Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 kwietnia 2024 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Śmietanka PiS-u zjechała do Stalowej Woli na konwencję samorządową
» W stalowowolskiej policji brakuje funkcjonariuszy
» Młodzież zaprojektuje swoje centrum
» Kolizja trzech aut w Zaleszanach
» Jedenastka zaprasza na "Dzień Otwarty"
» Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli
» Wypadek z udziałem motocyklisty
» Pracownik MZK pogryziony przez psa
» Ulica Parkowa przeszła remont
» Przy "piątce" rośnie ogród społeczny
» Złota Kościuszkowska uczciła swojego patrona
» Wokół Zieleniaka ma być bezpieczniej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik w Parku Jordanowskim
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 12:56     /Magdalena Rodecka/
Osiedle Ogrodowe pnie się do góry

Widać już fundamenty i początki budowy bloków na osiedlu Ogrodowym w Stalowej Woli, które jest zlokalizowane w Charzewicach.
Widać już fundamenty i początki budowy bloków na osiedlu Ogrodowym w Stalowej Woli, które jest zlokalizowane w Charzewicach.
Fot. SIM Stalowa Wola
Widać już fundamenty i początki budowy bloków na osiedlu Ogrodowym w Stalowej Woli, które jest zlokalizowane w Charzewicach.

- Prezentujemy ujęcia ukazujące prace prowadzone na budynku 3 i 4, a także na uwolnionym terenie budynku nr 5 - informuje o postępie prac Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Stalowej Woli.

Osiedle jest budowane przez Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową. Jak czytamy na stronach rządowych SIM-y to "filar dokonującego się właśnie przełomu w budowie mieszkań o umiarkowanym czynszu. SIM-y (dawne TBS-y) to spółki tzw. not for profit budujące mieszkania społeczne", dające możliwość dopłat do czynszu, a po okresie 15 lat wykupu mieszkania.

Pierwszy etap prac obejmuje trzy budynki wielorodzinne, tworzące 96 mieszkań. W kolejnym powstanie pięć.

- Oddane do użytku mieszkania będą w pełni wykończone. - Przygotowane będą także komórki lokatorskie, tak często pomijane, a przecież tworzące ważną przestrzeń wpływającą na komfort każdej rodziny. Powstaną miejsca parkingowe, dwa place zabaw i altanki śmietnikowe. Do tego zostanie zamontowany monitoring - informuje Renata Knap, prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Inwestycja powinna się zakończyć pod koniec roku 2025, a już za kilka miesięcy planowane jest rozpoczęcie budowy kolejnych pięciu bloków mieszkalnych.

Natomiast miasto planuje także budowę nowych dróg na potrzeby osiedla Ogrodowego i Parkowego z rondem turbinowym 4-wlotowym w ciągu drogi krajowej nr 77, czyli trasą podskarpową.
Zdjęcia
Widać już fundamenty i początki budowy bloków na osiedlu Ogrodowym w Stalowej Woli, które jest zlokalizowane w Charzewicach.Widać już fundamenty i początki budowy bloków na osiedlu Ogrodowym w Stalowej Woli, które jest zlokalizowane w Charzewicach.Widać już fundamenty i początki budowy bloków na osiedlu Ogrodowym w Stalowej Woli, które jest zlokalizowane w Charzewicach.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 7 marca 2024 r. godz. 08:49
~olo
Byłem tam zobaczyć jak przebiega budowa tego osiedla. Co mnie zaskoczyło to to , że to osiedle powstaje przy tych blokach POpegerowskich a ja myślałem że to osiedle będzie przy tym nowym przystanku MKS.
+0-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 09:17
~olo
do ferdek, tak działa propaganda jak przed wyborami do sejmu i senatu wszyscy wtedy z opozycji nazywani szczujnią , szczuli ,że PiS = się drożyzna. A dziś wszystko bardzo podrożało i ta szczujnia już o drożyźnie nie szczuje. Tylko chleb podrożał 10 procent mimo , że mąkę używają z UKRAINY 100 procent tańszą od naszej. Papierosy od nowego roku podrożały 10 procent a tu już zbliżają się kolejne podwyżki wszystkich artykułów w związku z nowym VATem.
+0-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 18:34
~PiS - Pasożyty i Sępy
Palenie szkodzi, PiSiorku!
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 13:32
~Ferdek z Poniatowskiego
Co siem dzieje wszystko drożeje i pnie siem do góry, a nic nie tanieje. Co siem dzieje każdy biednieje a ruda wrona tylko siem śmieje. Takie to oto dziś nasze dzieje i już zaczynam tracić nadzieję, że nasza młodzież kiedyś zmądrzeje.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 18:49
~olek
Tak ferdku, wielkich podwyżek kosztów życia to się spodziewaj od 1 kwietnia bo już nie będzie zerowego VATu który wprowadził PiS aby POLACY mieli taniochę.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 13:24
~czarno to widzę
a tymczasem, gdzie mam najbliższy schron...?
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 18:52
~olo
do czarno to widzę, ty nie pytaj o schron a przygotuj się z obsługi broni. W razie wojny będziesz pierwszy powołany aby bronić POLSKI i POLAKÓW.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 07:34
~Zocha
Na horyzoncie nie widać żadnego sklepu, ani kościoła, żadnego pubu a nawet cmentarza, nie wspomnę już tutaj o służbie zdrowia. Wszędzie daleko i do jakichkolwiek uciech potrzebne będą pielgrzymki.Nie zapominajmy o tym, że to jest stare koryto sanu
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:43
~Rety
Wszędzie daleko nie ma sklepu, koscioła, szpitala, a nawet cmentarza
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 10:10
~olo
do rety , po co szczujesz wszystko tam będzie w swoim czasie nie od razu Kraków zbudowano a ty byś chciał wszystko zanim to osiedle powstanie. A na co ci tam cmentarz choć w przeszłości szrek tam cmentarz planował. Czy nie można przeczytać jednego artykułu bez szczucia?
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 07:05
~Irek
Na miejscu planowanego cmentarza po drugiej stronie ulucy Podskarpowej ma powstać osiedle Parkowe. Mieszkańcy będą mieli duchowe przeżycia.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 23:23
~Jo
To,że nie ma nie znaczy, że nie będzie wszystko w swoim czasie. Na razie ma być żłobek za jakiś czas w tamtych okolicach.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 20:34
~Przyszły mieszkaniec osiedla
Brawo!!!!!! Za miesiąc 3 rocznica!!!! powstania SIM w STALOWEJ WOLI. Hucznie obchodzono pierwszą rocznicę i zapowiadano oddanie pierwszego etapu w 2023 roku. Rok się skończył i mamy wielkie brawa, że zaczęli budować. A może by tak kolejny artykuł w którym Pani PREZES odpowiedzialna za terminowość inwestycji pochwali się ile w tym czasie SIM wydał na wynagrodzenia i nagrody oraz za co zostały one nadane. Czy PANI PREZES otrzymywała premie w czasie tych trzech lat inwestycji? A jak tak to za co, bo napewno nie za realizację inwestycji zgodnie z planem.Chwalenie się, że pierwsze bloki zostaną oddane do użytku na koniec 2025 to tak jakby osoba odpowiedzialna za zaplanowaną inwestycję chwaliła się, że ją w ogóle rozpoczęła pomimo iż, w tym terminie miała ona być całkowicie ukończona. Cała ta działalność stalowowolskiego SIM powinna zostać szczegółowo skontrolowana i dziś powinniśmy być informowani jakie konsekwencje zostały wyciągnięte za powstałe opóźnienia w realizacji prac. Kolejny przykład niekompetencji i braku kwalifikacji na powierzonym stanowisku. Działalność stalowowolskiego SIM stwarza wrażenie, na traktowanie tej inwestycji jako dobre źródło dochodu dla osób kierujących i ciepłą posadę na długie lata. Miejmy nadzieję , że i w tej instytucji nastąpią wkrótce zmiany osób zarządzających.
+0-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 18:31
~Taka Wolska, taki kraj...
Pani Prezes nie zalezy, aby budowac SZYBKO, a wrecz przeciwnie. Czeka, az partia zagwarantuje jej lepsza pozycje !
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 07:39
~Gallus
Masz 100% racji! Termininy, co i gdzie wyznaczyli sobie sami. Poinformowali o tym hucznie obywateli, tylko mają to gdzieś. Na koniec 2023 pierwsi najemcy mieli otrzymac klucze do mieszkań, tak to przedstawili. Jzz ażk widać słowo nic nie znaczy a jest właśnie kampania wyborcza i czym się trzeba pochwalić. No i chwalą się tym, że mają poślizg dwa lata, a obywatele mają bić pokłony, że za te pensje, które pobierają przyszli do pracy i coś zrobili. Tak to jest z państwowymi inwestycjami po partyjnej lini przekazu. A na końcu się okarze, że jakość tego jest marna a cena kosmiczna i tylko długi zostaną do spłacania jak po sztandarowych projektach w promy, Izery i fabrykę maseczek!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 22:47
~Do przyszły mieszkaniec
Wybacz, ale Twój komentarz to Himalaje żenady. Jeśli byłbyś osobą inteligentną i choć troszeczkę znał się na gospodarce i geopolityce to zdawałbyś sobie sprawę, że bardzo wzrosły ceny materiałów budowlanych. Poza tym każdy jest "mocny w gębie" w Internecie. Zaskoczę Cię, ale wybudowanie bloku nie wygląda tak, że przyjeżdżasz jednego dnia, a drugiego dnia kopiesz na wybranym gruncie. To szereg procedur za którym znajduje się stos dokumentów. To pozwolenia na budowę, przeniesienie słupów (służebności przesyłu - polecam sprawdzić te dwa magiczne słówka), przetarg, wyłonienie zwycięskiego wykonawcy, rozpisanie regulaminu, uzyskanie kredytu na inwestycję. Jesteś małostkowym człowiekiem - przywiązujesz uwagę tylko do tego że "bloki wolno budują". Ale całego szeregu prac i wkładu włożonego w to, że inwestycja ruszyła - już nie dostrzegasz. "Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz" (MAT. 7: 3-5) Dobranoc "przyszły mieszkańcu"
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 18:40
~komet
Budowa jak za mrocznej komuny. Wszędzie błoto.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 17:30
~zdziwiony
A co ma być? teren budowy to jest i błoto
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 17:48
~!!!!!
To drożyzna. Koszty partycypacji + 15 lat x 2000 zł+ media. Daje po 15 latach kwotę 600000zł za mieszkanie 65 m2. A po 15 latach wykup sobie po cenie rynkowej czyli na dzień dzisiejszy jakieś 340000 zł to to mieszkanie wyniesie prawie milion. Zobaczymy kto tam będzie mieszkał.
+0-0
Wtorek, 5 marca 2024 r. godz. 10:42
~Hejho
@Spojler wiekszosc ludzi nie jest gotowa wylozyc taka kwote tylko ciezko u nich z mysleniem i naiwniaki mysla ze to jakas okazja...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 23:25
~Spojler
A lista cała wypełniona to samo na Leśnej. Wiec jak widać jest sporo osób gotowych wyłożyć taką kwotę.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 17:38
~Olo
Na pewno będzie słabo jakościowo i drogo! Garaże podziemne będą? Czy będą betonować hektary pod parkingi?
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 22:50
~Olo
A to garaże podziemne są standardem w Stalowej Woli? Ciekawe, nowe, nie słyszałem. Już któryś Twój komentarz na Stalówce hejterski Człowieku, idź pobiegaj - zrób coś dla siebie
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 17:01
~Irek
Społeczna inicjatywa mieszkaniowa to kolejna odsłona pisowskiego przewału. Ludzie nie dajcie się nabrać bo będziecie płakać tak samo jak lokatorzy programu Mieszkanie + którzy po zamknięciu programu przez Morawieckiego nadal nie wiedzą po jakiej cenie będą mogli wykupić swoje mieszkanie. A ponadto tuż obok jest siedziba farmera z Trzydnika u którego króluje chemia, nawozy sztuczne i ryczące w nocy i w niedzielę traktory. Zapytajcie też p. Prezes Knap o odwodnienie tego terenu - dlaczego buduje bloki zanim.gmina wykopie rowy deszczowe i zbiornik retencyjny Podwolina 2.0 z przepompownią wody do Sanu? Niewątpliwą zaletą jest to, że w piwnicy bloku będziecie mogli uprawiać pieczarki na ścianach.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:46
~Tekturowe Czeki, Papierowa Wolska
Wszystko wskazuje na to, ze czekanie 15 lat na wykup mieszkania nie ma wiekszego sensu...
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 22:02
~Zdziwiony
No jeśli nie masz dzieci, rodziny, jesteś sam i masz 80 lat to rację masz. Nie ma sensu czekać ;) Nie każdy, jak Ty, dostał w spadku po mamusi mieszkanie w wielkiej płycie. Remont klatek w ogóle kiedyś Spółdzielnia przeprowadzi?!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 19:39
~młody
Najmniejszego. Każdy, kto dobrze liczy to wie.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:17
~Jo
I super. Do maja ruszy także Leśna. Ponad podziałami należy budować mieszkania na olbrzymią skalę. Za komuny ile zbudowano wysokościowców w naszym grodzie.
+0-0
Środa, 6 marca 2024 r. godz. 18:27
~Wasz Deficyt
Tyle, ze te mieszkania beda dostepne tylko dla okreslonej grupy ludzi!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 16:00
~Marian
Z pustaków to budują? Kiedyś to się budowało z betonu w górę. Co za czasy!
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:54
~Ferdek z Poniatowskiego
Wszystko siem pnie do góry. To reakcja rynków na wieść, że pan Lucek będzie kandydował na prezydenta naszego miasteczka.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 14:33
~olo
To będzie najpiękniejsze osiedle w naszym mieście.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 17:56
~olo
do bolo, nie byłeś na tej pięknej budowie a szczujesz po co idi-to to robisz.? Te bloki budujemy w najnowszej technologii budowania takich bloków.
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:42
~bolo
tak tak olo, pnie się jak nie wiem co, wygląda jak altanka z działek
+0-0
Poniedziałek, 4 marca 2024 r. godz. 15:28
~mieszkaniec normalny
W jakich cenach, jakie warunki umowy, i ile z tych wszystkich pieniędzy na pensję,wysoką, dla pani prezes?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.