Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 28 marca 2023 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
 Wiadomości lokalne
» Most na Sanie w Radomyślu już po przebudowie
» Pijani kierowcy. W samochodach i na rowerach
» Trwa budowa hospicjum. Pierwsi pacjenci przyjęci w 2024 roku
» Otwarcie sklepu firmowego Mleko Łazorko!
» Dwójka z nową kuchnią i zapleczem
» Bałagan na głównych ulicach miasta. Kiedy w końcu ktoś posprząta?
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» W Sokole powstawały piękne palmy
» Rodzice uchylają się od szczepień. SANEPiD prowadzi 150 postępowań
» Złożyli petycję w sprawie oświetlenia
» Będzie projekt podwórka przy Alejach Jana Pawła II
» Pysznica: policja zatrzymała 22-latka. Miał przy sobie marihuanę
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Egzotyczna podróż po Afryce Południowo - Zachodniej
» XIV Zdarzenia teatralne
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» Warsztaty wielkanocnych ozdób w MBP
» Podkarpacka Ikonosfera w Muzeum COP
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum
»Wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum
»Pierwsza debata programowa PiS w Stalowej Woli
»Zielona energia w Stalowej Woli
»Inauguracja Stalowowolskiej Rady Kobiet
»Trzeci most na Sanie
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Środa, 7 września 2022 r. godz. 11:48     /Magdalena Rodecka/
Wypadek na KEN. Osiedlową Wojska Polskiego jeżdżą ciężarówki

Władze miasta, czy policja nie powinny wydawać zgody na tak poważne remonty ulic w jednym czasie - uważa mieszkanka Stalowej Woli.
Władze miasta, czy policja nie powinny wydawać zgody na tak poważne remonty ulic w jednym czasie - uważa mieszkanka Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
Jednoczesne remonty ulic w centrum miasta mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, o czym alarmują mieszkańcy Stalowej Woli. Potrącenie rowerzysty na Komisji Edukacji Narodowej sparaliżowało ruch na osiedlowej Wojska Polskiego.

Na ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, przy zjeździe z wiaduktu doszło do potrącenia rowerzysty. Wypadek spowodował utrudnienia komunikacyjne. Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego alarmują, że tylko patrzeć aż dojdzie do kolejnego zderzenia. - Kto pozwala na remonty ulic równoległych do siebie w jednym czasie? Okulickiego rozkopana, Wojska Polskiego rozkopana, częściowe zwężenie ruchu, dzieci idące i wychodzące ze szkoły, jadące na hulajnogach a na małej ulicy koparki i samochody ciężarowe - mówi nasza rozmówczyni.

Jej zdaniem władze miasta, czy policja nie powinny wydawać zgody na tak poważne remonty ulic w jednym czasie. - My teraz nie podwozimy dzieci do szkoły ale wyrzucamy je z samochodu bo tworzą się korki, one wręcz wpadają do tych rowów. Zapraszamy pod szkołę 11 w godzinach, kiedy się je zawozi i odbiera - stwierdza jedna z matek. - Do tej pory takie remonty robiło się na wakacjach aby uniknąć takiego harmidru - dodaje.

Po naszej interwencji policja zablokowała wjazd samochodów ciężarowych, tirów w ulicę Wojska Polskiego już na wysokości skrzyżowania KEN z Al. Jana Pawła II, umożliwiając swobodny dojazd mieszkańcom osiedla i rodzicom pod szkołę.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 9 września 2022 r. godz. 23:34
~Grzegorz
Nie tylko Wungla brakuje w Polsce ale również Piniędzy ni ma a Nadbereźny udaje Jarząbka. Łubu dubu niech nam żyje prezes naszego Klubu a kto?- odpowiadam Jarosław Wspaniały tetryk nasz kochany.
+0-0
Piątek, 9 września 2022 r. godz. 9:55
~Mieszkaniec
Całe miasto jest tak rozkopane, że trudno przejechać. Roboty rozpoczęte i pracuje dwóch, trzech robotników. Takiego bałaganu w mieście nie było nigdy. Ale cóż, mieszkańcy się nie liczą, taką mamy władzę.
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 22:36
~oiuy
Tak to jest jak się zatrudnia dziadowską firmę. Mogli szybko skończyć okulickiego i dopiero robić wojska.
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 20:31
~janek82
Przestańcie zawozić dzieci do szkoły, niech same do niech chodzą na piechotę, przecież podstawówka to szkoła dla dzieci z najbliższej okolicy. Później takie maminsynki nie potrafią się odnaleźć na drodze, bo mamusia do dorosłości niańczy bachora.
+0-0
Sobota, 10 września 2022 r. godz. 8:52
~Marysia
Kaczyńskiego masz na myśli?
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 20:46
~Stanley
Janek błysnąłeś inteligencja.Chyba to wyniosłeś z rodzinnego domu.Gratuluję
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 17:54
~Jon
Gdzie jest Państwowa Inspekcja Pracy.Remont na Wojska Polskiego może doprowadzić do tragedii.Ulica wygląda jak po wybuchu bomby.Gdzie policja w szczycie ruchu droga nieprzejezdna.Zgroza
+1-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 17:45
~Hos
Stalowowolskie bezmuzdza planują remonty paraliżując dojazd do domostw na ul.Wojska Polskiego i nie tylko.Niekompetencja urzędników UM i oczywiście prezydenta doprowadziła do ogólne bałaganu w mieście niespotykanego od dziesiątków lat.Czas na zmiany ekipy która się nie sprawdza i utrudnia życie mieszkańcom
+1-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 16:42
ziuta
Środa po 14, jadę od strony KEN, wjeżdżam w uliczkę i na parking, przy którym jest Lotto. Próbuję skręcić w prawo, ale to trudne, bo tuż przy starym zielonym warzywniaku rozkopany dół, niewiele widać, od strony górki sznur samochodów. No, ale udało się. Czartek rano, wyjeżdżam z parkingu, dół zasypany, ruch w miarę płynny, ale to już ósma rano, lekcje się zaczęły. Wracam po 14. dół wykopany ponownie W TYM SAMYM MIEJSCU co poprzedni! Czy ktoś przy tym remoncie myśli??? Czy to jest logiczne???
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 15:29
~TERESA
Uwaga nie rozmawiajcie przez telefony komórkowe jadac autem błagam można kupić sobie zestaw głośnomówiacy to już jest nie do zniesienia c drugi kierowca z telefonem przy uchu gdzie ta policja . tylko mówią o mandatach .
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 13:19
~kierowca
Organizacja i wykonywanie tych prac przez tą FIRMĘ jest poniżej krytyki jak się patrzy na to wszystko to człowieka szlak trafia.
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 11:9
~Auto
Darek! Przyjedż do Stalowej i z marudą Damianem zróbcie konferencję z pretensjami, że się remontuje w mieście. Jak wy obejmiecie władzę to żadnych utrudnień nie będzie. Bo i remontów nie będzie.
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 15:3
~DoSobierajaStanisława
Sobieraj a ty dalej swoje, może złożysz wieńce z radną Pauliną Miśko, przyjedzie z Pysznicy
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 8:19
~anty
Rodzice podwożą dzieci pod samą szkole. Następnie dziecko podrośnie i dojdzie do wniosku że samo pójdzie do szkoły. Nieststy nie będzie umiało się bezpiecznie poruszać po chodnikach ulicach przejściach dla pieszych bo pół życia jezdzilo autem z rodzicem.
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 8:7
~Bibi
Jeszcze tygo przejscia tam nie zlikwidowali?? Ono tworzy tam tylko problemy i jest niepotrzebne!!!! Obok sa swiatla. Lucek zrob z tym cos a nie sie lansujesz tylko z jarkiem
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 0:24
~andrzej
przecież połowa miasta jest obecnie sparaliżowana przez remonty dróg, ludzie nie wiedzą którędy jeździć, kto na to zezwolił ,ano pewnie nasz guru nadludzki ,czy też nadbereźny. mistrz asfaltozy i betonozy , drwal nad drwale ,szyszko wiedzący. jak myślicie dlaczego tak remontują na maxa , bo unia już nie da nam więcej dofinansowania do remontów ,bo czują ,że z tej unii wyjdziemy .dlatego się śpieszą pisiaczki.
+2-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 20:16
~Ka-Sandra
Gdy ja uczęszczałam do szkoły podstawowej rodzice nie mieli samochodu i przemierzałam trasę 1.5 km tam i z powrotem pieszo. Nic mi się nie stało , a do szkoły średniej chodziłam 3 km. Kochani rodzice przestańcie rozpieszczać swoje pociechy, spacer do/ze szkoły dobrze im zrobi.
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 13:1
~Senior
To co my za młodu przeszliśmy na piechotę to teraz młodzież tego na rowerze nie przejedzie ,jak się dzieciom to opowiada to nie wieżą ,ale takie czasy nastały nic na to nie poradzimy.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 19:50
~dziadek
Kaszojady teraz wygodne, trzeba je pod same drzwi gimbazy podwozić i wyrzucać, za PRL-u na nóżkach się chodziło do szkół, nawet na drugi koniec wsi albo i do sąsiedniej.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 23:18
~Vateusz
Za prlu te swoje wysrywy mogleś nabazgrać najwyżej na murze rozsypującej się kamienicy dziadu, tylko wtedy gwarantowany wpier**od zomo. Teraz wszyscy musimy z politowaniem czytać te twoje bzdury. ot ci technologia.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 20:22
~stary-inżynier
A przed wojna, panie, to....
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 19:10
~Kierowca
Drodzy rowerzyści , nie róbcie z siebie tumanów i nieuków( chyba , że rzeczywiście nimi jesteście), gdyż po obu stronach wiaduktu jest znak informujący, że jest to przejście dla pieszych, więc macie obowiązek maszerować prowadząc rower i wówczas takich wypadków nie będzie.
+1-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 13:7
~kierowca
Oni nie robią z siebie TUMANÓW Oni są TUMANAMI czy to młodzi czy staży .Jak kto się wróblem urodzi to kanarkiem nie umrze .
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 16:35
~id
Szkoda, że policja nie kierowała ruchem na skrzyżowaniu.
+0-0
Czwartek, 8 września 2022 r. godz. 8:4
~Cyron
Nie wiesz co znaki oznaczaja a chcesz zrozumiec co policjant pokazuje kierujac ruchem? Widzialem nieraz jak kazal jechac a debil za kolkiem nie jechal bo mial czerwone jeszcze pokazujac na swiatla :D ze jak to...
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 15:45
~mama
Dzieci powinny być wysadzane na placu szkolnym bo jest duży, trzeba tylko mądrze zorganizować tam wjazd i wyjazd. Tu chodzi o bezpieczeństwo bo dzieci inaczej pewne rzeczy widzą niż dorośli
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 15:41
~Bryk
Może, któryś z dziennikarzy zająłby się w końcu tematem podworzenia dzieci do szkoły PSP nr 11. Rodzice Ci zakorkowują ulicę Wojska Polskiego, stwarzają niebezpieczeństwo dla dzieci poruszających się pieszo, utrudniają ruch mieszkańcom osiedla. Przecież mogą bąbla wysadzić na Alejach i kawałek się przejdzie.
+0-1
Środa, 7 września 2022 r. godz. 20:8
~Grot
Do Zeta Na Alejach jest parking koło Mostostalu. A u Was nie ma szkół w pobliżu zamieszkania. Z tego co wiem to gmina organizuje dojazdy dzieciom do szkoły.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 16:40
zeta
Gdzie Bąbla można wysadzić na Alejach? NA środku drogi???? Niestety inwestycje i remonty są planowane bez żadnej strategii , bezmyślnie.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 16:26
~Zeta
Drogi internauto, jak można wysadzić bąbla 7-8 i 9 letnie na Alejach , gdzie? NA środku ulicy mam się zatrzymac? Idiotyzmem jest równolegle zamykać 2 dojazdowe ulice i remontować drogi , chodniki w czasie roku szkolnego. Cale wakacje NIC się nie robiło, nagle tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, zrywa si e chodniki, wjazdy do szkoły , zatoczki itp. Jak maja rodzice podwiesić dziecko do szkoły? Przecież pracujemy nie tylko w Stalowej , dojeżdżamy do zakładów oddalonych o 20 km i musimy odwieść i odebrać ze szkoły .
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 16:14
~Pis23
Zwal sobie baranka
+1-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 15:32
~Z Podleśnej
Do powyższych komentarzy można dołożyć stwierdzenie, że drogowcy remontujący Podleśną i 1 Sierpnia walczą o rekord Guinessa w długości czasu trwania remontu. Na Podleśnej rozgrzebanej od wielu miesięcy często nie uświadczysz robotnika, bo pewnie odesłali ich do robienia frekwencji na innej ulicy. Mieszkańcom Wojska Polskiego współczuję - macie wiele miesięcy rozrywki!
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 15:11
~Bobsonek
Rozkopanie WP przy rekoncie Okula i zamkniętego wjazdu z JPII na Młodynie to idiootyzm, ale rozbawił mnie tekst o wpadaniu dzieci do rowów. Raz szedłem po 8.00 Wojska Polskiego i tam w rowach pełno dzieci było, jedne już w śpiworach sobie leżały, inne jadły drugie śniadanie. Rodzice z góry rzucali prowiant
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 14:43
~lds
Należy do tego wszystkiego dołożyć remont ul. 1 Sierpnia i mamy komplet.
+1-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 16:27
~Zeta
dokładnie, totalny idiotyzm, tak sparaliżować miasto .
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 14:42
~Mieszkaniec
A co maja powiedziec mieszkancy Wojska Polskiego podwozacy stoja w korku do swiatel ale jak ktos chce wyjechac z parkingu to tak podjezdzaja zeby tylko ktos nie wyjechal bo bedzie przed nim. Serio mieszkanka Wojska Polskiego i podwozi dzieci do szkoly Wysadzac dzieci na przystanku kolo wiaduktu lub kolo strazy i nie bedzie korkow
+0-1
Środa, 7 września 2022 r. godz. 20:22
~Pomyslal
Dokładnie napisane. Ale tego tematu nikt nie porusza, a szkoda. Już dawno powinno się zająć sprawami nas mieszkańców osiedla. My mieszkańcy osiedla apelujemy, że mamy utrudniony ruch na ulicy Wojska Polskiego z powodu korków spowodowanego przez rodziców, którzy podwożą swoje pociechy do szkoły. Zróbcie coś z tym.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 14:40
~patointeligencja
"stwierdza jedna z matek" chyba raczej ma(d)ek.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 14:35
~rzecznick
"- My teraz nie podwozimy dzieci do szkoły ale wyrzucamy je z samochodu bo tworzą się korki, one wręcz wpadają do tych rowów - stwierdza jedna z matek." A może szanowna mamusia "wyrzuciłaby" swoje dziecko bezpiecznie 200 metrów dalej, czy to jest hrabię, żeby je do szkoły wwozić karocą i 200 metrów nie przejdzie o własnych hrabiowskich nóżkach?
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 14:35
~malak
Coś w tym jest, że wszystkie remonty/rozbudowy/naprawy w, lub okolicach szkół, nie odbywają się podczas wakacji. Zawsze jak szkoła rusza. Tak samo wiaty rowerowe przy SP 11 instalowano jak uczniowie wrócili do szkoły.
+0-0
Środa, 7 września 2022 r. godz. 14:12
~Marek
Prezydenci coś mówi o bezpieczeństwie ale kompletnie on z urzędnikami nie ma o tym pojęcia co dowody widzimy teraz
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.