Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
 Wiadomości lokalne
» Stalowa Wola dołączy do Związku Miast Polskich
» Komunikat MZK
» Oburzeni kibice, oburzeni kierowcy. Oburzeni mieszkańcy!
» Borsuk Huty Stalowa Wola zachwycił w Paryżu
» Jagoda Rall, Paweł Gładyś i Mateusz Łojek w XI Krakowskim Salonie Poezji
» Ruszył sezon na odkrytej pływalni
» Nieoficjalnie: Kamila Piech zastępcą dyrektora MDK
» Ulica Wyszyńskiego bez dofinansowania. Powód to brak ścieżki rowerowej
» Amatopasje w Stalowej Woli
» Uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny
» Stalowa Wola w centrum uwagi całej Polski? Co szykuje nam władza?
» Kibice zdewastowali mury XVIII-wiecznego klasztoru?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Letnie Harce na stalowowolskich błoniach już wkrótce
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
»Krzysztor Faraś na Torze Kielce
»Rada Miasta 2024-2029
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 10:06     /Magdalena Rodecka/
W obronie CPK. Radna Butryn powiedziała "sprawdzam"

W obronie CPK. Radna Butryn powiedziała sprawdzam.
W obronie CPK. Radna Butryn powiedziała "sprawdzam".
Fot. Anna Magda/Biuro Prasowe UMWP
Radni w Sejmiku Województwa Podkarpackiego przez aklamację przyjęli stanowisko w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Stanowisko radnych to sygnał do obecnego rządu, że port powinien być budowany. Ich zdaniem to wymierne korzyści dla kraju i regionu, bo oprócz rozwoju ruchu pasażerskiego CPK gwarantuje rozwój transportu cargo, budowę sieci połączeń kolejowych oraz tysiące miejsc pracy. W stanowisku znalazł się między innymi taki zapis: "Centralny Port Komunikacyjny rozumiany w kategoriach wielkiego, międzynarodowego hubu lotniczego w Baranowie oraz nowych tras kolejowych łączących wszystkie regiony kraju z pewnością należy uznać za projekt odpowiadający naszym ambicjom i potrzebom. Traktujemy to przedsięwzięcie jako historyczną i cywilizacyjną szansę rozwojową dla Polski".

Zasiadająca w Sejmiku Województwa Podkarpackiego stalowowolska radna Renata Butryn (klub Koalicja Obywatelska) zwróciła uwagę, że nie do przyjęcia są dla niej dwa ostatnie akapity w piśmie. - Przywiązuję wagę do znaczenia słów z wiadomych powodów, dlatego wyrażam swój stanowczy sprzeciw na takie słowa jak: dekonstrukcja,opóźnienie, wstrzymanie realizacji. Chciałabym to odnieść do danych 2024 roku. Przede wszystkim ogromne ośrodki, które były przeznaczone na budowę CPK. Od 6 lat już trwa budowa. Są już pierwsze sprawozdania z przeprowadzonych, mało wnikliwych jeszcze audytów - mówi Renata Butryn.

Pierwsze kontrole wskazują, że przeznaczono 700 mln zł na wynagrodzenia i sponsoring. Spółka lotniskowa zatrudnia obecnie 750 osób, których średnia pensja wynosi prawie 16 tysięcy złotych, z czego 21 z nich zajmuje się marketingiem. Ujemny bilans w kwocie 3,3 mld zł.

- Jak tak jak inni mieszkańcy Podkarpacia jestem płatnikiem. To między innymi z moich podatków te rzeczy się wydarzyły, czyli marnowanie pieniędzy. Ponadto jest też ocenione to, co zostało zrobione przez te 6 lat za tak ogromne pieniądze. Otóż została tylko przeprowadzona decyzja środowiskowa, podpisana umowa z międzynarodowym konsorcjum projektującym. Niestety skup ziemi pod inwestycję to zaledwie tysiąc hektarów z ponad ośmiu - wyliczała radna.

Dlatego zdaniem stalowowolskiej radnej sformułowania proponowane w piśmie są nie na miejscu (żądanie jak najszybszej realizacji), bo nic do tej pory przez ostatnie sześć lat nie zrobili, aby to przedsięwzięcie skontrolować, sprawdzić, jak wydatkowane są publiczne pieniądze.

- Chcemy wspierać tę realizację, żeby przyczyniała się do rozwoju kraju i regionu, ale tego typu sformułowania są polityczne w obliczu defraudacji pieniędzy na inne cele niż budowa, właśnie tego ważnego dla nas i dla rozwoju regionu portu - stwierdziła Renata Butryn.

Po wypracowaniu wspólnego rozwiązania i naniesieniu poprawek przyjęto stanowisko poprzez aklamację.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 22 czerwca 2024 r. godz. 17:14
~inna droga
Po krótce - były plany i raporty przygotowane w 2013 roku badające czy jest sens ekonomiczny budowania nowego centralnego lotniska. Wniosek był taki, że sens jest gdy zamknię się Okęcie a Modlin nie powstanie. W momencie powstania lotniska w Modlinie budowa nowego lotniska stała się bezprzedmiotowa - brak wystarczającej ilości pasażerów. Co więcej by nie tracić pasażerów Okęcie musiało być rozbudowywane by płynnie przejść na nowe lotnisko. Od roku 2013 nie powstał żaden raport a to co widzieliśmy to prezentacje i ogólniki nie podparte żadnymi badaniami. Co wiecej Okęcie ma ciągle mozliwości rozwoju do ok. 30 mln pasażerów rocznie a Modlin może przejąć wzystkie nadwyżki po rozbudowie. Czyli oba lotniska po rozbudowie za ułamek tego co wydano by na CPK będą mogły obsłużyć więcej pasażerów niż CPK! PiS zatrzymał wszelkie rozbudowy na Okęciu i Modlinie i teraz mamy tego wyniki. Ot cała niepatriotyczna historia megalomanii projektu napisanego na kolanie przez laika ale pasjonata kolei i lotnictwa niepodparta żadnymi badaniami rynku, itp....
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 19:02
~olo
Po co te wszystkie idio-yzmy, szczujnio wy tu wypociliście. Wystarczy pomyśleć bo myślenie nie boli jeżeli tego lotniska nie zaczniemy jutro budować to jak PiS wróci szybko do władzy to te lotnisko zamiast parę miliardów kosztować będzie kosztowało kilkadziesiąt miliardów.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2024 r. godz. 20:17
~Buchalter
Twoja znajomosc ekonomii, cienki PiSiorze, jest na poziomie ameby. Nie osmieszaj sie wiec, produkujac tego rodzaju (jak powyzej) wpisy !
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 19:02
~Alternatywy-4
"Pierwsze kontrole wskazują, że przeznaczono 700 mln zł na wynagrodzenia i sponsoring. Spółka lotniskowa zatrudnia obecnie 750 osób, których średnia pensja wynosi prawie 16 tysięcy złotych, z czego 21 z nich zajmuje się marketingiem. Ujemny bilans w kwocie 3,3 mld zł." = Jednym slowem - kolejny wielki Pisowski przekret!!!
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 17:53
~Buchalter
Dr Lasek NIE jest zatrudniony w (czy przez) CPK! Po co wiec krecic tu i zmyslac? - P.S. Rada Nadzorcza Centralnego Portu Komunikacyjnego wybrała w postępowaniu kwalifikacyjnym Filipa Czernickiego na prezesa oraz Marcina Michalskiego na członka zarządu (to informacja z kwietnia biezacego roku).
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 09:43
~Bławat
Lasek ma wiele drzew, które potrzebują pokarmu. Nowy szef nie pobiera wynagrodzenia? Już składał zapotrzebowanie o dodatkowe finanse dla nowych urzędników.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 09:31
~emeryt
Jestem ciekawy ilu głosujących wie, ile państwo polskie ma teraz długu. Jakoś nie ,mogę się oprzeć wrażeniu, że Polska wybuduje CPK , a przez następne kilkadziesiąt lat zyski z tego będą inkasować panowie z bardzo znanej amerykańskiej ulicy. Biedne wnuki będą spłacać i płakać.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2024 r. godz. 18:47
~Chłodnym Okiem
PiSowski prezes jutro (17-go) obchodzic bedzie swoje 75 urodziny. A w tym wieku problemy z pamiecia to cos zupelnie normalnego...
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 19:37
~jan
.... potrzebne jest NORMALNE LOTNISKO z dala od miasta tak aby mogło przyjmować samoloty również w nocy..... idea dobra całkowicie skompromitowana przez Kaczyńskiego i jego sługusów, u prezesa pis wszystko musi być WIELKIE, pół Europy musi z zazdrości obgryzać paznokcie że u nich niema takiego ,,geniusza".... wielkie produkcje hollywoodzkie, dwie wielkie wieże w Warszawie, wielki port lotniczy jak w Dubaju, wielki prom pasażerski, wielki blok energetyczny w Ostrołęce ..... prezes ma kiepską pamięć, zapomniał że WIELKI PROM ZE STOCZNI GDAŃSKIEJ okazał sie gwoździem do trumny tej firmy ....
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 18:58
~Chłodnym Okiem
"To lotnisko i elektrownie atomowe to najważniejsze inwestycje obecnie w POLSCE i potrzebne na wczoraj." -> Bzdura, totalna bzdura, PiSowski klakierze ("olo" vel "olek")!!
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 08:59
~olo
Do emeryt , jaki stary taki głupi tak kiedyś za komuny o takich jak ty mówiono. To lotnisko i elektrownie atomowe to najważniejsze inwestycje obecnie w POLSCE i potrzebne na wczoraj. Bo dzięki elektrowniom atomowym POLACY będą mieli niskie rachunki za prąd. A CENTRALNE LOTNISKO w BARANOWIE jest bardziej potrzebne niż elektrownie bo coraz więcej ludzi na świecie podróżuje samolotami i już niebawem nasze lotniska będą przepełnione. Poza tym dziesiątki miliardów nam co roku do budżetu państwa będą przynosić a ty brednie dzi-du wypociłeś.
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 03:34
~nocne piwo
"Ferdek" - czy twoje wpisy to juz prawdziwe dno, czy moze byc jeszcze gorzej?
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 22:26
~Rozsądny
Temu poniżej to koniecznie lewatywę zastosować.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 20:35
~Ferdek z Poniatowskiego
jemu medyku to by siem przepłukiwanie przydało
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 18:49
~swojak
amon to e2rds
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 18:45
~medyk
amon wpadnij na czopkowanie....erdesowi pomogło
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 18:09
~gorszy-sort
"...bo znowu POdkradają" Co i gdzie? Masz jakies dowody, czy tylko (jak zwykle) zmyslasz, klamiesz i opluwasz na tym forum, "Ferdku"?
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 17:50
~bajki z mchu i paproci
Jakie znowu "zyski"? Skad wezmiesz te kilkadziesiat milionow pasazerow rocznie? Ludzie, przestancie wreszcie fantazjowac!!
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 15:26
~Ferdek z Poniatowskiego
A co cię długi moich wnuków obchodzą trolu platfusi? Patrz teraz swojej koalicji na ręce, bo znowu POdkradają i na poprzedników zwalają, chociaż dowodów nie mają. Jak to platfusy.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 13:50
~Aamon
Coś ok. 2 bilionów? Ale jeszcze te pisowskie zakupy w Korei, obligacje ,,Skarbu Państwa" np. te antyinflacyjne co mimo zapewnień Glapińskiego, że inflacji nie będzie Morawiecki kupił i te o dłuższym terminie wykupu które musimy jako obywatele RP w imię zobowiązań pisowców którzy je sprzedawali wykupić... Pisiorstwo to najgorsze co spotkało nasz kraj od czasów zaborów... atomy to podbiją... Myślę, że ze cztery pokolenia mają przechlapane... Skończymy jak konie w Janowie Podlaskim albo radiowa ,,Trójka"... Gnom zniszczył ten kraj niczym zaborca...
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 02:02
~Liverpool
Najpierw nalezy budowac linie kolejowe. Bo budowa tego lotniska (CPK) bez szybkich polaczen kolejowych ma niewiele sensu.
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 20:02
~Kot Behemot
To "CPK" to mial byc taki WIELKI PiSowski kanal do wyprowadzania kasy. Oni dobrze wiedza, ze rozbudowa lotniska w Warszawie na Okeciu bylaby wystarczajaca na kolejne 20 - 25 lat.
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 16:47
~Sraka
A kto stanie w obronie zarabiających na to miasto, którym powiększają czynsz?
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 18:31
~aamon e2rds
Hehehe podstawówka :-)
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 10:37
~Aamon
@Stef, zbierał puszki i oddawał twojemu staremu bo wiedział, że ma syna niedorozwiniętego...
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 19:55
~Stef
aamonek z pewnością miałeś wybitnych nauczycieli - przede wszystkim kultury cię nauczyli. Chyba, że to z domku, po tatusiu. Puszki zbierał ? To sorry.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 19:52
~xD
Na pisanie z dużej litery matołku trzeba sobie zasłużyć. Nie tłumacz się - każdy wie jaki jesteś ograniczony. Wystarczy poczytać pogromco księży.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 16:30
~Aamon
Nie pisz @Bławat, każdy zna tego ,,dobrego pana" co tryska jadem katolickiego miłosierdza i miłości...
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 13:44
~Bławat
Największy hejter w polskim rządzie Aamonie jest bardzo bliski tobie. Nie muszę pisać jak się nazywa.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 13:36
~Aamon
@ xD Każde zdanie matole zaczyna się dużą literą... Użyłem odruchowo spacji i to jedyne co pisiorku możesz mi zarzucić... I nie obrażaj tych ci już nie ma, bo akurat miałem wielkie szczęście, że j.polskiego uczyli mnie świetni nauczyciele a nie jakieś czarnkowe barachło... J.polskiego to ty Kaczyńskiego naucz, bo kaleczy go jakby był jakimś ruskim zrzutem, który tu zostawili... A jak takm z erudycją u rodzimych pisowców?
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 11:01
~xD
aamonek pisze się ''byłyby'', tak jest poprawnie. W szkole nie uczyli ? Fakt, jakiej szkole :-)
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 10:23
~Aamon
Bo mi Piotrze skóra na czole nie marszczy się gdy chcę coś napisać... Wystarczy ,,minutka"... Wy pisowcy musicie czekać na przekaz dnia, rozkazy, bo sami nie jesteście w stanie myśleć... Pisowcy, jak wiesz hejtowali nawet ze swoich ministerstw, jak Szmydt czy Piebiak i godzili to z ,,pracą" dla Polski... Mieści mi się więc w głowie, że w każdej pisowskiej instytucji są tacy ludzie i jeszcze biorą za to pieniądze... Nie idź tą drogą Piotrze...
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 09:49
~Piotr
Ty ciężko pracujesz ? Skąd masz tyle czasu na swoją żółć, którą tu wylewasz ?
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 08:17
~Aamon
@Piotr, pracuję i to ciężko więc do lasu mnie nie wysyłaj... Ty pewnie jesteś głosem tzw., ,,Pershinga" i beneficjentem ,,dobrej zmiany" co to kiedyś stał pod sklepem i wołał 50 gr. żeby na nalewkę uzbierać a dzisiaj piwo w puszkach i wódeczka... Uczciwy człowiek nic pisowcom nie zawdzięcza bo do wszystkiego dochodzi swoją pracą a nie odpadami z pisowskich stołów... Ty dostawałeś 500+ , opieka ci płaci za ,,Metalowiec" i ciepłe posiłki a jak myślisz, z czego?Ja to bym was zagospodarował, właśnie w takich akcjach jak sprzątanie lasu gdzie butelki i puszki były by wasze... Taki program. - pierwsza praca, coś jak pisowscy ministrowie czy urzędnicy, itp. ...Do ręki pieniędzy bym wam nie dał, nawet matkom z mężem czy konkubinem nierobem...
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 07:27
~Sraka
Aamon daj spokój... jestem wk****wiona. Ciężką pracą mam utrzymywać patologię i oczywiście Wielce Nam Panującego, bo chyba te podwyżki pójdą na jego nową pensję.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 06:37
~Piotr
Tak jest. Teraz mamy krystaliczna wodę. Trochę zabrudzoną, ale jest. Tylko nikt jej nie ogląda, a ładuje się w nią te same pieniążki. Dobrze też, że wiadomo co sądzisz o ludziach biorących socjal. Nie bój się - twoi idole też biorą. Teraz zamiast walić w tę klawiaturę idź walcz o lasy - donosy trzeba słać, już dwa szmatławce podłapały temat. A do donosów dziwnie pasujesz mi idealnie. Bo ty stary ubek jesteś, co ?
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 17:26
~Aamon
Musimy niestety utrzymywać lumpenproletariat bo to element socjalnie bliski komuchom, a więc i pisowcom... Oni nie ,,mogą" pracować i trzeba im dawać socjal, 800+ , opłacać czysz i media oraz straszyć, że przyjdą ONI i im to zabiorą...Pewny elektorat! Szkoda, że nie ma już pisszczujni tv bo zapewne dowiedzielibyśmy się, że to wina Tuska...
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 22:14
~Hermenegilda
Po co i dla kogo to CPK, jak w Polsce nie ma zadnej duzej, silnej linii lotniczej?
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 20:22
~Xd
Ty niżej - może się źle wyraził - obecna jedyna słuszna partia obecnie rządząca była blisko. Może jeszcze raz i się uda.
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 17:55
~wWasz Deficyt
Pani(e) "PCK", LOT-u nikt nie sprzedal wiec prosze nie opowiadac tutaj bzdur !
+1-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 08:32
~Wyrywny
Nikt o zdrowym umyśle nie "przejmie" inwestycji bez gruntownego sprawdzenia. A t nagle pojawiają się informacje -przez kilka miesięcy sprawdzania gigantyczne opóźnienia w inwestycji ???? - śmieszne. Jak zwykle za PIS wszystko jest rewelacyjnie(przesłanie dnia z komitetu centralnego), ciemnota społeczna i tak to łyknie. A my będziemy mieli kasę
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 07:56
~P.C.K
Bo żeście sprzedali zprywatyzowali a teraz macie wizair i tym podobne wsadzcie sobie teraz kij w mrowisko .....
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 17:50
~Ona
CPK na papierze z super płatnymi stanowiskami dla partyjnej braci. Izera podobnie. Wszędzie nepotyzm, fundacje, miliardy na słomianego misia! Gdzie się nie popatrzmy to złodziejstwo podszyte megalomanią i patriotycznym bełkotem. Spółka w Szwajcarii, ze stratą miliardów, promy widmo, Ostrołęka zburzona, fabryki maseczek, respiratory od samoskremowanych, fundacje narodowe, dotacje, lista złodziejstwa nie na końca! Może już wystarczy tego wielkiego grabienia i złodziejstwa. Czas na długi "odpoczynek" w celi z pracą społeczną! Obrzydzenia można dostać od tych nienażartych, oderwanych od koryta przez społeczeństwo,patriotycznych neokomuchów, ruskich trolii! Won!!!
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2024 r. godz. 09:38
~rena
Brawo, brawo za ten komentarz. W tej małej pigułce udało Ci się zmieścić wszystkich pospolitych złodziei, malwersantów, oszustów, grabieżców, chamów itd, itd z PiS-u. Im trzeba każdego dnia to przypominać bo zapominają i winę za swoje grzechy zwalają na... Tuska.
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 17:18
~Bez Znieczulenia
Czy ci radni będa gotowi doplacac do tego (w 100% DEFICYTOWEGO) gigaantycznego lotniska??
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 16:49
~Obywatel
nie po to niemiec wsadzil swoich lokajow zeby sie Polska rozwijala tylko zwijala i tyle w temacie.
+1-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 01:54
~nocna kawa
"Obywatel" raczy tylko powtarzac bajeczki wymyslone przez brudna, PiSowska propagande. I nic poza tym...
+0-1
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 09:38
~Aamon
No spotykał się z ruskim agentem ale może to było tylko zauroczenie, romans... A że coś tam mógł w uniesieniu miłosnym ,,chlapnąć" to inna sprawa...
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 19:48
~Won za Don!
... a moze napiszesz tez cos i rosyjskich "lokajach"? P.S. I jak to bylo? Czy kiedys wasz partyjny wodzunio (J.K.) spotykal sie w Warszawie z rezydentem rosyjskiego wywiadu, czy tez nie?
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 16:07
~Ferdek z Poniatowskiego
A Kijowski z KODu to przekręty na fakturach robił i długo nikt nie sprawdzał, bo doktryna Neumana działała. I co platfusy zatkało kakao?
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 15:39
~Ticket
Wyruszasz w podróż ledwie na balkon. Własny. Stąd nie rozumiesz treści artykułu i piszesz głupoty.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 03:10
~Nocne piwo
A czy ten Kijowski wyciagal pieniadze z panstwowej kasy ?
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 02:20
~Lewym Sierpowym
Masz na to jakies dowody? Czy tylko powtarzasz bzdury wymyslane przez propagnde PiSowskiego "Doktora Goebellsa" (Kurskiego)?
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 17:54
~olek
do sierpowego , ten kijowski to działał na zlecenie tfusska.
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 23:09
~Lewym Sierpowym
I znowu cos ci sie pomieszalo ciemny PiSowski klakierze? "KOD" to nie jest PO!
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 15:00
~olo
Totalna kompromitacja tej radnej która zamiast współpracować z resztą rady sejmiku sypie piach do dobrze działających trybów tej maszyny. Czy ona nie wie ,że zanim wybudujemy taki potężny port lotniczy to najpierw musimy wykupić grunty i przeprowadzić wszystko po kolei a z tym zawsze w POLSCE były problemy jak to z ludźmi. PiS przygotował wszystko od zera teraz tylko brać się za budowę bo POLACY czekają i oceniają tych koalicjantów z 13 grudnia.
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 20:19
~Merlot
Za kilka dni Wielki "Boss" PiS-mafii obchodził będzie swoje 75 urodziny. Czy to nie czas na polityczna emeryturę?
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 07:38
~Bana dla jana
Pomódl się podwójnie o rozum, ten cały popis jest do kasacji. A przykład jego działalności widać we wpisach tutaj.
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 06:14
~jan
....@~Bana dla jana .... no też jestem sfrustrowany, żeby nie złapać starego dziadka co lata w nocy po mieście ze sprayem ......
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 23:12
~modlitwa o rozum
"Jest 6 miesiąc, a mnie jest niedobrze od tego bajzlu." Sprzatanie po bajzlu jaki zostawil po sobie PiS wcale nie jest latwe i proste. I wciaz macie PiSowskiego niby-prezydenta oraz skorumpowany do cna pseudo-TK (Trybunal). >>P.S. Przynajmniej ci obecni nie okradaja panstwowej kasy tak jak to nieustannie robila PiSowska mafia!@#
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 21:34
~Bana dla jana
Lewacki rząd rozwali się o ścianę szybciej, niż niektórzy aamonowie i janowie sądzą. Póki co, rudy wydymał koalicjantów, co zresztą było do przewidzenia. Jest 6 miesiąc, a mnie jest niedobrze od tego bajzlu.
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 16:51
~jan
.... jasne, jak Kaczyński coś wymyśli to jest to genialne, wizjonerskie, chrześcijańskie, i pilnie potrzebne, i musi nosić imię Lecha Kaczyńskiego.... a każdy kto w to wątpi, to zapluty karzeł reakcji, lewak, zacofaniec, wróg Polski.... każdy komunistyczny dyktator nie potrafi żyć bez hołdów swych wasali, bez wrogów którzy chcą siłą zabrać mu władzę, bez spisków na jego życie .... a wystarczy pacjenta dostarczyć na SOR ....
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 13:37
~P.C.K
A nim ona to sprawdzi to Niemiec postawi już w tym vzasie 3 takie porty ...... wstyd za takich radnych .
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 19:44
~stary trep
Niemcy nie musza juz nic "stawiac"... Bo maja trzy wielkie lotniska dzialajace (Frankfurt, Monachium, Berlin). Polska ze swoim LOT-em (czyli stosunkowo niewielkich rozmiarow linia lotnicza) nie stanowi dla nich zadnej rzeczywistej konkurencji...
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 12:51
~raider-s
CPK - baz wielkiego hubu logistycznego nie przyjmiemy przed godziną ''W'' żadnych znaczących posiłków; czyli ludzi, sprzętu i całego zaplecza do prowadzenia wojny. Na jego wybudowanie nie mamy więcej jak 5 lat. Tylko tyle, że ma on do spełnienia swoją role jeszcze - przed, a nie po godzinie ''W''. Może Panu pełnomocnikowi i wszystkim tym, którzy w tym projekcie widzą tylko pisowskiego Misia, ktoś to w końcu wytłumaczy.
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 18:56
~stary trep
Broni sie, jak ma sie czym. A Polsce wciaz daleko do posiadania tych 'wielowarstwowych" systemow obrony przeciwlotniczej....
+0-0
Czwartek, 13 czerwca 2024 r. godz. 12:24
~raider-s
Logistyka jest systemem naczyń połączonych. Niemożliwym, jest pokrycie jakimkolwiek systemem bezpieczeństwa terytorium całego kraju. Dlatego broni się tzw. infrastruktury krytycznej, w tym lotnisk. Wobec precyzji współczesnych efektorów wielkość lotnisk nie ma większego znaczenia. Dla zwiększenia skuteczności obrony budowane są wielowarstwowe systemy obrony powietrznej i przeciwrakietowej oraz trzy piętra dla operowania samolotów, w tym samolotów przewagi powietrznej. Owszem samoloty można rozpraszać, ale nie zwija się lotnisk, tylko się je broni. To zamyka temat.
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 20:12
~stary trep
"Po kolei: 1\Gdyby problem rozwiązywała jedna rakieta, to wojna w Ukrainie dawno by się skończyła" --- To jest demagogia, szanowny panie. Ja tylko chcialem zaznaczyc, ze jedna dobrze wycelowana rakieta moze wylaczyc z dzialania lotnisko na przynajmniej kilka dni (a losy wojny zazwyczaj nie zaleza od dzialania jednego jednego lotniska).
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 12:40
~raider-s
Po kolei: 1\Gdyby problem rozwiązywała jedna rakieta, to wojna w Ukrainie dawno by się skończyła. 2/\ CPK to nie tylko zagadnienia wojskowe. Warto zapoznać się z analizą międzynarodowej firmy konsultingowej Kearney. 3\U nas wiele projektów ma tę 'wadę', że przedstawia je... opozycja, w konsekwencji jedni udają, że chcą, a drudzy udają, że nie przeszkadzają. 4\Wkurzony - jacy wojskowi? Gen. Gocuł? Ten, który nagle zaczyna identyfikować zagrożenia, pisać plany, budować strategię?
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 19:40
~stary trep
Duzo lepsze dla celow logistyki wojskowej jest lotnisko w Rzeszowie (Jasionka). P.S. Wystarczy jedna dobrze wycelowana rakieta, by takie "CPK" calkowicie unieruchomic.
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 16:57
~Aamon
Już Macierewicz przeniósł Leopardy ze Śląska pod ruską granicę zeby były łatwym celem dla ich rakiet średniego zasięgu... Co pisowskie należy sprawdzić, rozliczyc i zaorać... CPK, IPN, schody na placu Piłsudskiego, te ich fundacje i oczywiście czekamy na ruchy prokuratury... Rozliczyć pisiorstwo to obowiązek naszego państwa i rządu żeby nikomu już nie przyszły do chorej, starej głowy zmiana ustroju, podporządkowania sobie sądów czy służba i poddaństwo innym państwom jak Watykan czy Rosja... Czekamy na ujawnienie kolegów Schmidta...
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 14:57
~Wkurzony
To znaczy jaki ? Może będą ram ładować w razie" w" samoloty? Chyba naiwny jesteś. Spytaj ludzi Wojska odpowiedzialnych za logistykę czy na takie haby wojenne wybiera się duże czy małe.lotniska. Jak nadal jie rozumiesz to po chłopsku. Łatwiej jest bronić kilku małych czy 1 duże ?lotnisk
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 12:09
~Aamon
Tam to nawet dla księży szły pieniądze... Trzeba zrobić audyt czy kradli zgodnie z przepisami jak mówił Horała czy też jak mówiła Szydlo (ta od afery podkarpackiej) te pieniądze się im należały...
+1-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 19:35
~Bez Znieczulenia
Pieniądze z CPK poleciały do kościoła. Przekazano 400 tys. zł na remont ołtarzy publikacja 2024-01-11 09:20 A oto jeden cytat, panie "Bana dla jana": "Sprawa CPK budzi sporo kontrowersji. Pojawiają się głosy przeciwników i zwolenników tej inwestycji. W obiektywnej ocenie sytuacji nie pomaga z pewnością wyznanie proboszcza jednej z parafii na terenie, gdzie miałby powstać nowy port. Pleban przyznał, że spółka przekazała 400 tys. zł na remont ołtarzy."
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 15:38
~Aamon
To fakt księże... Odsyłam do do arykułów o CPK i obrywach dla księży. Sami parafianie mówią cyt. ,,księża nas zdradzili"... A to ci nowina, nie?
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 13:49
~Bana dla jana
Kur... masakra - temat CPK, HUB-a, szprych, A50 - ten będzie jechał o księżach - chłopie, skąd ty się wziąłeś ?
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 11:43
~olka
serio???
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 11:40
~Ferdek z Poniatowskiego
Ty Renata nic nie sprawdzaj, tylko idź na emeryturę. Od CPK to jest Horała. Za dużo tych platfusów sprawdzaczy jest i stąd te opóźnienia z CPK.
+0-0
Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 18:03
~Taka prawda
Horała? Nic nie zrobił, ale zarobił. Dobre kilka milionów!
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 19:33
~niesmak pozostanie
PiS duzo gadal... ale niewiele w sprawie tego lotniska robil. Za to kase przepuszczano na rozne inne cele...
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 16:12
~Leo
Wilczku ! , tak sobie chlapnąłeś od niechcenia czy ty tak poważnie?
+0-0
Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 12:59
~Wilk
Horała, ten co jego ludzie mieli wykupione ziemię w miejscu, gdzie miało być lotnisko?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.