Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 Wiadomości lokalne
» Krwawa Niedziela na Wołyniu. W Stalowej Woli można było oglądać jej przebieg
» Potrącenie na Alejach. Rowerzysta w ciężkim stanie
» Wójt Radomyśla apeluje o racjonalne gospodarowanie wodą
» Pół tysiąca podpisów w sprawie obrony CPK. W Parku Miejskim trwała akcja
» Poseł Rafał Weber mówił w Sejmie o ekshumacji i godnym pochówku ofiar ludobójstwa na Wołyniu
» Po modernizacji otwarto Wodny Plac Zabaw
» Jastkowice: dwie osoby ranne w dachowaniu
» Styl Art Déco we wnętrzach
» Nie o zemstę tu chodzi, ale o pamięć...
» Uczcili ofiary Rzezi Wołyńskiej
» 49-latka kierowała pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu
» Przebudowa ulicy 11 Listopada. Jakie oferty dla II etapu?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Przejmująca inscenizacja pt. "Wołyń" już w najbliższą niedzielę
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
» Damski biznes - spektakl
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 14:44     /Informacja prasowa UM/
782 miliony 782 tysiące złotych na "Rozwój, Przyszłość, Komfort życia" - projekt budżetu miasta na rok 2024

- To budżet absolutnie niespotykany w miastach podobnej wielkości - przekonywał prezydent Lucjusz Nadbereżny.
- To budżet absolutnie niespotykany w miastach podobnej wielkości - przekonywał prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Fot. Jacek Rodecki
15 listopada 2023 roku, to kolejny dzień, który zapisze się w historii miasta Stalowej Woli. W budynku "Urbi Ferro" prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny w graficzny sposób przedstawił największy w historii Stalowej Woli budżet w wysokości 782 milionów 782 tysięcy złotych. To budżet absolutnie niespotykany w miastach podobnej wielkości, który kolejny raz skonstruowany jest tak, żeby chronić wydatki mieszkańców Stalowej Woli.

Jest to plan finansowy, który "nie zagląda" mieszkańcom do portfela. Nie będą podnoszone opłaty za śmieci, ani od budynków zamieszkałych ani od przedsiębiorców - jest to gest solidarności i odpowiedzialności za mieszkańców w tych trudnych czasach. Nie będzie także podniesiony podatek dla mieszkańców, którego stawka pozostaje na poziomie z 2008 roku. Nie będzie żadnych stref płatnego parkowania w przestrzeni publicznej miasta Stalowej Woli ani podniesienia cen komunikacji publicznej. Zostaną spłacone kolejne zobowiązania z poprzednich lat, a miasto nie zaciągnie ani jednej złotówki nowego kredytu. W połowie września 2018 roku, kiedy prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny ogłaszał swój start na drugą kadencję, przyświecało mu hasło: "Rozwój. Przyszłość. Komfort życia". Sztandarowym punktem programu, który jest realizowany, to poszerzenie strefy gospodarczej. To zdaniem prezydenta Nadbereżnego koło zamachowe do dalszych działań związanych z budownictwem mieszkaniowym, oświatowym, budową infrastruktury drogowej i miejsc wypoczynkowo-rekreacyjnych. W "tryby" tego koła zamachowego włączony jest także szereg inwestycji, które miasto konsekwentnie realizuje od ośmiu lat oraz zupełnie nowe, które wynikają z realizowania kolejnych obietnic złożonych Mieszkańcom i z pionierskiego podejścia prezydenta Nadbereżnego do budowania nowoczesnego i bezpiecznego miasta - Stalowej Woli, jako miejsca dobrego i spokojnego życia, pracy i wypoczynku.

"KOŁO ZAMACHOWE" - STRATEGICZNY PARK INWESTYCYJNY EURO-PARK STALOWA WOLA

Do zadań już realizowanych już na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola, jakimi są zaawansowane prace budowy fabryki SK Nexilis, sieci dróg, przyłączy energetycznych, farm fotowoltaicznych oraz sieci zasilania gazowego, w planie finansowym na 2024 rok zarezerwowano środki na powstanie koncepcji budowy bocznicy kolejowej łączącej linię kolejową nr 68 z terenami Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola, zaprojektowanie i wybudowanie układu dróg gminnych komunikujących istniejącą strefę przemysłową z terenami Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli, zaprojektowanie i zrealizowanie infrastruktury technicznej na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli wraz z budową wodociągu z rzeki San oraz kanalizacji przemysłowej w obiegu zamkniętym do ponownego wykorzystania ścieków przemysłowych. Środki przeznaczone na SPI Euro-Park Stalowa Wola wyniosą 142 253 213,00 zł. Wysokie nakłady na skokowy rozwój tego terenu już w niedalekiej przyszłości przyniosą owoce nowych, dobrze płatanych miejsc pracy oraz wzmocnienia rangi Stalowej Woli jako najlepszego terenu inwestycyjnego w tej części Europy.

"TRYBY KOŁA ZAMACHOWEGO" - INWESTYCJE INFRASTRUKTURY DROGOWEJ, WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACYJNEJ

Oprócz "koła zamachowego" historycznego rozwoju Stalowej Woli, jakim jest Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola, miasto realizuje szereg inwestycji, które mają na celu poprawę stanu infrastruktury drogowej, podziemnej oraz tworzenie miasta pięknego, bezpiecznego i nowoczesnego. Do najważniejszych zadań w planie finansowym miasta na 2024 rok należą: Budowa drogi oznaczonej nr 1 oraz ronda turbinowego 4-wlotowego w ciągu drogi krajowej nr 77 - łącznik Osiedla Ogrodowe z obwodnicą miasta, drugi etap przebudowy ul. Sandomierskiej, przebudowa parkingu przy Starostwie Powiatowym, pierwszy etap budowy chodników przy ulicy łączącej ul. Działkową z VIVO, remonty dróg na osiedlach Karnaty i Swoły, przebudowa ulic: Zielonej, Parkowej, 3-go Maja, Słonecznej, Zamoyskiego, Nowowiejskiego, Mostowej, Posanie, Żurawiej, Cyprysowej, Bratkowej, Torowej, Jaśminowej oraz przebudowa chodnika, przejścia dla pieszych i peronu przystankowego wraz z przebudową jezdni drogi ul. Wrzosowej. Osiedle Poręby przejdzie generalną rewitalizację. Po konsultacjach prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego z mieszkańcami zarezerwowano środki na przebudowę infrastruktury podziemnej i drogowej tego osiedla wraz z powstaniem nowoczesnego terenu zielonego z tężnią solankową i miejscem dedykowanym seniorom. W projekcie przewidziano powstanie dodatkowych miejsc parkingowych, zmianę organizacji ruchu, która poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu oraz setki nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów. Całość nakładów na szeroko pojętą infrastrukturę drogową w roku 2024 wyniesie 143 744 852,10 zł.

SPEŁNIENIE MARZEŃ - WYPEŁNIENIE OBIETNIC

Kiedy w czerwcu 2022 roku prezydent miasta przedstawiał koncepcję rozbudowy basenu MOSiR plany te mogły wydawać się dalekosiężne, wręcz mało realne. Przedstawiony projekt budżetu obdarowuje jednak Mieszkańców wspaniałą informacją. W roku 2024 zostaną rozpoczęte prace budowy Aquaparku, który będzie jednym z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Na ten cel zarezerwowano 42 159 091,71 zł. Miasto Stalowa Wola przystępuje także do rzeczowej realizacji wyczekiwanego szczególnie przez młodzież Centrum Młodzieżowego przy ul. Energetyków. Będzie to miejsce dedykowane młodym ludziom, którzy znajdą tam kręgielnię, park trampolin i wiele innych atrakcji. Budżet miasta przewiduje na to zadanie 18 519 259,50 zł. Rozpoczynają się prace przygotowania budowy Podkarpackiego Centrum Tenisa oraz rozbudowy stadionu lekkoatletycznego w Stalowej Woli. Na ten cel przewidziano 400 000 zł. Kolejną wspaniałą informacją jest ukończenie prac remontowych Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, który zupełnie zmienił swoje oblicze i stał się kulturalna wizytówką miasta. Na dokończenie remontu przewidziano 7 568 174,19 zł. Drugie, szczególnie ważne miejsce rozwoju kultury w Stalowej Woli, jakim jest kino "Ballada", zgodnie z zapowiedziami prezydenta miasta przejdzie pierwszy etap remontu, który będzie kosztował 2 200 000 zł. Spełnieniem marzeń są także intensywne remonty podwórek osiedlowych. Mieszkańcy są świadkami od lat niespotykanych przemian tego, co na co dzień widzą w perspektywy okien swoich domów. Inwestycje rewitalizacyjne podwórek osiedlowych wyniosą w 2024 roku blisko 6 500 000 zł. Są też marzenia już spełnione, które po kilku latach użytkowania wymagają remontu. Tak jest z Wodnym Placem Zabaw, który od momentu uruchomienia cieszy się niegasnącą, wielką popularnością. Nawierzchnia bezpieczna placu zostanie wymieniona na nową, a w Dzień Dziecka w 2024 roku, dzieci będą mogły korzystać z nowych, wodnych atrakcji. Koszt remontu wyniesie milion złotych. Na Osiedlu Charzewice za kwotę 2 178 627,64 zł wykonana zostanie rozbudowa remizy OSP Stalowa Wola Osiedle Charzewice. Rozpocznie się także, za kwotę 450 000 zł, remont tzw. "lasku" na placu targowym. Teren zostanie odwodniony, utwardzony i oświetlony. Jest to ostatni element rewitalizacji terenów targowych w Stalowej Woli. Po zakończonych pracach remontowych i budowlanych alejek na terenie cmentarza, w ciągu najbliższego roku stalowowolska nekropolia doczeka się dwóch zmian. Zrealizowany zostanie pierwszy etap budowy kolumbarium wraz z miejscem pożegnań, a na terenie od ul. Bojanowskiej powstanie nowy parking i brama wjazdowa na teren nowej części cmentarza. Obie inwestycje będą kosztować milion złotych. Jest to rzeczowa odpowiedź prezydenta miasta na zgłaszane postulaty mieszkańców i gości. Nasi czworonożni przyjaciele znajdą swój nowy dom w powstającym schronisku dla zwierząt. Inwestycja będzie kosztować 1 150 000 zł. Na jednym ze spotkań osiedlowych prezydent miasta złożył obietnicę wybudowania ekranów akustycznych, które mają zniwelować hałas płynący od Obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Po pozytywnych decyzjach GDDKiA, w najbliższym czasie miasto przystąpi do realizacji tego zadania za kwotę 400 000 zł.

INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

Wszystkie placówki oświatowe w Stalowej Woli przechodzą różnego rodzaju remonty, które mają na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa przebywających w nim każdego dnia uczniów i nauczycieli. W 2024 roku miasto Stalowa Wola przeznacza na kolejne zadania modernizacji budynków oświatowych blisko 26 milionów złotych. Ponad 17 milionów złotych będą kosztować trzy wielkie inwestycje oświatowe: rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, budowa nowego przedszkola nr 9 oraz sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7. To jedna z trzech nowych sal gimnastycznych, jakie powstaną w naszym mieście. Za kwotę łączną przekraczającą 6,1 miliona złotych wybudowane zostaną także hale sportowe przy Publicznych Szkołach Podstawowych nr 1 i 5. Inwestycją w przyszłość są także działania podejmowane w projekcie pn.: "Modelowe Rozwiązania na Trudne Wyzwania - Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli", na którego trwałość i kontynuację przeznaczono pięć milionów złotych. Za blisko milion złotych rozpoczyna się ścieżka budowy nowego żłobko-przedszkola na powstającym Osiedlu Leśna.

Z MIŁOŚCI DO LUDZI

W pierwszym kwartale 2024 roku zostanie oddane do użytku od lat oczekiwane i pierwsze w Stalowej Woli Hospicjum wraz z Poradnią Medycyny Paliatywnej, na którego zakończenie budowy przewidziano 6 532 509,60 zł. Na zakup sprzętu medycznego i obsługę informatyczną SPZOZ miasto przeznacza pół miliona złotych. W budynku po dawnej szkole specjalnej przy ul. Kwiatkowskiego zrealizują się także marzenia osób z niepełnosprawnościami, które w wyremontowanym za kwotę 3 126 389,65 zł budynku, gdzie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowe, znajdą opiekę, profesjonalną pomoc i drugi dom. Przy ul. Jaśminowej rozpocznie się przebudowa Schroniska dla bezdomnych za kwotę 6 873 684,04 zł.

ZIELONA STALOWA WOLA

Stalowa Wola sukcesywnie staje się "zielonym miastem". Przy okazji każdej kolejnej rewitalizacji dokonywanych jest setki nasadzeń nowych drzew, a także tysięcy krzewów i kwiatów. Na wielką dbałość o szeroko pojętą zieleń miejską, odwodnienia oraz rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury przeznaczone zostaje 10,5 miliona złotych. Coraz większa flota zeroemisyjnych autobusów miejskich także wpływa na budowanie ekologicznego miasta. W 2024 roku na zakup nowych autobusów przeznaczono 11,4 milionów złotych.

Trwają intensywne długo wyczekiwane prace remontowe Ogrodu Jordanowskiego, gdzie powstanie piękne, bardzo zielone miejsce odpoczynku i relaksu Mieszkańców. W 2024 roku na inwestycję przewidziano 5,1 miliona złotych.

Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli bardzo docenia rolę działkowców i każdego roku przeznacza dotację dla "zielonych płuc miasta". W 2024 roku wyniesie ona 400 000 zł.

W dalszym ciągu trwa proces odwodnienia miasta. Bardzo ważną rolę w tym zadaniu będą pełnić nowe zbiorniki retencyjne m.in. na tzw. "Kaczych dołach".

Swojej rewitalizacji doczekają się stalowowolskie "mokradła", gdzie za kwotę 800 000 zł dokona się rekultywacja zdegradowanego obszaru mokradeł wraz ze stworzeniem innowacyjnej infrastruktury edukacyjno-badawczej.

Miasto Stalowa Wola w wielkiej dbałości o kulturę i dziedzictwo narodowe przeznacza na zadania z tym związane 11,3 miliona złotych.

"ZDROWY" BUDŻET

W roku 2024 wydatki inwestycyjne miasta wyniosą 425 355 768,20 zł, co stanowi 54,34% budżetu miasta i pokazuje znamiona budżetu "zdrowego" oraz przyszłościowego, bo tak nazywany jest każdy budżet z poziomem przynajmniej 25 % inwestycji. Miasto Stalowa Wola zrealizuje 132 zadania inwestycyjne. Środki zewnętrzne pozyskane od polskiego rządu, dzięki wielkiemu zaangażowaniu Janiny Sagatowskiej Senator RP oraz Rafała Webera Posła RP, a także środki pozyskane z Unii Europejskiej oraz z Funduszy Norweskich pozwalają na realizowanie szerokiego spektrum działań miasta.

Kolejny raz plan finansowy Miasta jest z jednej strony rekordowy, właściwie wypełnia obietnice prezydenta Lucjusza Nadbereżnego zawarte w haśle "Rozwój. Przyszłość. Komfort życia", ale co najważniejsze jest budżetem najbardziej jak to możliwe przyjaznym Mieszkańcom. Od szeroko rozumianego rozwoju przemysłowego miasta, który gwarantuje miejsca dobrze płatnej pracy, przez najbardziej widoczną zmianę przestrzeni Stalowej Woli, inwestycje oświatowe, opiekuńcze, powstawanie pionierskich inwestycji wypoczynkowo-rekreacyjnych aż do wielkiej dbałości o jak najniższe koszty życia - Stalowa Wola kolejny raz staje się wzorem miasta, gdzie dobrze się żyje. Zrealizowanie planowanego budżetu podniesie ten komfort o kolejny poziom.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 20 listopada 2023 r. godz. 22:17
~stary nauczyciel
"Przy ul. Jaśminowej rozpocznie się przebudowa Schroniska dla bezdomnych za kwotę 6 873 684,04 zł." - Jakoś wcześniej tym pan L.N. się nie interesował...
+0-0
Sobota, 18 listopada 2023 r. godz. 22:40
~PacMan
Lucjusz N. = niszczyciel przyrody !
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 22:14
~Aluminiowo i Miedziano
"Stalowa Wola sukcesywnie staje się "zielonym miastem". Przy okazji każdej kolejnej rewitalizacji dokonywanych jest setki nasadzeń nowych drzew, a także tysięcy krzewów i kwiatów." @Bujda, po prostu, bujda na resorach!!!
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 21:32
~Wasza Betonoza
Teraz to już Weber nie przyjedzie z wielkim, tekturowym czekiem !
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 18:43
~PiSia Tuczna
Park trampolin... jeszcze tylko tego nam brakuje.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 17:40
~Tekturowe Czeki, Papierowa Wolska
Papier wszystko zniesie... i to na tyle!
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 12:28
~Baj765
I to jest proinwestycyjny budżet, a nie marazm i zaścianek jak w Tarnobrzegu.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 16:49
~gorzka prawda
Jakie znowu "inwestycje"? Wiekszosc pozycji to drobiazgi, do ktorych bedzie trzeba doplacac!@#
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 14:49
~Maz
Oby tylko cała ta para nie poszła w gwizdek. Nie sposób wydać pieniądze na przyjemności, sztuką jest je zainwestować w sposób, który w przyszłości zwiększy dochody miasta.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 10:17
~Elżbieta
Panie prezydencie, widać od lat jak Pan walczy o grube miliony dla Stalowej Woli. Pozdrawiam serdecznie i w kwietniu na pewno na Pana zagłosuje.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 19:55
~obwodnica do nieba
Walczy? Po prostu dostawal spore dotacje z "centrali" za promowanie PiSu i uprawianie tutaj brudnej, PiSowskiej propagandy!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:44
~Lo
W tej Stalowej Woli nic nie słychać zbrojenia stoją w miejscu jak tak będą ćwiczyć to ruski nas zadepcze sandałami biedą na tym Podkarpaciu ruski jak ćwiczył na swoim poligonie to wielkie leję i jeziora pozostały a nasi klepie tymi kałasznikowami zjedzą nas
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 14:50
~Jak
Halo, uruchomienie linii produkcyjnej kraba czy borsuka to nie to samo, co klepanie bron czy pługa
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 23:38
~Czołgista
Nie bój się, będzie spora rozbudowa HSW plus z ostatnich nowinek będą u nas produkować silniki i przekładnie do pojazdów wojskowych na licencji firmy RENK.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 21:58
~Aamon
Nie mamy nawet ani jednego ołtarza mobilnego który mógłby razić wroga wodą święconą...
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:05
~Merlot
No i mieliśmy wszędzie osiem lat kłamania, okradania, kłamania, okradania, kłamania i okradania. Oczywiście wszystko w ramach walki o "wartości" z bogiem, honorem i ojczyzną na gebach... Wystarczy tego!
+0-0
Poniedziałek, 20 listopada 2023 r. godz. 21:06
~ Buchalter
Nie kłam "olku", nie kłam bo to grzech!
+0-0
Sobota, 18 listopada 2023 r. godz. 19:28
~olek
Do buchalter , to gdzie te pieniądze są bo w ZUSie ich nie ma zostały tylko tam zaksięgowane i zniknęły do dziś nikt nie wie gdzie są.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 23:38
~Buchalter
"...tylko ci przypomnę OFE ponad 260 miliardów złotych ukradzionych przez lemingów z PO" Ha... to stare klamstwo smierdzacej PiSowskiej propagandy. I juz bardzo rzadko powtarzane... Bo tych pieniedzy z OFE nikt nie "ukradl" i one nie zniknely. I jezeli masz dostep do komputera (a wyglada na to, ze masz), to szybko i prosto znajdziesz wyjasnienie co zrobiono z tymi pieniedzmi. Dobranoc!
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 20:33
~Lewym Sierpowym
"Nigdy wcześniej nie było tak uczciwego rządu w Polsce jak rząd PiS." > Kolejna porcja kłamstw? Kogo chcesz (biedaku) oszukać?
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 18:57
~Merlot
Kto uwierzy w bzdury, ktore tu wypisujesz "politologu"... jezeli sam oberprokurator i minister w jednej osobie "Zero" Ziobro i jego sluzby nie znalazly (przez osiem lat) zadnych dowodow na klamstwa, ktore tutaj prezentujesz!
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 09:06
~politolog
Di merlot, najwięcej kradli w latach 2007 do 2015 ale ty za głupi jesteś aby to wiedzieć. Ale żeby ci tą jadaczkę zamknąć na zawsze to tylko ci przypomnę OFE ponad 260 miliardów złotych ukradzionych przez lemingów z PO. Ty za głupi jesteś aby z tobą o polityce dyskutować. Nigdy wcześniej nie było tak uczciwego rządu w Polsce jak rząd PiS.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 07:45
~xD
Tak ? To jak tam twój nowy rząd, który wycofuje się ze wszystkich złożonych obietnic, włącznie z tym, że planuje zabrać się za PPK. Ave Frajerzy !
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:55
~coś mi się tu nie zgadza
halo, hola hola! co to ma znaczyć budowa kanalizacji przemysłowej w obiegu zamkniętym do ponownego wykorzystania ścieków przemysłowych - z całej strefy czy od koreańczyka? Bo skoro od koreańczyka to jego zasranym obowiązkiem jest postawić kanalizację na swoim terenie a nie zatruwać polska ziemię. I tak mu opchneli za 50 baniek po taniości oddano kawałek polskiej ziemi obcym i bez prawa wstepu polakom. Czyli wyglada to tak: polak ma dac wodę, odebrać syf, dac tani prąd a reszta koreańczyka nie interesuje, on ma mieć. A gdzie polskie firmy na strefie wysoko technologiczne? Czy KGHMu nie stać aby ulokować swoja produkcję akumulatorów z własnego surowca tylko daje zarobić obcym? To się nazywa dojenie leszcza bo i tak Polak nie ma z tego nic, a cały zysk wywioza do Azji. Czy to prawda że obecnie zatrudnieni do budowy zakładu to sama azja i na umowach bez składek zus i zdrowotnych? Rżną lud ile wlezie bo rozdali wizy azjatom. Stad przegrali wybory, proste jak drut. A gdzie pieniądze na budowę nowych ujęc wody pitnej dla mieszkańców bo zdaje się ze powikszać cmentarz bedą i zasyfią wodą cementarną. A czy te 1000 ha wycinki to nie opadną żródła wody do picia i nie wsiąknie syf z zakładów przemysłowych? Bariera 5 metrów nie zadziała , to syfi na 10 km min.
+0-0
Sobota, 18 listopada 2023 r. godz. 10:45
~Bela
Chodzi o Łącznik strefy z S19, który wybuduje Urząd Marszałkowski 4 pasy po 2 w każdą o standardzie drogi ekspresowej.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 19:05
~obwodnica do nieba
"Droga ekspresowa"? Czy to jakies kolejne bajeczki wymyslone przez PiSowskich urzedasow??
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 14:52
~@bela
Jaki standard drogi ekspresowej, kiedy tam będzie rond kilka w osp głównej jezdni
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 23:27
~stary-inżynier
"Cognor postawi nowoczesną elektrostalownię na 117 ha." Czyli - kolejny przemysł brudny i "ciężki"... zero "high-tech" (wysokiego poziomu technologii)!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:58
~Bela
Cognor postawi nowoczesną elektrostalownię na 117 ha. Polska firma. A ta kanalizacja to dla całej strefy czyli 1000 ha. Ważnym elementem też będzie 4 pasowy łącznik strefy z S19. Łącznik o standardzie drogi ekspresowej.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:39
~Rsyt
Nie zagłosuje na żadnego kandydata opozycji na prezydenta, bo od 5 lat tylko marudzą, a ich zwolennicy hejtują w internecie
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:17
~Tryb
Trzymam kciuki za Pana prezydenta!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:01
~Lot nad Kaczym Gniazdem
A co z (zapowiadanym niedawno) lotniskiem dla "business jets" w Turbii?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:59
~podbój kraju trwa i kto temu winien
to do dowózki taniej siły roboczej z azji aby nie pokazywali sie na lotniskach a lud nie widział ze zasiedlają Polskę i przejmują na własność.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:51
~Huciak
Projekt najpierw musi powstać. Raczej będzie to zadanie na 2025.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 17:25
~Jedno pytanie
"Drugie, szczególnie ważne miejsce rozwoju kultury w Stalowej Woli, jakim jest kino "Ballada", zgodnie z zapowiedziami prezydenta miasta przejdzie pierwszy etap remontu, który będzie kosztował 2 200 000 zł." ___ A przez 5 lat stalo i jego stan sie pogarszal. Co wtedy robil "Lucjusz Utracjusz"?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:33
~Grzegorz
Miał być Kopernik
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 17:01
~Prawda o przyszłości STW
Przeciez teraz Prezydent Pan Lucjusz nie będzie miał poparcia w Rządzie PO Trzeciej Drogi i Lewicy, ten rząd NIE DA ANI ZŁOTÓWKI NA PISOWSKĄ STALOWĄ WOLĘ, więc trzeba wybrać innego prezydenta, NIE CHCĘ ALE MUSZĘ ...
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 14:54
~A
Hola hola, mieszczuchy z Hot five metropolii jęczeli o utraconych pieniądzach, kiedy to Warszawie przybyło pół miliarda zł dochodów z samego pit. A gdzie cit? Smród fabryk zostaje na prowincji, ale warszawka ma kasować podatki do swojego budżetu? Wolne żarty
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 19:22
~Zero dla mafii!
Prawda... i oni maja zanotowane niektore wypowiedzi "Cezara" Lucjusza Utracjusza.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 19:04
~Aamon
Bo miasta i rządzący nimi samorządowcy którzy dbali o ich rozwój i finanse jak Łódź czy Wa-wa były okradane przez pisowców a te środki kierowane były do miast i gmin pisowskich... Teraz będzie trzeba wrócić do normalności... Z kartonem już nikt tu nie przyjedzie...
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:56
~Stalowiak
Dostanie ze środków europejskich, norweskich, ze sprzedaży gruntów pod zakłady. np z Programu Polska Wschodnia. Jest dużo możliwości i LN da sobie radę.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 15:58
~mieszkanka Hutniczej
ile na to, żebyśmy oddychali czystym powietrzem? pierdo..nie kotka za pomocą młotka
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 14:51
~Darek
Mnie się coraz lepiej żyje w Stalowej Woli. Czekam aż MDK otworzą, będzie sztos!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:24
~czyste powietrze
Wpis prosto z UM ?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 12:49
~Ogniwo
Jeśli tylko połowa zostanie zrealizowania, to jest to epicki budżet. A jeśli cały, to po prostu czapki z głów!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:15
~jan
.... aż się zdziwisz, czapki z głów, a czopki w ....
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 17:17
~Wolska Podkarpacka
Przedwyborcze fantazje... i nic poza tym!!!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 12:40
~Sierżant Mauer
No i teraz to mi prezydent zaimponował!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 09:56
~szczawik
Trolle opozycyjne swoimi hejtami udowadniają, że nawet w połowie do pięt nie dorośli Nadbereżnemu. Trochę to żałosne, no ale opozycja już do nienajwyższego "poziomu" już nas przyzwyczaiła. Tak jest od lat.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 10:57
~Atari
....przypomnę że trole to pracują w urzędach i ministerstwach..... Ale już niedługo....
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 09:16
~jan
Takiego potężnego budżetu nasze miasto jeszcze w swojej historii nie miało mimo że pis odchodzi od władzy.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 20:14
~Podkarpacka Ciemnota
"Będziesz jeszcze głupiaku błagał polityków PiS aby wrócili do sterów rządzenia Polską już niebawem czeka cię wielka bida i rozpacz." *Ha, ha... bujanie w obłokach i marzenia podkarpackiej ciemnoty!
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 09:14
~jan
Ej ty głupio dobro zmiano , o korycie to tylko ta PO i trzecia droga myśli bo gdyby tak nie było to nigdy PSL do koalicji z PO by nie wstąpił ale na polityce trzeba się znać a nie brednie i bajki opowiadać. Będziesz jeszcze głupiaku błagał polityków PiS aby wrócili do sterów rządzenia Polską już niebawem czeka cię wielka bida i rozpacz.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 22:27
~Wasza Wielce Dojna Zmiana
"Ten szczuczny twór nie utrzyma się długo bo oni o ludziach nie myślą o ludziach tylko o korycie." # O "korycie" to mysleli glownie PiSowscy aparatczycy. Zarli na calego, kradli i doili na duza skale pieniadze z wszelkich "spolek skarbu panstwa". To byla wyjatkowo "dojna zmiana"!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 10:04
~maczuga
Ty się nie ciesz "odchodzeniem pisu od władzy" w styczniu lutym ludzie się przekonają jak ich PO, lewaki i beksa oszukali... Ten szczuczny twór nie utrzyma się długo bo oni o ludziach nie myślą o ludziach tylko o korycie.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 06:01
~Czesław
Nie wydaje mi się, żeby na prezydenta był w Stalowej Woli lepszy kandydat od Lucjusza. Na PIS nie głosowałem, ale jak patrzę na to ile on dla miasta ściągnął pieniędzy i jakie ma plany, szkoda by było, żeby ich nie zrealizował
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 21:00
~Tłuste Koty
A co tam z zadłużeniem miasta, do ktorego to (wielkiego!) zadłużenia doprowadził pan "Lucjusz Utracjusz". Wszyscy beda spłacać - i ty też!!!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 04:54
~Metalowców
Panie Lucjuszu u mnie w klatce większość ludzi głosuje na Pana. Na pohybel nienawistnym trollom opozycji!
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 07:36
~Hutnicza
u mnie w klatce nikt na niego nie zagłosuje, mamy dość oddychania tym syfem z hsj i aluminium
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:44
~Poniekąd
Czy opozycyjny motłoch myśli, że tym hejtem sprawi, że mieszkańcy nagle oślepną i przestaną zauważać jak miasto za Nadbereżnego wyładniało, jak się zmieniło, ile się poprawiło? Nie jest doskonale, ale taki Lucek przynajmniej coś robi dla Stalowej Woli, a nie tylko opluwa innych wypisując bzdury i kłamstwa, jak wy, pieski opozycji. Wbrew temu co myślicie, tylko zrażacie mieszkańców do opozycji, ludzie myślą, że to są tacy prymitywni i nienawistni ludzie, jak wy.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:53
~Republika Bananowa
"Pieski opozycji" to teraz klakierzy i fanatycy organizacji pod nazwa "PiS"! Czy to juz do was dotarlo??
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 09:19
~kierowca
Tak , że wszyscy mieszkańcy naszego miasta podziękujcie temu ''MIESZKAŃCOWI'' co tak wspaniale wylansował obecnego prezydenta 9 lat temu. Bo zniszczył szreka już w pierwszej turze położył go na łopatki.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:18
~Stefan
Panie prezydencie niech Pan się nie przejmuje tym błazeńskim hejtem trolli opozycyjnych, tylko niech działa. Mieszkańcy są z Panem, a frustraci niech wylewają swoją żółć. Tylko na tyle ich stać.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 22:03
~Damian
Boże mój!!! Dziś w całym internecie Nadbereżny w pokoju z białymi ścianami, białym sufitem piszącym liczby na ścianach. Myślałem że w psychiatryku się zamknął
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 10:53
~Radiowiec
A ja myślałem że wystąpił jako pogodynka w ostatnim wydaniu pogody telewizji reżimowej
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 07:03
~xD
Pisze troll, ponieważ ma sznurki poluzowane od kaftanu.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:21
~Do hejtera
Myślałeś? :D :D :D
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:07
~ogarnij się
wygląda na to że to ty piszesz z bialego pokoju bez klamek
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 21:34
~Trabant
Ciekawe co teraz nasi mędrcy, którzy wiecznie narzekają od 5 lat wymyślą.... Czy choć raz wzniosą się ponad podziały polityczne i wszyscy zagłosują za budżetem?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 20:50
~Buchalter
A czy sadzisz, ze Lucjusz N. bedzie w stanie zdobyć te 782 miliony (i 782 tysiace)?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:19
~@buchalter
Napisz i zdobądź te 000 milionów hejterze
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 22:21
~Buchalter
Ja mogę napisać projekt na 900 milionów. Czy zagłosujesz??
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 21:26
~Bikont
Mam nadzieję że wszystko uda się zrealizować, że nie będzie hamulcowych wśród opozycji..
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 21:23
~Posh
Cała Stalowa Wola murem za Nadbereżnym! Nie wolno dopuścić malkontentów, narzekaczy i marudy do władzy!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 00:25
~Nocne-piwo
Kolejny klakier PiSowskiej mafii produkuje sie na forum? Za darmo, czy za Pisowskie "srebrniki"??
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:09
~jestem za
nie podlega dyskusji
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 21:20
~WYKONAĆ!
Mam nadzieję że opozycja doceni taki dobry budżet i w końcu zagłosuje "za", a nie wiecznie dąsy, fochy i marudzenie...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 21:05
~Ferdek z Poniatowskiego
782mln i 782 tys. złotych... Ale po równo między milionami i tysiącami. Panie Lucku trzeba w totolotka zagrać, he he he.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:53
~gorszy-sort
"Stalowa Wola kolejny raz staje się wzorem miasta, gdzie dobrze się żyje." Ha, ha, ha!!!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 13:38
~Jon
jak tak dobrze się żyje to dlaczego to miasto się wyludnia???
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 21:21
~Fdsh
Żebyś zajadów nie dostał hejterze
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:41
~Victory
Marczak ma startować podobno.. Nadbereżny to świetny prezydent i wygra w kwietniu zdecydowanie.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:39
~Wilk
Jeśli on ma startować to szkoda w ogóle iść na wybory. Ani lucek ani Marczak się nie nadają. Tam nie mają nikogo
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 21:37
~Aamon
Do kwietnia w TVP będzie wiele informacji na temat działalnosci pismafii w latach 2015-23 i nie wiadomo czy PIS będzie jeszcze istniał... Pisowska przeszłość może się ciągnąć za każdym jak kiedyś przynależność do PZPR, ORMO albo SB...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:23
~Ha
Opozycji pęknie pewna cześć ciała. Jak zwykle nie mają propozycji, jedynie krytykować potrafią. Ciekawe, jak długo jeszcze miasto będzie mogło uchwalać tak tłuste budżety?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:52
~Mirabelka
Na pewno będę głosowała na tego prezydenta. Widać jak na plus odmienił miasto. Najlepszy prezydentw historii Stalowej Woli. .
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:07
~Alternatywy-4
Liczysz na jakas specjalna premie od swojego szefa, "Lucjusza Utracjusza"?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:51
~Samo
Nadbereżny przez 9 lat udowodnił, że jest znakomitym prezydentem. Działa, stara się, pracuje po kilkanaście godzin na dobę. Nie to co w innych miastach... Siedzą za biurkami i pierdzą w fotele...
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 07:44
~Olo
Jak u Stalina, światło w jego gabinecie nie gaśnie, tak się nasz wódz jedyny przez kolano prezesa przełożony stara! A ten projekt to standardowa zagrywka w stylu pis. Naobiecywać złote góry a potem tekturę pomalować na złoto i udawać że przecież tak miało być od początku.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:25
~Bantustan Wolski
... i do tego - ma jeszcze dosyc czasu, by w Warszawie uczestniczyc w posiedzeniach rady nadzorczej pewnej spolki skarbu panstwa (oczywiscie - nie za darmo). Tak biedak dwoi sie i troi !
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:48
~Fur
Trolli stać tylko na hejt? A może opozycja pokaże w końcu kandydata na prezydenta?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:11
~Chłodnym Okiem
Cytat: "To budżet absolutnie niespotykany w miastach podobnej wielkości (...)" I to jedno zdanie powinno wystarczyć za cały komentarz...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:32
~Koryto Tylko Dla Swoich
Ten projekt to tylko bajka, jedna wielka bajka.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:55
~Spala
Dokładnie. A nie jak to opozycja mówi "piniendzy ni ma i nie będzie"
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:09
~Niby komuch
Pan prezydent zapomniał, że kiedyś proponował budowę tężni solankowej. Pierwsza lokalizacja miała być wzdłuż torów na wysokości oś.Lesnego, druga lokalizacja okolice żłołobko przedszkola. Czekamy...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 22:41
~Aamon
A wszystko to będziemy podziwiać z wieży widokowej na Placu Piłsudskiego...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:45
~Nasz Wolski Kabaret
Miało być też stałe lodowisko pod dachem...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:27
~Czytam i wiem
Jest w budżecie nawet 3 tężnie solankowe: 1. W Parku Jordanowskim 2. Za nowym Żlobko-Przedszkolu 3. Na osiedlu Poręby przy szkole nr 12
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:39
~haha
Pamiętam hah i będzie zbudowane, tak jak elektrownia atomowa w Ostrołęce
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:38
~Do hejtera
Ja czekam, aż skończysz hejtować pod różnymi nickami
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 17:08
~mieszkaniec
dyrdymały
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:42
~mieszkaniec
kiźma, nie używaj słów, znaczenia których nie rozumiesz, pniaku....
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:54
~Kiźma
Dyrdymał to ty jesteś...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:54
~Aaa
To cieszcie sie bo to se ne wrati, zmiana wladzy to zmiana kierunku finansowania.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:28
~Maz
Z KPO cześć, z nowej perspektywy kolejna część. Do tego z pewnością jakiś fundusz na drogi samorządowe - nie wiadomo, czy obecnie będzie możliwe tak bogate dofinansowanie na drogi lokalne. Oprócz tego budowa S74, remont linii kolejowej z Rozwadowa do Tarnobrzega i Padwi w najbliższym czasie oraz z Rozwadowa do Przeworska w nieco dalszym. Sama budowa linii kolejowej z Łętowni do Rzeszowa będzie istotnym game changerem w tej części Polski - będzie najszybszą trasą Rzeszów-Warszawa oraz Lublin-Kraków i dalej na Śląsk. A to przecież projekty, które powstaną bez Nadbereżnego
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:35
~Taka Wolska, taki kraj...
"Duże dochody będą ze sprzedaży działek w EuroParku" >>> A to Urzad Miejski jest wlaścicielem tych działek ?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 17:08
~Huciak
Duże dochody będą ze sprzedaży działek w EuroParku są też fundusze unijne i norweskie plus KPO, które Donald obiecał załatwić.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:52
~Tom
Bez budownicta mieszkalnego nikt normalny tu nie zostanie Rzeszów zaprasza z otwartymi rękoma w mieszkaniach można wybierać tu jest jakiś dramat od 10 lat nic sie nie dzieje w tym temacie.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:55
~Stalowiak
Według LN budowa ruszy lada moment ponieważ firmy zaskarżyły przetarg do RIO jednak tam przyznano rację SIM.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:38
~Stalowiak
Według LN budowa ruszy lada moment ponieważ firmy zaskarżyły przetarg do RIO jednak tam przyznano rację SIM.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:32
~Tom
Jesli w tym czynszu spłaca już kredyt to raczej ok ale masa osób ma kase ale nie ma co kupić to jest problem.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 17:58
~dajewgardło
Już ci odpowiadam dlaczego nic nie idzie: jak czytamy na stronie sim koszt czynszu mieszkaniowego waha się w granicach 26-30zł/m2 mając mieszkanie 50m2 wychodzi przy niższej stawce 1300zł. To chyba nie są akceptowalne stawki.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 17:09
~Sąsiad
Dlatego ważne aby do końca roku ruszyła budowa osiedla w Charzewicach. Wykonawca od dawna wybrany więc nie wiem skąd ten postój.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:42
~Adaśko
Opozycja tylko ujada żadnych propozycji. Lucjusz ciężko haruje od 9 lat, w efekty tej pracy widać na każdej ulicy w mieście.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:42
~Wilk
Brud, śmieci, coraz to nowsza patola i mniej ludzi. Super efekty. Jaki prezydent takie miasto
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:38
~Ss sss
Już opozycyjne bydełko kwiczy? Już im coś nie pasuje? Kwiczcie, wycie, ujadajcie. Karawana jedzie dalej...
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:14
~PiS - Pasożyty i Sępy
Teraz tacy jak WY bedziecie (kwiczaco glosno) opozycja! Czy jeszcze to do ciebie (hejterze) nie dotarlo???
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:38
~bajki z mchu i paproci
Przecie ten projekt to - po prostu - literatura typu "science-fiction"!
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:29
~jan
.... moża napisać jeszcze z pięć stron takiego ,,programu" a i tak nie zmieni to faktu że dwie kadencje pana Nadbereżnego to dla miasta czas bezpowrotnie zmarnowany..... rezygnacja z mostu na Sanie na początku pierwszej kadencji prezydenta to świadome działanie na szkodę miasta, pan Nadbereżny zachował się jak komunistyczny aparatczyk, Ortyl most dla Stalowej Woli wyrzucił z planu urzędu marszałkowskiego, a nasz włodarz lojalnie przyjął to wiadomości, niszcząc raz na zawsze plan rozwoju miasta po drugiej stronie Sanu, tereny za Sanem zostały bezpowrotnie utracone.... a ,,rozwój"przemysłowy ?... to też tylko bajka, chyba skierowana do słuchaczy radia Maryja, bo każdy trzeźwo myślący mieszkaniec widzi i słyszy że pan Nadbereżny podczas swych rządów nie sprowadził tu ŻADNEGO INWESTORA który stworzyłby nowe miejsca pracy, o Nexelis lepiej nie pisać bo udział pana Nadbereżnego jest żaden, to ,,nagroda" pisowskiej władzy za dobry wyniki pisu w różnych wyborach, jeśli ktoś miałby tu jakieś zasługi to chyba pan Weber bo ton jest bliżej ,,ołtarza" i głównych celebransów ..... infrastruktura i inwestycje ? .... też mizeria, budowa przejazdów pod torami to nie inwestycja infrastrukturalna, a przebudowa ISTNIEJĄCEJ sieci węzłów oraz dróg miejskich i powiatowych..... poszerzenie granic miasta ? .... oczywiście ZERO, przez dwie kadencje granice miasta ani drgnęły, ludzie którzy zdecydowali się na budowę własnego domu robią to w Jastkowicach, Pysznicy, Pilchowie, i tam bedą płacili podatki od nieruchomości, tam na wsi, bo na wsi sołtys ma więcej pojęcia o zarządzaniu podległą miejscowością niż partyjny dygnitarz z powiatowej metropolii .... dlatego liczba mieszkańców Stalowej Woli zjechała do około 50 tys., a w Gminie Pysznica regularnie wzrasta, w zeszłym roku przyrost mieszkańców wyniósł 205 osób .....
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 00:10
~Wasz Deficyt
"Większość" To konkretnie - które zdania, które punkty?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 20:35
~Tyle w temacie
Większość.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:28
~Wasz Deficyt
"Tyle w temacie"? Chyba jednak nie! Czy jest pan/pani w stanie podac choc jeden punkt we wpisie "jana", ktory mija sie z prawda?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 17:47
~Tyle w temacie
Dzięki takim światłym opozycjonistom jak ty, nawet grosza na kampanię p.Nadberezny nie będzie musiał wydać.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:48
~Tekturowe Czeki, Papierowa Wolska
Smutna to prawda !
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:08
~Polon
Przynajmniej dużo rzeczy robi a nie jest sknerą jak poprzednik. Do tego wesoly przyjazny człowiek z Pana prezydenta. Ambicje są ważne a Stalowa Wola je ma bardzo duże. Także nie narzekajcie bo rywalami w wyborach ma być Szłezak i Marczak a wtedy to naprawdę zło dla miasta.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2023 r. godz. 19:39
~Dobry Biznes?
Poprzednik jednak NIE doprowadzil do wielkiego zadluzenia miasta (tak jak to czyni Lucjusz Utracjusz)~!
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 15:53
~Ferdek z Poniatowskiego
Dobry gospodarz to zawsze ma piniondze. Dziękujemy panie Lucku za nasz rozwój, lepszą naszą przyszłość i komfort!
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:31
~Wilk
A to są jego piniondze? Chyba zapomniałeś, że władza korzysta z kasy podatnika
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 15:44
~Neqq
Z czego 666 mln 666 tysięcy 666 zł i 66 groszy utopionych w błoto
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:39
~Do hejtera
Kup sobie czopki.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:39
~Do hejtera
Kup sobie czopki.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 15:36
~Wilk
Ktoś zapomnia, że strumień kasy się skończył na bezsensowne wydawanie pieniędzy podatnika. No, ale on może robić, co chce bo kto mu tu przeszkodzi? Opozycja? Tam nie ma nikogo kto by pociągnął to wszystko
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 23:38
~Wilk
Hejterze? Bo prawdę piszę? Proszę się zastanowić i dopiero pisać.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:40
~Cyna
Hejterze sam jesteś bez sensu
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 14:53
~Piotr
Kolejny rok zakłamywania rzeczywistości. Ile środków własnych ma miasto bez czeków Webera.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 18:20
~Hermenegilda
Moze to juz koniec tych "tekturowych czekow"?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 15:37
~xD
Zamknij dziób. Przy okazji - jest to tak chaotycznie napisane, że po paru zdaniach nie chce się tego dalej czytać.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 15:16
~gites malines
O Połowę jak w tej reklamie.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.