Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 września 2023 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
 Wiadomości lokalne
» 20-latek wyskoczył z okna wieżowca na osiedlu Skarpa
» Młodzież na rynku pracy może liczyć na wsparcie
» Dzień otwarty w Elektrociepłowni w Stalowa Wola
» Oddaj książkę, nie zapłacisz kary
» Spektakularna metamorfoza w Projekt Zdrowie, Pani Agnieszka i Pan Rafał stracili razem 33 kg!
» Prace na ulicy Wałowej dobiegają końca
» Jan III Sobieski na Rynku w Rozwadowie
» 2,7 mln zł dla OSP Charzewice. Będą nowe garaże i świetlica
» Czym jest kurtka przejściowa? Jesienny poradnik modowy
» Setki pszczelarzy zjechało do Stalowej Woli
» Srebrny jubileusz w SLO
» Promocyjna Sobota w Dilab Diagnostyka Medyczna - 23.09.2023 r.
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Z kanką po mleko do Habdank-Kossowskiego. Tajne nauczanie w LO im. KEN
» VI Mistrzostwa Polski OCR 2023
» Rajd rowerowy "Z królewskiego dworu do klasztoru"
» Kolory życia. Malarstwo polskie XX i XXI w. z kolekcji sztuki Marii i Marka Pileckich
» Piotr Bałtroczyk Stand Up
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Punkt Doradztwa dla Młodzieży otwarty
»Punkt Doradztwa dla Młodzieży otwarty
»25 lat SLO w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś na trasie wyścigu Szczawne-Kulaszne
»Trwa budowa hospicjum w Stalowej Woli
»Dworzec PKP Rozwadów po remoncie. Zobacz jak się zmienił!
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 15:58     /ZS/
Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc

Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc.
Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc.
Fot. ZS
To i tak niewielkie opóźnienie, zważywszy na trudności, jakie miała do pokonania firma ze Staszowa, która wygrała przetarg i rozpoczęła prace w maju ubiegłego roku.

Przetarg ogłoszono z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Miasto czekało na decyzję o zmianie pozwolenia na budowę, po tym jak pierwsze postępowanie unieważniono ze względu na uwagi mieszkańców i zbyt wysokie koszty prac. Roboty opóźniło także to, że właściciele kamienic ocieplali budynki od fundamentów, co powodowało kolizje z przebudową chodników. Wreszcie firma budowlana skarżyła się na problemy z kupnem materiałów do modernizacji płyty rynku. Zdaje się, że problemy zostały pokonane i jak nam powiedział Sylwester Piechota, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu, otwarcie rynku będzie pod koniec września.

Miasto na przebudowę rozwadowskiego Rynku planowało wydać blisko 15,2 miliona złotych a najtańsza oferta z 4 złożonych opiewała na ponad 20,5 miliona. Ponadto w trakcie trwającego postępowania przetargowego, dokonano kilku zmian. Chodziło między innymi o korektę spadków płyty rynku, aby wody opadowe spływały bezpośrednio do kanalizacji deszczowej, zmniejszono wymiary płyt granitowych, jednocześnie zwiększając ich grubość z 6 do 8 mm, co pozwoli zmniejszyć ryzyko pęknięć, droga otaczająca płytę ma być wyłożona kostką imitującą stary bruk, wzdłuż drogi nie zostaną postawione donice. Zmian dokonano także w projekcie placu zabaw. Wsłuchano się także w głos mieszkańców i kilkanaście drzew zostało uratowanych, co wiązało się z korektą niektórych zatok i pasa drogowego.

Płyta Rynku ma być pokryta kostką w naturalnych kolorach. Zamontowane zostaną oddające klimat miejsca słupki drogowe, ławki, w tym ławka z podpórką dla osób niepełnosprawnych, stojak informacyjny, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, kraty ochronne pod drzewami, pompy wodne, w tym jedna z zadaszeniem, toalety z elektronicznym wrzutnikiem monet, plac zabaw o wymiarach 447,3 metry kwadratowe, siłownia plenerowa, altanka koncertowa, trampolina gruntowa, betonowy stół do gry w szachy i piłkarzyki, zjeżdżalnia dla dzieci w formie lokomotywy.

W płytę została wbudowana fontanna posadzkowa o wymiarach 30,8x3,3 m oraz głębokości 0,6 metra. Maksymalna wysokość strumienia wody to 2,5 metra. Z nasadzeń mają pojawić się nowe krzewy i drzewa: wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa, kostrzewa owcza, róża pomarszczona, miskant chiński, rudbekia błyskotliwa, sesleria heuflera, kocimiętka faassena, czyściec wełnisty, klon pospolity, robinia akacjowa, głóg dwuszyjkowy, irga pozioma.

Nową lokalizację zyska pomnik upamiętniający lekarzy Eugeniusza Łazowskiego i Stanisława Matulewicza. Pozostałe monumenty zyskają podświetlenie i utwardzony grunt, a pomnik króla Jana III Sobieskiego (dał zgodę na założenie Rozwadowa) został wyczyszczony.

Zniknie zajezdnia autobusowa, jej miejsce zastąpią dwa przystanki dla komunikacji elektrycznej. Busy i autobusy PKS będą obsługiwać pasażerów w sąsiednich Charzewicach.

Rozwadów był samodzielnym miastem z historią sięgającą 17 wieku, został założony przez Gabriela Rozwadowskiego. W 1973 roku został wchłonięty przez Stalową Wolę i dziś jest jego osiedlem.
Zdjęcia
Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc.Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc.Przebudowa rozwadowskiego rynku w Stalowej Woli opóźni się o miesiąc.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 r. godz. 11:15
~ekolog
To najładniejszy rynek w POLSCE po tej rewitalizacji. Jeśli bym musiał się o coś przyczepić to za dużo tam drzew i tych trawników.
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 11:18
~M98
A będzie tam jaki pomnik żeby Prytuła mógł z kumplami Rebelyantami łazić po nim w ramach jakiegoś protestu? Przydała się też jaki placyk na palenie zniczy przez 8-osobowe szwadrony SPSowsców, no i może jaka muszla koncertowa żeby Babcia Polonistka Renia mogła czytać swoje listy i wyrażać zaniepokojenie.
+0-0
Sobota, 20 sierpnia 2022 r. godz. 14:43
~Ola
Nie, nie będzie pomnika, bo mógłby zasłaniać, nie daj Boże, wielkiego prezydenta Lucjusza, który wpadając w trans samouwielbienia będzie głosił mowy do ludu. I jeszcze pan Sobieraj może przyklęknie aby """nakręcić " jakąś wyjącą syrenę. A to przyklęknięcie to symboliczny znak…. Cały ten teatrzyk już wkrótce - na mega uroczystym otwarciu Rynku. Pompa musi być.
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 18:59
~Wielce Dojna Zmiana
Cytat: "Kilkoro bliskich współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego zarobiło po kilkaset tysięcy złotych, przyjaciele Beaty i Edwarda Szydłów - po blisko 800 tysięcy. Stryj prezydenta Dudy - ponad 180 tys. zł. To tylko jedno zdanie o zarobkach "ludzi dobrej zmiany" w giełdowych spółkach z udziałem Skarbu Państwa."
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 18:17
~Tekturowe czeki
Płatny troll z PiSuaru, czy (bezpłatny) fanatyk?
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 17:20
~nieudacznicy u władzy
Nie stac was, PiSuary, by cokolwiek nowego wymyslec, na waszym brudnym, propagandowym froncie?
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 09:08
~ica
To wszystko cieknie jak krew z nosa w Stalowej Woli wszystkie śmietniki zapełnione na przystankach szkła pełno wokół kaszy drogowcy nie wykosili trawy co graniczą ze Spółdzielnią Mieszkanoiwą trawa wykoszona nie pozbierana puszki po piwie leżą na trawnikach. Żyjemy jak w małpim gaju
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 08:55
~Rty
A było tak pięknie wystarczyło zrobić alejki postawić ławeczki i zamontować monitoring i byłby ładny park. Ten kto zaakceptował taki projekt powinien ponieść odpowiedzialność za zniszczenie parku poważnie przecież to masakra betonoza z fontanną.
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 08:44
~allo
Oj boli te niby opozycję bo za wcześniejszych rządów w Stalowej to tak na serio to zrobiono tyle co nic .Pamiętam tylko te ławki które kosztowały fortune
+0-0
Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 r. godz. 08:47
~lds
No to masz wyjątkowo krótką pamięć.
+0-0
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. godz. 08:38
~zico
Czy włodarze miasta słyszeli o takim "urządzeniu" jak kary umowne. Inwestora nie powinny interesować pozorne "trudności" wykonawcy. Termin to termin. Wykonawca powinien takie trudności przewidzieć bo były one wręcz oczywiste - co więcej, jest dziwne dlaczego nie wziął ich pod uwagę ustalając termin. Kary umowne OBNIŻĄ koszty tego cudu architektonicznego.
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 13:31
~Zamiast lansu
A dać tam marudę smerfa Marczaka niech porobi łopatą. Z Pysznicy ma niedaleko, nawet na rowerze dojedzie. Gorzej z Dareczkiem z Rzeszowa, Marcel podrożał ostatnio, ale ten chyba na jakiś czas wrócił do Stalowej poudawać że tu mieszka, wię siup za łopatę i do roboty!!
+0-1
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 18:29
~Bez Znieczulenia
Pysznica? Czy to nie tam zamieszkuje jedna radna, PiSuardessa??
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 15:32
~SmerfMądrala
Niech Ci bozia rozumu da PiSowski hejterze od lucusia
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 10:23
~Ola
Jeszcze roboty nie skończone a fachowcy jeżdżąc koparkami zniszczyli to co robili !!! Chodzi o kostkę od wjazdu z stalowej w kierunku stacji PKP ! dużo kostki ma uszkodzenia po gąsienicach !
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 09:43
~olek
Ten rynek w ROZWADOWIE to najpiękniejszy rynek w POLSCE.
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 20:43
~sniegowiec
Najpiekniejszy w dwoch galaktykach
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 17:19
~Mentalny Skansen
"Olek"... zabawny jak zwykle !
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 07:42
~Krix
Będzie w tej sprawie protest stalowowolskiej opozycj Smerf Maruda Marczak z Pysznicy zrobi konferencję może w tej sprawie (wspaniała okazja do lansu)??? A może radny z Zalesia, który ostatnio pomieszkuje w Stalowej Woli, na skutek kontroli niejaki Przytuła Darek zorganizuje w ramach protestu łażenie buciorami po pomnikach? Już się wykazał taką inicjatywą, szkoda tylko że łazi się po stalowowolskich bohaterach, nie po Rzeszowskich, gdzie ostatnie lata głownie przebywał...
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 17:08
~PiSia Tuczna
Ten PiSowski ciec (troll) wystepuje tu pod roznymi pseudonimami, i tylko wypluwa z siebie wciaz te sama, zgrana plyte. Czy robi to za darmo, czy tez za pieniadze?
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 09:08
~KingLion
Panie Sobieraj lub ktoś z otoczenia Nadbereżnego. Darujcie sobie nagonke i hejtem. Zajmijcie sie dietą radnej Chojnackiej kiedy była zagranicą i radną Miśko i jej domem w gminie Pysznica
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 07:04
~Aborygen
beton jak u pislamowych dziadów w głowie.
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 04:55
~KIEROWCA
W Charzewicach na pętli autobusowej nie zatrzymuje się ani jeden autobus ani bus i zatrzymywał się nie będzie. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chodził piechotą do Rozwadowa czy odwrotnie na autobus , bus czy pociąg.
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 22:47
~mieszkaniec
aborygeńska betonoza
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 22:30
~ekolog
Betonoza rozwadowska
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 20:36
~Tow. Jan Winnicki
Trampolina gruntowa! To cos, co z pewnoscia bedzie glowna "atrakcja" rozwadowskiego rynku!!!
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 23:18
~Hermenegilda
A ja stawiam na lokomotywę (z plastiku) !
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 20:21
~Jolka
Było do przewidzenia!!! Wlepić im karę!!! A potem powiedzą, że opady się zaczną czy nawet niedpodziewane przymrozki się zaczną i nie będą mieli szans na odbiór np. spraw związanych z fontanną itp. id. Aż nadejdzie wiosna 2023r.!
+0-0
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. godz. 19:47
~brrrr fuj
nie p....rdol....
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 19:20
~Marek (New York)
ale pustynia. gdzie te wszystkie drzewa z rynku mojego dzieciństwa podziału się?
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 21:49
~Dende
Marek idz sie przewietrz do central parku bo gwiazdorzysz
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 21:13
~Grunwaldzka
Prezydent przesadził za grube tysiące jedno drzewa na podniesienia swojego PR a resztę wyciął. Taka zielona polityka dla rozwadowskich kopciuchów
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 20:15
~Dende
Marek idz sie przewietrz do central parku bo gwiazdorzysz
+0-0
Środa, 17 sierpnia 2022 r. godz. 16:31
~Wasz Deficyt
"Busy i autobusy PKS będą obsługiwać pasażerów w sąsiednich Charzewicach." Miłej podróży... ha, ha!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.