Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 4 marca 2024 r. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
 Wiadomości lokalne
» Pierwszy Czterogwiazdkowy Smile Hotel w Stalowej Woli!
» Badanie liczby osób bezdomnych. Ujawniono ich w Stalowej Woli pięcioro
» Jest wykonawca schroniska dla zwierząt
» Psycholog online - dlaczego warto skorzystać z jego usług?
» Meble z drewna mangowego
» Pozytywna drużyna PIS. Poznaj kandydatów do Rady Miasta
» Były i obecny prezydent spięli się o koreańskiego inwestora. Będzie pozew w trybie wyborczym?
» Ulica Wolności: zmiana organizacji ruchu
» Trwają prace przy realizacji "ogródków społecznych"
» "Psi park" już na ukończeniu
» W całej Europie protesty rolników. A w Stalowej Woli?
» Kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Widocznie tak. Malarstwo Marzeny Kaspieruk
» Familijny Koncert Symfoniczny
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Zakładamy Izbę Pamięci im. Józefa Żmudy
» Kolacja dla głupca
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 10:53     /Magdalena Rodecka/
Szczeniak na balkonie. Mieszkańcy przejęci losem zwierzęcia

Mieszkańcy Stalowej Woli poruszają niebo i ziemię, aby ktoś pomógł szczeniakowi trzymanemu na balkonie w jednym z bloków na ulicy Poniatowskiego na osiedlu Pławo.
Mieszkańcy Stalowej Woli poruszają niebo i ziemię, aby ktoś pomógł szczeniakowi trzymanemu na balkonie w jednym z bloków na ulicy Poniatowskiego na osiedlu Pławo.
Fot. Czytelnik
Mieszkańcy Stalowej Woli poruszają niebo i ziemię, aby ktoś pomógł szczeniakowi trzymanemu na balkonie w jednym z bloków na ulicy Poniatowskiego na osiedlu Pławo. W internecie rozpętała się burza bo o ile zainteresowani chcą pomóc, o tyle formalna ścieżka proces utrudnia.

Na stalowowolskich profilach społecznościowych pojawiło się zdjęcie młodego psa na balkonie. Zamieszczająca wpis osoba prosi o pomoc dla 1,5 miesięcznego szczeniaka, którego właściciel zamyka na zewnątrz. Mieszkanie ma się znajdować na czwartym pietrze. - Od piątku 17 listopada 2023 roku ok. godz. 22 był zamknięty do niedzieli 07:30. Zgłaszane było na policję trzy razy, Powiatowy Inspektor Weterynaryjny i bez poprawy. Jest temperatura ujemna, pada deszcz. Psinka załatwia się na balkonie - czytamy we wpisie.

Działająca w Stalowej Woli organizacja społeczna "Psia Przystań" poinformowała, że niestety nie ma prawa odebrać psa samodzielnie, więc pozostaje wierzyć, że uda się to przy pomocy władz miasta, Powiatowego Lekarza Weterynarii i Policji.

Sprawa policji jest znana. Pierwszego zgłoszenia dokonano 18 listopada. Interweniowano wówczas trzykrotnie a patrol nie potwierdził zgłoszenia. Nie zauważono ani nie było słychać żadnego zwierzęcia, nikt też nie otworzył drzwi. - Kolejne zgłoszenie było wczoraj po godz. 18:00. Policjanci nie zastali zwierzęcia na balkonie. W mieszkaniu nikt nie otworzył drzwi. Wewnątrz słychać było szczekanie psa. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającą. Z tej interwencji sporządzono dokumentację - mówi rzecznik prasowy stalowowolskiej komendy Małgorzata Kania.

Policji udało się dotrzeć do członka rodziny mężczyzny, który ma zajmować się psem, a który ma sprawdzić, czy ze zwierzęciem nie jest wszystko w porządku. Teren pod kątem obecności psa na balkonie ma też sprawdzać dzielnicowy.

Sytuacja wywołała duże poruszenie co ma swoje odzwierciedlenie w komentarzach: - Trzeba właściciela zamknąć na jego własnym balkonie na weekend przy minusowej temperaturze zobaczy jak to fajnie; Straż pożarną wezwać niech zdejmą tego psinkę z balkonu a właściciela postawić przed sądem za znęcanie i narażenie na śmierć zwierzaka; Mam nadzieje, że nie skończy się na upomnieniu w kwestii trzymania psa na balkonie a zostaną jeszcze sprawdzone warunki i właściciel. Nie sadzę że piesek ma dobre życie przy takim właścicielu.

Jedna z kontaktujących się z nami osób zwróciła uwagę, że jeżeli temu zwierzęciu dzieje się krzywda, to warte odnotowania jest to jak niewydolny jest w takich sytuacjach system: - Niby mamy policję, milion stowarzyszeń a gdy potrzeba konkretnych decyzji i działania, jest tylko bezsilność i niemoc.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 30 listopada 2023 r. godz. 06:21
~Syn tej ziemi
Chyba wszyscy ci co tak ubolewają to zapomnieli,że pies to zwierzę. Mały pies to nie małe dziecko i ma futro które mu natura dała pio to by mu nie było zimno. Na wsiach psy od zawsze mieszkają w budzie na podwórku i mają się świetnie żyjąc po 15 a nawet 20 lat. W blokach ze względu na to iż nie można postawić Budy na balkonie lub było by to śmieszne przyjęło się,że pies mieszka gdzieś w przedpokoju lub śpi z pomijam już fakt, że szczeniak zdobywa odporność tak jak człowiek i każdy kto miał psa potwierdzi. Zwróćmy uwagę na inną sprawę czyli na psy rasy husky czy owczarek niemiecki które są ,, trzymane w bloku " Jak taki pies się czuje kiedy to na wsi ma swoją budę co prawda bez ogrzewania ale za to może biegać ile tylko zechce. Natomiast w ,,bloku" Ma na spacer może godzinę dziennie. I co teraz w tym wypadku? Odbieramy psy wszystkim blokowiczom? Zgłaszamy wszystkich na policję?
+0-0
Poniedziałek, 27 listopada 2023 r. godz. 16:09
~Ferdek z Poniatowskiego
Młodzi to teraz wolą pieski niż dzieci. A jak kasiorki im zaczyna brakować to do lasu psiaków wywożą i do drzew przywiązują.
+0-0
Poniedziałek, 27 listopada 2023 r. godz. 14:16
~Hartford
Humanizcja zwierzat i dehumanizacja ludzi. Oto co czeka ta cywilizacje . Martwia sie o kotka ktory wszedl na drzewo , dzwonia po straz pozarna ( fakt opisywany w Stalowce klika lat temu ) . Przeciez to co sie dzieje , to jest chore.
+0-0
Poniedziałek, 27 listopada 2023 r. godz. 10:00
~rom
Policja interweniowala trzykrotnie ale nikt nie otworzyl im drzwi. smutne
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 23:32
~Dobry dzien
No wlasnie Brown. Masz racje. Pieskiem sie sasiedzi przejmuja. Nie mowie, ze zle. To dobrze. Ale niech sie tez ludzie zajma swoim sasiadem, co moze choruje, samotnym starszym, co nikogo nie ma albo niech pomoze samotnej matce czy rodzinie z dzieckiem niepelnosprawnym. Dramatow ludzkich jest mnostwo. Nie tylko pieski na balkonie.
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 17:39
~Dociekliwy lokator
Po dokładnym przeanalizowaniu wpisów na portalu x i y oraz wpisów,kont na FB wyłania się taka oto prawda: 1.pani (nazwijmy ją A )z zemsty robi fotki psu i wymyśla bajkę,nie mając odwagi puścić to w świat, wyręcza się koleżanka z FB panią B ,pani B pomaga ktoś z rodziny (pani C ) i tak nakręca się spirala nienawiści do niewinnego człowieka.Negatywne , wręcz agresywne komentarze na FB to niektórzy znajomi pani A,B i C,,,byłem dociekliwy... Ludzie często niedowartościowani i nieszczęśliwi w swoim życiu karmią się dokonaniem niewinnemu,,,pani A jak pani nie WSTYD !!!
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 19:56
~Aamon
Wy pisowcy to lubicie zawłuczyć psa na śmierć samochodem... Pamiętam też księdza który głodził psa bo nie lubiał swojego poprzednika...Niech żyje katolstwo i miłosierdzie...
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 10:33
~Kokos
Moim zdaniem policja dobrze funkcjonuje zadzwoniłem kiedyś że piją alkocholicy alkochol pod blokiem i byli w ciągu 5 minut
+0-0
Poniedziałek, 27 listopada 2023 r. godz. 12:02
~literat
Chcieli zdążyć na imprezę alkoholową...
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 10:12
~Krycha
Ło matko! W Zamościu w ZOO są przetrzymywane zwierzęta w klatkach! Dlaczego nikt z tym nic nie robi? A w lesie widziałem lisa jak sobie chodził po drodze. Na mrozie i jeszcze padało. Dlaczego nikt nie reaguje, żeby tego liska wziąć do domu, do ciepełka i jeszcze nakarmić? Co za bezduszność!
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 16:03
~Ktos
Bo lis to dzikie zwierze W zoo też mają wybiegi i jedzenie i pewnie do zoo chodzisz oglądać zwierzęta bo dzięki temu mogłeś widzieć na oczy np słonia
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 09:40
~brew
Niby mamy policję...To prawda !! Moja interwencja w innej sprawie, czeka na choćby minimum zainteresowanie ze strony policji już siedem tygodni. Slamazorność i lekceważenie w tych służbach jest gigantyczne.
+0-0
Sobota, 25 listopada 2023 r. godz. 16:05
~Ja
Nie zawsze jest tak jak nam się wydaje czasami to prawo system jest nieudolny a nie samo funkcjonowanie policji. Mieliśmy już nie raz przykłady w tv że policja nie może więcej niż prawo na to pozwala a to oznacza że trzeba zmienić prawo nie policje
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 21:51
~JS04
We wtorek 21.11.2023r. na ulicy Ofiar Katynia został potrącony piesek Shitzu przez kierowcę auta volkswagen Sharan RNI.Niestety kierowca nie zatrzymał się nawet po przejechaniu psa. Pies niestety musiał zostać uśpiony ze względu na obrażenia. Jak wielka musi być znieczulica ludzi żeby nawet się nie zatrzymać ?
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 21:29
~Mieszkaniec/
Uwaga byłem u niego rozmawiałem z nim w mieszkaniu czysto pies się wgl go nie boi mnie jak zobaczył to skoczył i chciał się bawić jakby mu się działa krzywda to pies by się bał właściciela i wgl tego nie było widać w skrócie mył podłogi gość i zamknął na chwile na balkonie między czasie dostał padaczki i nie było z nim kontaktu. Laska co to nagłośnila sama wychodzila z tym psem lub ktoś od niej. W ramach tego ze się po klucila z nim chciała mu na złość zrobić wynikło to z rozmowy policja była u niego rozmawiali z tego co widziałem nic się z psem nie dzieje jest wesoły ma co jesc na co pić i wygląda na zadbanego moim zdaniem zrobiona nagonka o nic moje zdanie
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 19:59
~Brown
A jak pijak za ścianą leje żonę i dzieci to nikt nie widzi nikt nie słyszy a piesek na balkonie to wielka tragedia!!!! Do Watykanu trzebabylo zadzwonić jeszcze
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 19:17
~Stalowa wola
Uwaga byłem u niego rozmawiałem z nim w mieszkaniu czysto pies się wgl go nie boi mnie jak zobaczył to skoczył i chciał się bawić jakby mu się działa krzywda to pies by się bał właściciela i wgl tego nie było widać w skrócie mył podłogi gość i zamknął na chwile na balkonie między czasie dostał padaczki i nie było z nim kontaktu. Laska co to nagłośnila sama wychodzila z tym psem lub ktoś od niej. W ramach tego ze się po klucila z nim chciała mu na złość zrobić wynikło to z rozmowy policja była u niego rozmawiali z tego co widziałem nic się z psem nie dzieje jest wesoły ma co jesc na co pić i wygląda na zadbanego moim zdaniem zrobiona nagonka o nic moje zdaniejak chcecie pomóc idzie pogadajcie i dowiedzcie się
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 17:28
~wow
Ferdek ty i tobie podobni do kościoła chodzicie a jad nienawiści wylewa się wam z pysków.
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 15:39
~Ferdek z Poniatowskiego
Ciekawe czy właściciel tego biednego szczeniaczka jego kupy przez balkon wyrzuca, bo wtedy by siem jakiś system proceduralny znalazł.
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 15:35
~az
Dziś jadąc do Jamnicy w środku lasu był przejechany maluteńki czrno-biały kotek. Jakim trzeba być byd..kiem żeby coś takiego zrobić. Kiedyś ktoś z nim też może tak postąpić bo będzie niepotrzebny.....A niby mamy 21 wiek....
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 22:41
~Ferdek z Poniatowskiego
A bo ty POdkarpacka Ciemnoto nie bierzesz pod uwagę, że prawie 50% to katolicy platfusy, bo za takich siem podają, a co innego wyprawiają. Rudy też niby katolik, bo przed prezydenckimi wyborami chciał ślub w KK brać, a potem siem z mordercą Putlerem na molu dogadywał.
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 18:46
~Podkarpacka Ciemnota
Ty PiSi szmondaku (Ferdek)... 99.5% przestepcow w Polsce stanowia katolicy. A szczegolnie "dobrzy katolicy" w tym ciemnogrodzie!
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 15:48
~Ferdek z Poniatowskiego
Pewni jeden z tych "róbta co chceta", bo oni do kościoła nie chodzą.
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 14:54
~Kabziol
Do Jbc toż to jaja, cały weekend, wróć do pierwszej informacji parę godzin,czytaj ze zrozumieniem.Ktos nakręca sensację a ludzie rzucają jadem,,,ech dokąd zmierza ten świat,nic tylko pluć,nie ważne czy prawda byle się wyżyć
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 12:39
~???
Nie do końca rozumiem. Było zgłoszenie, policja była kilka razy i psa na balkonie nie było. Zatem co mają jeszcze zrobić? Raczej wynika z tego, że pies jest zostawiany sam w domu i szczeka, sąsiadom przeszkadza, ale to w godz. 6-22 nie jest karalne, jeśli zwierzę ma jedzenie, wodę i wyprowadza się je wystarczająco często.
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 12:56
~Jbc
Jakie wyprowadza często jak pies spędził na balkonie cały weekend? Ty jesteś normalny ?
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 11:44
~Angry
Nie rozumiem dlaczego nic nie można zrobić, przecież to jawne znęcanie się nad zwierzęciem. Zamknięty na balkonie bez jedzenia wody schronienia - czego jeszcze potrzeba by to było uznane za znęcanie się?
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 12:35
~miecz
czytalem to i mialem to samo napisac
+0-0
Piątek, 24 listopada 2023 r. godz. 12:17
~POTRZEBA
Trzeba wspierać takie organizacje jak ANIMAL HELPER. Tam można zgłosić sytuacje zagrożenia zdrowia i życia zwierząt coś jak 112 dla ludzi. Niestety finansowanie jest od ludzi dobrej woli i na tą chwilę działają chyba tylko na Pomorzu.Planują objąć zakresem działania całą Polskę ale na wszystko trzeba pieniędzy. Państwo powinno bardziej wspierać takie działania a nie tylko patologie socjalami.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.