| Zasłyszane... | | | | | | Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 12:30 /Magdalena Rodecka/ | Prezydent Stalowej Woli o energetycznym bezpieczeństwie w Lublinie
Prezydent Stalowej Woli o energetycznym bezpieczeństwie w Lublinie. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
| 16 i 17 maja w Lublinie odbył się Samorządowy Kongres Trójmorza oraz Forum Gospodarcze. Jednym z prelegentów był prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który na przykładzie naszego miasta mówił o bezpieczeństwie energetycznym, nawiązując do akcji węglowej.
- Bardzo się cieszę, że Lublin i Polska wschodnia jest miejscem tak ważnej debaty o tym co przed nami oraz ważnych podsumowań. Warto pokazywać rozwiązania jakie zostały wdrożone w zakończonym okresie zimowym. Ciesząc się już wiosną w rozkwicie niestety umyka naszej pamięci nastrój jaki towarzyszył nam jesienią. Podejmowane wtedy, niezbędne decyzje o zatrzymaniu dystrybucji rosyjskiego węgla na terenie Polski postawiły przed nami zadania olbrzymiej wagi, bo dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polaków. Zmierzyliśmy się z zadaniem, które bezpośrednio dotyczyło każdego mieszkańca, a skupiło się na zadbaniu o dostarczenie opału gospodarstwom domowym. Wbrew temu, co mówili niektórzy politycy i samorządowcy szkoły, szpitale i inne instytucje publiczne nie były zamykane z powodu braku ciepła, a ludzie nie zamarzali we własnych domach - stwierdził prezydent.
Włodarz przekonywał, że zdecydowana postawa rządu PiS doprowadziła do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polaków. Podjęto słuszne i odważne decyzje.
PRZEŁAMANO WRAŻENIE O SAMORZĄDOWCACH MARUDACH?
Zdaniem prezydenta Stalowej Woli zimowa akcja węglowa, nie została co prawda przeprowadzona bez problemów, ale przełamano mylne wrażenie o polskich samorządowcach jako o niezorganizowanych marudach: - Polski samorząd, to grupa ludzi odpowiedzialnych i ambitnych, którzy mając narzędzia jakie stwarza im rząd potrafią bardzo skutecznie działać. Tak wyglądało to właśnie w Stalowej Woli i sąsiednich samorządach. W kryzysowej sytuacji energetycznej nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że trzeba szybko działać. Z doskonałym narzędziem pomocy od Spółek Skarbu Państwa oraz wspaniałej współpracy ze spółkami samorządowymi, to musiało się udać. Nie zostawiliśmy nikogo bez pomocy. Trzynaście gmin z dwóch powiatów we wspólnym działaniu zapewniło bezpieczeństwo energetyczne swoim mieszkańcom - uzasadniał Nadbereżny.
STALOWEJ WOLI KRYZYS ENERGETYCZNY NIE GROZI?
Przy okazji swojego wystąpienia prezydent pochwalił się powstająca nową strefą ekonomiczną, między innymi budowanymi przyłączami elektrycznymi o bardzo wysokiej mocy, farmą wiatrową i fotowoltaiczną, planowaną budową małego reaktora SMR oraz nową siecią dróg. To wszystko po to żeby przyciągnąć kolejnych inwestorów.
Forum Regionów Trójmorza to projekt zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 r. w Rzeszowie. W dniach 29-30 czerwca 2021 w Lublinie miał miejsce pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy i II Forum Regionów Trójmorza. Drugi Kongres Trójmorza, wraz z towarzyszącym Forum Gospodarczym, odbył się 6-7 czerwca 2022 roku. Obie edycje zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Zadaniami Sieci Regionów Trójmorza jest zmniejszanie luki infrastrukturalnej w Europie Środkowej i Wschodniej w stosunku do Europy Zachodniej, budowanie współpracy międzyregionalnej stanowiącej komponent samorządowy i lokalny Inicjatywy Trójmorza, nadanie impulsu rozwojowego dla samorządów dzięki współpracy i budowaniu trwałych powiązań w obszarze infrastruktury, transportu, cyfryzacji oraz innowacji, tworzenie narzędzi do lepszego wykorzystania Funduszy Europejskich, środków krajowych oraz Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza, udział w dynamicznym procesie odbudowy gospodarczej oraz rozbudowy infrastruktury łączącej regiony Trójmorza, takiej jak Via Carpatia, Rail Baltica, Via Baltica, Rail-2-Sea oraz nowych projektów tj. np. Rail Carpatia, wspieranie przedsiębiorczości, w szczególności rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw oraz handlu międzynarodowego, wspieranie rozwoju i wzajemnej wymiany w dziedzinie kultury, sztuki i turystyki.
| |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Piątek, 26 maja 2023 r. godz. 7:42 ~No i po elektrowni atomowej w STW  | Prezes WEC: koreańska elektrownia jądrowa w Polsce nigdy nie powstanie
Jesteśmy w sporze prawnym z KHNP. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić sytuacji, w której kraj taki jak Polska, realizujący zasady państwa prawa, mógłby rozważać ofertę naruszającą prawa własności intelektualnej. Dla nas projekt koreański pozostaje wirtualny. Według nas koreańska elektrownia w Polsce nigdy nie powstanie - powiedział na spotkaniu z mediami Patrick Fragman, prezes Westinghouse'a. |
0 0 | Wtorek, 23 maja 2023 r. godz. 19:9 ~kalimata  | Chwalipięta uwielbia być w oku cyklonu propagandy sukcesu. Oczywiście on to wszystko załatwił i obsłużył, dostarczył węgiel w którym było więcej miału niż grubego... Za chwilę o tym sukcesie w pigułce żartu. Teraz nie byłoby wyimaginowanego sukcesu LN gdyby w elektrowni Stalowa Wola Południe nie pozostała bocznica kolejowa łącznie z wywrotnicą wagonową! Zatem jaki był faktyczny wkład pracy tego dżentelmena w rozładunek węgla? Żaden! Zmuszenie pracowników MZK nazywa mobilnością swoją? Wychwalając nieudolny rząd zawsze mu wystawi laurkę niegodną zasług, taki to on jest. To rząd zabimbał sobie z obywateli i pozostawił ich na pastwę losu i dlatego ma dostać pozytywną ocenę? Można by jeszcze dłużej wywodzić o tym węglu i... atomówce którą będą nam budować ale po co? Teraz jako się rzekło czas na podsumowanie owego wysiłku naszego dzielnego chłopczyka w krótkich spodenkach. Otóż pewnego zimowego dnia na przyblokowy teren podjechał wozak zaprzęgiem konnym. Po zeskoczeniu z furmanki jął zabijać ręce bowiem z bezczynności mu nieco zmarzły. Przy tym głośnym głosem zaczął nawoływać mieszkańców kamienicy by wychodzili z domu po węgiel. Głośno i donośnie wołał : węgiel przywiozłem, węgiel przywiozłem, węgiel... a w tym miejscu koń odwróciwszy łeb w jego kierunku ludzkim głosem przemówił : ty kurna przywiozłeś, ty przywiozłeś...? Może pan dostrzeże subtelną aluzję do pana osiągnięcia. Ufam! |
0 0 | Czwartek, 25 maja 2023 r. godz. 22:34 ~nieudacznicy u władzy  | Oni beda klamac, krecic i oszukiwac, byle tylko utrzymac wladze i dostep do konfitur.
Tak dziala PiSia mafia!!! |
0 0 |
| Sobota, 20 maja 2023 r. godz. 14:18 ~Tadek80  | Kłamstwa Prezydenta. Bo u nas jest mała firma i węgiel nam się skończył pod koniec lutego. Potem było strasznie zimno w pomieszczeniach zakładu Zablokowanie rosyjskiego wę9gla nie osłabiło Rosji. |
0 0 | Sobota, 20 maja 2023 r. godz. 8:30 ~P.C.K  | Będzie atomówka??? Łałto już coś |
0 0 | Sobota, 20 maja 2023 r. godz. 6:31 ~Ferdynand  | Bardziej kocham Unię niż ten zapyziały kraj. |
0 0 | Poniedziałek, 22 maja 2023 r. godz. 16:14 ~Hiacynta B.  | Ja także ! |
0 0 |
| Sobota, 20 maja 2023 r. godz. 0:45 ~!!!  | Po co dyskutujecie z tym ferdkiem, przecież to pewnie podstawiony troll na forach, żeby nie było tak, że nikt nie chwali prezesa prezesów i całej tej .... |
0 0 | Wtorek, 23 maja 2023 r. godz. 21:53 ~Alternatywy-4  | Troll... albo fanatyk. Bo i tak bywa... |
0 0 |
| Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 20:18 ~Wiadro Wazeliny  | Ciekaw jestem o czym tam mowil ten (wyjatkowy) prymityw, Czarnek?
Opluwal polskich naukowcow, czy
tez Unie Europejska??? |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 19:29 ~P.C.K  | Czemu by nie . Moglibyśmy pchać prąd na lublin mamy węglowy i gazowy niech zasowają oba na siebie a nie będą stać bezczynnie |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 17:29 ~Gall  | Partyjni towarzysze gadają o biznesie. No same tuzy biznesu żyjące z naszych podatków od zawsze! Wstydu nie macie! Grabicie ten kraj jak jakiś obcy najeźdźcy, jak wygłodniała szarańcza! Obrzydzenie bierze człowieka! |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 10:53 ~Don Kichot  | Nie widzę wiatraków wokół Stalowej Woli. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 8:34 ~!!!!!  | Qurła co on pi....li! Jaki on sukces tutaj osiągnął, niech się je...e w ten kudłaty dzban. Jeszcze nie uniknęliśmy żadnego kryzysu, jeszcze nie ma tych farm reaktora a ten już się chwali. Przez to co jego kolesie w Wa-wie wyprawiają to np. cena ciepła od PEC wzrosła o ponad 100%w ciągu ostatniego miesiąca a w ciągu roku o ponad 200% . Jego to nie obchodzi bo funkcji i posad ma od h.i trochę ,to go stać a mnie z dwóch pensji nic nie zostaje na życie bo muszę rachunki opłacić. Niech nie pie...li takich farmazonów cwaniaczek kudłaty. Ale wkrótce wybory i pogonimy ich w PISdu |
0 0 | Niedziela, 21 maja 2023 r. godz. 9:13 ~P.C.K  | Ja będę głosiwał na PIS i puki co tak pozostanie |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 16:30 ~Chłodnym Okiem  | Jeden cytat:
"W połowie października (2022) hucznie otwarto elektrownię geotermalną o. Tadeusza Rydzyka, która dostarcza ciepło do toruńskiej sieci. Jak podał TVN24, jest ono jednak dla odbiorców pięć razy droższe niż to, które wytwarzało do tej pory PGE Toruń. Zarząd spółki ojca redemptorysty nie odpowiedział na pytania money.pl, ale za to wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.
Geotermia ojca Rydzyka odpowiada na informacje o horrendalnych cenach ciepła.
Ciepło z elektrowni geotermalnej o. Tadeusza Rydzka od połowy października płynie do miejskiej sieci ciepłowniczej w Toruniu. Trafia m.in. do mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej "Rubinkowo". TVN24 podał, że zapłacą oni zdecydowanie wyższe rachunki niż do tej pory. Opłata stała będzie pięć razy wyższa niż w przypadku PGE Toruń!
Według ww. taryfy, opłaty za ciepło z GEOTERMII Toruń wynoszą: opłata stała 54 632,28 zł/MW/m-c, czyli jest o 500 proc. wyższa niż w PGE Toruń, a opłata zmienna 122,70 zł/GJ, czyli jest o 64 proc. wyższa w stosunku do cen PGE Toruń - przekazała w komunikacie do lokatorów spółdzielnia, który cytuje TVN24.
Z czego ma wynikać tak duża różnica? Dziennikarze twierdzą, że woda z odwiertów ma nieco ponad 60 stop. C. Powinna mieć natomiast więcej. W związku z tym podgrzewana jest za pomocą kotła gazowego." |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 15:12 ~Bławat  | @Aamon- lepiej pogrzać wodę o temperaturze 60`C czy 10`C? Już widzę jak bierzesz kąpiel w 60`C. Co dziwnego w dofinansowaniu takich projektów? Mało jest dofinansowań do termomodernizacji, wymiany pieców, alternatywnej energii? Taki z ciebie demokrata, że bierzesz się za wykluczanie? |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 10:33 ~Aamon  | A za ciepło od Rydzyka ile w Toruniu płacą.... Tam nawet geotermalnych źródeł nie ma a wodę trzeba podgrzewać... Ale co milionów wydarł to jego... Po zmianie władzy NIK i kontrola skarbowa powinne tam wjechać niczym Heniek w Ferdka... |
0 0 |
| Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 6:28 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Stalwianie!!!! Nie POzwólmu rozkradać Polski Platfusom! Nie oddamy naszej Ojczyzny Helmutom, tak jak chcą to zrobić Platfusy! Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy POgrześć naszej wiary! Próżne zakusy Platfusów złych! I próżne ich zamiary!! Bronić będziemy PiSu dróg! Tak nam dopomóż BÓG!!!! Ze wszystkich polskich chat i bloków! Niech płynie hymn wspaniały! Niech żyje PiS i Jezus Król! W koronie wiecznej chwały! Niech żyje Pan Prezes i Mateusz! I niech Polska w siłę rośnie, a Helmuty i kacapy słabną! Tak nam dopomóż BÓG! |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 23:43 ~Marta  | Zakupy robisz w Lidl. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 16:26 ~Taka prawda...  | Panie "Ferdek"... twoj podstarzaly (juz mocno) "wodzunio" jest tak lasy na (autorytarna) wladze, ze jak zajdzie taka potrzeba to dogada sie tez i PSL-em.
Nie badz wiec, PiSiorku, az tak naiwny! |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 11:54 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Acha, o arbuzach z PSLu zapomniałem. Oni też ramię w ramię z Platfusami nam POdkradali z budżetu i siem z kacapami układali. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 10:13 ~Prezes  | Wypierdek co ty natchniony jesteś coraz mocniej??
Kiedy wielebny obwołasz się niebawem Prorokiem naiwnych.
Dawaj dawaj.. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 9:25 ~krezus  | Juz niedlugo przegonimy pisuarow a za nimi poleca ciemiezyciele obcego kraju watykanu |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 9:15 ~Asia  | W PO i jej zwolennikach jak zwykle zero TOLERANCJI. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 9:0 ~olka  | @ferdek, Polskę okrada pisia mafia geriatryczna przy poparciu pisich ferdków pustych dzbanków***** *** |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 23:38 ~Henek  | Sami fachowcy. Towarzysze z rad nadzorczych i struktur partyjnych. |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 22:56 ~Aamon  | Jeszcze w kwestii bezpieczeństwa... Za Tuska ruskie rakiety na ten kraj nie spadały... Błaszczak do odwołania, tym bardziej, że generałowie twierdzą, że kłamie... |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 16:24 ~Modlitwa o Rozum  | Nie spadaly, bo... nie bylo wojny w poblizu polskich granic.
- P.S. Szanowny "PrUSaku" przestan bredzic tu i zmyslac jak pijany! A moze bierzesz jakies inne swinstwa? |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 2:57 ~prUSAk  | Nie spadały, bo Tusk był człowiekiem Putina w Warszawie. Sam Putin to powiedział, a Tusk się Niemcom w ten sposób chciał podlizać, bo niemiec i rusek to dwa bratanki do sąsiadów rozbieranki… Spadaj więc propagandzisto PO i szwabo/kacapów. Nie pasuje Wam pan Błaszczak, bo zbroi Polskę. Polacy są mądrym i doświadczonym narodem, wiedzą jak wybierać, i paru zdrajców z opozycji tego nie zmieni panie geju. |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 22:41 ~Marta  | Mądrego zawsze miło posłuchać. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 23:47 ~Marta  | Rodzina cię okłamuje. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 14:55 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Dziękuję |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 21:55 ~G ryż  | Bardzo dobrze że prezydent Stalowej Woli pokazuje się na takich spotkaniach |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 20:46 ~Gandi  | Jaki kraj tacy prelegenci! Po mba toruńskich! Średniowieczny skansen Europy? |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 21:54 ~Do hejtera  | A coś mądrego masz do napisania? |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 19:36 ~Irek  | Elektrownia atomową w Stalowej Woli obok osiedli mieszkaniowych? Czy ten człowiek całkowicie oszalał? Tylko fanatyk pisowski może się cieszyć z narażania swoich rodzin na promieniowanie i pierwszoplany cel ataku ruskich rakiet na infrastrukturę krytyczną. Ogarnij się człowieku. |
1 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 21:6 ~Aamon  | A pomyśleliście, że jak tą elektrownię się zawierzy i poświęci a zawiadywać nią będą jak w Ostrołęce fachowcy jak katecheta i hodowca kur to cóż złego może stać? Może w zarządzie będą siostry Morawieckiego i Witek... |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 20:7 ~Modlitwa o Rozum  | Niestety, spora czesc PiSowskich fanatykow wyglada na ludzi kompletnie pozbawionych zdolnosci myslenia i przewidywania...... |
1 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 19:32 ~Bez Znieczulenia  | Trzeba tu dodać, że wśród prelegentów były takie PiSowskie "sławy" jak E. Witek, M. Błaszczak oraz P. Czarnek. Tak, tak!! |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 20:0 ~Aamon  | Czarnek to jak mniemam ten co mówił,że poprzednia ,,komuna uchroniła nas przed zgnilizną zachodu"... |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 19:15 ~kosa  | Prezydent zapomniał dodać, że kasę na "obsługę węglową" Stalowej Woli i sąsiednich gmin dostał z tzw. "funduszu covidowego", który powinien zostać przeznaczony na wsparcie chociażby szpitali. Jaki kryzys przeżywa szpital powiatowy w naszym mieście to chyba każdy wie. Niektórzy tylko udają, że nie ma problemu. |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 21:39 ~Pan Felczer  | ... i nadal nie ma klimatyzacji. |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 17:42 ~Taki jeden  | Marny los Polski , jesli takie geniusze biznesu i intelektu jak wasz prezydent i jemu podobni, beda mialy znaczacy wplyw na jej przyszlosc. Sprowadzenie kilku pociagow wegla , toz to wyczyn na miare swiatowa. Wszystkie ,,olki ,, swiatowe rozdziawily geby z podziwu. |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 17:23 ~Zbychu  | Całą zimę truliście nas smogiem, dużo ludzi zmarło. Dość pisowskiej propagandy! |
1 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 16:32 ~jasio  | itak drodzy panstfo s produkcji tlenku wegla robi sie karierem na szczytach klimatycznych |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 16:8 ~komuna wiecznie żywa  | "Włodarz przekonywał, że zdecydowana postawa rządu PiS doprowadziła do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polaków. Podjęto słuszne i odważne decyzje." >>>To mi przypomina moja mlodosc (w PRLu) i tzw. "Dziennik Telewizyjny"! |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 15:22 ~TUlo  | Darek nie hejtuj, tylko zajmij się "pracą" bo znowu wylecisz z roboty! |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 15:13 ~haroter  | Poprzedni do by wolał w Romie siedzieć i spijać szarlotkę za szarlotką... |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 15:12 ~jan  | .... jakie bezpieczeństwo energetyczne ? .... w dalszym ciągu rząd Morawieckiego kupuje w Rosji ropę naftową i gaz LPG ..... |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 16:52 ~Taka Wolska, taki kraj...  | A do tego (do tych weglowych zakupow):
"Nasz dług narodowy wynosi już 1,5 bln.....biliona polskich złotych. W 2015 ten dług wynosił 800 mld. Poprzednie rządy w okresie 1989 - 2015....czyli 25 lat zadłużyły nas na 800 mld. PIS tylko w ciągu 7 lat zadłużył nas na 700 mld. I teraz proszę sobie porównać dorobek poprzednich rządów - infrastruktura, koleje, sieci gazowe, oczyszczalnie ścieków, .....a teraz co PIS zbudował za 700 mld...podpowiadam: (pusty) kanał przez Mierzeję. Reszta kasy poszła na dymanie i przekupstwo suwerena oraz kradzieże (Czarnek - Willa Plus, NCBir, maseczki, respiratory i wiele wiele innych przestępstw). Skończymy jak Argentyna!" |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 15:11 ~do hejterów  | Już trollnia opozycyjna kwiczy i wyje jakby piorun w nią strzelił. Myślicie że jesteście inteligentni? Obnażacie swoją głupotę prymitywizm i chamstwo! |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 10:16 ~e tam  | Wykupiłeś abonament na grodzkiej?? |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 19:11 ~Do PiSuaru  | Kiedys was zgubi ta wielka buta i arogancja. Zobaczycie! |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 16:39 ~Akcja Hiacynt  | Ta sama wciaz, dobrze juz ZDARTA plyta, PiSiorku maly??? |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 14:16 ~olek  | Jestem dumny jako mieszkaniec STA LOVE J WOLI z naszego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO. Wszyscy mieszkańcy naszego miasta bardzo szanują obecnego prezydenta. |
0 0 | Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 7:50 ~Tico  | A to ten olek to to samo co taka prawda i ekolog. Czyżby trzecia twarz pisiora? Ty tam chyba na tym stołeczku to się kręcisz jak bączek! Ludzi już przejrzeli na oczy i mają dość twojej partii zbawicielki. Oj będzie trybunał stanu dla utracjuszy którzy zadłużają kraj! Tak samo będzie z podbrzeżnym. Stalowa jak mała Polska, 8 lat władzy a zadłuzenie dwa razy wyższe! |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 17:37 ~Wasz Deficyt  | A buty "Lucjuszowi Utracjuszowi" juz dzisiaj wyczysciles ? |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 13:59 ~HARTFORD  | Co ten Aborygen bredzi o bezpiecenstwie energetycznym ? Przeciez pisiory zamkneli 9 kopaln, a bezpieczenstwo energetycxne opieraja na imporcie wegla z Kolumbi Austali ,i innych. Dookola Polski mamy samych wrogow |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 19:26 ~Kawon1  | Zgadzam się, to tylko propaganda pis-u na użytek ich elektoratu, nasze bezpieczeństwo energetyczne zależne jest i było od importu surowców, jeszcze długo będziemy na to skazani |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 15:21 ~Kabu  | Hejterze nic nie rozumiesz? Nie jestem zdziwiona |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 13:29 ~Aamon  | Pisowcy to organizowali... Dla przypomnienia to ci sami co rozłożyli energetykę wiatrową... Więc skąd wziąść na taki spęd pisowca? Z Warszawy albo z Gdańska? Wiadomo, że z Zapałowa, Nagnajowa, Kurozwęków albo Stalowej Woli... |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 19:43 ~no comment  | @~Ferdek z Poniatowskiego, sam jesteś dziwoląg umysłowy a Belzebub to twój stary, nie masz lepszych argumentów tylko wyzwiska, pisia amebo? |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 14:7 ~Ferdek z Poniatowskiego  | A ty tym druszlakiem na dzbanie to jakieś ładunki elektryczne z atmosfery wyłapywałeś, żeby zasilać kościół latającego spaghetti i ogrzewać jego wyznawców, czyli tęczowych dziwolągów? Wracajcie do belzebuba, tam będzie wam cieplej, he he he |
0 0 |
| Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 13:5 ~stalowa lova  | Cieszy mnie to że w takiej debacie i na takim Forum występuje dwie osoby ze Stalowej Woli. To pokazuje jak ważne jest nasze miasto. Kiedyś nie do pomyślenia. Za rządów PO niemożliwe. |
0 0 | Niedziela, 21 maja 2023 r. godz. 7:43 manukun  | Jakiej debacie? A kto tam był inny poza działaczami partyjnymi? |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 21:27 ~Aamon  | Za rządów PO to faktycznie niemożliwe... Po uczelni ojca Rydzyka albo KUL-u? Co najwyżej załatwiona praca w WORD albo w jakiejś spółdzielni mleczarskiej... Tam ludzie musieli mieć wykształcenie i wiedzę... No, może byli trochę słabsi z pacierza i wyprowadzaniu naszych pieniędzy do Torunia i episkopatu, ale nie wymagajmy zbyt wiele... |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 16:22 ~Trzecia Twarz PiSiora  | Wazelina ci uszami wyplywa, PiSuarze!~ |
0 0 | Czwartek, 18 maja 2023 r. godz. 13:59 ~Wilk  | Szkoda, że tak mało wiesz... |
0 0 |
| | |