Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 29 stycznia 2023 r. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
 Wiadomości lokalne
» Fotowoltaika na 437 dachach. Ruszył gminny przetarg
» Nie do końca ukryte odpady
» Czy i w Stalowej Woli powinien powstać wybieg dla psów?
» Pożar domu na Harcerskiej. Jedna osoba ranna
» Potrącenie pieszego na pasach przy dworcu PKS
» Nowa kapliczka w osadzie leśnej Brzóza
» Dotacje na remont kamienic w Rozwadowie. Czy są możliwe?
» Jak wytrwać na diecie? Z pomocą przychodzi Naturhouse Stalowa Wola
» Magazyn czy świetlica?
» Tereny zdegradowane. Czy takie są w Stalowej Woli?
» Powstańczy rajd zaprowadził ich do historycznego miejsca
» Zbiórka choinek jeszcze w lutym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Koncert Noworoczny kolęd i pastorałek
» MR: Nieznane - Zachowane
» Kultowe samochody
» Gwiazdo świeć, kolędo leć… koncert kolęd i pastorałek
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 18:55     /Magdalena Rodecka/
Naukowo o Centralnym Okręgu Przemysłowym

Konferencja naukowa z okazji jubileuszu 85-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego odbyła się w Stalowej Woli. Jej tytuł to Ku przebudowie gospodarczej.
Konferencja naukowa z okazji jubileuszu 85-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego odbyła się w Stalowej Woli. Jej tytuł to "Ku przebudowie gospodarczej".
Fot. ZS
Konferencja naukowa z okazji jubileuszu 85-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego odbyła się w Stalowej Woli. Jej tytuł to "Ku przebudowie gospodarczej".

Dla Stalowej Woli to szczególna rocznica. Miasto jest bowiem "dzieckiem COP-u". Pamięć o cudzie gospodarczym polskiego międzywojnia jest tu szczególnie żywa i ważna dla tożsamości miasta oraz całego regionu nadsańskiego. Pamięć tę od lat pielęgnuje stalowowolskie Muzeum Regionalne: - 5 lutego mija 85 lat od historycznego przemówienia Eugeniusza Kwiatkowskiego podczas sejmowej Komisji Budżetowej, podczas której ogłosił budowę Centralnego Okręgu Przemysłowego. Plany, projekty modernizacji polskiej armii, wzmocnienia obronności pojawiały się co prawda wcześniej ale dopiero Kwiatkowski je skonkretyzował - mówi Aneta Garanty, dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Eugeniusz Kwiatkowski podjął decyzję o sfinansowaniu tego projektu, nadał mu kształt, wskazał tereny. Tak powstała Stalowa Wola i Zakłady Południowe a skorzystał na tym cały region.

Prof. dr hab. Marek Jabłonowski z Uniwersytetu Warszawskiego, wyjaśniał, że COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy.

Wydarzenie sprzed 85 lat dało rzeczywisty początek zakrojonym na szeroką skalę działaniom, w efekcie których powstał COP - największe przedsięwzięcie gospodarcze II RP. Był to też impuls do wdrożenia przemian na skalę nie spotykaną wcześniej. W latach 1937-1939 przeprowadzono w Polsce wielkie inwestycje przemysłowe, powstało tysiące nowych miejsc pracy, zbudowano nowoczesne miasta, zwiększono potencjał obronny kraju. Ekonomiczny potencjał Rzeczpospolitej zwiększył się znacząco, a osiągnięcia budowniczych były imponujące, chociaż do pełnej realizacji planów zabrakło dwóch lat.

- Stalowa Wola ma wyjątkową legendę, nie o smoku wawelskim, nie o bitwach zniekształcanych przez wielobarwne opowieści, nie fantastyczne opowiadania. Ma legendę pisaną historią, która zdarzyła się na tej ziemi 85 lat temu. Historię realną, z której możemy czerpać - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Nawiązaniem do tej legendy, drogowskazu Eugeniusza Kwiatkowskiego ma być powstanie Strategicznego Parku Inwestycyjnego. Włodarz nie przeczył, że Stalowa Wola to miasto o problematycznym położeniu do realizacji dużych inwestycji przemysłowych ze względu na zalesienie, bliskość rzeki, terenów zalewowych ale tak jak kiedyś przekuto to w sukces, dziś należy z tego czerpać.

Dzisiejsza konferencja to pierwsze z licznych wydarzeń, które uświetnią w 2022 roku jubileusz COP-u. Głównym punktem obchodów będzie otwarcie w Stalowej Woli jedynego w Polsce Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Nowe muzeum i jego serce - ekspozycja "Narodziny innowacyjnego przemysłu w Polsce" - będzie przekazywać wiedzę o COP-ie, ale przede wszystkim popularyzować jego uniwersalne wartości i przesłanie, ważne i aktualne także dzisiaj.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 30 marca 2022 r. godz. 17:49
~Ogień
Historia Naszego miasta Warto znać!!!
+0-0
Poniedziałek, 7 lutego 2022 r. godz. 16:28
~bajki z mchu i paproci
Na zalaczonym zdjeciu widac kilkanascie osob na sali. Wyglada na to, ze ta "konferencja" to tylko kolejna strata czasu i pieniedzy...
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 22:54
~Burmistrz
Profesor Chodorek miał odczyt?, może doktor Trela albo docent Sobieraj.?
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 23:26
~Czwórka
Trójca miasta z podwójny magistrem od niewiadomo czego Lucjuszem
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 11:6
~jasio
czy to je to samo co centralne centrum pilkikopanej za 60milionof z podgrzewanom trawom
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 10:48
~wiechu
Budując "dziecko COP-u" nie wycięto ani jednego drzewa bez potrzeby. Do dzisiaj rośnie wiele przedwojennych sosen obok budynków,choćby dyrekcji elektrowni.Tak kiedyś planowano i budowano. Obecnie w pierwszej kolejności wycina się połacie lasu,następnie kombinuje co dalej.Przy Energetyków od dawna wycięte dwa fragmenty,w jakim celu? Strategiczny Park Inwestycyjny to ma być kolejne "dziecko",drogowskaz inż.Kwiatkowskiego. Zapewne Eugeniusz Kwiatkowski w grobie się przewraca,patrząc na te plany.
+0-0
Piątek, 4 marca 2022 r. godz. 0:46
~PK
- Masz rację, tylko nie mam jak dać Ci łapki w górę, bo nie mam konta...
+0-0
Poniedziałek, 7 lutego 2022 r. godz. 17:36
~smaki i niesmaki
To fakt, przykry i smutny... obecna władza nie ma żadnego szacunku dla przyrody i dla ludzi tu mieszkajacych...
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 14:18
~bb
Postawic na centralnym placu pomnik Bismarcka. Prawidłowo ocenił Polaków. Zniszczyli, zmarnotrawili, rozkradli dorobek COP-u i lat nastepnych, maja tyle rozumku ze obchodza jego powstanie. Rozumu im nie staje na swietowanie swojej działalnosci . Ale swietowac lubia
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 13:20
~stalowia
Co się robi w Stalowej Woli po 85 latach po budowie COP? Robią legendę.
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 4:6
~Ferdek z Poniatowskiego
COP COPem, ale nasza Straż Obywatelska POstanowiła wzmocnić wschodnią flankę Sanu. Żeby Platfusy jako zielone ludziki na Ukrainę siem nie przedostawały od zachodniej strony z dostawami chełmów od Helmutów, he he he. Bo POtem siem będą chwalić w TVN jak to im nie POmogli, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 7 lutego 2022 r. godz. 18:6
~PiS - czyli droga na Wschód!
Panie "Ferdek" - jedna trzecia polskiego eksportu idzie do tych (znienawidzonych przez pana i panski PIS) Niemiec. Kto to wszystko bedzie od Polakow kupowal jezeli pewnego dnia Niemcy przestana? Wasz "dobry wujaszek" Putin???
+0-0
Poniedziałek, 7 lutego 2022 r. godz. 13:44
~mamuszka
Skrzypku na dachu was to tylko uratuje szturm na Berlin a potem to nawet szturm na Moskwe.Zadne konfiguracje temu narodowi nie pomogä bo taka jego wyroda.Skonnosc do warcholstwa to Polacy majä w genach.Zgody i jednolitych poglädöw tu nigdy nie bylo na przestrzeni wieköw ,a feudalizm utrzymywal sie tu najdluzej w Europie.Magnateria polska ponad 200 lat temu zaprzepascila szanse na niepodleglosc i od tego czasu nasz byt dzisiejszy zalezy od obcych panstw,na dzien dzisiejszy od widzimisie USA ktöra bedzie swoje potyczki z Rosjä zalatwiac naszym kosztem i na naszej ziemi
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 21:36
~skrzypek na dachu
Posłuchaj lewaczko mamuszko. Niemcy się skompromitowały przed całym światem. Ten kraj który tak wychwalasz jest zagrożeniem dla całej Europy. Podobnie jak i Rosja. Zamilknij więc i nie zaklinaj rzeczywistości. "Najsämpiërw" postudiuj historię i wspólczesne analizy polityczne, a potem zabieraj głos ciemniaczko. Niemcy powinni się wstydzić za zło i krzywdy, które wyrządziły w przeszłości i za te teraźniejsze.
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 19:5
~mamuszka
Ferdek najsamwpier jak to masz w zwyczaju pisac zobaczysz sobie grajka na dachu "Gdybym byl bogaty"."Najsamwpierw" w pierwszej kolejnosci to bedzie sie nalezalo amerykanskim Zydom za utracony majätek w Polsce.Nic nie ma za darmo a za przyjazn polsko -amerykansko trzeba bedzie zaplacic.A kto komu bedzie placic i w jakiej kolejnosci to lezy w gestii amerykanskiej finansjery i prezydenta Bidena ktöry raczej bidy klepal(po plecach) nie bedzie
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 18:42
~HALNY Grzegorz
Pienądz z Niemiec płynie do stacji benzynowych nad Odrą . Helmuty wchodzą do d...y Putinowi a tankować jadą do biednej PiS-owskiej Polski....i
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 18:38
~Ferdek z Poniatowskiego
mamuszko komuszko, Helmuty za zniszczenia wojenne i ludobójstwo wiszą nam 800 mld Euro, więc nie wysilaj siem ze swoimi wyPOcinami. Pewnego dnia wyciągniemy od nich to co nam siem należy. Każdy głupi wie, że pieniądz od Helmutów to płynie na wspieranie naszej głupawej, totalnej oPOzycji. I proszę mi tu nie udawać prncessy, komuszko.
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 18:3
~mamuszka
Ferdek ty partyzancie przeklety nie zgrywaj tu bohatera bo kazdy glupi wie ze piniädz z Niemiec plynie do tego kraju na Wislä .Honorowo by bylo lap po to nie wyciägac ani tlumnie wyjezdzac na roboty nieprzymusowe ,a kto pojechal to wedlug ferdkowej logiki zdrajca narodu.Niemcy wyciägnely Grecje z tarapatöw to pewnie i Polske wyciägnä bo na nic innego po pisowskich rzädach spodziewac sie nie mozna
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 17:53
~Prince
King sprawdź swoich zanim zaczniesz komuś doradzać
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 17:49
~Wasz Wirus
"Ludzie walczący kiedyś z SB czują się w demokracji bezradni bez metod SB. Dlatego przywracają do życia esbeckie metody, kupując system totalnej inwigilacji, i wykorzystują go przeciwko własnym obywatelom." To cytat na temat "ferdkowego" PiSu - to faktycznie "sieroty" po MO i SB!!!
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 16:24
~Ferdek z Poniatowskiego
mamuszka, a co ciebie nasz COP obchodzi jak cię własny kraj, który jest w niebezpieczeństwie nie obchodzi? Bardziej cię ciaPOwate Helmuty interesują u niż twoi krajanie. Ty jesteś jak ta nasza totalna głupawa oPOzycja, co siem bardziej troszczy o interesy wrógów, niż o interesy własnego kraju. Za okupacji Helmutów to by cię nasze POdziemie na łyso ogoliło komuszko, he he he.
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 16:19
~kamrat
No tak, ferdek i mamuszka w jednym stali domu…współczuję panu…mam nadzieję, że jest pan dobrze zdiagnozowany…zdrowia i proszę brać przepisane leki!
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 15:9
~mamuszka
Ferdek nie rozpowszechniaj farmazonöw.Möj korzen od lechickiego plemienia tkwi gleboko w tej lasowiackiej ziemi i zadna wycinka pod zabudowe go nie wyrwie.Chocbys plugiem zaprzägnietym w cztery woly gleboko kopal i oral nic nie wykopiesz zadnej sensacji do 40 pokolenia wstecz.A kto pod kim dolki kopie ten sam w nie wpada potomku chlopa panszczyznianego i nie röb sobie nadziei ze jestes potomkiem z nieprawego loza rycerza Sandomira
+0-0
Niedziela, 6 lutego 2022 r. godz. 9:42
~prince
Szukając komuś przodków jest sprawą wredną. Należy w takich przypadkach dociekać przede wszystkim swojej genealogii. A tu moga się zdarzyć niespodzianki. W przypadku tak podłej i prostaczej kreatury jak kretyn rzekomy patriota tu zaśmiecający forum swoją zasmucającą polszczyzną, ścieżki genealogii prowadzą tylko w jedną stronę. No przyznaj się. Comming out pomaga w odzyskaniu siebie dla siebie. Nas nie informuj. Nie jesteśmy ciekawi.
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 23:31
~Ferdek z Poniatowskiego
a ty mamuszka przestań siem z ciaPOwatymi Helmutami zadawać. A to, że nie czujesz potrzeby obrony swojej ojczyzny przed Ruskimi to wynika z tego, że jakiś Ruski twoją babcię zasiał i masz nieco ich krwi azjatyckiej i PO ich stronie stoisz komuszko.
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 23:26
~Wolska Podkarpacka
Napisz cos, "Ferdek" o kryminalnej dzialalnosci twojego PiSu, np. o bezprawnym uzyciu systemu "Pegasus".....
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 19:16
~mamuszka
Halny jak chcesz ginäc za wolnä Ukraine to zglos sie na ochotnika jako mieso armatnie w imie amerykanskiego interesu.W taki to sposöb Jankesi upiekä dwie pieczenie na jednym ogniu
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 17:17
~HALNY Grzegorz
Czarno-czerwono-żółta papugo sama nakryj się hełmem i czekaj bezpiecznie aż przestaną strzelać ......
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 14:11
~mamuszka
Ferdek dobrze ci radze nos helm na glowie .Chron swoje zdrowie fizyczne bo o psychiczne to juz za pözno
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 23:57
~Neqq89
Proszę nie promować takich bajek szanowna redakcjo póki co żyjemy w wolnej Polsce opartej na Bogu
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 23:47
~Grzegorz
Nadbereźny czy ty ekonomiczny nieudaczniku dostrzegasz już schyłek PiS, a to oznacza twoje unicestwienie. Załęże czeka, uśmiech zniknie z tej opuchniętej od wódy facjaty.
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 22:17
~Gienek
OK, ale COP budowano za polskie pieniądze i ze składek NARODU. Dzisiaj współczesną wersję COP mają nam wybudować Koreańczycy? Ktoś tu czegoś nie rozumie. Ja też. Raczej Koreańczycy budują swój COP a nie tworzą potencjsł Polski.
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 16:4
~koko
Z dzieckiem COP-u jako rzecze pan Nadbereżny sami obeszliśmy się okrutnie tak, że nie ma co nawet wspominać nie mówiąc o świętowaniu. Z olbrzymiego onegdaj Zakładu budującego miasto i Hutę pozostała tylko garstka Huty, to ok. 720 pracowników. Mamy niesamowitą siłę obchodzić uroczyście najtragiczniejsze chwile z życia społeczeństwa. Dlaczego tak się dzieje nie wiem. O Hucie pisał kiedyś Melchior Wańkowicz, powstało masę opracowań, książek... Zastanawiam się po co teraz organizować jakąś konferencję naukową? Panie Nadbereżny nie wie pan o tym, że od mieszania herbaty jej słodkości nie przybędzie gdy nie dosypiemy cukru.? Komu ta konferencja jest potrzebna i jaki będzie z niej pożytek?
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 21:44
~emeryt-konstruktor
Mądre słowa kiedyś była dorobek naukowy myśli polskiej ale wypadało by dodac że dziś jest chiński LiuGong, koreańskie folie miedziane oraz huciane armatohabice z podwoziem made in korea z brytyjską wieża działa samobieżnego AS90. Taką mamy Polskę, taką mamy Stalową Wolę. Może nie kłamy już społeczeństwa?
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 19:55
~PiSowska Hipokryzja
To jest kolejny dowod na to jak kacza mafia (faktycznie) szanuje dobra narodowe... chcac przypodobac sie proputinowskiemu gensekowi, Orbanowi, gotowi sa oddac jeden z najceniejszych zabytkow w polskich zbiorach!!!
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 22:5
~Milion Masek
Bardzo smutne to, niestety... @ ZA GAZETĄ POMORSKĄ: "Bezcenny zabytek, piętnastowieczny manuskrypt ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej, ma trafić na Węgry. Jako prezent wręczony w ramach "dalszego umocnienia i rozwoju wielowiekowej tradycji przyjaźni między Narodami Polskim i Węgierskim". Projekt ustawy w tej sprawie wniesiony został 2 lutego do Sejmu. Wnioskodawców reprezentuje poseł PiS z Krosna, Paweł Babinetz. Książnica w zamian za oddanie rękopisu, miałaby otrzymać 25 mln zł. - Ze względu na unikatowy i bezcenny charakter dzieła jakakolwiek deklarowana kwota w żaden sposób nie zrekompensuje poniesionej straty dla polskiego dziedzictwa kulturowego. KSIĄŻNIKCA MA DOSTAC 25MLN ABY ZAMKNĄĆ MORDĘ I UCISZYC SPRAWĘ To co wyprawia Partia katolickich patriotycznych "ameb" to jest szok. Wysprzedaja a raczej oddają najcenniejsze dobra kultury "Z perspektywy światowej rękopis ten jest najcenniejszym kodeksem w kolekcji Książnicy (ze zbiorów biblioteki akademickiej), a jednocześnie jednym z najcenniejszych zachodnioeuropejskich rękopisów iluminowanych z XV stulecia, jakie mimo wszelkich katastrofalnych zniszczeń, zachowały się w zbiorach polskich." Temat jest bardzo świeży, PiSlamiści chcą go zrobić tajnym by przypodobac się Węgrom. Manuskrypt przetrwał wszystkie wojny w tym 2 światowe, których doswiadczył Toruń."
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 21:5
~Lewym Sierpowym
"W latach 1937-1939 przeprowadzono w Polsce wielkie inwestycje przemysłowe, powstało tysiące nowych miejsc pracy, zbudowano nowoczesne miasta, zwiększono potencjał obronny kraju." # Tyle, że to było zbyt mało i zbyt pożno...
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 20:58
~Gangrena
Stalowa Wola jest tak atrakcyjna że na zakupy jak czytamy w innym artykule do galerii handlowej przyjeżdżają z Dębicy. To jest tak tanie miasto że nie płaci się za zakupy.
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 20:32
~KUL
Panu Nadbereżnemu chyba w głowie się poprzekręcało. Mój dziadek ma 90 lat to tak jak by powiedzieć o nim - historia.
+0-0
Poniedziałek, 7 lutego 2022 r. godz. 16:59
~gorszy-sort
Panie Romanie - prezydent Lucjusz N. to absolwent KUL-u.
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 21:35
~gorszy-sort
Przecie (panie "Marku") w obecnej Polsce istnieje cos takiego co nazywa sie "IPN". I co roku w ten "instytut" pompowane jest sporo pieniedzy z panstwowej kasy~!
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 21:29
~Marek-1945
Jak badać historię jak wszyscy komunistyczni Milicjanci, UBcy, SBcy i biskupi żyją to jak to badać?
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 21:26
~Roman
Nie wiem jaką szkolę kończył prezydent Nadbereżny ale może niech nie wygłasza wielkich słów jak nie zna ich znaczenia. Historie ma Kraków a Stalową Wola dopiero ją tworzy
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 20:58
~Wiki
Historia - nauka humanistyczna i społeczna, która zajmuje się badaniem przeszłości, a w znaczeniu ścisłym badaniem działań i wytworów ludzkich, aż do najstarszych poświadczonych pismem świadectw, w odróżnieniu od prehistorii, archeologii, antropologii lub historii naturalnej.
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 20:22
~jan
.... ,,Nawiązaniem do tej legendy, drogowskazu Eugeniusza Kwiatkowskiego ma być powstanie Strategicznego Parku Inwestycyjnego" ..... może woreczek z lodem na czoło albo inny zimny okład, byle skuteczny ..... sześć lat prezydentury pana Nadbereżnego i żadnych terenów pod budownictwo przemysłowe, żadnych pod budownictwo jedno- i wielorodzinne, żadnego poszerzenia granic miasta, żadnych inwestorów zewnętrznych.... huśtawki, huśtawki, stojaki na rowery i akademie z udziałem 1-go Sekretarza KC Partii.... a podłączanie się do legendy COP-u to już perfidna jazda po bandzie ....
+1-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 16:9
~alecho
Brawo "jan", takich wpisów przynajmniej raz w tygodniu. Pełna zgoda z Twoimi przemyśleniami. Dominuje kicz, lans i fajans, do tego została sprowadzona dumna Stalowa Wola.
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 20:32
~Hutnicza
Propaganda i lans... lans i propaganda, to jest to na czym zna sie najlepiej PiSowski aparatczyk, "Lucjusz Utracjusz"!
+1-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 20:3
DzidekzCzarnieckiego
Po co gadać o takich głupotach? W normalnym kraju nikt nie bredzi o wymysłach komuny,trza iść do pszodu, a nie się cofać w rozwoju
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 22:19
DzidekzCzarnieckiego
Halny sam zes Cep ga ha ha
+0-0
Sobota, 5 lutego 2022 r. godz. 8:55
~HALNY Grzegorz
Pomyliłeś COP z CEP-em .Czerwona Papugo z zieloną główką znowu pokazałeś klasę.....
+0-0
Piątek, 4 lutego 2022 r. godz. 19:35
~PiS - Czyli Mentalny Skansen
Niestety, obecna wladza to oszusci, ignoranci i nieudacznicy, ktorzy mogliby panu inz. Kwiatkowskiemu buty czyscic! - P.S. Budowa COP-u byla mozliwa dopiero po smierci owczesnego "wodzunia" (Marszalka J.P.). Bo on wcale nie interesowal sie rozwojem przemyslowym kraju...
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.