Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 25 maja 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Wiadomości lokalne
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
» Wypadek na drodze powiatowej w Pysznicy
» Opozycja z Rady Miasta rezygnuje z pracy w Komisji Rewizyjnej. - Praca tam to zakłamywanie rzeczywistości - twierdzą
» EMS Dream Body - rewelacyjne efekty w krótkim czasie!
» Co należy poprawić w obsłudze klienta w Urzędzie Miasta? - pytają w ankiecie
» Ulica Ogińskiego przejdzie remont
» Farma fotowoltaiczna na Jelni w 2023 roku
» Miejskie żłobki wznowią pracę
» SUNTECH Polska - nowoczesne panele fotowolaticzne
» Pożar domu na ulicy Harcerskiej
» Uwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Niedziela, 30 września 2007 r. godz. 22:56     /Karol Mocny/
Ceny biletów ZMKS nie wzrosną

Antoni Sokołowski, prezes ZMKS w Stalowej Woli przekonywał radnych by nie odbierali przywileju z darmowych przejazdów rodzinom pracowników jego zakładu.
Antoni Sokołowski, prezes ZMKS w Stalowej Woli przekonywał radnych by nie odbierali przywileju z darmowych przejazdów rodzinom pracowników jego zakładu.
Fot. Jacek Rodecki
Radni miasta Stalowa Wola na piątkowej sesji zadecydowali, że ceny za przejazdy autobusami ZMKS nie wzrosną. Autobusy z racji licznych remontów ulic poruszają się po stalowowolskich arteriach objazdami, a sami podróżni nie zawsze są zadowoleni z tych usług, gdy autobus przyjeżdża do danego celu ze sporym opóźnieniem - tłumaczył radny Stanisław Cisek - co przesądziło o nie podnoszeniu cen za bilety.

Radni zastanawiali się jak mogliby zwiększyć budżet ZMKS nie zwiększając cen biletów, więc wymyślili, aby odebrać zwolnienia z opłat za przejazdy. Aby rozpocząć odbieranie innym ulg postanowili zacząć od siebie. Pomysł ten uzyskał aprobatę wszystkich radnych. Kolejnym krokiem było odebranie zniżki wszystkim członkom rodzin pracowników ZMKS - niestety pomysł ten nie został zaakceptowany i nadal całe rodziny pracowników zakładu mogą podróżować za darmo.

Jak widać odebranie radnym przywileju darmowego podróżowania komunikacją miejską nie wzbogaci znacznie kasy ZMKS, bo przecież prawie każdy z nich podróżuje swoim samochodem.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 8 listopada 2007 r. godz. 21:39
~Mozets
Zgodnie z zasadą j/w. proponuję: 1.Pracownicy wydziałów zbrojeniowych w HSW mogą codziennie dojeżdżać do pracy transporterem opancerzonym lub czołgiem i wynosić sobie jakąś lufę, nabój czy inny element uzbrojenia. 2. Pracownicy Elektrowni - raz dziennie worek prądu, 3. Pracownicy Spółdzielni mieszkaniowej i ADM - codziennie - jakieś okno lub drzwi. 4. Pracownicy gazowni - butlę z gazem 5. Pracownicy szpitala - torbę lekarstw, Pkt 6. do 122- co kto może ... i na końcu : 123. Pracownicy oczyszczalni ścieków miejskich - codziennie, bezpłatnie - worek gówien. ( wpuszczą je sobie ponownie do swojego klozetu i stąd zapłacą więcej za wodę i ścieki - tak że MZK nie poniesie szkody...) I sprawiedliwości społecznej stanie się zadość...
+0-0
Sobota, 27 października 2007 r. godz. 19:59
~Mozets
W dniu 24.10.2007 - kurs autobusu ZMKS lini nr 7 (odjazd 16.45 spod Ambulatorium HSW. Linia do Kłyżowa. )Koło Jubilata wsiada grupa młodzieńców. Ordynarne przekleństwa. Zaczepianie dziewcząt. Wrzaski i okrzyki. Kierowca - starszy Pan - siwiuteńki. Ale człowiek odważny. Po zatrzymaniu pojazdu ostrzega zdecydowanie tychże młodzieńców - , że jeśli nie zaczną zachowywać się przyzwoicie - wezwie policję. Byłem zaskoczony. Bo nie widziałem takiej reakcji od lat 60-tych - kiedy młodzi byli często karceni przez starszych. Interwencja kierowcy pomogła. Młodzi prawie zupełnie zamilkli. Myślę ,że to jest najlepsza reklama dla ZMKS-u Stalowa Wola. Nie znam tego kierowcy w ogóle. Dlatego proponuję kierownikowi ZMKS wyróżnienie tego pracownika. Zrobiłbym to bezpośrednio ,ale ZMKS nie ma adresu internetowego. Przynajmniej mnie nie udało się go znaleźć.
+0-0
Sobota, 20 października 2007 r. godz. 16:48
~kierowca
Nie wiem kto zajumuje sie w Stalowej ustawianiem swiateł ulicznych na skrzyzowaniach ale jest to najwiekszy dureń jakiego mozna sobie wyobrazić, a prezydent stalowej albo jest ślepy ale teżjest takim samym idiota skoro nie widzi jak to wszystko wyglada. Jadąc z NIska do Sandomierza przez Stalowa na każdych siatłach trzeba sie zatrzymać- tego to jeszcze w zadnym miescie nie widziałem.
+0-0
Wtorek, 9 października 2007 r. godz. 17:59
~pasażer MKS-u
Bilety są bardzo drogie. Rozkład jazdy tak dopasowany, aby nie można było jeździć jedną linią. np do Niska rano w linii prostej (górka ) o 6.50 "4", ale z powrotem, to 15.35 "1". A jak chcesz jedną linią to czekaj, jak szybciej to płać więcej. Oj nagłowił sie ktoś by ściągać kasę. A jesteśmy zmuszeni korzystać z MKS by dojechać do pracy. Szkoda że nie ma o tej porze busów czy PKS.
+0-0
Czwartek, 4 października 2007 r. godz. 13:42
~vinci
Radni PiS i całej tej ich śmiesznej koalicji z błaznem Kotulskim na czele pokazali swój populizm przed wyborami odbierając sobie darmowe jazdy, mimo że i tak nie jeżdzą, a później podnieśli podatek o 6% od nieruchomości osób prawnych i fizycznych
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.