Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 11 grudnia 2023 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Wiadomości lokalne
» Rusza budowa osiedla Leśna
» W MDK doskonalono użycie hafciarki cyfrowej
» Jarmark Bożonarodzeniowy za nami
» Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
» Na Posaniu będzie budowany wodociąg
» Dwieście lat dla Pana Mariana Koperstyńskiego!
» Komunikat MZK
» Wypadek w Zaleszanach. Ciężarówka po zderzeniu z osobówką wbiła się w dom mieszkalny
» 4 miliony złotych dla Stalowej Woli na modernizację ulicznego oświetlenia
» Rośnie liczba wydawanych paszportów. Od 7 grudnia wyrobisz go w Stalowej Woli
» Odkryj potencjał swojej firmy już teraz!
 Bezpłatne szkolenia - zaprasza Prezydent Miasta Stalowej Woli 

» Jak przetrwać Święta i nie przytyć?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Black Metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne
» Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece
» Zaklików: kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia Radosna
» Zapraszamy do modelarni
» Miejski Sylwester
» Entropia. Janusz Baran
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
»Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli
»Ulica Działkowa na ukończeniu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 10:38     /Magdalena Rodecka/
Znany jest przebieg S74. Co społeczeństwo na społeczny wariant?

Przebieg S74 Nisko-Opatów przedstawił na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Przebieg S74 Nisko-Opatów przedstawił na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Fot. Jacek Rodecki
W Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli, z inicjatywy posła i wiceministra Rafała Webera, odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano przebieg ekspresowej drogi S74 na odcinku Opatów - Nisko o długości około 71 kilometrów.

- S74 to fundamentalny skok do rozwoju transportowego Podkarpacia, zapewniający bezpośrednie połączenie z autostradą A1. Całe województwo zyska dostęp do głównej sieci komunikacyjnej w Polsce i Europie Zachodniej - mówił poseł, wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Zaprezentowany na kilkuminutowym filmie wariant miał zostać wybrany jako "najmniej kontrowersyjny" i być popierany przez większą część samorządów leżących na terenie województw: podkarpackiego i świętokrzyskiego. Ma on uwzględniać szereg uwag mieszkańców jak również być wariantem ekologicznym: na długości 72 kilometrów będzie ponad 120 przejść dla małych i dużych zwierząt.

Zaprezentowany przez Rafała Webera odcinek, ma swój początek na końcu obwodnicy Opatowa, nad którą prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku i zostać zakończone za dwa lata. Pierwszy węzeł będzie się znajdował Lipniku, kolejne: w Samborcu, (przejazd przez Wisłę nastąpi nowym mostem), w Tarnobrzegu i będzie wpięty w istniejącą obwodnicę, w Gorzycach, w Zaleszanach, w Turbi (bezpośrednie połączenie do lotniska), w Radomyślu nad Sanem, w Pysznicy (mop drugiej kategorii ze stacją benzynową), w Kłyżowie do węzła Zapacz.

- To bardzo dobra wiadomość. S74 obsługuje wielkie aglomerację, nie należy zapominać o idei Czwórmiasta. Aby ta przestrzeń była dobrze zagospodarowana, musi mieć dobre połączenia zewnętrzne, wewnętrzne i kolejowe. Cieszę się, że plany sprzed 15 lat nie zostały zarzucone i wchodzą w fazę realizacji - mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

- To dobry dzień dla regionu, dla Stalowej Woli. Mamy szansę na kolejną , wielką "bramę na świat" bo S74 do takiej bramy właśnie należy. Dojazd do głównych węzłów autostradowych to wielka szansa i nadzieja gospodarcza dla naszego miasta. Rząd PiS tak mocno stawia na nasze ziemie, które przez wiele lat były omijane pod kątem strategicznych inwestycji - stwierdził Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Dodał, że dobry dialog ze stroną społeczną, samorządowcami to znak firmowy PiS a wariant społeczny, nazywany też nadsańskim był w planach rozwoju województwa w latach 80 XX wieku.

- Przed nami politykami jeszcze jedno bardzo ważne zadanie: wyznaczyliśmy cel, zapewniliśmy środki finansowe na prace przygotowawcze, na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, koncepcję programową bo taka musi powstać, natomiast przed nami zadanie zapewnienie środków finansowych na budowę S74. Nie tylko Nisko-Opatów ale od Niska do autostrady A1. To są miliardy złotych. Tylko ten odcinek jest szacowany na 3 mld 400 mln zł. Mam nadzieję, że kwota ta będzie zapewniona decyzją rządu jeszcze w tym roku. Trwa faza zakończenia rządowego Programu Budowy Dróg na lata 2021-2030, zapewniająca na te inwestycje środki finansowe - poinformował poseł Rafał Weber.

S74 zlokalizowana jest na terenie województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Stalowa Wola ma być skomunikowana obwodnicą z S-19, zaś z S-74 - trzecim mostem na Sanie. Realizacja inwestycji planowana jest na przyszłą perspektywę unijną. Jeżeli budowa drogi dojdzie w ogóle do skutku, realizacja ma się odbywać od roku 2025 i potrwać trzy lata.

Zobacz więcej
- Fotoreportaż: S74 - przebieg drogi ekspresowej

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 09:35
~Pieczyste
Zobaczymy jak to się rozwinie. Jak dla icków, to droga będzie. Jak dla nas, to zostaną filmiki.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 19:27
~szok
LN- Niech się weźmie za oświadczenia majątkowe, które ma obowiązek publikować. Przedszkola z nowymi dyrektorami - gdzie są opublikowane? Ciekawe jest oświadczenie dyrektorki ze szkoły nr 11. Nie ma pojęcia co to nazwisko rodowe, chyba takie posiada bo ma wspólnotę (w oświadczeniu to tzw. "wspólność" majątkowa). Urodziła się niedawno - dziewięć miesięcy temu. W mieście PISu już w dziewiątym miesiącu życia została dyrektorem. Ma wprawdzie wpisany dochód z umowy o pracę - i jest to WSPÓŁWŁASNOŚĆ. PIS - wszystko jasne. Róbcie screeny. Masakra.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 07:38
~Zawiedziony Mecenas z Piaseczna.
Do " nie zadowolona mieszkanka " Brandwica od zawsze była takim "wrzodem" na tyłku gminy i ościennego miasta chociaż miasto od dawna ma ochotę połknąć Brandwicę i mieć ją w swoich granicach. - Brandwica jako ostatnia zyskała dostęp do sieci światłowodowej - Brandwica jako ostatnia w gminie będzie mieć dostęp do kanalizacji - Brandwica jako ostatnia wzbogaciła się o LEDowe lampy przy drodze ( chociaż nie wszystkie do tej pory są LED ) - Brandwica nadal jako jedyna w całej gminie nie posiada chodników i ścieżek rowerowych - Brandwica ma najgorszą nawierzchnię asfaltową w gminie - W Brandwicy sprzedano już praktycznie całą prawą stronę pastwiska i co? i dla Brandwicy z tej kasy raczej NIC. Na dodatek od kilku lat gmina nosi się z zamiarem sprzedaży pozostałej większej części pastwiska zamiast zadbać o tej kawałek ziemi we wsi i coś fajnego tam zrobić bo powierzchnia ma duży potencjał ale po co? lepiej sprzedać po 10 000zł / ar.... Jestem w 100% przekonany że gdy powstanie DW855 + obok droga ekspresowa Brandwica straci dużo na atrakcyjności ( bo póki co jest to bardzo fajna miejscowość ) ale straci też mieszkańców bo np. ja nie wyobrażam sobie mieszkać przy dwóch bardzo ruchliwych drogach. Mieszkańcy będą uciekać masowo a szkoda... bardzo szkoda. Zostaje jedynie nadzieja na porażkę wyborczą pisu i że temat drogi ekspresowej ucichnie na kolejnych kilka naście lat a najlepiej na zawsze. AMEN.
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 15:00
~nie zadowolona mieszkanka
Wariant społeczny powiadają. Raczej antyspołeczny. Co będzie z Brandwicy, same drogi. Teraz droga szybkiego ruchu, a za chwilę jeszcze ma być droga wojewódzka biegnąca równorzędnie . Same drogi. Co za mądry to wymyślił. Ale kogo to interesuje, przecież oni tam nie mieszkają tylko my zwykli obywatele. Dziwią się potem, że klimat się ociepla, ciekawe z czego, jak same drogi robią. Zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym, a nie uprzykrzaniem życia ludzi.
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 09:50
~Plizzzz
Jakby się ktoś zlitował i dołączył w końcu mapę z przebiegiem S74 ....
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 17:47
~Twój znajomy
https://www.youtube.com/watch?v=pA2PYTH1mvg
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 08:08
~Skarpa
Zaraz będzie lans Przytulaka, coś z babcią polonistką wymyśli żeby się podwiesić pod temat i poudawać że im zależy na mieszkańcach i powinien być inny przebieg. A tak apropos drogi? Jak tam Przytulasku ekrany dzwiękowe na obwodnicy? Temat się znudził?
+0-0
Czwartek, 1 grudnia 2022 r. godz. 13:18
~KOSA
Ekrany na obwodnicy - o to powinien dla mieszkańców postarać się minister Weber. To zakres jego obowiązków. Mieszkańcom pozostaje zorganizowanie protestów, może wtedy władza zauważy ich oczekiwania. Ciekawy jestem, kto wykupił grunty od rolników, przez które będzie przebiegać S- 74 ile zapłacił i ile zarobi na tym?
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 16:29
~Wolska Podkarpacka
PiSowski trol (o stu roznych podpisach) znowu pluje na forum... wyjatkowo zalosna postac!
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 14:10
~corekta
Aaa - to w wyniku jąkania się?. Współczuję choroby to stokroć gorsze, niż przypadek literówki w tekście.
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 21:12
~w matematyce nie oszuka
problem z węglem nie polega na tym że go nie ma, bo jest mnustwo, ale moze go kupic tylko garstka tych co ma stary piec węglowy, reszta nie może kupić nawet gdyby chciała tu dojdzie do tego ze beda zalegac duże hałdy węgla i nikt nie bedzie mógł go kupić, po to była deklaracja węglowa, gdzie dobrze politycy wyliczyli że tych co palą węglem jest kilkadziesiat tysiecy na cała Polskę więc lud łyknął w TV że energetycznie jest OK. Zobaczcie ile zapłacicie za gaz, szczególnie po nowym roku gdy dowali UE wam VAT z 0 na 23 bo takich co ogrzewaja nim jest 80% Golenie ludu trwa, a podczas uruchamiania BalticPipe wyrażnie Norwegowie powiedzieli, ze tym rurociągiem trzeba sie podzielic z Finlandią więc tu nie jest tak ze wszystko idzie dla Polski. Mało tego tą rurą zaoptrujemy zaledwie 20% zapotrzebowania krajowego. Jesli chodzi o energetykę to minister Sasin powiedział tez jasno: Arabowie dostarczą teraz wiecej ropy do Orlenu zaś w dłuższych dostawach bedzie tej ropy 6 x mniej, kto umie liczyć to zauwazył ze podali teraz dostawy rocznie zas długoterminowo to już miesiecznie, jak sie policzy ile to miesiecznie to wszytko wychodzi. Tylko kto umie liczyć?
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 07:20
~Aaa
W gramatyce też nie oszuka.
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 16:34
~jan
..... vice m-ster Rabenda ,, rozporządzenie ma być zmienione tak, by Polacy mogli kupić np. 0,5 tony w tym roku, a 2,5 tony w przyszłym, nie zmienia się wielkość 3 ton w sezonie grzewczym" ..... wszystko jasne, WĘGLA NIE MA, zaczyna się zima, czym ludzie maja sie ogrzać ? .... najważniejszy by kocur Kaczyńskiego miał ciepły kaloryfer ....
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 16:33
~ewa?
ewa jedziesz na oparach mózgu
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 16:25
~jeszcze Polska nie zgineła póki my żyjemy
oni tą autostradą do nikąd i nikumu nie potrzebną narobią mnóstwo szkód żyjącym tu ludziom i to na pokolenia, które bede ich błogosławić rózgą żelazną
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 16:08
~przywołanie do porzadku polityków
Politycy powinni raz na zawsze zrozumieć że reprezentują to co chce lud który na nich głosował, a nie swoje prywatne interesy. Bo wkrótce w wyborach lud wyrazi co o takich myśli konkretnie i rozliczy z poczynań a nawet długów. Jeśli nikt nie chce tu tej ekspresówki to powinni to raz na zawsze zrozumieć i odrzucić chory zamysł z lat 80, tym bardziej że jest ona tu nikomu nie potrzebna i nie służy lokalnej społeczności bo od tego powstała obwodnica Stalowej i Niska. Jedynie ten most zrobic koło vivo aby skomunikować z lubelszczyzną i tyle, bo na Tarnobrzeg droga tez już jest. Ponadto w dobie kryzysu żywnościowego wpierniczanie megadróg szerokich to tylko trucie plonów rolnictwa które jeszcze ostatkami sił tu zipie. Niech sobie na ślasku trują, tu nie wolno. Jesli politycy tego nie rozumieją, to co robią w polityce, pytam się? Szkodzić chcesz to nie siadaj w ławach, bo kraj jest Polaków a nie twój prywatny i ma służyć pokoleniom młodym które też chcą żyć.
+0-0
Środa, 30 listopada 2022 r. godz. 09:32
~odpoeirdż
To dziwne - przecięż wszyscy moi znajomi /i nie tylko / mają zdanie podobne., Kasuję taką znajomość na wstępie.
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 17:45
~Twój znajomy
Ja chcę drogę ekspresową i wiele innych osób również
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 13:31
~Mailon
Dareczek rzeszowiak ze smerfem Marudą Damiankiem oraz Danielkiem laweciarzem chyba tak z 70% hejtu wstawili... Co na to Renatka?
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 18:14
~Adam
"Meilonie" !!!!! Zdziwiłbyś się kto jest autorem poniższych tekstów /po IP i sympatyzowaniu z ugrupowaniem /. Nie udawaj takiego dowcipnisia i pomysłodawcy określeń jak; maruda Damianek, Danielek - laweciarz, czy Renatka - chociaż wiadomo o kogo chodzi. Zacięła ci się płyta z nagraniem ?, czy bez twojej woli używasz "kopiuj - wklej - to samo " ? Czasami urozmaicisz wpisem cyt; ::pieski szczekają itp " Daruj sobie. Twoje wpisy z podejrzeniami są nudne i nieciekawe - chociaż każdy pisać może tak jak w piosence "każdy śpiewać może - trochę lepiej, trochę gorzej " Cześć Marudo !!!!
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 17:48
~mikro i przykro
Nudny jestes, smrodliwy PiSowski trollu... P.S. Trolujesz za darmo, czy za obietnice premii z UM?
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 18:29
~ewa
nadberezny kup pan sobie bilet i wyjedz pan do warszawki do swoich kolegow i swojego przyjaciela nie niszcz pan st woli
+0-1
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 18:27
~dorobili sie w 1 czy 2 kadencje
oni budują droge dla ukrainskiej pisarki co wspiera UPA mordujacą Polaków na Wołyniu a dostała nagrode od prezydenta Krakowa a nikt z władzy nawet nie zarzadał aby ukraińcy wyrzekli się UPA i przepsosili za rzeź Polaków, tylko oddali im wszystkie kraby, wszystkie a teraz maja dylemat ze im niemiec wpycha swoja broń bo skoro obwodnicą jedzi wystarczajaca ilośc aut i ma połączenia z Via carpatią to po co tu droga równoległa i to 4 pasmowa. z ludem nikt się nie liczy, ale lud ma szanse ostatnią rozliczyć w wyborach, czy czy wybierze rzad swiatowy to zrobi zobaczymy politycy pobudowali sie po lasach to chca miec na starośc dla siebie dzieci i wnuków ratytasy za wasze pieniadze
+0-1
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 18:48
~Chłodnym Okiem
"tylko oddali im wszystkie kraby, wszystkie" - Dlaczego kłamiesz, cieciu? Dlaczego?
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 20:05
~Putinowskie trole - won za Don!
A czy Ruscy kiedykolwiek przeprosili za swoje zbrodnie popelnione podczas II wojny swiatowej i pozniej, kiedy okupowali Polske od roku 1945? I to Ruscy ukradli jedna trzecia polskiego terytorium... bez chocby jednego rubla odszkodowania, smrodliwy putinowski propagandzisto!
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 17:27
~Antyfryc
Tylko nie budujemy niemieckimi maszynami…. Żadnych niemieckich technologi na budowie.. Napewno są stare i z lat 80
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 14:00
~Kasandra
Uwaga!!!Uwaga!!! Ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem na nowych drogach. GDD nie wydała pozwolenia na przejazd maszyn ciężkich - dlatego jadą starą drogą przez Nisko w stronę Podwoliny. /S 19 oddana 1 rok temu/ Ostatnio przy minus jeden mrozu popękał asfalt na 3 wiaduktach. Modlić się trzeba, aby nie było mrozów, bo do wiosny to wszystko nie wytrzyma. A ja jeszcze o jednym : Wszechobecna reklama, aby zdobywać zawód KOWALA to z dwóch powodów ; 1/ z opisu poniżej, aby podkuwać zwierzęta kopytne przechodzące przez tzw zwierzęce autostrady. a 2/. to żeby miał kto podkuwać konie dygnitarzom, bo zaplanowali już zakupy tych zwierząt jako hobby.. Zadam więc retoryczne pytanie ; Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla Ojczyzny naszej?
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 20:08
~Rubel Transferowy
Konfederacja? Ci ultra-nacjonalisci, profaszysci i rasisci oplacani przez "wujaszka" Putina?? To bylaby PRAWDZIWA TRAGEDIA dla Polski!!!
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 18:19
~prosty wniosek
wybrać mądrze na wyborach np Konfederację to zrobią porządek
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 08:31
~Wyborca.
Proszę zwrócić uwagę na nowy most w okolicy Brandwica!!! To nie jest jego przebieg on kończy się w okolicy Dworu Galicja a nie mostu w Brandwica. Wycieczki z Chin już rezerwują bilety aby zobaczyć paranoje budowlaną czyli most na rzece San w jej WZDŁUŻ normalnie mosty są w poprzek rzeki!!!
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 08:24
~obwieszczenie
OBWIESZCZENIE   Zgodnie z art. 61 § 4 oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000, ze zm.) - dalej "Kpa" w związku z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2022 r., poz. 1029, ze zm.) - dalej "uooś", Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie zawiadamia strony o wszczęciu postępowania na wniosek Pana Wiesława Sowy - Zastępcy Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, zmierzającego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "Budowa drogi ekspresowej S74 na odcinku od Opatowa do Niska". W związku z powyższym informuję, zgodnie z art. 10 § 1 i 73 § 1 Kpa, o możliwości zapoznawania się z aktami sprawy oraz o możliwości wypowiadania się w przedmiotowej sprawie osobiście lub na piśmie, kierując korespondencję na adres Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, a także za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu. Z aktami sprawy strony mogą zapoznać się po uprzednim umówieniu się z pracownikiem tutejszej Dyrekcji (nr telefonu do kontaktu: (017) 785 00 44). Ponadto, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, iż o kolejnych etapach postępowania, zgodnie z art. 49 § 1 Kpa, strony powiadamiane będą poprzez udostępnienie pism w Biuletynie Informacji Publicznej RDOŚ w Rzeszowie oraz na tablicy ogłoszeń RDOŚ w Rzeszowie.   Obwieszczenie nastąpiło w dniach: od 22 listopada 2022 r. do 05 grudnia 2022 r.   Sprawę prowadzi: Wydział Ocen Oddziaływania na Środowisko Telefon kontaktowy: (017) 785 00 44, wew. 442
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 05:49
~Jan Paweł
tu od samego początku był zły węzeł i komuniści uparli się ze droga ma iśc po wschodniej cześci sanu, a przeciez droga idzie od Tarnobrzega to może pójść przy hucie i właczyć się do wezła Nowosielec, tym bardziej że marszałek sam ogłosił ze tam bedzie 4 pasmówka od strefy ekonomicznej. po to wlasnie jest ekspresówka dla przemysłu a nie rozdzierać tereny gdzie mieszkają dziesiatki tysiecy ludzi, o jakże to kominizmem wieje z lat 80-tych a obecni patrioci dalej tego nie widzą tylko brną w zaparte realzowaniem postPRLowskich wizji niszczenia człowieka
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 08:05
manukun
Plany wojskowe obejrzyjcie, to się dowiecie.
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 17:49
~Bantustan Wolski
"...a obecni patrioci dalej tego nie widzą" Nie nazywaj tych ludzi "patriotami". To są - po prostu - nacjonaliści!
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 12:33
~mdm
Brną w ten idiotyzm bo większość z nich ma wykupione tereny na miejscu gdzie będzie droga, a wiadomo że na gruntach ornych i nieużytkach zarabia się na odszkodowaniu najwięcej. Tak, że będą opowiadać te swoje dyrdymały i przeć ten bezsens dorabiając do niego jakąś ideologię. Jeszcze przed ogłoszeniem planów budowy dwupasmówki z terenów inwestycyjnych można było tłumaczyć ten bubel różnymi przyczynami, natomiast teraz wszystko jest jasne. Trzeci most na sanie w obecnym kształcie - bubel, obwodnica w obecnym kształcie - bubel, S74 w planowanym kształcie - bubel. Szczególnie zastanawia fakt braku sprzeciwu gminy Pysznica, bo w końcu część tej gminy przestanie istnieć w obecnym kształcie, a stenie się cuchnącym spalinami przyczółkiem, ale obecność Pana Wójta na każdej konferencji z papierowym bonem od ministra wyjaśnia sprawę.
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 03:25
~nocna_zmiana
"Jeżeli budowa drogi dojdzie w ogóle do skutku, realizacja ma się odbywać od roku 2025 i potrwać trzy lata." >Moze wtedy PiSiorna mafia "odejdzie juz do lamusa'?
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 23:14
~silwer
Na konferencji podano, że węzeł Pysznica będzie służył do połączenia S74 z strefą gospodarczą. Lepszym rozwiązaniem byłoby gdy S74 przechodziła "za hutą" i była kontynuacją czteropasmówki łączącą hutę z S19 której budowę zapowiedziano w październiku. Mapka z takim rozwiązanie jest na fb "Nie dla S74 przez Gminę Pysznica".
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 22:35
~Przyjezdny
Dla mnie może być ta drogą nawet nad włodarzami miasta byle żeby auta nie generowały więcej niż 40dB i drgań nie więcej i niż 0,8 m/s2 według norm
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 08:09
manukun
Koszt "dużego zwierzaka" jest ogromny, to prawda. Na S19 do Lublina budują kolejne z uwagi na plany introdukcji żubra w Lasach Janowskich. Tymczasem Weber lubi się chwalić, więc przepust dla żab liczy tak samo jak ten gigantyczny wiadukt nad droga
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 08:54
~Wiktor
Czy nie lepiej i ekonomiczniej byłoby, aby te fundusze przeznaczone na przepusty dla zwierząt i na te miejsca egzekucji dla kierowców /tworzone przez ITD / przeznaczyć na coś trwałego i pożytecznego np. na lepsze drogi /więcej podkładu pod asfalt, aby po pierwszym przymrozku nie trzeba było poprawiać /. ?Czy nie korzystniej dla Polski ułatwić, aby polscy przedsiębiorcy wygrywali przetargi, niż gdy nasi są za grosze podwykonawcami ? Czy nie lepiej dla Polski zamiast gnębienia polskich kierowców zastosować dla nich jakieś ułatwienia ? /i tak dalej powiem, aby nie pisać skrótu ITD /
+0-0
Niedziela, 27 listopada 2022 r. godz. 08:28
~Jan
Te przepusty nie jest to dziedzina mojej wiedzy zawodowej, ale wydaje mi się, że to jakiś przekręt duży, Nazwano to przepustami, a w rzeczywistości są to takie wiadukty , ale służące do przejść zwierzętom na drugą stronę . Takie są już na trasie do Lublina, Koszt tego ogromny, Jak wiele innych wydatków - to nieprqwdopodobne - jak pojąć tę politykę, gdzie cel główny do wydawanie tych /niby darmowo otrzymywanych pieniędzy / jak najwięcej i jak najszybciej ? Do czego to zmierza?
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 18:59
~Wyborca.
Na drogach expressowych węzły drogowe występują minimum co 10km ,chyba że znajdują się przy dużych aglomeracjach. Odległości od węzeł z S19 Zapacz -Zbydniów wynosi 25km a znajduje się w planach 6 węzłów drogowych!! Mamy więcej mostów niż w Warszawie , wkrótce więcej węzłów niż Kraków na A4 1) S19 Zapacz 2)Kłyżów 3)Pysznica 4-Rzeczyca Długa 5)Turbia -lotnisko 6)Zbydniów Nie ma się co dziwić gdy prezydent Stalowej Woli zarabia podobne [pieniądze jak ten z Warszawy i Krakowa...
+0-0
Wtorek, 29 listopada 2022 r. godz. 07:46
~drogowiec
Droga S (czyli ekspresowa) węzły ma w odległości min. 5 km, chyba że są na terenie lub w okolicy większego miasta wtedy mogą być w odległości min. 3,5 km Proszę nie rozsiewać zlych informacji
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 22:17
~Przeworszczanin.
Dokładnie Kraków ma 4 czy 5 węzłów. Droga taka jest potrzebna, ale jaki jest sens przytulenia jej aż tak bardzo miasta przecież ona nie pełnić funkcji obwodnicy. Droga ta ma więcej pasów niż autostrada. Proponował bym o ekonomiczne tego rozwiązanie jak najwięcej wykorzystać lasów łąk i nie użytków jeśli włodarze chcą tej drogi to dla mnie mogą mieć estakadę nad domem/blokiem. Jeśli plany były na tą drogę 30 lat temu to po co wójtowie prezydenci wydają warunki zabudowy. Dla mnie to jest chore. A w tym filmie propagandowym to w programie paint wymazane są domy chyba że mapy z 2017 roku. Pozdrawiam serdecznie.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 19:52
~Maria
Oglądałam mapkę planowanych tras drogowych. W oczy kłuje ich gęstość. Pomyślałam sobie, że skoro nawet błonia przeznaczono na rozrywki to żeby jakiś kawałek zielonej trawy zostawili bez asfaltu i betonu to będziemy mogli w czasach kryzysu krowę nakarmić, aby było co dziecku dać jeść.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 18:54
~Pl
Poroniony pomysł budować obwodnicę miasta po jednej stronie rzeki a eskę po drugiej. Należało obwodnicę puścić za hutą tak żeby tranzyt od Tbg na Leżajsk czy Zamość Biłgoraj nie przechodził przez miasto i wtedy zS74 za Sanem miasto by odetchnęło. Ale to trzeba mieć mózg a nie steropian.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 13:45
~lotto
Podzielili sie zadaniami aż miło patrzeć. Jeden w kurtce z haftem ministerstwa infrastruktury oraz imieniem i nazwiskiem tak ochoczo często organizował konferencje prasowe i zaklinał rzeczywistość, że centralny port lotniczy w Baranowie to nie odległa przyszłość aż tu nagle coś się stało i nie ma faceta od proroctw ani tym bardziej portu ale setki milionów złotych utopiono z koncepcje, programy, studia wykonalności, na pracę prezesa, zarzadu , limuzyn, setek urzędników. Oby tak nie było i w tym przypadku bowiem inwestorem jest ten sam pan Adamczyk czyli MI
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 13:21
~alfred
mdli mnie od tego jeczenia .O tej drodze mówiono jeszcze przed PISiorami.Gledzi żalosna gawiedz -jeczy, buczy, huczy ,kurzy No nie idzie juz tego czytac!.Kłapac dziobami .Tak zle tak nie dobrze Obwodnica nigdy by nie powstała gdyby nie budowa s19.A S19 w wykonaniu POsranców to macie wzór jak nas traktowano za PO,ZSL od stobiernej do rzeszowa a na ktora trza wywalic setki milionów by przypominała normalną ekspresową droge .Szlezak zły szlezak nie dobry . Lucek dobry ,Lucek zły bo pupilek PIS .A co mnie to kuwa obchodzi !?Byle kasa na rozwój tego grajdoła była.Elektrownia wam buczała to zobaczycie po nowym roku wycie ale wasze słychac bedzie
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 12:28
~silwer
Domy nikt nie budował na rędzinach bo domy buduję się na gruntach stabilnych w miejscach nie zagrożonych powodzią. Rędziny to najlepsze ziemie uprawne w okolicy. Plany choćby najstarsze zawsze można zmodyfikować uwzględniając aktualną sytuację. Ma powstać droga z "huty" do węzła Nowosielec na S19, to może być zarazem droga S74.
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 08:01
manukun
Bo ludzie się nie interesują, dlaczego działka w danej okolicy jest taka tania. O tym, że do Stalowej i Niska będzie doprowadzona jakaś droga szybkiego ruchu wiadomo od co najmniej lat. 70 - już wtedy mapy uwzględniały ja w planie. Rodowici Pyszniczanie wiedzieli o tym, dlatego nie budowali się przy Sanie
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 15:13
~rada dobra
Alfredzie może Ty to ten uzdrowiciel samorządności lokalnej /jak kameleon za życia / na nazwisku Rz upominasz się o los rodaków z zaświata ? Ale tu chodzi o dobro kraju i każdy może wyrazić swoje zdanie. Jeśli cię tak mdli nie musisz huczeć, jęczeć, buczeć. Nie czytaj i już.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 11:43
~kowal
Zadziwiła mnie liczba przejść dla zwierzątek - jak ktoś obliczył co 600 m to niby ułatwienie. Tymczasem w Niemczech i Francji jest położona rura metalowa do takich przejść. Coraz więcej dowodów na to, aby było jak najdrożej i podejrzewam, aby zarobiły wyznaczone osoby. A w praktyce ; trzeba kształcić kowali na podkuwanie zwierząt kopytnych, aby nie zdzierały kopytek w trakcie przemieszczania się przez te wiadukty. Myślę, że zapobiegliwa władza dlatego tak namawia do zdobywania zawodu kowal.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 14:38
~kowal cd
Jak wytracimy na wiadukty dla zwierząt to kto będzie jeżdził tymi planowanymi elektrykami. Coś z praktyki : Kiedyś w necie na tym forum umieściłam zdobytą informację ile kosztuje taki wiadukt dla zwierząt na trasie do Lublina. Niestety odnależć nie mogę, a zwracają się do mnie firmy z propozycją wykopu pod betonowe przejście. 200 zł/ godz koparką 200 zł za metr podkopu razy 50 metrów.Jeżeli to warunek z Unii to reagować podobnie jak w przypadku krzywizny banana.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 13:01
manukun
To o takich przepustach mówią. Ten człowiek lubi się chwalić liczbami, a tutaj organizuje konferencje prasowe - w Tbg też była - z powodu złożenia wniosku steś
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 08:44
~Ziop
Ale żeby nie było węzła Stalowa Wola .....
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 09:26
~TNT1938
Nie będzie ponieważ nie będzie jak widać budowany nowy szeroki most na kierunek Chłopska Wola . Wątpię by ta budowa S-74 ruszyła szybko ... spotkań przed wyborczych jest wiele.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 05:17
~Inny wariant
Nic dodać nic ująć. Można dyskutować czy droga potrzebna czy nie. Prawda jest taka, że najważniejsze którędy przejdzie. Inne warianty s74 spędzały sen z powiek ludzi budujących się w innych częściach gminy... Komunikacja napewno się poprawi. Czy jeździć tam będą polskie czy ukraińskie tiry co to ma za znaczenie? Naście albo dziesiąt lat temu droga została zaplanowana w zdłòż sana i tam będzie. Niestety, ludzie którzy wybudowali domu niedaleko planowanej s74 podjęli ryzyko mieszkanie niedaleko drogi szybkiego ruchu. Jak to w Polsce bywa, wszystko co się robi jest źle. Współczuję mieszkania w odległości 500 metrów od takiej drogi, ale próby przepchnięcia innych wariantów było bezczelne... Skoro droga tam miała iść i widać że pójdzie, nie było to tajemnica musicie się z tym pogodzić... Zobaczymy w praktyce, czy będzie to lepsza droga niż nasza super obwodnica ;).
+1-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 16:21
~Mdm
Manukun od 2010 to chyba tylko ty wiedziałeś, ale to już podejrzewałem Panie polityku. Nawet ten obecny podobno już wybrany wariant choć ostatecznie wybiera ochrona środowiska (ale jak już pisałem wcześniej, widocznie decyzję nie zapadają w ochronie środowiska) różni się od wariantu czerwonego z SK więc schowaj sobie w buty ten swój 2010. W SK na pierwszych miejscach pod każdym kryterium były 2 warianty huciane oraz różowy. Politycznie 2 pierwsze uwalono w Warszawce żeby Pan manukun mógł opowiadać takie brednie. Proszę napisać jasno że Ska musi tamtędy pójść bo tak się umówiliście w 2010. Karty rozdane, działki wykupione i parcie na ten wariant nie ważne czy słuszny czy nie. Pozdrawiam.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 12:59
manukun
Dobrze napisane. Kupili tanie działki mną planowanym przebiegu drogi i teraz mają pretensje. Rozumiem ludzi oburzonych planami budowy S w zupełnie nowy miejscu. Tymczasem od 2010 wiadomo, że wzdłuż Sanu będzie przebiegała trasa szybkiego ruchu.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 00:38
~Xyz
A komu to potrzebne? Na tej trasie nie ma jakoś wielkiego ruchu
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 21:08
~Wiki
Właśnie - dokładnie tak jest , jak piszę ; O unijnych dopłatach decydują głównie Niemcy i Francja. To nie są żadne darmowe pieniądze. To wszystko, co otrzymujemy /albo narazie jest zablokowane / trzeba oddać wraz z procentami. W każdej dziedzinie "łupią nas " Niemcy. Główny krokodyl karaju wyeliminował polskie firmy transportowe, chociaż nasi opanowali bez znajomości języka rynki nie tylko europejskie, Przetargi na budowy wygrywają firmy niemieckie /nasi są podwykonawcami tylko / Leasingowanie samochodów też należy do Niemców. Firmy ubezpieczeniowe oprócz PZU także niemieckie przeważnie. Sieć sklepów zwolnionych z podatków także jest tych wybrańców. Wymieniać dalej ? Myślę, że w prosty sposób przekonałam cię, że racji nie masz.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 19:09
~Karol
Ten Prelegent - decydent z obrazka powinien swoją żonę zamiast lokować do pracy w Elektrowni /spólka Tauron / wysłać choćby na staż do Niemców, aby wiedzieć, jaki los czeka jego rodaków w przyszłości, gdy będą parobkami w firm ach niemieckich.Jak trudno o człowieka, który zrobiłby coś bezinteresownie dla swojego kraju
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 18:05
~Wasz Deficyt
"Niemiec niby sponsoruje" Skad takie bzdury szanowna "Karolka" bierze? Skad??
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 15:34
~Karolka
Niemiec niby sponsoruje, a w rzeczywistości przetargi wygrywają ich firmy, transport już prawie opanowany przez nich po wyeliminowaniu naszych kierowców. Zobaczycie jak być parobkiem u Niemców. Nasz dziadek pracował kiedyś w LIntz. Jak przyjechał Babcia go przyniosła w "płachcie " na plecach taki był słaby, ale cieszył się, że przeżył. Rozwój firm polskich i praca, praca i jeszcze raz praca to kierunek niezbędny.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 07:23
~rektor
buduja dla putina drogę coby szybciej dojechał, miał mosty na czołgi, a potem ukrainiec bedzie je wysadzał, a ile firm na lewo pchnie cement czy kamień, przeciez tam zadnej kontroli wydatków nie ma najgorsze jest to ze niektórzy sa ruska onuca i to nawet nieświadomą bo nie po lwowskich uczelniach
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 23:21
~Irek
A można było mieć trochę rozumu i zrobić obwodnicę dwupasmową i włączyć do S74, albo zrobic koło terenów przemysłowych....brak słów
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 13:03
manukun
Wariant koło terenów przemysłowych zakład zaoranie ul. KWIATKOWSKIEGO - wspaniały pomysł, zaorajmy miasto już dziś, byle cudzym autom było to bliżej.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 02:35
~Nocna Kawa
Wymagasz rozumu od PiSowskich aparatczyków? To chyba zbyt wiele!
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 21:23
~ANSON
Dla Kogo to spotkanie? Bo jako zainteresowany sprawą, nie wiedziałem o spotkaniu. Co to za kłamstwa? Najmniej kontrowersyjny? Najmniej kontrowersyjny był z POŁĄCZENIA dwóch innych wariantów. Z tego, co pamiętam ten wariant z lekkimi zmianami był wybrany ponad 30 lat temu. Napiszę raz jeszcze. Wariant wybrany przez Ludzi to wariant połączony dwóch innych propozycji. Widać tu nikt nie liczy się ze zdaniem niepoltycznych ludzi. Tak jak te "spotkania" Wszystko na ostatnią chwilę podawane, a potem-przecież było mówione, pisane. Ściema marketingowa jakich mało
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 07:20
~mieszkaniec z chłopskiej woli
chodzi o to że takim artykułem udowodnić chcą że poinformowali społeczeństwo - to celowe, tylko ze puścili info po wydarzeniu aby nikt nie przyszedł i nie wyjawił prawdy. Został jeszcze tydzień na zgłaszanie do GDKiA do dyrektora ds środowiskowych zastrzerzeń.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 20:40
~Kasandra
Panie Ministrze Weber - Nie duża ilość i zła jakość dróg. Mniej a DOKŁADNIEJ tzn odpowiedniej grubości podkład pod asfalt. drogi przyszłościowe czyli podgrzewane jak np w Austrii. Używanie soli do odmrażania dróg to klęska dla całego środowiska. Pośpiech dobry jest przy łapaniu pcheł tylko. Obserwuję, że po kilku latach kierowcy jeżdżą w podskokach od kolein, a asfalt ciągle jest zrywany i naprawiany, z rond robi się turboronda po 2 miesiącach od zrobienia. Tylko GEOTERMIA - na użytek wszelki.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 10:23
~bodo
Do zz ; Odsyłam do wiedzy popartej nauką i doświadczeniem w Toruniu, Woda jest w głębi ziemi. Technologia sprawdzona jest wykorzystywana, Trochę zainteresowania i chęci potrzeba,
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 09:26
~zz
Skąd te geotermie chcesz wziąć? Od rydzyka?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 19:25
~kierowca tira
Oni wszyscy sie przekonaja jak im ukraińskie tiry beda jeżdzic pod nosem i smrodzić, bo tam nie obowiązują zakazy unijne. Dobrze by było aby minister pojechał sobie na A4 i posiedział na wiadukcie poł dnia i policzył ile tirów jedzie polskich a ile ukraińskich na Niemcy. Wali sznur jeden za drugim sam ukrainiec. Więc wyeliminuja polskich kierowców tirów. Wtedy może ocknie się do czego to zmierza, choć wątpię bo on wie co robi. Zysk z tej daniny bedzie taki ze wyślą polskich saperów aby rozminowywali obcy teren w Donbasie i tam gineli za ojczyznę, tylko czyją?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 19:10
~Polska racja stanu
patrzcie jak wszystko robia byle dla Ukrainy, kompletnie sie nie liczą ze mają służyc Polsce i Polakom, w dobie kryzysu rezerwuja na tą drogę 3 mld zł gdzie wszystko drożeje a potem z 3 wyjdzie 10 mld na przetargu. To sa zbedne wydatki bo nie za swoje pieniadze a na sprawy potrzebne i pilne nie maja pieniędzy i nawet światła na ulicach gaszą. Zobaczymy czy starczy na sól na drogi. A kto potem bedzie płacił za oświetlenie tej ekspresówki, gminy czy Ukraińcy?
+0-1
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 20:16
manukun
Co to za głupoty piszesz. Przecież S74 kończy się pod Niskiem. Ta droga bardziej przyda się Stalowej Woli niż obwodnica
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 18:58
~szofer pospolity
Życzenie kierowców do Pana Ministra Webera ; Nie -obniżka ceny plakietki za 3 zł, nie -karanie i gnębienie tak wysokimi karami . AAA :1/ Dopuścić Polskie firmy ubezpieczeniowe. 2/ Wprowadzić przeglądy nieobowiązkowe /tak jest w USA np / 3/.Znieść obowiązek opłat za ubezpieczenie nieużywanego auta. 4/. Nie eliminować transportowych firm polskich /kary nakładane przez IITD niewyobrażalne w stosunku do zarobków. 5/Dopuszczenie firm polskich do leasingowania samochodów.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 16:44
~szofer pospolity
Szofer pospolity do "Miecz". Takim oto sposobem jak "krokodyle" zlikwidowano już przemysł hutniczy, metalurgiczny, rolnictwo. A takie instytucje jak Min. Infrastruktury powinni wspomagać rodzimy transport zamiast eliminować polskich kierowców. Nasi kierowcy opanowali wcześniej rynek nie tylko europejski bez znajomości języka nawet , ale powołano takich dobroczyńców , co dali radę zniszczyć to wszystko. Przywieżli szablony /gotowce / z Niemiec i w/g tabeli mandaty nieludzkie wypisują. Nawet ostatnio szczycili się że szkolili odpowiedników we Francji - opisujęc swoje sukcesy, jak "obdzierali ze skóry " rodaków. Odpisując Tobie - chciałam dodać Ci otuchy. Nie zrażaj się, pisz dalej i mobilizuj innych. Ja to czynię od dłuższego czasu występując w obronie grupy przewożników lokalnych.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 13:18
~miecz
chopie co ty gadasz ,przeciez krokodylki zasilaja kase dla kombinatorow ,zlikwidiwac zielonych to tak jakbys sie pozbyl krowy wysokomlecznej,ja wczesniej pisalem ze te decyzje rzadowe dotyczace karania kierowcow doprowadza do upadku firm transportowych a w dalszym czasie do upadku rzadu
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 18:57
~stara ksiegowa
przyjrzyj się wnusiu i zapamietaj tych panów na zdjeciach, abyś wiedział za co musisz spłacać 3 miliardowy dług na nikomu nie potrzebna drogę przez pokolenia, oddają wszystko ukraińcom byle zrobić dług na pokolenia.
+0-1
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 18:44
~do Ononononona
plan schowany w szafie jak tusk, tylko krety zjadaja wał a onucami nikt nie zatkał dziur. gdyby plan budowy wału był to by juz dawno był budowany a tu ewidentnie sam piach rozpłaszcony i tylko czekajta jak wam San zaleje. wtedy beda biegac i szukac wiader. Bez pojecia, bez zasad i bez wiarygodności, i taki w polityke sie bawi, wstyd.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 18:35
~historia lubi sie powtarzać
przechrzty z PO wkręcili się do władztwa lokalnego PISu i chcą aby PIS przegrał wybory, to i przegra bo przeciw ludziom występują. Potem wyleza i za ślezakiem beda znów łazić i reklamy mu wieszać.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 03:54
~Olek
To dla nas nie nowina żadnia, że podział PIS i opozycja to tak dla zmylenia przeciwnika. Zobaczcie jak głosują w sprawach ważnych. Wszyscy jak w rodzinie, bo po wyborach niezależnie kto wygra ponownie będą razem, aby dla swych rodzin i znajomych robić przysługi /nie powiem przekręty dla zysku dużego /
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 18:30
~do Ononononona
wybujały plan to taki masz jak świnia widząca koryto w zimie, tu trza robić a nie bujać w obłokach jak ruska onuca, i mysleć o Polsce a nie topić lud.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 18:01
~Stalowa
Pytanie jest ważniejsze - kto i kiedy kupił działki obok? Obajtek, mama czy inni?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 17:45
~Toyota C-HR
Czy ktoś potrafi wyjaśnić, po co nam tyle dróg szybkiego ruchu? A może w kolej inwestujcie?
+0-0
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r. godz. 08:04
manukun
Pewien włoski dygnitarz stwierdził, że prędzej zlikwiduje włoską mafię, niż zreformuje koleje włoskie. U nas kulejarze mają podobnie...
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 17:57
~Wartburg W353
Bardzo dobrze, niech budują.
+1-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 17:44
~bajki z mchu i paproci
A przed wyborami (2023) tego rodzaju bajeczek bedzie coraz wiecej...
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 17:19
~widok
Po takich decyzjach zaufanie ludu do władzy wzrasta. Porównywanie do Kwiatkowskiego, czy Grabskiego to kpina z wyborców jawna. Przejęto zasady liberalne w całości, A czuję, że to pier..knie jeszcze głośniej, niż AWS. A widzicie jakie wielkie napisy za plecami prelegenta ?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 17:05
~Krzych
Proszę powiedzcie mi czy to jest extra wariant czy ostatecznie wybrany wariant ze wszystkich bo raz piszą tak raz tak. Czy to ochrona środowiska wybierze ostateczny.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 20:32
~mdm
Normalnie ochrona wybiera, ale po konferencji widać, że nie ma już nic do powiedzenia i wybierze wariant jedynie słuszny, czyli wybrany na konferencji bez udziału mieszkańców. A podobno to społeczny jest :)
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 16:37
~tu wszystko było zaplanowane
czyli Transprojekt przytulił miliona za nic, bo nie wybrali wariantu a wiedzieli ze go i tak nie wybiorą ogłosili decyzję na końcu bo widza ze przegrają wybory
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 20:22
manukun
Policz dokładnie, ile trzeba było przygotować wariantów zanim wybrali docelowy. Wcześniej zamiast szczegółowych rozwiązań, np. określenia liczby koniecznych wyburzeń dla danego wariantu, miałeś raptem kreskę na mapie.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 16:35
~chrześcijanin
skoro wybrali wariant nie zgłoszony to również można zgłosić wariant przez lasy, jak jadą bez zasad i poszanowania ludzi to my też nas jako chrześcijan obowiązuje prawo Boże, a jesli władza stanowi swoje prawo i jest ono niezgodne z Bożym to nas takie prawo nie obowiązuje primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 16:28
~Sołtys powiatu Stalowowolskiego
Do "MDM" Ludzie czy wam naprawdę oczy PISEM zarosły już całkowicie? Obejrzyj sobie film gdzie Veber na prezentacji pokazuje przebieg drogi. Gdy na prezentacji pokazuje się Brandwica to ładnie widać przebieg DW855 która będzie budowana a sporo powyżej niej biegnie "eska". Ewidentnie eska biegnie w okolicy Ludianu. Zachęcam do skorzystania z wizyty u okulisty i to dobrego specjalisty.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 20:29
~mdm
Nie ma sensu dyskutowanie z kimś kto nie potrafi wejść na stronę Urzędu Gminy Pysznica i w zakładce "informacje na temat S74" oraz "informacje na temat DW855" znaleźć oficjalnych map (NIE PREZENTACJI I FILMIKU TYLKO MAP) przebiegu drogi S74 i DW855 ze szczegółami. Polecam i wtedy możemy podyskutować. A prezentacja na filmiku Pana Webera to świadczy tylko i wyłącznie o kompetencjach ludzi którzy go zrobili. Pozdrawiam
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 15:57
~Polak
Niech w końcu dokończą budowe wału na Sudołach a nie robią autostradę dla ukraińców do Berlina i na wczasy nad Bałtyk?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 17:13
~Ononononon
Tak, taki właśnie mamy plan. Jakks problem ? Jeśli tak to walizka i won z kraju ruska onuco
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 15:54
~Jarosław
Ciekawe czy Główny Dyrektor Środowiskowy pozwoli utopić mieszkańców Sudołów Chłopskiej Woli i Brandwicy? Bo to że wybrali wariant W5 anty społeczny niezgłoszony to już szwindel jest.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 15:49
~ocena
O co tu chodzi ? Czy nie lepiej puścić drugą nitkę tej drogi przy VIVO ? Byłoby szerzej i bezpieczniej, a ponadto nie trzeba byłoby budować dodatkowo mostu. Tu chyba chodzi, aby wydatkować jak najwięcej grosza publicznego.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 08:37
~Romek
Do"znismaczony ? nie ucz szofera, Od granicy biegnie czwórka. W Rzeszowie prosto na Korczową. Nr. 19 na Lublin, Tak właśnie jest i tak jak napisałem wcześniej już,
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 22:36
~zniesmaczony
do Romek: co Ty bredzisz o jakiejś esce z Wrocławia do Lublina????????
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 18:32
~Romek
Człowieku !!!! Najbardziej ruchliwą jest ES-ka Wrocław - Lublin. która ma miejscami 2 pasy w jedną, dwa w drugą. Z choinki urwałeś się, czy co.? Jestem kierowcą TIRa i znam trasy od podszewki w Polsce. Ważny argument ; Jeśli Rosja zostanie wyeliminowana z transportu ciężkiego, to na Ukrainę można będzie dowieżć towar nawet po kocich łbach. A jeśli te drogi zasponsoruje Niemiec to wyeliminuje naszych całkowicie przy pomocy kar /ITD/
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 16:51
~Młody
Nie koniecznie bo przy ewentualnym wchłonięciu Pysznicy przez Stalową Wolę blokuje tereny inwestycyjne. Nie puścimy drogi ekspresowej przez środek miasta. Los Pysznicy jest znany. Prędzej czy później zostanie dzielnica Stalowej Woli.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 16:24
~myslec
człowieku to nie ta kategoria drogi, tamto masz sciezkę a tu autostrade z 4 pasami rozszerzanymi na 6 plus pasy techniczne oraz predkością drogi 100 km/h. To bedzie szerokie na 50 metrów i nawet nie skorzystasz z niej bo beda rzneły tiry jeden za drugim jak na A4 na Zgorzelec - zobacz ile ukraińskich tirów rznie na Niemcy. Tu bedzie to samiutko a może bardziej bo na główny wezeł A1 z A2.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 14:55
~Blek Łik Kwik
do "123" Człowieku jaki wariant czerwony? jaka Brandwica? umyj oczy i popatrz dobrze gdzie biegnie droga a gdzie Brandwica... Nitka drogi jest dość daleko od Brandwicy i biegnie ewidentnie lasami za miejscowością Bąków. Brandwica będzie przecięta ale DW855. Nie pisz farmazonów i nie siej zbędnej paniki na wiosce. Zepsuje życie natomias ludziom na Bąkowiu i Jastkowicach / Ludianie.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 11:35
~mdm
Inny wariant - jeżeli Twój komentarz dotyczył mojego to proponuję przeanalizować mapy dostępne na stronie UG Pysznica. Wszystko tam jest. Jeżeli komentarz dotyczył autora to przepraszam i pozdrawiam.
+0-0
Sobota, 26 listopada 2022 r. godz. 08:57
~Inny wariant
Totalna bzdura... Proszę się dobrze przyjrzeć a nie wprowadzać ludzi w błąd.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 15:54
~mdm
coś ci się popierdzieliło kolego. W Brandwicy pomiędzy fabryką okien albo cegielnią jak kto woli, a starymi domami wzdłuż drogi Kochanowskiego powstaną dwie drogi obok siebie z czego jedna S-ka dwupasmówka z zabezpieczeniem na 3 pas i jeden cud techniki wojewódzki z systemem dróg serwisowych. Obie jakieś 150-180 metrów szerokości.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 14:40
~amo
Nie powiedziano kiedy realnie powstanie S 74. Pierwotnie miała powstać do 2023 roku a obecnie terminu oddania do użytku nie ma Na razie droga jest w sferze marzeń i dyskusje na jej temat nie mają większego sensu.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 20:19
manukun
Jak nie braknie kasy i dokumentacja powstanie bez opóźnień, to jeszcze ze 4 lata do budowy zejdzie
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 14:08
~olek
Oooo na zdjęciach widzę, że był też grabarz gminy - wójt "nie da się nic zrobić" Pysznicy!! Ciekawe jaki wielki voucher na jakieś ochłapy za cicho siedzenie dostanie od posła :).
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 13:55
~123
Z mapki wynika,że wybrano wariant czerwony. Współczuje mieszkańcom Brandwicy, dwie nowe drogi pod oknami
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 20:14
manukun
Przyznaję rację - na mapie jest zupełnie inny przebieg niż do tej pory był planowany
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 15:07
manukun
Przecież będą przebiegały obok siebie
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 12:47
~Gopo
Myślałem ze węzeł bedzie ta. Gdzie ma być nowy most obok Vivo.No ale jak zwykle most bedzie do nikąd.I do tego nie ma węzła o nazwie Stalowa Wola tylko Pysznica.A to jednak ważne dla świadomości przyjezdnych.Za to jest węzeł nie Zapad jak się prawidłowo nazywa tylko Nisko Zapad tak jakby zapad to była dzielnica Nisko.Zenada
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 15:37
~mdm
Dlatego właśnie napisałem, że nowy most nie jest łącznikiem do S74. Taka radosna twórczość.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 15:11
manukun
Może być zakaz wjazdu dla ciężarówek. Nie oszukuj się, główne kierunku ruchu towarowego w regionie będą potrzebowały dojazdu do eSek. Pysznica takiego kierunku nie obsługuje nie jest, podobnie jak węzły w Kłyżowie czy Turbii
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 14:02
~mdm
"Stalowa Wola ma być skomunikowana obwodnicą z S-19, zaś z S-74 - trzecim mostem na Sanie" - czyli rozumiem, że będzie zakaz wjazdu ze Stalowej Woli na S74 przez węzeł Pysznica (??). A na marginesie trzecim mostem na sanie nie ma żadnej komunikacji z S74.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 13:28
manukun
Przecież most ma powstać w ciągu łącznika do S74
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 12:33
~silwer
Władza dopięła swego, czyli droga będzie na żyznych rędzinach zamiast na piaskach za hutą. Dodatkowo jest węzeł Pysznica który zakorkuje drogę i most do Stalowej Woli. Już dziś codziennie jest rano korek od cmentarza w Pysznicy po rondo za mostem na Czarnieckiego ( to rondo to też pomysł naszych włodarzy :(.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 14:02
~Dende
Chciałeś domek na wsi blisko Stalowej to teraz nie marudź, że musisz dojezdżać ;)
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 13:42
~silwer
"Taka prawda" A co byś stracił jakby droga biegła za hutą?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 13:33
~Taka Prawda
To sobie wybudujcie zakłady pracy w pierdsznicy, albo przeprowadźcie z powrotem do Stalowej. Każdy by chciał wszystko ale nie swoim kosztem.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 12:28
~Blek Łik Kwik
Gdzie jakaś mapa? który wariant został wybrany? to jakaś wielka Luckowa tajemnica wiary czy co? Dla mnie to jakiś jeden wielki cyrk i szopka PiSowska - jak zawsze i wszystko. Czekam na konkretne informacje wraz z mapą przebiegu trasy. Póki co to są same "pierdy" a nie konkrety.
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 12:01
~Jola
Czy to prawda, że wybrano wariant W5 społeczny?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 12:00
~olo
A może jakaś mapka , czy to tajemnica , a potem jak nagła zmiana , to nikt się nie zorienuje jaka trasa, dopiero po wybudowaniu?
+0-0
Piątek, 25 listopada 2022 r. godz. 13:12
~miecz
olo nie pieklij sie z mapkami ,w dobie dzisiejszych rzadow jest nic nie pokazywanie nic nie pisanie tylko jest krzyk bedzie droga i zjazdy ,a pozniej sie okaze ze nic nie ma bo nie ma kasy w budrzecie i temat zamkniety
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.