Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
 Wiadomości lokalne
» Po akcji z czujnikami, pora na bożonarodzeniowy konkurs
» Pociąg InterCity śmiertelnie potrącił kobietę
» Komunikat MZK
» Podatki dla biznesu w górę. Miasto jak firma. Też odczuwa inflację
» Zarejestruj się w bazie DKMS. 33-letnia Elżbieta czeka na dawcę
» (Boże) Narodzenie w Rozwadowie
» MotoMikołaje na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli
» Będzie ulica Zdzisława Malickiego. Wojewoda nie wniosła odwołania
» Jak dobrze przygotować się na sezon zimowy?
» Diament Gabinet Kosmetyczny - świąteczne promocje!
» Nie tylko sygnalizacja. Osiedlowa 11-go Listopada jednokierunkowa
» PINB przypomina o bezpieczeństwie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Wojciech Chmielarz w stalowowolskiej MBP
» Mikołajkowa Tajemnicza opowieść
» Wystawa prac bożonarodzeniowych
» Koncert Adwentowy 2022
» Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego nieczynna
» MR: Nieznane - Zachowane
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: S74 - przebieg drogi ekspresowej
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
»Szymon Hołownia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 15:02     /Magdalena Rodecka/
Poseł Śmiszek: Lewica zadaje kłam, że Podkarpacie to konserwatyzm i prawica

Poseł Krzysztof Śmiszek odwiedził rodzinne miasto, w którym mieszkał prawie 20 lat.
Poseł Krzysztof Śmiszek odwiedził rodzinne miasto, w którym mieszkał prawie 20 lat.
Fot. Jacek Rodecki
Pochodzący ze Stalowej Woli poseł Krzysztof Śmiszek odwiedził rodzinne miasto, w którym mieszkał prawie 20 lat. - Jestem bardzo wzruszony, ciepło myślę o naszym mieście i z wielką radością do niego wracam - stwierdził parlamentarzysta.

Stalowowolanin wspominał czasy kiedy uczył się w szkole podstawowej nr 1, śpiewał w chórze "Cantus" u Stanisława Steczkowskiego i grał w Teatrze "OKNA" u Marka Woynarowskiego. O Stalowej Woli powiedział, że jest czysta, rozwija się infrastrukturalnie chociaż nie da się zauważyć, że w centrum jest o wiele mniej zieleni, zwłaszcza drzew.

Okazją do odwiedzenia rodzinnego miasta przez posła była inauguracja spotkań z mieszkańcami, w przeszło 100 powiatach, o których mówił poseł Wiesław Buż: - Będziemy wszędzie tam, gdzie są mieszkańcy: nad morzem, w górach, plażach, targowiskach, czyli tam gdzie są nasi wyborcy. Nie mamy zamiaru marnować czasu w uświadamianiu Polaków, że z drożyzną, inflacją można walczyć a Lewica ma na to konkretny pomysł, konkretne projekty - stwierdził Buż.

PRIORYTETEM BEZPIECZEŃSTWO RODZIN

Poseł Śmiszek wyjaśniał, że Lewica zadaje kłam stereotypowi, że Podkarpacie to tylko konserwatyzm i prawica. Wbrew pozorom ugrupowanie ma w szeregach młodych ludzi, dla których idee lewicowe są interesujące, gwarantujące bezpieczeństwo i stabilność.

Lewica rusza w Polskę bo jej działacze chcą walczyć za nasz kraj, zachęcają do rozmów każdego komu nie odpowiada sposób rządzenia przez PiS, kto nie zgadza się z inflacją, drożyzną, niepewnością jutra. - Inna Polska jest możliwa, trzeba się bić o głosy, tłumacząc rodakom, że bezpieczeństwo Polaków jest możliwe - powiedział Krzysztof Śmieszek.

Bezpieczeństwo, "chwilowy oddech" ma zapewnić między innymi powrót do rat kredytów hipotecznych z grudnia 2019 roku, zamrożenie ich na dwanaście miesięcy ale tylko dla osób, które kupiły pierwsze mieszkanie do zamieszkania, nie pod wynajem i nie jako inwestycję. Aby wesprzeć emerytów Lewica proponuje 12% waloryzację rent i emerytur. Ponadto szeroko pojęta sfera budżetowa miałaby otrzymać 20% podwyżkę: - Silne państwo to nie państwo opierające się na pracy wolontariuszy ale takie, które w czasie kryzysu radzi sobie rękami funkcjonariuszy publicznych - dodaje poseł Śmieszek.

Pieniądze na ten cel mogłyby pochodzić z Funduszu Odbudowy: - Premier od roku czasu nie może przywieźć miliardów euro z Unii Europejskiej bo prowadzi wojną z Unią i koalicją. A te pieniądze, inwestycje mogłyby wyhamować inflację - stwierdza parlamentarzysta. Jak się okazuje wiele bogatszych krajów już te środki otrzymało i z nich korzysta (Hiszpanie, Portugalczycy, Luksemburczycy). W Polsce Ziobro trzyma za szyję Kaczyńskiego i macha nim jak pies ogonem - usłyszeli dziennikarze.

MŁODZI NIE STRONIĄ OD POLITYKI

Coraz bardziej w politykę, dla dobra kraju chcą wejść młodzi, którzy zauważają bolączki blokujące w Polsce rozwój. Ich zdaniem czas najwyższy zainwestować w odnawialne źródła energii, farmy wiatrowe, znieść niekorzystne rozliczenia dla indywidualnych odbiorców, zainwestować w rozwój sieci energetycznej i magazyny odchodząc od paliw kopalnych do 2035 roku.

To młodzi zainicjowali wakacyjną trasę po Podkarpaciu aby pokazać, że Młoda Lewica nie jest bierna i chętnie włącza się do polityki. Odwiedzili już Sanok, Rzeszów, przed nimi Krosno, Tarnobrzeg, Przemyśl. - Będziemy budować poparcie w małych miastach bo nie jest prawdą, że ma je tylko prawica. Będziemy walczyć o małe miasta i proponować konkretne rozwiązania - mówi Paweł Szydłowski.

Jedna z propozycji ma dotyczyć okresu wakacyjnego. Chodzi o to aby osoby do 26 roku życia mogły korzystać bezpłatnie z transportu publicznego gdyż koszt zakupu benzyny, biletów jest obecnie poza zasięgiem młodych, chcących pojechać na wakacje. Jakub Skiba chce pójść o krok dalej i zbierać podpisy w Stalowej Woli aby takowe przejazdy weszły w życie w naszym mieście.

POSŁOWIE U PREZYDENTA

Posłowie Śmiszek i Buż oraz radna Joanna Grobel-Proszowska mieli dziś spotkać się z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym aby porozmawiać o koreańskim inwestorze, pod którego wycięto już 56 hektarów lasu. Mają pytać o koszty tej inwestycji, opłacalność, zatrudnienie jak również zasadność utraty przez miasto tak dużej ilości zieleni.

WYBORCZA LISTA OPOZYCJI. MOŻLIWA?

Lewica pytana o przyszłoroczne wybory mówi, że jest świadoma tego, że obóz władzy pracuje nad zmianami w ordynacji aby na scenie politycznej liczyły się tylko duże partie. - Jeśli ktoś wie, że może nie wygrać takie zamachy robi ale jeżeli Jarosław Kaczyński się na to odważy, jeżeli odważy się na zamach na świętość, wolne i konstytucyjne wybory to opozycja się zjednoczy, stworzy jedną listę a Kaczyński zginie swoją własną bronią - stwierdza poseł Krzysztof Śmieszek.

Parlamentarzyści zapowiedzieli również, że nie poprą zmiany terminu wyborów samorządowych bo to pierwszy wstęp do tego aby PiS zaczął zmieniać Konstytucję.

Młoda Lewica zaprasza na spotkanie mieszkańców, które odbędzie się o godzinie 17:00 na tarasie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli przy ulicy 1 sierpnia 9. Organizatorzy przewidują skromny, słodki poczęstunek.

Zobacz więcej:
- Fotoreportaż: Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 18:51
~Aamon
Ten to przynajmniej wiedział gdzie jest... Nie tak jak żoliborski gnom, który będąc w Inowrocławiu myślał, że jest we Włocławku w którym rządzi,,uzdrowiciel" Mejza... Starość jest straszna...
+1-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 17:24
~RST
Jest Boski Twarz Mu Chyba Michał Anioł Dłutem Charatał!
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 13:42
~Kokos
Lewica to dopiero kłamliwe dno nic nie robili dziesiątki lat swoje dzieci tylko powyksztalcali i wysłali do lepszego świata na zachód i dlatego teraz te stare babki tak lametuka w kolejce czekając 1 rok do kardiologa podziękujcie teraz za to lewicy i jej zakłamanej uczciwości gdyby była lewica dalej byście pracowali w kołchozach jak w Korei czy Chinach.
+0-1
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 10:39
~Omar Shariff
Pisiate lubią dostawać, za darmo. Ekonomia jest im obca.
+1-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 09:43
~olek
To już przecież kolejna kompromitacja tych partii lewackiej i liberałów w naszym mieście.
+0-1
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 18:26
~roco
Czego głupa rżniesz cymbale brzmiący?
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 09:03
~Wilk
Żenująca jest ta Lewica. A ta radna to już w ogóle...
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 07:29
~dziadek z Hutniczej
zgadza się, podkarpackie to w 90% ciemnota i pańszczyźniane daremne, tępe tłuki z czworaków
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 07:11
~!!!!
Śmieszny ten Pan Śmiszek, tłum wczoraj go słuchał taki jak pieron, mniej stało i słuchało niż jego świty, faktycznie mówił do młodych :) :) :) średnia wieku 65 plus około 10 osób :):):)
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 05:57
~HALNY Grzegorz
Rzygać mi się chce gdy słyszę lewicy , zwłaszcza partnera tego ,, szczygła " dającego popisy w europarlamencie . Niby chcą lepiej dla społeczeństwa , a są przeciw uruchomieniu pieniędzy z KPO ........ . Ci kochający inaczej niech ,, pedałują " na własnym podwórku a publicznie niech nie wychylają nosa ze swoimi tandemami pomalowanymi na wszystkie kolory świata .Sodoma i Gomora niech będzie przestrogą , bo nie znamy dnia ani godziny .....
+0-1
Środa, 29 czerwca 2022 r. godz. 13:27
~mały kazio
Za głupi jesteś
+1-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 20:21
~Aamon
30-50% księży to homoseksualiści...
+1-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 10:13
~alleluja i od tyłu
daruj sobie ten bełkot zakłamany, tępy dziadku
+1-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 00:07
~Uu
PiS do kosza. Nie dali rady, zmarnowali 8 lat i wprowadzili chaos, buble i wkurzali obywateli.
+2-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 06:49
Dubpit
Wszystkich polityków do kosza władzę mają przejąć prawdziwi Polacy
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 22:36
~Jxjsnjx
Czy to socjaliści pobożni czy socjaliści bezbożni to ten sam efekt …
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 21:03
~ddd
śmiszne to i straszne. rzygłem
+0-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 20:28
~Aamon
Aaa taak... Pisi nowy ład - 140 tys.dla ludzkich wraków, źołnierzy WP, którzy stracili zdrowie i zostali kalekami na misjach wojskowych i ponad 3 mln. dla Bąkiewicza... P.S. Czy to prawda, że narodowcy nie myją siusiaków? Gdzieś o tym czytałem...
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 21:52
~jan
..... a sraczkę pewnie miałeś jak pan Nadbereżny z panem Morawieckim bełkotali w parku miejskim o tkzw. nowym ładzie ....
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 21:40
~lipa
Kaczyński i jego dworzanie - wasale to najwięksi szkodnicy kraju. Zafundowali nam drożyznę której końca nie widać. Teraz mają dla ns wiązki chrustu i miskę ryżu. Można już rzygać kto nie odporny.
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 20:52
~Ania
Brawo Krzysztof! Czekaliśmy na Ciebie w Stalowej Woli. Zapraszamy ponownie!!!
+2-1
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 20:13
~"Młoda lewica"
Cytując klasyka - Robert Górski KMN - "Ani młoda, ani dupa, tylko tą dupą świat zasłania" - tyle w temacie.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 19:08
~Franciszek
Chyba beda lody.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 17:33
~AntyPis
Przeciez ci mlodzi na zdjeciach nie są ze stalowej
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 17:52
~Kola
Rzeczywiście nie są ze Stalowej
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 17:42
~Mieszkaniec
Dlaczego kłamiesz? Tak partia PIS nakazała?
+2-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 16:52
~Olo
Towarzysz Śmiszek nie pamięta czasów polskiego socjalizmu, to łatwo mu lewicowo gadać. A gdyby nie prawica i Wałęsa to bylibyśmy jak Białoruś. Towarzyszka Joanna i towarzysz Wiesław może nawet i tęsknią za tymi latami, bo byli partyjną wierchuszką…
+1-0
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. godz. 10:33
~obserwator1
W Magdalence ustalili, że prawica nigdy nie dojdzie do władzy.
+0-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 16:22
~
Chociaż śmieszka nie lubię to powiedział prawdę i tylko prawdę
+1-0
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. godz. 15:59
~Nxjdjjc
Głosuj za socjalem i de facto dodrukiem hajsu, a potem narzekaj na inflacje i drożyznę hahaha
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.