ukończyć renomowany wydział elektryczny, informatykę albo mechaniczny.. u nas 50% młodzieży studiuje, prawie 2mln. Gdyby wszyscy studiowali na politechnikach, byłoby tylu samo bezrobotnych. Patrz na wyniki Inkubatora - brak zapotrzebowania na projektantów, ale zapotrzebowanie na obrotnych sprzedawców nie maleje.
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 12:16
~Marcin
Nic tylko pogratulować wyboru tym pedagogom. Mając dwa naprawde sensowne kierunki techniczne isc na pedagogike... Nic tylko pogratulowac.
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 11:29
~Stw....
To teraz zostały odzyskane pomieszczenia które parafianie wybudowali do nauki religii dla dzieci . chyba że jakiś nowy biznes będzie kręcony ?/
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 11:24
~Oana
AS nie od razu .krakow zbudowano. Grunt, że kierunek ruszyl. Za rok przyjda nastepni. Niewiele jest kierunkow ktore w pierwszym swoim roku ciesza sie super popularnoscia. Chyba ze sa to kierunki zamawialne... Biorac ood uwage ze to inzynieria materialowa kierunek techniczny na humanistycznej uczelni w miescie jakim jest Stalowa Wola - te 12 osob to i tak sukces. Badz obiektywny.
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 11:16
~ST W
A miało być tak KUL ..
+0-0
Poniedziałek, 20 października 2014 r. godz. 11:08
~AS
Shrek ale sukces na inżynierii aż 12. Po ch było to budować?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.