Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 7 grudnia 2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
 Wiadomości lokalne
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
» Nowy sprzęt hydrauliczny dla druhów z Kłyżowa
» Stalowowolscy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie
» Święty Mikołaj odwiedził biuro Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli
» Jan Pyrkosz Wójtem 15-lecia oraz Wójtem 2022
» Drukarka, papier i toner czyli jak pracuje policja?
» Będzie nowe oświetlenie na ulicy Chyły
» Dramat na drodze powiatowej. W Jastkowicach droga została zablokowana
» Będzie nowe kasyno w Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny
» Recital Piotra Woźniaka na 85. urodziny stalowowolskiej biblioteki
» Koncert adwentowy 2023
» PUSZCZA DŹWIĘKÓW - widowisko
» Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 13:04     /Maciej Więckowski/
Pozyskują środki na walkę z bezrobociem

W związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym stopa bezrobocia na terenie naszego powiatu wzrasta z każdym miesiącem.
W związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym stopa bezrobocia na terenie naszego powiatu wzrasta z każdym miesiącem.
Fot. Jacek Rodecki
Sytuacja na rynku pracy w dalszym ciągu nie ulega poprawie, a stopa bezrobocia niestety z miesiąca na miesiąc stale rośnie. Jedynym pozytywnym aspektem w 2010 roku pozostaje fakt, iż Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli pozyskał ponad 18 mln zł, które przeznaczone zostaną na pomoc dla bezrobotnych.

W związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym stopa bezrobocia na terenie naszego powiatu wzrasta z każdym miesiącem. Ubiegły roku od samego początku wskazywał, iż osób poszukujących pracę będzie stale przybywać. W porównaniu z 2008 rokiem, gdzie współczynnik bezrobocia na terenie powiatu stalowowolskiego wynosił 10%, to początek 2009 roku przyniósł niestety 2% wzrost osób rejestrujących się w powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli. "Pierwszy kwartał ubiegłego roku był zapowiedzią, że zaczyna dziać się coś niedobrego. Niestety tak działo się przez cały rok, choć tempo tych bardzo niekorzystnych zmian, na szczęście nie było aż tak bardzo duże" - powiedziała Zofia Nędzyńska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli.

Sytuacja ta w kolejnych miesiącach nieco uległa zmianie, aczkolwiek w dalszym ciągu była odczuwalna. "Nie odnotowaliśmy sezonowego spadku bezrobocia na terenie całego powiatu. Z miesiąca na miesiąc liczba bezrobotnych wzrastała, w zasadzie z jednym niewielkim wahnięciem, które miało miejsce na koniec września 2009 roku. W porównaniu do sierpnia ta liczba była o 50 osób mniejsza, natomiast z kolejnymi miesiącami znowu rosła" - dodaje dyrektor PUP.

Bieżący rok nie przynosi optymistycznych wieści, a co gorsza nie zanosi się na poprawę. Niestety w pierwszym miesiącu nowego roku bezrobocie, jak tłumaczy Nędzyńska, po raz kolejny wzrosło. "Stopę bezrobocia publikuje GUS. Jeszcze nie mamy danych odnośnie stycznia 2010 roku. Jednak poziom bezrobocia na koniec tego miesiąca, w porównaniu z grudniem ubiegłego roku, jest o 400 osób większy, co automatycznie oznacza wzrost stopy bezrobocia. Jak wysoki będzie dopiero wyjdzie z komunikatu GUS" - tłumaczy Nędzyńska.

W porównaniu z innymi powiatami w Województwie Podkarpackim, we wcześniejszych latach stopa bezrobocia była najniższa. Jednak od 2009 roku sytuacja uległa diametralnej zmianie. "Byliśmy powiatem, gdzie ta stopa bezrobocia była najniższa nie licząc miast Rzeszowa i Krosna, natomiast w trakcie 2009 roku automatycznie przesuwaliśmy się w tym rankingu w dół i teraz zajmujemy gdzieś z piąta pozycję" - zakończyła dyrektor PUP w Stalowej Woli.

Jedynym pozytywnym aspektem pozostają środki finansowe jakie pozyskuje PUP na różnego rodzaju pomoc dla osób bezrobotnych. W ubiegłym roku aktywizacja dla osób pozostających bez pracy wynosiła 14,5 mln zł, natomiast w roku bieżącym stanowić będzie ponad 18 mln zł.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 2 marca 2010 r. godz. 04:54
~bezrobotny bez rejestracji
Teraz prosze wszystkich o UWAGĘ! Jeśli dobrze się wczytamy to znajdziemy PRAWDZIWĄ informację :) "współczynnik bezrobocia na terenie powiatu stalowowolskiego wynosił 10%, to początek 2009 roku przyniósł niestety 2% wzrost osób rejestrujących się w powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli. współczynnik bezrobocia na terenie powiatu stalowowolskiego wynosił 10%, to początek 2009 roku przyniósł niestety 2% wzrost osób rejestrujących się w powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli. (cyt) "...współczynnik bezrobocia na terenie powiatu stalowowolskiego wynosił 10%, to początek 2010 roku przyniósł niestety 2% wzrost osób --> rejestrujących się <-- (!!!) w powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli - powiedziała Zofia Nędzyńska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli." Jak widac z powyższego jest obecnie co najmniej 12% ZAREJESTROWANYCH (!) osób bezrobotnych! A ile jest FAKTYCZNIE osób nie mających pracy? Daje DOWOLNE stanowisko w/w pani i każdej ciężko pracującej pani przy stercie wniosków i kart pracy oraz teczek, że NIE MNIEJ niż 20% (lub nawet 25%!). Rejestracja w PUPie (uuppsss... w DUPie - Dręczący Upierdliwy Urząd Rejestrowania Bezrobotnych!) jest chyba najbardziej ZNACZĄCYM zakresem długofalowych działań i efektem jakości pracy tej wspaniałej placufki! Jeśli ktoś myśli, że dzięki niej znajdzie pracę to znaczy, że już zupełnie postradał wszelkie zmysły! Po co jest Urząd Rejestrowania Bezrobotnych?! Po to, aby wkurzać ludzi (tzn. dawać płonne nadzieje na pracę) oraz rejestrować ZDESPEROWANYCH ludzi, którzy muszą gdzieś widnieć w ewidencji, aby inni mieli nad czym się zastanawiać i mogli "walczyć z problemem". Nie likwidować wysokich podatków, biurokracji oraz sprzecznych, zawiłych jak i wykluczających sensowną działalność przepisów, bo zniknie bezrobocie!!!!!!
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2010 r. godz. 01:11
~josef
Do roboty za jedyne 1000 zł w PUP
+0-0
Sobota, 27 lutego 2010 r. godz. 10:46
~asdf
ale chyba nie źle skoro zasiłek w powiecie jest tylko pół roku? chyba że od tego ilu jest bezrobotnych nie zależy. Może jak by cały powiat był bezrobotny to był by rok
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 22:16
~lol
to ze nie ma pracy i ofert nie jest wina PUP tylko sytuacja na rynku. huta lezy i wszystko inne. tak naprawde winni sa politycy ktorzy zamiast zajac sie gospodarka, zajmuja sie afera hazardowa (kto na kogo doniosl itp).ot co.
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 19:45
~GOLIPLECY
szkoda gadać :( szkolenie za szkoleniem i tak gówno z tego - dostali kase w PUPie a urzędasy dalej mają nas w dupie hahahahaha
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 08:30
~agnes
Ten cholerny PUP to tylko kupa urzedasów, którzy zamiast pomagać ludziom bezrobotnym , tylko utrudniają i kładą przysłowiowe kłody pod nogi
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 08:14
~zibi
ja jestem ciekawy czy dalej PUP korzysta z zatrudnienia bezrobotnych jako stażystów i innych i czy ich potem zatrudnia, jak nie to przyganiał kocioł garnkowi, dotyczy to też innych urzedów stalowowolskich, ale PUP jest najbardziej jaskrawym przykładem
+0-0
Piątek, 26 lutego 2010 r. godz. 00:23
~Magda
Wiadome jest jedno jak jest praca to dla tego kto ma znajomości inny to niech sobie chodzi i podpisuje się co 3 miesiące a jedyne co wtedy zrobią to przeczytają ci ogłoszenia które i tak codziennie śledzimy;] A zapomniałam że te ogłoszenia też sa dla picu ;] po to żeby człowiek miał nadzieje że go przyjmą a tutaj niestety okazuje się że i tak stołek jest już zajęty:) a przez kogo ? przez znajomego lub rodzinę pracowników PUP ;]
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 22:13
~gnida
jestem ciekawy co na te zwolnienia, kolejne zwolnienia robia szostaki i im podobni. szosti robi reklame przeciwko krytykantom ale co więcej???? amen p. szosti
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 16:07
~zez
A ile etacików ma PUP dzięki bezrobotnym. I są tam zarobki dobre. A te doszkolenia to jest tylko zaliczyć i dalej nie nadajesz się do pracy. To tylko udawanie, że sie pomaga i wydaje pieniądze na coś co mało kto wykorzysta. A ile ludzi ma dzięki temu pracę.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 14:27
~badyl
Zmniejszać podatki, a praca się znajdzie! PUP pozyskał pieniądze, ale to pieniądze z naszych podatków.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 14:18
~zigi
to michał wiśniewski:)
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2010 r. godz. 13:20
~bezrobotny
Zamknąć PUP, a pieniądze przeznaczyć na ratowanie istniejących miejsc pracy.Łatwo się marnuje darowane pieniądze. Niech PUP sobie zarobi najpierw pieniążki a potem je wyrzuca w błotko!!!!!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.