Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 lipca 2024 r. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
 Wiadomości lokalne
» Styl Art Déco we wnętrzach
» Nie o zemstę tu chodzi, ale o pamięć...
» Uczcili ofiary Rzezi Wołyńskiej
» 49-latka kierowała pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu
» Przebudowa ulicy 11 Listopada. Jakie oferty dla II etapu?
» Pijana dróżniczka. Miała ponad 2 promile alkoholu
» Polsat "Interwencja" w szpitalu. Dziecko zmarło na porodówce
» Czterocentymetrowy grad spadł w powiecie stalowowolskim
» Nowe drogi na Osiedlu Hutnik
» Pijani kierowcy na drogach Powiatu Stalowowolskiego
» Dwie osoby ranne w wypadku na górce rozwadowskiej
» Aquapark w Stalowej Woli - rusza przetarg na budowę
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Kino Letnie ’24 - lipiec
» Letnie Kino Dzieci ’24
» Przejmująca inscenizacja pt. "Wołyń" już w najbliższą niedzielę
» Konferencja Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej
» Dobre Granie Przy Fontannie’24 - Lipiec
» Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK
» Wystawa: Rendery, Fraktale, piksele...
» Kabaret Młodych Panów
» Wieczór panieński plus
» Damski biznes - spektakl
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Zainaugurowano Dobre Granie przy Fontannie
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigach górskich w Prządkach
»Muzeum COP: Festiwal Wynalazków
»Poseł Rafał Weber zbierał podpisy przeciwko podwyżkom cen energii
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Niedziela, 8 marca 2009 r. godz. 12:54     /Jarek Jarecki/
Obława na stalowowolskich związkowców w Warszawie?

WARSZAWA, ullica Czerniakowska. Zrobili blokadę. Zrobili dosłownie obławę. Kierowcę potraktowali jak bydło. - opowiada nam jeden z powracających z manifestacji związkowców.
WARSZAWA, ullica Czerniakowska. "Zrobili blokadę. Zrobili dosłownie obławę. Kierowcę potraktowali jak bydło." - opowiada nam jeden z powracających z manifestacji związkowców.
Fot. Jacek Rodecki
WARSZAWA, ul. Czerniakowska. 6 marca 2009 r. o godz. 14:27 powracająca z pikiety stalowowolska grupa związkowców z Huty Stalowa Wola została zatrzymana przez policję na jednej z głównych ulic Warszawy.

Sześć policyjnych samochodów uczestniczyło w zatrzymaniu autokaru, zajeżdżając mu drogę. Z samochodów wyskoczyła około dwudziestoosobowa grupa policjantów, która otoczyła autokar.

"Zrobili blokadę. Zrobili dosłownie obławę. Kierowcę potraktowali jak bydło." - opowiada nam jeden ze związkowców powracający tym autokarem z manifestacji. "Zarekwirowali nam zwykłą rurę metalową. Ja nie wiem, że policja nie zna się na sprzęcie. Woziliśmy ją na wszystkie manifestacje. Na miejscu było około 20 policjantów, 2 policyjne "suki", 2 radiowozy i 2 cywilne samochody" - opowiada zdenerwowany sytuacją związkowiec.

Jeden policjant na miejscu zatrzymania mówił, że to rutynowe działania. My natomiast się zastanawiamy, czy w Warszawie do takiego zatrzymania autobusu zawsze się używa tak licznej grupy?

Policja przeszukała autobus. Z bagażnika wyciągnęli tzw. Donaldówkę - rurę, która była nierozłącznym elementem manifestacji związkowców. Jak dowiedzieliśmy się, służyła do zwiększenia bezpieczeństwa na pikietach. Wrzucano do niej petardy, które następnie w niej eksplodowały nie robiąc nikomu krzywdy. Na wcześniejszych manifestacjach zdarzały się przypadki, że wystrzelona petarda eksplodowała komuś np. pod butem.

Czy legendarna "Donaldówka" przeszła już do historii? Czy może resort obrony kraju jest zainteresowany takimi produktami? A może jeszcze ktoś inny? Donaldówkę można było zobaczyć na zdjęciach z manifestacji we wszystkich ogólnopolskich mediach. Niestety została zarekwirowana - związkowcy nie dostali pokwitowania. Czy wróci ona do Stalowej Woli?

Stołeczna Komenda Policji potwierdziła informacje, że do takiego zatrzymania doszło. Został zatrzymany jeden autokar. Powodem były przewożone przez pasażerów przedmioty, przypominające elementy uzbrojenia, z których podczas manifestacji wystrzeliwano - powiedział nam Paweł Brzeziński z zespołu prasowego Stołecznej Komendy Policji w Warszawie.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 9 marca 2009 r. godz. 20:03
~mk60
Zostali potraktowani "według zasług". Niech się cieszą, że warszawska policja nie praktykowała u francuskich żandarmów - posłuchali by związkowcy płyt aż do znudzenia...
+0-0
Poniedziałek, 9 marca 2009 r. godz. 11:32
~Migiel
Do wszystkich Hutników i organizatorów manif: Tak wyglada rzeczywistość- w wolnym kraju nie wolno urzadzac legalnych manifestacji, walczac o swoje prawa, wszyscy manifestujacy są postrzegani jako potencjalni terrorysci, wiec w bestialski sposób przeszukuje sie ich, i wszystko rekfiruje. To bardzo przykre, ale tak jest naprawde wiec im wczesniej zdamy sobie z tego sprawe tym wczesniej bedziemy mogli sie temu sprzeciwić! Niepozwólmy na zniewolenie i zamykanie nam ust!
+0-0
Poniedziałek, 9 marca 2009 r. godz. 09:53
~Niezależny
Stalowiaku! Posłuchaj sobie utworu Budki Suflera "Pieśń niepokorna" i uruchom swoje szare komórki to może zrozumiesz dlaczego w tym kraju są tylko ci, którzy potrafją pełzać w błocie. Niestety sokoły i orły już wymarły zostały tylko wrony. Krakać to my potrafimy i wątpię czy któraś nacja nas w tym pokona.
+0-0
Poniedziałek, 9 marca 2009 r. godz. 08:29
~janu
A moze tak zrobic ze praca w huce tylko dla powiatu stalowa wola a nie wsioki maja dotacje do hektarow i beda robic w hucie za 500zl.a co z tymi z miasta onie nie maja dotacji hektarowej HUTA DLA MIASTA!!!!
+0-0
Niedziela, 8 marca 2009 r. godz. 18:59
~olek
prosze was, zaintersujcie sie lepiej przekretami u was w miasteczku pan lekarz gola, pan geodeta madej... ilu takich jest wokół jakby ci panowie placili podatki to na pewno kasy by straczylo na sprzet wojskowy a tak to niby z czego mamy kupowac sprzet wojskowy ? nie ma kasy i bedzie jescze gorzej zobaczycie bieda bedzie pnie piszczec tylko ryczeć
+0-0
Niedziela, 8 marca 2009 r. godz. 17:20
~Hutnik starej daty
Widziałem kiedyś taką akcje w TV, jak zatrzymywali przy granicy autokar z Rosjanami przewożącymi spirytus bez akcyzy... Może rura nie miała akcyzy premiera?
+0-0
Niedziela, 8 marca 2009 r. godz. 15:56
~Lubert
Obława! Obława! Na młodych Hutników obława!
+0-0
Niedziela, 8 marca 2009 r. godz. 15:20
~stalowiak
KTO TY JESTEŚ ??? JEŚLI MIESZKASZ W STALOWEJ WOLI TO DLA TUSKA I PO-SŁANKI BUTRYN JESTEŚ BYDŁEM KTÓRE MOŻNA PONIŻAĆ PRZY UŻYCIU TUSKOZOMOWCÓW !!! PO-SŁANKO BUTRYN MIARKA SIĘ PRZEBRAŁA !!! TACZKI CZEKAJĄ !!!
+0-0
Niedziela, 8 marca 2009 r. godz. 15:03
~ziom
J...ć wszystkich warszawiaków!!!
+0-0
Niedziela, 8 marca 2009 r. godz. 13:52
~Niezależny
Panowie z "S" to jest kolejne podziękowanie za poddańcze podstawianie grzbietu by wasi nieomylni reprezentanci weszli bez wysiłku na szczyty władzy. Może wreszcie wstaniecie z kolan i popatrzycie im w twarz, bo dzisiej to tylko po butach, z których jeszcze wystaje słoma, dzielicie ich na lepszych i gorszych. Wszyscy oni są jednakowi, bez względu na sztandar pod jakim stoją. Zastanawiam się ile jeszcze potrzeba wam batów, by wasze poddańcze grzbiety zrobiły się proste.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.