Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 27 lutego 2024 r. Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
 Wiadomości lokalne
» "Psi park" już na ukończeniu
» W całej Europie protesty rolników. A w Stalowej Woli?
» Kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu
» Poseł Rafał Weber ostrzega: S74 zagrożona?
» Nowa linia autobusowa. Skorzystają działkowcy
» Zakopane, Grodzisk Mazowiecki i Stalowa Wola. Co łączy te miasta?
» Przekroczenie prędkości. Posypały się mandaty
» Trwa rozbudowa PSP nr 11
» Trwa generalny remont parkingu na Błoniach
» 13-latek potrącony na drodze powiatowej w Pysznicy
» Nad Stalową Wolą będą latać śmigłowce
» Ciężarówka z ziemią za ciężka o 10 ton
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Widocznie tak. Malarstwo Marzeny Kaspieruk
» Kolacja dla głupca
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
» Czas dla nas
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 12:14     /Magdalena Rodecka/
W Stalowej Woli ruszyły przygotowania do Festiwalu Roślin

W drugiej połowie marca w Stalowej Woli odbędzie się Festiwal Roślin. To pierwsza tego typu impreza, podczas której miłośnicy zieleni będą mogli wymieniać się kwiatami, sadzonkami itp.
W drugiej połowie marca w Stalowej Woli odbędzie się "Festiwal Roślin". To pierwsza tego typu impreza, podczas której miłośnicy zieleni będą mogli wymieniać się kwiatami, sadzonkami itp.
Fot. Magdalena Rodecka
W drugiej połowie marca w Stalowej Woli odbędzie się "Festiwal Roślin". To pierwsza tego typu impreza, podczas której miłośnicy zieleni będą mogli wymieniać się kwiatami, sadzonkami itp.

- W bardzo wielu miastach taki "Festiwal Roślin" staje się coraz bardziej popularniejszy, nie tylko w większych, w mniejszych również. Mamy coraz więcej osób, które są miłośnikami roślin, mamy ogródki działkowe i doszłyśmy do wniosku, z innymi dziewczynami, że powinniśmy zorganizować festiwal, ale z naciskiem na swapping: przynieś roślinę, zostaw roślinę, wymień roślinę i zaadoptuj roślinę. Uczestnicy będą mogli przyjść ze swoją i wziąć inną - wyjaśnia Urszula Tatys, pomysłodawczyni i współorganizatorka akcji.

Organizatorom udało się pozyskać sponsorów, dzięki czemu 50-100 roślin będzie mogło zostać zaadoptowanych. Wśród kwiatów mile widziane będą te doniczkowe, balkonowe, bo jak mówi Urszula Tatys, Stalowa Wola słynie z pięknych balkonów.

Wśród innych atrakcji będą organizowane "Las w słoiku", "Herbatki prosto z łąki". Na bezpłatne zajęcia będą obowiązywały zapisy.

- Stworzymy magiczny świat pełen inspiracji, kreatywności i pozytywnego myślenia - zapewniają pomysłodawcy. Przewidziano także konkursy, wystawę prac "Roślinny plakat" i pokaz prawidłowego sadzenia roślin we współpracy z Miejskim Zakładem Komunalnym.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 11:01
~Botanik
Ma ktoś nasiona ogórków kiszonych?
+0-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 12:00
~bez GMO
mamy ale do jedzenia ziarna pszenicy starożytnej Samopszy Płaskurki itd bez GMO i nie z Ukrainy czy Chin, to ludzie siejcie i sadzcie wokół bloków bo zobaczycie drozyznę za liberalicji my się nie poddamy wymogom UE nawet gdyby siłą parli, przecież jesteśmy u siebie w Polsce od wieków i najpierw muszą nas pokonać a to raczej nie realne jak pokazuje historia
+0-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 09:56
~Aga
Bardzo fajna inicjatywa. Tylko gdzie odbędzie się i w jakim terminie. Z miłą chęcią podzielę się swoimi roślinami z innymi
+0-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 10:10
~Urszula Tatys
23 marzec, obiekt Spółdzielczego Domu Kulltury, wszystkie info znajdą się na plakacie /w przygotowaniu.
+1-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 08:26
~bon
najlepiej zrobić coś z niczego i to czyimiś rekami
+0-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 08:17
~zalegalizuj przydrożny chwast zgodnie z prawem
Akcja przynieś pachruścia bądz chwast a weź narcyza, przeciez nikt głupi nie jest, wyrwie na mieście a weźmie legalnie wg zasady polityków jedni kradli nielegalnie a inni kradli zgodnie z prawem. Podobna akcja 1 milion drzewek do rozdania za free przez dudka - co zostało to hyc na podwórze, a przeciez tego nikt nie sprawdził ile zostało , czyli obsadzili kumuś porzadny las za free wykorzystujac do tego akcje łapu capu dla ludu - truden do udowodnienia bo kto skontroluje milion ludzi
+0-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 07:20
ziuta
Gdzie i kiedy odbyłby się ten festiwal?
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 22:27
~Ggg
Ludzie! To tylko rośliny Pani chciała taki festiwal zorganizować żeby miłośnicy roślin mogli miło spędzić czas powymieniac się roślinami i nacieszyć a wy obrażacie współmieszkańców o innych poglądach politycznych i urzędników niczego nie winnych! ? Nienawiść was niszczy! Do czego was to zaprowadzi?! Po co sobie te puste papierowe serca przyklejaliscie?! Wstyd !!!
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 21:15
~Anna M
A może nie tylko rośliny ogrodowe ale i domowe? Ja sama będę rozsadzac swoje i nie mam komu dać sadzonek. Myślę, że ktoś chętnie przygarnie. A i ja sama przygarnęła bym jakaś domowa sadzonke.
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 21:56
~Urszula Tatys
Jak najbardziej: wszystkie rośliny i wszystkie kwiaty (pod pojęciem doniczkowe ukrywają się właśnie domowe kochane rośliny)
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 19:12
~Yret
Pisowce i tak się podepną pod tą inicjatywę.
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 21:27
~Urszula Tatys
Czy możemy przestać się dzielić? Inicjatywa ma łączyć mieszkańców i nie chcemy, aby kojarzono Festiwal z wykluczaniem jakiejkolwiek z grup mieszkańców SW.
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 17:14
~jasiu
do organizatorow - czy rozsadne jest kupowanie warzyw z nawozem i pestycydami a potem wachanie np . maciejki
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 16:59
~No proszę , proszę
Jak to armia urzędnicza wkroczyła do obrony urzędasów, Przecięż logicznym jest, że taka impreza nie pociągnie za sobą wydatków. Wystarczy ogłoszenie o miejscu i ew oddelegowanie z pracy braci urzędniczej, Chętni będą się wymieniać roślinkami - bezkosztowo.
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 16:19
~Drewko
A ziulko będzie
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 16:14
~pan Twardowski
Podziwiam panią ,pani Tatys.Wlasny ogródek ,ogród czy też skrzynka na balkonie kiedy zakwitną kwiaty ,zazielenią się rośliny to radość dla oka i spokój dla serca.Pani inicjatywa jest bardzo szlachetna i bezinteresowna.Ja mam ogródek za domem o wymiarach 9x10 metrów.Mamy kwiaty ,pomidory ,pietruchę,ogórki a w środku jest prostokąt trawy.5x7 metrów.Ale trawy tak grubej i zielonej jak w ogrodach na zamku Windsor u miłościwie nam panującego króla KarolaIII.Trawa jest jak kożuch.Strzyge ( nie kosze ,strzygę) ja na 4 cm .Taki malutki klinik a wymaga mase pracy.Ale przyjemność stąpania wczesnym rankiem po chłodnej rosie, na bosaka jest jak najlepszy balsam na stopy.Szkoda że odległość uniemożliwia mi udział w pani przedsięwzięciu.Ale życzę dużo zdrowia i sukcesu pani pomysłu.
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 15:39
~Urszula Tatys
Pragnę jeszcze raz podkreślić, że inicjatywa festiwalu zrodziła się w mojej głowie i sercach kilku innych osób, które nie są związane z Urzędem Miasta Stalowa Wola. Ten wyjątkowy festiwal jest owocem entuzjazmu i bezinteresowności, które kierują naszą pasją do roślin i pragnieniem dzielenia się nią z innymi. Chciałabym podkreślić, że współorganizatorem tego wydarzenia jest SDK oraz SM Stalowa Wola. Warto zaznaczyć, że żadna z tych instytucji nie wspiera nas finansowo. Miasto Stalowa Wola z wielką życzliwością przyjęło patronat nad naszym festiwalem, a Miejski Zakład Komunikacyjny zgodził się dołączyć do naszego przedsięwzięcia, angażując się w pokaz właściwego sadzenia roślin. Chcemy podkreślić, że siła naszego Festiwalu leży właśnie w tym, że jesteśmy w stanie zorganizować coś tak wyjątkowego bezinteresownie, z serca, z myślą o mieszkańcach. To nasza wspólna pasja i zaangażowanie sprawiają, że jesteśmy w stanie tworzyć coś niezwykłego. Prosimy jednak, aby nie wprowadzać opinii publicznej w błąd i nie podawać informacji, że nasze działania są finansowane z budżetu miasta. Każdy może nam pomóc i włączyć się w organizację, tym bardziej, że informacja o tym pojawiła się już w ubiegłym tygodniu i każdy mógł na nią zareagować. Zapraszam więc wszystkich do wsparcia inicjatywy. Bardzo chętnie przyjmiemy rośliny, doniczki, cebulki, skrzynki po owocach, a może ktoś z Państwa chciałby zaangażować się w zaaranżowanie powierzchni festiwalowej lub przeprowadzenie warsztatów, np. ozdoby wielkanocne? Może jakieś inne pomysły? Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy serdecznie na naszą imprezę, która jest hołdem dla natury i naszej lokalnej społeczności. CZY TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ, ŻE MOŻNA BYĆ BEZINTERESOWNYM? ZAMIAST KRYTYKOWAĆ TYCH, KTÓRZY ZAINTERESOWALI SIĘ AKCJĄ SPOŁECZNĄ - POMÓŻ, WESPRZYJ!
+0-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 18:20
~Magda
Super pomysł!. Jestem na wielu grupach FB o roślinach, jak tylko będzie plakat to go tam opublikuję. Ja osobiście już nie mogę się doczekać.
+0-0
Wtorek, 13 lutego 2024 r. godz. 18:19
~Joanna
Super inicjatywa, chętnie się przyłączę.
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 16:47
~mieszkaniec
Chociaż akcja ta nie ma bezpośredniego powiązania z finansowaniem przez urząd to tak na silę urzędnicy dwoją się i troją, aby wykazać swoją niezbędność. Dotyczy to głównie pracownmków urzędu i wszechobecnych nuzeów,
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 13:05
~vcfg
Organizacja tej imprezy obala mit, że urzędników jest za dużo, czy też nie mają zadań. Pytanie zasadnicze - czy jest to niezbędne? / przy kolosalnym zadłużeniu /.
+0-0
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r. godz. 15:40
~Urszula Tatys
Akcja społeczna nie jest finansowana z budżetu miasta Stalowa Wola.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.