Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 28 marca 2023 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
 Wiadomości lokalne
» Most na Sanie w Radomyślu już po przebudowie
» Pijani kierowcy. W samochodach i na rowerach
» Trwa budowa hospicjum. Pierwsi pacjenci przyjęci w 2024 roku
» Otwarcie sklepu firmowego Mleko Łazorko!
» Dwójka z nową kuchnią i zapleczem
» Bałagan na głównych ulicach miasta. Kiedy w końcu ktoś posprząta?
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» W Sokole powstawały piękne palmy
» Rodzice uchylają się od szczepień. SANEPiD prowadzi 150 postępowań
» Złożyli petycję w sprawie oświetlenia
» Będzie projekt podwórka przy Alejach Jana Pawła II
» Pysznica: policja zatrzymała 22-latka. Miał przy sobie marihuanę
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Egzotyczna podróż po Afryce Południowo - Zachodniej
» XIV Zdarzenia teatralne
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» Warsztaty wielkanocnych ozdób w MBP
» Podkarpacka Ikonosfera w Muzeum COP
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum
»Wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum
»Pierwsza debata programowa PiS w Stalowej Woli
»Zielona energia w Stalowej Woli
»Inauguracja Stalowowolskiej Rady Kobiet
»Trzeci most na Sanie
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 15 marca 2023 r. godz. 11:45     /Magdalena Rodecka/
Bezpłatna komunikacja miejska tylko dla zameldowanych stalowowolan?

Bezpłatna komunikacja miejska tylko dla zameldowanych stalowowolan?
Bezpłatna komunikacja miejska tylko dla zameldowanych stalowowolan?
Fot. Jacek Rodecki
Z taką propozycją zwrócił się do władz miasta radny miejski Jerzy Augustyn (klub Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe).

Zdaniem radnego przywilej powinien dotyczyć wyłącznie osób zameldowanych na pobyt stały na terenie naszej gminy a podstawą do bezpłatnego podróżowania po mieście na wszystkich liniach - Stalowowolska Karta Mieszkańca.

Jerzy Augustyn uważa, że przywilej ten zwiększy mobilność osób z niskimi dochodami i ograniczy liczbę samochodów na ulicach.

- Projekt bezpłatnej komunikacji miejskiej proponuję wprowadzić na okres 2 lat i przez ten okres powinien być stale monitorowany. Chodzi po pierwsze: o , czy zwiększy się liczba meldunków w Stalowej Woli; po drugie - czy zwiększy się liczba osób zainteresowanych korzystaniem 
z systemu stalowowolskiego miejskiego transportu zbiorowego - proponuje radny.

Jednocześnie dla osób nieposiadających Stalowowolskiej Karty Mieszkańca, ceny biletów powinny wzrosnąć: o 80 groszy za bilet jednorazowy normalny strefowy (obecnie 2,20 zł), o złotówkę bilet jednorazowy normalny wielostrefowy (obecnie 3 złote), o 2 złote bilet dobowy na okaziciela (obecnie 8 złotych). Z kolei jeżeli chodzi bilety okresowe normalne należy dokonać analizy co do ilości i rodzajów sprzedaży, po uprzednim uporządkowaniu i zlikwidowaniu biletów ulgowych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 23:7
~Dlaczego_ciągle_pisowcom_mało?
z cyklu co ci pis da. Raka ci da (już nie trzeba jechać na śląsk ani pracować w kopalni). Długotrwałe oczekiwanie w kolejkach do lekarza i na zabiegi, operacje. Dilerów na każdym placu zabaw. Huliganów i bandytów po zmroku na mieście. Więzienie za pomaganie pokrzywdzonej kobiecie z niechcianą ciążą. Pałą przez łeb jak zaprotestujesz. Publiczną nagonkę i szczucie aż się zabijesz. Ochronę dla pedofili. Brak skutecznego i odpowiedniego finansowania Policji. PiS_Inflację, co byś na starość nie miał grosza przy duszy, kiedy przyjdzie dać w łapę lekarzowi lub wykupić leki. Niekompetentnych członów z rodziny i z partii na stanowiskach spółek skarbu panstwa i pseudo-funduszy.
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 20:45
~RST
bez przesady najtańsze bilety w województwie MZK ma bardzo słabe połączenia ze strefą HSW
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 14:18
~Mieszkaniec
Tak się właśnie manipuluje ciemna masa. Wystarczy napisać ( powiedzieć) " za darmo" i już. Koniec myślenia o ile jakiekolwiek kiedyś było Ciemny narodu. Ani rząd ani samorządowcy ani radni ani nikt niczego nie daje za darmo. Ktoś za to zapłaci. Kto? Każdy z nas. Kiedy to zrozumiecie?
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 10:10
~xxx
Pewnie nie wszyscy komentujący wiedzą, że nie wszystkie gminy dokładają się do tego, że ich młodzież jeździ na biletach ulgowych miejską komunikacją, którą utrzymują mieszkańcy Stalowej Woli. To nie jest karanie, ale obarczanie kosztami wszystkich. Darmowa komunikacja oznacza jazdę bez biletów, ale mieszkańcy Stalowej Woli i tak za nią zapłacą. Natomiast mieszkańcy innych gmin w końcu zaczną ponosić koszty skoro władze przez nich wybrane nie uważają, że powinny w tych kosztach partycypować.
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 8:27
~moherowa babka
na pohybel pisowskiej zarazie
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 7:41
~kaszan
Nie ma czegoś takiego jak za darmo chyba że Augustyn sam zasponsoruje z własnej kieszeni zamiast bawić się cudzymi pieniędzmi
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 7:35
~Mieszkaniec
Niech wróci stacja pomiarów jakości powietrza w okolicach stadionu to zobaczycie jak u nas kolorowo w powietrzu! Wiadomo pokazywała prawdę i przekroczenia norm o parę tysięcy % to się zlikwidowało stację! Takie to PiSowe rozwiązywanie problemu! Nie likwidować problemu a jedynie tego który go nagłośnił!
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 13:31
~Hutnicza
z tym syfem w powietrzu to prawda, smród, pył i huk w nocy, kudłata porażko żądamy przywrócenia stacji pomiarowej w okolicy stadionu albo robimy pozew zbiorowy, żal tylko tych dzieciaków co w piłę tam grają i wciągają ten syf do płuc, PISIE DNO!
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 12:53
~Pstw
Dokładnie
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 7:11
~Nie dójta wójta
Co za głupi chce karać przybyszów że tu przyjeżdzają, oby tylko władza nie posłuchała bzdurnych wymysłów bo to nie ma nic wspólnego z sprawiedliwością społeczną, to istna komuna bo w ten sposób tylko odstraszy młodych i ambitnych. A do pustego baku to i Salomon nie naleje, kto wymyślił głupote niech płaci z własnej kiesy a nie doji lud.
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 6:38
~Jakub
Dom uciech w Rozwadowie powinien być za darmo.
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 6:36
~Stefan
Za autobus płacić a podatki obniżyć. Toalety budować.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 21:16
~Grzegorz
Ryksze zakupić będzie taniej i ekologicznie.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 20:40
~Kamila
Radni PiS nie robią nic dla miasta.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 21:16
~Renata
Jak to nic? Biorą niemałe diety
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 20:28
~stalowa lova
i jeszcze jedno. Mam fotkę co pozostawił mi śnieg na parapecie po ostatnich opadach. I my oddychamy tym syfem którego nie widać. W tym mieście nie da się już żyć w normalnym środowisku. BRAWO POLITYCY. BRAWO RADA MIASTA. Od Szlęzaka do Lucjusza trują. Jeszcze raz mówię. Trują nas i wdychamy syf. Na pomiarach nie widać tego syfu. Na pomiarach jest gitara. Pisze wietrz mieszkanie. A w powietrzu unoszą się drobinki syfu. DARMOWE PRZEJAZDY POWINNY BYĆ JUŻ DAWNO. Ci co trują powinni się na te przejazdy składać. 10 lat palenia fajek nie truje tak jak ten syf.
+0-0
Czwartek, 16 marca 2023 r. godz. 7:23
~Dziadek HSW
Primo, było widać na pomiarach jak stacja pomiarowa przy MOSIRze działała, ale nasza kudłata gazela buszu szybko zadbała by stacja znikła. A były przekroczenia rzędu dziesiątek tysięcy, nawet pisali na portalach o tym. Secundo, darmowe przejazdy nie są niczym innym niż kiełbachą przedwyborczą., nie ma co im ufać. Obiecają darmowe przejazdy, potem tylko dla zameldowanych, potem że tylko dla pewnej grupy wiekowej a na końcu zostanie tylko dla seniorów 80+ pod warunkiem dostarczenia zgody rodziców.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 20:26
~stalowa lova
Panie Augustyn. Po 1 to w Stalowej Woli już dawno powinna być darmowa komunikacja. Idąc wzorcem Bełchatowa który na swoim terenie ma elektrownie która jak wiadomo dymi. Kierownictwo elektrowni i władze miasta w ramach trucia zafundowały mieszkańcom darmowe przejazdy komunikacją. Taka rekompensata. U nas trują zakłady aluminiowe na potęgę, do tego huta i elektrownia a w okresie zimowym dochodzą domki jednorodzinne które palą czym popadnie. Ktoś tu pisał że nie z moich podatków. I zgadzam się. Dlaczego ludzie maja innym z podatków opłacać przejazdy. Szlęzak był d..a ponieważ jak wprowadzał aluminium do Stalowej Woli mógł się dogadać aby firmy alu dofinansowały w ramach trucia darmowe przejazdy. W Bełchatowie można a tu nie? A obecny Prezydent też nic nie robi z tym syfem w miescie. Ci od aluminium ani na sport nie dają ani na mzk i przejazdy darmowe. Tylko kasa do siebie. Dają pracę i każdy ma być zadowolony. Jeszcze Koreańczyków z miedzią tu ściągać i im d..e trzeba wylizać bo dają zatrudnienie. Najbardziej zatrute miasto na Podkarpaciu jak nie w Polsce. Fajnie się wydaje pieniądze nie swoje. Co nie? NIE DLA DARMOWYCH PRZEJAZDÓW. Chyba że truciciele z stw będą je fundować. Nam mieszkańcom to się należy. I nie dlatego że nie mamy na bilety. Tylko dlatego że trują firmy, płacą nie adekwatnie do wykonywanej pracy, dają tylko pracę i nic nie wnoszą oprócz syfu do tego miasta.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 18:51
~Ewa
Czy to mądre i zdrowe trzepać chodniki przy przechodzących ludziach? Zlikwidujmy trzepaki.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 17:19
~mieszkaniec
Jak Augustyn coś proponuje to wydaje się podejrzane. Cztery lata ponad siedział cicho - lub przymilał się PiSowi - a teraz inicjatywa. Trzeba być ostrożnym.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 16:31
~pis prezes
za darmo tylko do wyborów
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 15:56
~Nikodem
I tak beda jezdzic samochodami bo kazdy jest wygodny nawet rodzice waza nastolatki do l.o na Sraszuca mlodziez jezszi pod hute samochodami .A bikety sa tanie ze w zadnym miescie nie ma biletow za 1,10.A kolejna sprawa jakby tak kazdy jezdzil autibusem to musialy by autobusy jezdzic tak jak 4 czy 1 co 15 min bo rano czy po 14 nie da rady wejsc do autobusu.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 15:54
~Nikodem
I tak beda jezdzic samochodami bo kazdy jest wygodny nawet rodzice waza nastolatki do l.o na Sraszuca mlodziez jezszi pod hute samochodami .A bikety sa tanie ze w zadnym miescie nie ma biletow za 1,10.A kolejna sprawa jakby tak kazdy jezdzil autibusem to musialy by autobusy jezdzic tak jak 4 czy 1 co 15 min bo rano czy po 14 nie da rady wejsc do autobusu.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 15:52
~Ccc
Ale trzeba mieć paszport Polsatu
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 15:34
~ST.Wola
Za darmo a jednak ceny w górę dziwne rozumowanie
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 15:24
~adie
znakomity pomysł
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 15:10
~Ala
Dobry pomysł
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 15:4
~Józko
Ja też sprzedam samochód i nie będę zatruwał środowiska.Lepiej skomunikować Piaski z Hutą i Centrum oraz rynek.
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 14:40
~stalowiaczek
super sprzedam samochód
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 13:44
~molok
jestem za pomysł warty rozważenia - tym bardziej że tak naprawdę za bycie mieszkańcem,podatnikiem Stalowej za wielu benefitów nie ma więc tu akurat ma to sens..
+0-0
Środa, 15 marca 2023 r. godz. 13:33
~tosemja
dobry pomysł
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.