Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 7 grudnia 2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
 Wiadomości lokalne
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
» Nowy sprzęt hydrauliczny dla druhów z Kłyżowa
» Stalowowolscy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie
» Święty Mikołaj odwiedził biuro Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli
» Jan Pyrkosz Wójtem 15-lecia oraz Wójtem 2022
» Drukarka, papier i toner czyli jak pracuje policja?
» Będzie nowe oświetlenie na ulicy Chyły
» Dramat na drodze powiatowej. W Jastkowicach droga została zablokowana
» Będzie nowe kasyno w Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny
» Recital Piotra Woźniaka na 85. urodziny stalowowolskiej biblioteki
» Koncert adwentowy 2023
» PUSZCZA DŹWIĘKÓW - widowisko
» Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 13:41     /Informacja prasowa UM/
1,1 mln zł dla klasztoru OO. Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie


Klasztor OO. Kapucynów w Stalowej Woli otrzymał promesę w łącznej wysokości 1 179 979,77 zł.
Klasztor OO. Kapucynów w Stalowej Woli otrzymał promesę w łącznej wysokości 1 179 979,77 zł.
Fot. UM Stalowa Wola
W 270. rocznicę konsekracji Klasztoru OO. Kapucynów w Stalowej Woli Rozwadowie i w 50. rocznicę erygowania parafii Zwiastowania Pańskiego, którą Bracia Franciszkanie prowadzą, 27 września 2023 roku dotarła do tej cenionej wspólnoty parafialnej wspaniała i historyczna informacja.

W ogłoszonych dzień wcześniej wynikach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego zostało wspartych 3200 inwestycji za kwotę blisko 1,8 mld zł.

Klasztor OO. Kapucynów w Stalowej Woli otrzymał promesę w łącznej wysokości 1 179 979,77 zł.

- Bracia Kapucyni z Rozwadowa cieszą się nie tylko w Stalowej Woli, ale i w całym regionie niegasnącą popularnością. To zasługa wspaniałej, charyzmatycznej pracy każdego z braci na wielu płaszczyznach. Klasztor w Rozwadowie, to perełka Stalowej Woli. Miejsce lubiane i często odwiedzane. Ząb czasu, który nadgryzł niektóre elementy architektury jest normalną koleją rzeczy. Dzięki decyzjom rządu ponad milion złotych zostało przeznaczone na remonty drzwi, okien, ościeżnic i parapetów zewnętrznych. To wyraz wdzięczności za Waszą pracę od 270. lat w tym miejscu - powiedziała Janina Sagatowska Senator RP.

Promesa na pierwsze zadanie pn. "Odtworzenie drzwi, okien, ościeżnic i parapetów zewnętrznych w Kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli" wynosi 200.000 zł. Na drugie zadanie pn. "Odtworzenie okien, ościeżnic i parapetów zewnętrznych w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli" wynosi 979.979,77 zł.

- Działania polskiego rządu są kompleksowe. Budujemy nowe mosty, drogi i tunele, ale nie zapominamy także o naszym dziedzictwie. Ogłoszone wczoraj wyniki naboru w Rządowym Programie Ochrony Zabytków wyraźnie pokazują, że nie tylko przysłowiowa "Bazylika Mariacka" ma szansę na wsparcie. W każdym zakątku naszej Ojczyzny są piękne, zabytkowe miejsca - często zapomniane i zaniedbane, które ratujemy. Są też takie perełki jak Klasztor OO. Kapucynów w Rozwadowie, który jak każdy zabytkowy budynek wymaga jakiegoś remontu. Bardzo dobrze przygotowany wniosek oraz szczegółowe skonkretyzowanie celu z pewnością przyczyniło się do otrzymania całej wnioskowanej kwoty. Także w taki sposób chcemy braciom mniejszym z Rozwadowa powiedzieć "dziękujemy" - mówił Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury, Poseł RP.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu poprawę stanu budynków oraz ochronę przed degradacją i niszczeniem. To często budynki, które służą lokalnej społeczności - urzędy, szkoły, domy kultury i kościoły. Mieszkańcy bezpośrednio skorzystają na remontach i renowacji tych miejsc, w których często pracują, uczą się lub spędzają czas wolny. To kolejny program, który podniesie jakość życia obywateli. Wpłynie również pozytywnie na turystkę.

- W okrągłe Jubileusze 270. rocznicy konsekracji Klasztoru i 50. rocznicy erygowania parafii pw. Zwiastowania Pańskiego ogromnie się cieszymy, że dzięki decyzjom rządowym, to bardzo szczególne miejsce w Stalowej Woli Rozwadowie zyska nowy blask. Pełni wdzięczności Zakonowi Kapucynów za wspaniałą pracę dla naszego miasta, nie tylko na polu duszpasterskim, zapewniamy nasze niegasnące wsparcie i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac remontowych, które wpisują się w całościową rewitalizację najstarszego osiedla Stalowej Woli - zaznaczył Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Zakres prac konserwatorskich obejmuje całkowite odtworzenie drzwi, okien, ościeżnic i parapetów zewnętrznych, demontaż obecnej stolarki, wykonanie nowej i jej montaż. Okna ze szprosami będą nawiązywały podziałem i proporcją do stolarki historycznej. Przedstawiony zakres prac jest zgodny z decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wykonanie wskazanych powyżej prac, związanych z wymianą okien w zespole klasztoru pozwoli na zachowanie wartości historycznej, jak i utrzymanie budynków jak najdłużej w bezpiecznym stanie.

Historia Klasztoru jest znacznie dłuższa niż historia Miasta Stalowej Woli. Dlatego też, zachowanie wartości historycznej zespołu klasztornego jest tak istotne z punktu widzenia zachowania dziedzictwa kulturowego.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 00:00
~Ziko
Jeżeli rządzący teraz tym krajem z państwowych pieniędzy (z podatków) przekazują dofinansowania na budynki kościelne, na emrytury i składki zdrowotne dla księży (podobno dorzuca się im z podatków tych co je płacą), zwalnia ich z płacenia podatków, to dlaczego ja mam dawać na tacę czy płacić za dosłownie każdą wymuszoną tradycją koscielną imprezę? Chrzciny? PŁAĆ księdzu! Komunia? PŁAĆ księdzu! Bierzmowanie? PŁAĆ księdzu! Ślub? PŁAĆ księdzu! Odpusty? PŁAĆ księdzu! Pogrzeby? PŁAĆ księdzu! A potem imrezy na większości plebanii jak w Dąbrowie Górniczej...
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 12:19
~Hiacynta
Ludzie zwłaszcza młodzi chcą żyć, TERAZ, korzystać cokolwiek z życia a nie zapierd.. c w zakładdzie za minimalną. Nie chą już ludzie za swoje budować pałacy dla ksiezy i grobowce za życia. Dzięki 8 lat rządów pisu większosć młodych nie stać i nie będzie stać na własne mieszkanie. A nie hcą brać kredytów na 30-50 lat! O ile ktoś im je da...
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 23:49
~Ferdek z Poniatowskiego
A za nierządów platfusów to wszyscy dziadami byli, bo taki mieliśmy klimat Hiacynta bez cynta.
+0-0
Niedziela, 1 października 2023 r. godz. 01:23
~!!!
Wow, wierzysz propagandzie że ruskie chcą bomby rzucać na twój łeb bo to "usprawiedliwia" okradanie polskiego podatnika z ich pieniędzy. Zresztą po co jesteśmy w NATO jak mamy się bać ruskich bomb!. Poza tym jak na razie to rakiety z ukrainy spadły i zabiły Polaków i jak stwierdził ziobro nie ma ze strony ukrainy woli współpracy w tym temacie!!!
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 04:33
~Won za Don!
Spadaj stad putinowski propagandzisto! Rosja to bandycki kraj...
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 08:21
~he he he
a na trzeci plaster mortadeli do trzeciej kromki chleba dla pacjentów w szpitalu kasy brakło?
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 22:54
~Dyrektork Szpitala
dbając o dobro pacjętów, o ich poziom holesterolu oraz celem zlikwidowania choć trochę powszechnej nadwagi, dyrekcja szpitali wnosi do ministra zdrowia o zmniejszenie racji żywieniowych do 1 plasterka mortadeli i 1 kromki chleba! Pamiętajmy - obecnie służba zdrowia jest 2-liniowa. Linia premium dla Polityków (przegłosowano to i jest na to ustawa) oraz linia "slow-dead" (powolnej śmierci) dla reszty bezwolnej masy narodu.
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 15:29
~iza
To święta prawda z tym pożywieniem a zupa-rosół jaka klarowna... Gdyby się pies w niej przeglądnął to zacząłby szczekać. Na podniesienie jakości wyżywienia w lecznicy to pani senator Sagatowska nie ma głowy? Tam gdzie można się ogrzać i zaproponować np. modlitwę za polityków(ostatnio modne listy SP wysłała do proboszczów!) to i pieniądze na tekturce się znajdą. Co to jest przyzwoitość?
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 01:53
~!!!
Tak, chore dzieci powinny otrzymać pomoc, ale nie łącz tego z pomocą dla Klasztoru ale np. dlaczego wydajemy miliardy złotych na "braci" ukraińskich" ?
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 15:36
~lipa
Znowu Nadbereżny z gębą pełną frazesów i nic znaczącego bełkotu słowem okrąglaki. Skoro już się z fotografem pofatygowano do kapucynów no to trzeba coś powiedzieć, nie koniecznie mądrego czy na czasie. Mówić byle mówić. Pani senator ten czek z napisaną kasą to były pani oszczędności z tych kilku kadencji które złożyła jako swoje, własne votum? Za prawdę byłoby to godne i sprawiedliwe by dać ze swoich a nie z naszych!
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 15:08
~wow
Dlatego żeby ci w przyszłości nie leciały ruskie bomby na ten brunatny łeb.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 10:56
~Aamon
Klasztor ufundowała osoba prywatna J.I. Lubomirski i to jest O.K. ... Ale dawanie mu środków z naszych podatków, pieniędzy które można było przeznaczyć na cele służące całemu społeczeństwu, np. program in vitro to czczyste ssyństwo... Mam nadzieję, że ,,ojczulkowie" nie będą z wdzięczności za dane ,,srebrniki" gloryfikować pisowskiej władzy i namawiać ,,wiernych" do określonych czynności, np.słowami : "... wiecie na kogo głosować...)
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 01:33
~rs
Klasztor to nasza perełka i trzeba pomóc o nią dbać, tyle pieniędzy rządzący marnują na niepolskie sprawy i jakoś to wielu nie przeszkadza. A parafia Kapucynów jest wyjątkowa i ja popieram wspomaganie naszego Klasztoru i Braci Kapucynów!
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 16:38
~Bantustan Wolski
Co? I znowu zabraklo ci rzeczowych argumentow, PiSowski clownie, pseudo "Ferdek"?
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 16:03
~Ferdek z Poniatowskiego
a ciebie ufundowała lewacka ideologia i masz swoje 5 minut na portlau ty ofiaro pękniętego chińskiego z czajnikiem na czerepie, he he he
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 07:51
~kefir55
Mariaż tronu z ołtarzem. Kiczowaty happening wyborczy dla moherowej ciemnoty. A rodziny chorych dzieci nadal zbierają pieniądze na leczenie.
+0-1
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 13:07
~Piotr
i potem te rodziny z chorymi dziećmi są otumaniane wizją ostatniej deski ratunku przez osoby pokroju Łukasza Mejzy obecnie startującego z list pisu.
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 23:27
~PiS z Kościołem - Kościół z PiSem!
"Dzięki decyzjom rządu ponad milion złotych zostało przeznaczone na remonty drzwi, okien, ościeżnic i parapetów zewnętrznych. To wyraz wdzięczności za Waszą pracę od 270. lat w tym miejscu - powiedziała Janina Sagatowska Senator RP." --- Kolejny polityczny "lans"???
+0-1
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 23:22
~Tłuste Koty
"Pełni wdzięczności Zakonowi Kapucynów za wspaniałą pracę dla naszego miasta, nie tylko na polu duszpasterskim, zapewniamy nasze niegasnące wsparcie i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac remontowych, które wpisują się w całościową rewitalizację najstarszego osiedla Stalowej Woli - zaznaczył Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli." > A co takiego ci zakonnicy zrobili dla miasta, sz. panie "Lucjuszu Utracjuszu"? Co??
+0-0
Sobota, 30 września 2023 r. godz. 01:43
~mari
idź do nich to się dowiesz, poczytaj Klasztorze i Braciach na przełomie lat , zmienisz zdanie zapewniam!
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 21:53
~Pewexxxxxxxx
A chore dzieci muszą żebrać w Internecie żeby żyć a tu chłopy które nic nie robią całe życie tylko udają że sie modlą i kasa za nic żenada
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 22:25
~łagodna
oni akurat robią i to dużo jak dla mnie. Na tyle na ile mogą. idz i porozmawiaj z nimi. jak masz jakiś problem, to znajdą czas żeby cie wysłuchac. jak dadzą radę pomoga. to nie są zepsuci fałszywi faryzeusze z kk!
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 21:37
~Na kościół jest.
Jeśli nauczycielka nie wyjdzie za mąż za kogoś z budowlanki IT l, lekarza, lub nawet kasjera, to czeka ją nie podwyżka, ale gehenna. Jeśli wyjdzie za nauczyciela na etacie (mężczyzna już nie powinien nim być wg PiS czego wprost nie powiedzą) rodzinę czeka bieda. Chyba że będzie dorabiał jako nauczyciel, wtedy będzie dobrze, np. geodeta czy elektryk itp. Nauczycieli nie czeka podwyżka. Czeka zniżka. Wobec średniej krajowej. Dziś nie porównujemy zarobków nauczycieli do zarobków menadżera, ale do kasjerów z Lidla, choć i Ci już ich przewyższają zdecydowanie. Praca a służbie państwa nie popłaca. Przekonują się o tym też pracownicy mopsów i innych instytucji. Dziś lepiej zrobić kurs po szkole średniej niż zostać nauczycielem. Jeśli nauczyciel zarabia 7000 to pracuje w szkołach różnego rodzaju od rana do nocy. Wiem bo tak było w moim przypadku. 7.00- 21.00. 14 godzin przerwa na kanapkę w czasie przejazdu. W szkołach nienawiść, niechęć do pracy i widoczne wypalenie na twarzach. Brak motywacji i ochoty na rozwój młodzieży i dzieci. Nikt już nie wkłada 80% możliwości bo za co? Za 3700? Brak wycieczek, projektów pozalekcyjnych. Matura itp choćby wynik był i 90% to i tak nie odzwierciedla efektywności. To tylko coś czym PiS może się pochwalić i wierzyć że ktoś głupi będzie klaskał. Potem zdziwienie, że dziecko nie dostało się na Politechnikę bo próg był 92%. Szkoła dziś to nie miejsce dla ludzi z pasją i pomysłem, ale dla masochistów i udreczajacych się nad swoim losem biedaków mieszkających na 40 metrach gdy inni mają domy lub 80 metrowe apartamenty. Nie wyobrażam sobie życia nauczyciela- mężczyzny w Warszawie. Nie wiem czy stać go na czynsz, czy wakacje. 13 pensja na spłatę karty kredytowej. To co napisałem to tylko ułamek problemów pedagogów bo do tego trzeba by napisać kilka książek i samej pracy, mobbingu, 35 osobowych klasach, braku przerw, zastraszaniu, papierologii, rodzicach, wykorzystywaniu nauczycieli do spraw pozaszkolnych, których nie mają w umowach i wielu innych sprawach.
+0-0
Poniedziałek, 2 października 2023 r. godz. 22:56
~WykładowcaKul
@~mikro i przykro - ja kto kto - dotowany przez rząd Ojciec Rydzyk!
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 19:00
~mikro i przykro
"Ucz się i zostań lekarzem, stomatologiem, załóż firmę. Jest wolny rynek." > A kto wtedy tych (przyszlych) lekarzy, stomatologow i "biznesmanow" bedzie ksztalcil? Kto??
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 14:14
~Jak
#niezawistny - problem jest inny niż napisałeś. Problem jest opisany powyżej przez autora posta.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 13:03
~Michałek
@~Nie zawistny powiedz wiec tylko jak nie bedzie nauczycieli, to kto go czy ją czego nauczy? czyżby nie trzeba było nauczycieli szkół i Uniwersytetów? Nowe hasło - "nie idz do podstawówki ani dalej - sam się wykształcisz na doktora"
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 11:41
~Nie zawistny
Ucz się i zostań lekarzem, stomatologiem, załóż firmę. Jest wolny rynek.
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 21:37
~Łokietek
Kapucyni są OK. Klasztor to zabytek. Ale nie powinien sobie nikt na tym zbijać kapitału politycznego.
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 21:34
~Grzegorz
Sagatowska i Nadbereźny dali ze swojego budżetu państwowego .
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 10:12
~bez komentarza
czyt. z kieszeni podatnika, najłatwiej szastać nie swoją kasą, żenujące
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 20:41
~bez komentarza
na szpital i szkoły ile?
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 19:12
~Opus Dei
PiSowska "mafia" wciaz dokarmia (naszymi milionami) Watykanska mafie!!!
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 15:42
~Jarosław Jarosław
Kościół się kończy. To jest fakt. Następuje zmiana światopoglądową w Polsce. I to jest trend którego nie da się odwrócić. Za 10 lat będzie to wyraźnie odczuwalne. Po odejściu PiSu od rządzenia i wspieraniu kościoła, myślę że nastąpi to szybciej.
+0-0
Piątek, 29 września 2023 r. godz. 12:24
~Aamon
Ferdek to chyba po wizycie na plebanii w Dąbrowie Górniczej jeszcze do siebie nie doszedł... Wszędzie mnie widzi... Ty módl się o obolałych księży i broń kościołów przed ratownikami medycznymi i policją żeby potem taka ,,Pasja" nie była ujawniona...
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 23:38
~Ferdek z Poniatowskiego
W odstawkę to platfusy pójdą Aamon… 15-go następnego, he he he
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 22:53
~Polska Iranem Europy?
Czy pochwalasz wiec "skrzacie", finansowanie koscielnych wydatkow z panstwowej kasy?
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 21:32
~Jarosław Jarosław
Spoko jeszcze kilka lat i kościół pójdzie w odstawkę. Bez kościoła wiara też istnieje. Kościół i jego patologie za każdego obywatela pieniądze jest zbędny. Ja nie korzystam z kościoła a place w podatkach na to. Moje dziecko na religię nie uczęszcza i nie zacznie. Ani jedno ani drugie.
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 19:54
~Skrzat8
Co tak jęczysz biznesmenie.
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 18:34
~janek82
WINCEJ, więcej rozdawajcie nie swoich pieniędzy, głupi ludzie, którzy na to pracują wytrzymają!
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 16:07
~Pod Batem Ordo Iuris
W Polsce co drugi kosciol/klasztor uznawany jest za zabytkowy., wiec... jest to bardzo proste uzasadnienie do pompowania milionow z panstwowej (czyli naszej) kasy w rece kosciola rzymsko-katolickiego!
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 14:48
~Ferdek z Poniatowskiego
Gratuluję Braciom Mniejszym w imieniu naszej Straży Obywatelskiej. Bardzo siem cieszymy. Ale idę o zakład, że zaraz pojawi siem tu tęczowy belzebub Aamon i będzie bzdyczył...
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 14:47
~lucyfer
Z ambony trzeba mówić na kogo głosować. Za darmoszke miliona nie przytulili.
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 14:06
~KK
mało 1 mln , potrzeba 28 mln na remont naszej cudownej świątyni. Dziwię się, bo inne Świątynie otrzymują ogromne wsparcie. A nasza malutko.
+0-1
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 19:24
~Obiektywny
Może ze swojej emerytury dołożysz???13,14,15 stać Cię...
+0-0
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 18:19
~Kawon1
spoko, podzielono na raty by się lansować w świetle kamer
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.