Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Wiadomości lokalne
» Dlaczego warto wybrać "Elektryk"?
» Smile Hotel - wizytówka Stalowej Woli!
» Remont ulicy Wolności na finiszu
» Lipa: policja ujawniła krzaki marihuany
» Będzie "masowa impreza". Szczegóły owiane tajemnicą
» Oddział Dermatologiczny po przeprowadzce
» Jeden nietrzeźwy w Trzeźwy Poranek
» Parking przy PCK 4 do przebudowy
» Ulmowie - błogosławiona rodzina - projekcja filmu
» Komunikat MZK - osiedle Piaski
» Orlik przy Centrum Edukacji Zawodowej będzie jak nowy
» Oszczędzaj swój czas i chudnij zdrowo z cateringiem dietetycznym w Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
» Dzień Matki w Galerii Karpińskiego
» Wystawa plenerowa: wydarzyło się w Rozwadowie
» III Stalowowolski Rowerowy Cross dla dzieci i młodzieży
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
»Krzysztor Faraś na Torze Kielce
»Rada Miasta 2024-2029
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Wtorek, 9 maja 2023 r. godz. 10:22     /Magdalena Rodecka/
Jubileusz 60-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.
Fot. UM Stalowa Wola
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.

- W tym miejscu chciałam bardzo, bardzo podziękować wszystkim, którzy byli przed Panią Dyrektor, którzy byli przed nami oraz tym, którzy dzisiaj troszczą się o właściwy rozwój intelektualny, duchowy i sportowy tych wspaniałych dzieci. Dziękuję tym wszystkim, którzy odpowiadają na zawołanie każdego dziecka, które woła samym swoim istnieniem "kochaj i naucz mnie kochać". Dzieci trzeba uczyć pisać, rysować, liczyć, ale trzeba też uczyć kochać. Zawsze było i jest wiele zagrożeń tej właściwej edukacji i nauki miłości. Wy to robicie kochani nauczyciele i rodzice. Staracie się wydobywać z każdego dziecka "Mozarta", to znaczy potraficie znaleźć dobre cechy talentu i je eksponować. Życzę, aby tak jak na przestrzeni tych 60 lat, tak i w przyszłości ta szkoła była miejscem bardzo przyjaznym, dbającym o najlepszą edukację dzieci i młodzieży - powiedziała Janina Sagatowska Senator RP.

- Składam serdeczne gratulacje z okazji 60-lecia istnienia szkoły podstawowej. Jubileusz to niezwykle ważne i wyjątkowe wydarzenie w historii szkoły, które odnosi się do ciągłości i tradycji w edukacji oraz zaangażowania wielu osób w jej rozwój. W ciągu tych 60 lat szkoła przeszła wiele zmian i wyzwań, ale jedno się nie zmieniło, zawsze pozostała miejscem, w którym młodzi ludzie zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu w życiu. Niezmiennie jest również miejscem, gdzie zawiązują się pierwsze przyjaźnie. Praca nauczycieli, dyrekcji szkoły, ale także rodziców i uczniów jest nieoceniona dla całej społeczności szkolnej. Dzięki połączeniu Państwa pracy, wiedzy i zaangażowania stajecie się mocnym fundamentem dla młodego pokolenia. Jubileusz szkoły, to również wspaniała okazja do podsumowania i namysłu nad wyzwaniami przyszłości, a także do celebrowania Państwa osiągnięć. Wasz Patron Eugeniusz Kwiatkowski jest wspaniałym autorytetem do naśladowania, dlatego drodzy uczniowie nie bójcie się podążać śladami tego wybitnego człowieka, który stworzył nasze miasto i miał ogromny wkład w rozwój Rzeczypospolitej - skierował słowo Rafał Weber Poseł RP, Wiceminister Infrastruktury.

- Kiedy ta szkoła była wznoszona Stalowa Wola miała 25 lat i była bardzo młodym "organizmem". Ci, którzy tworzyli nasze Miasto, Hutę, mieli świadomość tego, że przyszłość polega na edukacji. Nie ma możliwości spojrzenia na żadne Miasto w sposób kompletny, jeżeli nie będzie placówek, które będą przekazywać najwyższy poziom edukacji oraz pokazywać świat najpiękniejszych wartości. W imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli chciałbym nisko się pokłonić tym, którzy na przestrzeni tych 60 lat włożyli tak dużo serca, zaangażowania w edukację i wychowanie młodego pokolenia Mieszkańców. Wy, kochani uczniowie, w swoich pięknych młodych sercach i umysłach niesiecie przyszłość Stalowej Woli. Możecie w swoim rozwoju być bardzo ważnymi filarami naszego Miasta. Jestem przekonany, że właśnie ta szkoła będzie miejscem wydobywania nowych talentów i prawidłowej edukacji. Życzę pedagogom wielu kolejnych sukcesów, kolejnych pięknych Jubileuszy i kolejnych pokoleń wspaniałych uczniów - zaznaczył Lucjusz Nadbereżny, który wręczył Iwonie Gałczyńskiej Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 symboliczny czek w wysokości 60000 zł, na sfinansowanie motywacyjnej sali matematycznej oraz nominację na stanowisko Dyrektora na kolejną kadencję.

Uczniowie zaprezentowali część artystyczną Jubileuszu oraz wręczyli gościom pamiątkowe upominki, w tym pluszowe breloki w kształcie alpak, które są już pewnym symbolem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli. Na co dzień cała Społeczność Szkoły opiekuje się dwoma alpakami, które nazwano Kapsel i Teddy.
Zdjęcia
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 11 maja 2023 r. godz. 15:10
~Jerzy
Takie były czasy. We wszystkich szkołach uczeń nie miał nic do powiedzenia . Nauczyciel miał autorytet. Aczkolwiek nie każdy nadawał się na pedagoga. Niektórzy byli z nadania partyjnego.Jednak prawdziwym pedagogom należy szacunek.
+0-0
Wtorek, 9 maja 2023 r. godz. 19:22
~stary-inżynier
Chodzilem do tej szkoly na przelomie lat 60-tych i 70-tych, i pamietam, ze bicie uczniow przez nauczycieli bylo wowczas czyms normalnym (tej szkole szefowal wtedy pan Janik)...
+0-0
Środa, 7 czerwca 2023 r. godz. 16:19
~Stara uczennica Zosia
Ja tez wtedy chodzilam do tej szkoly ale pan Janik nie bil dzieci.... nie pamietam !!! Zaczelam czwarta klase w nowo wybudowanej szkole
+0-0
Wtorek, 9 maja 2023 r. godz. 16:14
~Wasz Deficyt
Znowu "symboliczne czeki"? A z jakiej to kasy, panie Lucjuszu Utracjuszu? I ile na dzisiaj wynosza miejskie dlugi??
+0-1
Wtorek, 9 maja 2023 r. godz. 21:22
~Trzecia Twarz PiSiora
Dobre "panisko"! Znowu rozdaje pieniadze. Czy to ze swojej wlasnej kieszeni?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.