Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
 Wiadomości lokalne
» Droga do szkoły dla dojeżdżających PKS-em się wydłuży
» Po akcji z czujnikami, pora na bożonarodzeniowy konkurs
» Pociąg InterCity śmiertelnie potrącił kobietę
» Komunikat MZK
» Podatki dla biznesu w górę. Miasto jak firma. Też odczuwa inflację
» Zarejestruj się w bazie DKMS. 33-letnia Elżbieta czeka na dawcę
» (Boże) Narodzenie w Rozwadowie
» MotoMikołaje na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli
» Będzie ulica Zdzisława Malickiego. Wojewoda nie wniosła odwołania
» Jak dobrze przygotować się na sezon zimowy?
» Diament Gabinet Kosmetyczny - świąteczne promocje!
» Nie tylko sygnalizacja. Osiedlowa 11-go Listopada jednokierunkowa
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Wojciech Chmielarz w stalowowolskiej MBP
» Mikołajkowa Tajemnicza opowieść
» Wystawa prac bożonarodzeniowych
» Koncert Adwentowy 2022
» Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego nieczynna
» MR: Nieznane - Zachowane
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: S74 - przebieg drogi ekspresowej
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
»Szymon Hołownia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 13:40     /Magdalena Rodecka/
Niebawem poznamy projektanta osiedla Ogrodowego w Charzewicach

Niebawem poznamy projektanta osiedla Ogrodowego w Charzewicach.
Niebawem poznamy projektanta osiedla Ogrodowego w Charzewicach.
Fot. SIM
Trzy pracownie projektowe zgłosiły się do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę dla osiedla Ogrodowego. Wykonawcę poznamy za około miesiąc.

Otwarcie ofert miało miejsce pod koniec grudnia 2021 roku. Ich wartość kształtuje się w przedziale od 977 850,00 zł do 2 446 224 zł brutto. Wszyscy też oświadczyli, że opracują w ramach przedmiotu zamówienia wirtualny spacer, film fotorealistyczny oraz wizualizację fotorealistyczną, które w przetargu były dodatkowo punktowane.

Wyłoniona w postępowaniu przetargowym pracownia projektowa będzie miała 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na prace projektowe, uzyskanie ostatecznych decyzji pozwolenia na budowę oraz opracowanie projektu wykonawczego wraz z kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. Zakres zlecenia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji - budowy osiedla Ogrodowego.

Osiedle Ogrodowe to inwestycja obejmująca budowę 8 czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, w których znajdować się będzie 236 mieszkań o powierzchni od 27,9 m² do 90,70 m².

To zarówno mieszkania jedno-, dwu-, trzy-, cztero-, jak i pięciopokojowe, od 27,90m² do 90,70m² zlokalizowane w niewysokich bo 4-kondygnacyjnych budynkach. Każde mieszkanie będzie posiadało dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci przynależnej komórki lokatorskiej. Komfort życia podnosić będą cichobieżne windy łączące wszystkie kondygnacje, co znacznie wpłynie na udogodnienie zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych czy osób z niepełnosprawnością. Mieszkania zostaną wyposażone w balkony, które sprawdzą się między innymi podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Część lokali na parterze będzie dysponowało własnymi kameralnymi ogródkami, w których będzie można odpocząć po ciężkim dniu i spędzić czas z bliskimi.

Dla wygody osób zmotoryzowanych przewidziano 283 miejsca parkingowe na terenie inwestycji, a także stojaki rowerowe w sąsiedztwie wejść do poszczególnych budynków.

- Rozkład lokali prowadzimy w oparciu o analizę nasłonecznienia aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło - wyjaśniała Renata Knap. W centralnej części osiedla będzie się znajdował plac zabaw. W obrysie nieruchomości Osiedla Ogrodowego zaplanowano teren pod zabudowę usługowo-handlową dopełniającą swoją funkcją całą inwestycję.

Rzeczowa realizacja jak mówiła prezes SIM Renata Knap nastąpi końcem 2022 lub początkiem 2023 roku. Po wybudowaniu 8 bloków, kolejnym etapem będzie osiedle Parkowe.

Osiedla powstają we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości a realizowane są przez lokalną spółkę. Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe powstały z myślą o tych gminach, w których istnieje duże zapotrzebowanie na budynki mieszkalne. Dedykowane są osobom, zwłaszcza młodym, które z jednej strony nie mają zdolności kredytowej, a z drugiej nie kwalifikują się aby otrzymać mieszkanie komunalne.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 14 stycznia 2022 r. godz. 17:29
~Mieszkaniec
Biedna kobieta................
+0-0
Piątek, 14 stycznia 2022 r. godz. 16:42
~wrzuć na luz ;)
Tomek...
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 13:38
~dlelte
Pieski opozycyjne ujadają, bo widzą że ambitne plany i zamierzenia staną się faktem, a oni wiecznie przeciwko są...
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 23:05
~PiS - Przekupstwo i Szmal
... "ambitne plany" to nic - trzeba jeszcze mierzyć siły na zamiary!
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 14:47
~Mieszkaniec
Po ilu latach się gamonie ogarnęli że coś trzeba robić? Po zbyt wielu, a jak dowalą jeszcze długi jakie zrobili to będzie trzeba miasto sprzedać.... To co teraz tak prężnie robią to nic innego jak gra pod publiczkę, pod następne wybory. Może dotarło do kudłatego że go kaczka do sejmu nie weźmie i musi teraz zawalczyć o udobruchania wyborców. A może nowemu aparatczykowi szykuje miejsce. Tak czy siak skończy się to tym samym co zwykle, długiem.
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 13:25
~Zenada
Olo... ale ty chyba nie czaisz, ze zeby dać te pieniadze tym z ktorych większość do niczego przez życie nie dążyła, wyłączam z tego ludzi chorych, naprawdę, nie udających... to musieli zabrać tym ktorzy sie wyuczyli i sobie wypracowali, ty tego nie ogarniasz bo pewnie czekasz aż Ci dadzą.. bo się nalezy.. jeżeli chodzi o politykę jestem bezstronniczy, nie ma ona na mnie większego lub mniejszego wpływu, 500 zl w ta czy w tamtą nie odgrywa większej roli... dlatego mnie nie podpinajcie pod jakies partie, szczerze nie bardzo interesuje mnie nawet kto rządzi.. człowieka postrzegam jako człowieka.. ale nie lubię leserstwa, nie lubie.. a ewidentnie do tego u nas sie w kraju ludzi popycha.. Daaaajac im.. daaajac..
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 12:03
~olek
Dzięki tym dwóm osiedlom CHARZEWICE I LEŚNA przybędzie w naszym mieście 10 tysięcy nowych mieszkańców już niebawem.
+0-0
Czwartek, 13 stycznia 2022 r. godz. 16:43
~Kasa pusta, PiSiory?
Masz wyjatkowo bujna fantazje !
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 11:47
~bubu
Na tym wirtualnym osiedlu będzie sielsko, anielsko, będzie można odpoczywać po ciężkiej pracy? No, gdzie ta ciężka praca ma być w tym mieście? Jak na razie to tylko biuraki nam obrodzili. Przy dużym skomputeryzowaniu pracy biurowej wysiłek w sensie fizycznym żaden ale to nie szkodzi go ubrać w szaty zmęczonego/nej. To jest najgorszą, rzeczą, że merytorycznie nie można dyskutować bo od razu to się nie podoba wiadomo komu. Wątpliwości z tym cudownym nowym osiedlem jest tyle samo co z "Polskim NieŁadem", ktory okazał się zwykłym Wałem, ale to i tak nie jest wina rządu jako jego twórców tylko... księgowych i kadrowych. Winowajca od razu został wskazany i postawiony pod ścianą. To nic, że sami tego co stworzyli nie rozumieją to jest remedium na odciski po wcześniejszym chodzeniu w ciasnym obuwiu. Tak rzecze wahadłowy z rządu.
+0-0
Czwartek, 13 stycznia 2022 r. godz. 13:30
~olo
Oczywiście , że nie chodziło mi o 17 milionów tylko o 17 miliardów. Dla nie kumatych jeden miliard to 1000 milionów.
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 21:39
~niesmak pozostanie
Hej "olo"! W to, że "18 milionow zyska" to już chyba nawet i sporo PiSich wyborców nie wierzy!!
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 12:01
~olo
Ciec..ciu ale dzięki POLSKIEM ŁADOIWI 18 milionów POLAKÓW zyska 17 miliardów złotych. Ty jesteś za głupi aby o tych sprawach z kimkolwiek dyskutować.
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 09:39
~Obłuda PO
Ja bym z chęcią poznał tego hejtera opozycji co tak tu zmienia nikci i nadaje. Pani Butryn może pani i 100 razy powtórzyć że nie lubi Pani hejtu, ale jeśli nie gani Pani tych którzy drą się na ulicy "wypierda**ć!", a nawet pani ich tłumaczy, a także pozwala by ta internetowa dzicz wypisywała to, co wypisuje, to z całym szacunkiem - łże Pani. A że piszą ten hejt członkowie dowodzonej przez Panią członkowie PO oraz koledzy z protestów, to już każdy wie. Hejt znika ilekroć macie jakąś opozycyjną nasiadówkę, proteścik, spotkanie w terenie. Tak wielokrotnie się działo, więc przypadku nie ma. HEJT WSTAWIAJĄ PANI KOLEDZY.. Młodsi i w Pani wieku... Jacy? Marczak, Przytuła, Kopyto, Kardasz. Hejtuje także Hausner.
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 17:41
~gorszy-sort
Ile jeszcze razy wstawisz ten sam wpis, PiSowska ciemnoto? Płyta ci się w twoim małym możdżku kompletnie zacięła??
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 09:33
~kolman
Już się opozycyjny motłoch w komentarzach odezwał. Pewnie smerf Maruda Marczak nadaje, bo wybory blisko, trzeba ponarzekać i pohejtować...
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 17:30
~Wasz Deficyt
Czy PiSiory potrafia tylko (personalnie) atakowac? Bo to, ze nie sa w stanie napisac nic do rzeczy i na temat, to wyraznie widac!
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 07:36
~Zenada
Jak słyszę mieszkanie komunalne, to odrazu przychodI mi do głowy nieuk i leser.. w tym kraju, bardziej zaczyna się opłacać, nie uczyć się i nic nie robić... zenada
+0-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 21:33
~Tomasz
Przecież to jest podobna ściema jak fabryka maseczek, ludzie zaczynają widzieć na oczy !! Myślę że coś pęknie i wyjdą na ulice.
+0-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 22:39
~Jasio z I "a"
Ja tak myślę od dawna. Najtrudniej jest się zorganizować. Zanim powstała Solidarnośc - jak długo to trwało przecięż . Ile było ofiar. Na całym świecie szykuje się jakaś zawierucha. Bez ciężkiej pracy - to droga donikąd. A tu tworzy się muzea, centra rozrywki dla odmłodzenia zlasowanych umysłów.
+0-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 17:49
~Dojną zmiana
Teren nie odrolniony, brak jakichkolwiek badań geologicznych. Może wpierw należało poczynić takie czynności dopiero wówczas ogłosić przetarg na projekt osiedla. Czy przedstawiciele konkretnych biur projektowych byli na miejscu. Zapoznali się z terenem. Na podstawie mapy nie znając realiów terenu można w każdym miejscu zaplanować osiedle. Brak jakichkolwiek informacji w tym temacie, a to rzutuje na treść komentarza.
+0-0
Środa, 12 stycznia 2022 r. godz. 00:06
~Nocna_zmiana
"Pisali" tylko, czy zrobili? Bo to jest pewna różnica...
+0-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 21:21
~zmiana
Co ty wiesz, w nogach śpisz. Już pisali o tym. Nie będą za każdym razem pisać, bo masz sklerozę. Teraz zakończył się termin przetargu na prace projektowe to piszą o przetargu.
+0-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 18:02
~Kot Behemot
... i to sa bardzo istotne pytania!
+1-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 17:24
~Dzidek z Czarnieckiego
Morze jak kredyty staniejom to i ja se c o s kupie
+0-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 20:28
~Czarniecki z Dzideckiego
Tia, pewnie piwo se kupisz wysuszony i zniemczony
+0-0
Wtorek, 11 stycznia 2022 r. godz. 15:12
~Grzegorz
Nastepni Dłużnicy Miasta po 5 latach przybędą,koszty obsługi i mediów ich wykończą.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.