Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 7 grudnia 2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
 Wiadomości lokalne
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
» Nowy sprzęt hydrauliczny dla druhów z Kłyżowa
» Stalowowolscy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie
» Święty Mikołaj odwiedził biuro Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli
» Jan Pyrkosz Wójtem 15-lecia oraz Wójtem 2022
» Drukarka, papier i toner czyli jak pracuje policja?
» Będzie nowe oświetlenie na ulicy Chyły
» Dramat na drodze powiatowej. W Jastkowicach droga została zablokowana
» Będzie nowe kasyno w Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny
» Recital Piotra Woźniaka na 85. urodziny stalowowolskiej biblioteki
» Koncert adwentowy 2023
» PUSZCZA DŹWIĘKÓW - widowisko
» Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 14:30     /Jarosław Jarecki/
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala

Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Fot. Jacek Rodecki
We wtorek, 14 listopada 2023 r. około godz. 13:30 na ulicy Elizy Orzeszkowej doszło do potrącenia pieszego. Z obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło na przejeździe dla rowerów na ul. Orzeszkowej, nieopodal nowo wybudowanych bloków. Na miejsce skierowano dwa wozy ratownictwa technicznego straży pożarnej, trzy patrole policji oraz karetkę pogotowia. Poszkodowany mężczyzna w wieku 39 lat trafił pod opiekę strażaków, którzy przybyli jako pierwsi. Był przytomny. Doznał urazu głowy i nogi. Po przyjeździe karetki został na sygnale przewieziony do szpitala w Stalowej Woli. Droga została zablokowana. Ruchem kierowała policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń przez przejazd dla rowerów na ulicy Orzeszkowej przechodził 39-letni pieszy. W trakcie został potrącony przez samochód dostawczy marki Peugeot Partner na tarnobrzeskich tablicach rejestracyjnych.

Kierowca Peugeota mówił, że widział pieszego podchodzącego do przejazdu dla rowerzystów. Widział też, że jest tam jest znak o tym informujący. Pieszy nagle stanął, odwrócił się a następnie wszedł na przejazd dla rowerów, wpadając na maskę pojazdu.

Pieszy został przebadany alkomatem. Okazało się, że jest pijany. Wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Kierujący Peugeotem 55-latek był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci ze stalowowolskiej drogówki. Wyjaśniane są okoliczności wypadku. Wezwano też grupę policyjnych techników.
Zdjęcia
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.
Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.Wypadek na Orzeszkowej. Ranny pieszy trafił do szpitala.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:18
~Proste
Co tu rozumieć? Przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym i jeszcze wtargnął pod nadjeżdżający pojazd. Seryjny samobójca.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 22:41
~Polska Indygeniczność Siepaczy
Polska Indygeniczność dla Siepaczy. Ilu Polaków w 2023 myśląc o tym, skąd pochodzą myśli o swojej rodzinie, Janie, Janinie, Bogdanie, Natalii, Henryku, Bożenie, Konstantym, Władysławie itd? Ilu myśli natomiast: z rolników, z inteligencji, z robotników, z handlowców, a nawet z chłopstwa? Doczekaliśmy się, zwłaszcza po 2017, specyficznych profesorów, doktorów itd., poświęcających dziesiątki, setki stron na wykazanie, że źródłem wszelkich krzywd (krzywd?) większość Polaków jest pewna mniejszość. Dawno temu była to polska szlachta - m.in. husaria, konstytucja 3 maja, powstania niepodległościowe w XIX w. (dlaczego polska szlachta to samo zło, a brytyjska, duńska czy belgijska nie?), której następcami jest polska inteligencja (niezależnie od pochodzenia). Straszna ta inteligencja i samo zło dla zdrowej, większościowej tkanki narodowej. Kim są jednak ci profesorowie, doktorzy itd., którzy o tym złu inteligencji piszą? Gdy ich przyciśniesz, odpowiedzą: też inteligencją - ale nie pogardliwą. Od kiedy jednak cechą istotną polskiej inteligencji jest pogarda wobec wszystkich Polaków niezaliczających się (jeszcze) do inteligencji? Znam mnóstwo przedstawicieli inteligencji, tak samo w przeszłości: oni nigdy nie spotykali się po to, by pogardzać masami nie-inteligenckimi. Wręcz przeciwnie. Wystarczy wspomnieć XIX w. pracę u podstaw - zwalczanie analfabetyzmu, zabobonów, upowszechnianie potrzeby edukacji i służby zdrowia itd. Te potrzeby edukacyjne nie miały służyć ekskluzji społecznej. Można wymieniać dziesiątki przykładów zasłużonych w historii Polski osób nieinteligenckiego pochodzenia, które osiągnęły sukces: Okulicki (którego rodzina w 2 poł. XIX w. zmieniła nazwisko z Kicka), Paluch itd. Sami z siebie by tego nie osiągnęli, gdyby nie wsparcie inteligencji, w tym Konopnickich, Orzeszkowych itd. Pogarda nie jest cechą istotną polskiej inteligencji. Neo-sanacja i Chłopomania. Pierwsi zrobili porządek ze złą inteligencją, a drugim Duda "przywrócił godność" - pieniędzmi i komiksami o pozornych wartościach. Etos chłopa, Ludowa historia Polski, przekleństwo Chama, odszkodowania za pańszczyznę, polskie niewolnictwo i polski kolonializm wewnętrzny itd. Chodziło o stworzenie naturalnego elektoratu partii rządzącej? Nowego człowieka?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 21:24
~ReymontowskieWykształciuchy
Populizm - rozdawnictwo pieniędzy i rozdawnictwo autorytetu. Czy Martyniuk to wykształciuch, a Hołownia?
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 13:25
~miecz
tylu komentujacych ten wypadek i tyle samo wnioskow tylko kazdy inny,a wystarczylo zeby pieszy zatrzymal sie i przepuscil pojazd ,nie bylo by tylu problemow ,a o zdrowiu nie wspomne bo kazdy wie ze to najwazniejsze .ludzie rozgladajcie sie przed wejsciem na pasy ,pomimo ze macie pierwszenstwo z samochodem nie macie szans
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 16:03
~.......
Tam nie ma przejścia dla pieszych
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 10:09
~marzenka
czyli na Zatorzu dalej bieda....
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 21:41
~jan
..... jaki sens oddzielnych przejazdu dla rowerów i przejścia dla pieszych na dystansie 20-30 metrów wie chyba tylko zarządca drogi ....
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 19:50
~P...
Ludzie weźcie poczytajcie przepisy, a później komentujcie. To jest przejazd dla rowerów, a nie przejście dla pieszych. Tam nie ma pasów. Mógł przejść pieszy, ale jeśli być prowadził rower. Nie wiem na jaką cholerę jest ten przejazd. Mieszkam obok i głównie widzę, jak ludzie przechodzą tam, a zaraz obok są normalne pasy, tylko iść się nie chce bo po co....
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 22:24
~Ktos
Jan tylko pamiętaj że przed wjazdem na ten przejazd rowerzysta nie ma pierwszenstwa przed pojazdami znajdującymi się na jezdni. Poza tym tez uwazam ze ten przejazd w tamtym miejscu jest bez sensu.Ale mam też pytanie o tuje i żywopłot zasłaniające pieszych i rowerzystow na wyjeździe z Żeromskiego w Orzeszkowej?Czy naprawdę trzeba czekać na wypadek żeby je usunąć albo przesunąć tak żeby nie zasłaniały czy rowerzysta/pieszy zbliża się do pasow/przejazdu?Przecież to jest trasa do szkoły i pracy. Nie wspomne o parkujacych tam samochodach ktore utrudniaja korzystanie z drogi dwukierunkowej. Mam też pytanie czy rowerzyści jeżdżący pod prąd ulica Żeromskiego i w dodatku lewą stroną w razie wypadku wezmą winę na siebie czy będą obwiniać prawidłowo jadące auto?
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 21:44
~jan
..... jak jest przejazd dla rowerów to nie musi prowadzić, zgodnie z prawem może jechać zgodnie z wyznaczona ścieżką ....
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 20:20
~Muddy Waters
te filozof chyba z tym prowadzeniem roweru przez przejazd dla rowerzystów przesadziłeś. Zobacz definicję pieszego w Ustawie Prd inaczej w Kodeksie drogowym .
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 19:39
~brew
Bardzo skomplikowane wyjaśnienia kierowcy. Pieszy po prostu wszedł na przejście dla pieszych. I tam został potrącony.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 21:25
~XXX
To nie przejście dla PIESZYCH...
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 19:38
~P.C.K
Ciekawe czy w tym trupie policja sprawdziła chamulce
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2023 r. godz. 18:14
~Na a uczyciel
HA, ha, hamulce jełopie!
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 19:19
~Jan
Hanulec to ty jesteś jołopie ortografii się naucz
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 06:16
~Nixon
Dobrze że trupie napisałeś bez błędu bo na hamulce już nie wystarczyło a skoro się zatrzymał to pewnie miał geniuszu polskiej ortografii
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 19:23
~MARTA
Pieszy ma pr,zefrunąć przez ulicę ,tak jeżdzą kierowcy bez mózgù tekefoniki zero uwagì ,wiesniactwoi chamstwo szkida pisać wiesniacki naród.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 08:40
~QWERTY
Masz rację ale nie cały naród tylko Stalowa Wola. Pomieszkaj w innych miastach zobaczysz różnicę.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 08:15
~Qwert
Nie cały naród tylko Stalowa Wola. Po mieszkaj w innych miastach to zobaczysz różnicę.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 18:41
~Beti
Ten przejazd powinien być zlikwidowany , tam więcej pieszych z niego korzysta niż rowerzystów.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 17:59
~hr. Żorż
nagłe wtargnięcie pieszego na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd , pieszy sam zrobił sobie krzywdę jeszcze durnowaty chciał przejść przez powierzchnię jezdni przeznaczoną dla przejeżdżania przez rowery .
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 16:44
~Lol
I dlatego o 15.20 droga zablokowana i armagedon.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 16:24
~Pewexxxxxxxx
Bo pieszemu wszystko wolno
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2023 r. godz. 16:22
~Hipek
więcej bezmyślnych wejść na przejścia dla pieszych. Durne, niejednoznaczne,powodujące tragedie ,przepisy.Od czego mamy tego spec generała. Niech ktoś powie zdecydowanie , jak chcesz guza na łbie , to właź pod samochód.Nie obwiniaj kierowcy. Jestem i pieszym i kierowcą, To są moje obserwacje.
+0-0
Środa, 15 listopada 2023 r. godz. 15:55
~Bob
Bo ten przepis z pierwszeństwem pieszych jest chory.Każdy interpretuje go po swojemu,nawet policjanci.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.