Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 18 lutego 2026 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
 Wiadomości lokalne
» Próba gwałtu w Jastkowicach? Policja i porkuratura milczy
» Monitorują, naprawiają, sekundniki dalej nie działają
» Bezpłatne porady prawne
» Poseł Weber (PiS): SAFE to nie manna z nieba i wymaga zabezpieczenia polskiego interesu
» Polityczny kocioł wokół SAFE. Kowal wysyła wyborców do posłów z PiS-u
» Bezpłatna pomoc dla rodziców i młodzieży. Skorzystaj z Punktu Konsultacyjnego Kompas
» Miejskie Walentynki pełne miłości
» Premier Donald Tusk o konwencji PiS w Stalowej Woli: szczyt bezczelności!
» Konwencja programowa PiS. Mariusz Błaszczak zaprasza do Stalowej Woli
» Socjalne kontenery. Nagroda, czy kara?
» Bliźniactwo poprzez sztukę
» Rondo na Energetyków już nazwane. Radni zdecydowali
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Monety. Milczący świadkowie historii
» Warsztaty z Janem Pukiem
» Promocja książki Wojciecha K. Ogórka
» Okna czasu Edyty Lisek w Galerii Karpińskiego
» Podwójny "Zimowy piknik rodzinny" w MBP - Ferie pełne odkryć
» Kazimierz Kuczman - wawelczyk z radomyskiego Zasania
» Ferie w Muzeum 2026
» Zatracenie 
opowieść lasowiackich chłopek
» Czternasty raz pobiegniemy "Tropem Wilczym"
» Od Jaskini Lascaux, po Galerię TŁO - Historia sztuki zapisana w MDK
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Koncert Noworoczny 2026
»Koncert Noworoczny 2026
»Potężny pożar hali z paliwami alternatywnymi
»Święty Mikołaj - poszukiwany
»Były Premier RP i były prezes Orlen w Stalowej Woli
»Spotkanie w sprawie strefy gospodarczej w Nadleśnictwie Rozwadów
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelników

Środa, 18 lutego 2026 r. godz. 13:29     /Magdalena Rodecka/
Monitorują, naprawiają, sekundniki dalej nie działają

Sekundniki pozwalają na spokojniejsze hamowanie, ruszenie z miejsca, zmniejszają ryzyko gwałtownych manewrów.
Sekundniki pozwalają na spokojniejsze hamowanie, ruszenie z miejsca, zmniejszają ryzyko gwałtownych manewrów.
Fot. Jacek Rodecki
Do redakcji Stalowka.NET Czytelnicy zgłaszają awaryjność sekundników na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ulicą Komisji Edukacji Narodowej. Od dłuższego czasu albo nie działają w ogóle, albo mrugają co wpływa na prawidłowość odczytu.

Sekundniki na w/w skrzyżowaniu są o tyle ważne dla kierowców, że znajdują się tam kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. Sekundniki pozwalają na spokojniejsze hamowanie, ruszenie z miejsca, zmniejszają ryzyko gwałtownych manewrów, a także ułatwiają ocenę, czy można bezpiecznie zjechać ze skrzyżowania.

W Stalowej Woli na jednym z głównych skrzyżowań: Alej Jana Pawła II z ulicą Komisji Edukacji Narodowej sekundniki notorycznie ulegają awarii. Sprawę zgłosiliśmy do zarządcy - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nie odpowiedziano nam na wszystkie pytania, a ile przesłane parę zdań nie pokrywa się z rzeczywistością. Albo odpisano "zza biurka" bez uprzedniego sprawdzenia, albo osoby przekazujące pani specjalistce ds. informacji publicznej w Rzeszowie, nie poinformowali o stanie faktycznym.

Oto odpowiedź: Na podkarpackiej sieci dróg wojewódzkich, sekundniki zainstalowane są tylko na dwóch skrzyżowaniach w Stalowej Woli: al. Jana Pawła II - ul. KEN oraz al. Jana Pawła II - ul. Szopena. Po zgłoszeniu Państwa Redakcji, 22 stycznia 2026 r. zweryfikowano wszystkie 16 sekundników. Działały prawidłowo. Sygnalizacje świetlne są poddawane konserwacji co miesiąc, a znalezione usterki są na bieżąco usuwane. Ostatni raz zgłoszenie awarii zostało przesłane w kwietniu 2024 r., również przez Państwa Redakcję. Został wtedy wymieniony konwerter.

Nie wiemy, jak na dzień 22 stycznia sekundniki mogły działać prawidłowo, gdyż właśnie wtedy część z nich mrugała. Na dzień 18 lutego na skrzyżowaniu monitorującym przejazd na czerwonym świetle, część sekundników nie działa w ogóle, pozostałe mrugają.

Pytanie po co było je montować, skoro na bieżąco i awarie nie są usuwane, bez względu na porę roku?


Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 18 lutego 2026 r. godz. 14:47
~Rysiek
Sekundniki mają duży wpływ na rentowność ponad dwudziestu kamer rejestrującym przejazd na czerwonym. To zapewne powód dbania o bezpieczeństwo zmotoryzowanych mieszkańców Stalowej Woli
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2026 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.