Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 24 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
 Wiadomości lokalne
» Co się dzieje z pnączami na ekranach akustycznych?
» Powstanie budynek z mieszkaniami treningowymi
» Roszady w Zarządzie Powiatu?
» Są chętni na przebudowę parkingu przy PCK w Stalowej Woli
» Pożar w bloku na Alejach. Na kuchence spalił się garnek
» Dzień otwarty w SLO w Stalowej Woli
» W piwnicy w bloku na Śródmieściu zapaliła się instalacja elektryczna
» Pożar w opuszczonym budynku przy dworcu PKS
» Muzeum COP zaprasza na wirtualny spacer
» Usterka usunięta. Tężnia solankowa w Parku Jordanowskim
» Stalowowolski Hackathon rozpoczęty!
» W piątek policyjne działania "Prędkość"
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» MBP: na safari z Robertem Gondkiem
» COP: pokazy mody
» MR: rodzinna niedziela
» Majówka 2024
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 28 marca 2023 r. godz. 23:34     /ZS/
Mieszkańcy Kołodziejów protestują przeciwko budowie farmy fotowoltaicznej

Czytelnik
W Kołodziejach boją się, że farma fotowoltaiczna wpłynie niekorzystnie na zdrowie mieszkańców. Protestują nawet ci, którzy mają panele na dachu.
Czytelnik W Kołodziejach boją się, że farma fotowoltaiczna wpłynie niekorzystnie na zdrowie mieszkańców. Protestują nawet ci, którzy mają panele na dachu.
Fot. Czytelnik
W Kołodziejach boją się, że farma fotowoltaiczna wpłynie niekorzystnie na zdrowie mieszkańców. Protestują nawet ci, którzy mają panele na dachu.

Panele słoneczne o mocy 153 MW staną w gminie Grębów, o mocy 70 MW w gminie Bojanów. Z kolei w Stalowej Woli zainstalowane będą panele o mocy 70 MW oraz wiatraki o mocy 25 MW.

Chodzi o zieloną energię na potrzeby powstającej w Stalowej Woli specjalnej strefy ekonomicznej. Problemy z pozyskaniem terenów pod budowę farm fotowoltaicznych wystąpiły w gminie Bojanów. Władze bojanowskiej gminy widzą możliwość powstania farmy na terenach sołectwa Kołodzieje i Maziarni. Przychylni planom są radni gminy. Także sołtys sołectwa Kołodzieje Andrzej Bartman jednoznacznie stwierdził, że wpływy z dzierżawy działek gminnych pod fotowoltaikę będą wielokrotnie wyższe, od tych, które ma na obecną chwilę sołectwo z tytułu dopłat rolnych od koszenia łąk.

Tymczasem grupa mieszkańców wsi Kołodzieje napisała petycję z protestem przeciwko wydzierżawieniu działek gminnych firmie PGE Energia Odnawialna S.A. z przeznaczeniem na budowę farm fotowoltaicznych.

Wójt Sławomir Serafin przypomniał, że działki w Kołodziejach, na których miałaby stanąć farma, stanowią własność gminy i mienie gminy. Są to tereny rolnicze - łąki, które na żaden inny cel nie będą przeznaczone. Wójt zapewnił, że w ramach unijnego programu "Fundusze Europejskie dla Podkarpacia" nie przewidziano wsparcia dla pastwisk w Kołodziejach. "I tak, jak przez ostatnie 30 lat nie zrobiliście nic na tym terenie, tak i przez kolejne 30 również nic nie zrobicie. Dlaczego? Bo jest to teren potencjalnie zalewowy, co pokazały podtopienia w latach 2005, 2008, 2010, 2012 i 2019" - napisał wójt w replice.

Zauważył, że teren zalewowy ma dla fotowoltaiki mniejsze znaczenie, gdyż podtopienie gruntu wodą o wysokości nawet do 1 metra nie stanowi zagrożenia dla instalacji. Po wtóre, obszar niemal całej gminy, w tym również te docelowe działki, objęte są formą ochrony przyrody Natura 2000. Powyższe uwarunkowania w zasadzie wykluczają możliwość przeznaczenia tego terenu pod lokalizację działalności produkcyjnej, usługowej czy nawet mieszkaniowej.

"A tu w przypadku fotowoltaiki pojawia się jedna jedyna szansa wykorzystania i zagospodarowania tych gruntów w taki sposób, by wpływy z jego dzierżawy i docelowy podatek od nieruchomości stanowiły wielokrotność dopłat rolnych, które i tak finalnie nie trafiają do budżetu gminy. Czasy, kiedy na pastwiskach w Kołodziejach można było pocieszyć oko widokiem dziesiątek sztuk bydła i koni bezpowrotnie minęły. Wasi ojcowie, którzy w minionej epoce mieli w obronie tej ziemi "kłaść się pod traktory" takiego upadku rolnictwa i widoku na tę ogromną ilość ziemi leżącą odłogiem, zapewne by nie przeżyli. Przecież wiemy, że koszenie łąk tylko dla otrzymania unijnych dopłat rolnych jest fikcją, która w żadnym stopniu nie jest związana z efektywną produkcją rolną. Czy uważacie, że Unia Europejska i również nasze kolejne rządy pozwolą ten patologiczny stan utrzymywać przez kolejne trzy dekady. Przecież po skoszeniu tych łąk, żadnego zbioru nie dokonujecie, a trawa gnije. Wyzwania, jakie stawia przed nami transformacja energetyczna, w tym konieczność budowy farm fotowoltaicznych, są jednocześnie dla nas szansą na lepsze jutro" - stwierdził wójt Serafin.

Wójt rozprawia się także z mitem, że fotowoltaika będzie mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie mieszkańców. "Nie mam pojęcia, jak ktoś nakłonił Was do podpisania się pod tak absurdalnym stwierdzeniem. Fotowoltaika znana jest światu od ponad 40 lat i nigdzie nie odnotowano negatywnego wpływu instalacji do produkcji czystej zielonej energii na zdrowie i życie człowieka. Przecież niejedna osoba, która złożyła swój podpis pod petycją, ma instalację fotowoltaiczną na dachu swojego budynku mieszkalnego - i mieszka, i śpi pod panelami. I co, wówczas tak prywatnie nie szkodzi, nie promieniuje, nie hałasuje, nie wibruje?" - napisał.

Wójt szacuje, że podatki i czynsz z farmy fotowoltaicznej przyniesie rocznie gminie 1,5 miliona złotych. Dziś, dla porównania wpływy z podatków lokalnych od osób fizycznych i prawnych razem wziętych wynoszą nieco ponad 1,6 mln rocznie.

"Od dłuższego czasu są kierowane pod moim adresem swego rodzaju "przytyki", że utworzyłem Dom Opieki Dziennej w Maziarni, że wybudowałem basen w Stanach, że koszty utrzymania tych obiektów drenują budżet, że przez to nie ma pieniędzy na inne rzeczy. Szanowni Państwo, dziś kładę na stole gotowe rozwiązanie, propozycję finansowania tych instytucji na długie lata. Utrzymacie i Dom Opieki Dziennej i basen, a za resztę wykonacie jeszcze szereg innych rzeczy. Co zostanie będzie na drogi, rowy, kulturę, a nawet na to by taniej wynajmować mieszkańcom pomieszczenia w domach kultury, świetlicach wiejskich, remizach strażackich, by nie pobierać od mieszkańców opłat za wynajem hal sportowych czy pomieszczeń szkolnych. To wszystko można, tylko trzeba chcieć, trzeba umieć zrezygnować z dopłat, i potrzeba zrozumieć interes wielu mieszkańców wypatrujących i oczekujących rozwijającej się gminy" - napisał wójt w odpowiedzi na krytykę. Przypomniał, że mieszkańcy krytykują nawet odwiert pod udokumentowanie istnienia wody mineralnej, co dałoby możliwość budowy uzdrowiska.

Wójt Serafin w rozmowie z nami zapewnił, że jeżeli protest mieszkańców Kołodziejów nie zniknie, część farmy powstanie na innym terenie w gminie, a wtedy może się wydarzyć, że protestujący spuszczą z tonu i zmienią zdanie.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 2 kwietnia 2023 r. godz. 20:29
~stary mechanik
Jedno jest pewne - te panele (a raczej setki paneli) szpeca krajobraz. Niestety!
+0-0
Niedziela, 2 kwietnia 2023 r. godz. 11:38
~Foks
odkąd sąsiad ma panele na dachu wypadły mi 3 zęby a czwarty się rusza
+0-0
Niedziela, 2 kwietnia 2023 r. godz. 05:39
~Aamon
,,Gazeta Cieszyńska" 05.05 1929r ,,We wsi Wierzbowo pod. Szczucińskiego gospodarz nazwiskiem Jan Nicewski założył sobie radyjo. Sąsiedzi jego uważali, że owe radyjo ściąga wszystkie klęski na wieś i zarządali by radyjo zostało zdemontowane.Gdy Nicewski się temu sprzeciwił, w kilka dni później wieśniacy, spotkawszy go wychodzącego z kościoła zaczęli obrzucać go kamieniami tak, że wyzionął ducha." Ot i cała historyja krąg zatoczyła... God save the wójt...
+0-0
Sobota, 1 kwietnia 2023 r. godz. 21:14
~Pawel
To może elektrownia atomowa bendzie lepsza ;)
+0-0
Sobota, 1 kwietnia 2023 r. godz. 14:53
~kryszek69
ucyferiusu -Przestań kocoboły postępowy. Wyobraź sobie że taka inwestycja jest planowana na co najmniej kilka dekad co blokuje ludziom dostęp do terenów budowlanych lub co gorzej rozgrzana patelnia znajduje się tuż za oknem i oczywiście według miejscowych ekspertów nie jest groźna. Tak samo mówiono kiedy powstawały maszty anten komórkowych jest ok. Teraz nie możesz wybudować domku na działce 300 m od masztu bo to jest szkodliwe
+0-0
Sobota, 1 kwietnia 2023 r. godz. 11:34
~ucyferius
ta farma to będzie jedna z niewielu atrakcji na Kołodziejach a jeszcze z pożytkiem dla przemysłu i gmina będzie miała trochę gotówki z opłat - nie ma dużo minusów za to plusów jest mnóstwo - jasne kiedyś parowóz wywoływał we wsi panikę ludzie palili gromnice i zamykali zwierzęta gdy przjeżdzał parujący smok - to samo jest z fotowoltaiką i farmą ale spokojnie to Was nie pożre i nie zionie ogniem piekielnym..
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 23:28
~Taki jeden
Ja proponuje zastanowic sie chwile nad wyrazem ,, nowoczesnosc,, . Nie wszystko co nowe jest dobre i jest to wiadome od dawna, dawna. Widzialem wiele farm paneli fotowoltaicznych i farm wiatrowych . Wszystkie usytuowane sa na tzw. odludziu. Instalowanie tego typu farm na pastwiskach wiejskich, blisko domow, a tak wynika z tresci artykulu, nie jest ,, nowoczesne,, .Polskie gminy sa biedne ale nie powinny tracic z oczu tego co jest najwazniejsze: dobrobytu ludzi.Wojt , przepelniony troska o wykorzystanie nieuzytkow , powinien spowodowac, aby te wrocily do swojego dawnego statusu: nakarmiania ekologicznie zywionych krow. Mieszkancy Kolodziejow i innych wiosek, jak rowniez mieszkancy ,, nowoczesnych,, miast, wiele by mu mogli zawdzieczac. Nowoczesnosc , i owszem , ale w swoim zdroworozsadkowym wymiarze. Wojtem najprawdopodobniej, powoduje tylko i wylacznie osobisty interes. Ostatecznie jednak , w demokracji przewaza , czesto niestety, wola wiekszosci. Gminne referendum zamiast publicznych i bezowocnych dywagacji.Glosowanie radnych nie powinno decydowac. Prawdziwa demokracja, to tylko referendum. Byc moze wowczas Polacy nie ponosiliby horrendalnych kosztow nie naszej wojny .To tak na marginesie i dla otworzenia oczu bezposrednio zainteresowanych gminnym problemem.
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 22:39
~Iok
A może w gmina Pysznica też zrobić panele
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 15:27
~Niby komuch
Brawo Panie Wójcie. Proponuję iść dalej i opłaty za dzierżawę, za grunty pod fotowoltaikę proponował bym podnosić co roku jak podatek gruntowy, nie zatrzymując się na jednej kwocie przeze 30 lat
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 09:39
~farma
Ciemnogród w tych Kołodziejach aż strach.
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 13:31
~Gość
Tak masz rację ciemnogród.. , ale myślący tobie jakby powiedzieli idź się utop to byś pewnie poszedł bo to przecież nowoczesne każdy tak robi i każą to trza
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 06:56
~Aamon
Taa, najpierw fotowoltaika a potem G5 i wiatraki... Jak tu żyć panie premierze? Jeszcze niech z melioracją wyjadą jak w Taplarach i tragedia gotowa...
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 22:27
~Radca
Płatnym obrońcom Serafinka dziękujemy już za zabrany i opłacony głos! Jakie podatki? Strefa ekonomiczna = zwolnienie/obniżenie podatków! Wy zobaczycie pieniądze do budrzetu gmnnego jak świnia niebo. Nawet jak jakieś grosze wpłyną, to pójdzie to na budowę infrastruktury za publiczne pieniądze dla Koreańskiego Biznesu! Za to ktoś powinien iść siedzieć!
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 07:34
~dziaders z um
wiadomo kto
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 20:57
~mamuszka
Jak by mieli präd za darmo to zgoda oczywiscie by byla i panele nikomu by nie przeszkadzaly
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 14:52
~volta
Obstrukcja na nowoczesność nie zrodziła się akurat w Kołodziejach i w dodatku teraz. Kilka lat wstecz w gminie Zaleszany był pomysł by także na gruntach gminy(pastwisko ok 15 ha) usytuowanych tuż przy lotnisku zlokalizować farmę fotowoltaiczną. Przedsiębiorcy zabiegający o dzierżawę gruntu przybyli z Wałbrzycha. Wszystko szło gładko i w miarę dobrze do czasu kiedy rada gminy zaczęła się tym tematem zajmować. Najpierw przegłosowano zgodę na ogłoszenie przetargu na dzierżawę gruntów - natenczas niezagospodarowanych, ale po tej czynności jeden z radnych tego sołectwa zmienił zdanie i udał się z listą po wsi by zebrać podpisy negujące powstanie farmy. Udało mu się zebrać ok. 150 podpisów a to wystarczyło do wyrzucenia pierwotnej zgody do kosza. Jak jest dzisiaj? Ano nikt tam niczego nie robi a tylko natura zabrała sobie teren zsyłając nasiona różnych drzew by powstał samosiejkowy las. Jadąc drogą krajową nie zobaczysz portu lotniczego bo przysłonił go las. Tak oto zwycięża zasada postawiona na swoim, "nie bo nie"! Pan Serafin też tego nie przeskoczy, zobaczycie.
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 13:11
~Aamon
Tam to Borat pewnie żonę by znalazł...
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 12:59
~ekolog
Cała prawda o tej i nie tylko tej inwestycji wójt BOJANOWA to polityk z peło i ludzie celowo mu tą inwestycję utrudniają bo jest z peło. Ale ja też robiłem inwestycję na wsi nie daleko KOŁODZIEJÓW i mieszkańcy wsi szybko mi moją inwestycję zatrzymali . A zrobili to tylko po aby coś ode mnie skorzystać ale do rzeczy. Robiłem podłączenie rurociągu do mojego letniskowego domu po drodze która nie należała do nikogo. Ale szybko przylecieli okoliczni mieszkańcy , że oni na ten rurociąg się nie zgadzają lecz kiedy im postawiłem wódkę szybko mi ustąpili i mogłem robić co musiałem. Tak mentalnie ci ludzie są wychowani wszystko utrudnić a może coś skorzystamy. Gdyby wójt SERAFIN im dał z tej instalacji prąd za darmo do końca świata i jeden dzień dłużej to wszyscy w mgnieniu oka na tą instalacje by się zgodzili. To taka niewolnicza mentalność mimo , że teren pod inwestycję nie należy do nich to i tak na nic się nie zgadzamy. A przecież SERAFIN wójtem będzie co najwyżej jeszcze 6 lat bo mu się skończą kadencje. Natomiast podatki do gminy będą szły na wieki wieków AMEN.
+0-0
Piątek, 31 marca 2023 r. godz. 13:53
~Mieszkaniec
Panie P jak się nie podoba na wsi to pakuj pan swój mandzur i do widzenia!!!!! Nikt plakał nie bd za panem, a to że przyszło do pana kilku pijaczków i szukali darmowego alkoholu to tylko świadczy o pana głupocie, trzeba było zadzwońic po policję i nie byłoby problemu. Nie pozdrawiam
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 11:48
~Kołodziejczyk
Na GRUNTACH GMINNYCH - publicznych - chcą budować farmy na potrzeby powstającej w Stalowej Woli specjalnej strefy ekonomicznej. To Nie Jest Darmowy lub Tańszy Prąd Dla Mieszkańców! Dla lewych swoich byznesów!!! To Biznes powinien wydzierżawić grunty za grubą kasę i postawić farmy fotowoltaniczne za Swoje, NIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW!!!
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 09:57
~gabi
ludziom to wszystko przeszkadza
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 09:40
~Gość12345
Wójt trzepie 600 tyś rocznie z prywatnej firmy fotowoltaicznej i szykuje teren pod następną farmę prywatną
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 09:28
~Piotr
Zakazać pracy w stalowej woli okolicznym mieszkańcom i zmienia szybko zdanie.
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 08:49
~Znany sąsiad
A wujt nie kupił tam paru działek prywatnie ???
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 09:52
~Monika
nie wiem, ale sobie pohejtuję... a co...
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 08:46
~urs
dlaczego w Stalowej Woli nie instaluje sie paneli na dachach ?? Sa przeciez płaskie. Nie mówie o Rozwadowie który powinien juz dawno byc wyrównany spychaczami i postawione nowe-stylowe kamienice. A nie pozydowskie dziadostwo
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 08:37
~KaKa80
Jeśli w swoim ogrodzie nie będę mógł posadzić drzew owocowych bo będą zasłniać panele za ogrodzeniem,albo żeby uprawiać pole to musiałbym na własny koszt postawić zasłony bo się mogą zakurzyć panele i musiałbym ponosić koszty czyszczenia,ot i cała prawda o proteście.
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 08:22
~he he he
we Francji potrafią się postawić w Polen mor.a w kubeł
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 06:44
~MottodlaElyty
Buta wójta na poziomie Nadbereżnego. Obydwaj są dotknięci dogmatem o nieomylności? I obydwaj zapominają, że pycha kroczy przed upadkiem.
+1-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 00:57
~Rafraf
Mój pies też atakuje kosiarkę do trawy. Z niektórymi ludźmi też tak widać jest i nie wiedzieć dlaczego.
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 00:01
~Grzegorz
Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Moja miedza nie twoja a twoja miedza moja. Ni ma bida , olaboga. Grabie zawsze grabią do siebie.
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 23:35
~Wanda co niemca nie chciała
Ludzie kosy nabijać na styliska, nie będzie nam tu rządził Niemiec
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 04:58
~Aamon
Pewnie bieżący głosowali na PIS bo tak im pleban kazał, a dzisiaj są przezywani i poniżani bo mówią do nich, że są ,,homo sapiens" a w sklepie sprzedają im serki homogenizowane... Jeżeli protest się nie powiedzie skończą jak mieszkańcy Kraśnika... Kołodziej, cały postepowy świat jest z wami, nie dajta się!!!
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 23:29
~wędkarz
Wydarzenia rodem z Konopielki Redlińskiego.......
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 22:48
~cez
Mają rację, tam w tych szybkach są pierwiastki cezu szkodliwe i nie wiadomo jeszcze co złego, ponadto mycie tych paneli też detergentami szkodliwymi dla środowiska. I kto bedzie rynienki robił albo wyścieli folią i kanałem do zbiornika ścieki? A jak się stłucze po gradobiciu to kto pozbiera syf? A pomyslał inwestor o tym?
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 08:31
~dajewgardło
Oczywiście, ze pomyślał. To tak jakby budować drogę w mieście i nie wybudować kanalizacji przeciwdeszczowej.
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 22:34
~Leonia Pawlak
Żeby jeszcze tej elektryki nie było to już będę spokojna....
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 21:58
~jzm
aamon -ciemnota nie ma nic do powiedzenia? to milcz ciemnoto
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 21:35
~Mieszkaniec Gminy Bojanów
Ludzie Wy powariowaliście z tym protestem ?! Protestuje 6 osób w tym 4 spoza miejscowości, Soltys miejscowości który trzepie 120tys dopłat rocznie. Naprawdę ciężko jest zobaczyć w tym wszystkim dobro które będzie spowodowane dla naszej gminy? Wszystkie Gminy dookoła się rozwijają, mają przemysł, przedsiębiorców. Obszar Natury 2000 wyklucza wiele z działalności na naszym terenie, przecież farma nikogo nie zabije ani nikt nie zacznie się w nocy świecić - zastanówcie się ?! Ta decyzja jest ogromna szansa dla nas wszystkich! A Radni? Nasi Radni? Obudzili się po tylu głosowaniach ze jednak są mieszkańcy i potrzeba obrony? Panowie i Panie Radni z Panią Sekretarz na czele! Nas zwolenników tego rozwiązania jest wielu! Tonący brzytwy się chwyta ale nie zagłuszycie naszych krzyków i odpowiedz będzie stanowcza! A Państwo Radni niech zajmą się tym co do nich należy - opłaty za śmieci?! Podatki?! Opłaty za wynajem świetlic?! Drogi?! Ludzie zejdźcie na ziemie!!!!
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 11:08
~Bostix
Skoro jest was Tylu to robicie sobie na prywatnych posesjach i działkach, prawda jest taka że wójt potrzebuje kabla żeby swoje farmy podpiąć!!!! A bez naszych ziemi PGE ta inwestycja się im nie oplaca
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 08:33
~Anon
Nie 6 osób a cała wies z tym że do budynku mogło wejsc max 20 osób bo nie było więcej miejsca w sali konferencyjnej. Gmina Bojanow jest na tyle duża i skoro ma tyłu mieszkańców przychylnych temu pomysłowi to z pewnością sobie znajdziecie lepsze miejsce Z DALA OD SKUPISK LUDZKICH
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 21:18
~Kołodziej
Jak robili elektryfikację w Kołodziejach to nie chcieli w chałupach żarówki
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 22:01
~Bostek
Jak W stalowej dzieci upadały na beton to w Kołodziejach na trawę, teraz skutki zobaczysz w lustrze
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 20:06
~Kołodziejski
Ludzie na wsi wola odpoczywać patrząc na zielone łąki i pastwiska dziką przyrodę a nie farmę paneli !!! które zaszpacą cały krajobraz malowniczej wsi położonej nad rzeką Łęg. Ludzie Wsi nie oddadzą bez walki ich ojcowie i dziadkowie w latach 70 pokazali jak walczyć o to co należy do Wsi tak i teraz są nie ugięci i walczą i będą walczyć. Gdy na całym świecie Wojna Byle Polska Wieś Zaciszna Byle Polska Wieś Spokojna.
+0-0
Czwartek, 30 marca 2023 r. godz. 08:34
~lucyfer
Niech rzuci kamieniem ten kto do łęgu w nocy nie spuszczał ścieków. Nie ma sezonu żebym nie widział tam jakiegoś powieszonego kota albo psa w worku nad rzeką. Tacy z was mieszkańcy
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 19:42
~Kurdupelek
Farmy fotowoltaiczne są ok Na terenach pokopalnianych. Z dala od domów
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 23:00
~Michal
Do dlaczego panele sa glownie montowane na budynkach? Doucz sie a pozniej komentuj
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 18:35
~Anonim
Głosowanie radnych w piątek 31 marca
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 18:26
~Wojtal
Ani słowem o tym, że ci ludzie protestują, bo wartość ich działek sąsiadujących z tymi terenami poleciała w dół, że piękny krajobraz zostanie zeszpecony.
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 20:29
~Wasz Deficyt
... i nigdy nie odzyskaja utraconej wartosci finansowej.
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 18:14
~Ty
Ludzie w całej Polsce protestują przeciw farmom co w tym dziwnego
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 18:04
~Pfff
Fajnie...
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:51
~Zdzisia22
Niech Wójt postawi u siebie za płotem ciekawe czy byłby taki zadowolony.. No ale co zysk najważniejszy co tam ludzie, zwierzęta ptaki. NATURA 2000 się nie liczy..
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:45
~Nie dla paneli
Na spotkaniu w Maziarni: gmina może zarobić 800 tyś Na spotkaniu w Przyszowie 1,2mln W artykule 1,6mln hahahahah
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:34
~derywatywy
Ktoś potrafi wskazać nr działek na który ma stanąć instalacja? Zobaczymy wtedy czy protesty mieszkańców mają jakieś uzasadnienie.
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:11
~Dariusz
Ciemnota się boi nowoczesności.
+1-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:50
~Taka Wolska, taki kraj...
To nie o to chodzi, "Dariuszu"...
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:08
~Olek45
Panele na dachu to max 12 sztuk więc nie ma porównania ze 153 tys sztuk jak jest w planach.ludzie nie po to pobrali kredyty wybudowali domy żeby po wyjściu na podwórko podziwiać morze paneli... Pastwiska są z 2 stron więc cała wieś będzie otoczona.. Czy ktoś chciałby się zamienić z mieszkańcami?? Nie sądzę...
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 21:36
~Mieszkaniec Ciemnogrodu
Jak pokazuje skuteczny opór mieszkańców, ciemnogród jednak ma coś do powiedzenia
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 18:47
~Obserwator
Dokładnie tak. Mieszkańcy zaznaczyli podczas protestu że nie są przeciwni OZE a jedynie nie zgadzają się z taka lokalizacja farmy.
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 18:44
~aamon
Na szczęście ciemnogród nie ma nic do gadania.
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:07
~FF
hahahaha brak słów - bez komentarza xD
+0-0
Środa, 29 marca 2023 r. godz. 17:06
~Inspektor
Mieszkańców gminy wysyłam na Wyszyńskiego. A zresztą i tak nie będziecie mieć nic do gadania.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.