Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 27 lutego 2024 r. Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
 Wiadomości lokalne
» W całej Europie protesty rolników. A w Stalowej Woli?
» Kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu
» Poseł Rafał Weber ostrzega: S74 zagrożona?
» Nowa linia autobusowa. Skorzystają działkowcy
» Zakopane, Grodzisk Mazowiecki i Stalowa Wola. Co łączy te miasta?
» Przekroczenie prędkości. Posypały się mandaty
» Trwa rozbudowa PSP nr 11
» Trwa generalny remont parkingu na Błoniach
» 13-latek potrącony na drodze powiatowej w Pysznicy
» Nad Stalową Wolą będą latać śmigłowce
» Ciężarówka z ziemią za ciężka o 10 ton
» Sześć miesięcy intensywnych prac - budowa Przedszkola nr 9
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Widocznie tak. Malarstwo Marzeny Kaspieruk
» Kolacja dla głupca
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
» Czas dla nas
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
»Spalarnia śmieci w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 13:37     /Infomacja prasowa SLO/
SLO pierwsze w Stalowej Woli według rankingu "Perspektyw"

Z grona szkół stalowowolskich najwyżej uplasowane zostało Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida.
Z grona szkół stalowowolskich najwyżej uplasowane zostało Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida.
Fot. Jacek Rodecki
W minionych dniach prestiżowy magazyn edukacyjny "Perspektywy" opublikował coroczny ranking liceów ogólnokształcących. Z grona szkół stalowowolskich najwyżej uplasowane zostało Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida.

Z nowego rankingu "Perspektyw" wyłania się prawda o polskich liceach. I obiektywnie nie jest to prawda taka, że szkoły przespały pandemię. Wyniki maturalne są na niezłym, przedpandemicznym poziomie, zaś uczniowie nadal chętnie i z sukcesami biorą udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

- Nie jest prawdą, że pandemia oznaczała w minionym roku szkolnym taryfę ulgową - mówi Marek Czopor, dyrektor Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli. - Praca zdalna była realizowana rzetelnie. Miałem sygnały od rodziców, którzy w domach przyglądali się lekcjom. Słyszałem w związku z tym liczne słowa życzliwości i uznania. Ale ubiegły rok, to także zajęcia w szkole, popołudniami.

Nauczyciele SLO organizowali stacjonarne zajęcia dodatkowe, pracując w systemie reżimu sanitarnego. Srebrna tarcza od "Perspektyw" - tak bowiem nazywa się rekomendacja dla najlepszych szkół - jest tym bardziej cenna, że dotyczy wyników licznego grona maturzystów. W 2021 roku do matury przystąpiło ponad 200 absolwentów SLO. Do sukcesu szkoły w tegorocznym rankingu przyczyniły się właśnie wysokie wyniki z egzaminów zdawanych na poziomie rozszerzonym oraz sukcesy w olimpiadach.

- Presja stuprocentowej zdawalności matur nikomu dobrze nie służy. Wynik maturalny ma być pokłosiem wszechstronnego rozwoju młodego człowieka - mówi dyrektor Czopor. - Mamy uczniów o różnych predyspozycjach, pochodzących z różnych środowisk. Pracujemy ze wszystkimi tak, by rozwijali swoje talenty i stawiali czoła wyzwaniom dorosłego życia. Nasi absolwenci dostają się na dobre studia i dobrze przygotowani wchodzą w życie społeczne.

W rankingu "Perspektyw" licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach (25% punktacji), wyników matur z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych (45% punktacji). W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących, które spełniły, tak zwane, kryterium wejścia: maturę w maju 2021 roku zdawało minimalnie 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej.

SLO cieszy się w regionie renomą szkoły otwartej i przyjaznej uczniom. Świadczy o tym fakt, że do tej szkoły dojeżdża młodzież z miejscowości rozsianych na obszarze 3 województw.

- Pracujemy z uczniami wybitnymi, ale też z takimi, którzy muszą dopiero dojrzeć do ważnych decyzji życiowych. Nie odsyłamy słabszych uczniów "z kwitkiem" tuż przed maturą, bo "uczeń rokuje słaby wynik". Liceum to właśnie jest taki czas, kiedy można nauczyć się cenić dobrą edukację, ale też pedagogikę przesiąkniętą humanizmem i wartościami - mówi Marek Czopor, dyrektor SLO. - Są w Polsce małe, prywatne licea, gdzie za wielkie czesne od rodziców zatrudnia się nauczycieli wyłącznie do konkretnych zadań, na godziny. My natomiast jesteśmy też solidnym pracodawcą, który tworzy dobre warunki pracy świetnym nauczycielom. I dlatego odwdzięczamy się społeczeństwu dobrą pracą. Do matury przygotowujemy dobrze zmotywowanych indywidualistów, ale też społeczników, sportowców mieszkających w bursie i młodzież dojeżdżającą z odległych miejscowości. Ci ostatni muszą wstać o 4:00 rano, by dotrzeć do szkoły na 7:00. Ich nie można "uderzyć obuchem" wymagań od pierwszej lekcji, lecz konsekwentnie stosować wyszukane metody edukacji opartej na najnowszych osiągnięciach naukowych.

W kapitule rankingu "Perspektyw" zasiadają profesorowie - rektorzy polskich uczelni pedagogicznych, humanistycznych i przyrodniczych. SLO zajęło 1. miejsce wśród szkół stalowowolskich, 12. na Podkarpaciu, 321. w kraju.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 11:15
~Aamon
Piękna młodzież nam rośnie! Dumą napawa mnie fakt, jak wspaniale zaśpiewała na studniówce w Elblągu ***** ***. A to liceum im. JPII... Niech więcej ,,czarni" i Czarnek próbują zniewolić ich sumienia, wolność myśli, woli i światopoglądu, tym szybciej PIS razem z KK w pis-du pójdą... Rosną Ci Polsko ,,piękne kwiaty", które niczym ,, Kolumbowie" będą... Jeszcze, żeby nauczyciele nadążali za tymi młodymi, no i religię wyabortować ze szkół...
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 10:10
~Agatka
Potrudzilam sie , poszukalam, w przeszlosci Staszic mial nawet 66 pozycje, w ogole plasowal sie w pierwszej setce. Mozna z duma bylo mówic, ze skonczylo sie to LO. A teraz???Jesli male Krosno na Podkarpaciu od lat zajmuje wysoka lokate, to mozna i z dala od osrodkow uniwersyteckich trzymac poziom.To tak pod rozwage obecnie uczacym w szkole, a i dyrekcji.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 08:15
~Gal
@jojo faktycznie 70% populacji powinno zakończyć naukę na umiejętności pisania i czytania oraz znajomość tabliczki mnożenia do 100, udowodniłeś to na swoim przykładzie!
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 06:04
~Fly
Bardzo blado! Patrząc na ogólnopolski ranking, czy też wojewódzki. Efekty dobrej zmiany! A to nie koniec pomysłów jak naukę zamienić na wiarę. Zawsze będziemy zapleczem robotniczym Europy, ale jak widać władza lubi ciemny lud, którym łatwiej rządzić dając tylko miskę ryżu!
+0-0
Wtorek, 18 stycznia 2022 r. godz. 22:59
~Ziuta
SLO przyjazna dla uczniów? Otwarta? Moja córka po 3 latach tam ma nerwicę lękową. Wyścig szczurów i pewna nauczycielka, za którą mam nadzieję się kurator weźmie w końcu!!!
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 14:02
~Werka
Nie rozumiem, dlaczego przez 3 lata się tam tak strasznie męczyła. Przecież mogła zmienić szkołę. Liceów w Stalowej jest kilka.
+0-0
Wtorek, 18 stycznia 2022 r. godz. 07:06
~Jojo
Wiedza zdobywana w szkolach jest w 70% nieprzydatna w dalszym zyciu. Takie rankingi generuja tylko snobow co G wiedza a wyzej sraja niz dupe maja. Zeby choc jakies podstawy do tego byly...:D
+0-0
Wtorek, 18 stycznia 2022 r. godz. 11:50
~Raz, dwa
Co Ty oplatasz, wiadomo, ze jest ogromny postep wiedzy, ze nie wystarczy na cale zycie raz poznana, ale ta zdobyta w szkole poszerza horyzonty, sklania do szukania kolejnych wiadomosci, uswiadamia, ze ciagle trzeba pracowac nad soba, uczy rozumiec swiat....No ale nie tepakow, ich nic nie nauczy
+0-0
Wtorek, 18 stycznia 2022 r. godz. 10:20
~Ania
.O czym Ty pisze i to w prymitywny sposób, nie masz pewnie wiedzy .nawet z lat siedemdziesiątych.A najwazniejsze, ci ktorzy zdobywali wtedy wiedzę, to juz przewaznie emeryci i juz i m zadna wiedza w zyciu zawodowym niepotrzebna
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 22:44
~Bsss
A czym się tu.chwalic , w czwartej.setce Liceow w Polsce, 321 miejsce, a Staszica jeszcze marniej , 363 pozycja.Kiedys Stalowa Wola byla w czolówce szkól.na Podkarpaciu, a teraz wyzej stoja i Tarnobrzeg i Krosno, prawie w Bieszczadach...Slabiutko . .
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 23:08
~Wolska Podkarpacka
To prawda... niestety.
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 18:21
~magia
Gratulacje dla uczniów i grona profesorskiego. Miło jest czytać takie informacje. Nie przejmujcie się złośliwościami, których tu pełno.
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 22:02
~Bobsonek
Jakie grono profesorskie.... Grono magisterskie i to wszystko.
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 17:13
DzidekzCzarnieckiego
Ja skończyłem zawodówkę a roboty i tak nie ma.
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 16:58
~Polityk
Liceum koło Biedronki i Lidla od lat zeszło na psy .
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 16:55
~PacMan
Czyli - w skali kraju ta szkola zupelnie sie nie liczy...
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 16:54
~Mieszkaniec
Ekonomik najlepszy wśród techników. Zapomnieliście napisać o szkołach powiatu?
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 16:06
~stary belfer
~Aamon, "a w latach 79-80 było w pierwszej setce..." A kto wtedy robił jakieś rankingi, bo nie przypominam sobie? Chyba ta pozycja to właśnie stan oświaty w SW?
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 17:01
~Aamon
Chodziło mi o LO im.KEN, a tego, przyznaję - nie znam... Katolickie?
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 15:54
~Inez
Gratulacje dla SLO! P.S. A Ty Aamon to chyba jesteś absolwentem WUML-u ?!
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 14:58
~Aamon
321 miejsce, a w latach 79-80 było w pierwszej setce... Studenci szli na studia do najlepszych uczelni w kraju, a dzisiaj to degrengolada i na KUL rodzimy... Wstyd, że młodzież idzie na takie ,, uczelnie", które nic nie znaczą, jak szkoła Tadżo Szmala w Toruniu...
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 16:50
~Aamon
Pewnie, że tak .... Pomyliłem i przyznaję się do błędu. Chodziło mi o LO na Staszica, a tego LO to przyznaję, że nie znam... Katolickie? Jest tam nauka krytycznego myślenia, jak w szkole średniej kształcącej przyszłą inteligencję, czy zabobony i np. religia?
+0-0
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. godz. 15:54
~xyz
Chyba pomyliłaś/-eś licea. Samorządowe LO ma dopiero 23 lata, więc w latach osiemdziesiątych jeszcze nie istniało :)
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.