Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 27 lutego 2024 r. Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
 Wiadomości lokalne
» W całej Europie protesty rolników. A w Stalowej Woli?
» Kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu
» Poseł Rafał Weber ostrzega: S74 zagrożona?
» Nowa linia autobusowa. Skorzystają działkowcy
» Zakopane, Grodzisk Mazowiecki i Stalowa Wola. Co łączy te miasta?
» Przekroczenie prędkości. Posypały się mandaty
» Trwa rozbudowa PSP nr 11
» Trwa generalny remont parkingu na Błoniach
» 13-latek potrącony na drodze powiatowej w Pysznicy
» Nad Stalową Wolą będą latać śmigłowce
» Ciężarówka z ziemią za ciężka o 10 ton
» Sześć miesięcy intensywnych prac - budowa Przedszkola nr 9
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Widocznie tak. Malarstwo Marzeny Kaspieruk
» Kolacja dla głupca
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
» Czas dla nas
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 28 listopada 2023 r. godz. 14:14     /Informacja prasowa UM/
Młodzi debatowali o przyszłości Stalowej Woli i powiatu

Młodzi debatowali o przyszłości Stalowej Woli i powiatu.
Młodzi debatowali o przyszłości Stalowej Woli i powiatu.
Fot. UM Stalowa Wola
27 listopada 2023 roku w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym odbyła się ciekawa i potrzebna debata młodego pokolenia Stalowej Woli na temat przyszłości naszego miasta i powiatu. Spotkanie pod nazwą: "Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Stalowowolskiego?" pokazało w jaki sposób młodzież patrzy na swoje miejsce do życia i gdzie widzi swoją przyszłość.

- Cieszę się, że ta debata jest z udziałem młodych ludzi. Wśród wielu strategii, które podejmuje samorząd Stalowej Woli, mocno chcemy się skupić na rzeczowej debacie i spojrzeniu na potrzeby młodzieży. (…) Jeżeli Wy jako młodzi ludzie mówicie, że nie widzicie perspektywy w Stalowej Woli, że to miasto nie odpowiada Waszym ambicjom, to my jako decydenci nie powinniśmy się obrażać, tylko to jest zadanie dla władz miasta, aby Wasze patrzenie na miasto zmienić. Podjęliśmy w ostatnich latach kroki, żeby Stalowa Wola była bardziej przyjazna dla Was i dawała perspektywy, ale wciąż mamy wiele do zrobienia. Chciałbym, żebyście mieli takie przeświadczenie, że po zdobyciu wykształcenia, może pierwszego doświadczenia zawodowego, chcecie tu wrócić. Moim celem jest, żeby to było miasto, które żyje, jest pełne energii, które daje perspektywy również te gospodarcze i związane z miejscem do życia. Ale to Wy młodzi musicie nam wskazać jakie należy podjąć inicjatywy, żeby tak było - zwrócił się do zebranej młodzieży Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Nie zabrakło też głosu przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli. - Bardzo cenimy, że możemy wypowiedzieć się o naszym mieście, z którym przez wiele lat będziemy związani. Stalowa Wola to miasto, które ciągle się rozwija. To miasto z piękną przeszłością, ale jeszcze piękniejszą przyszłością, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Chciałbym, aby Stalowa Wola była miejscem, z którego jesteśmy dumni, że się wywodzimy. Zapraszam do składania wniosków, które pozwolą nam zmieniać miasto zgodnie z naszymi potrzebami - mówił Jakub Górak sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

W podobnym tonie wypowiedział się przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Zaklikowie Wiktor Przywara. - W Was jest przyszłość, w Waszych rękach. Działalność Miejskiej Rady Młodzieżowej w Zaklikowie uświadomiła mi, że my młodzi możemy zrobić wszystko, możemy zmienić swoje życie o 180 stopni. Po powołaniu naszej rady powstało wiele inicjatyw, wolontariatów. Dzięki Waszym pomysłom jesteście w stanie zmienić Stalową Wolę. Chciałbym, żebyście zobaczyli też plusy tego miasta, bo macie tu bardzo dużo możliwości rozwoju. Jest to bardzo dobre miejsce do życia - mówił Wiktor Przywara.

Pozytywne aspekty życia w naszym mieście podkreśliła też przewodnicząca Stalowowolskiej Rady Kobiet Dorota Konieczna - Herdzik: - Zauważam bardzo aktywny rozwój Stalowej Woli. Dzieje się bardzo dużo inicjatyw dla mieszkańców. Boiska, Błonia i Park Zimnej Wody, CAS, zrewitalizowany Rynek w Rozwadowie, Muzeum COP to miejsca, które tętnią życiem. Jako Stalowowolska Rada Kobiet mamy propozycje działań na przyszły rok, które zgłosiliśmy do budżetu. Zapraszam do kontaktu i współpracy - mówiła.

Wtórował jej Tomasz Wosk Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. - 20 lat temu, kiedy skończyłem studia miałem podobne wątpliwości jakie macie teraz, czy zostać w Stalowej Woli, czy stąd wyjechać. Po tym czasie nie żałuję, że zostałem, bo miasto się ogromnie zmieniło, również pod względem rynku pracy - przyznał Tomasz Wosk.

O perspektywach gospodarczych opowiedział kolejny prelegent debaty - Tomasz Miśko, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. - Razem z prezydentem realizujemy jeden z najambitniejszych projektów na terenie strefy przemysłowej. Stalowa Wola jest miastem wielu naj. Pierwsze naj, to ma najlepszą młodzież reprezentowaną przez Was, kolejnym naj jest to, że jest to jedno z najmłodszych miast w Polsce. Wiekowo jest jak Wasz rówieśnik, który zaprasza do rozmowy, żeby wspólnie tworzyć je z jednym z najmłodszych prezydentów. 9 lat temu mieszkańcy wybrali kierunek rozwoju miasta i postawili na młodość, ambicję, ciężką pracę, żeby stwarzać przestrzeń do rozwoju Waszych talentów. Dzisiaj w Stalowej Woli powstaje największy w Europie środkowej park przemysłowy do rozwoju najnowszych technologii - mówił Tomasz Miśko.

Młodzi obecni na debacie zauważyli, że miasto i powiat się rozwija, ale wskazali też pewne braki, które powodują, że Stalowa Wola nie do końca jest dla nich miejscem atrakcyjnym do życia. Podkreślają, że w Stalowej Woli i powiecie jest tworzonych wiele inicjatyw dla seniorów, dorosłych, dzieci, ale brakuje inicjatyw dla młodzieży.

- Podobają mi się parki, gdzie można wyjść na spacery, ale nie podoba mi się, że wygląd tego miasta jest szary, nudny. Młodzi nie chcą patrzeć na bloki z PRL, chcą kolorowej przestrzeni. - mówiła jedna z uczestniczek.

- Podobają mi się nowe, elektryczne autobusy, które zostały zakupione, ale zdecydowanym problemem są wyjazdy na dłuższe trasy autobusami PKS, albo zwykłe dojazdy do szkoły. Często się spóźniają lub w ogóle nie docierają - zauważyła kolejna z przedstawicielek młodego pokolenia.

- Za Pana kadencji naprawdę wiele się zmieniło w mieście. Bardzo podoba mi się inicjatywa Młodzieżowej Rady Miejskiej. Myślę, że moja przyszłość jest związana ze Stalową Wolą. Na razie nie mam planów, żeby nigdzie wyjeżdżać. Podoba mi się tu i chciałbym rozwijać wspólnie to miasto - mówił jeden z uczestników.

Pomimo pojawiających się takich głosów, większość jednak zebranych na debacie jasno wyraziła chęć wyjechania z powiatu, przynajmniej na czas studiów. Wśród zarzutów pojawiał się brak przestrzeni do spotkań, niewystarczająca informacja o możliwości działania w różnych inicjatywach czy przedsięwzięciach.

Spotkanie jednak zakończyło się konkluzją, że to w rękach młodzieży leży przyszłość Stalowej Wolu i powiatu i to oni swoimi działaniami są w stanie stworzyć takie miasto, w którym będą się czuli dobrze.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 2 grudnia 2023 r. godz. 18:32
~Opus Dei
Mowa trawa... i nic poza tym.
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 06:25
~Kondir
Oj Boże. Dać tym lata 90 i ponad 20%bezrobocie w stalowej. Teraz to mają dobrobyt! Zero bezrobocia . W du... się poprzewracało. Ale pizza przed wyborami jest i ××××× ××× , a i piekło kobiet i ubogacenie kulturowe
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 11:32
~Aamon
Pamiętam, jak w latach 90-tych mistrz Yoda mówił *** *****...
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 05:21
~jan
... no ,,ciekawe" spotkanie, debata młodzieżowa a prelegenci dobrze po gwarancji..... to w końcu była debata czy propaganda zorganizowane przez władzę ? ...
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 18:21
~Taka prawda...
Kolejny "wiec propagandowy" i... nic poza tym!~
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 00:16
~PacMan
Mam dyplom magistra biotechnologii... czy znajde jakas dobra prace w Stalowej Woli?
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 20:36
~jan
..... może kiedyś, jak pan Nadbereżny kupi następne chińskie zabawki do ,,monitorowania" np procesów biologicznych w parku zimnej wody.... na dziś w parku zimnej wody możesz schłodzić swe ambicje i roboty poszukać w Rzeszowie, może w Mielcu ....
+0-0
Środa, 29 listopada 2023 r. godz. 21:48
~bajki z mchu i paproci
"Dzisiaj w Stalowej Woli powstaje największy w Europie środkowej park przemysłowy do rozwoju najnowszych technologii - mówił Tomasz Miśko" >>> Przecie to nie jest prawda! Po co wiec zmyslać? # P.S. Czy ten pan to maż, pani radnej Miśko z Pysznicy?
+0-0
Środa, 29 listopada 2023 r. godz. 19:34
~faktycznie
A ja to się ciesze ze głupkowata młodzież która głosowała na rudego szwaba przekona sie jak to jest za jego PEOWSKICH rządów wraz z fałszywym popaprańcem Kamyszem i Hołownia.Niech pracuja do 80 lat albo do usranej śmierci.Niech zapierda....ja w niedziele na zlecenia,niech zarabiają po 1000 zl be urlopów i lat pracy.Niech pomarzą o własnym mieszkaniu i samochodzie .A jeśli już samochód to o paliwie do niego.Niech sie przekonają jak to jest Bo nie znają tego.Kiedy Tusk z Kosiniakiem rządzili dzisiejsi młodzi jego wyborcy mieli po 12-14 lat.Dziś sa dorośli ale w mózgach pustka.Dobra szkoła was czeka ćwoki niedouczone.Nie żałuje was.Szkoda tylko wysiłku waszych dziadków którzy siedzieli w wiezieniach ,często ginęli za to aby odsunąć od władzy komuchów takich jak Cimoszewicz,Belka,Miler i cala ta hołota z SLD i PO.Polska będzie kolonia z tania silą robocza.A tą silą roboczą będziecie wy młodzi wyborcy Tuska zakłamanego.
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2023 r. godz. 10:05
~ruta
Nie potrafisz skryć swoich uczuć do partii złodziei i aferzystów stąd tak ogromna frustracja i nienawiść. Stąd atak personalny na najważniejszego polityka Europy pana Donalda Tuska. Jeśli zderzymy twoją zaciekłość i twoją postawą chrześcijanina to kim tym jesteś? Masz odwagę się przyznać?
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2023 r. godz. 16:34
~Rozliczymy Was!
Co... wylewasz tu swoje żale, nierozgarnięty PiSiorku? A może sam masz też coś na sumieniu, tak jak wielu aparatczyków PiSowskiej mafii?
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2023 r. godz. 00:00
~Lewym Sierpowym
"A ja to się ciesze ze głupkowata młodzież która głosowała na rudego szwaba (...)" Czy musisz chwalić się ("faktycznie") swoim brakiem ogłady i kultury osobistej?
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 17:47
~komuna wiecznie żywa
"Faktycznie"... to rodzice braci Kaczynskich otrzymali wille w Warszawie za opor przeciw komunistycznej wladzy? Czy tak? Cos sie tu nie zgadza? A tatus oberprokuratora i ministra w jednej osobie "Zero" Ziobro nie byl sekretarzem PZPR w Krynicy? A ojciec Terleckiego nie wspolpracowal (przez dlugie lata z SB)? A co robil za czasow PRLu sedzia TK, byly prokurator Piotrowicz? I tak dalej... ta lista jest znacznie dluzsza.
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 16:29
~Modlitwa o Rozum
"Ma Pan rację dzisiejsza młodzież myśli tylko o rozrywkach." Ja podobne wypowiedzi slyszalem 40 lat temu. Chyba kazde pokolenie udaje, iz jest lepsze (czy bardziej pracowite) od tego nastepnego!
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 09:00
~Hartford
Ma Pan rację dzisiejsza młodzież myśli tylko o rozrywkach. Gdzie można poszaleć . Nie jestem zwolennikiem PiS-u. Ale ekipa która ma przyjść po rządach PiS-u to będzie już kompletne no wtedy małolaty przejrzą na oczy
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 05:51
~Hartford
Ma Pan rację dzisiejsza młodzież myśli tylko o rozrywkach. Gdzie można poszaleć . Nie jestem zwolennikiem PiS-u. Ale ekipa która ma przyjść po rządach PiS-u to będzie już kompletne no wtedy małolaty przejrzą na oczy
+0-0
Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 00:14
~PiS - czyli mafia w amoku
Słychać (PiSowskie) wycie? Znakomicie~!
+0-0
Środa, 29 listopada 2023 r. godz. 23:21
~Podkarpacka Ciemnota
Spadaj PiSowski obiboku i... przestan zmyslać!!!
+0-0
Wtorek, 28 listopada 2023 r. godz. 22:52
~Merlot
Cytat: "Pozytywne aspekty życia w naszym mieście podkreśliła też przewodnicząca Stalowowolskiej Rady Kobiet Dorota Konieczna - Herdzik: - Zauważam bardzo aktywny rozwój Stalowej Woli." - Czy ta pani nie mieszka i nie prowadzi swojego biznesu w Pysznicy? Jezeli sie myle - prosze o sprostowanie...
+0-0
Środa, 29 listopada 2023 r. godz. 14:13
manukun
Tak to już jest. Że największe wymagania co do działań miasta mają ludzie zza Sanu, którzy uciekli ze Stalowej przed "wysokimi opłatami"
+0-0
Wtorek, 28 listopada 2023 r. godz. 22:52
~Ziutek
Co za bzdury?! :)))
+0-0
Środa, 29 listopada 2023 r. godz. 11:42
~ryvera
Oj młodzi naiwni jak dzieci we mgle. Wam się podoba to miasto, to miejsce gdzie jak na wiek jego stało się miastem muzeów, gdzie nie spojrzysz tam jest muzeum.? Dlaczego nie dostrzegacie tego co Was może zatrzymać w tym mieście, gdzie nowe zaklady pracy, IT, usługi wszelakie? Podoba się Wam park zimnej wody a że przy okazji zostały zniszczone naturalne miejsca pobytu bobrów to już jest nieważne? Nie dostrzegacie garba którego wrzuca Wam na plecy tymczasowy gospodarz w postaci set milionowych długów? Nie wiem ale powinniście być bardziej krytyczni. Przecież wasz głos powinien być głosem niezależności a nie hołdem poddańczym!
+0-0
Wtorek, 28 listopada 2023 r. godz. 21:06
~jan
.... no proszę .... koalicja polskich spraw, słuchanie młodzieży, zgoda na finansowanie in vitro.... wychodzi na to że pisiory powinni dostawać kopniaka od narodu co pół roku, i wtedy jest szansa na ich przynajmniej częściową resocjalizację, ale ci co popełnili przestępstwa powinni resocjalizować się w kryminale ....
+0-0
Wtorek, 28 listopada 2023 r. godz. 17:51
~Hermenegilda
To też się odnosi do młodych... Cytat: "Radni PiS (Stalowa Wola) nie chcą podnieść "becikowego". Opozycja: Ale przyznali ponad 1,5 mln zł na remont dwóch kościołów"
+0-0
Środa, 29 listopada 2023 r. godz. 09:12
~Aamon
A to nie można było sprzedać jednego budynku aby wyremontować drugi a pieniądze stalowowolskich obywateli przeznaczyć np. na in vitro albo inny zbożny cel?
+0-0
Wtorek, 28 listopada 2023 r. godz. 16:25
~Nasz Wolski Kabaret
Czekajcie, czekajcie.... az wam maly PiSowski aparatczyk (Lucjusz Utracjusz) narobi jeszcze wiecej dlugow. I to wy bedziecie musieli je splacac!
+0-0
Wtorek, 28 listopada 2023 r. godz. 18:07
manukun
Dopóki będą działki za huta sprzedawać, dopoty będzie eldorado
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.